0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Sorenas von Sjuardas

  • Eliksyrininkas ir magizoologas
  • *****
  • 1715
  • Lytis: Vyras
  • Viskas įmanoma, tik kažin, kokia kaina.
Išdavikas
« Prieš 9 metus »
Hmm, jau senokai žiūriu į šitą temą, ir mąstau, ką iš savo rinkinio įkelti. Pačių didžiausių kūrinių nekeliu, nes kažkodėl mirtinai bijau, kad plagijuos. Todėl įkelsiu tokį gana naują savo kūrinį, pavadintą ,,Išdaviku". Greitu laiku gal net naujų dalių prikursiu, bet dabar užsiėmęs prie kitų dviejų kūrinių. Aš kaip žioplas vaikėzas: vieno nepabaigęs garuoju prie kito. Dabar kol kas įkeliu tik nedidelę kūrinio dalį, įvertinimui. Taigi - Išdavikas.

Išdavikas

Nubundu. Skauda galvą. Keista čia vieta, apsidairęs pamanau sau. Atsistoju ant purvino šaligatvio, į mane dvelkteli guvus vėjas. Paeinu kažkuo pažįstamu tuneliu į priekį, prie šaligatvio ir šioje, ir kitoje kelio pusėje tamsu, bet matau apdulkėjusias vitrinas, duris, langus išdaužytais stiklais, išlūžusiomis staktomis – tartum neseniai būtų praūžęs viesulas. Einu tolyn į priekį, išvystu nuzulintus laiptus į antrą ar trečią miesto aukštą. Nežinau į kurį, nes nežinau, net kur esu. Staiga pro mane prabėga aukštų, juodai vilkinčių vaikinų būrys, kažkuo primenančius gerai ištreniruotus karius. Jie šoka ant laiptų ir ima lėkti jais aukštyn. Kvailai jausdamasis einu paskui juos, tikėdamasis, kad vaikinus sekdamas nueisiu į normalesnę miesto gatvę.  Užlipu iki antro aukšto, padusęs sustoju prie turėklų atgauti kvapo. Žvilteliu į antro aukšto gatvelę. Atrodo normaliau, nei ankstesnė. Pakėliau galvą, žvalgydamasis to paties būrio jaunuolių. Jie tebelipo, tik lėčiau. Matyt irgi kvapas krūtinėje ėmė strigt. Mintyse nusišaipau. Staiga ant laiptų pastebiu du visiškai vienodus, išsidraikiusiai plaukais, tankiais antakiais, juodaakius, su šautuvai rankose vyrus. Lūpų kampučiai susileidžia, nusmelkia negera nuojauta ir pasibjaurėjimas. Pasuku į vos vos apšviestą koridorių, esantį tiesiai už manęs, nebedrįsdamas lipti toliau.
   Žengiu tiesiai, stebiu pastatus tunelyje. Stiklai kur išdaužyti, kur ne, pro kai kuriuos langus šmėkčioja blanki šviesa – ten gyvena žmonės. Bet visas purvinas kaip kiaulė, visai neturiu noro pas juos eiti. Sugurgia pilvas. Tiksliau nesugurgia, o suriaumoja, lyg mirtinai išalkęs ir iniršęs liūtas. Einu į priekį, matau vienoje nusiaubtoje rūbų parduotuvėlėje, ant stiklų krūvos snaudžiantį seną benamį. Kažin ar ir pats greitai taip nesnausiu... Apsisuku atgal, vėl dairydamasis būrelio juodarūbių. Pamatau, kaip grupė ant laiptų skyla į dvi dalis: viena lipa aukštyn, kita eina žemyn, link manęs. Po perkūnais... Paspartinęs žingsnį einu tuneliu į priekį. Pamatau senokas, suklypusias dureles su lentele ,,wc“. Proga bent pabandyti pasislėpti nuo tų neaiškių juonuolių. ,,Būdelė“ apgailėtina, bet nėra kito pasirinkimo. Įlendu vidun, girdžiu,  kaip žingsniai nutyla. Tuomet sienoje, kuri man buvo iš kairės, išvydau užuolaidėles. Prasmaukiau jas į šalį, pasilenkiau, norėdamas žvilgtelti, kas už jų.
   Nustembu ir sutrinku. Čia didžiulė salė, pilna žmonių, (na, gal dvidešimt) krėslų, sofų, stalų, kėdžių... vienui vienas šaldytuvas, kelios durys. Nedrąsiai įeinu vidun. Į mane ima žvalgytis žmonės, ne mažiau sutrikę, nei aš, pasakyčiau – net išsigandę. Prie manęs prieina baltai apsirengusi, geltonplaukė moteris. Prieš iš nuovargio užtemstant akims, sumetu, jog tai gydytoja ir išgirstu, kaip ji maloniai su manimi pasisveikina.
Labiausiai Hogvartsui nusibodęs, 13 metų vedęs NIV pamokas ir senas kaip Žemės branduolys profesorius.
Vestuvių pasiūlymai nebepriimami.  

*

Neprisijungęs Klerė Hikari

  • III kursas
  • *
  • 589
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • We're all mad here.
Re: Išdavikas
« Atsakymas #1 Prieš 9 metus »
 (y). Laukiu tęsinio.
No one else is dealing with your demons
Meaning maybe defeating them could be the beginning of your meaning, friend.

*

Neprisijungęs Sorenas von Sjuardas

  • Eliksyrininkas ir magizoologas
  • *****
  • 1715
  • Lytis: Vyras
  • Viskas įmanoma, tik kažin, kokia kaina.
Re: Išdavikas
« Atsakymas #2 Prieš 9 metus »
Dėkui :) Bet negi jokių pastabėlių nebus?  :D
Labiausiai Hogvartsui nusibodęs, 13 metų vedęs NIV pamokas ir senas kaip Žemės branduolys profesorius.
Vestuvių pasiūlymai nebepriimami.  

*

Neprisijungęs Klerė Hikari

  • III kursas
  • *
  • 589
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • We're all mad here.
Re: Išdavikas
« Atsakymas #3 Prieš 9 metus »
Nah :D Ne kokia iš manęs kritikė :D bet pradžia puiki (mano nuomone)
No one else is dealing with your demons
Meaning maybe defeating them could be the beginning of your meaning, friend.

*

Neprisijungęs Sorenas von Sjuardas

  • Eliksyrininkas ir magizoologas
  • *****
  • 1715
  • Lytis: Vyras
  • Viskas įmanoma, tik kažin, kokia kaina.
Re: Išdavikas
« Atsakymas #4 Prieš 9 metus »
Nu dėkui :)
Labiausiai Hogvartsui nusibodęs, 13 metų vedęs NIV pamokas ir senas kaip Žemės branduolys profesorius.
Vestuvių pasiūlymai nebepriimami.  

*

Neprisijungęs Klerė Hikari

  • III kursas
  • *
  • 589
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • We're all mad here.
Re: Išdavikas
« Atsakymas #5 Prieš 9 metus »
Nu nėr už ką :) atsidėkodamas galėtum, pavyzdžiui, parašyti tęsinį...
No one else is dealing with your demons
Meaning maybe defeating them could be the beginning of your meaning, friend.

*

Neprisijungęs Sorenas von Sjuardas

  • Eliksyrininkas ir magizoologas
  • *****
  • 1715
  • Lytis: Vyras
  • Viskas įmanoma, tik kažin, kokia kaina.
Re: Išdavikas
« Atsakymas #6 Prieš 9 metus »
Atsibundu. Skauda galvą. Nekenčiu šio jausmo. Instinktyviai apsidairau. Jauku – padarau greitą išvadą. Pamatau žmonių apsėstus krėslus, sofas, stalus ir vieną kampe esantį baltą šaldytuvą. Vienas krėslas tuščias. Visų žmonių žvilgsniai nukreipti į mane. Ir ne šiaip sau nukreipti, o spoksant ir akylai stebint, nepasitikint.
- Labas rytas. Prašau sėstis – išgirstu moterišką balsą. Pasisveikinu ir paklusniai atsisėdu į nurodytą vietą.
- Mes labai tikimės,- taria daktarė,- jog nesi miesto valdžios šnipas. Čia, deja, yra nelegali Lavina – žmonių gyvenvietė, nepavaldi miesto valdžiai. Mūsų miesto valdžia nepaprastai godi, engia žmones... Mes to jau nebegalime pakęsti.
- Auginame pomidorus.- pasigirsta kažkieno balsas iš kitos salės pusės. Pasisuku į ten, bet kas kalbėjo, nesupratau.
- Aš vadovauju Lavinai. Mes turime maisto, rūbų, vandens, esame laisvi ir mylintys vieni kitus, auginame pomidorus. – tęsia baltarūbė.- gali čia pasilikti, tik turėsi prisiekti, jog Lavinos neišduosi. Ir padėsi laviniečiams.
- Prisiekiu.- tariu nesvarstydamas. Išgirstu tylų, tramdomą salės juoką. Išspaudžiu varganą šypsenėlę ir aš.
- Ar tikrai, taip nemąstydamas ir prisieki? Priesaika neatšaukiama, o nevykdydamas pažadų neteksi atminties ir vėl turėsi būt vienas mieste.
- Taip, esu tikras. Prisiekiu.- Patvirtinu. Pasigirsta negarsūs plojimai.
- Tada sveikinu tave įstojus į mūsų Laviną. – švelniai nusišypso blondinė.
Visi ima kilti iš savo vietų ir išsiskirsto. Prie manęs prieina Lavinos vadovė.
- Ten dušas,- mosteli ranka. Svirduliuodamas stojuosi. Bandau prisiminti, ką reiškia žodis ,,dušas“. Rodos, jis susijęs su žodžiu ,,praustis“. Geras žodis. Einu į nurodytą pusę.
   Po pusvalandžio praustis baigiu. Šalia guli tvarkingai sulankstytų drabužių krūvelė. Neskubėdamas apsirengiu. Tai mėlynas megstinis, džinsai. Nusišveičiu senus batus, nešuosi rankoje, ir apsiaunu šlepetes. Smagu. Išeinu iš vonios kambario.
- Visai kitaip atrodai.- šypsodamasis pagiria vienas vyriškis.
- Ačiū.- trumpai tariu. Gėda.
- Pietūs!- šūkteli kažkas iš kitos pusės. Šį žodį puikiai pamenu. Maistas.
   Sukrunta visi. Einu su minia žmonių į vietą, kur bus pietūs. Kaip skaniai kvepia... Kaip seniai bevalgiau. Pagaliau visi susėda, išdalinama bulvių košė su kepsniais.
   Kai visi pavalgo, daktarė atsistoja.
- Visi mes Lavinoje turime pareigas. Kaip daugelis ryte jau pastebėjote, į mūsų tarpą atėjo naujokas berniukas. Turime atsižvelgdami į Lavinos poreikius ir berniuko norus, išrinkti jam pareigas. Buhalteri!
- Taip, Daktare. Lavinai trūksta Tiekėjo, Gabentojo, Virėjo pagalbininko ir Valytojo.
- Gali rinktis. – taria daktarė. Pasirinkimas gana striukas. Valytoju tikrai nebūsiu. Virėjo pagalbininkas... gal ir neblogai būtų – jie visada pavalgę, bet kažkodėl nuojauta kužda tokių pareigų nesirinkti. Aišku kodėl – visąlaik reiktų tupėt šiltoj virtuvėlėj ir nuobodžiaut. Virėjas, žiūrint koks žmogus, gali nuolat visur vaikyt. Lieka Tiekėjas ir Gabentojas. Staiga mano minčių razgalynėje ima kirbėti viena mintis. Ji baisiai sena, apdulkėjusi. Ji tarsi senoje namo palėpėje, dėžėje, giliai tarp nutrintų knygų ir pageltonavusių žurnalų paslėpta nuotrauka rėmelyje su įdužusiu stiklu. Nuotrauka tokia sena ir nusitrynusi, jog vos beįmanoma kažką įžiūrėti. Kad ir kaip prastai beatrodytų, aš nujaučiu jos svarbą. Ir turiu rinktis tai, kas man padėtų ištraukti tą nuotrauką ir pažvelgus į ją, suprasti ką man ji sako, rasti bent vieną savo praeities nuotrupą.
- Gabentojas. – tariu.

   Išlindęs pro išdaužtas duris, keliauju į tamsų tunelį. Apsirengiau purvinais elgetos benamio drabužiais, kad nesukelčiau įtarimų. Vadovė man patarė rinktis kitą, ne Gabentojo profesiją, bet nenorėjau. Tuomet sužinojau, kad Gabentojai turi būti labai drąsūs, kartais net nutrūktgalviški, stiprūs, gerai besiorientuojantys. Rankose laikau miesto žemėlapį, kartojuosi mintyse kai kurias Daktarės nuorodas. Šiandien mano pirmasis reisas į penktame aukšte, už 3 kilometrų esančią maisto parduotuvėlę. Pasuku į dešinę, laiptais lipų 3 laiptines aukštyn. Kadangi žinojau 4 laiptinėje esant sargybą, žemėlapį pasikišu po skarmalais. Praėjau sėkmingai. Štai, išsvajotas 5 aukštas. Išsitraukiu žemėlapį, tuneliu paėjau į priekį. Ir sustoju nustebęs. Čia virė gyvenimas, priešingai nei 2 aukšte, kur buvo mano Lavina. Kad niekas neatkreiptų į mane dėmesio, prisiverčiu eiti, kaip ėjęs. ,,Sustoti, pasukti į kairę, pereiti gatvę. 100 metrų tiesiai, į dešinę per sankryžą... tuomet dešinėje parduotuvėlė ,,Maisto prekės“ Jos stiklai apdulkėję, įėjus – lentynos išvartytos. Kaip ir buvo slaptaraščiu pakraigaliota žemėlapyje. Slaptaraščius perpratau, Daktarė supažindino. Juos naudojame, kad nebūtume susekti, jei kartais kuris žmogus įkliūtų su slaptomis nuorodomis. Perėjau gatvę, apsidairiau. Štai, ji, parduotuvėlė. Apsidairę, ar niekas manęs neseka ir nestebi, smukau vidun. Vadė pasakė, jog viduje budi Lavinos Tiekėjas. Žmogus, lavinietis, atsakingas už Lavinos maisto tiekimą.
- Sveiki!- sušunku uždaręs duris ir ištariu slaptažodį.- Supelijęs batonas.
- Labas. – išgirstu vyrišką malonų balsą iš po apverstos lentynos. Iš po jos išropoja nejaunas vyriškis. Net krūpteliu iš netikėtumo. – ateik. – ir vėl sulindo į vidų. Sutrikau. Kokio velnio man lįst po lentyna?! Bet nusprendžiu paklusti. Šmurkšteliu paskui Tiekėją. Pašliaužiu į priekį ir tuomet, tarsi nuo čiuožynės, smarkiai čiūžteliu į priekį žemyn.
- Atsargiau.- vyro balse išgirstu meistriškai slepiamą pašaipėlę. Atsistoju. Ohoho, net švilptelėjau. Štai ji – tikroji, požeminė parduotuvėlė. Tik čia viskas dykai. Paėmiau batonų, duonos, vaisių ir kukurūzų paplotėlių – trapučių. Žinojau, kad juos gamina tik lavinų fabrikai, mieste jie draudžiami, nes smegenyse aktyvina blaivaus mąstymo dalis. Valdžia bando numalšinti bet kokį mąstymą. Nori nubukaprotinti žmones, kad absoliučiai klausytų ir nesipriešintų, mokėtų mokesčius, būtų vieniši ir užsidarę. Pasiimu dar kelis pakelius, dėdamas į maišą rūpestingai apdedu prekėmis, kad nesimatytų. Įsidedu dar butelį aliejaus.
- Ačiū. – tariu.
- Prašau, nėr už ką. – mandagiai atsako vyras. – tiesa, perduok Daktarei, kad gautas bendradarbiavimo pasiūlymas iš šešto aukšto Lavinos. Jie turi kelis fabrikus, trejetą būstinių, krautuves antrame ir šeštame aukštuose. Ir kad kitą sykį atsiųstų man rūbų... Nuolat šliaužiojant prasitrina... cha cha kcha kche kche...- nusijuokia ir susigėdęs apsimeta, kad koso.
- Gerai, - gūžteliu pečiais.

Labiausiai Hogvartsui nusibodęs, 13 metų vedęs NIV pamokas ir senas kaip Žemės branduolys profesorius.
Vestuvių pasiūlymai nebepriimami.  

Re: Išdavikas
« Atsakymas #7 Prieš 9 metus »
Man ši istorija faina:D Pirma dalis nelabai(nes ten nelabai aišku), bet antra įdomi. Tik man gal norėtųsi, kad viskas ne taip greitai judėtų, ir daugiau sužinotumėm apie tą normalią visuomenę, ir apie tuos maištininkus - Laviną, - kad būtų galima susidaryt apie viską nuomonę. Gal yra vienas, ,,didysis" blogiukas, tas, kuris sėdi valdžioje ir plauna visiems miestiečiams smegenis? Kada čia viskas vyksta? Koks to pagrindinio veikėjo vardas? Ar seselė turi vardą? Ar sukilimui kažkas vadovauja? Kažkaip neatrodo itin logiška, jei nevadovauja.

Nu žodžiu, man kaip tokiam įprastiniam ir gan ribotam skaitytojui reikėtų paaiškinti, kas yra blogiukas, ir kuo blogi tie blogiukai ir panašius dalykus, ir dar, koks yra to pagr. veikėjo charakterio būdas.

*

Neprisijungęs Sorenas von Sjuardas

  • Eliksyrininkas ir magizoologas
  • *****
  • 1715
  • Lytis: Vyras
  • Viskas įmanoma, tik kažin, kokia kaina.
Re: Išdavikas
« Atsakymas #8 Prieš 9 metus »
Dėkui už pastabas, reiškias reikia konkretumo. Velnias, bet veikėjo vardo taip ir nesumąsčiau. Kažkaip šitas apsakymėlis labai trumpas ir pamaniau, kad net ne tame yra esmė. Tuoj pataisysiu :) Pagrindinis veikėjas nubunda netekęs atminties, nes prieš tai buvo rimtai maištavęs prieš valdžią, tėvukai nužudyti. Veikėjas pasimetęs, bet vis vien drąsus ir ryžtingas.
Labiausiai Hogvartsui nusibodęs, 13 metų vedęs NIV pamokas ir senas kaip Žemės branduolys profesorius.
Vestuvių pasiūlymai nebepriimami.  

*

Neprisijungęs Klerė Hikari

  • III kursas
  • *
  • 589
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • We're all mad here.
Re: Išdavikas
« Atsakymas #9 Prieš 9 metus »
Nežinau, aš pritariu George dėl to, kad istorija kiek per greit rutuliojas, bet nemanau, kad čia jau reikia būt pilnai aprašius veikėją. Mano akimis šitoj vietoj viskas ok
No one else is dealing with your demons
Meaning maybe defeating them could be the beginning of your meaning, friend.

*

Neprisijungęs Sorenas von Sjuardas

  • Eliksyrininkas ir magizoologas
  • *****
  • 1715
  • Lytis: Vyras
  • Viskas įmanoma, tik kažin, kokia kaina.
Re: Išdavikas
« Atsakymas #10 Prieš 9 metus »
O aš pagalvojau... jeigu įvykiai klostysis lėtai, tai irgi nesąmonė bus. Neitin įdomu.
Labiausiai Hogvartsui nusibodęs, 13 metų vedęs NIV pamokas ir senas kaip Žemės branduolys profesorius.
Vestuvių pasiūlymai nebepriimami.  

*

Neprisijungęs Klerė Hikari

  • III kursas
  • *
  • 589
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • We're all mad here.
Re: Išdavikas
« Atsakymas #11 Prieš 9 metus »
Na taip, bet, mano nuomone, per greitai lekiantys įvykiai irgi gali atsibosti. Ir nebūtina jų visai sulėtinti, galima tik vos vos prilėtinti
No one else is dealing with your demons
Meaning maybe defeating them could be the beginning of your meaning, friend.

*

Neprisijungęs Sorenas von Sjuardas

  • Eliksyrininkas ir magizoologas
  • *****
  • 1715
  • Lytis: Vyras
  • Viskas įmanoma, tik kažin, kokia kaina.
Re: Išdavikas
« Atsakymas #12 Prieš 9 metus »
Nu jo  :D ,,vos vos"...
Labiausiai Hogvartsui nusibodęs, 13 metų vedęs NIV pamokas ir senas kaip Žemės branduolys profesorius.
Vestuvių pasiūlymai nebepriimami.  

*

Neprisijungęs Klerė Hikari

  • III kursas
  • *
  • 589
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • We're all mad here.
Re: Išdavikas
« Atsakymas #13 Prieš 9 metus »
Aha :)
No one else is dealing with your demons
Meaning maybe defeating them could be the beginning of your meaning, friend.

Re: Išdavikas
« Atsakymas #14 Prieš 9 metus »
O aš pagalvojau... jeigu įvykiai klostysis lėtai, tai irgi nesąmonė bus. Neitin įdomu.

Neturiu galvoje, kad įvykiai turi klostytis lėtai, bet man labiau patiktų, jei čia būtų daugiau detalių ir racijos, o ne taip: ,,Labas berniuk aš tavęs nepažįstu o tu manęs bet tas nesvarbu esu random seselė net vardo tau nesakysiu šiaip ar taip mes esame maištautojai maištaujame prieš miesto valdžią nes ji bloga pagauni jie blogi aš net nežinau ar jie tau ką nors blogo padarė ar ne bet jie yra blogiečiai todėl mes turime juos nugalėti ar prisidėsi prie mūsų". Čia aišku gal toks žiaurokas prisikabinimas, gal kiek per didelis, sklindantis iš žmogaus, rašančio apie tokias nesąmones kaip kad Ambridž kuri vilioja visus MM darbuotojus iš eilės(O NE SUSPOILINAU). Šiaip ar taip, manau, kad šita istorija turi perspektyvų, tačiau reikia biški ją išplėsti(kokiais aspektais, rašiau praeitam poste).