0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Miona Hera

 • Magijos įstatymų priežiūros departamento vadovė
 • *
 • 224
 • Lytis: Moteris
Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #15 Prieš 10 mėnesių »
Džeimsas Greywindas, - stovėdama prie transfigūracijos kabineto durų iš kišenės ištrauktame tvarkaraštyje perskaitė Miona. Ką gi. Tikiuos, gandai ir liks gandais.
Apie Džeimsą per šias kelias dienas iki pirmosios transfigūracijos pamokos prisiklausė pakankamai. Vieni drebėjo, kad ir vėl gaus su knyga per galvą, kiti keikė Greywindą, jog sukirto per egzaminą, treti prisiekinėjo, kad kojos nekels į pragarą primenantį transfigūracijos kabinetą. Tačiau Miona drąsiai nulenkė rankeną ir įėjo į klasę. Iš egzamino gavusi maksimalų įvertinimą vargiai tikėjo mokinių paistalais. Negali aklai pasitikėti kitų žodžiais, - pamintijo, nors paširdžiuose ir kirbėjo šioks toks nerimas. Kas, jei jis tikrai toks baisus?
Kabinetas pritiko mokinių piešiamame profesoriaus paveikslui. Šaltos akmeninės sienos, kurios tikrai neatrodė svetingai, milžiniški langai, kurių nedengė užuolaidos, tamsus ir, iš pažiūros, sunkus profesoriaus stalas, prie kurio, merginos nuostabai, niekas nesėdėjo, tušti paukščių narvai... Viskas atrodė griežtai. Tikrai labai tiko mokinių nupasakotam Džeimsui.
Kiek pamindžikavusi prie durų patraukė klasės gilumon. Vietų daug nesimatė. Ir eilinį sykį sustojo kaip įkasta. Dafydd. Ir vėl. Prie jo eiti tikrai nesiruošė. Nė minties neturėjo. Paskutinis pokalbis nebuvo iš maloniųjų.
Atsitokėjo. Suprato stovinti vidury klasės ir nieko nedaranti, todėl darsyk apsižvalgė. Visai čia pat sėdėjo Stevie, o vieta šalia jos buvo tuščia.
- Sveika. Galiu prisėsti? - kuo žvaliau pasiteiravo grifės.
Neprisiminė, kada paskutinįsyk kalbėjo su Green. Tik žinojo, kad tas buvo seniai. Labai seniai. Pasijuto nepatogiai, tačiau klestelėjo ant kėdės.
Net ir nugaudus varpui transfigūracijos profesorius nepasirodė. Miona vis dirsčiojo į žiobarišką laikrodį. Džeimsas Greywindas vėlavo. Ir dar kaip.
Po vienuolikos minučių išgirdo nemaloniai girgžtelint durų vyrius. Paskui ausį rėžiantį garsą pasigirdo ir profesoriaus balsas. Tiksliau, nugriaudėjo. Miona balse iškart pajuto pasitikėjimą savimi. Ir akimirksiu priėjo išvadą, kad ganduose yra bent lašas tiesos.
Vis dėlto, ramiai, gal net kiek susidomėjusi stebėjo profesorių. Juto, koks šaltas it ledas yra profesoriaus žvilgsnis. Ilgaplaukė atkakliai žiūrėjo vyrui į akis ir visomis išgalėmis stengėsi nenusukti savųjų. Nenorėjo pasirodyti silpna. Ne to ją mokydavo tėtis.
Pagaliau pasigirdus klausimui, Miona susimąstė, kai tuo tarpu visi ėmė berti atsakymus. Mergina idėjų daug neturėjo, tačiau priėjusi, rodos, paiką mintį kilstelėjo ranką.
- Manau, kad perkeitimas negalimas ne tik tarp dviejų žmonių, bet ir tarp žmogaus ir kito gyvo objekto. Kitaip tariant, nemanau, kad galima perkeitinėti gyvus organizmus į kitus gyvus organizmus. Juk jei būtų galima, multisulčių eliksyras nebūtų taip dažnai vartojamas.
Ką aš čia nusišnekėjau...

*

kablelis

Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #16 Prieš 9 mėnesius »
Stevie, pamačiusi Mioną Herą, gerokai nustebo. Ji tiksliai nežinojo, kas jau buvo nutikę, tik tiek, kad kažkas baisaus. Ir, ko gero, visi žinojo, kad Miona praėjusiais mokslo metais praktiškai nelankė pamokų. Kuriame ji dabar kurse? paklausė savęs Green, nutarusi, kad užduoti tokį klausimą Mionai nebūtų mandagu. Nespėjo daugiau pagalvoti, kai pati grifė priėjo arčiau.
- Žinoma, gali. Kaip tau sekasi?
Tik uždavusi klausimą Stevie susiprato, kad, ko gero, tokių dalykų klausti nereikėtų. Deja, jau buvo per vėlu. Rudaplaukė jautėsi kiek nejaukiai. Iki Mionai dingstant, jos buvo tapusios draugėmis, tačiau tada jaunesnioji grifė... Būtent - dingo. Stevie niekada nepasidomėjo, kas jai atsitiko, ir dabar dėl to jautėsi tikrai prastai. O klausti dabar... Buvo nejauku. Dėl to Green sėdėjo ir tylėjo. Tačiau ji žvilgtelėjo į Mioną ir jai pasirodė, kad šios žvilgsnis nukreiptas į pirmą suolą - į tą, į kurį norėjo atsisėsti Stevie, tačiau buvo užimtas... Septintakursė nustebo. Labai nustebo. Nes jai pasirodė, kad žvilgsnis nėra iš tų, kurie yra nukreipti bet kur nieko nematant...
- Ar tu su juo turi kokių nors reikalų? - leptelėjo Stevie, nors ketino tą klausimą suformuluoti kažkaip gražiau. - Na, žinai... Dafydd.

*

Neprisijungęs Džeimsas Greywindas

 • Transfigūracijos specialistas
 • ****
 • 378
 • Lytis: Moteris
Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #17 Prieš 9 mėnesius »
((Daug žmonių, ilgas postas. Susitaikykit. Pažymėjau kur praktikos dalis. Viršaus aprašas - malonumui. Praneškite, jei kažką pamiršau ar suklydau.))

Nužvelgė užimtus suolus. Artėjantis kvidičas išskynė daugelį švilpių ir Grifų gūžtos mokinių. Klastūnyno jaunikliai karaliavo, keli varnanagiai kampe.
Kai Gilbert pasisveikino, kilstelėjo smakrą. Vėliau ši vadovėlio neatsivertusi neūžauga sukrizeno. Jis vaikiškai maištavo.
 - Kažkas save laiko genijumi. - Džeimsas pašiepė antrakursį nepakeldamas balso. - Duff,- berniuko pavardė švietė ant mokyklinio apsiausto,- jau imu gailėtis nevedęs žmogaus transfigūracijos, sėskis arba paversiu tavs varle. - Greywindas žvelgė į Klastūnyno pirmakursio akis. Tik vienas Llewellyn ir mokyklą baigusi Gardner žinojo, jog Džeimsas   nejuokauja. Dafydd jau žaidė šeško kailyje, Lunai beveik trūko.
Jei rudaplaukio vietoje kiūtotų drebanti Fiadh arba kitas ne Klastūnyno mokinys ir visai ne favoritas, dešimt taškų būtų išgaravę iš koledžo smėlio laikrodžio.
  - Negalimi perkeitimai tarp žmogaus ir burtų lazdelės - tiesa. Tai pavojinga ir praktiškai neįvykdoma. Du taškai... - nutilo įsisteibelydamas į Alekso kopiją mėlynais plaukais. Dar vieni dvyniai. - Gilbertui. Tuo tarpu perkeitimai tarp žmonių - turiu omeny išvaizdą, perkeisti sielą ar mąstymą yra neįmanoma - įmanomi, tačiau labai sunkūs ir nerekomenduojami dėl rizikos. Taškas Amnetai. - mergina nusižiovavo. - durys žinai kur. - profesorius metė užuomenę Švilpynės septintakursei, minutei pagalvodamas, jog Claudie tokia tikrai nebuvo. - Gyvo organizmo ir negyvo daikto perkeitimas galimas. Nulis taškų Hall. - pastarasis vis galvą sukiojantis vaikinukas labiau priminė žiobarą negu burtininko kraujo turintį palikuonį, kas buvo apgailėtina transfigūracijos profesorius akimis. - Burtiniko ir žiobaro - niekas nežino, niekas nebandė. Bet egzistuoja teorija, jog tai nepasiekiama. Du taškai Scoott. - dar viena naujokėlė. Atrodė kaip senosios klastuolių kartos palikuonė - drąsi, savarankiška, galvota, rizikuojanti. Net jai pasimetus, kai nuskambėjo jos nusižiūrėtas atsakymas, vis dėl to manė, kad mergaitė turėjo potencialo išaugti ir pratęsti tradicijas. Tylus Malia prunkštelėjimas prasprūdo pro vyro ausis.
  - Ginger. - pakitęs merginos elgesys tiesiog rėkte rėkė. Greywindo balse tūnojo griežtesnė nata. - Šiek tiek prašovei. Kilnojamus ir nekilnojamus daiktus galima perkeisti ir tai priklauso nuo Ministerijos saugumo reikalavimų. Namas ir knyga geras pavyzdys, kuomet toks veiksmas negalimas, bet vazos ir grindjuostės perkeitimas didelės katastrofos nesukels. Vienas taškas.
Merginos šypsena buvo netikėta. Vargu ar abu žinojo, jog jiedu turėjo lygiai po du panašumus: randuos ir tatiuruotės.
  - Burtų lazdelės ir gyvūno ar žmogaus perkeitimas negalimas, vėl kartojiesi, Gilbert, ar jau smegenys išsilydė? - turėdamas minty ne Julian, bet Aleksą irzliai paklausė. Šitas šinkašaudis pliurzlius vis labiau ėmė ir ėmė nepatikti. Teks ir jo broliukui šią naštą nešti, jei sugebės negreit atskirti, ačiū Salazarui, bent plaukai skirtingi. - Tarp medienos ir skutimosi peilio toks veiksmas galimas, nieko uždrausto. Vienas taškas.
Vėliau rašalą paliejusi švilpė, kuri, kaip girdėjo, buvo nukentėjusi nuo kentaurų užpuolio, prabilo.
  - Netiesa. Išburti maisto iš oro negalima, bet egzistuoja kerai, padedantys ruošyboje. Tai profesorės Ameshville sritis. Septintas kursas, turėjai žinoti, Smitherson. Nulis taškų.  - merginą jis tarkavo kaip panelę Green. Nei šilta, nei šalta su ja. Paskutiniai metai, gal sugebės šiuos pabaigti nenudurniavusi daugiau, nors...
  - Susitvarkyk stalą. Ar kerėti jau nebemoki? - mergina nervinosi ir profesorius tai išskaitė. Bemaž tingiai, bet šaltai, kapotai, rūsčiai jis metė pastabą.
  - Green, du taškai. - sėkmės reikalas, nieko daugiau, - va, kas sukosi Greywindo galvoje. Jis ir toliau manė, kad ši grifė tik transfigūracijoje plaukiojanti vidutiniokė, visai neįdomi. - Duff, nulis taškų. Tai galima. Orel, du taškai. Negalima kerėjimas tarp magiškų daiktų apskritai. - sąžinė. - Shade, du taškai. - pilka pelė. Per daug pilka, jog galėtum kažką apie šią spręsti. Sutikęs varniukės žvilgsnį, Rafaelis nenuleido akių.
  - Gyvų organizmų į kitus gyvus organizmus galima, jei tik tai nėra žmogus. Jokie reglamentai to neleidžia, per daug pavojinga. Multisulčių eliksyrai naudojami kaip ne tokia rizikinga alternatyva, daug paprastesnė. Taškas.
Miona Hera buvo naujas žmogus. Šešiolikmetė grifė, ji atrodė kitaip kitų fone.
Naujokas Guramis Zveris, klastuolė Cornet ir kartojantis kursą Llewellyn jokio žodžio nepratarė. Greywindas žengė lik suolų eilės. Prie trijulės sugrįš vėliau.
[Praktika]
  - Jūsų užduotys, - rankas laikydamas už nugaros ir ieškodamas Wintersų profesorius prašneko,- suskirstytos pagal kursus. Visiems pagal lygį. Pirmakursiai iki ketvirto perkeis savo rašalines su plunksnomis. Visi likusieji iš narvo pasiims po vieną iguaną ir ją sukeis su pergamentu. Burtažodis - Mutatio. Ženklas - kieta m ir švelni u, turi būti padaryta penkių ritmu. Atpalaiduotas riešas, lanksti ranka, kvėpuojate lygiai ir galvojate apie tai, kaip iš karto abu objektai keičiasi. Dirbat. - sustojęs klasės gale, visiems už nugarų rūsčiai pabaigė.

[Reikalingi 3 praktikos postai. Praktika iki rugsėjo 16, uždarau 17 dieną. Jei kažkam kažkas tikrai svyla, rašote į a.ž, pratęsiu bent dienai.]
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 9 mėnesius sukūrė Džeimsas Greywindas »
"Jei ties pragaro vartais irgi stovėtų sargas, dažnokai tektų jam sukioti raktą"
- Šekspyro "Makbetas"

*

Neprisijungęs Amira Eliadė

 • VI kursas
 • *
 • 234
 • Taškai: 39
 • Lytis: Moteris
 • They say miracles are past.
Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #18 Prieš 9 mėnesius »
  Keista buvo matyti tiek atsakinėjančių žmonių, be savęs ji suskaičiavo keturiolika ar penkiolika. Jau ir pati buvo pametusi skaičių, nes siaubingai norėjo miegoti. Mėlynos akys stebėjo tamsiaplaukio profesoriaus judesius. Iškart matėsi, kad jis nepatenkintas daugeliu mokinių. Na, tokia buvo Gajos nuomonė. Mergina porai akimirkų suabejojo, kad profesorius čia savo norų. Tačiau netrukus teko tokius įtarimus atstumti, juk profesoriai nėra verčiami dirbti šį darbą, tiesa? Nenorėtų, nebūtų peržengęs pilies slenksčio. Bet dabar jis čia, transfigūracijos kabinete, stovi priešais įvairaus amžiaus mokinius ir klausosi jų atsakymų. Kažkodėl iš išvaizdos Kasandra numanė, kad šis vyriškis - dėdės Nojaus, Igorio ir Clau bendraamžis. Įdomu kokiame koledže jis buvo? Nenustebčiau, jei jis vadovauja Klastūnynui tik todėl, kad ir pats ten mokėsi. Nors, reikės paklausti Claudie mąstė Amneta.
  Išgirdusi jo balsą, nusprendė bent kiek susikaupti. Išgirdusi savo pavardę atsiduso aš žinau kur durys, profesoriau Greywindai, ačiū vos neištarė to garsiai. Deja, net nežinojo į ką ji tokia gimė. Mama buvo varno nage, tėtis jei būtų burtininkas greičiausia patektų į grifų gūžtą. O ji iš kur tokia nuostabi atsirado, ką? Deja, pamąstymų, kad ji visai ne Amneta, nebuvo. Iš veido bruožų ji siaubingai priminė tėtį, kai šis buvo mažas. Bent jau taip savo laiškuose rašė močiutė, kurios ji niekad neturėjo progos pamatyti. Nugirdusi viena ausim praktikos užduotį, nevalingai nuėjo pasiimti iguanos. Dabar mieliau pamiegotų, bet reikia dirbti. Grįžusi prie savo stalo, pasėdėjo porą minutėlių, susikaupė ir paėmė lazdelę. Žiūrėdama į iguaną ir gabalą pergamento, Gaja atsipalaidavo, įsivaizdavo kaip šie objektai susikeičia ir ištarė burtažodį:
 - Mutatio. - Akimirkai užsimerkė bijodama nevykusio rezultato, tačiau atsimerkusi tą ir pamatė. Neteisingai ištartas burtažodis padarė nesąmonę - iguana buvo pusiau pergamentinė, o pergamentas pusiau iguana.
Always and forever

*

Neprisijungęs Guramis Zveris

 • II kursas
 • *
 • 38
 • Taškai:
 • Lytis: Vyras
Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #19 Prieš 9 mėnesius »
Griežtas profesoriaus balsas sugrąžino Guramį į klasę. Klastuolis krūptelėjo ir tiesiau atsisėdo ant kėdės. Su nuostaba apžvelgė klasę, lyg iš tiesų būtų ką tik joje atsiradęs. Tačiau jo nuostaba truko neilgai. Netrukus jis vėl nusisuko nuo mokinių ir pasirėmė galvą ranka, nors grįžti prie savo minčių nebepavyko. Apie ką aš ten galvojau? Vis dar žiūrėdamas pro langą jis klausėsi, kaip Greywindas dalino taškus sėkmingai atsakiusiems ir gadino gyvenimą visiems kitiems. O jam kas ant nuospaudų užlipo?, net švilptelėjo, kai profesorius menkinančią pastabą metė rašalą išliejusiai švilpei. Galiausiai buvo paskelbta praktinė pamokos užduotis, ir Guramis arčiau prisitraukė savo rašalinę. Nors Hogvartse jau buvo praleidęs šiek tiek laiko, burtais jam dar nebuvo tekę užsiimti, ir jis to kažkaip privengė. Teorija buvo daug saugesnė. Sumauti teoriją buvo neįmanoma, nebet būtum visiška trolio nuograuža. Štai ir paaiškės...arba ne. Nenorėdamas ilgiau tempti gumos, jis ištiesė savo jovaro lazdelę su drakono širdies gysla ir nusitaikė į plunksną bei rašalinę.
- Mutatio!.
Nieko neįvyko. Guramis su nuostaba suprato, kad jam sudrėko delnai, ir pats iš savęs šyptelėjo. Na ką gi, pabandžiau, ačiū, man metas eiti, - sumurmėjo po nosimi ir tėkštelėjo savo lazdelę ant suolo. 
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 9 mėnesius sukūrė Guramis Zveris »

*

Neprisijungęs Amira Eliadė

 • VI kursas
 • *
 • 234
 • Taškai: 39
 • Lytis: Moteris
 • They say miracles are past.
Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #20 Prieš 9 mėnesius »
 Rudi, išpešioti antakiai buvo suraukti. Žvilgsnis iškart išdavė - septintakursė tikėjosi ne tokio rezultato. Pirmą kartą Kasandra buvo nepatenkinta savimi. Ji niekad neprilygs Roanai su turimomis žiniomis. Ir kaip tik ji sugebėjo išmokyti iššaukti gynėją? Tiksliai, ji to mokėsi beveik visą penktą kursą ir tik šeštojo pradžioje pavyko iššaukti gynėją bent trumpam. Deja, greičiausiai to padaryti vėl kol kas negalėtų. Ir kodėl gi ji negimė žiobare kaip jos tėtis, ką? Gyventų sau ramiai, vaikščiotų į žiobarišką mokyklą, baigusi įstotų į žurnalistiką arba anglų filologiją arba pasiimtų kažką iš mokslų apie gyvūnus - zoologiją arba veterinariją. Bet ne, ji dabar sėdėjo šioje prakeiktoje klasėje; prakeiktoje, nes tokio paprasto burto nesugebėjo įvykdyti iš pirmo karto. Na, reikėtų tikėtis, kad bent "nesusi'feil'ins" atburdama.
 - Finite. - Lengviau atsiduso, kai iguana atrodė kaip iguana, o pergamentas kaip pergamentas. Reikia pabandyti dar syk.
Always and forever

*

Neprisijungęs Fiadh o Ceallachain

 • Magijos įstatymų priežiūros departamento darbuotoja
 • *
 • 182
 • Lytis: Moteris
 • Fijad o'Kelakan
Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #21 Prieš 9 mėnesius »
Didžiausia šių mokslo metų viltis buvo ta, kad profesoriai mokykloje keitėsi gana dažnai. Vadinasi, buvo tikimybė, kad ir transfigūracijos profesorius šiais mokslo metais bus kitas.
Kai Fiadh atėjo į klasę ir pamatė, kad ten profesoriaus iš viso nėra, pasidarė kiek neramu: juk visi normalūs profesoriai į pamoką ateina laiku. O jeigu čia to žmogaus nėra, vadinasi...
Praėjus kelioms pamokos minutėms šiaurės airė suprato, kad didžiausią mokslo metų viltį, ko gero, galima laidoti. Profesoriui pasirodžius mergaitė suprato, kad buvo teisi: taip, tas profesorius buvo Džeimsas Greywindas... Laimei, grifiukė įsigudrino įsitaisyti pačiame paskutiniame suole. Galbūt pavyks nekristi į akis. Juk Greywindas tikrai nėra tas žmogus, kuriam kas nors nori kristi į akis.
Nereikia ir sakyti, kad per teorinę pamokos dalį Fiadh sėdėjo tyliai kaip pelė... Kaip bet koks gyvūnas, tik ne pelė ir ne širšė, po šluota. Tad teorinė pamokos dalis praėjo gana ramiai. Šviesiaplaukė stengėsi klausyti, ką atsakinėja kiti mokiniai - buvo visai įdomu. Deja, mergaitė buvo visiškai tikra: kad ir ką šneka kiti, jai praktikos metu tai visiškai nepadės - ji vis tiek ras būdą susimauti.
Tiesa, šį kartą praktinė pamokos dalis neatrodė baisiai sudėtinga. Juk tereikia kažką sukeisti. Didžiausia problema buvo ta, kad Fiadh tiksliai neišgirdo, ką gi reikia sukeisti. Grifiukė sėdėjo ir svarstė, ką gi jai daryti. Viena buvo aišku: ji rankos nekels ir neprašys, kad profesorius pakartotų užduotį. Kas žino, kuo tai baigtųsi? Atsakymo į šitą klausimą Fiadh neturėjo - ir nenorėjo turėti. Tačiau ką, po galais jai daryti? Kaip sužinoti, ką reikia atlikti? Savaime aišku, Fiadh galėjo paklausti kurio nors kito mokinio. Deja, čia ji susidūrė su dviem problemomis: baime kažko klausti tų, kurių ji nepažįsta, ir baime, kad vos jai prašnekus profesorius Greywindas ją išgirs ir iš karto pradės kabinėtis... Tad grifiukė pasirinko lengvesnį kelią: kol kas nieko nedaryti, žiūrėti, ką daro kiti ir jau tada pradėti praktiką pačiai. Kažkas netoliese jau pradėjo praktikuotis, tad Fiadh pavyko tiksliai (kaip ji tikėjosi) išgirsti burtažodį. Nutatio. Puiku pagalvojo Fiadh. Ji kelis kartus pakartojo burtažodį, nė nesuprasdama, kad jį išgirdo neteisingai. Tačiau kol kas viskas buvo daroma tik mintyse, tad net ir ši mokinė nieko nepridirbo.
Grifiukė pradėjo žvalgytis po klasę. Matė, kad kai kurie mokiniai keliauja į klasės šonus pasiimti kažkokio gyvūno. Iguanos? Gal ir taip. Ar aš per kitą pamoką sėdėsiu tyliai kaip bet koks gyvūnas, tik ne pelė, ne širšė ir ne iguana, po šluota? nejučiomis paklausė savęs šiaurės airė ir liūdnai šyptelėjo. Suprato, kad šaiposi pati iš savęs, tačiau, deja, buvo tikra, kad kaip tik taip ir bus. Arba bent jau labai panašiai.
Tačiau kad taip nebūtų, reikėjo tinkamai atlikti praktiką. O norint ją atlikti tinkamai, reikėjo bent jau pradėti. Tad Fiadh galiausiai atsistojo iš savo vietos ir patraukė vieno iš narvų link. Grifiukė jautė, kaip kyla įtampa. Tačiau kodėl ji taip jaučiasi? Juk ji tik eina pasiimti iguanos - daikto, kurio jai reikia praktikai atlikti. Šiaurės airė nesuprato, kodėl taip siaubingai jaudinasi. Tačiau jautėsi būtent taip.
Neaišku, ar iguanos pajuto jaudulį, ar rado kokią kitą priežastį, tačiau vos tik ketvirtakursė grifiukė įkišo ranką į narvą, vienas iš žvėrelių pripuolė prie jos ir skaudžiai įkando. Iš piršto paplūdo kraujas. Fiadh skubiai ištraukė ranką iš narvo - ir, savaime aišku, to narvo neuždarė. Šviesiaplaukė stovėjo prie atidaryto narvo kraujuojančia ranka ir ašaromis plūstančiomis akimis. Mergaitė visiškai neįsivaizdavo, ką dabar daryti.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 9 mėnesius sukūrė Fiadh o Ceallachain »

*

Neprisijungęs Camille Cornet

 • II kursas
 • *
 • 206
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • Jausmai keičiasi - prisiminimai ne .-.
Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #22 Prieš 9 mėnesius »
Kol profesorius dalino taškus Camilla net nesiruošė klausyti, nes žinojo, kad pusę žodžių bus pažeminimai:
- Įdomu,- pradėjo mastyti balsu klastuolė, bet stengdamasi, kad profesorius neišgirstu,- jeigu aš pasiskusčiau direktorei, kad Džeimsas Greywindas žemina mokinius ir ji norėtu išvaryti iš mokyklos tai tada vadovas direktorę paverstu varle ir pas jį būtu naujas gyvūnėlis.
Nusijuokė antrakursė ir nustūmė piešimo knygutę po to nužvelgė profesoriaus veidą. Išklausius praktine užduoti Cornet susiraukė. Iš kur man gauti rašalinę su plunksną? Jeigu aš naudoju tušinuką, na dabar reiks nešiotis visų epochų rašymo priemones tuo tarpu kai prancūzės mintyse skambėjo šį frazė ji ieškojo tašėje rašalo su plunksną. Pajutus ant dugno kažkokia šlapią dėmę. Milla sutriko. Prašau, kad tik ten nebūtu rašalas maldavo burtininkė, bet ištraukus tuščia rašalo buteliuką ir pamčius ant rankų rašalo dėmes mokinė nusikeikė. Jei norėjosi, kad šį pamoką kuo greičiau baigtųsi. Jeigu yra rašalas, tai ir plunksna bus mintyse tarė ir atsistojo nuo savo vietos. Tuo tarpu plaukai lindo į Cornet veidą. Priėjusi prie profesoriaus mėlyna plaukė tarė:
- Aš einu nusiplauti rankų,- ir padėjo ant stalo purvinas rankas net nelaukus jokio atsakymo mėlynakė nusisuko ir priėjo prie durų, bet prieš išeidama Camilla nusprendė padėkoti,- ačiū.
Po keliu minučių ji grįžo ir lyg nieko nebūtu atsisėdo į savo vietą. Pagaliau, kai ant merginos stalo gulėjo visi daiktai kurios reikėjo turėti ir išsitraukus lazdelę Milla ją padėjo ant krašto, bet nepradėjo burti, nes labai tingėjo. Atsirėmusi į kėdę Cornet pasižiūrėjo į lubas lyg laukdama jėgų.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 9 mėnesius sukūrė Camille Cornet »
„Pačius svarbiausius savo gyvenimo žodžius mes ištariame tylėdami“
Paulo Coelho

*

Neprisijungęs Miona Hera

 • Magijos įstatymų priežiūros departamento vadovė
 • *
 • 224
 • Lytis: Moteris
Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #23 Prieš 9 mėnesius »
Stevie klausimą galėjai lengvai numatyti, tačiau Miona vylėsi, kad septintakursė apsieis ir be šio. Juk galima paklausti, ką skaitai šiuo metu, kaip kitos pamokos. Juk galima paklausti bet ko, kas ne taip asmeniška. Ir ne taip giliai paima.
Hera pastaruoju metu nemėgo klausimų. Jeigu daugiau nei metus trunkantį laikotarpį galėjai vadinti pastaruoju. Į paprasta Green užduotą klausimą šviesiaplaukė negalėjo ramiai atsakyti ,,Gerai", nes taip nė velnio nebuvo. Kas gali būti gerai, kai pasėta kaltės sėkla sėkmingai prigijo ir išaugo į kiekvieną mintį beapsivejantį vijoklį?
- Pusėtinai, - tarstelėjo, leisdama suprasti, kad šios temos geriau neliesti. Geriau neliesti pačios Mionos ir nemėginti traukti jos iš kiauto.
Šviesiaplaukė žinojo, kad galėjo Stevie savo dingimu kažkaip sutrikdyti, iškelti klausimų. Puikiai suvokė, kad ir pykti dėl to negali, todėl nutylėjo ir įsipitrijo į priekį. Suprato, kad jau kuris laikas žiūrinti į pirmą suolą, tad skubiai  nukreipė žvilgsnį į šalį. Tačiau, Mionos nelaimei, Stevie tai pro akis neprasprūdo. O ir klausimas, kurį vėliau uždavė, rudaakei pasirodė itin neetiškas. Kas juos gali sėti? Keletas keistų susitikimų, keisti pokalbiai, keisti žodžiai ir aplamai viskas, kas tik keista. Dar nuolatiniai nesutarimai, vienas kito nesupratimas ir daugiau nieko. Anei Miona daug žinojo apie Dafydd, anei Dafydd apie jąją. Nuo pat to sykio, kai šiedu susitiko, nebuvo nė vieno pokalbio, kuriame neskambėtų bent lašelis pykčio, ironijos, sarkazmo, vėliau balsuose nuskambėdavo švelnesnė gaida, ir viskas prasidėdavo iš naujo. Tačiau ligoninėje kažkas buvo kitaip. Viskas, - mintyse nutarė Miona, pajausdama kažkokį keistą kamuolį, besidaužantį po pilvą.
Šiaip ne taip suvaldžiusi nemalonų jausmą, atsidususi tarstelėjo:
- Geriau neklausk.
Su lig šiais žodžiais į klasę įėjo profesorius. Miona iškart įsitempė.
Nežinojo, džiaugtis, ar verkti, kad gavo ne visus galimus taškus. Ką padarysi. Džiaukis bent tuo, - burbtelėjo mintyse.
Iš profesoriaus elgesio mergina nusprendė, kad mokiniai ne per daug ir išpūtė visą šį reikalą. Vis dėlto, nusprendė, kad po kol kas jai nėra ko baimintis. Žinojo, kad labiau už košmarus jau nieko nebijos.
Su ta mintimi džiugiai liūliuodamas grįžo ir nuovargis. Mergina neabejojo, jog padėjusi galvą ant pagalvės kaip mat užmigtų. Tik įtampa, kurią jautė kibirkščiuojant klasėje, neleido žiovauti ar galvoti apie poilsį.
Nesunku, - nutarė, išgirdusi užduotį. Tik imti iguanos neskubėjo. Palaukė, kol apmažės mokinių, nebereikės stumdytis ir galiausiai atsigabeno gyvūną ant stalo.
- Nebijok, mažyli, - tyliai sušnibždėjo, švelniai išorine pirštų puse paglosčiusi roplio nugarą. Hera mylėjo visus gyvūnus, kad ir kokie jie bebūtų.
Mintyse keletą sykių ištarė burtažodį ir galiausiai pamėgino užsimoti lazdele. Tik jautė, jog nuo ilgos pertraukos riešas nebetoks lankstus. Ne taip ir lengva, - atsidususi pagalvojo.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 9 mėnesius sukūrė Miona Hera »

*

Neprisijungęs Emma Shade

 • V kursas
 • *
 • 144
 • Taškai: 50
 • Lytis: Moteris
Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #24 Prieš 9 mėnesius »
Antrakursė lengviau atsikvėpė, kai profesorius paminėjo Emmą prie du taškus gavusiųjų. Bet vis dėlto mergaitė iš Greywindo lakoniškumo suprato, kad jam varnanagė tėra pilka pelytė. Tiksliau, niekas. Net jei tas ,,niekas" gerai atsakė į klausimą. Net jei tas ,,niekas'' išlaikė egzaminą. Tiesą sakant, niekam tai neįdomu. Ir aš turiu draugų, kurie žino, kad neesu vien tik pilkoji masė. Su tokiomis mintimis škotė išklausė pamokos praktinę užduotį.
Atsidususi Emma tyliai prisitraukė rašalinę. Paėmė į ranką lazdelę ir pabandė mostelėti, kaip rūstusis mokytojas buvo sakęs. Taip?...Ar taip? Antrakursė judino lazdelę visomis įmanomomis kryptimis. Jei kas nors klaus, tai čia aš tik mankštinu riešą.
Už nugaros pasigirdo pirmieji Mutatio burtažodžiai. Miutatio. Taip, regis, reikia tarti. Giliai įkvėpusi ji nukreipė savo kriaušinę lazdelę į rašalinę.

*

Neprisijungęs Miona Hera

 • Magijos įstatymų priežiūros departamento vadovė
 • *
 • 224
 • Lytis: Moteris
Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #25 Prieš 9 mėnesius »
Su Stevie Miona daugiau nekalbėjo. Kitur ir tinkamu metu, - nutarė ar veikiau pažadėjo sau grifė. Tik kada - nė nenumanė. Vėliau. Žymiai vėliau.
Sumirksėjusi keletą sykių vėl permetė akimis tekstą apie Mutatio kerus. Tikrai žinojo, jog taria gerai ir tinkamai. Mintyse puikiai įsivaizdavo, kaip iguana apsikeičia vietomis su pergamentu. Tik ranka niekaip neklausė.
- Mutatio! - trečiąsyk pabandė. Nieko. Gyvūnėlis stovėjo kaip stovėjęs. Kartkartėmis pažingsniuodavo po stalą. Sykį net buvo nuėjęs į Stevie stalo pusę. Miona atsiprašiusi jį susigrąžino. Mergina prisiminė kartą žiūrėjusi vaizdo įrašą apie iguanas. Šie gyvūnai buvo tikrai greiti, todėl paleisti kur nors iš akių grifė bijojo.
Iguana šešiolikmetei patiko. Buvo girdėjusi žmones juos auginant, tačiau grifė apie tai nenorėjo turėti nė minties. Jai atrodė, kad šiems gyvūnams geriau laisvėje. Be to, turėjo Kiarą. Kartais Mionai atrodydavo, kad pelėda ją supranta geriau nei kas kitas. Kiekvieną sykį Mionai pabudus po dar vieno košmaro Kiara tupėdavo ant lovos ir juodomis, išminties ir gėrio kupinomis akimis ramindavo merginą. Kaip šioji pajusdavo, kad kas negerai, grifei buvo paslaptis.
Grifų Gūžtos mokinė apsidairė po klasę. Vienai švilpei, regis, irgi nesisekė. Vargšė iguana, - pagalvojo. Vargšės iguanos, - po akimirkos pasitaisė ir nusiminusi žvilgtelėjo į pilkai žalią gyvūnėlį. Bijojo, kad ir šiam kas nutiks. Kodėl būtinai paėmė gyvą organizmą...
Kažkoks klastuolis tėškė savo lazdelę ant stalo. Mionos manymu, tai buvo labai neapdairu žinant, koks žmogus dėstė transfigūraciją. Kita vertus, šviesiaplaukė ir pati neabejotinai sulauks kokio papeikimo, todėl atsisuko atgal į savo iguaną. Pakramtė apatinę lūpą, kuri jau buvo nukandžiota beveik iki kraujo, ir nutarė, kad geriau bus tiesiog praktikuoti riešo judesį, netariant paties burtažodžio. Pamankštino riešą, palankstė pirštus ir ėmėsi darbo.

*

Neprisijungęs Olivia Rose Winter

 • Burtininkė
 • ***
 • 51
 • Lytis: Moteris
 • Manai mane pažįsti? Ne. Aš pati savęs nepažįstu.
Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #26 Prieš 9 mėnesius »
Saulė tarsi pasityčiodama slydo pro klasės langus, šaltai išryškindama visus nutrintus suolus, apdulkėjusias grindis, subraižytą lentą, nuo dažno naudojimo nusitrynusią ir net žvilgančią durų rankeną. Tuščia. Šalta. Svetima. Livi alkūnėmis pasirėmė ant suolo ir nuleido galvą ant rankų. Dvidešimt vieneri. Vien dėl to, kad Prancūzijoje tebebuvo oficialiai dingusi. Niekam nerūpėjo, kad jau ketveri metai kaip pilnametė ir visiškai už save atsakinga. Saugu dabar tik mokykloje ir Guolyje, bet, kad ir kaip norėjo prisipažinti, per didelė prabanga dar metus laukti nieko neveikiant. Antrą kartą sukirsti VSMT? Tegu ir tyčia. Sprendimas, pavasarį atrodęs toks logiškas ir aiškus - saugiai patupėti po Evenstar sparneliu dar metus ir susitvarkyti popierius - dabar, regis, dusino. Nubraukė nuo akių garbanas ir giliai įkvėpė vėsaus rudens oro. Tuoj pradės rinktis mokiniai - turi susiimt.
Taip, Olivija Rouz irgi turėjo slystančių dienų. Jai irgi skaudėjo. Ji irgi nemiegodavo naktim. Tik skirtumas, kad šiąnakt vietoj cigaretės ar bonkytės iš visada paslaugiai pagalvę padėsiančios juodosios rinkos, Livi be pėdsakų dingo iš miegamojo ir į pilį grįžo jau gerokai išaušus. Nervingai pasitrynė smilkinius. Visą naktį praleido lauke bėgdama, eidama ir tiesiog sėdėdama kažkur vidury laukų, tačiau galva ne tik kad neprašviesėjo, bet dar labiau apsiniaukė. Nužvelgė pradėjusius gelsti saulės nuauksintus lapus už lango, ir tikriausiai pirmą kartą per visą laiką Hovartse nesvajojo apie pamokos laiko išnaudojimą buvimui už pilies sienų. Atsidususi paskubom susuko plaukus ir susisegė apačioje - savaime aišku, netvarkingai. Nuo preziciškai sušukuotų garbanų net pykindavo.  Livi puikiai žinojo, kad be į visas puses styrančios ryškiai raudonos ševeliūros maždaug pusė žmonių nesugebės jos atpažinti. Išgirdusi artėjančius žingsnius, iškvėpė ir sustingo savo pamėgtam kampely pie lango. Net ir Winter kartais norėdavosi būti nematomai.
Džeimsas, savaime suprantama, laikė garbės reikalu nepasirodyti nepavėlavus bent šeštadaliui valandos, tad jo materializacija klasėje praėjus vienuolikai minučių nuo varpo dūžio buvo beveik punktualumas. Raudonpaukė šįkart neieškojo galimybės sugaut akių kontaktą ar kaip kitaip įvardyt savo gana aiškią nuosavybę profesoriaus atžvilgiu. Ne šiandien. Teoriją beveik praklausė, tik mokiniams baigus įvardyti atsakymus suprato, apie ką išvis kalbama. Savaime suprantama, žmogus neperkeliamas. Manot būčiau tiek metų kentėjus madam Levė cirkus, jei būčiau galėjus paprasčiausiai ją sukeist su jos pačios rodomąja lazdele? Nejučia vyptelėjo pati sau. Nepaisant nemiegotos nakties, užgriuvusių minčių ir matomo (!!!!!!) negebėjimo su jomis susitvarkyti, ji vis dar buvo Olivija Rouz Winter.
Taigi, visi likusieji, nes Livi, matyt, jau peraugo septinto kurso ribą. Visiems, kurie ateity planuojantės užsiimt neturininga veikla ir paleist į pasaulį niekam nereikalingas svo kopijas: tėvystė prasideda minėtajai kopijai gimus, o ne suaugus.
Bet iš suolo nepakilo. Nesugebėjo ir dėl to tik dar labiau ant savęs siuto. Nuo kada leidžia sau taip elgtis?
Oro...
Žmonės.
Deguonies...
Pamoka.
Erdvės...
Perkėlimas. Mokslai.
Vėjo...
Mąslus žvilgsnis į sieną. Jokios užuominos į liūdesį ar desperaciją. Bet visgi ne juokas.
Jeigu jau slėpies po kauke, slėpkis taip, kad nė pats tikrojo savęs neatpažintum.

*

Aleksas82

Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #27 Prieš 9 mėnesius »
Aleksas nebuvo patenkintas išgirstu pašiepimu, tačiau šį kartą susilaikė. Gal tai padės užsidirbti taškų? Gilbert žinojo, kad tokiems mokytojams kaip Greywindas reikia laižyti subinę. Neišsišoksi - gausi daugiai taškų. Gal būt vaikinas ir klydo, tačiau dabar jo mintyse buvo tik tokia nuomonė apie savo koledžo vadovą. Pats Džeimsas savo apibendrinimais nesužavėjo. Jau iš praeitų metų buvo galima šito tikėtis, tačiau replika su išsilydžiusiomis smegenėlėmis sukėlė nesuvaldomą pyktį. Aleksui reikėjo rinktis tarp didelės dramos scenos ir šiek tiek mažesnės dramos scenos. Klastuolis aišku pasirinko antrą variantą. Areštas su Greywindu neskambėjo puikiai. Čia ne Matthew. Šiltnamių tvarkymu neapsiribos. Tikriausiai ir šeškų pavertimas Džeimsui atrodytų per silpna bausmė išsišokėliui. Jis kažką sugalvotų. Tokiems psichams kaip jam originalumo užtenka.
-Pirdyla,-gan garsiai pareiškė Aleksas trenkdamas savo stipriai sugniaužtą kumštį į stalą. Aišku, vaikis iš kart to pasigailėjo. Toks emocijų nevaldimas dabar galėjo skaudžiai atsirūgti klastuoliui. Reikėjo tikėtis, kad Džeimsas kurčias, nes jei ne - Alekso greičiausiai laukia laidotuvės.
 Po tokių dramatiškų ir teisingų žodžių Gilbert prasėdėjo ramiai. Profesorius užbaigė savo analizę ir paskyrė praktinę užduotį. Toks reikalas Alekso veide plačios šypsenos nesukėlė. Klastuolis bent jau dabar kažko daryti nesiruošė. Berniūkštis tik garsiai atsidusavo, nusižiavavo ir pavartęs akis susidėjo savo rankas ant krūtinės.

*

Lukas Duff

Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #28 Prieš 9 mėnesius »
Vos nukritus nuo kėdės Luke buvo iš kart baramas. Manai nukritau savo noru?! Koks atsiprašant kvailys norėtų nukrist ant pasturgalio?! Klastuolis nesuprato, ko iš jo nori Džeimsas. Grasinimas paversti į varlę skambėjo tikrai juokingai. Lukas galvojo, kad tai tik vienas iš profesorių juokelių, tad nusijuokė. Tačiau Džeimsas žvelgė tiesiai į berniūkščio akis. Toks gestas nebuvo priimtinas, kai žmonės juokauja. Dabar pasidarė aišku, kad greičiausiai Greywindas nejuokavo, o kalbėjo rimtai. Na tada man džiugu pranešti, kad būsi atleistas iš šių pareigų. Mano tėvas lengvai susidoros su tavim. Grąsinimus Luke išsakė tik mintyse, tačiau šaltas ir karingai nusiteikęs žvilgsnis leido tiksliai nuspręsti, apie ką sukasi mažojo klastuolio mintys.
 Visgi Duff nuo žemės nepakilo. Sėdėdamas ant grindų berniukas išklausė visų atsakymų apibendrinimą ir mintyse nusikeikė negavęs jokio taško. Šis profesorius erzino berniuką labiau nei kiti.
 Pagaliau buvo užduota ir praktika. Deja čia reikėjo pakilti nuo patogių grindų, vien tam, kad galėtum pasiimti burtų lazdelę ir bandyti apkeisti rašalą su plunksna. Berniukas greitai atsisėdo į kitą kėdę, nes senoji vis dar gulėjo ant grindų. Jos pakelti Duff tikrai nesiruošė. Dabar klastuolis buvo susikaupęs arba vaidino susikaupusį.
 Porą kartų pasukiojęs dešinį riešą Luke paėmė į rankas burtų lazdelę. Berniukas nežinojo kodėl sukinėjo riešą, bet buvo panašu, kad tai kol kas teisingas pasirinkimas.
-Mutatio, - savaime aišku, nieko neįvyko. Luke viską darė atvirkščiai. Jis galvojo, kad profesoriui kieta buvo u, o minkšta m. Berniukas šią dalį buvo praklausęs, tačiau burti vis tiek reikėjo. Dar kartą pabandžius vėl nieko neįvyko. Kas per  velnias? Lukas nesuprato, mad blogai taria patį burtą, o jo mintyse nevyksta joks įsivaizdavimas. Jei dabar kažkas būtų paliepęs papasakoti apie dalykus, kurie dedasi tavo mintyse, Luke būtų galėjęs įvardinti tik beždžionėlę mušančią muzikos instrumentu - lėkšte.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 9 mėnesius sukūrė Lukas Luke Duff »

*

Neprisijungęs Adelė Ginger

 • Transfigūracijos profesorė
 • *
 • 388
 • Lytis: Moteris
 • extra meilės kamuoliukas
Ats: I Transfigūracijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #29 Prieš 9 mėnesius »
  Tatuiruotoji paprasčiausiai vyptelėjo, kuomet išgirdo, jog kiek prašovė. Gal nepataikė į viduriuką, tačiau bent paėmė raudonąjį apskritimą, visai kaip šaudime iš lanko. Dangaus mėlynės akys pažvelgė šonan, sustojo ties peraugusiu driežiuku. Merginą patraukė ryškiai geltonos spalvos iguana, kuri lyg pati pajutusi, jog į ją spokso iššiepė dantis. Šita bus manoji.
  Lengvai pasukiojo riešą, pralaužė sustingusius pirštus, o tuomet grakščiai, tačiau ir palengva pradėjo dribti ties judesiu. Mutatio. Nebuvo taip sunku.
  Pasiraitojo baltas suknelės, kuri priminė ilgus, labai ilgus marškinius, rankoves, netvarkingai užsilenkė ir susirišo plaukus į moliūgėlį, iš kurio vis tiek krito netvarkingos spalvotos sruogos ant akių. Susiraukusi pasišalino iš suolo ir nupėdino geltonos iguanos link. Atsargiai pradarė narvą, nedidelėmis rankomis lėtai paėmė padarą. Mėlynos akys susidūrė su pilkomis, siauromis. Gyvūnas sušnypštė. Nagi, Adele, tai nėra rupūžė. Pirštu perbraukė per jos dygliuotą nugarą, gyvis vėl parodė savo dantis.
- Mažute, nereikia manęs nei bijoti, nei norėti suėsti,- ramiai sumurmėjo.
  Švelniai lūpomis prilietė iguanos drėgną, grublėtą odą, dygliai, esantys ant nugaros, pakilo ir nusileido. O tuomet mergina grįžo į suolą, rankose laikydama iguaną lyg kokį kūdikį. Įsistebeilijo į šios mažas akeles. Šmėstelėjo rudos akys, papuoštos geltonomis dėmelėmis. Taip, aš irgi tavęs pasiilgau.
 Dieve, kai tai nesvarbu
Ir neteka vanduo, nors verkiu.