0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 352
 • Lytis: Vyras
Jeigu toks oras laikysis ir toliau, aš nebegalėsiu vesti pamokų. Tai yra tiesiog tragedija. Su tokiomis mintimis Matthew keliavo į astronomijos kabinetą. Už lango pliaupė baisi liūtis, nuolat griaudėjo ir vienas po kito nušvisdavo žaibai. Profesorius nesitikėjo, kad daug mokinių ateis į šią pamoką. Ką gi, bus ne mano problemos mąstė juodaplaukis. Po to, kai magijos istoriją pakeitė į astronomiją vyriškis suprato, koks svarbus yra geras oras. Deja, bent kol kas tokiu nė nekvepėjo.
Laimei, šiai pamokai oras nebuvo labai svarbus. Tad Matthew atidaręs klasės duris lengviau atsiduso. Jis tikėjosi, kad bent vienas mokinys pasirodys. Na, jeigu ne... Direktorė negalės jo kaltinti - profesorius pamoką vedė.
Į klasę profesorius Turner atėjo gerokai prieš pamoką. Šį kartą teko nemažai pasiruošti. Pirmiausia Matthew išdėliojo dėžutes su kažkokiais neaiškiais daiktais. Tada, ilgokai pamąstęs, jis pasiėmė pergamentą ir kurį laiką įnirtingai rašė. Juk mokiniai niekada nežino to, ką jie turėtų žinoti pagalvojo Matthew. Atsidusęs jis pradėjo vaikščioti nuo dėžutės prie dėžutės ir palikdavo po pergamento kąsnelį prie kiekvienos.
Pagaliau atėjo laikas pamokai. Nuskambėjo varpo dūžis ir netrukus klasėje buvo pakankamas kiekis mokinių. Profesorius Turner žengė į klasės vidurį ir prakalbo:
- Sveiki. Malonu, kad nepabijojote šio tragiško oro ir atėjote į astronomijos pamoką. Kaip matote, ši pamoka nėra skirta jauniausiems moksleiviams. Tai reiškia, kad reikalausiu iš jūsų tam tikro atsargumo ir susikaupimo. Tarp kitko, turiu pasakyti: jeigu turite draugų, kurie neatėjo į šią pamoką, galite pranešti, kad neitų ir į kitą.
Matthew įsivaizdavo, kaip piktai tai skamba, tačiau tai buvo tiesa. Vis dėlto profesorių pagavo smalsumas: ar atsiras tokių, kurie vis tik ateis į kitą pamoką?
Turner buvo tikras, kad mokiniai žvalgosi į dėžutes, kurios buvo išdėstytos pakankamai toli nuo suolų, kur jie sėdėjo. Taip profesorius tikėjosi sužadinti smalsumą.
- Pirmiausia turiu pasakyti štai ką: prieš kitą pamoką jūsų laukia namų darbas: turite persiskaityti astronomijos vadovėlio skyrių apie naktinio dangaus stebėjimą. Jeigu ko nors nesuprantate, privalote išsiaiškinti. Galite ieškoti bibliotekoje arba galite pasigauti mane ir klausti. Mielai viską paaiškinsiu.
Juodaplaukis tikėjosi dūsavimų, tad kurį laiką patylėjo. Žinojo, kad mokiniai nebus patenkinti, kad turi kažką skaityti. Deja. Be tam tikrų žinių Matthew pamokos tampa beprasmės.
Galiausiai profesorius vėl prabilo:
- Tikriausiai daugelis galvoja, kad astronomija yra grynai teorinis mokslas. Juk mes negalime pačiupinėti žvaigždės ar kometos. Netgi būdami burtininkai. Tiesos yra. Tačiau astronomai ne visada yra sausi teoretikai. Ir ši pamoka jums puikiai tą įrodys. Tikriausiai visiems yra smalsu, kas gi yra šiose dėžutėse, - profesorius mostelėjo į prieš pamoką paruoštus reikmenis. - Aš jums šito kol kas nesakysiu. Pradžiai pasakysiu pamokos temą. O tai yra... - Matthew padarė tam tikrą pauzę, tikėdamasis, kad taip sudomins mokinius. Galiausiai pridūrė: - Teleskopai.
Buvęs grifas tikėjosi, kad mokiniai bent kiek susidomės. Labai knietėjo iš karto pereiti prie praktikos. Tačiau vis dėlto reikėjo bent žinoti, ar mokiniai bent kiek žino, apie ką bus kalbama pamokoje.
- Įtariu, kad visi smalsaujate, kokia gi bus praktika, - vėl prabilo Matthew. - Tačiau prieš tai turiu paklausti teorinio klausimo. Taigi, ką žinote apie teleskopus?

Namų darbai, kuriuos uždavė Matthew: jūsų veikėjas turi būti persiskaitęs tą skyrių kitai pamokai. Tačiau jums NEREIKIA NIEKO DARYTI. Namų darbai, kuriuos turėsite padaryti, bus užduoti kaip visada. Atsakymų NEKARTOKITE. Taškais vertinsiu tik pirmą faktą, kurį pasakysite: nenoriu, kad pirmas viską pasakytų ir nieko nepaliktų kitiems. Tačiau mąstykite realistiškai: joks normalus mokinys nepradės vardinti skaičių ir panašiai, nes tos info žinoti nereikia.
Pamoka bus tęsiama kovo 28. Any questions? Rašykite asmeniškai.

*

Neprisijungęs Miona Hera

 • Burtininkė
 • ****
 • 231
 • Lytis: Moteris
Ats: II astronomijos pamoka III-VII kursams
« Atsakymas #1 Prieš 1 metus »
Grifiukė į astronomiją ėjo be didelio susidomėjimo. Lauke pylė kaip iš kibiro, o dangus mušė būgną ir lėkštes kaip pasiutęs. Dar kur žaibai, kurie kiekvieną sykį plykstelėdami nušviesdavo viską aplink. Tokį orą Miona mėgo. Jai patikdavo sėdėti prie lango ir stebėti visą chaosą lauke, kai tuo tarpu krūtinėje vyraudavo ramybė. Bet šiandien to padaryti negalėjo. Šiandien sėdynėn spyrė pareiga nueiti į astronomiją, o jos ignoruoti keturiolikmetei šviesiaplaukei tiesiog nepavyko. Žinojo, kad kaip prefektė pareigų gerai neina, todėl tiesiog privalėjo atgauti formą ir tapti aktyvesne.
Apie pirmąją astronomijos pamoką Miona buvo girdėjusi nemažai. Žalia žodžio,,Atronomija" atsirasdavo junginys ,,Kas per..?". Štai kas ir kliudė mergaitei dalyvuti šioje pamokoje.
Bokštas atrodė kaip niekada aukštas.  Paveiksluose žmonių bene nesimatė. Matyt bijo audros, - mąstė mergaitė. Ir tada toptelėjo kad ji gali būtų vienintelė mokinė, atėjusi į astronomijos pamoką. Jau buvo neapsisukanti ant kulno, bet vėl išgirdo tylų, tačiau įsakmų balselį, kuris rėžė, kad ji tik ir ieško dingsties neiti į pamoką. Giliai įkvėpusi užkopė laiptais ir įsliūkino į klasę.
Tyliai pasisveikinusi nuslinko į vidurinės eilės vidurinį suolą ir laukė, kada prasidės pamoka. Tiksėjo ilgos, nuobodžios sekundės. O kur dar tą smalsumą žadinančios dėžutės... Taip ir knietėjo pažiūrėti, kas ten.
Po kelių varginančių ir nuobodulio kupinų minučių mergaitė išgirdo klausimą. Tyliai atsiduso ir, akimirką pamąsčiusi, pakėė ranką.
- Pirmasis teleskopą išrado astronomas Galilėjas Galilėjus. Šis prietaisas skirtas dangaus šviesuliams stebėti. Jokiu būdu negalima stebėti Saulės be tam tikrų filtrų, nes taip galima prarasti regėjimą. Kas čia dar... Taip pat, negalima palikti teleskopo atidengto, nes tam tikru kampu kritus saulės spinduliui galima susižaloti regą.
Tikėjosi, kad ne itin rišlūs faktai neatrodys nelogiški. Juk mergaitė nelabai ir išmanė apie šį prietaisą.

*

Neprisijungęs Roana Amneta

 • Kvidičininkė
 • ****
 • 390
 • Lytis: Moteris
 • I'm lost.
Ats: II astronomijos pamoka III-VII kursams
« Atsakymas #2 Prieš 1 metus »
  Oras už lango nedžiūgino. Nuotaika buvo gan slogi; norėjosi likti šiltoje, patogioje lovoje bei paskaityti kokią nors knygą. Tačiau prefektė žinojo apie mokslo svarbą žmogui. Apsirengusi šilčiau, mat artėjo žiema, šeštakursė žygiavo astronomijos bokšto link.
   Lėtai, neskubėdama pasiekė kabinetą ir užėjo. - Sveiki, profesoriau Turner. - Pasisveikino su vyriškiu ir atsisėdo prie vieno iš suolų. Rausvaplaukės dėmėsį atkreipė dėžutės ant stalų ir ji išsyk suprato, kad nuobodžiauti neteks. Išklausiusi Matthew monologą, suprato jog Gaja šiemet taip ir neapsilankys šio dalyko pamokose jos problemos, turėtų galvoti apie VML pamąstė šešiolikmetė.
   Namų darbas neskambėjo siaubingai, atvirkščiai jis buvo gan lengvas, kaip ir visas astronomijos modulis šioje mokykloje. Be to, Roana mėgo skaityti. Netrukus žalios akys vėl žvilgtelėjo į dėžutę. Teleskopai? Atrodo lengva pamąstė švilpė, tačiau jau numanė jog pamoka bus įdomi. Išklausiusi kiek jaunesnės grifės, tarė:
   - Atsiprašau, įsiterpsiu. Galilėjas Galilėjus neišrado teleskopo. Yra žinoma, kad jis jį panaudojo viduramžiais, tačiau teleskopas tuo metu jau egzistavo. Astronomas jį tik patobulino. Taip pat yra du pagrindiniai teleskopų tipai - refraktoriai ir reflektoriai. Refraktorio tipe šviesos spinduliai praeina pro lęšių sistemas, o reflektoriuose - tam tikras veidrodis. - Akimirkai pasigailėjo prisiskaičiusi astronomijos knygų bibliotekoje netoli namų - dabar juk kiti neturės ką pasakyt.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 352
 • Lytis: Vyras
Ats: II astronomijos pamoka III-VII kursams
« Atsakymas #3 Prieš 1 metus »
Matthew klausėsi mokinių atsakymų ir turėjo sau pripažinti, kad ir nereikėjo tikėtis didelio aktyvumo. Tokiu oru visi mieliau galvoja apie lovą, o ne apie kažkokias pamokas. Vis dėlto poros atsakymų profesorius sulaukė. Vis geriau negu nieko pagalvojo juodaplaukis, prisimindamas kai kurias pirmųjų profesoriavimo metų nesėkmes. Jis skubiai nustūmė liūdnas mintis į šoną ir susikaupė ties šiandienine pamoka.
- Abiems pasisakiusioms mokinėms skiriu po du taškus. Kalbant apie tai, kas išrado teleskopą, jos abi yra savaip teisios. Galima sakyti, kad Galileo Galilėjus išrado teleskopą, nes jis sukūrė jį tokį, kokio prototipas yra naudojamas ir dabar. Dėl to panelė Hera yra teisi. Tačiau ir panelė Amneta neklysta, nes pats aparatas buvo pradėtas kurti gerokai anksčiau. Vis dėlto pastebėsiu, kad teleskopo nereikėtų palikti atidengto labiausiai dėl jo paties. Jeigu teleskopas bus paliktas dieną, Saulė gali išdeginti vidinę optiką. O panelės Amnetos žinios apie teleskopų rūšis mane maloniai nustebino.
Matthew maloniai nusišypsojo Švilpynės mokinei.
- Tik pridursiu, kad teleskopai gali būti ir mišrieji, kur šios dvi rūšys yra sujungtos.
Buvęs grifas sunkiai atsiduso. Tiesą sakant, jis be galo tingėjo pristatinėti pamokos praktinę dalį.
- Ko gero, turbūt kai kurie jau nuspėjate, ką turėsite atlikti praktinėje dalyje. Jums reikės surinkti Sky-Watcher tipo refraktorių. Visos dalys yra šiose dėžutėse. Teleskopas yra be galo brangus daiktas, tad būkite be galo atsargūs!
Profesorius kurį laiką pasvarstė ir po kiek laiko pratarė:
- Jeigu norite, galite dirbi poromis. Tačiau. Tokiu atveju turite sukonstruoti du teleskopus - po vieną kiekvienam. Jeigu ko nors nesuprantate, geriau klauskite, o ne spėliokite.
Profesorius Turner nutilo ir susidomėjęs laukė, kaip mokiniai atliks užduotį.

Bent trys postai (jeigu dirbate poromis, bent trys kiekvienam). Matthew yra labai prastas burtininkas. Dėl to jeigu sudaužysite ar pan., bus tik įdomiau. Galite drąsiai kreiptis pagalbos, tačiau parašykite asmeniškai. Jeigu kas nors neaišku, taip pat kreipkitės asmeniškai. Paprastumo dėlei jums reikia sudėti tik keturias dalis, sužymėtas paveiksliuke. Ir, žinoma, jas priveržti.

*

Neprisijungęs Roana Amneta

 • Kvidičininkė
 • ****
 • 390
 • Lytis: Moteris
 • I'm lost.
Ats: II astronomijos pamoka III-VII kursams
« Atsakymas #4 Prieš 1 metus »
  Rausvaplaukė šyptelėjo sužinojusi, kad bent kažkur jos žinios pravertė. Išklausiusi profesoriaus monologą su komentarais apie pasakytus dalykus, šeštakursė net ir nustebo, sužinojusi jog teorija taip greit pasibaigė ir artėja praktikos dalis. Apie mišriąją rūšį Roana puikiai žinojo, tačiau ji įvardino pagrindines dvi ir tame nebuvo nieko blogo.
  Astronomijos praktika tiesa pasakius buvo nuspėjama. Teleskopus galima surinkti ir patiems - švilpė tą puikiai žinojo, tačiau bent jau šiai Amnetai to daryti dar nėra tekę, todėl buvo įdomu, net labai. Atidariusi dėžutę jau norėjo pulti prie darbo, bet tada pagalvojo jog poroje būtų įdomiau ir žvilgsnis iškart krito ant panelės Heros. Aktyvi grifė atrodo irgi domėjosi astronomija, o ir pačiai prefektei reiktų draugų - juk su Kajum, Wrena ir Keitu neamžinai kartu linksminsis. Bandydama paimti savąją dėžutę, mergina suraukė antakius - ji buvo sunkesnė nei atrodė. Matyt profesorius iš tiesų tenai sukišo tikro dydžio tikrą teleskopą. O vargeli! laimei, paauglė buvo pasiėmusi savo lazdelę. - Wingardium Leviosa! - Kilstelėjo dėžutę ir su šią priėjo prie Mionos stalo. - Sveika, aš Roana Amneta, ar nenorėtum kartu atlikti praktikos užduotį? Manau dviese būtų kur kas įdomiau. - Nusišypsojo.

*

Neprisijungęs Miona Hera

 • Burtininkė
 • ****
 • 231
 • Lytis: Moteris
Ats: II astronomijos pamoka III-VII kursams
« Atsakymas #5 Prieš 1 metus »
Miona kiek nusivylė savimi, kai išgirdo, jog suklydo. Nebuvo malonu šitaip apsikvailinti, bet bent jau buvo gera žinoti, jog kažkas be profesoriaus jos klausosi. Kita vertus, jos žinios apie astronomiją buvo skurdžios. Mergina net nejaukiai pasimuistė, kai išgirdo, kad jai skyrė už tai du taškus. Neatrodė, kad atsakymas to vertas.
Šviesiaplaukės antakiai šoktelėjo į viršų, kai išgirdo, jog dabar pat bus praktika. O išgirdus ir suvokus žodžius, kokia tai bus užduotis, merginą dar labiau užgraužė kirminas. Vakar kaip tik skaitė knygą apie žvaigždynus ir jų stebėjimus, o tiesiai ties skyriumi apie teleskopus mergina užsnūdo.
Ilgaplaukė mintyse garsiai atsidūsėjo ir jau kėlėsi iš uolo, kai priešais ją dunkstelėjo sunki dėžė. Nespėjus sureaguoti išgirdo pasisveikinimą, vardą ir pasiūlymą daryti praktiką kartu. Išgirdus, kuo vardu priešais ją stovinti mokinė, grifiukės galvoje iškilo kaži kas, primenantis, kad ši švilpė - prefektė. Man tikrai reiktų pradėti bendrauti su kitų koledžų prefektais... - suniurzgėjo mintyse keturiolikmetė ir atsidūsėjo.
- Aš - Miona Hera. Malonu susipažinti, - į malonią Roanos šypseną atsakė ir medaus spalvos plaukų savininkė. - Žinoma, kad galim. Jeigu žinai, kaip tai daryti, nes aš neturiu jokio, tiesiog jokio, supratimo kaip tą daiktą sudėti. Tikiuosi, bent jau instrukcija kokia nors bus... - paskutinius žodžius mergaitė suburbėjo sau panosėj.
Norėdama bent jau pakiloti dėžę ir įsivaizduoti, kaip sudėtinga bus sudėti, rudaakė pamėgino paimti stačiakampio gretasienio formos daiktą, pagamintą iš, lyg ir, eglės lentelių. Kaip ir tikėjosi, dėžė nebuvo lengva, todėl pakėlus savąją keletą centimetrų nuo stalo, lėtai ją nuleido, bijodama ką nors sudaužyti.
- Na, čia turbūt bus kažkoks stovas. Regis, iš trijų kojų, - prisimerkusi tyrinėjo dėžės turinį ir bandė kažką suprasti.

*

Neprisijungęs Roana Amneta

 • Kvidičininkė
 • ****
 • 390
 • Lytis: Moteris
 • I'm lost.
Ats: II astronomijos pamoka III-VII kursams
« Atsakymas #6 Prieš 1 metus »
  Roana Amneta žvelgė į rudaakę. - Malonu susipažinti. - Nusišypsojo ir patraukė kėdę bei atidarė dėžę. Joje jau buvo visos teleskopo detalės. Keista, kad profesorius sugebėjo jas visas sutalpinti čionai. - Neatrodo, kad čia būtų kažkokia instrukcija. Tačiau žinau kaip turėtų atrodyti teleskopas, esu skaičiusi apie juos. Manau, surinksime. - Tarė prefektė, vis tik nugirdusi Mionos žodžius.
  Ištraukusi visas dalis, jas apžiūrėjo. Teleskopas nebuvo pažeistas. Gal net bus galima juo pasinaudoti kokią giedrą, žvaigždėtą naktį. Nors dėl pastarojo dalyko paauglė abejojo. Naktį normalūs žmonės miega, neabejotinai - profesorius Turner irgi. Ah ir kodėl jo pavardė taip primena Timį Turner iš keistos šeimynėlės, ką? žaliaakė prisiminė neseniai matytą filmuką - vieną dieną tiesiog prižiūrėjo kaimynų 4-metę dukrą, kuri didžiają laiko dalį praleido žiūrėdamą per televizorių filmukus. - Čia yra trikojis stovas, okuliaras, vamzdis ir ieškiklis. - Grįžusi prie teleskopo, išvardino kiekvieną detalę.

*

Neprisijungęs Miona Hera

 • Burtininkė
 • ****
 • 231
 • Lytis: Moteris
Ats: II astronomijos pamoka III-VII kursams
« Atsakymas #7 Prieš 1 metus »
Miona ištraukė visus daiktus ir susidėliojo kiek toliau nuo Roanos, kad ir ji turėtų vietos pasidėti teleskopo dalims. Paėmusi mažą daiktelį, kurį švilpė pavadino ieškikliu, jį įdėmiai apžiūrėjo. Vėliau nužvelgė ir kitas dalis. Supratusi, kad mažoji dalis tvirtinasi prie vamzdžio, pasiteiravo Roanos:
- Jis dedasi čia, ar ne? Pala, jį šitaip tvirtinti, ar ne?
Po kelių akimirkų krapštymosi ir apžiūrinėjimų šiaip ne taip pritvirtino ieškiklį ir pasijuto kiek pakiliai. Džiaugėsi mažu savo darbu, todėl tuojau pat ėmėsi kitų dalių. Tačiau darbas nėjo kaip per sviestą. Kaip pritvirtinti okuliarą, idėjų mergina neturėjo. Po kurio laiko apėmė nekantrumas, todėl garsiai atsidūsėjusi pasisuko į švlpynės koledžo prefektę.
- Žiūrėk, kaip čia okuliarą pritvirtinti? - nekantriai paklausė ir vėl pasilenkė prie vamzdžio. - Jis turi dėtis čia, taip? - bedė pirštu į plonesnę didžiosios dalies užbaigimą. - Tik kaip jį pritvirtinti, ką? Atleisk, kad trukdau, bet aš tikrai neturiu idėjų.
Šviesiaplaukė jautėsi bjauriai, kad nesugeba net paprastų paprasčiausio teleskopo sudėti. Todėl tik tikėjosi, kad bent kompanijonės neerzina nuolatiniai jos klausinėjimai.

*

Neprisijungęs Roana Amneta

 • Kvidičininkė
 • ****
 • 390
 • Lytis: Moteris
 • I'm lost.
Ats: II astronomijos pamoka III-VII kursams
« Atsakymas #8 Prieš 1 metus »
 Mergina žvilgtelėjo į Mioną, gal jai pasirodė gal ne - tačiau atrodo Miona ir astronomija tarpusavy nedraugauja.
 Roana kaip mat išskleidė trikojį ir pritvirtino prie jo teleskopo pagrindą. Nesunkiai pritvirtinusi vamzdį prie teleskopo, priėjo prie Heros. - Teisingai, ieškiklis tvirtinasi čia. - Šyptelėjo stebėdama naujos bičiulės progresą.
 Amneta kantriai laukė pasipilsiančių klausimų ir buvo pasiruošusi ramiai į juos reaguoti. Juk Gaja, nors ir jaunesnė beveik 17 mėnesių, tačiau buvo nepalyginamas vaikas ir uždavinėjo begalę klausimų. - Leisk padėsiu. - Atsargiai paėmė iš ketvirtakursės okuliarą ir teleskopą bei lėtai, rodydama kaip tai daroma, pritvirtino jį prie pagrindo. - Netrukdai, esu pripratusi prie smalsių žmonių. - Tarė. - Pabandyk dabar pati pritvirtinti teleskopą prie trikojo. Tai nėra sunku. - Padrąsino, o pati paėmė ir uždėjo ant savojo teleskopo ieškiklį bei okuliarą. Tuoj ir ant vieno ir ant kito liks pritvirtinti tik po vamzdį ir darbas baigtas!

*

Neprisijungęs Miona Hera

 • Burtininkė
 • ****
 • 231
 • Lytis: Moteris
Ats: II astronomijos pamoka III-VII kursams
« Atsakymas #9 Prieš 1 metus »
- Aaai, matai kaip įdomiai... - nutęsė ketvirtakursė. Pasijautė labai nejaukiai. Tikrai gerai suprato, jog Roana pratusi prie klausinėjančių, bet kažkodėl nesmagumas vis tiek pasiliko.
Miona atsargiai paėmė teleskopą, prie kurio šviliukė pritvirtino ir okuliarą. Buvo dėkinga už pagalbą, todėl tarstelėjo:
- Ačiū.
Pritvirtinti vamzdį prie trikojo jau nebuvo itin sunku. Mergina bemaž suprato, ar bent tarėsi suprantanti, kokiu principu viskas čia sujungiama. Užduotis sudėti teleskopą buvo kur kas sudėtingesnė nei atrodė iš pat pradžių.
- Darsyk dėkoju. Abejoju, ar be tavęs būčiau išsivertusi. Vis bandau užtaisyti spragas savo žiniose, susijusiose su astronomija, bet jų labai daug, - atsidūsėjo ir žvilgtelėjo į porininkės darbo vaisių. - O tu, kaip matau, jau baigei. Domiesi astronomija ar kaip čia?
Šviesiaplaukė stengėsi užmegzti bent šiokius tokius ryšius su kito koledžo prefekte. Atrodė visai reikalingas dalykas, nors ir bemaž su niekuo iš kito koledžo nėra daug kalbėjusi. Prisiminusi klastuolį ji atsidūsėjo. Abejojo, ar galėjo pavadinti jų bendravimą sklandžiu.
- O šiaip, čia jau viskas? Daugiau nieko nereikia daryti? - šyptelėjo mergaičiukė.
Keturiolikmetė patogiau įsitaisė suole ir laukė profesoriaus komentaro.

*

Neprisijungęs Roana Amneta

 • Kvidičininkė
 • ****
 • 390
 • Lytis: Moteris
 • I'm lost.
Ats: II astronomijos pamoka III-VII kursams
« Atsakymas #10 Prieš 1 metus »
 - Prašom. - Atsakė šeštakursė ir prisitraukusi kėdę atsisėdo. Pasirėmusi alkūnę į stalą ir delnu atsiremdama į smakrą, stebėjo raudonojo koledžo atstovę. Tuo pat metu svarstė ką dabar veikia Kasandra. Juk tą kvailelę išmes, jeigu ji neišlaikys VML egzaminų šiemet. Tyliai, beveik nepastebimai rausvaplaukė atsiduso, puikiai suvokdama jog tai tik pačios penktakursės reikalas.
 - Nėr už ką. - Šyptelėjo. - Suprantu, kad ne visi gali susidraugauti su astronomija, bet džiūgu matyti besistengiančius. Taip, gal net per daug duomiuosi astronomija. Mama sakė, kad su tokiom žiniom reiktų baigus Hogvartsą vykti į Uagadou ir ten pasimokyti astronomijos, na o tada tapti profesore čia. - Tarstelėjo prisiminusi, kiek visko apie Uagadou Evelyn sužinojo iš Gajos - o ta savo eilėj nugirdo iš Kajaus ir įsigilino į detales, prisirinkdama įvairių knygų.
 - Taip jau viskas, tereikia palaukti pamokos pabaigos.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 352
 • Lytis: Vyras
Ats: II astronomijos pamoka III-VII kursams
« Atsakymas #11 Prieš 1 metus »
Matthew sėdėjo kėdėje ir ramiai žvelgė į klasę. Tačiau viduje toli gražu ramus nesijautė. Jam visą laiką vaidenosi, kaip kas nors iš mokinių sudaužo teleskopą. Profesorius puikiai žinojo, kad tokiu atveju nesugebės visko sutvarkyti. Ir ką tu veikei visus tuos septynerius metus Hogvartse? dūsavo juodaplaukis. Tačiau bent kol kas nebuvo dėl ko dūsauti. Panašu, kad mokiniams sekėsi gana sunkiai, tačiau nepasitaikė nei sulaužytų teleskopo, nei kūno dalių. Galgi viskas bus gerai bandė save raminti buvęs grifas. Tačiau kažkokia nuojauta kuždėjo, kad kas nors netrukus būtinai atsitiks. Tad Matthew negalėdamas visiškai atsipalaiduoti žvelgė į mokinius.
- Pamokos laikas įpusėjo, - po kurio laiko pranešė jis. - Tie, kurie dar tik pradedate, siūlau paskubėti.
Turner mintyse tikėjosi, kad skubėjimas neatneš jokių nelaimių, tačiau labai tikėjosi, kad mokiniai spės atlikti darbą.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 352
 • Lytis: Vyras
Ats: II astronomijos pamoka III-VII kursams
« Atsakymas #12 Prieš 1 metus »
Pagaliau atėjo laikas, kai netrukus turėjo skambėti varpas. Matthew buvo tuo visai patenkintas. Jis pats labai mėgo bandyti sudėti teleskopą, tačiau, atrodo, dabartiniai mokiniai ne itin susižavėjo šita užduotimi. Ką gi... tik tiek tesugebėjo sau pasakyti profesorius. Jis stengėsi. O jeigu mokiniams nepatinka... Kitą kartą pasistengs labiau. Gal.
- Prie teleskopų palikite pergamento lapelius su savo vardu, kad žinočiau, kuris teleskopas yra kieno, - galiausiai pratarė juodaplaukis. - Tie, kurie dirbote poroje, susitarkite, kuris teleskopas kam priklausys.
Matthew įtarė, kad taip, ko gero, išpliurpė, apie ką bus kita astronomijos pamoka. Tačiau tai pranešti reikėjo. Na ką, jeigu jie kitą kartą neateis, patys praras visą smagumą. Turner tikėjo, kad kita pamoka bus tikrai verta dėmesio.
Pagaliau nuskambėjo varpas. Buvęs grifas nusišypsojo ir pratarė:
- Ačiū už dalyvavimą pamokoje. Iki pasimatymo!
Mokiniams palikus klasę juodaplaukis dūsaudamas susirinko teleskopus ir sustatė juos prie savo stalo. Nutaręs, kad sutvarkys kitą kartą, Matthew paliko klasę.