0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Caroline Elase Wilding

  • ****
  • 358
  • Lytis: Moteris
  • Praeitis palieka negyjančius randus
2019 -ieji

   Nors forumiečiams ir administracijai netikėta Interaktyvaus Hogvartso reklama „Justės“ žurnale per vasario mėnesį priviliojo 600 naujų narių, Forumo bendra statistika lyginant su praeitais metais nedžiugina – 2016-ieji vis dar nepralenkiami pagal aktyvumą, tuo tarpu 2019-ieji šiuo atžvilgiu jau yra vieni iš prasčiausių. Forume jau beveik nebematyti ir veidų iš HB2, 2017 ir 2018 metų. Naujokų, nors jie Forumą užplūdo gausiai, ilgesniam laikui daug nepasiliko. Be to, ir pačių naujokų nebeatėjo tiek daug, kiek, pavyzdžiui, po 2016-ųjų forumo atnaujinimo – tada beveik tūkstantis naujokų susirinko vos per 2 dienas, o dabar 604 naujokai susirinko tik per visą mėnesį. Šis faktas irgi vertinamas įvairiai – mes galime paklausti savęs, ar dabar Hario Poterio frančizė prarado populiarumą, ar paaugliai mažiau mėgsta kurti, ar kaltas kartų skirtumas, ar, ar... Visgi, kai kurie forumiečiai pastebėjo suprastėjusius rodiklius ir tai lėmė nedidelės, uždaros diskusijos apie tai, ką būtų galima pakeisti, gimimą. Čia buvo iškeltos ir didesnės valdžios viešumo politikos, peticijų įvedimo ir bandymo atnaujinti santykius su senbuviais gyvo susitikimo metu idėjos, tačiau visos iš jų nebuvo pilnai realizuotos. Jos pasiliko diskusijų formate.

   Kalbant apie koledžus, Klastūnynas itin neaktyvus, Varno Nagas irgi matė geresnių laikų, kartais atrodo, kad kvėpuoja tik Grifų Gūžta, o Švilpynei iki tikro jos aukso amžiaus trūksta nedaug – egzistuoja stipri komanda, jau mėginanti ir turinti galimybių aplenkti grifus. Juos veikti skatina 2018-ų rudens sezone laimėta 2 vieta, pergalė vykusiame Šv. Valentino eilėraščių konkurse, 2017 metais iškovota kvidičo čempionato taurė. Taigi, Švilpynės atsigavimas pirmąsyk po tiek laiko iš tikrųjų džiugina, bet visgi negalima ignoruoti to, kad bendras Forumo aktyvumas yra nelabai didelis. Tiesa, pastebima, jog Forumo atmosfera po truputį ima gerėti.

   Pavasario sezonas buvo tragiškas profesorių ir pamokų atžvilgiu: iš viso išrinkti tik 4 profesoriai, kurie iš jų du administratoriai: pati Hogvartso direktorė ir Forumo įkūrėja Arwen Evenstar ir inovatorius Edgar Jeffter, kurie užėmė vietas dėl smukusio aktyvumo. Forumui paskelbti rezultatai privertė kai kuriuos Švilpynės narius svarstyti idėją pateikti kelis savanorius į tuščias vietas tam, kad pamokos vyktų pilnu pajėgumu, tačiau adminai su tuo nesutiko – jei nebuvo norinčių, kam toliau pratęsti atranką? Šie įvykiai paskatino forumiečius savarankiškai padaryti forumo narių amžiaus apklausą, kuria siekta išsiaiškinti neaktyvumo priežastis. Rezultatai parodė, jog dabartinės forumo bendruomenės didžiąją dalį sudaro neegzaminio amžiaus nariai ir, nors PUPP bei Brandos egzaminai gali daryti įtaką dalyvių aktyvumui, tai nėra pagrindinė priežastis. Ėmė sklandyti gandai, kad forumiečiai bėga į kitą HP tematikos forumą pavadinimu „Hariukazz“ (veikiai paaiškėjo, jog tai tebuvo gana neblogas Varno Nago pokštas), kyla ir kartojasi mintis, kad mažėja fantastikos ir Hario Poterio gerbėjų ratas, keičiasi kartos.

   Kovo 1-ąją paskelbiamas Burtų Trikovės Turnyro atnaujinimas, kuris susilaukia trijų koledžų susidomėjimo: Varno Nago (Auksė Marlena Hale), Grifų Gūžtos (Elridė Endlercat) ir Švilpynės, kurios čempionė Wrena Alder, valdoma senbuvės Claudie Amnetos, laimi turnyną, o tuo tarpu varnai lieka antri, grifai – treti. Šiuo metu Švilpynė yra laimėjusi visus naujausius renginius: Kvidičo čempionatą, BTT, turi keliskart Burtininkų šachmatų turnyro laimėtoją Ilya Vasiliev, dar žinomą kaip Izaac Reinher.

  Beje, kaip bebūtų liūdna, Klastūnynas forumo veikloje bemaž nebedalyvauja. Tiesą sakant, 2019-ųjų pavasario sezone jis netgi pasiekia du Forumo antirekordus: dar niekada iki tol koledžas nebuvo surinkęs mažiau kaip 172 taškų, o koledžo taškų lentelėje dar niekada nebuvo mažiau kaip 12 mokinių (Klastūnynas šį sezoną turėjo 82 taškus ir tik 3 mokinius).

   Pavasarį taip pat vyko Akilandos Velykų ir šachmatų renginiai. Pastarasis pateikia netikėtą atomazgą: būtent čia dvikova vyksta ne tarp grifų ir ne kito koledžo, o tarp grifų ir švilpių. O Velykos 2019-aisiais išsiskyrė tuo, jog renginys pirmąsyk vyko pelėdyne (chat’e), gana aktyvaus, paprasto forumiečių ir poltergeisto Akilandos pokalbio formatu. Reikia paminėti, jog tai buvo MM7 departamento vadovo Eriko Nojaus Amnetos (buv. Maria Blackwood) idėja.

   Taip pat verta paminėti naujai sukurtą Burtažodžiai.lt puslapį, į kurį forumiečiai galėjo savanoriškai registruotis ir versti iš anglų kalbos į lietuvių burtažodžių aprašymus, taip mėginant palengvinti jaunesnių ar anglų kalbos nemokančių, bet Hariu Poteriu besidominčių forumiečių ar kitų fantastikos mylėtojų gyvenimus. Puslapis iš pradžių susilaukė nemažai dėmesio, nes už kiekvieną išverstą straipsnį buvo skiriamos galeonų premijos, vėliau ši veikla forumiečiams šiek tiek atsibodo.

   Kalbant apie vasaros sezoną, šiuo laiku šiek tiek labiau suaktyvėjo Klastūnyno ir Varno Nago koledžai, nors įveikti Švilpynės ir Grifų Gūžtos jiems vis dar nesisekė. Administracija vėl mėgino surengti Dvikovų Turnyro renginį, tačiau dėl forumiečių neaktyvumo renginys įvykti, deja, negalėjo. Beje, vasarą pamokas vėl vedė tik 4 profesoriai.
   Užtat dėmesio susilaukė kita pramoga - Elridės Endlercat sugalvotas „Išbandyk save“ renginys-išbandymas. Šio renginio dalyviai turėjo sugalvoti po 5 keistas frazes kaip išbandymą kitiems, frazės buvo burtų keliu padalinamos dalyviams bei remiantis jomis reikėjo sukurti istoriją. Dalyvavo net 11 forumiečių, iš kurių slaptu balsavimu geriausiais buvo išrinkti Adelė Ginger, Džeimsas Greywindas bei Sorenas von Sjuardas. Forumiečiams patiko ir tai, kad renginio organizatorė netipiškai pakomentavo kiekvieną darbą; pramoga buvo ir bandymas atspėti, koks forumietis kokį tekstą sukūrė.

   Taip pat 2019-ųjų vasarą buvo pristatyta visa puokštė forumo atnaujinimų. Pirmiausia buvo atnaujinti antrinių personažų profiliai: iki to laiko visi antriniai personažai galėjo būti matomi tik užėjus į pagrindinį paskyros veikėją, o asmeninę informaciją norint, kad ji būtų rodoma visuose veikėjuose, teko į visus veikėjus susivesti atskirai. Taip pat buvo patobulintas ir patvarkytas paskyrimo į koledžą testas ir jo dizainas, patobulintas taškų istorijos rodymas, sukurta naujų funkcijų ir darbo profesoriams palengvinimų.

   Rudens sezono metu dirbančių profesorių skaičius padidėjo - kandidatavo ir vietas užėmė jau 7 forumiečiai. Taip pat rudenį jau tradiciškai buvo surengtas trečiasis Kvidičo turnyras, kurio taurę antrąkart nuskynė Švilpynė.
Spalio pradžioje tradiciškai pradėtas Forumo Rinkimų renginys, vėl vedamas Soreno. Renginys susilaukė didelio dėmesio: iš viso balsavo apie 30 žmonių, nominacijoms pasiūlyti 33 forumiečiai (daugiausia - po 13 kartų - nominuotos buvo Stevie Green, Rosemarie Mortimer ir Neptunica Ameshville (buv. Maria Blackwood)).
Spalio pabaigoje MM7 departamento vadovė surengė du Helovino renginius: Kostiumų aprašo konkursą bei Helovino RPG vakarėlį, kuris vyko Garbingojo stalo temoje (vakarėlis prasideda 67-uoju atsakymu ir baigiasi 77-uoju). Renginiuose daug forumiečių nedalyvavo, tačiau Helovinas buvo jaukus (nors taip ir neturėtų būti).
   Spalio viduryje Igoris Lorijanas Greywindas iškėlė Magijos ministerijos mūšio (trump. MMB) renginio idėją, deja, dėl įvairių priežasčių jis įvyko tik po pusės metų (tad apie jį perskaityti galėsite 2020-ųjų pavasario sezono aprašyme).
   Dar būtų įdomu paminėti faktą, jog rudens sezoną buvo atidaryta nauja RPG lenta - Kings Kroso stotis. Kalbant tiksliau, pakeista jos funkcija - iki šio atnaujinimo forumo naujokai ten turėdavo parašyti savo pirmąjį RPG postą, o rudenį stotis paversta paprastų RPG vieta, kur rašyti galima bet kam.
 
   Naujai prasidėjusiame žiemos sezone profesorių buvo vis dar septyni, forumo aktyvumas šiuo klausimu lyg ir nepasikeitė.
   Tačiau administracijos buvo įvykdyti du pakeitimai. Pirmasis, RPG pastatų taisyklės įvedimas, buvo sukurtas po to, kai klastuolis Lukas Dubajus Uždraustojo miško centre sugalvojo įkurti savo arklides. Po nedidelio konflikto šios buvo iškeltos, pagrindžiant, jog pagal logiką joms ten ne vieta, taip pat iki vieno apribotas veikėjo galimų turėti asmeninių RPG temų skaičius. Antrasis pakeitimas buvo “Magijos žinių” žurnalisto specialybės panaikinimas, kadangi per visą laiką, kol ši egzistavo, laikraštyje tebuvo įsidarbinę du žurnalistai ir pats leidinys nė kiek nesuaktyvėjo.
Visgi veikiai po to minėtame laikraštyje buvo patalpintas taiklus satyrinis Džeimso Greywindo straipsnis, kuriame buvo deramai išliaupsinta RPG Magijos ministerija, jei tiksliau - joje tuo metu dirbę darbuotojai. Straipsnis buvo priimtas labai teigiamai bei plačiai nuskambėjo, deja, kol kas daugiau tokių straipsnių nebuvo sulaukta.
Dar galima paminėti 2019 metų Kalėdas - nors jų forma buvo gana įprasta, šį sezoną buvo grąžinta galimybė uždavinėti klausimus Kalėdų seneliui. Įdomu, kad šįkart forumas neturėjo jokių įtarimų, kas slepia savo veidą po balta barzda.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 4 metus sukūrė Fasiras von Sjuardas »
"Nesakysiu, kad viskas bus gerai, nes taip nebus".

*

Neprisijungęs Jasmine Diana Amneta

  • Burtininkė
  • ****
  • 227
  • Lytis: Moteris
Ats: „Interaktyvaus Hogvartso“ forumo istorija
« Atsakymas #16 Prieš 3 metus »
2020-ieji

   Sausio ir vasario mėnesiais forumo aktyvumas parašomų postų atžvilgiu buvo rekordiškai mažas – mažiausias per pastaruosius penkerius metus. Visgi forumo programavimo darbai tuo laiku nesustojo: sausį pristatyti keli „Pelėdyno“ atnaujinimai, kelios naujos panaudojamos Skersinio Skersgatvio prekės. Vienai iš jų, Profesijos pasirinkimo prekei, MM5 departamentas netgi vykdė apklausą, kokių profesijų sąrašas turėtų būti pateiktas forumiečiams pasirinkti (atrinkta beveik 30) – tad antraštė tapo naudinga ne tik mokiniams, profesoriams ir MM nariams.

   2020 metais net 3 iš 4 Mokslo Metų taurių „nusišvilpė“ geltonasis koledžas (ketvirtąją atsikovojo grifai).

   Sausis į forumą atnešė ir daugiau naujienų – prie forumo administracijos prisijungė du nauji forumiečiai: už profesorių koordinavimą daugiausia atsakinga Rosemarie bei MM koordinatorius Sorenas. Dėl to, jog forumiečiai norėjo žinoti, koks administratorius ir už ką yra atsakingas forume, Hogvartso personalo tema papildyta administratorių ir jų pareigų sąrašu. Tad sausį forumas turėjo penkis administratorius: Arwen, Zay, Edgar, Rosemarie bei Soreną. Dar viena su forumo administravimu susijusi naujiena pristatyta vasarį: forumiečių prašymu MM5 departamentas kas mėnesį (vėliau - kas sezoną dėl klausimų kiekio sumažėjimo) pradėjo surinkinėti anoniminius klausimus administracijai, o vėliau gavusi atsakymus – juos skelbti viešoje temoje. Pirmą mėnesį iš forumiečių sulaukta net 19 klausimų.

   Valentino dienos proga forumiečius pradžiugino sugrįžę anoniminiai Valentino laiškeliai ir naujas „Kupidono plunksnos“ konkursas, kuriame varžėsi kūrėjai, rašantys apie forume egzistuojančius ir ship’inamus veikėjus. Sulaukta, deja, tik trijų darbų: Claudie Amnetos kūrinio apie Edgar ir Rosemarie, Džeimso Greywindo – apie Džeimsą ir Džoną ir Igorio Lorijano Greywindo apie Keitą ir Roaną.

   Pavasaris visą Lietuvą pasitiko su gausėjančiais koronaviruso atvejais, tad įvesto karantino pasekmės buvo regimos ir forume. Kitaip sakant, forumo aktyvumas staiga šoktelėjo į aukštumas dėl namie pradėjusių mokytis moksleivių. Visi pavasario mėnesiai nustebino rekordiniais pranešimų, parašytų per dieną skaičiais (kovą 134, balandį 168, gegužę 191), kai pastaruosius mėnesius labai retai pasitaikydavo, jog per dieną parašytų pranešimų skaičius perlipdavo dviženklį. Tiesa, iki absoliutaus rekordo buvo toloka - šis buvo pasiektas 2016 sausį (1031), per visą šį laiką vienintelis jo vertas skaičius pasitaikė 2019 metų rugsėjį (924). Taip pat pavasarį po visų metų pertraukos Hogvartse vėl surinkta pilna profesorių komanda - šį sezoną buvo dėstomi visi 10 dalykų. Tiesa, MM darbuotojų kiekiu galėjo pradėti džiaugtis tik vasarą - pavasarį trūko galvų beveik visiems departamentams.

   Pavasarį administracija taip pat pradžiugino forumo naujiena: atsirado galimybė transfigūruoti daiktus. Forumo Skersinis Skersgatvis buvo neregėtai greitai išvalytas nuo pačių pigiausių daiktų, o forumiečiai klegėjo Pelėdyne, džiaugdamiesi naujais pigiai gautais įspūdingais gyvūnais ar dejuodami dėl į orą paleistų galeonų. Taip pat atsirado galimybė savo personažą paversti vaiduokliu, pataisyta taisyklė, draudžianti postuose naudoti HP sagos veikėjus. Forumiečiams pasiūlius, „Pasaulio kategorijoje“ atsirado Skersinio Skersgatvio RPG subkategorija, tad ši vietovė egzistavo jau ir kaip vieta RPG rašyti, o ne tik pirkti prekes.

   Pavasarį be tradiciniais tapusių „Burtininkų Šachmatų turnyro“ (kurio nugalėtojais ta
po Alekas, Edgar ir Rosemarie) ir „Burtų Trikovės Turnyro“ (kuriame švilpiams atstovavo Kupidonas, už klastuolius  kovojo Mayra, o varnams pergalę nuskynė Nora), įvyko dar du renginiai, apie kuriuos papasakoti galima truputį plačiau.

   Gegužę prasidėjo RPG renginys, „Magijos Ministerijos mūšis“ (MMB), organizuotas Igorio Lorijano-Greywindo. Nors į jį užregistruoti 29 veikėjai, realiai dalyvavo kur kas mažiau žmonių. RPG ministerija buvo užimta Krikštamotės mafijos, tiesa, vėliau įvykdžius sandorį prie Šveicarijos krioklio grąžinta ministrui (tik šie RPG vyko jau vasarą).

Kitas naujas ir didelį pasisekimą turėjęs renginys buvo organizuojamos MM narių – Soreno ir Gabrielės – „CSI HOGVARTSAS: Velykų paslaptis 2020“. Tai buvo pirmasis tokio tipo detektyvinis renginys, kurio metu forumiečiai, paskirstyti į komandas, turėjo atlikti įvairias užduotis ir vėliau atkurti kuo tikslesnę pradinės, organizatorių sugalvotos detektyvinės istorijos versiją.

   Atėjusios vasaros pradžią pažymėjo du vienas po kito Magijos ministerijos šeštajame lygyje pradėję dirbti darbuotojai, abu buvę klastuoliai – Morisas Banoveris ir Mayra Wallflower (dab. Llewellyn). Negaišdami laiko naujieji darbuotojai ėmėsi gigantiško darbo – pagalbos puslapio atnaujinimo ir išplėtimo. Darbas buvo atliktas greičiau nei tikėtasi, tad jau vasarą visi forumiečiai galėjo naudotis atnaujintu informatyviu pagalbos puslapiu.

   Pastebėjus itin dažnus mokinių rašomus RPG už Hogvartso teritorijos administracija priėmė sprendimą įvesti taisyklę, leidžiančią mokiniams pradėti RPG pasaulio lentoje tik atostogų metu (tokį RPG pabaigti būtų galima jau prasidėjus mokslo metams). Tai sukėlė forumiečių nepasitenkinimą, tad po ilgų diskusijų pelėdyne buvo priimtas kompromisas: RPG pasaulio lentoje gali būti rašomas bet kada, tačiau jame turi aiškiai atsispindėti mokinių atostogos arba kita rimta priežastis, kodėl mokinys paliko Hogvartso pilį. Taip pat administracija pasižadėjo daugiau nevykdyti nesvarbių taisyklių pakeitimų be forumiečių žinios ir jau po kelių savaičių MM5 departamentas vykdė apklausą dėl kito administracijos siūlomo taisyklių pakeitimo.

   Svarbus vasaros sezono įvykis buvo pagaliau įvykęs „Dvikovų turnyras“. Tiesa, įvyko tik jaunesniųjų mokinių (I-IV kurso) turnyras, mat į vyresniųjų grupę neužsiregistravo pakankamai dalyvių. Jaunesniųjų grupėje buvo septyni dalyviai, iš kurių du neatitiko turnyro reikalavimų, tad turėjome penkis dalyvius. Deja, du iš jų pasitraukė turnyro eigoje, tad užbaigtos buvo tik dvi kovos. Trečiąją vietą turnyre iškovojo Klastūnyno mokinė Heidi Mollson, finale susirėmė du švilpiai, o nugalėtoju tapo Ryan Jones.
Birželio vidury forumiečius maloniai nustebino daugumai dar nematyti veidai – vieni seniausiai užsiregistravusių forumo narių (dauguma buvo aktyvūs maždaug 2010m.) prisijungė vienos RPG istorijos kūrimui menkniekių krautuvėlėje, įsikūrusioje Skersiniame Skersgatvyje. Prie jų prisidėjo ir forumo įkūrėja ir Hogvartso direktorė Arwen Evenstar.

   Panašiu metu buvo pradėtas naujas Deoiridh Elspeth Ailith Lyall Galbraith projektas - interviu kas mėnesį. Pirmasis interviu buvo su dviem senbuvėmis – Roana Amneta ir Luna Gardner. Deoiridh interviu sulaukėme daugiau, nei pusę metų – 7 interviu sudalyvavo net 16 pašnekovų.

Nauja galimybe paversti personažą vaiduokliu pasinaudojo Harold Namber (dab. Vegard Saeterhaug). Tai buvo pirmasis (ir kol kas - vienintelis) vaiduokliu paverstas personažas. Vėliau Pelėdyne jis teigė, jog šis sprendimas buvo nemaža klaida (greičiausiai dėl to, nes labai riboja galimybes – vaiduoklis nebegali daryti namų darbų ir eiti į pamokas, su kurių profesoriais nesusitarta).

   Kitas Hogvartso RPG gyvenimui neįprastas įvykis – forumietis pirmąsyk žinomoje RPG istorijoje sugalvojo būti oficialiai išmestas iš Hogvartso. Ši idėja priklauso Dafydd Carwyn Llewellyn. Išmestas iš Hogvartso klastuolis apsigyveno Londono kanalizacijoje, vėliau įsidarbino Magijos Ministerijoje ir susipažino su būsima žmona Mayra Wallflower. Tai prisidėjo prie nemažų pokyčių Ministerijoje - iš pradžių Dafydd įsidarbino kaip MM2 departamento darbuotojas, vėliau pakeitė iš darbo išėjusią savo vadovę Mioną Herą, prie MM2 komandos prisijungė Mayran Wallflower, vėliau – ir Gerda Marqeen,  MM5 departamento vadovę Elzę Merę Smitherson pakeitė Jasmine Diana Amneta, MM4 departamento darbuotoja tapo Melijandra Julija Lorijan.

   Liepos mėnesį jau kelias dienas iki renginio administratorius Edgar paskelbė apie planuojamą viktoriną forumo tematika, tad jau greit forumiečiai galėjo sudalyvauti jo sukurtoje ir „Kahoot“ platformoje patalpintoje „Viktorinoje Interaktyvus Hogvartsas '20“. Kitaip, nei dalyviams, šios viktorinos organizatoriui pasiruošimo darbai jo teigimu truko ne dvi, o maždaug šimtą valandų. Pasiruošimas truko net pusę metų, užduoti buvo 87 klausimai (vidutiniškai forumiečiai atsakydavo į maždaug 40). Arši kova dėl trečiosios vietos vyko tarp Claudie ir Deoiridh, kuri baigėsi vos vieno teisingo atsakymo skirtumu. Antrąją vietą užėmė Roana Amneta, o pirmąją – Sorenas von Sjuardas.

   Galimybę paimti interviu ne iš kito forumiečio, o savo personažo, suteikė dar nematytas renginys „Rašalo veidai ‘20“. Jame geriausio interviu autoriumi buvo pripažintas Sorenas von Sjuardas, visus sužavėjęs kiek kitokiu formatu – aiškiu išreiškimu, jog Soreno personažas kalbasi su savo autoriumi ir sužino, jog tėra „tik“ personažas.

   Hogvartso direktorė Arwen Evenstar rašė ne tik su nariais, užsiregistravusiais prieš dešimtmetį. Forumą nustebino neįprastas jos RPG: dėl to, kad per keistą klaidą į Hogvartsą buvo pakviestas mokytis juodaodis afrikietis berniukas, direktorei teko nukeliauti į Tanzaniją. Šį Mulungu Kinyongos, jo NPC tėvo ir Arwen Evenstar RPG galima iki šiol rasti „Pasaulio“ kategorijoje esančioje Mvanzos rotušės aikštėje. RPG tęsėsi kelis mėnesius.

   Rudens sezonas, kaip visada, sutapo su mokslo metų pradžia, dėl ko buvo galima pastebėti šiek tiek kritusį aktyvumą. Užtat, paskelbus profesorių atrankos rezultatus, buvo galima džiaugtis – vėl buvo užimti visi dalykai. Deja, tas džiaugsmas truko neilgai, mat pirmiausiai savo vietos atsisakė ateities būrimo mokytojas, o netrukus su visa paskyra dingo ir kerėjimo profesorius.  Astronomija ir magiškųjų gyvūnų priežiūra nesulaukė nė vienos pamokos ir pastarojo dalyko profesorius įpusėjus sezonui pasitraukė iš savo vietos, o iš astronomo ir toliau nesulaukėm jokios žinios.

   Kaip ir įprastai, sulaukėme dar vieno „kvidičo čempionato“. Antrą sezoną iš eilės susirungė tik Švilpynė ir Grifų Gūžta ir tai vienintelės šį čempionatą vykusios rungtynės truko neįprastai ilgai - pagal pranešimų skaičių jos buvo antros pagal ilgumą ir jas lenkė tik tų pačių koledžų susitikimas kvidičo aikštėje įvykęs 2018 metais. Galima paminėti, kad šį sezoną komandoms itin nesisekė spėlioti skaičių, mat Grifų Gūžtos gaudytojai prirekė 4 ratų, kad pastebėtų šmaukštą ir dar tiek pat, kad jį sugautų, kai Švilpynės gaudytojai nepasisekė net pamatyti auksinio kamuoliuko. Ir taip kvidičo taurė vėl atsidūrė grifų rankose.

   Šį sezoną vainikavo ne tik kvidičas, bet ir turbūt vienas labiausiai laukiamų kasmetinių renginių – „Forumo Rinkimai“. Juos net ketvirtus metus iš eilės vedė Sorenas von Sjuardas, o nominacijų paveikslėlius vėl kūrė Klarė Konė Karter. Šiais metais buvo pagerintas balsavusių narių rekordas keturiais balsais – trečiajame etape prabalsavo net 33 forumiečiai. Kilo idėja pamėginti kitais metais pralenkti ir šį rekordą, pasitelkus „Aš balsavau FR21!“ lipdukus, o pirmą kartą balsuojantiems – padovanoti Forumo Taisyklių knygutes su MM2 (už taisyklių priežiūrą atsakingo Magijos Ministerijos departamento) darbuotojų nupieštomis širdutėmis. 25 nominacijas pasidalino 9 forumiečiai, o iš viso buvo pasiūlytas į kurią nors nominaciją net 31 narys. Mayra Wallflower (dab. Mayra Llewellyn) bei Deoiridh Elspeth Ailith Lyall Galbraith buvo pasiūlytos daugiausiai - 17 ir 15 kartų, taip pat laimėjo didžiąją dalį nominacijų.

   Helovino metu vyko „Pati Baisiausia Viktorina ‘20“, kuri buvo šiek tiek kitokia, nei anksčiau buvusios. Vietoj maždaug pusės įprastų klausimų, forumiečiai galėjo sėkmę mėginti spėjant atsakymus į eiliuotas mįsles, kurios tarp eilučių slėpė įvairias būtybes ir magiškus gyvūnus. Kelios mįslės nebuvo išnarpliotos, tačiau tai renginio nesugadino. Aktyviausiai dalyvavo Švilpynės ir Varno Nago mokiniai.

   Taip pat dažnai melsva spalva užsidegdavo ir informacijos laukelis – vis dažniau buvo pradedami kelti straipsniai į Magijos Žinias. Pavienius pranešimus apie išgalvotus įvykius netrukus pakeitė interviu, kuriuos atlikdavo ir paskelbdavo neseniai su forumo veikla susipažinę nariai. Po Vegard Saeterhaug (buv. Domantas Varnanagis) interviu su Žana Mokslinče, žurnalistės profesiją išbandė Nikolė Parker. Per pusę lapkričio jie paskelbė po du interviu ir bendrai pakalbino net 6 kitus forumiečius. Tuo pat metu, lapkričio mėnesį, sulaukėme gerokai ilgesnio Deoiridh Elspeth Ailith Lyall Galbraith interviu, kuriame į klausimus apie buvimą forume ir tapimą administratoriais atsakė trys administracijos nariai: Rosemarie Mortimer, Edgar Jeffter ir Sorenas von Sjuardas, tad tai buvo tikrai puikus metas daugiau sužinoti ir apie naujokų, ir apie senbuvių patirtį forume. Tuo tarpu gruodį MŽ laikraštyje paskelbtas išskirtinis Deoiridh interviu su pačia forumo įkūrėja Arwen (šiam interviu jos buvo netgi susitikusios). Nuo to laiko paslaptingiausia administracijos asmenybe buvo pradėtas laikyti Zay, apie kurį žinoma tik tiek, jog jis turi kojas ir rankas (kaip rašoma jo profilyje) ir kažkokiu būdu žaidžia žaidimą „Harry Potter: Puzzles & Spells“, kas įprastai yra vadinama tiesiog deimančiukų stumdymu.

   Be naujovių ir pokyčių neapsiėjo ir Magijos Ministerija. Rugsėjo pradžioje patvirtinta šiek tiek pakoreguota ir papildyta pranešimų trečioji taisyklė. Taip pat lapkritį buvo pakoreguota MM tvarka, tad nuo to laiko vienas asmuo gali dirbti daugiau nei viename departamente, į Pagalbos puslapį įkelta algų lentelė. Pasinaudojus šiuo pasiūlymu, vadovus gavo dar du departamentai (Jasmine Diana Amneta buvo 5, tapo 7 departamento vadove, o Dafydd Carwyn Llewellyn darbą įstatymų priežiūros departamente papildė ir teisėjavimu (2 ir 10 departamentai)) ir trumpam buvo pasiektas itin mažas neužimtų departamentų skaičius – vadovų trūko vos dviems – 3 ir 9 – departamentams.

   Verta paminėti, jog rudens sezonas buvo labai dosnus naujokais - administratoriaus Edgar duomenimis per šį laiką prisiregistravo net 102 nauji žmonės (IH statistikos puslapis įskaičiuoja bot'us, tad jo duomenys nėra tikslūs). Nors dauguma ilgesniam laikui nepasiliko, tačiau Interaktyvaus Hogvartso komandą papildė ne vienas aktyvus naujokas, užsidegęs RPG rašymu ir noru nuveikti forume ką nors daugiau – nuo interviu, iki profesoriaus pareigybių. Jie klydo, taisėsi savo pažeidimus ir kasdien sužinodavo ką nors naujo, tačiau svarbiausia, jog puikiai įsiliejo į Forumo bendruomenę.

   Kaip Edgar Jeffter pastebėjo, grifai sujuda rudenį ir laimi mokslo metų taurę. Jau nuo 2016 m. Grifų Gūžta pelno kiekvieną rudens sezono mokslo metų taurę ir šie metai nebuvo išimtis. Po 3 sezonų Švilpynės koledžo pergalių, grifai atsikovojo taurę. Antrojoje vietoje – žiemos miegu pradėję migti barsukai – Švilpynės koledžo mokiniai. Tūkstančio taškų ribą peržengė tik šie du koledžai.

   Lapkritį prie forumo administracijos prisijungė dvi naujos narės: globaliomis moderatorėmis paskirtos Jasmine Diana Amneta (Claudie Amneta), prisiėmusi atsakomybę už forumo renginius ir padedanti MM, ir Luna Gardner, talkinanti administratorei Rosemarie profesorių koordinavime.

   Taip pat per Kalėdas buvo įkurtas neoficialus forumiečių „Discord“ serveris, į kurį prisijungė daugiau kaip 20 žmonių. Serveryje buvo dalijamasi savo gyvūnų nuotraukomis, piešiniais, žaidžiami botų (kuriems suteikti haripoteriški vardai) žaidimai, bendrai klausomasi muzikos ir netgi kalbamasi.

Labai laukiame jūsų pastebėjimų ar idėjų, kaip papildyti ar pataisyti šiuos straipsnius! Jei turite tokių komentarų, rašykite asmeninę žinutę Sorenui arba Jasmine.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 3 metus sukūrė Jasmine Diana Amneta »
Legacy, what is a legacy?
It's planting seeds in a garden you never get to see
I wrote some notes at the beginning of a song someone will sing for me
America, you great unfinished symphony, you sent for me
You let me make a difference, a place where even orphan immigrants
Can leave their fingerprints and rise up,
- Lin Manuel Miranda, „Hamilton“