0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Burtininkas
 • ****
 • 272
 • Lytis: Vyras
 • Astronomai duobkasiai - mes pakasim jus skersai!
I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Prieš 11 mėnesių »
Lietus pylė kaip iš kibiro. Dar vakar, atrodo, buvo šilta ir saulėta vasara, o dabar jauteisi taip, tarsi būtų gūdus lapkritis. Dar labiau nemalonu, jeigu pamoka vyksta lauke - ar bent jau norint į ją patekti reikia eiti per lauką.
O būtent taip ir buvo. Matthew Turner susiraukęs žingsniavo šiltnamio link. Blogiausia buvo tai, kad teorinę pamokos dalį buvo tiesiog būtina vesti ne šiltnamyje, kuriame bus atliekama praktika. Ką gi, panašu, kad madam Pomfri po šios herbologijos pamokos turės daug darbo. Bet ar tai Matthew problema? Jis turi vesti pamoką. Rūpintis geru oru - tikrai ne jo darbas. Ši mintis privertė profesorių savęs paklausti: ją, po galais, jis čia veikia? Buvo visiškai tikras, kad į šitą darbą nebegrįš. Visko jau buvo per akis. Tačiau... Nauji mokslo metai prasidėjo, o Matthew Turner ir vėl Hogvartse. Ir netgi liko vadovauti koledžui...
Galiausiai pasiekęs šiltnamį juodaplaukis pažvelgė pro stiklą. Laimei, nieko nesimatė - Matthew nenorėjo sugadinti mokiniams įdomumo. Savaime aišku, tik atėjęs iki šiltnamio Matthew buvo visiškai šlapias. Kol laukė mokinių, lietus nė neketino sustoti, tad netrukus profesorius atrodė taip, tarsi būtų ką tik išlipęs iš baseino, kuriame plaukiojo su visais rūbais. Mintyse Turner kartojo visus keiksmažodžius, kokie tik atėjo į galvą, kai pagaliau pamatė ateinančius mokinius. Žinoma, itin nepatenkintus. Matthew atsiduso. Ką gi, reikia pradėti dirbti.
- Sveiki visi. Esu Matthew Turner, herbologijos profesorius. Mano požiūriu, norint ką nors išmokti, reikia daryti tai praktiškai, o ne tik kalti teoriją. Dėl to praktinė dalis užims didžiąją pamokų dalį. Tačiau šią pamoką pradėsime nuo teorijos. Šią pamokos dalį turėsime lauke. Suprantu, kad lyja ir esate šlapi, tačiau netrukus keliausime į šiltnamį.
Matthew trumpam nutilo. Įsivaizdavo, kokie dabar turbūt nepatenkinti mokiniai. Vieni tuo, kad bus teorija, kiti - tuo, kad paskui bus praktika, treti - tuo, kad reikėjo ateiti... Juk paaugliai visada yra kažkuo nepatenkinti... Tačiau jam reikėjo kažkokiu būdu pasistengti juos sudominti.
- Šios dienos pamokos tema yra pavojingi augalai. Prašau man pasakyti, kokius žinote pavojingus augalus ir kuo būtent jie yra pavojingi? Žinoma, kalbame tik apie magiškus augalus. Nesikartokite.
Turner nutilo ir tikėjosi, kad pakils bent viena ranka. Nes jeigu ne, ką gi... Jie visi čia šlampa be reikalo.

[Paminėkite VIENĄ augalą. Gali būti aprašytas HP, tačiau galite sugalvoti ir savo, tik tas augalas turi būti magiškas. Teorinė pamokos dalis iki trečiadienio, rugsėjo 4 d.]

*

Neprisijungęs Malia Scoott

 • Burtininkė
 • ***
 • 65
Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #1 Prieš 11 mėnesių »
  Šaltas oras ir lietus tikrai nevyliojo jaunosios klastuolės išeiti į lauką, bet pirma pamoka ir mokslai jai buvo tikrai svarbūs ir rūpėjo.
  Žingsnelis po žingsnelio ir žaliaplaukė atžingsniavo netoli šiltnamio, kur buvo susirinken jau nemaža grupelė mokinių. Išklaususi nuobodžią profesoriaus kalba ji sudrebėjo. Brrr. O čia tikrai gan šaltoka ir šlapia. Turbūt aś dabar panaši į mergaitę, kurią kas nors apipylė keliais kibirais vandens. Pagalvojo klastuolė ir vėl susitelkė ties mokytojo aiškinimu. Jam pasakius, kad teks kažkiek laiko praleisti lauke ši nepatenkinta numykė. Lyja kaip iš kibiro, o šis nori pamoką vesti lauke? Kas jam su galva negerai?
Scoott tikrai nebuvo patenkinta tuo, kad lijo ir tuo, kad teks būti lauke, bet reikia tai reikia. Galiausiai išgirdusi profesoriaus klausimą ši gerai pagalvojo ir pakėlė ranką bei nieko nelaukusi pradėjo kalbėti.
- Na manau mandragora dar kitaip žinoma kaip kaukelis yra pavojinga. Žmonės išgirden mažos mandragoros klyksmą gali apalpti porai valandų, o suaugusios mandragorios klyksmą - kristi negyvi.
  Baigusi savo trumpą kalbą mergaitė pradėjo galvoti ar pasakė viską teisingai. Gerai pagalvojusi ji nusprendė, kad niekur nesuklydo ir sau ramiausiai toliau stovėjo vis labiau šlapdama, nors kažin ar buvo įmanoma sušlapti dar labiau...
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 11 mėnesių sukūrė Malia Scoott »

*

Neprisijungęs Aaron Atkins

 • III kursas
 • *
 • 26
 • Taškai: 10
 • Lytis: Vyras
 • raudona
Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #2 Prieš 11 mėnesių »
Užsimaukšlinęs juodą gobtuvą vaikinukas lėtai ėjo šiltanmių link. Neturėjo jis jokių baisiai piktų minčių apie lietu. Lietus, tai lietus. Šlapia, nemalonu, bet ištveriama. Juk vaikis nebuvo cukrinis, negalėjo ištirpti, tai velniam jam jaudintis? Aišku, galbūt jei būtų vyresnis galėtų panaudoti kokius nors kerus, kurie apsaugotų jį nuo lietaus, bet deja, jis buvo dar visiškai jaunas ir neišsimokslinęs. Na, bet būtent todėl ir mokėsi ne bet kur, o Hogvartse.
Išvydęs profesorių Aaron šiek tiek šyptelėjo. Atrodo, šis nusprendė likti Hogvartse kuriam laikui, o tai vaikinukui patiko. Bent vienas šiek tiek labiau žinomas profesorius. Profesorius, kuris prižiūrėjo jo koledžą. Aišku, jis mielai būtų jį iškeitęs į šiek tiek baugesnį... Bet koks yra, toks.
Matthew pradėjus savo kalbą Aaron dairėsi apylink save, mat treti metai, o, rodos, visiškai apylinkių nepažįsta...
Per trumpą pauzelę grifiukas įsiklausė į lietų. Jam patiko tas garsas, jis, atrodo, taip puikiai nuramino... Bet, žinoma, labiau atkreipęs dėmesį vaikis suvokė, kad jo apsiaustas buvo jau pilnai permirkęs ir per kūną ėmė begioti šaltukas. Šis vertė odą šiurpti, krėtė kūną ledinėmis savo rankelemis... Gal reiktų greičiau eiti į šiltnamius...
Nekantriai laukdamas, kada bus užduotas klausimas, kada galės jį atsakyti ir pėdinti į pastogę, Aaron ėmė trypčioti vietoje. Juk reikėjo bent kažkaip sumažinti šaltuko poveikį. Ir pagliau! Trumpa pauzė liovėsi, pasigirdo profesoriaus balsas. Vaikinukas nieko nelaukęs pakėlė ranką ir įsistebeilijęs į profesorių laukė savo eilės.
-Gluosnis Galiūnas, manau, yra tikrai pavojingas augalas. Vienas stovi Hogvartso apylinkėse ir prie jo artintis tikrai nėra saugu. To medžio šakos yra milžiniškos, o jis būtent jomis ir svaidosi. Nenustebčiau, jei kažkas būtų ir užmuštas nuo daugybės smūgių...

*

Angelina Presley

Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #3 Prieš 11 mėnesių »
  Nors lauke ir lijo, o oras nebuvo pats puikiausias Julian'o nuotaika buvo ištikrųju labai gera. Jis jau buvo pasiruošęs pasišaipyti iš profesoriaus ir pamatyti jo veido mimiką kai jis supras, kad egzistuoja dar vienas Gilbertas.
  Žingsnis po žingsnio ir jaunasis klastuolis prižygiavo prie şiltnamio bei atsistojo netoli mokinių minios priekio. Apsiausto gaubtuvas buvo užmestas ant berniūkščio galvos, kad bent jo plaukai işliktų sausi, bet Julian'as nežinojo ar pavyks to išvengti. Profesoriui pradėjus kalbėti šis prunkštelėjo. Ar jis tikrai toks bukas ir nemoka sustabdyti lietaus burtažodžiu? Jis gi jau yra profesorius 2 metai. Kaip jo neišmeta iš darbo? Pagalvojo vaikinukas ir prunkštelėjo. Vos mokiniai gavo klausimą berniūkštis gerai pagalvojo. Visgi şis norėjo į jį atsakyti, bet taip pat nepraras progos ir pasišaipyti iš profesoriaus. Kai keli mokiniai pakėlė rankas ir atsakė į klausimą galiausiai ranką pakėlė ir Julian'as. Vaikinukas atsikrenkštė ir nieko nelaukěs tarė :
- Išpradžių norėčiau pasakyti, kad galit sustabdyti lietų burtažodžiu. Na nebent nemokate burti, - Tarė berniūkštis ir prunkštelėjo, - Na, o mano paminėtas pavojingas augalas būtų rožė. Nežinau kaip ji tiksliai vadinasi, bet prisilietus prie jos būna nudegama oda. Mano nuomone tai pavojinga, nes taip galima susižeisti.
  Galiausiai klastuolis atsakę ir į klausimą ir lengviau atsikvėpęs nusiėmė apsiausto gaubtuvą. Ar taip, ar anaip plaukai liks şlapi tai kam man jį laikyti? Pagalvojo berniūkštis ir trūktelėjas pečiais ramiai stovėjo su pašaipe šypsenėle veide, kuri buvo skirta profesoriui...

*

Neprisijungęs Guramis Zveris

 • II kursas
 • *
 • 38
 • Taškai:
 • Lytis: Vyras
Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #4 Prieš 11 mėnesių »
Guramio plaukai prisiplojo prie kaktos, o už apykaklės nemaloniai varvėjo šaltas vanduo. Jei pirma pamoka tokia, negaliu sulaukti kitų, kreivai vyptelėjo klastuolis. Net profesorius neatrodė labai entuziastiškas, o nuo jo apsiausto be perstojo varvėjo. Guramis susidomėjęs apžiūrinėjo nepatenkintus bendramokslių veidus ir pro ausis praleido pirmus profesoriaus žodžius, bet tada jo dėmesį atkreipė šalia stovėjusi klastuolė, kuri ėmė šnekėti apie mandragoras. Vienas po kito prašneko kiti du mokiniai, ir Guramis ėmė gaudytis. A! Pavojingi augalai. Paskutiniajam nutilus, Guramis dvejodamas pakelė ranką:
- Velnio...žabangai? Gali supančioti ar pasmaugti bet ką, kas paliečia šį augalą ar tiesiog stovi netoliese.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 11 mėnesių sukūrė Guramis Zveris »

*

Neprisijungęs Amira Eliadė

 • VI kursas
 • *
 • 237
 • Taškai: 61
 • Lytis: Moteris
 • Everything I am is because of you
Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #5 Prieš 11 mėnesių »
  Na taip. Žinoma, kad malonu eiti į herbologijos pamoką sušlapus kiaurai. Gerai, kad jaunoji Amneta bent sugalvojo pasiimti su savim megztuką ir jį pakeliui užsidėjo ant šlapių marškinėlių, kurie siaubingai atrodo ant jos. Juk kaip ne kaip, ji neturi modelio figūros kaip Roana, Džesė ar Clau.
  Pasiekusi herbologijos šiltnamius Gaja atsiduso. Prie šiltnamio visi šlapo kiaurai. Ar profesorius Turneris tyčiojasi? Tikiuosi nesusirgsiu, Ro mokykloje nebėra. Dabar tik aš už save atsakinga. Septintakursei net liūdna pasidarė dėl to, kad ji vienintelė Amneta, kuri liko Hogvartse. Išklausiusi kiaurai šlapio profesoriaus, Kasandra apsidžiaugė. Negi šiandien dirbsime su pavojingais augalais? Pagaliau kas nors įdomaus. Kasė dievino augalus, tad herbologija jai nebuvo svetima.
  - Nuodingoji tentacula. Kaip jau mini pavadinimas, šis augalas yra nuodingas. Kiek žinau, jis išskyria nuodingus sultis.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 11 mėnesių sukūrė Gaja Kasandra Amneta »
Why it's so hard to forget?

*

Neprisijungęs Camille Cornet

 • II kursas
 • *
 • 206
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • Jausmai keičiasi - prisiminimai ne .-.
Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #6 Prieš 11 mėnesių »
Mokslo metai prasidėjo nuo lietaus. Camillai nesinorėjo kažkur eiti per lietų. Klastuolė jau prakeikė šią dieną ir tai, kad patekti į šiltnamį reikia eiti per lauką. Antrakursė jokiu būdu neišeiną į lauką per lietu, bet į pamoką reikia nueiti. Tikriausiai pusę vaikų nebus manė Milla. Išėjus į lauką juodaplaukė momentaliai sušlapo. Aš nenustebsiu, kad kai prasidės pamoka profesorius neateis, o ateis kažkas kitas ir pasakys, kad nebus pamokos nusprendė mėlynakė. Pamačiusi, kad pamoka kurį laiką vyks laukę Cornet jau prakeikė profesorių kuri nuo šio momento nekentė. Priėjusi prie žmonių mynios prancūzė nenorėjo atsakinėti nei į vieną klausimą, nes nuotaiką buvo ant nulio. Išklausius profesoriaus juodaplaukė priėjo prie šiltnamio, bet nieko nesimatė ji tyliai nusikeikė. Prašau įleiskit maldavo mergina. Pradėjus mokiniams atsakinėti į klausimus Camilla išgirdo žodi ,,Mandragorą'' mergaitė iškart ėmė menkas juokas. Oh profesoriau, kaip aš gerai žinau apie šį augalą vėl nusijuokė klastuolė ir nužvelgė Matthew. Po to nužvelgus Julian Milla palaikė ji žvilgsniu ir priėjo prie jos, bet nieko nepasakė, o tik piktu žvilgsniu pasižiūrėjo į grifų gūžtos vadovą vėliau nusijuokus. Po to Cornet stovėjo tylėdama ir klausydama ką šneka kiti mokiniai.
„Pačius svarbiausius savo gyvenimo žodžius mes ištariame tylėdami“
Paulo Coelho

*

Neprisijungęs Eva Avei

 • I kursas
 • *
 • 2
 • Taškai:
Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #7 Prieš 11 mėnesių »
Kai Eva su kitais mokinais  atrodo, niekaip nesibaigiančią liūtyje artinosi į pirmąją Herbalogijos pamoką, visiškai nebeturėjo geros nuotaikos, su kuria atsikėlė šįrytą. O kas gi bus laimingas, kai yra šlapias nuo galvos iki kojų ? Mergaitė dar blogiau nusiteikė, kai sužinojo, kad pamoka prasidės lauke.
Herbalogijos profesorius pradėjo pamoką  prisistatydamas ir kalbėdamas, ko bus mokoma šiose pamokose. Kol jis kalbėjo, Eva pradėjo truputį nerimauti : kas, jeigu profesorius užduos klausimą jai, bet ji nežinos atsakymo ?‘‘
Bet pasirodo, Eva be reikalo nerimavo : vos tik profesorius uždavė klausimą apie augalo pavadinimą, jos ranka greitai šovė į viršų.
- Tai Mimbulus Mimbletonia, į kaktusą panašus, labai naudingas ir retas augalas...
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 11 mėnesių sukūrė Eva Avei »

*

Neprisijungęs Leonard Hall

 • I kursas
 • *
 • 39
 • Taškai:
Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #8 Prieš 11 mėnesių »
Kaip nuostabu, Lietus kaip ir visi Leo nenorėjo būti čia, o jau geriau jam būti tarp savo kambariokų kuriuos jis nelabai mėgo. Lauke lijo kaip iš kibiro ir norėjosi greičiau eiti į šiltnamį. Profesorius, kaip ir visi mokiniai buvo kiaurai šlapi. Kam jis čia iš vis mus laiko ar negali tiesiog įleisti, kad mes ten atsakytumėme ir prasidėtu praktinė užduotis pyko vaikinas, bet ant jo veido nieko nebuvo matyti. Hall išklausė profesoriaus ir atsiduso. Noro atsakinėti nebuvo, bet reikėjo kažką pasakyti:
- Nuodingas čiuptuvas?- klausiančiu balsu tarė,- Na jis sulaukia gyvo grobio ir tada užpuola juo įkandimas yra labai nuodingas gali lengvai apsvaigtini ar nužudyti, o jo sultys momentaliai nužudo gyvą grobį.
Nutilęs Leonardas atsitraukė atgal ir jau laukė, kai Matthew atidarys šiltnamio durys.

*

Aleksas82

Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #9 Prieš 11 mėnesių »
Lyditis lietuje tikrai nesinorėjo, bet pasirodyti Herbologijoje ir dar kartą pasišaipyti iš profesoriaus Aleksui buvo tiesiog būtina. Vaikinas sunkiai atsiduso ir pasiemęs lietpaltį ėjo link šiltnamių. Per visas atostogas vaikis "labiausiai" buvo pasilgęs nuobodaus mokslo apie augalus.
Ir ką? Šiandien vėl dirbsim sodininkais? Tokios mintys visą kelę sekė tol kol Aleksas tingiai šliaužė iki reikiamos vietos. Gal vis dėl to neiti? Juk nieko nepraleisiu? Dėja tokios įdėjos sugebėjo aplankyti jau prasidėjus pamokai. Aišku, vaikinas jau buvo šalia savo merginos.
-Atrodai...tobulai,-sugebėjo susimikčioti Gilbert sunkiai nurydamas seiles. Iš ties, kad ir šlape, bet tokia pat graži. Vaikinas trumpai pakštelėjo jai į skruostą ir atsisuko į profesorių. Matthew pamoką nusprendė pradėti prisistatimu ir tai kėlė Aleksui juoką. Net ir naujokai jau žino apie tave iš labai geros pusės Šį kartą Aleksas nesusilaikė ir ne tik mintyse išreiškė savo kandžią nuomonę.
-Nuoooobodu,-nutėsė garsiai klastuolis,-visi, net ir naujokai prisiklausė istorijų apie pernai metų pamokas, mandagorą i beabėjo tą pamoką su pasirodžiusias mažais padarėlias. Galit neprisistatinėt,-Aleksas visą laiką kalbėjo šaltu veidu. Buvo galima suprasti, kad tikriausiai vaikio lauks laiškas su dar vienu kvailu areštu. Na jau ne, šį kartą šiltnamio netvarkysiu Klastuolis tik nusijuokė ir minioje mokynių pastebėjo savo broliuką. Buvo aišku, kad ir šis perima Alekso darbą bei šaiposi iš tokio mokytojo.
Išgidęs pamokos nagrinėjamą temą Aleksas sunkiai atsiduso ir nusikeikė. Dabar klastuolio laukė velniškai nuobodi pamoka. Jokių augalų vaikis nežinojo. Jis tikrai nedirbo sodininku ir nesiruošė juo būti. Kažkam prakalbus apie Mandagorą Aleksas garsiai nusijuokė. Jam nebuvo gėda, kad vaikis nualpo. Juk jis tik buvo vargšelis pirmakursis, bet profesoriui nualpti prieš visą klasę turėjo būti labai smagu.
Galiausiai atėjo ir klastuolio eilė atsakinėti. Brolio atsakymas aišku nustebino vyresnėlį. Julianas buvo arba pasiskaitęs, arba tiesiog protingasis dvinys.
-Na manau, kad magiškasis nuodingas jurgynas yra taip pat pavojingas,-nuobodžiaujančiu balsu prakalbo Aleksas,-aišku yra visokiausių rūšių, bet mums žinomas raudonos spalvos augalas, jį prilietus skleidžia nuodingą kvapą, kurio dėka prie augalo būnantys žmonės pradeda dusti, nes negauna deguonies. Kitaip tariant šis jurgynas sugere visą patalpoje esantį deguonį.
Tai buvo vienintelis Alekso žinomas augalas be Mandagoros. Vaikis slapčia tikėjosi, kad jo atsakymas tiks, o nuobodžiaujantis ir šaltas balsas neišduos keistų jausmų Gilbert viduje.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 11 mėnesių sukūrė Aleksas Gilbert »

*

Lukas Duff

Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #10 Prieš 11 mėnesių »
Lauke smarkiai lijo. Buvo galima pagalvoti, kad kažkas pilsto vandenį iš kibiro, bet ruduo vis dėl to darė savo.
Lukui tai buvo pirmi metai ir pirma pamoka Hogvartse. Berniukas mėgo lietų, tad tai nesukėlė jam jokių sunkumų. Iš visų galimų orų klastuolis būtų išsirinkęs lietų su perkūnija. Toks oras vaikiui buvo labiausiai prie širdies.
Pamoka lauke ir tokiu oru labai viliojo jaunuolį, tačiau kol kas nueiti iki šiltnamių buvo sudėtinga. Luke nežinojo kurioje tikslioje vietoje vyks pamoka, bet pamatęs būrelį einančių ir burbančių mokynių vaikinukas iš kart nusišypsojo. Jie tikrai eina į pamoką! Aš nepasiklysiu! Dabar vaikį lydėjo džiugios mintys. Jau po kelių akimirkų Lukas pasiekė vietą ir nužvelgė tikriausiai profesorių. Vyras buvo kaip vyras. Aišku tik vieną - tikrai ne modelis, bet ir ne pelkių Vanda. Luke aišku mandagiai pasisveikino kaip mokė tėvai ir nuskambėjus skambučiui sunkiai atsiduso. Tai buvo menko jaudulio atodusis prieš pirmą savo gyvenime magišką pamoką.
Profesoriui prisistačius pasigirdo kažkos šaltas ir paniekinantis balsas. Lukas iš kart suprato, kad šis profesorius nėra visų gerbiamas, tad liūdnai nudelbė akis į žemę. Aišku apie Matthew Turner klastuolis buvo girdėjęs, bet tik blogu žodžiu. Vargšas profesorius Luke mintyse paguodė Turner, bet ir taip buvo aišku, kad šis Luke minčių tikrai neperskaitys.
Po tokio prisistatymo Herbologijos profesorius ištarė ir temą su klausimu. Berniukas kažką nutuokė apie augalus, tad silpnai šyptelėjo. Klastuolio senelis buvo tikras Herbologijos žinovas ir puikus sodininkas. Kiekvieną kartą atvažiavus pas jį vietoj įprastų pasakėlių prieš miegą berniukas klausydavosi kaip užauginti tokį ir tokį augalą, kaip jį prižiūrėti, kokį augalą sutikus vengti, o kokį priėjus nebijoti pauostyti ar paliesti.
Vaikis įdėmiai klausėsi kiekvieno mokynio pasakojimo apie vis kitokį augalą. Vienus Lukas puikiai žinojo, o apie kitus nebuvo nei girdėjęs. Nuskambėjus Mandagorai pora mokynių garsiai nusijuokė. Tai tikriausiai buvo skirta ir vėl pasišaipyti iš Turner
-Vargšas,-tyliai sumurmėjo berniukas ir toliau laukė savo eilės.
Pabaigus kalbėti kitam vaikinui išaušo ir Luke valanda. Berniukas dar nežinojo apie kokį augalą reikėtų kalbėti, todėl padarė ilgai pauzę. Niekada gyvenime pamatęs ryškiai žalios spalvos plokščią ir ilgą dumblį prie jo nesiartink! Luke galvoje nuskambėjo senelio žodžiai ir berniukas su palengvėjimu atsiduso.
-Tu genijus, seneli,-tyliai sumurmėjo Lukas ir garsiai atsikremštė,-labai pavojingas ir retas augalas augantis vandens telkiniuose yra plokščialapis dumblis. Šis augalas jau baige išnykti, tačiau jį pastebėjus ežere ar dar kur nors geriau atšaukti maudynes. Augalas yra tarsi velnio žabangų vandeninė kopija. Aišku tarp šių augalų yra ir skirtumų, bet plokščialapis dumblis atlieka tokią pat funkciją. Jis sugauna savo auką, apsivinioja aplink ją ir gali pasmaukti,-berniukas baigęs dėsti persibraukė ranka per plaukus ir žiūrėjo ką pasakys kiti mokiniai arba pats profesorius.

*

Neprisijungęs Sofija Orel

 • IV kursas
 • *
 • 111
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #11 Prieš 11 mėnesių »
Lijo. Keista, bet būtent tokios oro sąlygos dažniausiai atslenka per herbologijos pamokas, tartum pats dangus tyčiotųsi. Sofija pakėlė lazdelę ir iš jos galiuko lygia linija išsiveržė kažkas panašaus į stiklinį vamzdelį, tačiau tai anaiptol nebuvo stiklas. Jis išsitempė ir tada kai atrodė, jog sustos, galiukas ėmė plėstis, pamažu išryškėjo skėčio kontūrai. Jis visas buvo peršviečiamas ir tik tai lengvi vaivorykštės atšvaitai kampuose, atsirandantys lūžtant šviesai, aiškiai matėsi. Mergaitei patiko šitas burtažodis, išmoko jį per vasarą ir naudodavo ne tik lietingomis, bet ir saulėtomis dienomis. Keisčiausia, jog jei bandytum paliesti tą skėtį ranka, plaštaka perskrietų kiaurai, tačiau lietaus lašai atsimuša.
 Trečiakursė laikė lazdelę, o kartu su ja ir skėtį kai išėjo pro pilies vartus. Prisidėjusi prie grupės peršlapusių mokinių. Ji apžiūrėjo visus jaunuolius kartu, o po to kiekvieną atskirai. Nuleido skėtį. Gilbert kaip visada šaipėsi iš profesoriaus. Bet... ar jie du? Trečiakursė prisiminė, kad Aleksas dar ir brolį turi. Profesorius atroė kiek apgailėtinai, bet broliukų, bei Camille Sofija irgi nesuprato. Kam? Dėl pramogos? Mes visi žinom kas atsitiko, gal išskyrus kelis pirmakursius, bet kam priminti? Ji žinojo esant ir kitokių patyčių... Apskritai Sofija jautėsi pasikeitusi, ir net labai.
Švilpė paėmė savo lazdelę, dar kart išbūrė skėtį ir nunešė jį mokytojui, Aleksui kaip tik rėžiant savo "sąmojingą" kalbą. Pasiūlė savo lazdelę su iš jos bestyrančiu skėčiu Turner. Po to skubiai grįžo į savo vietą įsivaizduodama, kad nieko neįvyko ir įsiklausė į užduotį. Suaugusiems kartais reikia daugiau pagalbos negu vaikams... Tiesa ne taip jau ir kartais. – dar pamanė ir tuomet visiškai susikoncentravo į augalus.
Pakėlė ranką viena iš paskutiniųjų.
– Pavojingu augalu laikyčiau Mėlynąją obelį. Pavadinimą ji gavo dėl šiek tiek melsvesnio lapų atspalvio, tačiau nebūnant burtininku ar magiškų augalų žinovu lengva šitą jos savybę palaikyti papraščiausiu apšvietimu ir suvalgyti augalo vedamus obuolius, kurie bėje kiek mažesni, negu paprastosios obels. Tuos vaisius gali lesti tik tam tikros rūšies paukščiai ir keliatas žinduolių, o žmonėms ir likusiems gyvūnams paragavus tokių obuolių pradžioje dažniausiai sutrinka rega, klausa, kordinacija. Mirtis nebūtinai ištinka, bet neretai žmonės lieka akli arba kurti, pralyžuoti.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Burtininkas
 • ****
 • 272
 • Lytis: Vyras
 • Astronomai duobkasiai - mes pakasim jus skersai!
Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #12 Prieš 11 mėnesių »
Lietus, žinoma, nenustojo pilti. Atrodo, net dar sustiprėjo, nors tai ir atrodė neįmanoma. Tačiau reikėjo išklausyti, ką kalba mokiniai - eiti į šiltnamį anksčiau laiko tikrai nesinorėjo. Galiausiai, atrodo, pasisakė visi norintys. Jeigu ne... Ką gi, Matthew daugiau šlapti nebenorėjo.
- Ačiū už atsakymus, - galiausiai pratarė profesorius. Kelias akimirkas pasvarstė, kol nutarė, kad verta aptarti atsakymus, kuriuos pateikė mokiniai. - Panelė Scott ir ponaitis Atkins pasakė teisingai, jų paminėti augalai tikrai yra pavojingi. Taip pat ir ponaitis Zveris bei panelė Amneta. Ponaitis Gilbert, manau, turėjo omenyje ugninę rožę. Savybė pasakyta teisingai, tad gausi visus taškus. Panele Avei, tavo atsakymas nėra teisingas, nes kalbame ne apie naudingus, o apie pavojingus augalus. Nepaisant to, kad tavo paminėtas augalas egzistuoja, taškų skirti negalėsiu. Hall, Gilbert... Aleksas Gilbert, - Matthew, suvokęs, kad čia yra du Gilbert, kiek sutriko. - Duff ir Orel taip pat paminėjote pavojingus augalus. Ko gero, visiems įdomu, kokia gi bus šios pamokos praktika.
Matthew nutilo ir susimąstė. Savaime aišku, jis nebūtų sugebėjęs paruošti šios pamokos savo rankomis. Grifų Gūžtos vadovas pasvarstė, ar reikėtų pasakyti, kad jis dėkoja kolegai Erikui už pagalbą. Tačiau tada suvokė, kad mokiniai tik dar labiau šaipysis: juk jo nemokėjimas burti pamažu tampa mokyklos legenda... Tad geriau apie tai patylėti.
- Jūsų užduotis paprasta: šiame šiltnamyje, į kurį netrukus įeisite, yra daugybė pavojingų augalų. Dalis iš jų yra tie, kuriuos minėjote, tačiau nemažos dalies būsite anksčiau nei matę, nei girdėję. Jūsų užduotis: naudodamiesi turimomis žiniomis turite nueiti iki kito šiltnamio galo ir atnešti man ten augančio paprasto žiobariško ąžuolo lapą. Jeigu norite, prieš pradėdami praktiką galite pasiskaityti vadovėlius.
Matthew buvo tikras, kad niekas to nedarys - buvo akivaizdu, kad mokiniai nebenori šlapti.
- Jeigu prireiks kokios pagalbos, paleiskite raudonas žiežirbas, pamatysiu ir suteiksiu reikiamą pagalbą.
O, kad tik niekam nieko neprireiktų pagalvojo Matthew, jau keikdamas save, kam sugalvojo tokią pavojingą pamoką...

[Bent trys praktikos postai. Augalų galite susigalvoti kokių tik norite. Jų pavadinimų nereikia, mokiniai gali net nesuprasti, kas čia vyksta. Koks nors augalas gali sustingdyti jūsų mokinį ir panašiai. Jeigu norite, galite susitarti, kad kas nors kitas randa jūsų personažą ir iškviečia pagalbą. Matthew yra tiesiog įspūdingai blogas burtininkas, dėl to bus tik įdomiau, jeigu reikės jo pagalbos, tačiau negaliu garantuoti, kad jis bus pajėgus padėti. Jeigu kas nors neaišku arba reikia pagalbos, parašykite asmeninę žinutę, kad galėčiau greičiau atrašyti. Personažų žudyti NEGALIMA. Pamoka bus baigta rugsėjo 14 dieną.]

*

Angelina Presley

Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #13 Prieš 11 mėnesių »
  Gilbertukas neperdaug įdėmiai, bet klausėsi profesoriaus uždodamos užduoties. Išklausęs ją linktelėjo galvą ir pradėjo laukti kol bent pusė mokinių sueis į šiltnamį. Vieni tarėsi, o kiti jau puolė eiti.
  Berniūkštis apsižvalgė ir liūdnai atsiduso. Visi puolė į šiltnamį ir ėjo bent po kelis, o jis buvo vienut vienutėlis. Žinoma. Kaip visad. Gali net nenustebti. Tu turėtum būti prie to pripratęs. Turbūt pirmą kartą nepiktai ir nežeidžiančiai tarė Gilbertuko vidinis balselis. Jis menkai linktelėjo galvą visiškai sutikdamas su juo.
- Vienas. - Dar tyliai sušnanždėjo po nosimi, bet tikrai niekas to neišgirdo. Jaunuolis greit uždimetė apsiausto gaubtuvą ir lėtais žingsneliais, niekur neskubėdamas patraukė šiltnamio įėjimo link. Man pagaliau reikia susirasti draugų. Na Camille yra mano draugė. Bet ji turi vaikiną, tai yra mano brolį ir dažnai būna su juo... Bet aš suprantu. Gi taip ir turi būti. Pagalvojo berniūkśtis lètai žingsniuodamas. Kas gi su tavimi bendrautų? Tu totalus nevykelis. Nori draugų - keiskis. Nebevaidink to mielo bernužėlio. Būk kaip tavo brolis dvinys. Štai ir gryžo vidinio balselio žeidžiančioji pusė. Bet gal jis šiektiek teisus? Jeigu pasikeisčiau gal ir susirasčiau draugų? Rimtai susimąstė Julian'as, o tada tik papurtė galvą. Ne dabar. Dabar reikia susitelkti ties duodama užduotimi, o ne mąstyti apie tokius dalykus. Pamąstysiu vėliau. Pagalvojo jaunasis klastuolis ir vėlgi linktelėjo sutikdamas su savo mintimis bei pagaliau priėjo šiltnamio įėjimą...


*

Aleksas82

Ats: I Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #14 Prieš 11 mėnesių »
Profesorius nieko į Alekso komentarus neatsakė. Tikriausiai taip buvo tik geriau pačiam klastuoliui.
Aleksui pro akis nepraskrido ir tai, kad Matthew sutriko supratęs, kad Gilbert turi brolį ir jo kuklus broliukas pagaliau lenda į saulės šviesą. Tikriausiai praeitas metais niekas jo nepastebėjo, bet dabar mėlynplaukio nepamatyti buvo neįmanoma. Brolio charakteris per metus buvo pakitęs. Jul taip pat tapo įžulus, o jo "ševeliūra" švietė iš toliausiai. Aleksas pamatė brolį, bet gražino akis prie Cami.
-Gal einam prie Juliano? - tyliai paklausė klastuolis ir net nelaukęs atsakymo nupėdimo savo dvynio link.
Deja beveik pasiekus brolį  Turner sugalvojo duoti keistą ir pavojingą praktiką. Broliukas net nepalaukęs vienas įnėrė į šiltnamį taip priversdamas Aleksą nusikeikti. Klastuolis taip pat greitai nuskubėjo paskui mėlynplaukį. Ar jis liūdnas? Aleksas nesuprato kas vyksta. Juliano nuotaikų kaitos raida per pamoką nustebino vaikiną. Aleksai! Susiimk! Dabar tu pavojingam šiltnamį! Gilbert išgirdo savo vidinį balselį ir tuojau pat  linktelėjo jam pritardamas. Jau dabar klastuolis vos neužkliuvo už keistos kilmės augalo su labai didelias lapais. Tu gal nori nusižidyt? Šitas augalas jį prilietus perduoda nuodus - tai buvo ir vėl berniuko vidinis balsas. Aleksas nusipurtė nuo tokių minčių ir šį kartą labai atsargiai pajudėjo priekin.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 11 mėnesių sukūrė Aleksas Gilbert »