0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Cassidy Melens

  • Burtininkė
  • ****
  • 212
  • Lytis: Moteris
  • Viskas nėra tu
Laikas dažnai labai greitai bėga gal net per greitai. Taip pat atsitiko ir Voverei, dar visai neseniai ji vedė pirmąją savo pamoką, o jau tuomet ji vedė paskutinę. Į paskutinę tų pamoką šviesiaplaukė atėjo labai geros nuotaikos, bet tuo pačiu ir pavargusi nuo ilgų mokslo metų. Ta pamoką turėjo skristis tuo, kad ji vyks lauke, prie ežero. Nes saulė tiesiog kvietė į lauką, o tokiu oru sėdėti dulkėtoje klasėje yra tiesiog nuodėmė. Bet žinoma profesorė dar porą dienų prieš pamoką parašė tokį laiškelį:
Citata
Sveiki visi, paskutinė Magijos istorijos pamoką vyks lauke prie ežero tuo pačiu laiku kaip visada.
Magijos istorijos profesorė Vovere Krisina .
Ir šį laiškelį buvo galima rasti visų koledžų bendrosiose kambariuose. Bet jeigu koks mokinys apie tai buvo pamiršęs arba nežinojo mėlynakė visai tuo nesirūpino. Kai ruošiesi pamokai britė šalia savęs pasidėjo vidutinio dydžio dėžutę kurioje buvo daiktai skirti tos pamokos praktikai. Bei išbūrė apsauginį lanką, kad tada saugotų nuo karštos saulės mokinius ir žinoma profesorę. Visiškai pasiruošusi žemaūgė pažvelgė į laikrodį kuris buvo ant rankos, kad sužinotų ar ji  tuomet nevėluoja. Nes varpas iki ežero nelabai girdėjosi. Buvo likusios tik dvi minutės ir buvusi Hogvartso mokinė nusprendė atsisėsti ant žolės ir palaukti mokinių. Labai greitai pasirodė ir patys mokiniai, o palaukusi dar šiek tiek britė atsistojo ir pradėjo kalbėti:
- Sveiki visi susirinkę į paskutinę Magijos istorijos pamoką kuri kaip matote yra šiek tiek kitokia,- padarė trumpą pauzę ir peržvelgė mokinius,- prašau visų atsisėsti ant žolės, nebijokite ji nėra nei šlapia nei nėra jokių purvų. Taigi kadangi jūs jau esate pavargę nuo mokslo metų ši pamoką bus šiek tiek lengvesnė, bet nesitikėkite, kad bus labai lengva. Nes egzaminai visai ant nosies. Šios pamokos temą bus pirmoji burtininkų parašytą knygą. Tikriausiai daugelis žino apie žiobarų rašymo pradžią, bet būtent šiandien aptarsime kada ir kaip tai pradėjo burtininkai. Dabar per daug apie tai nepasakosiu, nes kaip visada bus teoriją, bet paminėsiu, kad burtininkai raštą atrado  kažkur 3700 metų prieš Kristų,- tikiuosi mokiniai tai atsimins, nes tai yra labai svarbu. Pagalvojo buvusi varnė,- teoriją yra gan lengvą jeigu mokinotės, jums tereikia pasakyti apie burtininkų pirmąjį raštą arba pirmąją knygą. Sakote po vieną faktą ir vienu metu kalbą vienas.
Viską pasakiusi mergina atsisėdo ir pradėjo akylai stebėti mokinius.
Faktą sugalvokite patys. Teoriją iki 6d. atidžiai perskaitykite mano postą. Sėkmės.
 
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Vovere Krisina »
Pasaulis mane stebina.

*

Prisijungęs Erka Forrm

  • Magijos istorijos profesorė
  • *
  • 624
  • Lytis: Moteris
  • Einu į tūliką, parašyk žinutę, kad nebūtų nuobodu!
Ats: Trečioji MI pamoką visiems kursams
« Atsakymas #1 Prieš 2 metus »
Erka apsidžiaugė. Magijos istorijos pamoka buvo viena jos mėgstamiausių. Bet į pamoką klastuolė ėjo liūdna. Juk tai paskutinė magijos istorijos pamoka.
  Tema Erkai patiko. Ji laukė kol apie tai mokysis. Ji atėjusi prie ežero rado tik profesorę. Bet po kelių minučių prisistatė ir kiti mokiniai. Jie atsisėdo ant žolės ir mokytoja pristatė pamokos temą. Taip pat pasakė kada maždaug buvo išrastas raštas. Ir paklausė vaikų kokius jie žino faktus. Erka pirma pakėlė ranką. Ir gavo teisę atsakyti į klausimą.
- Aš žinau, kad pirmąją knygą parašė moteris, jei per tuo metu buvo per šimtą šešiasdešimt. - pasakė Erka.
  Erka džiaugėsi, kad prieš kelias savaites apie tai skaitė ir viską prisimena. Atsakiusi Erka atsisėdo ant žemės ir laukė ką kiti vaikai pasakys.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Erka Forrm »
Reikia naujos temos, bet tingi ją sukur(k)ti? Ne bėda - parašyk man PM ir bus!

*

Neprisijungęs Henrieta Poter

  • VI kursas
  • *
  • 274
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • Visur gerai, bet namie geriausia.
Ats: Trečioji MI pamoką visiems kursams
« Atsakymas #2 Prieš 2 metus »
  Henrieta ramiai žingsniavo pievele, netoli Hogvartso į paskutinę magijos istorijos pamoką. Oras buvo nuostabus, švietė saulė, tvyrojo pavasariška nuotaika. Tačiau mergaitės vis neapleido artėjančio išsiskyrimo su Hogvartsu liūdesys. Grifė nemėgo vasaros. Londone buvo sunku susirasti draugų, visi laikė ją keistuole. Tačiau mergina pasistengė nuvyti niūrias mintis į šalį ir džiaugdamasi pavasariškais orais pasiekė sutartą pamokos vietą prie ežero.
  Henrieta ramų ramiausiai atsisėdo ant pievelės. Magijos istorija grifei sekėsi pusėtinai, tačiau antrakursė vis tiek lankėsi šiose pamokose norėdama patobulėti. Be to būtų visai nieko pasipelnyti taškų, o tą padaryti lengviausia lankantis pamokose.
  Išgirdusi teorijos klausimą dvylikametė net nepagalvojusi pakėlė ranką. Prieš keletą dienų grifė vartė vadovėlius norėdama geriau pasiruošti pamokoms ir dabar merginos galvoje jau sukosi atsakymas. Kai nutilo prieš antrakursę kalbėjusi klastuolė, Henrieta nieko nelaukdama tarė:
- Aš neseniai skaičiau, kad pirmąsias knygas pradėjo rašyti Šumero civilizacijos burtininkai, įsikūrę Tigro ir Eufrato upių slėnyje.
  Henrieta nutilo. Ji žinojo ir daugiau faktų šią tema, tačiau mokytoja liepė pasakyti tik po faktą, o ji ir taip nebuvo tikra ar nepasakė daugiau nei vieno fakto. Tyliai atsidususi, dvylikametė ėmė klausytis kitų mokinių atsakymų.
"Net tamsiausiu metu galima būti laimingu, tik svarbu nepamiršti įsijungti šviesą.” – Albas Persifalis Valfrikas Brajanas Dumbldoras

*

Prisijungęs Dori Mendel

  • *****
  • 1771
  • Lytis: Moteris
  • Pasiūlyk RPG
Ats: Trečioji MI pamoką visiems kursams
« Atsakymas #3 Prieš 2 metus »
Dori sėdėjo ant žolės kažkur gale, atrėmusi galvą į kelius. Ji nenorėjo, kad Krisina matytų jos veidą, nes mergaitei buvo labai gėda dėl to, ką ji pridirbo tą vakarą per areštą profesorės kabinete. Tiesa, Mendel nei neketino parodyti, kad jai dėl to itin nesmagu ar kad ji gailisi. Ne, ne. Toks elgesys tegul liks kitų koledžų mokiniams, bet tikrai ne klastuolei Dori. Tamsiaplaukė žinojo, kad ir šiandien privalo būti nemandagi, kad tik istorikė nesuprastų, jog mergaitė gailisi. Tačiau galvos pakelti dar nedrįso.
Galiausiai, kai Krisina ėmė kalbėti, Dori apsidairė. Ieškojo pažįstamų veidų. Aš turiu pas kažką nueiti, nes kitaip mirsiu iš nuobodulio, nutarė. Nors Dori vis labiau ir labiau tapo klastuoliškesne ir auginosi storą odą, jau ko ko, bet pamokų apleisti ji nenorėjo. Mergaitė norėjo gerai mokytis, nors kartais tai būdavo siaubingai nuobodu. Ypač per magijos istorijos pamokas, kuriose taip norėdavosi miego...
Dori akys užkliuvo už Henrietos. Henrieta buvo pirmoji jos draugė Hogvartse, dar tada, kai mergaitės nežinojo, į kokius koledžus papuls. Grifė būdavo tartum Mendel sąžinė. Nors nieko nepamokslaudavo, tačiau Dori pati susigėsdavo prie jos dėl tam tikrų savo veiksmų. Žinoma, Mendel neketino dėl to savęs keisti. Tačiau šiaip at taip, Henrieta buvo jos draugė.
Susirinkusi šmutkes ji priėjo prie Henrietos, atsigulė ant pilvo ir pasidėjo kuprinę po galva, apkabinusi ją rankomis. Gulėjo taip, kad ji ir profesorė matytų viena kitą. Gana čia slėptis nuo tos graužikės, sužaibavo akimis.
- Seniai besimatėm, - mirktelėjo Henrietai.
Dori žinojo, kad Henrietai atostogos irgi nebūna labai malonios, todėl buvo tikra, kad ir per šią vasarišką kankynę draugės susitiks. Mendel pradėjo svarstyti, ar Henrieta išdrįs naudoti kerus Londone, tačiau kol kas apie tai nieko nesakė.
- Man įdomiausias faktas atrodo tas, kad pirmoji neva knyga buvo išraižyta oloje iš vidaus, kai dar nebuvo mokama nei rašyti, nei buvo išrastas pergamentas, - greitakalbe pasakė Mendel, prieš tai pakėlusi ranką.
Dori tai atrodė pakankamai įdomu. Mielai būtų papasakojusi ir tai, kad ta knyga buvo išraižyta hieroglifais ir ženklais, nes toks dalykas kaip raidės dar neegzistavo. Ir tie raižiniai buvo burtažodžiai. Tai buvo tartum burtažodžių knyga oloje. Bet jeigu vieną faktą, tai vieną, atsiduso klastuolė.

*

Neprisijungęs Cassidy Melens

  • Burtininkė
  • ****
  • 212
  • Lytis: Moteris
  • Viskas nėra tu
Ats: Trečioji MI pamoką visiems kursams
« Atsakymas #4 Prieš 2 metus »
Vovere atidžiai klausėsi mokinių atsakymo ir šiek tiek nuliūdo, kad atsakančių buvo tik trys. Bet tarp jų buvo ir Dori, mergaitė kuri per areštą padarė nemažai nemalonumų ir tuo pačiu susprogdino kabineto duris. Aš tikrai nemaniau, kad ji atsakys į klausimą ar netgi iš viso ateis į pamoką. Pagalvojo šviesiaplaukė ir supratusi, kad daugiau niekas nebe atsakys, atsistojo ir pradėjo šnekėti:
- Visi atsakiusieji gauna du taškus jūsų atsakymai buvo teisingi. Ką gi dabar eisime prie praktikos, kuri bus suskirstytą į kelis žingsnius,- padarė trumpą pauzę, kad spėtų atsiminti visą reikiama informaciją,- iš pradžių turėsite pasiimti vadovėlius,- jeigu nepamiršote jų pasiimti,- ir perskaityti trumpą informaciją apie pirmąsias knygas nuo 458 iki 462 puslapio paskui turėsite pasiimti reikiamų medžiagų iš čia,- profesorė atidarė dėžę  kuri buvo  padėta šalimais ir į ją parodė,- ir pagal perskaitytą informaciją sukurti tokią knygą tik aišku visos medžiagos bus panašios kaip iš tų laikų. Ir reikės papildomo žinojimo kaip tuos daiktus naudoti, o jeigu nežinote atsiverskite nuo 612 iki 654 puslapio ten bus aprašoma kaip elgtis su tokiais daiktais. Kai sukursite savo knygas ant jų užklijuokite popieriaus lapą ant kurio tegu būna parašytas vardas, koledžas ir kursas. Ir atneškite man. Ai be to nedarykite knygų storų, pageidaučiau nuo 15 iki 25 puslapių, nes reikės kiekviename puslapyje kažką parašyti, bet su tų laikų žodynų, žodyną galite rasti vadovėlio gale. O aprašykite tai ką norite, bet, kad nebūtų jokių įžeidinėjimų ar per didelės kritikos. Jeigu kas neaišku klauskite. Sėkmės.
Viską pasakiusi mėlynakė atsisėdo ir pradėjo stebėti mokinius ir jų darbą.
Viskas parašytą poste, visą informaciją kurią perskaitys personažai galite patys sugalvoti. Bet turi remtis tuo laikotarpiu. O medžiagas norėčiau, kad ne visas sukurtumėte, bet nesukurtos ir sukurtos irgi remtųsi tuo laikotarpiu. Jeigu kažkas neaiškų rašykite į Voveres PM ( nors galite rašyti ir į Glorios ). Reikalauju bent dviejų postų su 1200 simbolių arba trys su 750 simbolių. Pamoka baigsis 14 d.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Vovere Krisina »
Pasaulis mane stebina.

*

Prisijungęs Erka Forrm

  • Magijos istorijos profesorė
  • *
  • 624
  • Lytis: Moteris
  • Einu į tūliką, parašyk žinutę, kad nebūtų nuobodu!
Ats: Trečioji MI pamoką visiems kursams
« Atsakymas #5 Prieš 2 metus »
 Erka klausėsi praktikos. Jai ji pasirodė nuobodi. Kadangi klastuolė nemėgo rankdarbių. Bet nusprendė pabandyti. Juk nieko nepraras. Tad ji atsivertė vadovėlį ir pradėjo skaityti. Taip pat paskaitė ir kaip naudoti tuos daiktus kadangi taip buvo pergamentas, į audinį panaši kažkieno skiautė ir... Erka nežinojo kaip tai pavadinti, bet tai buvo virvės. Jos tikriausiai buvo iš kažkokių augalų, bet atrodė kaip iš metalo. Ir jas vos buvo galima sulenkti. Erka pasiemė pergamentą (jame jau buvo skylutės). Tada pervėrė pergamento lapus ir tą "skiautę" per virvę. Erka mostelėėjo lazdelę ir viskas pasidarė per kelias sekundes. Paskui vėl pamojo lazdele ir virve surišo lapus. Tačiau šis veiksmas vyko net kelias minutes. Paglostė knygą. Ji buvo labai graži. Ji ją padarė iš dvidešimt septinių puslapių. Po to užklijavo lapą ir parašė: "Erka Forrm, 1 kursas, klastūnynas". Po to atsivertė pirmą puslapį ir užrašė pavadinimą: "Senovinė knyga". Pakui atsivertė vieną po kito lapą ir kiekvieno lapo vyduryje didelėmis raidemis užrašė:
"Magija nuo"
"seniai, seniai"
"gyvuoja jau"
"turbūt kelis"
"tūkstančius metų."
"Tada žmonės"
"būrė ne"
"tokiomis lazdelėmis"
"kokiomis mes"
"buriame dabar."
"Tai buvo"
"paprastos, kreivos"
"nuo medžio"
"nulaužtos šakos."
"Jos buvo"
"labai nepatogios."
"Bet buvo"
"toks prietaras,"
"kad šaka"
"būtinai turėdavo"
"būti juodos spalvos."
"O jei"
"būdavo ne"
"juodos spalvos"
"burti buvo"
"griežtai draudžiama."
 Erka pagalvojo: dzin, kam čia stengtis labiau. Nors pamokos dar buvo likę nemažai. Klastuolė galvojo: ką galėtų nuveikti per likusį laiką.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Erka Forrm »
Reikia naujos temos, bet tingi ją sukur(k)ti? Ne bėda - parašyk man PM ir bus!

*

Prisijungęs Erka Forrm

  • Magijos istorijos profesorė
  • *
  • 624
  • Lytis: Moteris
  • Einu į tūliką, parašyk žinutę, kad nebūtų nuobodu!
Ats: Trečioji MI pamoką visiems kursams
« Atsakymas #6 Prieš 2 metus »
Erka vėl pavartė vadovėlį. Tikėjosi rasti ką nors ką dar gali padaryti savo knygai. Bet nieko nerado. Erka mąstė. Po to pažiūrėjo į viršelį. Jis jai atrodė kiek nuobodokas. Užklijuotame lape tiesiog buvo parašyta: Erka Forrm, pirmas kursas, klastūnynas. Ji nudprendė nupiešti mažą klastūnyno vėliavą. Piešė, piešė ir galiausiai baigė. Klastuolė nemėgo piešti, bet nebuvo ką veikt. Vėliava buvo labai maža. Gal kokių dviejų centimetrų aukščio. Erka ją nupiešti užtruko ilgai, bet pamokos dar buvo likę daug. Tuomet klastuolė vėl pradėjo galvoti ką veikti. Atsivertė pirmajį puslapį. Jame buvo pavadinimas. Didelėmis raidėmis parašyta: "Senovinė knyga". Klastuolei pavadinimas nebuvo lapai prie širdies, bet labiau stengtis tikrai nesiruošė. Tuo met Erka atsivertė sekantį puslapį ir aplink užrašą nupiešė gražius raštus. Jeigu klaus tai tiesiog pasakysiu, kad čia to laikmečio raštai. Nusprendė Erka. Nors jei buvo dzin kiek taškų gaus ar ką sakys profesorė. Jai tai visiškai nerūpėjo. Ji tik norėjo greičiau dingti iš šios pamokos. Ir aišku begalo laukė atostogų. Klastulė jau buvo be galo pavargusi nuo mokymosi. Bet baigti tai reikėjo. Taip Erka pagražino visus puslapius. Visiškai visus. Ir kiekvieno puslapio viršutiniame dešiniajame kampe ji užrašė (tiksliau nupiešė širdį ir tada užrašė): senovinė knyga. O apatiniame dešiniajame kampe užrašė kelintas tai puslapis. Erka nusprendė daugiau nieko nedaryti. Nors jai ir buvo nuobodu, bet dar ką nors daryti tiesiog tingėjo.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Erka Forrm »
Reikia naujos temos, bet tingi ją sukur(k)ti? Ne bėda - parašyk man PM ir bus!

*

Neprisijungęs Henrieta Poter

  • VI kursas
  • *
  • 274
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • Visur gerai, bet namie geriausia.
Ats: Trečioji MI pamoką visiems kursams
« Atsakymas #7 Prieš 2 metus »
  Atsakiusi į klausimą antrakursė pajuto, kad kažkas atsigulė greta. Ir pažvelgusi į tą pusę pastebėjo savo draugę Dori! Ak, kaip seniai jos matėsi! Henrietos veidą nušvietė šypsena. Grifė mėgo leisti laiką su klastuole. Draugė buvo linkusi pažeidinėti taisykles ir Poter retkarčiais prisidėdavo (žinoma kai niekas kitas negalėjo pamatyti).
  Su Dori buvo smagu. Netgi per vasaros atostogas. Grifė nežinojo kaip be susitikimų su klastuole būtų ištvėrusi praeitą vasarą. Vaikų namuose tikrai netvyro vasariška nuotaika, tad karts nuo karto ištrūkti iš ten - tikra atgaiva.
  Dori pasisveikinus Henrieta atsakė nežymiai linkteldama galva. Grifė norėjo atsakyti, tačiau dabar buvo pamoka ir nesinorėjo atkreipti profesorės dėmesio ir netekti taškų. Tad ramiai sėdėdama antrakursė ėmė laukti kol profesorė užduos praktikos užduotį.
  Ilgai laukti neteko, nes po Dori niekas kitas arba nesiryžo atsakyti, arba nieko nežinojo apie senovines knygas. Taigi atėjo laikas praktikai. Profesorei Krisinai pristačius darbą grifė kiek sutriko. Tačiau greitai atsipeikėjo ir pasiėmė iš šalia gulinčios kuprinės vadovėlį. Reikėjo perskaityti tekstą ir kuo greičiau imtis darbo, nes pagaminti ir parašyti knygą (nors ir penkiolikos puslapių) reikalauja darbo ir laiko.
  Permetusi akimis informaciją grifė išsiaiškino, kad norint įrišti to meto knygą, reikia pasiimti papiruso lakštų, gyvūno odos ir iš odos lakštų nupintos virvutės. Pakilusi eiti profesorės stalo link antrakursė atsisuko į Dori.
- Tau reikia paimti priemones nuo profesorės stalo ar eisi kartu? - paklausė.
"Net tamsiausiu metu galima būti laimingu, tik svarbu nepamiršti įsijungti šviesą.” – Albas Persifalis Valfrikas Brajanas Dumbldoras

*

Prisijungęs Dori Mendel

  • *****
  • 1771
  • Lytis: Moteris
  • Pasiūlyk RPG
Ats: Trečioji MI pamoką visiems kursams
« Atsakymas #8 Prieš 2 metus »
Dori permetė akimis teoriją. Skaityti visos mergaitė tikrai nesiruošė. Diena buvo tokia šilta ir graži, o vargšai mokiniai turėjo gaminti rankdarbius!
- Einu kartu, - atsakė Henrietai ir pakilo nuo žolės.
Priėjusi prie dėžės mergaitė pamatė, kad beveik visų rankos tiesiasi į papirusą ir virves. Tačiau mergaitė nenorėjo būti kaip visi. Ji nežinojo, kas ten tiksliai teorijoje buvo parašyta, tačiau jau pačioje pradžioje buvo užsiminta, kad pirmosios neva knygos buvo raižomos ant akmenų ir kad tuo metu buvo pradėtas lydyti metalas. Kas ten toliau buvo skiedžiama apie papirusus, mergaitė neturėjo nei menkiausio noro žinoti. Ji suprato viena: jai reikia akmenų arba geležies! Ir viskas! Besikuisdama po tą dėžę Mendel nerado to, ko jai reikėjo, tačiau vis tik akys užkliuvo už metalinio rutuliuko. Jis veikiausiai buvo skirtas kažkokiam simboliui įspausti, tačiau tiks. Ji grįžo į savo darbo vietą.
- Žinai, - pasakė Henrietai, kai abi mergaitės jau buvo savo vietose, - gaminti knygą ant žolės. Patogu, velniškai patogu, - ironiškai kalbėjo, - ar ne?
Dori pasidėjo tą metalo rutuliuką ant žolės ir tarė į jį nutaikiusi lazdelę:
- Engorgio.
Rutuliukas iškart padidėjo.
- Engorgio, - pakartojo antrakursė.
Netrukus šalia savęs Mendel matė didelį metalinį rutulį. Dabar reikėjo sugalvoti, kaip šį suploti. Deja, jokių suplojimo kerų mergaitė nemokėjo, todėl išbūrė ugnį:
- Incendio.
Su ta ugnimi klastuolė bandė lydyti metalą, tačiau nieko nesigavo. Teks virti, atsiduso.
- Accio katilą!
Netrukus šalia tamsiaplaukės atskrido katilas ir mergaitė pradėjo jį šildyti. Deja, metalo rutulys jau buvo per didelis, kad į tą katilą sutilptų. Mergaitė suprato, kad be reikalo rutuliuką išdidino. Būtų užtekę jį daug kartų padauginti. O laiko ir taip nėra! Susinervinusi Mendel kerais rutulį susmulkino ir sukrovė į katilą. Atsidarė metalo dirbtuvėlės: šis ėmė lydytis.

*

Neprisijungęs Henrieta Poter

  • VI kursas
  • *
  • 274
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • Visur gerai, bet namie geriausia.
Ats: Trečioji MI pamoką visiems kursams
« Atsakymas #9 Prieš 2 metus »
  Henrieta kartu su Dori prieėjo prie priemonių ir ėmė rinktis. Grifė pasiimė keletą papiruso lakštų, odinės virvutės gabalą ir odos viršeliui. Susirinkusi daiktus mergina patraukė atgal į savo vietą ant žolės. Gaminti knygą ant žolės nebuvo lengva. Buvo sunku surišti į knygą trapius papiruso lakštus ir antrakursei ne kartą teko panaudoti Reparo užkeikimą. Panašiu būdu dvylikametė pritaisė odinį viršelį.
  Tačiau nors pagaminti knygą ir buvo sunku, dar liko sugalvoti, ką parašyti į tuos išėjusius penkioka puslapių. Ir čia Henrietai teko gerokai pasukti galvą. Mergina nebuvo dažna rašytoja, tad parašyti penkiolikos puslapių tekstą tapo nelengvu iššūkiu. Žinoma, Poter galėjo rinktis lengviausią kelią ir parašyti po vieną žodį kiekviename puslapyje. Tačiau mokslo metai ėjo į pabaigą ir dvylikametei norėjosi užsidirbti dar nors keletą taškų, tad ji nusprendė parašyti bent po sakinį kiekviename puslapyje.
  Ieškodama įkvėpimo mergina apsidairė aplink. Dauguma vaikų taip pat su oda ir papirusu gamino knygas ir Henrieta nusuko žvilgsnį į kitą pusę. Staiga merginos akys sustojo prie Dori. Ji buvo pasiėmusi geležinį rutuliuką ir ėmė jį didinti. Poter susidomėjusi stebėjo, kaip draugė pradžiai padidino paskui sumažino rutuliuką ir galiausiai išsikvietusi katilą ėmė virinti. Dvylikametė nebuvo žiobarų kalvystės žinovė, tačiau antrakursei atrodė, kad norint geležyje iškalti žodžius neužtenka vien tik katilo.
  Galiausiai atsispoksojusi Henrieta išsitraukė iš kuprinės plunksną ir rašalo. Dar šiek tiek pamąsčiusi antrakursė pasiėmė savo knygą ir atsivertusi pirmą puslapį ėmė rašyti:
Citata
Hogvartsas - mokykla kurioje susirenka visi didžiosios Britanijos moksleiviai turintys magiškų galių.
Vos plunksna palietė popierių grifė nusprendė parašyti kiekviename puslapyje po sakinį apie savo mokyklą. O kadangi pradžia išėjo nebloga, atsivertė kitą puslapį ir tęsė.
Citata
Čia susirenka įvairios kilmės ir kultūrų atstovai, tiek burtininkų, tiek žiobarų kilmės.
Hogvartsą įkūrė keturi garsiausi to meto burtininkai: Godrikas Grifas, Salazaras Klastuolis, Rovena Varnanagė ir Helga Švilpynė. Pagal jų vardus kilo šios mokyklos koledžų pavadinimai. Kiekvienų metų pradžioje pirmakursiai, su paskirstymo kepurės pagalba, paskirtomi į koledžus. Koledžai ateinančius septynerius mokslo metus tampa antrąją moksleivių šeima. Vieno koledžo nariai kartu valgo, mokosi, leidžia laisvalaikį ir kartu miega. Kiekvieną bendrąjį kambarį sergi paveikslai, kad nežinodamas kodo kito koledžo mokinys negalėtų pakliūti į kito koledžo kambarį. Dauguma mokyklos sienų nukabintos paveikslais, kuriuose esantys vaiduokliai dažnai pakalbina praeinančius mokinius. Taip pat čia pilna ir kitokių vaiduoklių. Kiekvienam koledžui priklauso po vaiduoklį. Pavyzdžiui, grifų gūžtą sergi Begalvio Niko arba sero Nikolo šmėkla.  Hogvartse dėstoma žiobarotyra, nuodai ir pan. Aktyviai dalyvaujant pamokose ir darant namų darbus galima uždirbti savo koledžui taškų. Metų pabaigoje daugiausiai taškų surinkęs koledžas laimi metų taurę ir tai kartojasi kasmet.
  Henrieta nepastebėjo kaip prirašė visus penkiolika puslapių. Tačiau taip pat nepastebimai priartėjo ir pamokos pabaiga. Tad nieko nelaukusi Poter pasiėmė pergamento gabalą ir burtais priklijavo jį ant knygos viršelio. Neužilgo ten jau puikavosi užrašas:
Citata
Henrieta Poter
Grifų gūžta
II kursas
Patenkinta savo darbu dvylikametė pakilo ir nunešusi savo knygą profesorei grįžo prie Dori, kartu laukti pamokos pabaigos.
"Net tamsiausiu metu galima būti laimingu, tik svarbu nepamiršti įsijungti šviesą.” – Albas Persifalis Valfrikas Brajanas Dumbldoras

*

Prisijungęs Dori Mendel

  • *****
  • 1771
  • Lytis: Moteris
  • Pasiūlyk RPG
Ats: Trečioji MI pamoką visiems kursams
« Atsakymas #10 Prieš 2 metus »
Metalas išsilydė greitai, tad Dori kerų pagalba išpylė turinį iš katilo ant žolės. Čia iškart susiformavo blynas, tačiau akimirksniu nuo karščio užsidegė žolė.
- Aguamenti! - suriko antrakursė ir ugnis užgęso.
Paskui tamsiaplaukė į metalo blyną paleido ledinio oro srovę, kad niekas nesusižeistų jį palietęs. Kai metalas atvėso, atėjo laikas panaudoti dar šią savaitę išmoktus padauginimo kerus.
- Geminio!
Šalimais radosi dar vienas metalinis blynas, ir taip mergaitė juos daugino, kol išėjo šešiolika. Ne visi jie buvo idealios formos, na, bet tais laikais idealumo juk ir nepasitaikydavo, ar ne?
Dori stovėjo ant žolės ir žiūrėjo į tą metalinių blynų eilę. Ji žinojo, kad jau metas pradėti rašyti, tačiau pirmiausia mergaitė turėjo išsiaiškinti žodyno paslaptis. Atsivertusi ir pradėjusi sklaidyti žodynui skirtus puslapius ji pamatė, kad čia figūravo tiek ženklai, tiek žodžiai. Kadangi Mendel pasirinko metalinę knygą, o ne iš papiruso, ji nusprendė, kad geriausia būtų joje raižyti ženklus, o ne raides.
Dori nusprendė, kad darys burtų knygą. Juk būtent tokie užrašai patys pirmieji buvo raižyti olose, tad ši mintis mergaitę žavėjo.
Dori, studijuodama žodyno simbolius, ėmė juos raižyti metalo blynų puslapiuose su savo mėgiamu burtažodžiu, kurio taip pat papildomai išmoko dar pirmame kurse. Mendel prisiminė, kaip bandė graviruoti savo vardą kažkur ant Hogvartso koridoriaus sienos, ir ją pričiupo vienas iš profesorių. Ot buvo ir juoko, ir baimės!
- Defodio, - tarė nusitaikiusi į metalą.
Metale išsiraižė knygos pavadinimas iš ženklų. Knyga vadinosi taip:
Citata
Penkiolika naudingiausių burtažodžių
Tuomet Dori suko galvą, kokie burtažodžiai jai atrodė naudingiausi, ir žodyno bei paviršių raižymo kerų pagalba pripildė visus penkiolika puslapių.
Citata
1. Expelliarmus. Nuginklavimo kerai, išmušantys iš priešininko burtų lazdelę, tad nepakeičiami dvikovose.
2. Accio. Šaukiamieji kerai, galintys atskraidinti norimą daiktą, tad puikiai pravers kažko nerandant ar tingint pasiimti.
3. Lumos. Šviesos kerai, kurie pravers norint kažką apšviesti.
4. Sustink. Sustingdymo kerai, padėsiantys apsisaugoti nuo plėšrių gyvūnų ar priešų juos sustabdydami.
5. Winggardium leviosa. Pakeliamieji kerai, kurie puikiai tiks, jeigu reikia pakelti kažką sunkaus.
6. Aguamenti. Vandens kerai, praversiantys ne tik norint atsigaivinti, bet ir ką nors užgesinti ir panašiai.
7. Protego. Skydiniai kerai, kurie padės apsisaugoti nuo blogiečių.
8. Reparo. Sutaisymo kerai padarantys daiktus ir vėl funkcionuojančiais.
9. Diffindo. Perskyrimo kerai, kurie gali padėti universaliai: pradedant obuolio padalijimu, baigiant norint patekti į kokią nors saugomą vietą.
10. Ferula. Žaizdų sutvarstymo kerai. Dideli pagalbininkai susižeidus.
11. Colloportus. Užrakinimo kerai, kuriuos panaudojęs žmogus gali jaustis saugesnis.
12. Tergeo. Skysčio susiurbimo kerai. Pasitarnaus kazką išliejus.
13. Descendio. Nuleidimo ant žemės kerai, kurie padės paimti tai, kas nepasiekiama.
14. Finite incantatem. Kerų atšaukimo kerai, galintys pasitarnauti, jeigu greit susizgribote suklydę.
15. Locomotor mortis. Kojų surakinimo kerai, pagelbėsiantys, jeigu žmogus nuo ko nors bėga.
Dori teko gerokai pavargti, kol įgyvendino užduotį. Tačiau užduotis iš tiesų buvo labai sunki. Kas per vieną pamoką gali spėti pagaminti ir parašyti knygą to meto kalba? Tačiau Dori spėjo! Na, beliko tik įrišti.
Kadangi mergaitė nežinojo, kokiu būdu galima būtų padaryti knygos puslapiuose skyles ir kuo įrišti, ji nusprendė panaudoti lipinimo kerus, kuriuos mokėjo jau kiekvienas pirmakursis.
- Lipicoltus! - suriko nutaikiusi lazdelę į du metalo blynus ir šie sulipo kraštais.
Tą pati mergaitė padarė ir su kitais puslapiais, kol galiausiai gavo metalinę knygą. Ji puikiai vartėsi. Valio! Mendel užklijavo lapą su reikiama informacija apie save ant knygos viršelio. Tada nusitaikė į knygą burtų lazdele ir tarė:
- Winggardium leviosa.
Knyga pakilo į orą, nuskrido netoli profesorės ir dunktelėjo ant žolės.
Mendel išsivalė katilą ir laukė pamokos pabaigos, kuri turėjo būti už minutėlės.

*

Neprisijungęs Cassidy Melens

  • Burtininkė
  • ****
  • 212
  • Lytis: Moteris
  • Viskas nėra tu
Ats: Trečioji MI pamoką visiems kursams
« Atsakymas #11 Prieš 2 metus »
Vovere atidžiai stebėjo kaip dirbo mokiniai ir giliai širdyje jais šiek tiek didžiavosi, nes jie visus metus kruopščiai dirbo negailėdami savęs ( taip atrodė Voverei ). Nors per visus metus pasitaikė ir nelabai sėkmingų atvejų, bet niekas nėra tobulas. Ir pati mergina nei iš savęs nei iš kitų tobulumo nesiekė. Bet suprantama ne visi  gali dirbti kaip reikia ir ne visi gali suprasti gan paprastos praktikos. Ir šviesiaplaukė visai nenustebo, kad šiandien tas žmogus buvo Dori, kuri sugalvojo virti akmenį katile ir iš jo padaryti knygą. Visada vertinau originalumą ir kūrybingumą. Bet tai peržengia visas ribas. Pagalvojo profesorė ir jau norėjo pasakyti moralą akmenų virėjai, bet tada jai kilo mintis, kad gal prieš mokslų metų pabaigą nereikia per didelių kivirčų. O ir pati britė buvo gerokai pavargusi, dėl toji liko toje pačioje vietoje ir toliau laukė pamokos pabaigos. Kai atrodė, kad visi mokiniai padėjo savadarbes knygas mėlynakė pažvelgė į laikrodį ir liko nustebinta.Varpas skambėjo prieš tris minutes ? Tai aš be reikalo užlaikau mokinius ?  Nustebusi savęs paklausė buvusi varnė ir greitai atsistojusi pradėjo šnekėti:
- Pamoka baigėsi, ačiū visiems kurie kruopščiai dirbo, nebijokite jums už tai atlyginsiu taškais. O dabar sėkmės egzaminuose ir gerų artėjančių atostogų. Ai bei siūlyčiau paskubėti, nes jau pertrauką prasidėjo.
Viską pasakiusi žemaūgė stebėjo kaip išbėga mokiniai link Hogvartso ir su šypsena pradėjo tvarkytis daiktus. Įdomu ar kitais metais aš čia grįšiu ? Paklausė savęs buvusi varno nago mokinė susidėjusi daiktus irgi pradėjo eiti link Hogvartso.
Pasaulis mane stebina.