0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Gloria Clarke

  • Burtininkė
  • ***
  • 136
  • I'm the road to the Hell.
Paskutinė šių metų pamoka bus laisvo stiliaus. Tai reiškia, kad neturite į klausimus atsakinėti rpg stiliumi, tiesiog iškart rašote atsakymą (nereikia aprašinėti personažo veiksmų). Naujas klausimas bus paskelbtas kas tris dienas (klausimų išviso bus 5), o už vieną teisingai atsakytą klausimą galite gauti 2 taškus. Į klausimus atsakinėkite išsamiai (5-7 sakiniai).Atsakymų nekartokite!

1. Su kokiais trimis augalais galima supažindinti mokinius pirmame kurse? Augalus išgalvokite ir aprašykite, atsakymą pagrįskite.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Daniel James Clarke »
WE CAN ASK OURSELVES WHY WE INVENT GOD, AND THEN,
TEN MINUTES LATER, WE INVENT SATAN - WHY?


...because we need him...
THERE'S SOMETHING FASCINATING ABOUT THE OTHER SIDE OF THE COIN.

*

Neprisijungęs Daniela Kravitz

  • ****
  • 351
  • nothing is bigger than family ♥
    Žaižaruojančios samanos - tai tankiai ir storai auganti samanų rūšis, gyvuojanti pietiniame Sibire. Jos kibirkščiuoja rausvu auksu (tačiau niekada neužsidega), skleidžia šilumą. Ypač naudingos keliautojams.
    Fra rožė - tai bet kuriame burtininkų kieme randama smulki rožių rūšis alyviniais lapais ir purpuriniais žiedlapiais. Taip yra todėl, nes Fra rožė lengvai prisitaiko prie aplinkos ir užauga be jokios priežiūros. Tačiau retas moka iš šios rožės spyglių išgauti ekstraktą, efektyviai gydantį nuo pasiutligės.
    Vijoklinis skubutis - žiobarų vijoklius primenantis augalas. Nuo paprasto vijoklio skiriasi tuo, kad auga žaibišku greičiu (per 1 dieną išsitempia 4 metrais) ir yra be galo ištvermingas (sunaikinti arba suplėšyti beveik neįmanoma). Skubutis turi puikią gydomąją savybę - patrynus nuo stiebo nenukabintą lapą užtraukia negilias žaizdas dvigubai greičiau nei bet koks eliksyras.

    Visi šie augalai puikiai tinka pirmakursių pamokoms, nes juos lengva auginti ir atrasti jų naudą; taip pat priežiūrai reikalingi pagrindiniai herbologų įgūdžiai, todėl tokios pamokos puikiai parengtų mokinius ateičiai (kitų kursų herbologijai ar net profesijai).
“Because she looked like a monster, that’s why. And it never occurred to me that monsters might feel pain.”

*

Neprisijungęs Amira Martin

  • Apsigynimo nuo juodosios magijos specialistė
  • ****
  • 310
  • Lytis: Moteris
  • Prekeivių atstovė
Paprastoji žibuolė. Aukštas, maždaug pusantro metro krūmas, žydintis kovo - rugsėjo mėnesiais. Šio augalo žiedai dažnai naudojami nedidelėms žaizdoms gydyti. Iš jų pagamintas tepalas šviečia veikdamas, todėl augalas tokį pavadinimą ir gavo. Paplitęs nuo vidutinių platumų iki pat pusiaujo. Atrasta augalo nauda dar XII amžiuje. Kartais stiebai naudojami židinio kūrenimui, tai puiki medienos atmaina ir skleidžia saldų kvapą. Taip pat šį krūmą gana lengva auginti ir prižiūrėti.

Nuodingoji araka. Išskirtinė augalijos pasaulyje tuo, kad auga tik Didžiojoje Britanijoje. Puikus pavyzdys pirmakursiams, kad ne visi augalai yra lengvai prižiūrimi ir saugūs. Šis, žiobarišką alaviją primenantis augalas labai mėgsta lietingas ir šlapias vietoves. Auga toliau nuo sūrių vandens telkinių, mat sūrus vanduo nukenksmina nuodus. Araka iš savo spyglių paleidžia nuodus į kiekvieną, kas ją paliečia. Žiobarų pasaulyje visai nevertinama ir ignoruojama, tačiau burtininkai gausiai naudoja arakos šaknis gydančiuose eliksyruose - šaknys suteikia gėralams alavijų skonį.

Šilkalazdė. Pavadinimas gal ir turėtų kalbėti už save, tačiau šis augalas jau keletą amžių nėra naudojamas kaip šilko šaltinis. Tai į bambuką panaši gėlė, kurios stiebas gali užaugti iki trijų metrų. Nepriklausomai nuo stiebo ilgio užauga didelis žiedas iš kurio gali būti pagaminamas šilkas. Magiškasis augalas auga gana greitai. Metrą siekiantis stiebas užauga per savaitę laiko. Šiais laikais šilkalazdės žiedus kartu su tvirtais, tačiau karštyje suminkštėjančiais stiebais naudoja maistui kai kuriose Afrikos pajūryje gyvenančios gentys. Auga beveik visame pasaulyje išskyrus abu poliaračius. Kadangi greitai auga, yra puikus pavyzdys parodyti mokiniams augalų gyvybės ciklą.

*

Neprisijungęs Aurora Gler

  • II kursas
  • *
  • 46
  • Taškai:
Pirmasis augalas, kurį kiekvienas mažas ar didelis turėtų žinoti, yra Alijora. Tai žolė kuri lengvai ir greitai padeda sustabdyti kraujavimą ir užtraukti žaizdą. Nuskynus Alijoros lapą ir uždėjus ant atviros žaizdos, ji kaip mat bus išdezinfekuota ir kraujavimas sustos. Veiksmingiasniam poveikiui galima porą lapų sutrinti iki košelės ir užtepti ant žaizdos. Alijoros auga pievose, prie kelio ir visur kur tik galėtum sugalvoti. Jas rasti yra be galo paprasta.
Fulicius - antras augalas su kuriuo turėtų būti supažindinami pirmakursiai. Šis augalas yra valgomas ir gali labai pasitarnauti išgyvenimo situacijose, kai aplink nėra jokio kito maisto. Suvalgius vos gabalėlį šios žolės, jausiesi labai sočiai ir vitaminų užteks dar bent porai dienų išgyventi. Fulicius augalas dažniausiai auga sausose vietovėse, prie kalnų ar dykumose.
Paskutinis, bet neblogiausias augalas kuriuo turėtų mokėti naudotis ir pirmakursiai yra Žieduotasis ridikas. Juos dažnai galima rasti pas mamą darže, arba miško pakraščiuose, drėgnose vietose. Rankomis suspaudus, arba tėškus Žieduotąjį ridiką į žemę, jis išskiria baltas dujas, kurios sukelia staigų tirštą rūką, per kurį sunkiai ką nors įžiūrėsi. Jis gali būti naudojamas pabėgimui nuo priešų. Taip pat mamos šią ridikų rūšį mėgsta dėti į salotas, bet nenorint sukelti rūko, prieš tai ridikus reikia bent valandai įdėti į šaldymo kamerą.
Kiek vienas mokinukas apie šiuos tris augalus turėtų sužinoti jau pirmame kurse, nes jie tikrai gali išgelbėti gyvybę.

*

mergaitė123

  Ugningoji Vandens lelija, išvaizda nesiskiria nuo žiobariškųjų lelijų, tačiau šis augalas yra miniatiūrinis, tad yra auginamas mažuose vazonuose. Juo rūpintis nėra labai sunku, tereikia jį palaistyti kartą į savaitę ir tręšti specialiomis trąšomis. Taip pat augalas yra labai išvaizdus, tad burtininkų namuose yra auginamas ir kaip papuošimas.
  Ugningoji Vandens lelija gali stipriai nudeginti, jeigu yra paliečiama be pirštinių, kai dar nėra išrauta. Dėl to yra rekomenduojama prieš perkant augalą pasirūpinti ir pirštinėmis.
  Augalas pasižymi gydomosiomis savybėmis, jį dažnai naudoja hileriai, eliksyrams. Ugningosios Vandens lelijos lapuose yra skystis, kuris veikia kaip stiprus nuskausminamasis žiobariškas vaistas ir dažnai labai padeda į bėda patekusiam burtininkui.

  Žalsvoji monarda. Šis augalas „išgyvena“ daugiausiai tris metus ir jį rasti Uždraustajame miške yra ganėtinai sunku. Jis yra retas ir dažniausiai, norint, kad jis atliktų savo paskirtį auginamas iš karto hilerių priežiūroje. Jo stiebas yra gelsvos spalvos, žiedai ryškios raudonos spalvos, tačiau žiedai yra visiškai nenaudingi.
  Žalsvąja monarda rūpintis, taip pat nėra sunku. Reikia laistyti gausiai, tačiau tik kas mėnesį ir ji nereikalauja saulės spindulių. Užauginti lengva, prisilietus nieko neatsitiks, tik svarbu nenulaužti stiebo.
  Augalas yra priskiriamas prie gydomųjų augalų, nors tiesiogine prasme ir negydo. Jis yra labai aštrus augalas, tinkamai išpjovus jo stiebą, hileriai jį naudoja, kaip skalpelį, kuris skirtas plačiam ir ilgam, bet ne giliam pjūviui. Augalas yra puikus išsigelbėjimas, kritinėse situacijose. Taip pat pats save dezinfekuoja, tad rūpintis tuo taip pat nereikia.

  Šokoladinė tulpė yra tamsios šokoladinės spalvos, tačiau žiobariškosios tulpės formos. Tai yra valgoma gėlė, tačiau nereikėtų pasitikėti jos pavadinimu, tulpės skonis nėra tobulas, tačiau šis taip pat gydomasis augalas numuša temperatūrą. Tiesa, ne tiesiogiai, tačiau yra pagrindinė eliksyro skirto tam, sudedamoji dalis.
  Augalas auginamas taip pat lengvai, tačiau reikalauja nuolatinės šviesos ir laistymo kas keturias dienas. Jis nėra pavojingas, prisilietus prie jo tikrai niekas nenutiks. Taip pat ir paragavus apsinuodyti nėra įmanoma, nors skonis toli gražu netobulas.

  Šie trys augalai padėtų susipažinti su gydomųjų augalų vertybėmis, jų pliusais ir minusais. Juos nėra sunku auginti, tad ties tuo nekiltų problemų. Taip pat vienuolikmečiai suprastų pirštinių ir kitų apsaugos priemonių herbologijos pamokose svarbą.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Adelė Mokslinčė »

*

Neprisijungęs Gloria Clarke

  • Burtininkė
  • ***
  • 136
  • I'm the road to the Hell.
Panelės Kravitz, Harper, ir Mokslinčė gauna po 2 taškus. Panelė Gler uždirba 1 tašką.

2. Dabar prisiminkime filmą/knygą "Haris Poteris ir išminties akmuo" ir sceną, kur Haris, Ronis ir Hermiona norėdami sutrukdyti Sneipui paimti akmenį įveikinėja kliūtis; viena iš kliūčių - Velnio raizgai. Jūsų užduotis sugalvoti kokį nors augalą, kurį būtų galima panaudoti vietoje Velnio raizgų. Pasitelkite vaizduotę ir išgalvokite augalą. Nepamirškite pagrysti savo atsakymo, kodėl būtent šis augalas.
WE CAN ASK OURSELVES WHY WE INVENT GOD, AND THEN,
TEN MINUTES LATER, WE INVENT SATAN - WHY?


...because we need him...
THERE'S SOMETHING FASCINATING ABOUT THE OTHER SIDE OF THE COIN.

*

Neprisijungęs Raya Maires

  • Burtininkė
  • ***
  • 50
  • Lytis: Moteris

Smaragdus Floracititus

Tai vijoklinis augalas, augantis labai panašiai kaip ir vijoklinė rožė. Visas yra smaragdo spalvos (ir iš pavadinimo galima pamatyti), kartais Floracititus net spigina į akis ir reikia prisidengti ranka, bet taip būna tik šviesoje, todėl jį dažniausiai grūda į požemius kokio nors vertingo daikto saugojimui. Žydi, turi ryškiai raudonus, o kartais gilaus atspalvio mėlynus žiedus, jie labai dideli, todėl dažnai augalo šakos neišlaiko milžiniškų žiedų ir lūžta. Bet žiedai ne esmė, o tikroji esmė yra tame, kad jis gali kaip gigantiškas ir baisiai storas voro tinklas užtverti įėjimą į bet kokį kambarį ar pro bet kokią arką. Kažkokį įėjimą gina kandžiodamasis. Verta paminėti, jog šis yra pusiau gyvūnas, todėl savininkas gali išgalvoti kokią nors komandą ir išdresuoti augalą, kad pats galėtų įeiti. Jei nori, kad jis būtų tavo, turi auginti nuo mažiausios seklelės ir pratinti prie būsimo s augalo gyvenimo aplinkos. Norint piktybiškai prasmukti į kokią nors vietą užtenka panaudoti paprastą burtažodį – SMIDRIDUS. Jei nori visai išnaikinti vargšą augalą reikia du kartus garsiai sušukti burtažodį – MAMBERIONES MAXIMA!

*

Magdė

                                                       Ignis carcerem
 Tai labai įdomus, tačiau retas augalas. Išvertus iš lotynų kalbos jo pavadinimas reikšia „ugnies pančiai“. Ignis carcerem spalva neįprasta - tamsi, juodai violetinė. Neatidžiam ir nenusimanančiam žmogui gali pasirodyti, kad tai tiesiog nuvirtęs ir supūvęs senas medis. Tačiau šis augalas - klastingas. Jis - tarsi gyvas padaras, yra labai jautrus ir, vos tik pajutęs kokią gyvybę, čiumpa ją savo šakomis ir suspausdamas uždusina. Tada auką prarija ir tartum suskaido ją. Tuomet patręšia aukos kaulais ir liekanomis žemę, kurioje auga ir laukia naujo neatsargaus keliauninko, smalsaus gyvūno ar sujudėjusio šapelio.
 Ignis carcerem atrodo gana paprastai, kaip ir minėjau aukščiau, jis atrodo niūriai - tarsi juosvas, sudžiūves šakalėlis. Tačiau vos prisilietęs prie aukos augalas ima švytėti ryškia oranžine spalva su daugybe šokinėjančių raudono, geltonų ir rusvų šėšeliukų. Jei nepavyksta aukos uždusinti, šis augalas ima kaisti ir galų gale, pasiekęs patį karščiausią tašką, užsidega ir auka sudega gyva.
 Žinoma, Ignis carcerem yra labai galingas augalas. Tačiau nukenksmintas Aquamenti kerais, jis praranda savo kaitimo galią. Be to, jei nejudėsi, augalas tavęs nesmaugs, nes neatkreipsi į save dėmesio ir jam atrodysi kaip negyvas padaras. Taip pat jis nepakenčia šalčio, tad, jei burtais sušaldysi jį į ledą, augalas išvis nieko negalės tau padaryti.
  Taigi, jeigu velnio raizgus filme pakeistum nukenksmintu Ignis carcerem augalu, tai būtų visai įveikiama, tačiau, vis dėlto, pavojinga kliūtis. Be to, Hermijona savo kerais tikrai juos įveiktų.

*

Neprisijungęs Elodie Gold

  • III kursas
  • *
  • 91
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • La mer sent meilleur que toi. Tu pues.
Frigus Amplexus

 Pažodžiui, iš lotynų kalbos, tai reikštų "šaltas apkabinimas". Pavadinimas šiam augalui skirtas būtent nuo to kaip jis veikia. Paprastai šis augalas atrodo kaip nekalta maža puansetija. Bet, vos augalui pajutus ką nors netoli savęs, mažiau nei dviejų metrų atstumu, iš mažos gėlelės staiga išlenda ilgos ir greitos ataugos, atrodančios kaip paviršutinės šaknys, ir griebia savo grobį į glėbį. Priežastis, dėl kurios šis augalas pajaučia grobį iš gan toli, yra jo itin ilgos šaknys, gebančios įlysti į mažiausius tarpelius, ir veikia kaip augalo jutikliai. Šioms atlikus savo darbą, ir paviršutinėms ataugoms apglėbus grobį, augalas pradedą įrodyti savo šaltąją pavadinimo dalį. Kaip ir gėlelė puansetija, kurios pradinę formą ir turi Frigus Amplexus, taip ir šis augalas yra žieminis. Dėl to, kai jis "apkabina" savo naująją auką, jis jos nesmaugia, bet tvirtai laikantis šaldo savo ataugomis, kurios geba atšalti gerokai žemiau 0 laipsnių celsijaus. Taip, augalas po truputį atšaldo auką, kad ji vos geba pajudėti ir ramiai, glėbyje, sudoroja. Sudorojus grįžta į pradinę formą. Vienas iš dviejų būdų to išvengti, jei jau teko pakliūti į Frigus Amplexus glėbį, yra pačiam nusiraminti, ir pradėti šildyti save, ir ataugas aplink. Kam prisiskirtų ir delnų trinimas tarp kojų, ir šilto oro pūtimas. Kadangi šis augalas labai jautrus jutimui, jis greitai pajustų sklindančia šilumą ir atsitrauktų. Jam, bet koks gūsis šilumos, yra kaip alergija ar nuodai. Deja, dažna jo auka šį būdą greitai pamiršta, nuo staiga kilusios panikos, mažai gėlelei pasidarant mirtingais žiemos nasrais. Antrasis būdas būtų tiesiog Incendio kerai. Kaip jau minėta, bet kokia šiluma ar karštis yra nuodingi šiam augalui, kam priskiriami ir kerai.
 Būtent šis augalas itin tiktų reikiamai situacijai, dėl jo pasyvaus žudymo. Frigus Amplexus vienintelis tikslas yra auką atšaldyti pakankamai, kad energijos liktų labai mažai. Ir šaldymas neskaudėtų tiek kiek smaugimas ar deginimas ar dūrimas, bet prireiktų blaivaus proto ir šiek tiek daugiau pastangų, negų tik atsipalaidavimas.
B r i g h t o n ,  U K

*

Neprisijungęs Gloria Clarke

  • Burtininkė
  • ***
  • 136
  • I'm the road to the Hell.
Panelės, Maires, Bergman ir Gold, uždirbate po 2 taškus ;)

3. Kaip manote, kokiuose eliksyruose gali būti naudojama Mandoragora? Pateikite bent du pavyzdžius ir juos argumentuokite. Eliksyrus galite imti ir iš HP filmų/knygų ir savo sugalvoti.

(Atsiprašau, kad vėluoju su klausimu)
WE CAN ASK OURSELVES WHY WE INVENT GOD, AND THEN,
TEN MINUTES LATER, WE INVENT SATAN - WHY?


...because we need him...
THERE'S SOMETHING FASCINATING ABOUT THE OTHER SIDE OF THE COIN.

*

Neprisijungęs Charlotte Claire Evans

  • II kursas
  • *
  • 66
  • Taškai:
1. Mandragora (lapų sultys) gali būti naudojama eliskyrui, padedančiam atgauti reikiamą žmogaus kūno dalį arba sugrąžinti jos žmogišką būvį. Pvz., jeigu žmogaus rankos kažkokiu būdu yra paverstos sparnais, jas į rankas galima atversti Atvertimo eliksyru. Viena iš pagrindinių mandragoros savybių yra ta, kad ji padeda žmogui atgauti žmogiškąjį būvį, todėl ji yra dedama į Atvertimo eliksyrą.
2. Klausos patikrinimo eliksyras taip pat turi savyje mandragoros lapų. Mandragora savo riksmų nužudo, ir ši savybė yra panaudojama eliksyrui, kuris yra sugirdomas žmogui, kai yra tikrinama jo klausa. Mandragoros lapai šiame eliksyre padeda patikrinti, ar tiriamojo žmogaus klausa yra pakankamai jautri.
Norėčiau, kad šitas personažas taptų patyčių auka. Jeigu norite, tyčiokitės per pamokas, taip pat galime parašyti RPG

*

Neprisijungęs Gloria Clarke

  • Burtininkė
  • ***
  • 136
  • I'm the road to the Hell.
Panele Evans, gaunate 2 taškus.

4. Parašykite Vikipedijos straipsnį apie žymų herbologą, kuris gyveno 1824 m. - 1876 m. Herbologo vardas - Hendris Martricas. Rašydami nepamirškite paminėti kokių nors jo atradimų/išradimų, žygdarbių, svarbių jo gyvenime datų, šeimos narių... 500-900 simbolių.

WE CAN ASK OURSELVES WHY WE INVENT GOD, AND THEN,
TEN MINUTES LATER, WE INVENT SATAN - WHY?


...because we need him...
THERE'S SOMETHING FASCINATING ABOUT THE OTHER SIDE OF THE COIN.

*

Neprisijungęs Charlotte Claire Evans

  • II kursas
  • *
  • 66
  • Taškai:
Hendris Martricas (gyv. 1824 - 1876 m.) - vienas žymiausių Škotijos herbologų, paskatinęs herbologijos mokslo plėtimąsi Hogvartso burtų ir kerėjimo mokykloje.
Martricas buvo trečias iš penkių vaikų neturtingoje žiobaro žvejo ir ateities būrėjos šeimoje. Turėjo tris seseris ir brolį dvynį, kuris buvo nevertėlis. Nuo pat mažų dienų Hendris domėjosi herbologija, tai buvo vienintelis dalykas, kuris jam tikrai sekėsi Hogvartse.
Būdamas vos trečiame kurse berniukas suprato, kad herbologija mokykloje mokoma labai žemu lygiu, ir paskyrė savo gyvenimą šitam tikslui. Nuo ketvirto iki septinto kurso išvedė daugybę augalų (daugiausia magiškomis savybėmis pasižyminčių daržovių, žymiausia - Martrico agurkai, užaugantys iki penkių kilogramų svorio) ir inicijavo jų įtraukimą į mokymosi programą. Pabaigęs Hogvartsą ketverius metus keliavo po pasaulį, kur gilino herbologijos mokslo žinias. Vėliau grįžo į Hogvartsą profesoriauti, kur dirbo iki pat mirties. Per tą laiką susistemino herbologijos mokymo struktūrą ir išvedė dar kelias augalų rūšis, tiesa, senatvėje susitelkė ties gėlėmis, iš kurių žinomiausia - sėklomis šaudanti ir taip apsiginanti saulėgrąža, pavadinta saulėgražiniu sėklašaudžiu.
Mirė herbologijos pamokos metu, niekada nevedė ir neturėjo vaikų.
Norėčiau, kad šitas personažas taptų patyčių auka. Jeigu norite, tyčiokitės per pamokas, taip pat galime parašyti RPG

*

Neprisijungęs Elodie Gold

  • III kursas
  • *
  • 91
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • La mer sent meilleur que toi. Tu pues.
 Vienas žymiausių XIX a. herbologų buvo Hendris Martricas. Gimęs 1824 m. rugpjūčio 17-ąją Lagos mieste, pietų Portugalijoje. Mirė 1876 m. Mirandeloje nuo džiovos. Gyvenime nuolat keitė gyvenamąsias vietas tarp Portugalijos ribų.
 Žymusis herbologas gimė vienturtis, gyveno nepasiturinčioje šeimoje. Dėl tokios šeimos padėties, liko našlaitis, įžengdamas į trečiają gyvenimo dešimtį. Į tėvus turėjo mažai panašumo, kadangi beaugdamas greitai suprato, nesantis žiobaras. Jau nuo mažens buvo labai gabus augalijos srityje, būtent tai jam ir padėjo gyventi geriau už tėvus. H. Matricas pasižymėjo labai akyla akimi, atpažinant įvairius augalus, jų ligas, sveikatos būsenas ir su jais eksperimentavo. To meto žmonėms, toks augalijos "darkymas" buvo nepriimtinas, dėl to, pačioje pradžioje jo karjeros kelio, buvo itin smerkiamas ir nepalaikomas. Tačiau vėliau už tai atsigriebė, atrasdamas daugybę naujų augalų rūšių, jų savybių, atrado daug vaistų nuo tuometinių nepagydomų ligų, visiškai pakeitė devynioliktojo amžiaus herbologiją ir mediciną. Vyresnis, keliavo po visą šalį ir rinko naują informaciją bei žinias. Vienu laikotarpiu, buvo vienas svarbiausių Portugalijos žmonių, tarp žiobarų ir burtininkų.
B r i g h t o n ,  U K

*

Neprisijungęs Gloria Clarke

  • Burtininkė
  • ***
  • 136
  • I'm the road to the Hell.
Panelės Gol ir Evans, puikūs darbai - abi gaunate po 2.

5. Kokias būdais galima įveikti Velnio Raizgus? Juk žinoma, kad jie bijo šviesos, tačiau jūsų užduotis yra patiekti du pavyzdžius, kuriais būtų galima jį nugalėti (vienas pavizdys patiektas HP filmo pirmoje dalyje, jo nekartokite). Nesikartokite!
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Daniel James Clarke »
WE CAN ASK OURSELVES WHY WE INVENT GOD, AND THEN,
TEN MINUTES LATER, WE INVENT SATAN - WHY?


...because we need him...
THERE'S SOMETHING FASCINATING ABOUT THE OTHER SIDE OF THE COIN.