0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Aleksas82

Ats: II Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #15 Prieš 1 metus »
Vos gavęs testą pirmakursis nusikeikė. Jau šito jis tikrai nedarys. Net nepažiūrėjąs į klausimus Aleksas suglamžė popierių ir numetė šalimais profesorės.
-Kelialis tolimas, kelialis artimas,-tyliai danavo varniukas. Pamoka buvo labai nuobodi, o miegoti kaip klastuolis vaikis nenorėjo. Po kiek laiko rudaplaukis nusprendė paskaityti knygą, bet su šia jis nieko negalėjo padaryti:
-Aš noriu pavartyti knyga!-Gan garsiai sušuko Aleksas. Kad ir kaip jis iš pat pradžių stengėsi būti pavyzdingu mokiniu, jam jau tai buvo atsibodę. Motyvacijos spresti testą gražią dieną nebuvo, tad vaikis vis galvojo ką dar gali nuveikti pamokoje. Padainuot? Jis jau padainavo. Pavartyt knygą? Neišdegė.
-Camilla?-kreipėsi jis į susikaupusią draugę. Panašu, kad mergina jo negirdėto, tad beliko tik pasidėti galvą ant suolo ir numigti  kaip padarė klastuolis.

*

Neprisijungęs Sofija Orel

 • IV kursas
 • *
 • 109
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Ats: II Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #16 Prieš 1 metus »
Testas? Atostogos po praeitos pamokos? Nebus pavojingų kelionių, burtažodžių, mirtinų užkekimų? Nieko?. Ramybė ir tvarka,... bet čia taip nebūna. Tik ne šioje mokykloje. Švilpė nužvelgė popieriaus lapą, smulkiomis raidėmis prirašytą klausimų. Jai suskaudo skrandį.
Panardinusi į rašalinę plunksnos galiuką Sofija permetė žvilgsniu pirmus tris klausimus. Galiausiai kiek pagalvojusi ji ėmė raityti atsakymus popieriuje. Kai kurie jų buvo visai be ryšio, kiti gudresni ir išsamesni, treti panašūs į platesnę ,,nežinau" versją. Švilpė baigė rašyti atsakymą į dešimtą klausimą ir išsitiesusi atsikvėpė. Lauke kiek tik matė viskas buvo paskendę sniege, pasilenkus galėjai išvysti balandžius lesančius Dafyd išmestus trupinius. Sofijos galva neveikė, ją maudė lyg kas būtų smarkiai trinktelėjęs plaktuku, be to šaltis ir tas testo lapas priešais beprotiškai erzino. Antrakursė pasimuistė suole, dar kartą perskaitė savo rašinį ir atsakė į vienuoliktą klausimą.
11. Kas bendro tarp žiobarų ir burtininkų politikos gyvūnų ( tiek magiškų, tiek ne ) priežiūros, laikymo ir populiacijos reguliavimo srityse? Kas skiriasi? Aprašykite bent trimis puntais, iš abiejų pozicijų.
Vienas sustiręs varnas nutūpė ant palangės. Nuo Sofijos jį skyrė tik plonytė stiklo pertvara. Mergaitė matė pasišiaušusias paukščio plunksnas. Nors iš pirmo žvilgsnio jos atrodė juodos atidžiau pažvelgus kiekvienoje plunksnoje galėjai įžvelgti visą vaivorykštę. Varnas ėmė barbenti į palangę savo dideliu pilku snapu. Jo mažos akutės ieškojo kažko tai ant palangės, tai klasėje. Sako, kad varnos protingi paukščiai. Matyt jis kažko ieško arba tiesiog yra smalsus stebėtojas. Jo vieniša fizionomija pasisuko į antrakursę ir akimirką Sofija buvo tikra, kad paukštis žiūri į ją. Ant pergamento krašto mergaitė išvedžiojo varno galvos ir snapo kontūrus. Tuomet ėmė brėžti sparno liniją, bet paukštis suplasnojo ir nusklendė tolyn, pagavęs šalto oro srovę.

*

Neprisijungęs Dafydd Carwyn Llewellyn

 • Burtininkas
 • *****
 • 765
 • Lytis: Moteris
Ats: II Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #17 Prieš 1 metus »
Buvo nuobodu. Bjauriai nuobodu. Paukščiai triukšmelį kėlė, tačiau batono greitai neliko ir sparnuočiai išsiskirstė. Nebeliko ko klausyti. Mokiniai atlikinėjo tuos kvailus testus.
Visiškai nieko nevyko, kas būtų padėjęs Dafydd išsklaidyti prakeiktą nuobodulį. Iš to neturėjimo ką veikti jis netgi atsakė į kokius tris klausimus. Žinoma, atsakymai kažin ar buvo teisingi, tuo labiau, kad klastuolis prie vieno iš klausimų nupiešė batoną lesantį paukštį (klausimas buvo apie kairiuosius ir dešiniuosius, tad Dafydd nutarė, kad čia bus kalbama apie kairįjį ir dešinįjį paukščio sparnus). Tačiau ir tai buvo neįdomu. Velsietis pasidėjo galvą ant stalo, bet kadangi buvo numigęs prieš tai, dabar šį veikla nebebuvo įmanoma - vaikinas neužmigo. Sėdėdamas kėdėje jis pradėjo mąstyti apie šiuos mokslo metus. Jis pradėjo vaikščioti į pamokas. Ką ten veikė, tai jau kitas klausimas. Tačiau jo lankomumas nebėra nulinis. Tai jau, ko gero, pažanga. Gal iki mokyklos baigimo pradės netgi mokytis? Mintys vis grįždavo prie profesoriaus Greywindo. Tai buvo, ko gero, pirmas žmogus, tikrai sudominęs klastuolį. Jam buvo visai neįdomu, kodėl jis toks yra. Jam buvo tik įdomu, koks jis yra. Dafydd svarstė, kad galbūt jiedu netgi tam tikra prasme panašūs. Deja, tikėtina, kad jau yra per vėlu. Klastuolis būtų norėjęs susipažinti su koledžo vadovu. Ar bent jau nebūtų neapykantos sąrašo viršuje. Deja, jau pirma pamoka buvo tikras fiasko. Dafydd paskubėjo prisidirbti, o dabar ką nors keisti buvo per vėlu... Bandyti galima, bet kažin ar velsietis tuo užsiims. Iš to, ką jau žino apie Greywindą, tai nebūtų lengva. Netgi labai nelengva.
Su tokiomis mintimis Dafydd žvilgtelėjo į profesorę Lorijan. Pirmoje pamokoje klastuolis neapsilankė. Šita buvo... Sakykim taip, ne itin įdomi. Tad velsiečiui visiškai nerūpėjo, ką apie jį pagalvos profesorė, vadovaujanti Švilpynės koledžui. Galiausiai Dafydd neapsikentė. Pernelyg nebuvo ką veikti. Jis tyliai susidėjo daiktus į kuprinę. Svarstė, ar reikėtų ką nors pasakyti. Sugalvoti, kad blogai jaučiasi ar dar ką nors. Galiausiai numojo ranka. Tiesiog atsistojo ir patraukė durų link. Apsimetė, kad jo čia iš viso nėra. Atidaręs duris klastuolis išėjo iš klasės. Vos tik uždarė duris pajuto, kad jį kažkas laiko už rankovės.
- Paleisk, - piktai ištraukė rankovę raudonplaukis ir nuskubėjo koridoriumi tolyn.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Burtininkas
 • ****
 • 401
 • Lytis: Vyras
 • "Ir dar - išmok kerėti." - Melijandra Julija Lorijan
Ats: II Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #18 Prieš 1 metus »
Kol kas suplanuotų pamokų nebuvo. Matthew turėjo dvi pamokas gana anksti, o likusiajai reikėjo bent šiokio tokio pavasario. Juk vis dėlto herbologijoje kalbama apie augalus, kurie žiemą miega. Kaip mielai darytų ir Turner.
Tačiau jis slampinėjo po mokyklą ir kažkodėl įtemptai mąstė apie išvyką į Godriko Daubą, kur sugebėjo sutikti ne ką kitą, o didžiausią paauglystės (kaip paaiškėjo, ir dabarties...) baimę Soreną von Sjuardą. Matthew mąstė apie tai, kad Sorenas pasiūlė parašyti laišką, kaip gyvena Hogvartsas. Tačiau čia buvo taip ramu, kad laiškas būtų buvęs tragiškai nuobodus. Tad juodaplaukis svarstė, ar bus verta kada nors iš viso ką nors rašyti.
Tarsi tik to ir telaukęs pirmame aukšte kažkas garsiai dunkstelėjo. Turner gerokai nustebo. Žinojo, kad šiuo metu vyksta žiobarotyros pamoka, vadinasi, mokiniai bent jau turėtų būti kabinete. Makdak iš viso niekur seniausiai nesimatė, o Turner buvo tikras, kad ir Greywindas nesišlaisto koridoriais. Ne taip, kaip tu pats iš savęs pasišaipė herbologas. Tiesa, herbologijos pamokos buvo puikus įrodymas, kad mokiniai visai nebūtinai būna ten, kur turėtų būti. Tačiau iš kilusio triukšmo buvo aišku, kad ten turėtų būti daug žmonių. Arba kas nors itin didelis. Matthew net pašiurpo, tačiau išsiaiškinti juk reikėjo. Jis patraukė į garso pusę. Pasukęs už kampo staigiai sustojo. Buvo galima pamanyti, kad į kažką atsitrenkė.
Matthew buvo labai prastas praktikas. Tačiau teoretikas buvo ne toks jau ir blogas. Tad kažką perskaitęs knygoje atsiminė neblogai. O apie trolius skaityti buvo tekę. Tad Turner iš karto suprato, kad mokykloje kažkokiu būdu atsirado trolis. Kaip?! paklausė savęs Matthew, jausdamas kylančią paniką. Reikėjo kažką daryti. Pirmiausia profesorius pagalvojo, kad reikia skubėti pas direktorę ir pranešti. Tačiau staiga suprato: juk visai netoli šiuo metu vyksta pamoka! Ten yra daug žmonių! O trolis būtinai ten apsilankys. Tad pirmiausia reikia skubėti į profesorės Lorijan vedamą pamoką. Matthew skubiai patraukė ten. Koks ten skubiai, kojos klaikiai pynėsi. Tačiau Turner žingsniavo taip greitai, kaip tik sugebėjo. Vos priėjo prie durų, pamatė, kad raudonplaukis mokinys išėjo iš klasės. Turner griebė jam už rankovės ir griežtai pasakė:
- Niekur neini!
Savaime aišku, mokinys nieko nežinojo. Jam tai gal net ir nerūpėjo. Ištrūkęs iš herbologo gniaužtų jis patraukė tolyn - tiesiai į trolio pusę. Matthew kelias akimirkas kovojo su savimi. Vis dėlto suprato: klasėje mokinių, ko gero, yra daugiau. Reikia pranešti žiobarotyros profesorei, kad spėtų evakuotis. Matthew pabeldė į duris ir įžengė į klasę. Net nustebo, kad ten taip tylu.
- Melijandra, - tyliai pratarė Matthew, priėjęs prie Lorijan. Nenorėjo, kad mokiniai girdėtų. Geriau praneš abu kartu. Jeigu pasiseks, gal tą padarys kolegė... - Nežinau, kaip tai atsitiko, tačiau visai netoli nuo čia ką tik mačiau trolį. Tikrų tikriausią trolį...
Matthew norėjo dar kažką sakyti, tačiau pajuto, kaip aptemo akyse. Norėjo sugriebti už stalo, kad neišsitiestų ant grindų, tačiau nespėjo...

*

kablelis

Ats: II Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #19 Prieš 1 metus »
Stevie nebuvo nusiteikusi dirbti. Profesorės užduotą tekstą ji parašė. Po to netgi perskaitė, bet nė pati nebesuprato, ką rašė vos prieš kelias minutes. Smegenys visiškai nenorėjo dirbi. Rudaplaukė nužvelgė klasės draugus. Tiesą sakant, neatrodė, kad kas nors turėtų entuziazmo darbuotis. Ypač tas prakeiktas ryžasis klastuolis. Dėl kažkokių nesuvokiamų priežasčių jam vėl prisireikė atidaryti langą. Grifė kilstelėjo antakius, tačiau nieko nesakė. Įtarė, kad jeigu praneštų profesorei, tas bjaurybė būtų tik patenkintas. O Green to nenorėjo. Ji nieko nereginčiomis akimis pažvelgė į naują lapą, gulintį ant stalo. Po kurio laiko suvokė, kad kažką reikia padaryti?
- Kas čia vyksta? - sumurmėjo Stevie ir kiek išsigando: jeigu taip ir toliau nieko nedarys, pasidarys panaši į Llewellyn... Rudaplaukė dar kartą apsidairė. Taip... Ko gero, užduotis nebuvo itin lengva. Paprastai būdavo vienas kitas mokinys, kuriam viskas eidavosi kaip per sviestą. Šį kartą, atrodė, nebuvo nieko panašaus. Susidūrė akimis su Sofija. Deja, ji buvo gerokai jaunesnė, tad lape užrašyti klausimai bus kiti. Pagalbos grifė, deja, tikėtis neturėtų. Keista, kad jos dar niekas nepaklausė, kaip reikia atsakyti į vieną ar kitą klausimą. Green su apmaudu suprato, kad yra bene vyriausia iš čia sėdinčių. Ji susiraukė. Nelemti mažvaikiai.
Su tam tikru susikaupimu mergina vėl žvilgtelėjo į lapą. Perskaitė penktą klausimą. Nė pati nesuprato, kodėl nepradėjo nuo pirmojo, tačiau penktasis atrodė visai suprantamas. Nors mokinė tiksliai nežinojo, kas yra "partija", manė, kad maždaug žino, kuo skiriasi žiobariškos nuo Magijos ministerijos. Tad pradėjo lėtai rašyti. Skubėti nenorėjo: beveik neabejojo, kad nežinos atsakymo į kokius dvidešimt tris klausimus. Tad jeigu galės parašyti tik kokius du, kam skubėti? Juk tada likusią pamokos dalį bus klaikiai nuobodu. Taigi kaip galėdama lėčiau ji parašė tris sakinius. Perskaitė. Deja, Stevei visiškai nepatiko tai, ką ji parašė, tad viską išbraukė. Susinervinusi suglamžė pergamentą ir numetė Dafydd link. Paėmusi kitą vėl pradėjo atsakinėti į tą patį klausimą. Dabar rašė dar lėčiau - stengėsi kuo gražiau sudėlioti sakinius, kad bent pati būtų patenkinta. Kas žino, ar bus patenkinta profesorė Lorijan, tačiau grifė norėjo, kad bent pačiai atsakymai patiktų.
Šiaip ne taip sukeverzojusi atsakymą ji nusižiovavo. Žvilgtelėjo į laikrodį ir susiraukė. Praėjo dar tik dešimt minučių?! Ką gi, jeigu taip, pamoka truks ištisą amžinybę. Kelias akimirkas pasvarsčiusi Stevie perskaitė tryliktą klausimą. Ir nieko nesuprato. Prisiminė, kad profesorė leido ją pakviesti, jei nesupranti klausimo. Jau buvo bekelianti ranką, tačiau kaip tik tą akimirką Llewellyn sugalvojo pratęsti savo nesąmonių seriją. Vos tik išėjo iš klasės, pasigirdo beldimas. Stevie apstulbo: negi tas idiotas klastuolis sugalvojo grįžti? Ir dar tokiu keistu būdų?
Merginos nuostabai, durims atsidarius pasirodė ne ryža Dafydd galva. Tai buvo Grifų Gūžtos vadovas. Stevie buvo visai patenkinta, kad atėjo į pamoką. Ką gi, bent ji gali pradžiuginti koledžo vadovą, nes nepanašu, kad daug grifiukų teikėsi atnešti savo smegenines iki šito kabineto.
Stevie smalsiai stebėjo, kaip Turner priėjo prie žiobarotyros profesorės. Deja, nesisekė išgirsti, ką gi jis jai sako. Tačiau kadangi Green žiūrėjo į profesorius, puikiai matė, kaip herbologijos profesorius bandė pagriebti stalo kraštą, tačiau nespėjo ir gražiai išsitiesė ant grindų. Stevie šiaip ne taip susilaikė neprunkštelėjusi. Buvo labai įdomu, ką gi dabar darys profesorė Lorijan.

*

Neprisijungęs Sofija Orel

 • IV kursas
 • *
 • 109
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Ats: II Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #20 Prieš 1 metus »
Nuo penkiolikto klausimo testas ėmė lengvėti, ar bent švilpei taip pasirodė. Ji apsižvalgė klasėje, netyčiomis žvilgsniu susitiko su Stevie, ji reigis ieškojo pagalbos, tačiau jų kursai labai skyrėsi, todėl ir testai šimtu procentų nesutapo. Antrakursė tik atsiprašomai jai šyptelėjo ir nusisuko. Lauke   giedrijosi, liovėsi snigti, varnų ir balandžių pulkai išsiskirstė. Llewellyn sumanė vėl praverti langą. Nuo vėjo gūsio suplazdėjo ant Sofijos suolo gulėję testo lapai. Nepaisant to klasėje buvo palyginti ramu. Tačiau ilgai tai netruko. Neiškentęs kabinete tvyrančios tylos ir nuobodulio atmosferos iš suolo pakilo Dafyd. Jis išžingsniavo iš patalpos, paskui save užtrenkdamas duris. Netrukus jos vėl prasivėrė ir į kabinetą įsmuko Herbologijos profesorius. Nervingais skubiais žingsniais jis nuskubėjo į klasės priekį kur kažką ne itin rišliai pranešė žiobarotyros mokytojai. Tuomet, didžiai mokinių linksmybei ėmė ir apalpo. Švilpė kilstelėjo kairijį antakį. Grifų Gūžta vadinasi... Koridoriuje pasigirdo ritmingas dungsėjimas, lyg kokie žingsniai. Nejučia antrakursė siektelėjo lazdelės. Jos oda pašiurpo. Sutrikusi Sofija nužvelgė profesorę. Garsas nesiliovė ir ėmė artėti.
– Ar nereikėtų bėgti? – paklausė ji balsu. Aiškiai suprasdama, jog jos žodžiai skamba kvailai, tačiau jie bet kokiu atvėju buvo geriau nei ta kurtinanti tyla ir aidas koridoriuje.

*

Melijandra Julija Lorijan

Ats: II Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #21 Prieš 1 metus »
Dafydd  Llewellyn. Aleksas Gilbert. Rudai pilkos akys nužvelgė šias durnaropių prisirijusias personas. Profesorė mostelėjo burtų lazdele ir Alekso numestas testas išsilygino ir nuskriejo ant jos stalo. Tebunie, gaus trolį už testą.
Jauna moteris žengtelėjo per klasę. Išgirdo keiskmą.
-Ponaiti Gilbert, išsivalykite burną su ūkišku muilu, be to galėsite vartyti knygą kiek širdis geidžia tik po pamokos,- griežtai tarė, neatsisukdama į mažių varnanagį,- ir netrukdykite kitiems.  Ramiais žingsniais ji apėjo suolus, atidžios akys stebėjo dirbančius ar tinginiaujančius mokinius. Mintyse "žymėjosi" mokinius ir dėliojosi sau pastabas ir mokymosi pataisymus, jeigu nuspręs toliau dėstyti kitais metais. Suprato viena: žiobarotyra jai yra nesusipratimas aukščiausiu lygiu.
Pastebėjo, kaip Dafydd kulniuoja iš pamokos - nesulaikė. Vienu tinginiaujančiu bus mažiau. O ir klastuolio vėl anksčiau atidarytas langas tyliai užsidarė, kaip ir buvo atidarytas. Lorijan patraukė tolyn nuo lango.
Atidžios rudai pilkos akys užfiksavo nusirašinėjimą.
Cornet.Reikėjo nepamiršti apie Akulto uranium egzistavimą. Be žodžių nuėjo link stalo. Akimirkai dar žvilgtelėjo į mokinius. Pastebėjo popieriaus švystelėjimą. Mintyse dar pasižymėjo vardą. Atsisėdusi į savo vietą, ji ištraukė švarų pergamento lapą iš stalo. Pamirkinusi plunksną į rašalinę pradėjo rašyti vardus ir pastabas.
Citata
Aleksas Gilbert, I kursas, Varno Nagas. Šiukšlinimas. Triukšmavimas. Antro darbo neatlikimas.
Dafydd Llewellyn, V kursas, Klastūnynas.

Prie Dafydd prirašė "langas (savavaliavimas), miegojimas per pamoką, pirmo darbo neatlikimas, antro darbo - tik mažų mažiausiai atlikta dalis", mat šiam pradingus iš pamokos pasiėmė jo testą.
Citata
Camilla Cornet, I kursas, klastūnynas. Nusirašinėjimas.
Stevie Green, VI kursas, Grifų Gūžta. Tik vieno popieraus pašiukšlinimas.
Pastarąja mokine, kaip ir jos vadovaujamo koledžo mokine Melijandra nesiskundė. Abi jos buvo pavyzdingos mokinės, ne taip kai kurie, tačiau visgi, kaip žiobarotyros profesorė, žinanti žiobarų problemas dėl medžių ir klimato atšilimo ir vartojiškumo, nusprendė šiek tiek raštiškai pamokyti šeštakursę grifę.
Sulankstė pergamentą ir paslėpė mantijos kišenėje. Dabar gali palaukti pamokos pabaigos. Akimirką mintyse padūsavo, jog atsisakė minties Gilbert užščiaupti su nutildymo kerais, bet...
Beldimas į duris ir skubus kolegos pasirodymas klasėje atbaidė nuo tokių dūsavimų.
Matthew atrodė išsigandęs, net per daug išsigandęs, o tolimesni tylūs jo žodžiai, išmušė antgamtikę iš vėžių.
Ką? Trolis?
Akys išsiplėtė išsiaubo. Reikia visus evakuoti!
Greitai apžvelgė klasę. Dafydd! Tas klastuolis nė nežino apie trolį! Kad jį Merlinas nutrenktų!
Staiga Lorijan save sukeikė mintyse, jog leido klastuoliui išeiti iš klasės lyg niekur nieko, deja, keiksnotis ilgai negalėjo. Vos spėjo sureaguoti, jog kolegai kažkas yra netaip. Winggardium leviosa,- mikliai mostelėjo lazdele, bekrentantis vyras pakilo į orą. Mergina mintyse keikėsi ir burnojo ant šiandieninių vyrų skystumo, lazdele suraitė kažkokias geometrines figūras, su kerais pasodino Matthew į žiobarotyros profesorės kėdę.
Antras kartas per dieną! Man tikrai reikėjo tapti hilere!
Mintyse sumurmėjusi vienus bežodžius kerus, skirtus atbudinti herbologą, ji atsisuko į klasę.
Testai sutartinai pakilo nuo visų stalų, nuskriejo ant stalo. Pro ausis praleido Orel žodžius. Puiku, ir mokiniai girdėjo,- sugriežė piktai mintyse.
-Trolis pirmame aukšte. Tučtuojau pat keliaujant iš klasės.- šiurpiai griežtu balsu sukomandavo. Iš lazdelės iššoko sidabrinis kojotas, kuris kaip mat išnyko iš klasės, nunešdamas su savimi su žinią apie trolį, pradingusį Dafydd ir Matthew,- Panele Green, keliaukite su ponaičiu Gilbert link jo koledžo kambarių. Vėliau jus pasieks mano gynėjas ir nulydės į Grifų Gūžtos bokštą. Panelės Cornet, Orel, keliausit su manimi, jus palėdėsiu į jūsų koledžų kambarius.
Atsisuko į Matthew. Po to kas nutiko jam, nė nenorėjo, jog pastarasis lydėtų Green į grifų kambarius. Kas jeigu vėl nualps?
Dar nesuskambus varpui, ji išlydėjo mokinius iš klasės, o į klasę atskubėjo Pomfri.
Kai tik mokiniai pasiekė savo koledžų kambarius, juos pasiekė žinia, jog su troliu buvo susitvarkyta. Mela, kuri atlikusi savo pirmutinę užduotį, pasiuntė gynėją suieškoti Dafydd.