0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Žaneta Froz

 • VI kursas
 • *
 • 187
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #30 Prieš 1 metus »
Žiūrint į mėlynojo kviečio sėklą kilo labai daug idėjų, ir net kelioms sekundėm buvo pamiršusi turinti labai mažą laiko tarpą atlikti tam tikras užduotis. Su ugnimi per daug nedraugavo, tačiau vis tiek į kitą ranką paėmė jau uždegtą žvakę. Kelias minutes buvo užhipnotizuota lėtai žybsinčios žvakės šviesos. Besikeičiančios raudonos ir geltonos ugnies atspalviai perkelė merginą į praeities įvykius. Labai siaubingos patirties su ugnimi neturėjo, bet per savo amžiną nerangumą visam laikui yra pažymėjusi savo rankos dilbį.
Pirštinėtomis rankomis prikišusi sėklą prie žvakės liepsnos. Sėklai nemėlynuojant, merginą trumpam užvaldė išgąstis, nenorėjo susimauti per herbologijos pamoką ir juk viską darė pagal nurodymus, nuosekliai. Ar per toli laikau sėklą? Dvidešimt centimetrų, kas iš viso gali iš akies nustatyti tokį atstumą? Besisukant minimalios isterijos mintims, sėkla po truputėlį ėmė mėlynuoti. Pradžiai neryškiai nusidažė kraštas esantis arčiau šilumos šaltinio, ir paskui po truputį slenkant mėlyną spalva nudažė visą sėklą. Spalva buvo graži, tamsesnė už dangų giedrą dieną, bet ne tokia tamsi, kad maišytumei su juoda. Besigrožėdama spalva, beveik pamiršo, kad turi vis mažiau ir mažiau laiko pabaigti užduotį. Tą priminė ir be pradėjusi spurdėti sėklą. Laikė ją tvirtai, bet savimi nepasitikėjo, tuo labiau dėvėdama pirštines. Todėl daugiau negalvodama ir nerizikuodama, laikydama sėklą tarp dviejų pirštų įkišo į dirvą. Pirštais užvertusi duobutę, gausiai apliejo ją vandeniu. Liejo palaipsniui, leisdama dirvai vandenį sugerti, nenorėdama augalo perlaistyti.
Darbą pabaigusi mergina ištiesė sulinkusią nugarą ir nužvelgė bendraklasius. Dauguma dar dirbo, bet buvo ir jau pabaigusių. Dirbdama visada tarytum "atsijungdavo" ir nelabai kreipdavo dėmesį į aplinkinius, todėl matydama šiokį tokį šurmulį klasėje, negalėjo pasakyti jo priežasties. Šiek tiek apsitvarkė darbo suolą, nuvalė išsibarsčiusias žemes, dar kartą patikrino vazoną su jau pasėtu augalu ir visai laiminga išžingsniavo iš šiltnamio.
“I keep wondering
how sad do I have to be
for someone to stop insisting
everything is going to be fine?”
― Courtney Peppernell, Pillow Thoughts

*

Neprisijungęs Cristal Daunt

 • VI kursas
 • *
 • 213
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • carpe diem
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #31 Prieš 1 metus »
Viena pirštinė buvo prigludusi prie žaliaakės rankos. Kita ranka buvo paslėpta už nugaros. Dėl viso pikto. Greitai akimis susiradusi dėžutę, su sėklomis, priėjo prie jos ir atsargiai įkišus ranką, sugraibė vieną sėklą. Stipriai laikydama ją rankoje Cristal pasisuko ir mindžikuodama pradėjo akimis lastyti pro šiltnamį, ieškodama kokios nors žvakės, kol pastebėjo, kad ši stovi visai prie pat grifės stalo. Nupūtusi atgal prie savo stalo, brunetė pasičiupo žvakę ir prisiminusi mokytojo įspėjimą dėl šokinėjančių sėklų, tvirčiau ją suėmė ir pakišo virš ugnies šiek tiek mažesniu atstumu nei reikėjo. Jos pirštus, net per pirštinę, maloniai šildė žvakės šilumą, bet kai ji pradėjo svilti, keturiolikmetė skubiai atitraukė sėklą nuo ugnies. Palaukus kelias sekundes, ji įgavo mėlyną atspalvį, tad dar truputį pašildžiusi sėklą ant ugnies, ši jau buvo mėlyna.
Jausdama kaip sėkla nori ištrūkti iš ketvirtakursės rankų, Cristal paėmė vazoną ir jau ruošėsi jame užauginti mėlynąjį rugį. Deja, Cristal imamas vazonas užkliudė neužpūstą žvakę ir šiai nuvirtus, žaliaakės stalas jau skendo liepsnose.
my morning face:

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 763
 • Lytis: Vyras
 • "Ir dar - išmok kerėti." - Melijandra Julija Lorijan
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #32 Prieš 1 metus »
Tai buvo ne pamoka, o pragaras. Matthew niekaip negalėjo suprasti, kaip šitie vaikai sugeba visur susimauti. Pačiam neatrodė, kad pamoka yra tokia sudėtinga ir pavojinga, tačiau mokiniai sugebėjo padaryti viską, kad tik kuo labiau sugadintų profesoriui gyvenimą. Eilinį kartą klausdamas savęs, ką daro šioje mokykloje, profesorius leido keliems mokiniams palikti šiltnamį: vis mažiau triukšmo, nelaimių ir panašių nesąmonių.
Mažiau nelaimių? Svajok toliau: kažkokia mažylė sugalvojo pradėti nesavu balsu cypti. Matthew priėjo prie jos ir pamatė, kad iš kažkur ji buvo gavusi daiktą, nemaloniai panašų į gyvatę. Vos sulaikęs iš burnos besprūstantį keiksmažodį Turner atsargiai paėmė tą padarą ir vos išvengė jo dantukų. Kadangi neįsivaizdavo nei kas tai yra, nei kaip tai nukenksminti, paprasčiausiai trenkė į stalą. Bet kartą pasisekė: pataikė labai neblogai, tad daiktas nudvėsė - ar bent jau nebegalėjo funkcionuoti.
- Nurimk, dabar jau viskas gerai, - pratarė profesorius. - Pasakyk, ką tiksliai darei, kai atsirado šis... padaras? Tik tada galėsiu tau padėti.
Laimei, Matthew turėjo tepalo, gelbstinčio nuo daugelio ne mirtinų įkandimų ir sužeidimų. Buvo sumokėjęs už jį velniškus pinigus, tačiau kai esi toks puikus burtininkas kaip Matthew Turner, lazdele pasitikėti negali, tad tenka naudotis tokiais metodais. Išsitraukęs tūbelę jis įdėmiai apžiūrėjo pirštą ir galiausiai užtepė žaizdelę. Neįsivaizdavo, ar tas tepalas padės, mat nei padaras, nei jo padarytas įkandimas nebuvo pažįstami.
- Palauk, kol apmalš skausmas, tada tęsk darbą, - kuo draugiškiau bandė patarti Turner, tačiau kantrybės nebuvo likę daug. Tada teko atsakyti į dar vieną klausimą, laimei, mokinė lyg ir buvo sveika gyva.
- Palik savo darbo vietoje, po pamokos viskas bus sutvarkyta, - vos spėjo ištarti tuos žodžius, kai ir vėl pamatė pernelyg didelę liepsną. Šį kartą sulaikyti keiksmažodį buvo dar sunkiau. Ar ji dirba kartu su Elliw? suirzęs paklausė savęs Matthew, pamatęs, kad šį kartą nepasisekė mergaitei, praėjusiais mokslo metais turėjusiai reikalų su ta pasaulio nelaime. Vėl griebęs laistytuvą (aguamenti kerai? Pasvajokite!) prisiartino prie Cristal ir pradėjo malšinti ugnį.
- Kitą kartą būk atsargesnė, - suburbėjo profesorius, nors net nematė kas čia atsitiko. Ilgokai gaišęs su šita nelaime jis grįžo į savo vietą ir užsimerkė. Jeigu dar bent vienam manęs prisireiks, kas nors labai nukentės.

*

Neprisijungęs Cristal Daunt

 • VI kursas
 • *
 • 213
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • carpe diem
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #33 Prieš 1 metus »
Liepsnoms vis labiau didinant savo plotą, Cris puolė į paniką. Mergaitė beviltiškai žvalgėsi į profesorių, kuris buvo užsiėmęs su kažkuo kitu, ieškojo šiltnamyje pažįstamų, kurie galėtų grifei padėti, nes burtažodžio nežinojo. Žaliaakę net buvo apėmusi mintis tiesiog pereit prie kito stalo ir apsimest, kad tai ne jos darbas, bet greit susiprato, kad kažkas vis dėl bus ją matęs. Nu ir prisidirbau.
Pagaliau, prie jos priėjo profesorius Turner, nors atrodė lyg jam visiškai būtų nusispjaut į tai kad jo pačio šiltnamis dega. Žinoma, profesorius net negalvojo naudotis kerais. Vietoje to, jis atsinešė laistytuvą ir pradėjo pilti ant ugnies. Ketvirtakursė norėjo pasiūlyti profesoriui naudotis kerais, nes jis matyt buvo užmiršęs, kad tokie egzistuoja, bet šis ir taip atrodė nemenkai įpykęs, tad Cristal nieko nebesakė. Pastovėjusi atokiau nuo beveik numalšintos ugnies, keturiolikmetė palaukė kol ši buvo visai dingus ir tada grįžo prie savo nemenkai apdegusio stalo.
Žinoma, jos mėlynojo rugio sėkla buvo seniai kažkur pamesta ant grindų, bet Cristal net negalvojo jos ieškoti. Aiškiai negirdėjusi ką profesorius sakė apie sėklų kiekį mergaitė priėjo prie tos pačios dėžutės ir su pirštine išsitraukė dar vieną. Pakartojusi tą pačią procedūrą su žvake mergaitė, mergaitė ją užpūtė kai tik sėkla įgavo menkai mėlyną atspalvį. Tvirtai laikydamą sėklą žaliaakė ją panardino į pusiau žemėmis pripildytą vazoną, užbėrė paildomai žemių ant viršaus ir liuobtelėjo vandens, kuris išsitaškė per kraštus.
Žiūrėdama į savo kūrinį Cristal bjaurėjosi. Apdegęs stalas nederėjo prie išbarsytų žemių, nuo žvakės nubėgusio vaško, bet darbą pabaigusi viena paskutiniųjų, Cristal nieko nebetvarkė.
my morning face:

*

Neprisijungęs Michelle Rivera

 • III kursas
 • *
 • 148
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #34 Prieš 1 metus »
Prisiminusi, kad norint pabaigti darbą reikia augaliuką palaistyti vandeniu, mergaitė bandė prisiminti tinkamą burtažodį. Tikrai iš ,,A" raidės, bet.. Pala... Jaučiu žinau.
Pasikalbėjusi pati su savimi, Michelle pasiėmė burtų lazdelę ir nukreipusi ją į vazoną aiškiai ištarė:
-Aguamenti.
Vazonas su augaliuku prisipildė vandeniu. O ne, nereikėjo to daryti... Reikia... Servetėlių!
Švilpė staigiai pradėjo knistis savo kuprinėje ieškodama servetėlių. Jos buvo pačiame kuprinės gale. Išsitraukusi jas, švilpė visas penkias servetėles prikišo prie vazone esančio vandens.
Vanduo gėrėsi ir į žemę, ir į servetėles. Italė matydama, kad jos planas veikia, atsikvėpė ir, padėjusi vandens prisigėrusias servetėles ant stalo, atsisuko į profesorių.
-Profesoriau, aš baigiau sodinti. Ką dabar daryti?

*

Neprisijungęs Sarah Rebecca Ó Briain

 • IV kursas
 • *
 • 128
 • Taškai: 77
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #35 Prieš 1 metus »
 Rugsėjis! Ruduo! Purvo balos mokiniams skandinti, miško žemė, kvepianti grybais ir puvėsiais, ir, žinoma, pamokos. Nenorom Marlena sau pripažino, kad herbologija jai patiko. Profesorius? Ne itin. Buvo keista, kad štai jis ir vėl stovėjo priešais juos ir kažką aiškino. Ir nors niekaip nesuprato šio Hogvartso vadovybės sprendimo, mergaitė nusprendė dėl to sau galvos nekvaršinti - šitam užsiėmimui ji turėjo dar visus mokslo metus.
 Vis snūduriuodama, mat ir vėl beveik visą naktį praleido nesitrindama pilies pakampėmis, Ashley susigraibė kišenėse pirštinės, kurios, kaip ji spėjo pastebėti, bet kokiam herbologui buvo būtinas dalykas ir atsisėdo ant sukrautų vazonų pasnausti.
 Na, bet svajone liks sveika! Herbologijos pamokos tai ne magijos istorija, kur net vaiduokliai iškeliauja į kitas dimensijas. Kažkas klykė, kažkas spiegė, kažkas užsidegė ir svilėsių kvapas pakuteno mergaitės nosį, tad susierzinusi ši nusprendė atlikti pamokos darbą.
 Bėda buvo ta, kad ji visiškai nenorėjo to daryti. Paerzinti profesorių? Puiki mintis, bet, regis, jam pamoka ir taip eilinį sykį buvo virtusi pragaru. Apsimest gera mokine? Na, tai nebūtų apsimetinėjimas, jeigu ją išties domina herbologija - waah vis dar sėkmingai augo prie namų (žinoma, jeigu tik Luna dar jos neišrovė).
 Dėl visa pikto (o gal ir ne), Marlena pasiėmė dėžutę su sėkla, vazoną ir susiruošė darbui.
 Kažkokie prieš-kalėdiniai stebuklai.

*

Neprisijungęs Sarah Rebecca Ó Briain

 • IV kursas
 • *
 • 128
 • Taškai: 77
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #36 Prieš 1 metus »
 Marlena žiūrėjo į darbo priemones ir netikėjo, kad ji ruošiasi atlikti pamokos darbą taip, kaip priderama. Brūkštelėjusi degtuką, mergaitė pasidžiaugė maloniu sieros kvapus ir uždegė žvakę. Atsargiai, nors su storomis pirštinėmis tą daryti sekėsi sunkiai, Ashley atidarė nepermatomo plastiko dėžutę. Ten, keistai dvokiančiame skystyje, plaukiojo į raziną panašus daiktas. Nusprendusi, kad ten ir yra ta mistiškoji mėlynoji sėkla (augalo pavadinimą klastuolė jau buvo pamiršusi), rudaplaukė atsargiai suėmė ją pirštais ir pradėjo laikyti virš žvakės liepsnos. Vienintelis pirštinių pliusas buvo tas, kad nekaito rankos ir kai mėlynuojančią sėklą reikėjo vartyti, kad ji visa vienodai apskrustų pamėlynuotų, ši pradėjo kratytis kaip lėktuvas, kuris papuolė į turbulenciją. Vien apimta pykčio ir noro parodyti ne kiek sau, o Lunai, kad ji geba dirbti per pamokas ir elgtis gerai, sukandusi dantis Marlena stebėjo, kaip jos laikoma sėkla nusidažo mėlyna spalva. Iškart įkišusi mėlyną raziną į žemę, mergaitė pagriebė šalia buvusią talpą ir atsuko, nuimdama dozatorių. Negailėdama, ji išpylė beveik pusę butelio skysčio ant sėklos kai suprato, kad vanduo nepilstomas į butelius su užrašu ,,Super turbo augalų auginimą skatinantis skystis". Ta etiketė paaiškino ir kodėl ten buvo dozatorius, leidžiantis prabėgti tik lašams. Tyliai nusikeikusi, Marlena atsitraukė nuo savo vazono, iš kurio jau kilo kažkoks mėlynas augalas. Netrukus molinį indą sudaužė šaknys, godžiai čiupinėdamos stalą ir ieškodamos menkiausio žemės lopinėlio įsitvirtinimui. Rugio viršus atsirėmė į šiltnamio lubas ir jau pasirodė milžiniškos sėklos, kurios tik ir ruošėsi pabirti visiems ant galvų.
-Mama, gelbėk, mane Luna užmuš,-mesdama ją su peraugusiu augalu siejantį buteliuką į šoną tarė Marlena ir nejučiomis persižegnojo.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 763
 • Lytis: Vyras
 • "Ir dar - išmok kerėti." - Melijandra Julija Lorijan
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #37 Prieš 1 metus »
Atrodė, kad viskas aprimo. Mokiniai dirbo, nesąmonės baigėsi. Galbūt ši pamoka neketino virsti tokiu pragaru, kokiu virto visos ankstesnės? Matthew buvo tuo nuoširdžiai patikėjęs. Deja, tik iki tos akimirkos, kai pastebėjo, kad Marlena Ashley Hatfield vis dėlto pamokos nepraleido, kaip kad jam buvo pasirodę iš pradžių. Herbologas mintyse nusikeikė ir pradėjo atidžiai stebėti tą padaužą.
Iš pradžių atrodė viskas gerai. Ji dirbo. Turner gerokai nustebo, tačiau nieko nesakė: jeigu stebuklai vyksta, nereikia jų išgąsdinti. Stebuklai? Deja, Matthew gavo įsitikinti, kad taip manydamas labai klydo: sunkiausiai suvaldoma mokinė paėmė kažką, kas tikrai nebuvo laistytuvas su vandeniu. Iš kur ji ištraukė tą daiktą?! suirzo profesorius nė nepagalvojęs, kad galbūt pats paliko netinkamą skystį viduryje šiltnamio. Nespėjo prieiti prie mergaitės, kai katastrofa, kurios reikėjo laukti, pasirodė visu gražumu. Turner pamatė jo link atskriejantį buteliuką, kuris ir tapo šio įvykio kaltininku. Netrukus jau buvo prie Marlenos, kuri galėjo pasigirti labai jau greitai užaugusiu mėlynuoju rugiu, kuris, be viso kito, buvo bent dešimt kartų didesnis nei turėjo būti.
- Panele Hatfield, - apsimestinai draugiškai kreipėsi Matthew į mokinę. Mintyse drėbęs kokius penkiolika keiksmažodžių sugebėjo garsinę kalbą cenzūruoti: - Gali susirinkti daiktus ir keliauti sau. Kad šiais mokslo metais tavęs šiltnamyje daugiau nematyčiau.
Ir daugiau niekada gyvenime. Juodaplaukis sunkiai atsiduso, bet akių nuo neklaužados nenuleido: jeigu reikės, paims ją už pakarpos ir išmes iš šiltnamio savomis rankomis.

*

Neprisijungęs Sarah Rebecca Ó Briain

 • IV kursas
 • *
 • 128
 • Taškai: 77
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #38 Prieš 1 metus »
 Stebėdama taip netikėtai išaugusį augalą, mergaitė žagtelėjo. Tai neatrodė gerai ar saugiai, mat kai kurios šaknys jau bandė kastis į šiltnamio grindis atstojančią suplūktą žemę. Ir, žinoma, toks milžiniškas rugys neliko nepastebėtas, mat netrukus prisistatė ir pats profesorius su savo dirbtine šypsena.
 Klausantis jo žodžių, Marlenos antakiai pakilo aukštyn ir mergaitė sukryžiavo rankas ant krūtinės. Išeiti iš šiltnamio ir daugiau nesirodyti? Jis galvoja, kad gali jai uždrausti mokytis vien dėl vieno klaidos? O juk šiandien Ashley buvo nusiteikusi atlikti pamokos darbą!
 Pyktis užvirė klastuolės viduje.
-Ne,-atšovė ji profesoriui,-Jūs negalite man uždrausti lankytis pamokose dėl klaidos, kuri nutiko dėl jūsų kaltės. Šis mišinys net nėra naudojamas pamokos metu, tai ką jis veikia šiltnamyje? O kas, jeigu koks mokinys būtų juo apsinuodijęs? Dėl savo nekompetentingumo nekaltinkite manęs ir aš niekur neisiu, nes man priklauso būti šioje pamokoje iki jos pabaigos.
 Toliau piktai spoksodama į herbologą, Marlena visa savo esybe troško, kad šiąnakt būtų pilnatis, o tas nevykėlis išsliūkintų laukan.
 Deja, kalendoriuje buvo pažymėta delčia.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 763
 • Lytis: Vyras
 • "Ir dar - išmok kerėti." - Melijandra Julija Lorijan
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #39 Prieš 1 metus »
Jeigu Matthew tikėjosi, kad panelė Hatfield paims ir išeis, gavo labai skaudžiai nusivilti. Ji pradėjo kažką sapalioti, ir, kas blogiausia, jos žodžiuose buvo dalis tiesos. Šito pripažinti, žinoma, nebuvo galima, tad Turner kuo ramiau pasakė:
- Jeigu panelė klausytųsi nurodymų ir nekištų nagų kur nereikia, viso šito nebūtų atsitikę. Aiškiai pasakiau, kad gaunate po vieną sėklą, kurią pasėję palaistote laistytuvu. Tau pamokose nebėra ką veikti, nes nebeturi su kuo dirbti. Jeigu šiltnamio durų nerandi pati, su mielu noru tau padėsiu.
Kiek šiurkščiau nei derėtų Matthew griebė Marlenai už rankos nutempė ją iki išėjimo ir tada paprasčiausiai išstūmė pro duris. Labai nepatenkintas jas užtrenkė ir tikėjosi tos mergaitės daugiau nepamatyti niekada gyvenime.
Pagaliau suskambo varpas, reiškiantis pamokos pabaigą. Matthew eilinį kartą atsidūrė kažkokiame pragare, pavadintame herbologijos pamoka Hogvartso burtų ir kerėjimo mokykloje. Šį kartą Deoiridh čia nesiteikė pasirodyti, kas reiškė, kad laikas buvo iššvaistytas veltui. Daug geriau būtų buvę sėdėti "Šerno galvoje" ar "Trijose šluotose".
Matthew sunkiai atsiduso ir mostelėjęs ranka leido mokiniams palikti šiltnamį. Vos tik kažkuris iš jų uždarė duris, profesorius be galo garsiai atsiduso. Pamokos vieta, kaip ir visada, atrodė kaip po karo.