Dažniausiai pasitaikantys pažeidimai

10:07, 8 gruodžio 2020 versija, sukurta Mayra Wallflower (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Iš Interaktyvaus Hogvartso pagalba.

Šiame straipsnyje bus apžvelgti dažniausiai pasitaikantys pažeidimai ir pateikti patarimai bei pavyzdžiai, kaip pasitaisyti pranešimą, kad jis atitiktų forumo taisykles.

Pranešimas rašytas ne trečiuoju asmeniu

Taisyklė: „RPG temose pranešimai rašomi trečiuoju asmeniu. Aprašomi personažo veiksmai, o ne pats personažas pasakoja apie save.“

Pažeidimo pavyzdys: Aš įžengiau į koridorių ir pamačiau ant palangės tupintį žvirblį. Nubėgau mėgindamas jį pagauti. Aš pagalvojau, kad norėčiau kada nors išsikepti paukštienos.

Pataisytas pavyzdys: Tomas įžengė į koridorių ir pamatė ant palangės tupintį žvirblį. Jis nubėgo, mėgindamas jį pagauti. Jis pagalvojo, kad norėtų kada nors pabandyti išsikepti paukštienos.

Pranešime panaudotas netinkamas laikas

Taisyklė: „RPG temose naudojamas būtasis kartinis laikas.“

Pažeidimo pavyzdys: Austėja įeina į Didžiąją salę ir pasijaučia nejaukiai. Ji nusėlina prie stalo ir pasiima obuolį. Obuolys yra raudonas ir ant jo vartosi bjauri kirmėlė.

Pataisytas pavyzdys: Austėja įėjo į Didžiąją salę ir pasijuto nejaukiai. Ji nusėlino prie stalo ir pasiėmė obuolį. Obuolys buvo raudonas ir ant jo vartėsi bjauri kirmėlė.

Pranešime per mažai simbolių

Taisyklė: „Žinutė turi būti ne trumpesnė nei 600 simbolių (be tarpų ir be BB kodų).“

Paaiškinimas: Rašant pranešimą, po žinutės teksto laukeliu yra rodomas parašytų simbolių skaičius. Rašant RPG pranešimą jis negali būti mažesnis nei 600. Jeigu tekste naudojami kodai (paryškinimas, pasvirimas ir t.t.), kiekvieną kartą juos panaudojus reikėtų atimti 7 simbolius iš bendro rodomo skaičiaus, nes, paskelbus žinutę, kodai į jos ilgį neįeina. Pranešimo ilgį galima pasitikrinti pasinaudojus „Peržiūros“ funkcija, nukopijavus atsiradusį tekstą ir įkėlus jį į simbolius skaičiuojančią programą arba naują pranešimo langą.

Kaip pataisyti: Norint pailginti savo tekstą, galima aprašyti aplinką, veikėjo jausmus, mintis, emocijas, pojūčius, pvz.: „Mergaitė priėjo prie stalo ir jį palietė. Jo paviršius buvo šiurkštus ir dulkinas ir ta pilka masė dabar prilipo prie jos pirštų. Jausmas buvo labai nemalonus, todėl ji skubiai nusivalė delną į uniformą ir išsigando - ką pasakys mokytoja, jeigu ji ateis su didžiule dulkių dėme apsiauste?”

Žinutės formatavimo klaida

Taisyklė: „RPG žinučių formatavimas:

  • Jūsų personažo mintys išskiriamos pasviruoju šriftu.
  • Visi burtažodžiai išskiriami paryškintu šriftu.
  • Žodžių pabrėžimas išskiriamas brūkšniu po jais.
  • Pokalbiai su kitais personažais išskiriami pagal visas lietuvių kalbos dialogo skyrybos taisykles.
  • Spalvotas šriftas yra skirtas moderatorių pastaboms. Jei nesate lentos, į kurią rašote, moderatorius, nenaudokite jo savo žinutėse.
  • RPG temų žinutėse ir veikėjų aprašymuose šypsenėlės nenaudojamos.
  • Jei rašydami RPG pranešimą norite įterpti pastabą, nesusijusią su jūsų veikėju, rašykite ją po pačiu pranešimu ir išskirkite dvigubais arba laužtiniais skliaustais, pvz.: ((...)) arba [...].“

Pažeidimo pavyzdys: - Expelliarmus!-sušuko jis. Jėzau, Marija ir visi šventieji - gelbėkit! Mane užmuš! Ir tada iš už medžio pasirodė itin didelis vilkas, kaip meška. Tikiuosi, prajuokino postas.


Pataisytas pavyzdys: -Expelliarmus!-sušuko jis. Jėzau, Marija ir visi šventieji - gelbėkit! Mane užmuš! Ir tada iš už medžio pasirodė itin didelis vilkas, kaip meška.

[Tikiuosi, prajuokino postas.]

Rašymas už kitą personažą

Taisyklė: „RPG temose galite rašyti tik už savo personažą, t.y., negalite aprašyti kito veikėjo minčių, jo reakcijos į jūsų paleistus kerus ar atsakymo į jūsų žodžius.“

Taisyklės paaiškinimas: Rašant RPG pranešimą, galima aprašyti tik to veikėjo, iš kurio rašote, veiksmus, mintis ir žodžius. Net jei kitas personažas yra jūsų, jo veiksmų iš kito veikėjo aprašinėti negalite. Negalima nuspręsti ir ar jūsų RPG partneris išvengs kerų, negalima rašyti, kokius kerus jis paleis ir taip pat negalima rašyti, ką darė ar nedarė kitų forumo narių veikėjai, net jeigu tuo metu rašomame RPG jie nedalyvauja. Užimtų dalykų profesorių savo žinutėse taip pat negalima naudoti, nes jie yra kitų forumo narių veikėjai.

Pažeidimo pavyzdys: Ana paleido purvo gniūžtę į Sabiną. Sabina pasilenkė ir nukrito. Tada atėjo kerėjimo profesorius ir sudrausmino mergaites.

Pažeidimo paaiškinimas: Ana yra rašančio žmogaus veikėja. Sabina ir kerėjimo profesorius yra kitų forumo narių personažai, todėl Ana negali rašyti, ką jie darė ar kaip reagavo.

Pagrindinių HP sagos veikėjų naudojimas istorijoje

Taisyklė: „RPG temose galima naudoti papildomus savo išgalvotus veikėjus (NPC) arba tuos sagos „Haris Poteris“ veikėjus, kurie nebuvo vieni iš pagrindinių, pavyzdžiui, Skersinio Skersgatvio prekybininkai, Akilanda, vaiduokliai ar madam Pomfri.“

Pažeidimo pavyzdys: Amelija įėjo į Didžiąją salę ir atsisėdo prie Klastūnyno stalo. Drakas Smirdžius jai labiau patiko nei Haris Poteris, kuris dabar grūdosi bandeles į savo burną ir atrodė kaip burundukas. Praskrido Akilanda ir išvertė sriubos puodą Makgonagal ant galvos.

Pažeidimo paaiškinimas: Drakas Smirdžius, Haris Poteris ir profesorė Makgonagal yra vieni iš pagrindinių Hario Poterio sagos personažų, todėl jų savo istorijose naudoti negalima. Akilanda yra šalutinis veikėjas, todėl apie jį rašyti galima.

Pranešimas neatitinka RPG temos aprašymo

Taisyklė: „RPG temoje privaloma atsižvelgti į jos pavadinimą bei vietovės aprašymą.“

Pažeidimo pavyzdys: Jonas įėjo į „Tris šluotas“ ir nusirengė. Įšokęs į sūkurinę vonią, ištiesė kojas, o madam Rosmerta atnešė jam šaltų moliūgų sulčių. Netrukus užgrojo orkestras ir prasidėjo spektaklis.

Pažeidimo paaiškinimas: „Trijų šluotų“ aprašyme niekur neminimi nei sūkurinė vonia, nei orkestras bei scena ir, logiškai mąstant, jų užeigoje negali būti.

Sukurtoje temoje nėra aprašymo

Taisyklė: „Kuriant naują temą, jei tai RPG tema, pirmajame jos pranešime turi būti vietovės aprašymas. Jei tai ne RPG tema, pirmajame jos pranešime turi būti pateikta šiek tiek informacijos norimu aptarinėti klausimu ar tema.“

Taisyklės paaiškinimas: Kuriant naują temą, kurioje bus rašomi RPG, būtina pirmojo įrašo viršuje parašyti aprašymą - galima paminėti aplinkos detales, vietos istoriją ar kaip ji tiesiog atrodo. Kiekviena RPG tema turi aprašymą, kurį galima naudoti kaip pavyzdį.

Įsiterpimas į RPG

Taisyklė: „Jeigu temoje RPG istorija nėra pabaigta, tačiau paskutinis atsakymas buvo parašytas seniau kaip prieš mėnesį, naują pranešimą joje gali rašyti ir tie personažai, kurie nedalyvavo ankstesnėje, nepabaigtoje istorijoje.“

Taisyklės paaiškinimas: Jeigu paskutinis pranešimas nėra parašytas seniau nei prieš mėnesį ir paskutinėse žinutėse neparašyta, kaip veikėjai išeina į kitą vietą ar kitaip pabaigia istoriją, draudžiama įsiterpti rašant savo pranešimus.