0 Nariai ir 2 Svečiai peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Kasiopėja Evers

  • VII kursas
  • *
  • 10
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • I love cats. Yes, even Mrs. Norris.
Sugedęs tušinukas
« Prieš 8 metus »
Taigi, aš irgi turiu šiokių tokių apmąstymų. Šis kilo dabar. Paskaičius Džeinės Juodą ant balto.

Keista.
Pasaulyje gyvena septyni milijardai žmonių. Iš viso - keturiolika milijardų veidų.
Kiekvienas turime po du veidus. Pagal japonus - net gi tris. Visa tai glumina. Klaidina.
Pagalvok, kiek kartų tu buvai užsidėjęs šypsenos kaukę, viduje slėpdamas trūnijančią sielą? Kiek kartų buvai palaužtas, su skausminga širdimi šypsojaisi pažįstamui? Kiek kartų su sopulio ašaromis akyse juokeisi su kitais?
Glumina. Visa tai mane glumina.
Žmogus keista būtybė. Visada maniau, kad sąžiningumas viena iš doriausių žmogaus vertybių. Bet pasaulyje nėra nei vieno visiškai atviro ir sąžiningo žmogaus. Mes visi slepiamės po juoko kaukėmis, viduje užmaskuodami audras sielose. Mes visi tikimės, kad kas nors perpras mus ir paklaus, kas ne taip. Tačiau tai telieka viltimis. Tuščiomis viltimis, dūžtančiomis tarsi stiklainis, numestas mažo vaiko. Viltys skyla į septynis milijardus stambių šukių, pažerdamos skausmą kiekviename žmoguje. O žmogus... Jis toliau slepiasi po šypsenos kauke. Po nieko verta kauke, slepiančia visą jo esybę. Vilčių šukių sudraskytą sielą.

*

Neprisijungęs Yecatherine Delilah Lutterworth

  • ***
  • 123
  • Lytis: Moteris
  • Intellectual passion drives out sensuality.
Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #1 Prieš 8 metus »
Be žodžių. Puikiai.
Clever as devil and twice as pretty

*

Neprisijungęs Kasiopėja Evers

  • VII kursas
  • *
  • 10
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • I love cats. Yes, even Mrs. Norris.
Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #2 Prieš 8 metus »
Ar žmogus jautėsi laimingesnis, nei kad buvo vaikystėje? Vaikystės prisiminimai, draugai ir kartu išgyventos istorijos. Visa tai turėtų būti įsirėžę giliai atmintyje. Tačiau...
Visą vaikystė džiaugsmą užgožia šiandiena. "Atsisiuntei tą naują žaidimą?", "Girdėjai naują Rihannos albumą?", "Matei tą katę Youtube?". Naujosios technologijos, atrodo, užkariavo didžiąją dalį mūsų smegenų, išstumdamos visa tai, kas kadaise buvo brangu.
Man labiausiai gaila, kad į tokias pinkles kliūna vaikai. Pirmokas praeina girdamasis "iPhone 6", mosuodamas juo kiekvienam panosei. Ir kas iš to telefono? Kuo jis padės tau siekti tikslu? Negi atėjęs dėl darbo, darbdaviui pareikši "Taip, apie darbą nieko nenusimanau, tačiau pirmoje klasėje turėjau iPhone 6!". Na, dabar gali drąsiai juo vartyti mėsą, McDonald'e. Ateitimi pasirūpinta.
Tačiau toji ateitis ne mano. Ne man galva skauda, kad per vis pypsintį telefoną neišmokau matematikos rytdienos kontroliniui. Juo labiau, kad pirmokas, besimosikuodamas tuo iPhone'u praranda ne tik ateitį, bet ir vaikystės džiaugsmą.
O įžūlumas! Toks jausmas, kad kažkas būtų atsidaręs kokią programėlę, ir nustatęs vaikų žiaurumą pasaulyje. Bloga darosi pagalvojus, kad praeinantis trečiokas siūlo aštuntokui į snukį, laisvai žarsto neargumentuotą  kritiką ir įžeidimus, tikėdamasis, kad mamytė jį užstos. Deja, branguti, mamytė ne amžina. Kaip ir tu pats. Tad malonėk, ir nusileisk ant žemės. Kirminams irgi saulės reikia.
Tokia jau ta šiuolaikinė vaikystė. Sekdamos amerikiečių žvaigždes, mergaitės laksto plikom šiknom, kratydamos subinę kiekviename kampe, nors neturi nei krūtinės,nei proto. Kad ir tos, dvylikametės bitutės Rusijoje. Po viso to "šokio", pasaulis ko gero bus jau viską matęs.
Aišku ir mamytės dalinasi šita garbe. Juk taip, tavo sūnus turi iPhone, Nike drabužius ir šveicarišką laikrodį. Taip, jus gauna daugiau pinigų nei aš per visą savo gyvenimą esu mačiusi. Bet ar jis turi prisiminimus, kuriais vėliau gali didžiuotis? Ar jis supranta laimę, džiaugsmą ir tikrą baimę? Ar jis turi žmogiškumo?
Ne? Gaila. O juk jis galėjo padėti kitiems pasaulyje. Jis galėjo išaugti į dorą pilietį, o ne į apsiseilėjusį egoistą.
Labai, labai gaila.
O aš džiaugiuosi. Džiaugiuosi, kad šešerių, aš net minties apie telefoną neturėjau. Džiaugiuosi, kad vienuolikos dar žaidžiau barbėmis. Džiaugiuosi, kad iš tiesų gyvenau, patyriau įvairias emocijas. Džiaugiuosi, kad patyriau tikrą baimę.
"O Dieve, numečiau telefoną!"
Čia ne baimė. Tai tik išsidirbinėjimas. Atėmimas iš žodžio tikrąją jo reikšmę.
Kaip ir iš vaikystės. O juk vaikystė toks gražus, nostalgiją keliantis žodis.
Gaila, kad  viskas taip nuvertinta.

*

Neprisijungęs Brielle Siri Devers

  • Burtininkė
  • ****
  • 252
  • Lytis: Moteris
  • Ella está tratando de matarme
Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #3 Prieš 8 metus »
Visgaile... Paskaityk knygą ,,Akimirkos tironija". Nesuprasi pusės, tačiau tikrai suprasi, kad technologijos, turėjusios taupyti mūsųs laiką, jį tik praryja. Nežinau, ką pasakyti, abejoju, ar supratai, ką čia sumakalavau, nes pati nesuprantu. Gražu. Tik...
"If he wants to sleep with half of London, he should sleep with half of London"

*

Neprisijungęs Kasiopėja Evers

  • VII kursas
  • *
  • 10
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • I love cats. Yes, even Mrs. Norris.
Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #4 Prieš 8 metus »
Tas tik man nieko gero nežada, ane? :D
Kad ir kaip ten bebūtų - visa tai tik mano apmąstymai. Gali sutikti, gali ir prieštarauti. Tai jau tavo laisvė.

*

Neprisijungęs Yecatherine Delilah Lutterworth

  • ***
  • 123
  • Lytis: Moteris
  • Intellectual passion drives out sensuality.
Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #5 Prieš 8 metus »
Visiškai sutinku... beveik nubūdinai dabartinius pradinukus.
Clever as devil and twice as pretty

*

Neprisijungęs Sorenas von Sjuardas

  • Eliksyrininkas ir magizoologas
  • *****
  • 1715
  • Lytis: Vyras
  • Viskas įmanoma, tik kažin, kokia kaina.
Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #6 Prieš 8 metus »
Galvoju, mes dar esam ta paskutinė karta, turėjęs šiek tiek geresnę vaikystę :) Pvz aš dar iki 5 metų ant smėlio su mašinytėm, o paskui šeštam gimtadieny tėtis telefoną pirmą padovanojo.
O mano brolis ant smėlio praktiškai nežaidęs -_- To paties modernaus tėčio dėka.
Labiausiai Hogvartsui nusibodęs, 13 metų vedęs NIV pamokas ir senas kaip Žemės branduolys profesorius.
Vestuvių pasiūlymai nebepriimami.  

Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #7 Prieš 8 metus »
Toks jaunas, ir jau šitaip šneka...

*

Neprisijungęs Kasiopėja Evers

  • VII kursas
  • *
  • 10
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • I love cats. Yes, even Mrs. Norris.
Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #8 Prieš 8 metus »
Aš savo pirmą telefoną gavau dvylikos ar tai vienuolikos. Nepamenu :D
Tiesiog visas šitas š yra skirtas susimąstymui.

Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #9 Prieš 8 metus »
O aš savo telefono negavau, reikėjo pačiam pirktis :(
Tiesiog man gal kiek per stipriai pasakyta, kad iphone 6 sunaikins vaiko ateitį:D Ir šiaip, tik nesakykit, kad patys vaikystėje nenorėdavot prabangių, reklamose pamatytų žaislų, nes norėdavot. Nebūtinai juos gaudavot, bet norėdavot. Norėdavau ir aš, ir kai džiaugdavausi būdavau labai laimingas;) O jeigu vaikas nesidžiaugia, tai čia jau nelabai jo, bet tėvų problema, kad nesugeba pateikti vaikui dovanos kaip savaime suprantamo dalyko.

Tačiau man jau truputį įgrisę visokie pasakymai, kaip kad Soreno (nors, dėkui dievui, jis nepradėjo mokyt kitus, kaip gyvent, kaip daro daugelis žmonių šnekėdami šita tema ir ką dabar darau aš, užuot ėjęs mokytis bei ruošti šūsnis namų darbų), kad dabartinė vaikų karta yra sugedusi, nebeturi vaikystės. Dėl dievo meilės, jūs patys priklausot tai pačiai žmonių kartai (šiaip kartas yra labai sunku, beveik neįmanoma apibrėžti), nes per 10 metų vaikų ar žmonių genomas nepasikeičia taip drastiškai, kaip kad yra teigiama. Suprantu, per 150-200 metų gal ir gali pasikeisti žmonijos ar tautos žmonės taip, kad galima būtų matyti šiokius tokius skirtumus tarp kartų. Tačiau, kiek pamenu, dar nėra patvirtintų atvejų, kai žmonės gyvena 150+ metų, todėl nėra žmonių, galinčių įrodyt, kad per tokį laiko tarpą kažkas žmonėse visiškai pasikeitė. O kad ant jaunesniosios kartos stumiama, tai čia tikriausiai nieko nepakeisi - juk tai darė ir Antikos laikais (paklausykit Sokrato: ,,The children now love luxury; they have bad manners, contempt for authority; they show disrespect for elders and love chatter in place of exercise. Children are now tyrants, not the servants of their households. They no longer rise when elders enter the room. They contradict their parents, chatter before company, gobble up dainties at the table, cross their legs, and tyrannize their teachers."), ir, kai atsirado elektra, buvo stumiama ant jaunimo, kaip jiems dabar lengva gyvent. Juk ir Ana Frank savo dienorašty ne kartą minėjo, kaip ant jos stumiama vien dėl to, kad ji priklauso nebe tai pačiai kartai, kaip 30-40 metų už ją vyesnė stūmikė. Žodžiu, nė kiek neabejoju, kad ant jaunesniosios kartos yra drabstomas purvas ir tas vyks dar labai ilgai, o gal šitas nuolatos besitęsiantis ciklas (,,ant manęs drabstė purvą, tai dabar padrabstysiu aš") niekada ir nesibaigs. Nežinau, tik manau, kad jeigu iš tikrųjų esame kažkuo pranašesni (už praeitas kartas) kaip Z kartos atstovai, tai tą specialumą turėtumėm parodyti ir nebedaryti šitų dalykų.

Nors neneigiu, kad žmonės keičiasi. Pavyzdžiui, visi seni žmonės sako, kad nuo sovietmečio ir šiaip nepriklausomybės metų pasikeitė toks dalykas, kad jaunimas dabar laisvesnis ir taip toliau:) Tiesiog nepamirškit, kad net ir jeigu ta dabartinio vaiko vaikystė išties yra prastesnė negu mūsų ar mūsų tėvų, jis juk negali palyginti, kuri geriau - ar mūsų, ar jo, - ir ją vis vien atsimins kaip šviesiausią savo gyvenimo periodą.

Prirašiau daugiau, nei pati Kasiopėja:/ Gerai, atsijungiu, reik rimtai susiimt ir eit daryt nd.

P.S. Būtinai tęsk šitą užrašinę! Jau ko ko, bet jų šitam forumui trūksta.

*

Neprisijungęs Kasiopėja Evers

  • VII kursas
  • *
  • 10
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • I love cats. Yes, even Mrs. Norris.
Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #10 Prieš 8 metus »
Žodžiu, kažkada rašiau istoriją konkursui, tema meilė ir draugystė. Tai nėra pati geriausia mano istorija, net nesuvokiu kodėl ją įtraukė į knygą (ten tik išrinktąsias sudėjo), matyt, ta rašytoja, katra atrinkinėjo kūrinius, skaitydama manąjį kiek padaugino *spragteli pirštais į kaklą*.
Anyway, štai ji. Pateikiu jūsų kritiškajam teismui.

Vieną pilką, lietingą rytą...

Gyvenimas tame mieste abiem buvo nusibodęs. Ta pati rutina kiekvieną rytą: atsikelk, susiruošk - ir į mokyklą. Tikriausiai taip ir būtų susiklostęs judviejų gyvenimas tame pilkame mieste, jei...
Vieną pilką, lietingą rytą Ji ėjo į mokyklą, pasislėpusi nuo lietaus lašų po plačiu, juodu skėčiu. Paskui Ją ėjo Jis, užsimaukšlinęs gobtuvą. Jie vienas kito nepažino ir net nenumanė, kad gyvenimas pasikeis dėl paprastos, pilkos skrybėlaitės...
Taigi vieną rytą Jie ėjo tuo pačiu šaligatviu. Vėjas plakė Jos plaukus, plėšte plėšė skėtį į visas puses. Tas pats vėjas vienu gūsiu staiga nupūtė pilką skrybelaitę nuo Jos galvos. Ji grįžtelėjo atgal ir tą pačią akimirką Jis pasilenkė prie skrybėlaitės. ,,Tavo?"- Ji išgirdo tarp vėjo švilpavimo ir lašų barbenimo į skėtį. Ji linktelėjo. Jie lėtai artėjo, žiūrėdami vienas kitam į akis. Akyse buvo kažkas kitokio nei pilkas šio miesto gyvenimas. Tas kažkas tarsi žaibas perliejo Juos paslaptinga srove. Ir nuo tos akimirkos, kai Jis šmurkštelėjo po Jos skėčiu, viskas pasikeitė.
Jos spintoje, be įprastų gana asketiškų juodų, baltų ar pilkų drabužių, atsirado daugiau spalvų. Jis dažniau šypsojosi. Ji pamilo lietų, vėją ir dangų. Jis džiaugėsi kiekviena smulkmena. Ir Jie abu dievino tas akimirkas, praleistas kartu.
Ir kai Jų kasdienybė nusidažė švelniomis pastelinėmis spalvomis, abu suprato - į širdis tylutėliai pasibeldė meilė. Jiems buvo nesvarbu, kad danguje jau pasirodė pirmosios žvaigždės, o Jie vis dar eina tuo pačiu keliuku. Jiems buvo nesvarbu, kad lietaus lašai tyliai plaka Jų galvas, nes svarbiausias troškimad buvo amžinai laikytis už rankų, žiūrėti vienas kitam į akis. Apsikabinti, ilgai ilgai laikyti vienam kitą glėbyje ir nepaleisti...

*

Neprisijungęs Yecatherine Delilah Lutterworth

  • ***
  • 123
  • Lytis: Moteris
  • Intellectual passion drives out sensuality.
Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #11 Prieš 8 metus »
Awww... man kai tokios istorijos patinka, tai liuks :)
Clever as devil and twice as pretty

*

Neprisijungęs Kasiopėja Evers

  • VII kursas
  • *
  • 10
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • I love cats. Yes, even Mrs. Norris.
Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #12 Prieš 8 metus »
Viduje žaižaruoja pasaulis. Jis sukasi spinduliuodamas ryškia balta spalva, protarpiais nušvisdamas melsvai. Jis yra ten ku gyva, jis esti ir manyje.
Maniškis pamažu vysta. Ryški deimantinę balta spalva, dabar tapusi varganai pilka, vangiai pulsuoja ten, kur turėtų būti mano širdis. Kažkada protarpiais nušvisdavusi žydra šviesa, dabar visai nepasirodo. O mano pasaulis nepasiduoda. Jis vis sukasi, sukasi, tarsi gebėtų priversti mane tikėti.   
Deja.
Mano kaži kada sudužusios viltys ir svajonės gerokai pažeidė manąjį pasaulį. Bemiegės naktys. Valgymo sutrikimai. Viską atiduočiau, kad tik būčiau tokia, kokia buvusi anksčiau. Gyva.
Mano pasaulis stengiasi iš paskutiniųjų. Jis vis sukasi, stengdamasis įveikti trijų šimtų šešiasdešimties  laipsnių kampą vis greičiau, tačiau kuo labiau jis stengias,tuo labiau jis silpsta. Tuoj visai pasidarys juodas. Kaip varno sparnas. Jis miršta.
Kai mirs jis, mirsiu ir aš.
Veidrodyje žvelgiu į save. Balta, kone permatoma, išsausėjusi oda. Galiu suskaičiuoti kraujagysles, gerai matomas pro mano odą. Vietomis išsišovę kaulai. Ilgais, laibais pirštais perbraukiu per laisvai apčiuopiamus šonkaulius. Gilūs atodūsis išsiveržia iš mano suskeldėjusių lūpų. Pažvelgiu ten, kur žmonės spokso dažniausiai. Mano plaukai pamažu atauginėja. Ant galvos vos įžiūrimi mažyčiai šereliai.
Prisimenu savo plaukus. Jie buvo tiesūs, oranžinės spalvos. Stori ir sunkiai suvaldomi. Tačiau jais didžiavausi.
Paskutinį kartą pažvelgusi į savo žalias, viltį praradusias akis veidrodyje, susirangau po sunkiomis ligoninės antklodėmis.
Jėgų nebeliko.
O mano pasaulis?
Jis vus dar stengiasi palaikyti mane gyvą.
Bet abu žinom, kad jo pastangos bergždžios.             

*

Neprisijungęs Yecatherine Delilah Lutterworth

  • ***
  • 123
  • Lytis: Moteris
  • Intellectual passion drives out sensuality.
Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #13 Prieš 8 metus »
So sad. Retą sykį užkliūva pasikartojantys žodeliai, bet labai gerai aprašei labai svarbią šiuolaikinę problemą. Manau, būtų verta paskaityti ir kitiems. Gražiai.
Clever as devil and twice as pretty

*

Neprisijungęs Brielle Siri Devers

  • Burtininkė
  • ****
  • 252
  • Lytis: Moteris
  • Ella está tratando de matarme
Re: Sugedęs tušinukas
« Atsakymas #14 Prieš 8 metus »
Nerealu, Kese. Labai gražu. Bet kažko liūdno nepamačiau. Tačiau tas pasaulis taip gražiai išdėstytas. :)
"If he wants to sleep with half of London, he should sleep with half of London"