0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Kotonaka

Ats: Antra Žiobarotyros pamoka visiems kursams.
« Atsakymas #15 Prieš 2 metus »
  Kai daugelis jau turbūt buvo įpusėję darbą, Amira sėdėjo ir vos vos matomai lingavo galvą į šoną. Prisiekė - paskers tą prakeiktą gyvūną ir jo savininką. Toji pelėda, matyt baimės jausmą praradusi, naktį atskrido į mergaičių kambarį kaip ji išvis sugebėjo į tokią uždarą vietą patekt? ir įsitaisiusi raudonplaukės ševeliūroje trukdė miegoti. Tad į žiobarotyrą, nors jau buvo vakaras, Amira atžingsniavo neišsimiegojusi ir be noro dirbti. Prisimerkusi išklausė profesorės užduotį ir pažiūrėjo vietą, kur gulėjo skiautės. Pagriebusi reikalingus daiktus - vieną skiautę, lipnią juostą ir žirkles - pažvelgė kas parašyta jos skiautėje. Dvyliktas skyrius. Santa Katalina. 1973 -ieji. Jau buvo vėlu, kai Sofija įslinko į senelio kambarį. Sustojo lovos kojūgalyje ir pažvelgė į jį, o žiemos mėnesiena blyškia melsva šviesa it dulkėmis barstė tamsą. Jis garsiai knarkė, bet Sofiją jo skleidžiamas garsas kažkaip ramino. Priminė jai vaikystę, vertė pasijusti.. perskaitė mintyse viską, kas buvo skiautėje. Tai buvo tekstas iš kažkokio romano. Pradėjusi darbą ketvirtakursė puikiai suprato, kad dabar turėtų jį ir pabaigti. Tingiai atsistojusi nuo stalo, priėjo prie skiaučių ir pasilenkusi pradėjo ieškoti reikiamos. Vokiečių aviganiai? Ne. Maras? Profesorė matyt nežiūrėjo ką karpo. Politika? Ne. Po paraliais, čia tikrai ne darbas vienai pamokai pažvelgė į profesorę. Šios irgi negalėjo nelygint su buvusia profesore. Rusijoje žiobarotyra buvo dėstoma visiškai kitaip. Su direktoriaus leidimu visa klasė galėdavo vieną pasirinktą dieną panagrinėti žiobarų pasaulį patys - apsilankyti muziejuose, parduotuvėse ir panašiai. O čia buvo tik vargana žiobarotyros parodija, kai profesorė negali tinkamai supažindinti su žiobarų pasauliu.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Amira Eliadė »

*

Kotonaka

Ats: Antra Žiobarotyros pamoka visiems kursams.
« Atsakymas #16 Prieš 2 metus »
  Kaip visad Amira pasirinkimo neturėjo. Dabar reikėjo užbaigti tą darbą ir pasišalinti iš pamokos. Ir šiemet gal joje nebesilankyti. Nors gali tekti prisiminė, kad neturi pakankamo taškų kiekio, o ketvirtą kursą iš naujo kartoti nesinorėjo. Pakako to, kad trečiame vos neliko. Teko priremti tą kvailą aritmomantijos profesorių prie sienos. Vien už tai, kad ji atnešė darbą pusvalandžiu vėliau, jis jai drįso numušt visus reikiamus dešimt taškų. Nurimk, negalvok apie tai sudrausmino save keturiolikmetė. Pritūpusi pradėjo ieškoti reikiamos skiautės. Daugelis iš jų nebuvo tinkamos. Kažkurią akimirką švilpei net pasirodė, kad rado tinkamą. Tačiau tekstams nesutapus, padėjo skiautę į šalį. Pasirodo, bus išrinkusi vieną iš sunkiau randamų skiaučių. Puiku burbtelėjo mintyse ir pratęsė paieškas. Pagaliau radusi skiautę, kurioje tekstas sutampa su turimu rankoje, grįžo atgal prie savo stalo. Ir dar sykį žvilgtelėjo į naujos skiautės turinį. ...mylimą ir saugią. Ji užuodė salstelėjusį pypkės nuodegų kvapą, įsigėrusį į užuolaidas ir baldus metų metus rūkant. Langas buvo atvertas ir vėjas jį klebeno į ritmą su senelio kvėpavimu. Sofija nenorėjo jo žadinti, bet troško, kad jis pabustų. Žinojo neturinti lankytis jo kambaryje vidury nakties. Pasirodo tai buvo ištrauka, o ne pirma puslapio dalis. Gražiai suklijavusi abi dalis, paėmė plunksną ir pergamento lapą.
Citata
Amira Eliadė, IV kursas, Švilpynė
Šis tekstas yra ištrauka iš kažkokio romano, kuriame pagrindinė veikėja yra Sofija, o jos senelis, kurio vardas neminimas, mėgsta rūkyti pypkę.
Daugiau mokinė nežinojo ką rašyt, tad tiesiog atidavė Malijai savo rašliavą.

*

Paul

Ats: Antra Žiobarotyros pamoka visiems kursams.
« Atsakymas #17 Prieš 2 metus »
Emma pažvelgė į ant grindų pasklidusias skiauteles. Pilkos akys atidžiai ieškojo reikiamų. Bet pasirodo, kad profesorė pridėjo ir prie nieko nederančių skiaučių, kurios tik erzino mokinę. Ji sunkiai atsiduso ir ėmė naršyti, ieškodama lapelių su nuotrupomis, susijusiomis su žymiu pastatu. Pasirodo, pasakyti buvo daug lengviau negu padaryti. Tik radusi porą skiautelių, varnanagė suprato, kad praėjo pavojingai daug laiko. Kiti mokiniai jau klijavo savo darbus ir aprašinėjo juos, o mergaitė dar tik sėdėjo prie kelių varganų skiaučių. Ne, taip nieko nebus.
Škotė pačiupo dar vieną popierėlį ir pradėjo jį tyrinėti. ...keltuvas. Atidarius bokštą statybos sąnaudos atsipirko vos per vienus metus iš bilietų už įėjimą prekybos. Šiandien bokštas yra ne tik vienas patraukliausių Paryžiaus objektų, kurį kasmet aplanko... Rudaplaukė šyptelėjo. Pagaliau ji suprato, apie kokį pastatą tekste yra kalbama. Nes tik šiame buvo paminėtas miestas, o kituose - įvairūs skaičiai, susiję su bokštu. Regis, jau visai nedaug liko. Emma iš turimų skiaučių sudėliojo kažką panašaus į knygos lapą. Iš tiesų, trūko tik vienos vienintelės dalies, pačios teksto pradžios. Dar labiau pasiraususi, mokinė rado ir ją.
Pilkaakė netrukus nupėdino prie suolo bei tvarkingai iš naujo sudėjo popieriaus lapelius. Tuomet ji sustojo ir pažvelgė į mokinius, stropiai klijuojančius savo darbus. Metusi žvilgsnį klasės galan, akimirką pagalvojo, kad toksai popieriaus švaistymas turėtų būti neleistinas. Bet neturėdama laiko, škotė palinko prie savo skiaučių ir ėmė klijuoti. Darbas sekėsi neblogai, bet galėjo būti ir geriau. Rankos nebuvo pratusios prie žiobariškų įrankių, bet rudaplaukė kantriai tęsė klijavimą. Po kelių minučių prieš mergaitę atsirado gana tvarkingas knygos lapas.
Žinodama, kad jau po keleto minučių pamoka baigsis, ji brūkštelėjo kelis sakinius apie gautą tekstą:
Citata
Emma Shade, III kursas, Varno Nagas
Iš skiaučių suklijuotas tekstas yra apie Eifelio bokštą, esantį Paryžiuje, Prancūzijoje. Taip pat trumpai pristatomas jo kūrėjas - Aleksandras Gustavas Eifelis. Tačiau didžiąją dalį teksto sudaro įvairūs skaičiai, susiję su bokšto statybomis ir jo struktūra. Be abejo, aptariama šiandieninė padėtis: matome, kad tai yra vienas lankomiausių Paryžiaus objektų.
Nuskambėjus varpui, Emma padėjo aprašą su lapu ant profesorės stalo ir išėjo iš kabineto. Tačiau kaip tik tada pajuto nuovargį, kuris nesirodė atliekant praktiką. Svajodama kelias valandas poilsio, ji pasuko link Varno Nago bokšto.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Emma Shade »