0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 348
 • Lytis: Vyras
Pamažu rudenėjo. Dienos ėjo vis trumpyn ir tamsyn. Matthew šiek tiek nerimavo, nes jo planuose buvo bent viena giedra naktis. Tačiau su tokiu oru kažin ar galima tokios tikėtis...
Tačiau ši pamoka vyko dienos metu ir oras lauke neturėjo didelės reikšmės. Tiesa, siaubinga liūtis už lango profesoriui nelabai tepatiko: ar galima tikėtis, kad mokiniai tokiu oru kelsis iš lovų, kad ateitų į pamoką? Ko gero, dauguma liks vartytis lovose... Tačiau pamoką vesti reikėjo, tad profesorius Turner atėjo į ją pasiruošęs ir žvalus.
Pasisveikindamas su kiekvienu įėjusiu mokiniu, Matthew sėdėjo savo kėdėje. Galiausiai jis nutarė, kad daugiau niekas nepasirodys. Tad buvęs grifas atsistojo ir pratarė:
- Sveiki. Kaip matote, ši pamoka yra skirta tik jauniausiems mokiniams. Tikiuosi, kad tai padės jums lengviau ją suprasti. Jeigu kyla bent menkiausias klausimas, prašau kreiptis į mane. Man visada malonu padėti.
Matthew šiek tiek pavaikščiojo klasės priekyje ir vėl atsisuko į mokinius.
- Kaip matote, kiekvienam ant stalo yra padėta po keistą daiktą. Galbūt tai atrodo panašu į žemėlapį? Šiek tiek panašu, tačiau ne visai. Manau, kad jau supratote, kas tai yra. Tačiau vis dėlto paprašysiu tai įvardinti garsiai. Taigi, kas yra tie daiktai ir ar galite pasakyti, kam jie reikalingi? Atsakymų nekartokite, tačiau jeigu manote, kad anksčiau pasisakęs mokinys suklydo, galite pataisyti atsakymą.
Matthew nutilo ir laukė pakylančių rankų.

Daiktas, kurį turite ant stalo atrodo taip: https://goo.gl/images/GmGjVf Atsakymų nekartokite, todėl labai neišsiplėskite. Ir nepasakokite per daug. Kas tai yra ir kam to reikia. Pamoka bus pratęsta šeštadienį.

*

Neprisijungęs Neli Blue

 • II kursas
 • *
 • 23
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Ats: II astronomijos pamoka I ir II kursams
« Atsakymas #1 Prieš 1 metus »
Neli nekantraudama ėjo į astronomiją.Pamoka ir vėl vyko viduje pilies, ir dieną.Na, dabar daugumą laiko lyja, apsiniaukę, tad priežastis aiški - naktį žvaigždžių tiesiog nematytume.Tokį laiką reikia išnaudoti teorijos mokymuisi.Pirmoji pamoka buvo įdomi, pakeltų rankų buvo nemažai.Švilpiukei patiko astronomija, tad ji laukė, ką naujo atneš ši pamoka.Įėjusi pasisveikino su mokytoju.Tai jau tapo instinktyviu dalyku.Įeini į kabinetą, pasakai "laba diena" ir atsisėdi.Tada prabūni pamokoj, atsistoji, pasakai "viso gero" ir išeini.Mergaitės mintis nutraukė žvilgsnis, nukrypęs link daikto, padėto ant jos suolo.Ji žinojo, kas tai yra, ir nekantravo pasidalinti savo žiniomis su kitais.Mokytojui uždavus klausimą, jos ranką šaute šovė į viršų.
- Šis daiktas vadinamas Planisfera.Tai žvaigždėlapis, kuriame sužymėti 88 žvaigždynai ir galima sužinoti, kokius žvaigždynus matysime tikslų mėnesį, dieną ar valandą.
Švilpiukė išraudo, nes šiek tiek paskubėjo ir išbėrė informaciją.Juk mokytojas liepė neišsiplėtoti.Na, kaip bus, taip bus...

*

Neprisijungęs Ella Moon

 • II kursas
 • *
 • 63
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • nieko nežinau
Ats: II astronomijos pamoka I ir II kursams
« Atsakymas #2 Prieš 1 metus »
Už lango siaunčiantis lietus skatino visą dieną gulėti lovoje, skaityti knygą ar žaisti su gyvūnais. Ella prisivertė išlipti iš lovos, o jau, kad tai padarė, liepė sau nueiti ir į antrą astronomijos pamoką. Mergaitė lėtai tipeno į aukščiausią mokyklos tašką, šį kartą jau be paveikslų pagalbos.
 Durims atsivėrus, mergaitė pamatė pustuštę klasę. Turbūt visi tingi, mąstė pirmakursė. Ji priėjo prie profesoriaus, pasisveikino ir sparčiai nužingsniavo į suolą prie lango. Atsisėdusi išsitraukė lazdelę, pasidėjo pergamentą bei plunksną.
 Išklausiusi profesoriaus Turner klausimą, ji nužvelgė ant stalo gulintį daiktą ir apžiūrėjusi nedrąsiai pakėlė ranką.
- Šis daiktas yra žvaigždžių žemėlapis, - garsiai, bet nelabai užtikrintai tarė, - rodantis dangaus išvaizdą tam tikroje vietoje, arba tam tikru laiku.

*

Neprisijungęs Bella Cullen

 • II kursas
 • *
 • 33
 • Taškai: 20
 • Lytis: Moteris
 • nėra to blogo , kas neišeitų į gera
Ats: II astronomijos pamoka I ir II kursams
« Atsakymas #3 Prieš 1 metus »
Bella prabudusi pažvelgė pro langą ir pamatė jog oras lauke nekoks, siaubinga liūtis. Kadangi ryte neturėjo pamokų galėjo sau leisti pamiegoti.  Bella mėgo lietų. Apsirengusi Bella mokyklinę uniforma pažvelgė į tvarkaraštį ir suprato jog laikas keliauti į astronomijos pamoką.  Priėjusi klasę Bella įžengė į ją. Pasisveikino su profesoriumi ir atsisėdo į priekį. prasidėjus pamokai Bella smalsiai klausėsi profesoriaus. Tačiau dėmesį patraukė daiktas stovintis ant stalo. Bella žvilgtelėjo panašu į žemėlapį galvojo mintyse. išgirdusi klausimą užduotą Bella pakėlė ranką:
- Pagalbinė priemonė, padedanti sužinoti apie žvaigždynus. Taip pat parodo kada tam tikra dangaus dalis bus matoma iš mano stebėjimo vietos.
Bella tikėjosi jog atsakė teisingai.

*

Neprisijungęs Mia Moon

 • I kursas
 • *
 • 38
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • mažos katytės
Ats: II astronomijos pamoka I ir II kursams
« Atsakymas #4 Prieš 1 metus »
Šiandien Mija visą dieną buvo liūdna, nes už lango buvo labai blogas oras. Ji niekada nemėgdavo lietaus. Ji lietai ėjo prie astronomijos klasės. Šiandien pamoka buvo tik 1 ir 2 kursams. Švilpė džiaugėsi, nes tikėjosi, kad galės atsakyti į daugiau klausimų. Mergaitė lėtai pradėjo lipti laiptais į viršų. Ji užėjo į klase. Pasisveikinus su mokytoju mėlynakė atsisėdo į paskutinį suolą. Klasėje pradėjo rinktis vis daugiau burtininku, bet šalia Mijos niekas neatsisėdo. ji liūdnai pasižiūrėjo į lietu. Prasidėjo pamoką, staiga Švilpė pamatė ant stalo keistą daiktą, bet Mija prisiminė, kad ji apie šį daiktą girdėjo. Mokytojas kaip tik paklausė apie jį. Mergaitė lėtai pakėlė ranka ir pasakė:
- Tai sukantis žvaigždžių žemėlapis, jis rodo kokias žvaigždes galima pamatyti šuo metu.
Ji atsiduso, nes mažai žinojo apie Planisfera.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Mia Moon »


*

Neprisijungęs Veronika Prada Kastela

 • I kursas
 • *
 • 4
 • Taškai:
Ats: II astronomijos pamoka I ir II kursams
« Atsakymas #5 Prieš 1 metus »
 Išaušo darganotas rytas. Veronika buvo prastos nuotaikos, nes už lango buvo siaubinga liūtis, o lietaus ji niekada nemėgo. Susiruošusi ji pažvelgė į savo tvarkaraštį kur buvo užrašyta pirmoji pamoka: astronomija. Ji lėtu žingsniu lengvai kaukšėdama savo kulniukais į grindis svarstė ką tokiu prastu oru jie veiks per astronomiją. Įėjusi į klasę Veronika sužinojo, kad pamoka vyks tik pirmam ir antram kursui. Susiradusi vietą ir pasiruošusi visas reikalingas priemones pamokai blyškiaveidė laukė pamokos pradžią skelbiančio skambučio. Štai ir prasidėjo pamoka. Sumanioji varnanagė apsimiegojusi klausėsi profesoriaus, kai jis uždavė klausimą. Ji pasižiūrėjo į daiktą ant stalo ir grakščiai pakėlusi ranka prabilo:
 - Planisfera tai sukamasis žvaigždėlapis. Joje žvaigždynai yra sužymėti pagal mėnesius, dienas ir valandas.Planisfera yra puikus dangaus orientyras, ieškant žvaigždynų, ūkų, galaktikų ir planetų, - švelniu tyliu balseliu paaiškino ji.
 Baigusi ji nutilo ir kukliai sudėjusi rankas ant stalo klausydamasi  toliau svarstė ar teisingai atsakė į klausimą.

« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Veronika Prada Kastela »

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 348
 • Lytis: Vyras
Ats: II astronomijos pamoka I ir II kursams
« Atsakymas #6 Prieš 1 metus »
Matthew klausėsi mokinių ir mintyse pastebėjo sau, kad buvo teisus: per pirmąją pamoką rodytas mokinių aktyvumas tebuvo mokslo metų pradžios entuziazmas... Tačiau keli mokiniai atsakymus pateikė, tad viskas nebuvo taip blogai.
- Dėkoju pasisakusiems, - prabilo profesorius Turner, kai buvo akivaizdu, kad daugiau nė vienas mokinys nieko nebepasakys. - Panelės Blue atsakymas yra labai geras. Tačiau turiu pastebėti, kad būtent tokio tipo žvaigždėlapiuose nepamatysime visų 88 žvaigždynų, nes tokio tipo žvaigždėlapis yra skirtas tik tam tikrai teritorijai. Tačiau tavo atsakymas vertas 2 taškų. Panele Moon, deja tau taškų skirti negaliu. Visų pirma, prašiau atsakymų nekartoti. Be to, nepaisant to, kad turbūt turėjai omenyje teisingą atsakymą, šis daiktas nėra vadinamas žvaigždžių žemėlapis. Panelei Cullen skiriu du taškus: pasakei būtent tai, kuo pasižymi tokio tipo žvaigždėlapis: nes jis parodo būtent kokią dangaus dalį matysime. Panele Moon, - Matthew sutriko, nes jam pasirodė, kad į panelę Moon jis jau kreipėsi. Tad jis pridūrė: - Mia Moon. Vėlgi: šis daiktas nėra žvaigždžių žemėlapis, nors ir tikiu, kad turėjai omeny teisingą atsakymą, taškų skirti negaliu. O šiuo metu mes galime matyti tik saulę. Nors, pažvelgus pro langą, akivaizdu, kad ir jos nelabai matosi. Taip, šis daiktas parodo, kokias žvaigždes galime matyti tam tikru laiku, tačiau šis atsakymas jau buvo minėtas anksčiau. Panelei Kastelai skiriu du taškus. Ji vienintelė paminėjo mums labiau priimtiną pavadinimą: sukamasis žvaigždėlapis. Taip pat tik ji paminėjo, kad ten galima rasti ne tik žvaigždes, bet ir ūkus, galaktikas. Tiesa, tokiame žvaigždėlapyje planetų nebus - jos juda pernelyg greitai. Tačiau atsakymas buvo tikrai geras, tad skiriu du taškus.
Profesorius Turner kiek pavargo nuo ilgo šnekėjimo, o dar nė nepradėjo pristatinėti praktikos... Tad jis tyliai atsidusęs prabilo vėl:
- Šiandien pasimokysime naudotis tokiu sukamuoju žvaigždėlapiu. Labai svarbu yra žinoti, kas yra rektascencija ir deklinacija. Tačiau jums šie žodžiai skamba labai baisiai. Nebijokite - mes apie tai nekalbėsime. Tačiau iki kitos pamokos pasiskaitykite ir, jeigu kas nors neaišku, klauskite. Kaip matote, žvaigždėlapio pakraštyje yra surašytos datos ir valandos. Tai yra būdas nustatyti žvaigždėlapį tam tikrai datai ir valandai. Žvaigždėlapis, kuris yra ant jūsų stalo, mums nelabai tinka, nes jis rodo dangų, kurį matytume būdami Ispanijoje. Jūsų užduotis yra patiems pasidaryti tokį žvaigždėlapį ir atsakyti į klausimus, kurie yra lentoje. Juos turite užrašyti ant pergamento ir atnešti man. Nepamirškite užrašyti vardo ir koledžo.
Profesorius nutilo. Jis svarstė, ką dar reikėtų pasakyti, kad kiltų kuo mažiau klausimų. Po kiek laiko juodaplaukis prabilo vėl:
- Ant mano stalo yra dėžutės su dviem žvaigždėlapio dalimis ir žirklėmis. Dalies, kurioje yra sužymėti žvaigždynai galite nekirpti. Tačiau dalis, kurią turėsite sukti, turi būti iškirpta teisingai. - Matthew iškėlė pavyzdį ir parodė mokiniams. - Kaip matote, čia yra duotos kelios koordinatės. Jums reikia iškirpti ties ta, ties kuria esame mes, o tai yra 56 laipsniai. Prieš atsakinėdami į klausimus atneškite žvaigždėlapį man, kad patikrinčiau, ar gerai išsikirpote.
Profesoriui Turner pasirodė, kad jis viską paaiškino labai neaiškiai. Matthew niekada nebuvo geras šnekėtojas... Tačiau kas pasakyta, tas pasakyta. Jis dar pridūrė:
- Jeigu kas neaišku, klauskite. Siūlau gerai apžiūrėti duotąjį žvaigždėlapį prieš pradedant gaminti savo.

Ką jums reikia iškirpti: duotame paveikslėlyje yra ta juoda dalis ir iš jos iškirptas ovalas. Forma tokia, kaip mėlynos dalies, kur matosi žvaigždės. Duota latitude 40, jums tai turi būti 56. Labai smulkiai galite neaprašinėti, kaip kerpate, tačiau turite išsikirpti bet kuriuo atveju. Galite parašyti, kaip ateinate pas mane ir aš patikrinu, bet nelaukite mano atsakymo, leidžiu parašyti, kad gavote patvirtinimą, kad viskas gerai. Jeigu norite, galite išsikirpti blogai, tada atrašysiu. Tokiu atveju parašykite asmeninę žinutę, kad pastebėčiau, kad reikia atrašyti.
Klausimai, į kuriuos reikia atsakyti:

1. Kiek Zodiako žvaigždynų matysis kovo 25 dienos 23 val. (tiek Ispanijoje, tiek Britanijoje)?
2. Kelintą valandą naktį iš kovo 25 į 26 leisis Mergelės žvaigždynas (tiek Ispanijoje, tiek Britanijoje)?
3. Ar tą pačią naktį bus galima pamatyti Persėjo žvaigždyną (tiek Ispanijoje, tiek Britanijoje)?
4. Koks žvaigždynas tekės tą pačią naktį 23 val. (tiek Ispanijoje, tiek Britanijoje)?

Kaip matote, turite naudotis abiem žvaigždėlapiais: ir duotuoju, ir tuo, kurį pasidarėte. KLAUSIMŲ Į LAPELIUS NEPERRAŠOTE, tik klausimo nr. Logiška, kad atsakymai turi būti skirtingi abiems šalims.
Jeigu nesuprantate, ko prašau, parašykite asmeniškai. Galite neaprašinėti, kaip atsakinėjate į kiekvieną klausimą, tačiau jeigu visur bus: pažiūrėjo ir pamatė, kad atsakymas toks, mažės pažymys. Žvaigždėlapius galite plėšyti, galite prašyti profesoriaus pagalbos, tačiau siūlau tokiu atveju parašyti asmeniškai.
Bent du postai. Pamoką uždarysiu pirmą balandžio savaitgalį.

*

Neprisijungęs Bastiano Zuccarelli

 • Šluotų meistras
 • ****
 • 259
 • Lytis: Vyras
 • Mamma mia!
Ats: II astronomijos pamoka I ir II kursams
« Atsakymas #7 Prieš 1 metus »
   Nors tai buvo diena, o ne vėlyva naktis, vos į klasę įžengęs Marcus labai plačiai nusižiovavo. Kita vertus, jeigu kalbėsim atvirai, naktį gal jis būtų buvęs net kiek žvalesnis, mat panaktinėti mėgo. Bet dabar jo mieguistumo priežastis, ko gero, buvo ta didžiulė ir bjauri liūtis, kurios šniokštimas girdėjosi net per storas sienas, šiltose ir jaukiose patalpose, kur besėdint tiesiog ima lipti akys. Ypač nuo tokio rudeniško oro. Bet Marcus pasiaukojo. Grifų Gūžtos labui. Nors buvo vaikščiojanti miegančioji gražuolė, jautėsi kaip valstybės didvyris, Vytauto Didžiojo ordino laimėtojas ar koksai betmenas. Gal Joker'is į pietus primaišė migdomųjų. Kaip ten bebūtų, sotūs ir šilti pietus mokymosi proceso nepalengvina.
   Pusiausnūdoje prasėdėjęs teoriją, pasirėmęs sunkią, svyrančią galvą ranka, kad jei užmigtų, tai bent jai krentant ant stalo atsibustų, Green'as buku žvilgsniu pradėbsojo į profesorių. Dar sykį saldžiai nusižiovavęs ir pašnairavęs pro langą, pro kurį nieko nesimatė, mat lietus pylė taip, lyg ant langų būtų krioklys.
   - Čia šitą išsikirpti? - staiga atkutęs timptelėjo priešais sėdinčiam mokiniui už megztinio grifiukas. Kad ir kas ten buvo, į vaikį dėmesio neatkreipė. Marcus'as kurį laiką stebėjo kažkokias varnes, sėdėjusias toliau nuo jo. Įsitikinęs, kad jo hipotezė apie darbą buvo teisinga, vaikis pasiėmė žirkles ir kiek suirzęs ėmė kirpti netaisyklingo apskritimo formos žvaigždėlapį. Retai tekdavo jam naudotis šiuo žiobarišku įrankiu ir jis niekaip nesuprato, kodėl nėra išrasta, pavyzdžiui, kokių nors kerų, kurie tą kirpimo procesą pagreitintų ir padarytų paprastesnį.
   Iškirpęs, nors ir nelabai lygiai, apskritimą, vaikinas nudūlino pas profesorių. Gavęs abejojantį, bet teigiamą atsakymą ir leidimą dirbti toliau, antrakursis grįžo į suolą ir įsižvelgė į klausimus, parašytus lentoje.
   ,,Kas čia per grybas?.." - išpūtė akis moksleivis, supratęs, kad nė velnio nesupranta.
„Bet turėtum susimąstyti, ar tavo moralė nesivolioja ten, kur siunti kavą", - Mio

*

Neprisijungęs Bella Cullen

 • II kursas
 • *
 • 33
 • Taškai: 20
 • Lytis: Moteris
 • nėra to blogo , kas neišeitų į gera
Ats: II astronomijos pamoka I ir II kursams
« Atsakymas #8 Prieš 1 metus »
Pirmakursė Bella apsidžiaugė pirmoji pamokos dalis pasisekė taip gerai. Tačiau atėjus praktikos daliai  Bella klausėsi profesorės ir suprato jog ši dalis bus gan sunki. Ant stalo atsiradus reikalingoms priemonėms Bella kibo prie darbo. Iš penkto karto pavykus išsikirpti mėlynąją dalį ovalo Bella atsistojo ir nukeliavo iki profesorės stalo jog patikrintų ar gerai padarė . Bella gavusi profesorės patvirtinimą grįžo prie savo nesutvarkyto stalo. Surinkusi Bella  nuo stalo visas šiukšles, jas išmetė klasėje esančioje šiūkšledėžėje.
Atsisėdusi Bella stebėjo ir suprato jog ir kitiems nelabai sekasi ši užduotis. Bella sėdėjo ir mąstė ką toliau daryti ir pastebėjo jog žvaigždėlapio krašte parašyta data ir laikas buvo netinkama klausimams, todėl Bellai teko pačiai nustatyti datą į kovo 25 dieną bei 23 valandą. Sunkiai sekėsi tai padaryti, bet šiaip ne taip nustatė reikiamą datą ir laiką.
Pasiėmusi pergamentą ir plunksną pradėjo atsakinėti į lentoje esančius klausimus.

*

Neprisijungęs Bella Cullen

 • II kursas
 • *
 • 33
 • Taškai: 20
 • Lytis: Moteris
 • nėra to blogo , kas neišeitų į gera
Ats: II astronomijos pamoka I ir II kursams
« Atsakymas #9 Prieš 1 metus »
Nors Bella buvo pasiruošusi rašyti atsakymus, dar jų nebuvo radusi. Tad teko ilgai sukioti žemėlapį kol rado atsakymus, tačiau nežinojo ar jie geri.
Citata
1.   Manau jog Kovo 25 dieną 23 valandą Ispanijoje bus galima matyti Liūto ir Mergelės zodiako žvaigždynus, o Britanijoje Vandenio, Mergelės ir Vėžio zodiako žvaigždynai.
2.   Ispanijoje nusileis 2 nakties o Britanijoje 4 nakties.
3.   Ispanijoje bus galima matyti Persėjo žvaigždyną anksčiau negu Britanijoje. Tad atsakymas ne negalės matyti tuo pat metu Persėjo žvaigždyno. Parašiusi Bella susimąstė ar atsakė teisingai. 
4.   Dvynių žvaigždynas tekės tą pačią dieną ir tą pačią valandą.
Parašiusi Bella trumpus, bet tikėjosi jog teisingus atsakymus. Nunešė juos profesorei. Žvilgtelėjusi į kitų mokinių darbus suprato jog ne visiems gerai sekėsi atsakinėti į klausimus. Kiti dar net nebuvo išsikirpę, kaip reikia žvaigždėlapio. Nunešusi Bella savo darbą grįžo į savo suolą žvelgė pro langą, bei laukė varpo dūžių pranešančių  jog pasibaigė pamoka.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Bella Cullen »

*

Neprisijungęs Aura Lojalioji

 • I kursas
 • *
 • 5
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Ats: II astronomijos pamoka I ir II kursams
« Atsakymas #10 Prieš 1 metus »
 Pirmoji pamokos dalis Aurai visai patiko ir prabėgo greitai, tačiau antra ne... Kai profesorius pasakė, kad reikės kirpti, Aura susinervino. Ji niekada nemėgo kirpti ar daryti kokius nors rankdarbius, jai tai nesisekdavo. Kai reikiami daiktai atsirado ant stalo, Aura atsisuko į savo suolo draugę ir pasakė:
- Sėkmės.
- Kam man reikia sėkmės kerpant ovalą?
Aura supratusi, kad ji tik iš jos pasišaipys nusisuko ir pradėjo kirpti. Iš pradžių jai sekėsi nelabai gerai, bet pabaigoje ji džiaugėsi savo darbu. Baigusi, bijodama nunešė darbą profesoriui. Jis nusišypsojo ir pasakė, kad gali atsakinėti į klausimus. Kai grįžo į savo vietą ir perskaitė klausimus, ji užsiėmė už galvos ir visiškai nežinojo kaip atsakyti į tuos klausimus.
AGNĖ :)

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 348
 • Lytis: Vyras
Ats: II astronomijos pamoka I ir II kursams
« Atsakymas #11 Prieš 1 metus »
Matthew stebėjo, kaip mokiniai atlieka praktinę užduotį. Panašu, kad jiems sekėsi sunkiai. Profesorius su apmaudu pagalvojo, kad, ko gero, uždavė pernelyg sudėtingą užduotį. Ir tada susimąstęs pagalvojo apie tai, kaip jiems seksis kita pamoka. Gal bus lengviau viltingai pagalvojo Turner, nors toli gražu nebuvo tikras.
Kadangi tai buvo tokia pamoka, kur nelabai kas gali atsitikti, Matthew neilgai trukus pradėjo nuobodžiauti. Jis stengėsi stebėti mokinius, kad būtų pasiruošęs padėti, jeigu tik pakils kuri nors ranka. Tačiau klausimų mokiniams nekilo - ar bent jau jie nebuvo nusiteikę jų užduoti. Tad profesoriui ilgą laiką teko kovoti su miegu.
Pagaliau pamoka priartėjo prie pabaigos. Turner atsistojo nuo kėdės ir garsiai pasakė:
- Tuoj skambės varpas. Visi atneškite tai, ką parašėte - net ir tie, kurie nespėjote pabaigti. Taip pat užsirašykite vardą ant savo pagaminto žvaigždėlapio ir taip pat atneškite man. Jų prireiks kitoje pamokoje.
Turner žvelgė, kaip mokiniai pamažu ruošiasi keliauti iš klasės. Profesorius šyptelėjęs atsisveikino ir kai paskutinis mokinys uždarė klasės duris, Turner neskubėdamas sutvarkė kabinetą ir ramiu žingsniu patraukė durų link.