0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Dorotėja Hopes

 • Burtininkė
 • ***
 • 152
 • Lytis: Moteris
 • Vivre est un acte égoïste
II MI pamoka IV-VII kursams
« Prieš 5 mėnesius »
[Magija ir religija: Absoliučios priešingybės ar suderinamumo būtinybė?]

Dorotėja į klasę įžengė nusiteikusi optimistiškai kaip niekada. Ji mėgo daugumą savo mokinių, o ypač vyresniuosius, jau pradėjusiu suprasti, jog mokslai yra tai, kas jiems iš tiesų pravers ir leis ugdyti save kaip jaunąją kartą. Šiandieną ji jautėsi pakiliai, tikėjosi iš ties turiningos ir aktyvios pamokos. Jos laukė laikas su vyresniaisiais, o šios pamokos tema tikrai nebuvo iš lengvųjų. Mergina turėjo pripažinti, kad atskirti mokinius į grupes, o ypač temai kurią nagrinėti su mąstančiais mokiniais bus vienas malonumas, buvo viena geriausių jos idėjų. Ji nusiteikė darbui. Šiandiene jos lentoje išraityta tema tikrai pareikalaus iš kiekvieno loginio mąstymo ir teorinių žinių. Ant stalo, praeidama ji numetė šūsnį vienodų pergamentų. Atsispirdama kulnu ir pusiau šuoliuodama ji nusigavo iki klasės langus dengiančių sunkių užuolaidų ir vienu ląstelės mostu jas atitraukė. Šuoliavimas buvo merginos mėgstamiausias vaikščiojimo būdas. Šitaip ji nusigaudavo į reikiamas vietas ne tik greičiau, bet ir smagiau. Padariusi likusius būtiniausius darbus (nušlavusi dulkes nuo stalų, prisipylusi į stiklinę rašalo, padariusi porą raminančių kvėpavimo pratimų) ji ant stalų išdėliojo pergamentus ir atsistojo prieš klasę laukti mokinių.

-Paskutinis uždaro duris,- paliepė ji pamačiusi, kad dauguma tų kurie teikėsi pasirodyti jau sėdi savo vietose. -Kaip matote jūsų šiandieną šiek tiek mažiau, apsiribosime tik vyriausiais kursais. Šitaip atsitiko dėl to, nes tema kurią matote lentoje pareikalaus ypatingo jūsų susikaupimo ir atsakingo darbo. Tikiuosi iš jūsų, kaip mokinių kurie tampa pavyzdžiu mažiesiems, ypatingo susikaupimo ir rimties.

-Magija ir religija, sinonimai ar antonimai?- tęsė ji toliau nepertraukdama ritmo ir kreivai šypsodamasi. - Atrodo nesuderinami dalykai. Nagrinėdami istorijos tarpsnius kuriuose aptariami tikėjimai ir įsitikinimai, žengiame į filosofijos ribas, turime suvokti kaip veikia žmogaus smegenys, gebėdamos vienu metu ir pripažinti tai, jog jų savininkas moka paversti triušį stikline ir tai, jog egzistuoja kažkas dar galingesnis už juos. Ar krikščioniškasis ir musulmoniškasis Dievas yra visagalis burtininkas gebėjęs apeiti visus dėsnius? Ar vis dėl to teisūs buvo Graikai įtikėję į politeistišką religijos pakraipą ir priskyrę po deivę ir dievą skirtingoms sritims? Anie jau būtų panašesni į burtininkus labiau, nei į visagalius-visažinius. Ar iš vis gali egzistuoti vienas Dievas ir žiobarams, kurie tiek daug nežino apie mūsų žemę, ir magams, kurie šias paslaptis jau seniai išsiaiškino? Tai klausimai tik gebantiems gerai palaužyti galvą, mokantiems ne tik žiobarotyrą, bet ir besigilinantiems į žiobarų mokslus, vien dėl to, nes jie nėra tiksliai įrodyti. O jūsų šiandiena laukia teorinis klausimas apie jau įrodytus ir pagrįstus dalykus. Pasakykite po vieną istorinį įvykį ar faktą kur religija ir magija žengė pėda pėdon ir vieną faktą, neįskaitant raganų medžiojimo ir deginimo viduramžiais, kur religija ir magija nesutarė. Dora nutilo ir apžvelgė akimis savo klasę. Nagi, kuris iš jų gebės prilygti jos iškeltiems standartams.

[Teorija iki 04.04 vakaro. Išgalvokite du faktus, jie nebūtinai turi susiję. Būkite originalūs ir neatsakinėkite vienu- dviem sakiniais.]

*

Neprisijungęs Cristal Daunt

 • VI kursas
 • *
 • 211
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • carpe diem
Ats: II MI pamoka IV-VII kursams
« Atsakymas #1 Prieš 5 mėnesius »
Miego trūkumas darė savo. Cristal akys merkėsi daugiau su lyg kiekviena sekunde, o jas vėliau atmerkti darėsi vis sunkiau ir sunkiau. Sutelkusi visas savo pajėgas neišgriūti besėdint suole mergina sėdėjo pasirėmusi ranka galvą, kuri, atrodo, svėrė toną. Profesorės balsas nemigdė tiek, kiek migdė pati pamoka ir to paties per tą patį šnekėjimas. Slegiantis monotoniškas Hopes bambėjimas būtų buvęs pražūtingas, jei ne langas, prie kurio grifė sėdėjo. Oras nebuvo geras, tačiau tai vis tiek buvo laukas. Cristal būtų su mielu noru pastovėjusi tokioje liūtyje ir tikrai būtų leidusi vėjui prapūsti ausis, kad tik netektų daugiau nei sekundės būti tame kabinete. Nutirpus dešinei rankai, laikiusiai Cristal makaulę, ją pakeitė kairė.
Religija ir magija. Per daug sudėtinga tema pusiau miegančioms rudaplaulės smegenims. Bet kurią kitą dieną mielai gilintųsi į religijos bei magijos sampratą ir ar šios dvi jėgos gali būti bent kiek suderinamos, tačiau tądien neturėjo jėgų net vadovėliui atsiversti. Cristal tikrai nuoširdžiai buvo įdomu kas bus toks išmintingas ir sugalvos padorų atsakymą, nors apžvelgus klasę mergina nesusidarė įspūdžio, kad kas nors, sėdėdamas Magijos Istorijos kabinete, turėjo nors šlakelį entuziazmo.
my morning face:

*

Neprisijungęs Daniela Kravitz

 • ****
 • 351
 • nothing is bigger than family ♥
Ats: II MI pamoka IV-VII kursams
« Atsakymas #2 Prieš 5 mėnesius »
    Daniela buvo nenormaliai, beveik moksliukiškai pasitempus šioje magijos istorijos pamokoje. Buvo pasiryžusi eilinį kartą visus pritrenkti savo popamokinio domėjimosi istorijos įvykiais žiniomis.
    Deja, klausimas buvo keistai sunkus. Dani suraukė nosį ir darsykį permėtė atmintyje iškilusius faktus. Ją stačiai piktino toks profesorės neatsakingumas skiriant filosofinius, su normalia magijos istorijos fanatike nieko bendro neturinčius klausimus. Laimei, po penkių minučių tylos Daniela dirstelėjo į keistai siuvinėtą vieno bendraklasio krepšį, kas jai priminė Persijos kilimus, kas ją permetė į buvusią Persijos kaimynę Mediją, kuri pakuždėjo apie jos įkūrėją Deioką. Labai lengva dėlionė, klastuolė net sumišo, ko taip ilgai užtruko.
 - Senovės Medijos įkūrėjas Deiokas iš tiesų buvo ganėtinai silpnas burtininkas, tačiau laikė save galingu magu. Savo gyvenimo metais savo maginius gebėjimus (kurie, primenu, buvo nieko verti) paskelbė valstybine religija. Deioko idėja buvo keista, mat pats savęs dievybe nelaikė, tą titulą priskyrė - jūs palaukit, nepatikėsit - Lumos kerams. Mažoje valstybėlėje jis suvienodino magiją ir religiją. Ak, prisiminiau, - šūktelėjo Daniela, pamiršusi atrodyti oriai klastuoliškai. - Žinau ir priešingą faktą! Po Deioko mirties dėl nesveiko valdovo žavėjimosi savo nesamomis galiomis medijiečiai ir politikai liko taip traumuoti, kad visiškai nepriimė nei magijos, nei religijos. Gavosi taip, kad dėl šių nesusijusių sferų medijiečiai raganiais apšaukdavo bet kokius religingus keliautojus, o religijos fanatizmą prikišinėdavo kas antrai žolininkei. Deiokas tikrai labai sumalė šituos dalykus, ar ne? - laiminga pabaigė klastuolė.
    Dievaži, ta Hopes kartais duoda tokių tinkamų klausimų...
“Because she looked like a monster, that’s why. And it never occurred to me that monsters might feel pain.”

*

Magdė

Ats: II MI pamoka IV-VII kursams
« Atsakymas #3 Prieš 5 mėnesius »
  Alisa atėjo į Magijos Istorijos pamoką. Profesorė Dora pamoką pradėjo labia rimtai, tad ir mergina stengėsi nebeskrajoti padebesiais ir susikaupti. Ji vos sugebėjo išklausyti visa profesorės tiradą ir ją suvokti. Išgirdusi teorinį klausimą kurį laiką mąstė. Pagaliau, supynusi šiokį tokį atsakymą iš paskirų minčių, kilstėljo ranką ir išpyškino.
 -Laba diena, profesore. Taigi, pirmasis mano faktas. Kiek prisimenu, skaičiau jį knygoje ,,Tikėjimas ir burtai:visos paslaptys atskleistos”. Kai pavergtos indų bei airių tautos norėjo sukilti prieš savo pavergėjus - egiptiečius, jie nepaisė, kad rasės skirtingos ir nepaisė skirtingų rasių. Tiek vergai, tiek pavergėjai, savaime suprantama, buvo burtininkai. Vergija truko keturis šimtus metų - nuo tūkstantis penki šimtai devyniasdešimt trečiųjų iki tukstantis devyni šimtai devyniasdešimt trečiųjų.
  Na, o kitas mano faktas, skaitytas knygoje ,,Didžiausi magų nesutarimai”. Tūkstantis septyni šimtai septyniasdešimt trečiųjų metų metų visuotinio karo tarp turkų ir prancūzų metu magija ir religija nesutarė. Kariavo burtininkai. Nesutarimas kilo, nes prancūzai, geisdami turtų, kuriuos  turkai slėpė Tadž Mahale, ne kartą mėgino juos pavogti. Na, o turkai juos žiauriai bausdavo. Bekariaudami prancūzai ne kartą pašiepdavo, žiauriai šaipydavosi ir imdavo turkus į vergiją vien dėl kitokio jų tikėjimo.
 Susmukusi į suolą, Alisa giliai įkvėpė.
 Pfu...Pagaliau baigiau...

*

Neprisijungęs Dorotėja Hopes

 • Burtininkė
 • ***
 • 152
 • Lytis: Moteris
 • Vivre est un acte égoïste
Ats: II MI pamoka IV-VII kursams
« Atsakymas #4 Prieš 5 mėnesius »
Hopes susiraukusi klausėsi prieš ją sėdinčių vaikų atsakymų. Ją vos ne įžeidė faktas, jog tik du vaikai teikėsi atsakyti. Vis dėl to prakalbusios merginos pasirodė iš tiesų labai neblogai.

-Ačiū panelės, tikiuosi kiti paims iš jūsų pavyzdį ir išmoks praverti savo maistaskyles parodydami, jog jos ne tik kimšti vištų šlauneles moka. Abi gaunate pilnus taškus ir į jūsų šiandienos darbą atkreipsiu ypatingą dėmesį, gal net padėsiu jei kur suklupsite. Kadangi kiti su manimi savo mintimis pasidalinti nesiteikia, tikiuosi ir praktikos užduotyje savarankiškai susidoroti mokėsite. Esate nebe vaikai, jokių kapituliacijos vėliavėlių nebus. Šiandieną keliamės į mišias kurios buvo surengtos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai 1645 metais per Velykas. Tos apeigos tapo žinomos kai jas vedęs kunigas mišias nutraukė rėkdamas, jog jaučia blogąsias dvasias - supraskite - burtininkus koplyčios viduje. Ir iš ties tuo metu klauptuose sėdėjo bent keli burtininkai. Jūsų užduotis - juos atrasti. Ant pergamentų kuriuos matot ant savo stalų rasite du burtažodžius. Pirmas jus nukels į reikiamą vietą, o antras jums leis įlįsti į bažnyčioje esančių žmonių galvas. Turite išsiaiškinti kuris iš jų yra burtininkas ir užrašyti jo vardą į lapelį. Pora pastabų. Kadangi tai tik atvaizdai žmonių, jų smegenys nebus tokios sudėtingos kaip tikros, taigi pasiklysti neįmanoma ir jūsų aukos jūsų nejaus, tačiau išlindę iš kažkieno galvos jūs esate visiškai matomi, taigi prisidirbsite - jūsų problemos kaip susitvarkyti su įtūžusiais pamaldžiaisiais. Etiketės su žmonių vardais, jūsų patogumui, bus užklijuotos ant kiekvieno krūtinės. Kas nesupratot kelkit rankas, o kiti galite pradėti darbą, kuo anksčiau surasit ko reikia, tuo greičiau galėsite išeiti iš klasės.

Mergina įkvėpė oro gurkšnį.

-Tiesa, nepamirškite refleksijų apie pamokos darbą palikti man.

Ji dar kartą peržvegė lapelio turinį.

Citata
 • Itinerantur tantum
 • In mentem

[Sakote burtažodį, keliatės į mišias. Ten matysite žmonių atvaizdus ir pagal įvairias užuominas turite išsirinkti du kurie atrodo panašiausi į burtininkus. Apsilankykite kiekvieno jų prote su antru burtažodžiu ir išsiaiškinkite kuris iš jų iš tiesų yra magas (jei norite gauti pilnus taškus, bent vienas iš dviejų turi būti burtininkas). Užrašykite jo vardą į pergamentą ir automatiškai grįžę į klasę parašykite refleksiją. Trys postai po 800 arba du po 1200. Praktika iki 04.17]
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 5 mėnesius sukūrė Dorotėja Hopes »

*

Neprisijungęs Cristal Daunt

 • VI kursas
 • *
 • 211
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • carpe diem
Ats: II MI pamoka IV-VII kursams
« Atsakymas #5 Prieš 5 mėnesius »
Kad ir kaip stengėsi neišgirsti, profesorės Hopes žodžiai vis tiek pasiekė rudaplaukės smegenis. Mergina tikėjosi, kad jei negirdės, nereikės atlikti užduoties, kuri jau vien nuo pasakojimo atrodė nuobodoka. O ir pakitęs mokytojos balso tonas gerų žinių neatnešė. Ši buvo nemenkai susierzinusi. Cristal jautė, tarsi visi ne patys šilčiausi išsakyti žodžiai buvo nukreipti tiesiai prieš grifę. Bet juk ji ne vienintelė nieko nepasakė! Galų gale nustojusi savęs gailėti, grifė prisivertė pažiūrėti į du burtažodžius ir pats pirmas jau pasirodė neištariamas. Atsidususi Cristal tvirtai į rankas suėmė pergamento lapelį ir išsiemusi lazdelę tiesiai nuo popieriaus perskaitė.
- Itinerantur tantum, - pasistengusi nešvebeldžiuoti žaliaakė ištarė ir pajuto stiprų traukimą už kojų žemyn, tarsi būtų nuleista klozeto.
Iškentėjusi ne pačią maloniausią kelionę, tačiau iš tokių pamokų nieko kito ir nebuvo galima tikėtis, vargais negalais pakilo nuo dulkėtų ir purvinų medinių grindų.
my morning face:

*

Magdė

Ats: II MI pamoka IV-VII kursams
« Atsakymas #6 Prieš 5 mėnesius »
  Alisa, išgirdusi profesorės Hopes pagyrimus, kukliai šyptelėjo. Knygų aistra padėjo pelnyti koledžui du taškus. Praktikos užduotis buvo nelengva, bet įdomi ir mergina, vos mokytoja baigė kalbėti, atsistojo, išsitraukė burtų lazdelę, krenkštelėjo ir įsakmiu balsu ištarė:
- Itinerantur tantum !
Viskas aplinkui ėmė sparčiai suktis ir išnyko. Pro akis lėkė vaizdai – žalios aksominės vejos, apsipylusios žiedais, ledo sukaustyti tvenkiniai, miškai, kvepiantys gyvybe ir gatvelės, apsikaišiusios rudeniniais lapais. Girdėjosi žodžių ir sakinių nuotrupos, matėsi įvairios formos ir spalvų dėmės, net galva svaigo.
 Staiga viskas sustojo. Vela atsidūrė prabangioje, senoviškoje, balta šviesa švytinčioje bažnyčioje. Visur stovėjo arba klūpėjo žmonės ir, tylomis nuleidę galvas, meldėsi. Priekyje, prie altoriaus stovėjo kunigas. Jis vilkėjo baltais rūbais ir buvo iškėlęs savo rankas į viršų. Nė vienas nepastebėjo penktakursės, o ji, naudodamasi proga ir stengdamasi likti nepastebėta, užsiburė praskiedimo kerais, kad, maldai pasibaigus,  nekiltų sąmyšis.
 Penkakursė nuskubėjo tarp suolų, pagarbiai priklaupė, atsidūrusi prie altoriaus ir ėmė tyrinėti mišių dalyvius. Akys užkliuvo už aukšto, juodaakio ir juodaplaukio, blyškaus veido vyriškio išpuoselėtais, užriestais ūsais ir katiliuku ant galvos. Jis kažko naršė kišenėse ir galų gale surado. Tai buvo..burtų lazdelė.
 Aha! Vieną jau pričiupau, ir kaip lengvai. Dabar beliko patikrinti, ar jis tikrai burtininkas. O gal ta ,,burtų lazdelė" - paprasčiausias šakaliukais. Tuoj įsiskverbsiu į jo atmintį... pagalvojo mergina, stipriai užsimerkdama ir net suraukdama antakiusiš susikaupimo.

*

Neprisijungęs Dorotėja Hopes

 • Burtininkė
 • ***
 • 152
 • Lytis: Moteris
 • Vivre est un acte égoïste
Ats: II MI pamoka IV-VII kursams
« Atsakymas #7 Prieš 5 mėnesius »
Mergina atidžiai nužvelgė mokinius. Buvo tikra palaima matyti juos susikaupusius ir dirbančius. Vis dėl po pamoka ejo į pabaigą, o nei vienas jų nebuvo net įpusėjęs darvo. Dorotėja atsiduso. Vis mažiau mokinių besivargindavo iš tikro atlikti užduotį. Jos mintys sukosi galvoje. Gal susirasti kitą profesiją? Ji visada didžiavosi savo seneliais aurorais. Pasekti jų pėdomis būtų didelė garbė.
Nuskambėjus skambučiui ji su palengvėjimu atsistojo. Pamoka atrodė kaip niekada ilga ir nors ji didžiavosi visais kurie atėjo ir kažką darė, tuo pačiu metu nekantravo juos išgrūsti ir kristi lovon.
-Ačiū už pamoką tie kurie stengėsi. Laisvi.
 Skaudėjo kojas, nors atrodo nieko neveikė. Ji vienu lazdelės mostu užtrauke kabineto užuolaidas ir uždekė keletą žvakių. Pasiruošusi dar porai valadų darbo sėdo pildyti popiergalių kuriuos tik ji viena suprato.