0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Alanas Senkleris

 • IV kursas
 • *
 • 548
 • Taškai: 85
Ats: III herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #30 Prieš 5 mėnesius »
Kol Alanas delsė Žemės dingo. Viską atrodo sutvarkė Henrieta. Še tau kad nori, visgi teks imtis darbo.
Jis sugrįžo prie savo obels, greit užsidėjo pirštines ir skubiai ėmėsi pamokos praktikos. Taip ir nesumąstė kaip geriau atsigabenti žemių, nenorėjo bandyti sklandymo kerų, nes neaišku kas jam iš to išeitų. Taigi, ėmė po truputį jas nešiotis rankomis. Greičiau, greičiau. Skubino save ir pagaliau suvertė tų žemių tiek, kad būtų daugmaž iki pusės kamieno. Neatrodė labai dailiai. Nieko, kaip nors jau.
Tada ėmėsi vynioti šakas. Reikėjo pasisaugoti tos masės, skubėti ir dar stengtis, kad šakos būtų apvyniotos gražiai. Gavosi šiaip sau. Visas tas reikalas siaubingai lipo ir vedė jį iš proto. Taigi, iki pat pamokos pabaigos Alanas bandė pataisyti per skubėjimą prastai užviniotas šakas.

*

Neprisijungęs Melody Moondragon

 • IV kursas
 • *
 • 141
 • Taškai: 20
 • Lytis: Moteris
 • Gyvenk dabartimi, ne praeitimi
Ats: III herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #31 Prieš 5 mėnesius »
  Melody su nenumaldomu nekantrumu žvelgė į profesorių ir ausimis gaudė kiekvieną šio žodį. Tačiau šįkart ne dėlto, kad grifams pelnytų taškų, o dėlto, jog ši dabar turėjo vykti herbologija- o jei tiksliau "katastrofija". Šįsyk grifiukė degė milžinišku troškimu vėl išvysti naująjį herbologijos katastrofą. Galbūt šįkart mokiniams pavyks susprogdinti šiltnamį? O gal profesoriui pirma užaugs kerais išauginta uodega? O gal vis tik vėl kils kerų karas? Kankinama nežinios mergaitė nenuleido akių nuo mokinių, tačiau jų veiduose neišskaitė jokios užuomenos.
  Tikriausiai vien tik ta nežinia ir noras išvysti herbologijos pamokos „spektaklį“ privertė Melody atsivilkti į šią pamoką. Mat grifės rankos vis dar šiek tiek smirdėjo nuo pirmosios herbologijos pamokos, kai antrakursė niekaip nerado savo apsauginių pirštinių... O kelias herbologijos pamokas net praleido, tad tamsiaplaukei beliko pasiimti vieną iš atsarginių medelių. Visa laimė, kad šviežiosios žemės smirdėjo dar stipriau nei ankstesnės, tad grifiukės rankų smarvės nė nebuvo justi. Ir štai- vos tik grifei pradėjus darbą ir apkasus šviežiom žemėm savo obels kamieną, šiltnamyje prasidėjo taip ilgai lauktas spektaklis. Rožinės kibirkštys skraidžiojo į visas puses, šiltnamio stoge žiojėjo skylė, o kur dar įvairios kitų mokinių nelaimės... Tamsiaplaukė su malonumu stebėjo šį reginį. Kelios rožinės kibirkštys iš kažkokios mokinės (pala, ar ten tik ne Dori?) lazdelės pataikė ir į grifės vazoną, tad šis akimirksniu suskilo.
  Mėgaudamasi reginiu ir net pamiršusi suskilusį vazoną, Melody išsitraukė kelias šokoladines varles ir bematant šias sučiaumojo. Skaniai užkandusi grifė pagaliau grįžo į herbologijos pamoką ir nusprendė padirbėti pamokoje. Tačiau grifės mintys sukosi ne apie obelis...
"Vardan beveik begalvio Niko!"

*

Neprisijungęs Nelanna Light

 • III kursas
 • *
 • 63
 • Taškai: 173
Ats: III herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #32 Prieš 5 mėnesius »
Paprašiusi profesoriaus pagalbos, Nelanna tikėjosi, kad jis jai padės, o ne tiesiog patars, kaip susitvarkyti pačiai. Jis juk suaugęs burtininkas, o ne aš. Suaugę turėtų pasirūpinti vaikais, argi ne?
Profesoriaus pasiūlytas burtažodis buvo ne jos nosiai. Tokių kerų mokykloje jie dar nesimokė, o ji pati nebuvo gera kerėtoja, kad sugebėtų naudotis burtais, kurių mokoma ketvirtame kurse. Tiek to… Bus gerai ir šitaip. Gal Felissos paprašysiu, kad pabandytų sutvarkyti, arba teks pirkti naują apsiaustą. Tėvai neapsidžiaugs..
Susirūpinusi dėl nesėkmės, mergaitė ėmėsi atlikti likusias profesoriaus užduotas užduotis. Paėmusi specialią medžiagą, ji apvyniojo savo magiškosios obels šakas. Stengėsi ją laikyti kuo toliau nuo savęs, nes nenorėjo dar vienos nelaimės. Tikriausiai ir tos medžiagos sukelto šalutinio poveikio profesorius nepadėtų panaikinti. O kas jei apsvaigčiau ir nualpčiau? Negi paliktų mane šiltnamyje tysoti be sąmonės? Kažin… Tikriausiai išvilktų iš šiltnamio ir pamestų kur nors netoliese, tarsi ne jo pamokoj viskas nutiko.
Nelanna labai norėjo, kad jai pasisektų. Juolab, kad herbologija - viena iš nedaugelio pamokų, kuriose jai natūraliai sekėsi. Čia ne kerėjimas ir tuo labiau - ne transfigūracija… Turiu susikaupti ir viską padaryti tinkamai. Tad stengdamasi nepapulti po dar viena žemių lavina, ji pasiėmė laistytuvą ir atsargiai palaistė savo obelį. Dabar liko tiesiog sulaukti pamokos pabaigos ir pasistengti, kad daugiau nieko siaubingo nenutiktų.

*

Neprisijungęs Dori Mendel

 • V kursas
 • *
 • 1145
 • Taškai: 35
 • Lytis: Moteris
Ats: III herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #33 Prieš 5 mėnesius »
Žaliaplaukė linktelėjo Alanui.
- Sėkmės šituose kvepiančiuose darbuose, - mirktelėjo.
Dori kruopščiai dirbo ir jautėsi pakankamai ramiai. Tai, kad jos burtų lazdelė buvo pas Matthew, jos nei kiek netrikdė. Vis tik visas Kalėdų atostogas lazdelė lindėjo po pagalve Klastūnyno mergaičių miegamajame, nes jai buvo uždrausta metus laiko turėti lazdelę už Hogvartso ribų. Tiesa, šventiniu laikotarpiu Mendel jautėsi keistai jos neturėdama, tačiau tai apsaugojo nuo nelaimių Deoiridh ir herbologo namuose. O jeigu Dori iš visų susikaupusių emocijų, kai sužinojo tiesą apie savo tėvus žiobarus ir savo tėvus ne žiobarus, būtų susprogdinusi Turner namą? Čia tau ne šiltnamis...
Trečiakursė atsakingai apvyniojo visas šakas ta lipnia nesąmone. Regis, jos obelis nebus nevykusi. Dori išties pasistūmėjo reikaluose su šia pamoka, nebuvo tokia netikša kaip praeitais ar juolab užpraeitais metais. Tačiau kas ten žino, kaip būtų atrodžiusi obelis, jei čia būtų ne atsarginė, o ta, kurią Dori puoselėjo nuo pat pradžių...
Nusiėmusi pirštines Mendel nuėjo prie laistytuvų ir pasiėmusi vieną palaistė savo medį. Ką gi, šiandienos darbas baigtas. Ar verta tikėtis, kad kitą pamoką klastuolė nenuniokos šiltnamio? Ji pasistengs. Tačiau lazdelę vis tiek nešis į herbologiją. Tai puikiai žinojo.
- Jau atlikau pamokos darbą, - tarė profesoriui. - Daugiau nieko nepridirbau, jei galima, norėčiau atgauti savo lazdelę ir mauti iš čia, kol šiltnamis dar savo vietoje... - šiek tiek nuraudo.

*

Neprisijungęs Melody Moondragon

 • IV kursas
 • *
 • 141
 • Taškai: 20
 • Lytis: Moteris
 • Gyvenk dabartimi, ne praeitimi
Ats: III herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #34 Prieš 5 mėnesius »
  Grifė kelias žingsnias apėjusi aplink savo obelį atidžiai šią nužvelgė, nepraleisdama nė šakelės. Magiškoji obelaitė buvo ganėtinai žema, tad Melody kelissyk negirdimai atsiduso. Ech, regis papildomos pamokos neišvengsiu.  Nebent... Kiek pasvarsčiusi grifė išbandė Engorgio kerus, tačiau obelis ko gero buvo ir taip ne mažas daiktas, o tamsiaplaukė grifiukė dar nebuvo pakankamai pajėgi padidinti tokio dydžio augalą kerais. Susitaikiusi su laukiančia papildomos pamokos kankyne, mergaitė vėl paskendo savo mintyse, tačiau visos mintys sukosi vien apie šokoladines varles. Nuvijusi gundančias pasmaližiauti paskutiniaisiais turimais skanėstais mintis, antrakursė ėmėsi darbo. Speciala medžiaga betkaip apvyniojo kelias stambesnes obels šakas. Kai ėmėsi smulkesnių, dalis jų nulūžo, kas tik dar labiau vertė Melody viską mesti ir keliauti pasmaližiauti skaniomis varlytėmis... Ne! Kas čia pastaruoju metu mane apsėdo? Tvardykis, Melody! Tačiau darbas ir toliau nė neketino vykti sklandžiai. Lipni medžiaga lipo prie apsauginių pirštinių, kol galiausiai rankos buvo jau taip smarkiai įsipainiojusiois lipniojoje medžiagoje, kad rodės net rankos kartu su obels šakomis suvyniotos. Negalėdama išsilaisvinti, grifiukė kiek pasilenkė link burtų lazdelės- vienintelio išsigelbėjimo, tačiau niekaip nepasiekė. Rankos buvo prilipusios ir surištos lipniosios medžiagos, tad mergaitė pabandė sugriebti lazdelę... Dantimis. Žinoma, iš šono tai atrodė išties labai apsurdiškai tačiau kitos išeities grifė nebematė. Iš septinto karto dantimis sukandusi lazdelę pasilenkė ir perdavė lazdelę dešiniąjai rankai, pripančiotai prie vienos didesniųjų šakų. Plaštaka vos galėjo pajudėti, tad nusitaikyti lazdele į lipniosios medžiagos pančius buvo išties sudėtinga. Tačiau nusitaikiusi vis tik paleido kerus:
- Diffindo!
  Melody tikėjosi, kad kerais pavyks perpjauti lipniosios medžiagos juostas ir išlaisvinti rankas, tačiau kadangi nusitaikyti buvo sudėtinga, mergaitė perpjovė kerais ne lipniąją medžiagą, o netoliese prie šiltnamio sienos stovėjusį mažytį laistytuvą. Vanduo išsiliejo į visas puses, tačiau mergaitė tai ignoravo. Pabandžiusi Diffindo kerus darsyk, pagaliau išsilaisvino. Apžiūrėjusi lazdelę išvydo kelias dantų žymes, tačiau pati lazdelė vis dar puikiai veikė. Piktai nužvelgusi lipniąją medžiagą ir mintyse ją iškeikusi, vėl ėmėsi vynioti šakų ir tik vylėsi, kad jau antrąsyk pavyks įgyvendinti šį tikslą.
"Vardan beveik begalvio Niko!"

*

Neprisijungęs Zoey Richter

 • VII kursas
 • *
 • 164
 • Taškai: 0
 • Kartais visko baigimas geriau nei kančia
Ats: III herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #35 Prieš 5 mėnesius »
 Giliai įkvėpusi mergaitė pažvelgė į žemių dėžę. Viskas smirdėjo. Labai smirdėjo. Richter tyliai atsiduso ir apsimovusi pirštines paėmė nemažą saują žemių iš dėžės. Jomis gražiai suformavo kauburiuką iki pusės obels. Mergina iš tiesų buvo patenkinta, kad bent tai jai pavyko padaryti, kadangi jos obelis atrodė daug skurdesnė už kitų mokinių obelis. Jų obelys buvo aukštesnės ir žalesnės. Tik Zoey nesugebėjo normalios obels užauginti. Tik ji. Tik ji visai nekėlė vilčių nei sau, nei kitiems. Violetinplaukės skruostu nuriedėjo viena ašara išdavikė. Ji tik norėjo būti tokia pat kaip visi, bet ji buvo prastesnė. Daug prastesnė už kitus. Ji žinojo, kad po šios pamokos jos savivertė bus lygi nuliui. Apvaliam nuliui. Dar, ji žinojo, kad ir jos gebėjimai ką nors daryti yra lygus nuliui. Žalių akių savininkė yra tiesiog nieko verta šiukšlė.
Mintys Zoey galvoje pradėjo kelti sumaištį. Ji visiškai nebegalėjo sustabdyti minčių, kurios jai kartojo kokia ji yra prasta, kokia ji yra nieko verta, kaip ji nieko nesugeba. Richter buvo beveik ties savo sprogimo riba. Ji žinojo, kad jei per šiandieną dar kas nors atsitiks pasekmės bus baisios. Tikrai baisios.
Galiausiai susikaupusi Zoey paėmė lipniąją masę? Violetinplaukė tikrai nesuprato iš kokios medžiagos pagamintas šis dalykas, tad jai teko tiesiog vykdyti pamokos užduotį. Ji atsiplėšė dalį medžiagos ir pradėjo vynioti aplink vieną iš šakų.

*

Neprisijungęs Melody Moondragon

 • IV kursas
 • *
 • 141
 • Taškai: 20
 • Lytis: Moteris
 • Gyvenk dabartimi, ne praeitimi
Ats: III herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #36 Prieš 5 mėnesius »
  Žemaūgės obels šakos pagaliau buvo apvyniotos lipniąja medžiaga ir ši žinia leido Melody nors kiek atsipūsti ir pasidžiaugti nuveiktu darbu. Kadangi su lipniąja medžiaga teko nemažai pasiterlioti, kol grifė gavo norimą rezultatą, medžiaga ne sykį buvo priartėjusi prie veido ir antrakursė pradėjo justi šiokį tokį svaigulį. Tartum apdujusi, grifiukė patraukė prie laistytuvų, tačiau nesekmės visur ją lydėjo kartu. Kelionė laistytuvų link, ilgai neprailgo, mat mažojo laistytuvėlio išlietas vanduo pasimaišė grifės kelyje ir Melody paslydusi skaudžiai plojosi į prakeiktą šiltnamio žemę. Kelias akimirkas tamsiaplaukė liko drypsoti baloje, mat visos jėgos kažkur išgaravo, o kur dar tas svaigulys... Iš kažkeliolikto karto atsistojusi ant kojų mergaitė patraukė atgal link savo obelies. Tačiau svaigulys visai susuko grifei protą ir mergaitė priėjo prie kažkokio pirmakursio obels. Šioji buvo daili ir tvarkingai apvyniota (priešingai nei grifės), o vazonas nebuvo įskilęs, tačiau svaigulys trukdė įžvelgti šiuos nesutapimus ir Melody lyg niekur nieko pradėjo rūpintis pirmakursio obelimi. Pirma prikrovė dar daugiau smirdančių žemių, kurių ir taip jau buvo per akis, tad obelis tik dar labiau prasmirdo. Vėliau ėmėsi laistymo. Kadangi laistytuvo šalia neturėjo, teko pasinaudoti lazdele su dantų žymėmis.
- A-a-aagua-a...- mikčiodama bandė prisiminti burtažodį, tačiau svaigulys vis stiprėjo ir mergaitei buvo pernelyg sudėtinga susikaupti. Bet juk ji buvo grifė ir tikrai neketino pasiduoti. - Agu-u-a- me-eeenti-i... A-gu-u-a-men-ti, Aguamenti!
  Pagaliau vazonas prisipildė vandens, tačiau kadangi jau buvo perpildytas žemėmis, vanduo sunkėsi per kraštus. Patenkinta savo darbu Melody buvo beapsigręžianti keliauti iš šiltnamio, tačiau netikėtai sugrįžo tas nelemtas pirmakursis, nešinas laistytuvu. Klausiamas pirmakursio žvilgsnis įsmigo į žydrąsias grifės akis, tačiau kankinama svaigulio grifiukė tik kažką sumurmėjo, suprato esą tai nebuvo jos obelis ir nukurnėjo link savo tikrosios obels. Atpažinusi suskilusį vazoną, šiaip ne taip kerais jį sutvarkė. Svaigulys po truputėlį rimo, tačiau mergaitė vis tiek negalėjo prisiminti darbo eigos, tad nusprendė pasielgti tiesiog lygiai taip pat kaip su pirmakursio obelimi- palaistyti. Aguamenti kerai jau apleido tamsiaplaukės atmintį, tad grifiukė sumurmėjo pirmus į galvą šovusius, trumpus ir lengvai ištariamus kerus.
- Avis,- mostelėdama lazdele murmtelėjo grifė, nė pati nesuvokdama ką daro. Tačiau iš lazdelės netikėtai išskrido paukščių būrelis ir sutūpė ant obels. Svaigulys po truputį rimo ir mergaitė pradėjo abejoti savo kerų pasirinkimu. – Pala, ką?.. Kodėl... Čia, pau-u-kščiai?!
  Sutrikusi mergaitė paliko obelį ramybėje ir patraukė link savosios kuprinės. Sušveitusi paskutiniąsias šokoladines varles, grifė vieną varlikę paliko vazone paukšteliams papietauti, o pati pastvėrusi kuprinę patraukė link šiltnamio išėjimo.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 5 mėnesius sukūrė Melody Moondragon »
"Vardan beveik begalvio Niko!"

*

Neprisijungęs Zoey Richter

 • VII kursas
 • *
 • 164
 • Taškai: 0
 • Kartais visko baigimas geriau nei kančia
Ats: III herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #37 Prieš 5 mėnesius »
Vyniojimas buvo labai nuobodus ir nemalonus darbas. Ta lipni masė vis kibo prie pirštinių ir buvo labai sunku ją pašalinti nuo pirštinių. O pirštinių juk merginai reikės ne tik šitam darbui. Jai jų reikės šiems mokslo metams. Ji tikėjosi pirštines išsaugoti iki pat mokslų Hogvartse pabaigos, tačiau suprato, kad greičiausiai po šios pamokos pirštines vis tik teks keisti. Kodėl ta medžiaga turi būti tokia lipni ir nemaloni? paklausė savęs mintyse Zoey. Deja, atsakymo į šį klausimą neturėjo. Reiktų paklausti profesoriaus, tačiau nenorėjo dar labiau prieš jį apsikvailinti ir susigadinti savo nuotaikos su jo savivertę menkinančiomis pastabomis apie atsakymą ar klausimą. O tai iš tiesų buvo labai nedraugiška ir netgi nemandagu iš profesoriaus pusės.
Zoey liko visai nedaug šakų, tačiau staiga pradėjo svaigti galva. Ji ėmė vynioti vis lėčiau, kol galiausiai paskutinę šaką vyniojo net penkias minutes. Laikant arti veido gali sukelti svaigulį ir atminties praradimą prisiminė profesoriaus žodžius mintyse violetinplaukė. Šūdaspagalvojo išbėgdama iš šiltnamio. Gal įkvėpus gryno oro svaigulys baigsis. Na, gal jai bent šiek tiek pagerės.

*

Neprisijungęs Levanda Marchetti

 • VI kursas
 • *
 • 175
 • Taškai: 10
 • Lytis: Moteris
Ats: III herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #38 Prieš 5 mėnesius »
Marchetti apsidžiaugė, kad Dori, nieko nelaukusi, pripuolė, prie jos milžiniško augalo. Ji buvo įsitikinusi, kad tamsiaplaukė, kaip visad, ištars kokį burtažodį ir viskas magiškai susitvarkys, profesoriui net nespėjus jų kaip reikiant aprėkti. Tačiau Mendel tik dar labiau pablogino padėtį ir dabar, viskas, ką ji galėjo matyti - kibirkštys ir tiršti, akis graužiantys dūmai.
Žinoma, tokio vaizdo pro akis nepraleido ir koledžo vadovas, kuris tuoj pat išvijo Levandą iš šiltnamio. Tokios profesoriaus reakcijos klastuolė nesitikėjo. Nors tai buvo ne pirmas ir, toli gražu, ne antras kartas, kai ši prisidirba. Tačiau Turner dar niekad neatrodė toks įniršęs. Pirmąkart raudonplaukė pajuto, jog kaip reikalas prisidirbo. Ji norėjo pažerti krūvą pasiteisinimų ir įtikinti profesorių, jog ne iš piktos valios taip pasielgė, tačiau pažvelgusi į jo veidą suvokė, kad geriau jau burnos net nebandyti pražioti.
Mergina pasuko šiltnamio durų link, mintyse jau įsivaizduodama motinos atsiųstą žvieglį ir atsisveikindama su išsvajotu lagaminu drakono rankena. Ji net niršti ant profesoriaus dorai negalėjo, mat šis tiesą sakė. Ši išdidžiai iškėlusi galvą išėjo, vis dar žvilgčiodama į savo vazone stovintį medžio gabalą.
“I never trust people with no appetite. It’s like they’re always holding something back on you.” — Haruki Murakami "Hard-Boiled Wonderland and the End of the World"

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 757
 • Lytis: Vyras
 • "Ir dar - išmok kerėti." - Melijandra Julija Lorijan
Ats: III herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #39 Prieš 5 mėnesius »
Ne pamoka, o kažkokia nesąmonė! Ar jie gali bent kartą elgtis kaip žmonės? Ir kas juos auklėja?! tūžo Matthew galvodamas apie tai, kad Deoiridh niekada nebuvo tokia neįtikėtina. Gal ir iškrėsdavo kokią šunybę, bet net ir keliolika varlių ant profesorės Hopes veido buvo geriau nei šitai! Pradėjo atrodyti, kad mokiniai jo paprasčiausiai nekenčia. Tik buvo įdomu, už ką: Turner stengėsi, kad pamokos būtų kuo įvairesnės, namų darbai tikrai buvo įveikiami. Už ką jo šitaip nemėgti?
Susidarė įspūdis, kad išvijus Levandą iš šiltnamio viskas nusistovėjo. Nuostabu. Kitą kartą tą padarysiu vos ji pasirodys pamokoje apsisprendė profesorius. Susidarė įspūdis, kad Dori Mendel draugauja su visais nesukalbamais Hogvartso mokiniais - taip pat ir Deoiridh. Įtarus žvilgsnis įsmigo į Alaną: kol kas jis atrodė pakankamai ramus vaikas, bet ką gali žinoti, kas nutiks per kitą pamoką? Ar nebus taip, kad būdamas Dori draugu jis taip pat pradės krėsti eibes bei griauti šiltnamį? Tada Dori būtinai susidraugaus su kuo nors iš Varno Nago, ir mokykloje neliks normalaus koledžo... Buvo keista ir nesmagu, kad ta ne tokia jau ir bloga mergaitė nuolat kažkur įsivelia. Galbūt reikėtų su ja pasišnekėti? Šiaip ar taip, jos gyvenime buvo tikrai nemažai sukrėtimų.
Profesorius buvo giliai susimąstęs ir nebūtų galėjęs pasakyti, ar niekas į jį nesikreipė. Šiltnamis nedegė, o tai jau buvo gerai. Jeigu koks žioplys ko nors ir paklausė, pats kaltas. Profesoriaus darbas yra ištverti pamoką, o ne atsakinėti į kvailus klausimus.
- Laisvi, - tepratarė Matthew nuskambėjus varpui. Šitie vaikai tikrai nebuvo verti ilgesnio sakinio. Paskutiniam palikus šiltnamį Turner lengviau atsiduso. Ko gero, reikia nusiskinti kokį krameblijos lapelį. Panašu, kad jo teikiamos naudos artimiausiu metu tikrai pravers. Dar kartą atsidusęs profesorius vis tik nutarė, kad tingi dabar tuo užsiimti, tad paprasčiausiai išėjo iš šiltnamio ir užtrenkė duris.