0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Burtininkas
 • ****
 • 261
 • Lytis: Vyras
 • Astronomai duobkasiai - mes pakasim jus skersai!
Gražus rugsėjo rytas. Matthew lipo laiptais į astronomijos bokštą ir pats tuo netikėjo. Jis buvo įsitikinęs, kad bandymas mokytojauti buvo klaida. Tačiau jau kitais mokslo metais grįžo į Hogvartsą. Ir dar dėstys dalyką, kurio egzistavimas buvo daugiau negu keistas... Profesorius Turner, besimokydamas Hogvartse, į astronomijos pamokas ateidavo retai. Dažnai dėl to, kad šios vykdavo naktį, o jis buvo pernelyg didelis tinginys, kad kažkur naktį eitų. Tad nutarė pirmąją pamoką padaryti dienos metu. Kita vertus, ką gali žinoti, kokį tingumo lygį yra pasiekę dabartiniai moksleiviai?
Įėjęs į klasę Matthew apsižvalgė. Nepaisant to, kad mokslas atrodė bevertis, klasė buvo jauki. Tad buvęs grifas nė nesivargino ką nors bandyti keisti. Magas vis dar iš jo buvo nekoks. Ir, ko gero, tai niekada nepasikeis.
Su šiokiu tokiu jauduliu vyrukas laukė mokinių. Kiekvienam linktelėjo ir džiaugėsi, kad Hogvartse dar yra tokių, kurie netingi užlipti į aukštą bokštą. Galiausiai kabineto durys užsidarė. Matthew atsistojo nuo kėdės ir garsiai prabilo:
- Sveiki susirinkę į pirmąją astronomijos pamoką. Aš esu Matthew Turner. Kai kurie mane galbūt prisimenate, nes pernai dėsčiau Magijos istoriją. Labai tikiuosi, kad būsite aktyvūs.
Matthew pasvarstė, ar reikia dar ką nors pridurti, kai nusprendė, kad neverta. Tad iš karto perėjo prie pamokos temos.
- Šiandien pakalbėsime apie šiais laikais labai aktualią astronominę temą. Tai yra egzoplanetos. Tad teorinis klausimas yra toks: ką galite pasakyti apie egzoplanetas? Kodėl jos šiais laikais yra tokios aktualios?
Matthew nutilo ir laukė, kol mokiniai ką nors pasakys. Mintyse profesorius meldėsi, kad pakiltų bent viena ranka.

Atsakykite į vieną klausimą (pasirinkite, kurį). Neatsakinėkite labai plačiai, kad paliktumėte ką pasakyti ir kitiems. Atsakymų nekartokite. Jeigu bus copy+paste nuo Wikipedijos ar kito internetinio puslapio, bus mažinami balai – jeigu jau skaitote ten, parašykite savais žodžiais. Teorija iki kovo 6 d.

*

Neprisijungęs Astoria Reddick

 • I kursas
 • *
 • 2
 • Taškai:
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #1 Prieš 1 metus »
Egzoplanetos, tai tos planetos, kurių nėra Saulės sistemoje. Šiais laikais, jos yra aktualios dėl to, kad tai planetos, kuriose galbūt bus galima apgyvendinti žmones.

Ši pamoka nėra laisvojo stiliaus. Tai reiškia, kad turi parašyti RPG postą (trečiuoju asmeniu, būtuoju kartiniu laiku, žinutėje bent 600 simbolių), kaip tavo veikėjas ateina į pamoką, pakelia ranką ir atsako į klausimą. Taip pat minėjau, kad vienas mokinys turėtų atsakyti į vieną klausimą. Prašau pataisyti postą iki tol, kol bus paskelbta praktika (kovo 6 d.)
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Matthew Turner »

*

Neprisijungęs Davina Murrell

 • Burtininkė
 • ****
 • 423
 • Lytis: Moteris
 • Kalbėti - gamtos noras, tylėti - išminties.
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #2 Prieš 1 metus »
Lipant laiptais, vedančiais į aukščiausią Hogvartso bokštą, merginos žvilgsnis klaidžiojo sienose vos matomais įtrūkimais. Nepriekaištinga vilkolakės rega leido įžvelgti net sunkiai pastebimus dalykus, o jautri klausa nuolat gaudė aplink vos girdimus garsus. Kelis dešimtis kartų sustiprėję pojūčiai suteikė nemažai privalumų. Vienas iš jų - puikus matymas tamsoje. Juk keliaujant į astronomijos pamoką neretai tekdavo sėlinti per tamsų koridorių. Tiesa, pirmoji šių mokslo metų astronomijos pamoka vyko šviesiuoju paros metu, tad naktinio matymo šįkart neprireikė.
Pasiekusi retai lankomą kabinetą, jaunoji ispanė švelniai nulenkė durų rankeną ir įžengė į kabinetą. Jauki kabineto patalpa, regis, mokinius pasitiko ištiestomis rankomis. Ar Hogvartsas taip pasiilgo ramybės drumstėjų?
Draugiškai nusišypsojusi profesoriui Davina pasuko prie artimiausio suolo ir patogiai susirangiusi kėdėje, kryptelėjo galvą nužvelgdama kabinetą. Netrukus šiame nuskambėjo profesoriaus balsas, atsimušdamas į sienas.
-Egzoplanetos nepriskiriamos prie saulės sistemos, nes sukasi aplink kitas žvaigždes ir didžioji jų dalis yra dujų kamuoliai,-trumpas ir aiškus atsakymas, regis, nuaidėjo pats pirmas. 

*

Neprisijungęs Miona Hera

 • VII kursas
 • *
 • 196
 • Taškai: 48
 • Lytis: Moteris
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #3 Prieš 1 metus »
Prasidėjo nauji mokslo metai, kurių Miona su užsidegimu laukė. Rytas pasirodė dar gan vasariškas, tad mergaitei kilo klausimas, kodėl profesorė sugalvojo pamoką vesti šviesiu paros metu, o tiksliau - rytą. Jai tai nebuvo būdinga. Bent jau neatrodė. Bet kokiu atveju, jau ketvirtą kursą besimokančiai grifiukei anie mokslo metai nebuvo tokie darbingi, kokių ji norėjo.
Dar prieš pamoką grifiukė nusprendė pabėgioti, kadangi su naujais mokslo metais jai nesinorėjo nutraukti ir sporto. Bent jau ne tada, kai kiekvieną vasaros rytą išbėgdavo palakstyti miško takais. Nors ir nesipuikavo savo užsidegimu sportui, bet giliai širdyje didžiavosi savimi, kad sugebėjo nepasiduoti tingumui.
Palengva užlipusi laiptais ir viršuje nė nepasirėmusi į turėklus (ką darydavo kiekvienąsyk, kai lankydavosi astronomijos pamokoje) mergaitė įžengė į astronimijos kabinetą. Nustebusi sustojo taroduryje: prie stalo sėdėjo ne profesorė, o profesorius. Tas pats, kuris anais metais dėstė magijos istoriją. Tyliai nupėdino į sabo vietą ir jau netrukus išgirdo teorinį klausimą. Apie egzoplanetas mergaitė buvo girdėjusi tikrai ne daug, kas visai nekėlė džiaugsmo ketvirtakursei.
- Kaip kad jau minėjo, egzoplanetos yra planetos, kurios egzistuoja užu Saulės sistemos ribų. Šios planetos yra priskiriamos prie tų, kurios yra tinkamos gyventi žmonėms. Kadangi Paukščių take yra apie du šimtai milijardų žvaigždžių, yra manoma, kad maždaug vienuolika milijardų aplink jas besisukančių egzoplanetų yra tinkamos gyventi bei yra panašaus dydžio kaip Žemės. Apie planetas, kurios būtų tinkamos gyventi žmonėms, jau buvo imta galvoti dar Antikoje, tačiau rimčiau apie šių planetų egzistavimą pradėta mąstyti maždaug XIX amžiuje. Pirmosios egzoplanetos buvo atrastos tik prieš keliasdešimt metų. Jas atrasti yra itin sunku todėl, ned yra labai mažos bei dar dėl daugelio kitų priežasčių.

*

Neprisijungęs Elride Endlercat

 • Burtininkė
 • *****
 • 609
 • Lytis: Moteris
 • Nebūk šlykštus.
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #4 Prieš 1 metus »
Elridė neskubėdama įpėdino į klasę ir nė nežvilgtelėjusi į profesorių patraukė link laisvo suolo. Kad jūs žinotumėte, kaip ji tingėjo eiti į pamoką, bet susigundžiusi galimybe sužinoti kažką gero apie kosmosą nusprendė nueiti.
Aišku, atsisėdusi į suolą mergaitė vis tiek privalėjo ištyrinėti profesorių. Turbūt paskutinius metus mato tą žmogų... Kodėl toks paprastas dalykas yra toks siaubingas?
Grifė nusižiovavo ir giliai įkvėpė oro. Laukti darėsi nuobodu, norėjosi kažką gero nuveikti, tačiau nieko gero neišmąstė. Mergiotė dairėsi aplink klasę, nieko gero nepastebėjo ir įsistebeilijo į suolą. Bet va, kai tik įsistebeilijo į jį ir prasidėjo nelemta pamoka.
Elridė pakėlė savo akis ir įsistebeilijo į profesorių, kuris dar praeitais metais dėstė Magijos Istorija, ir kokio velnio vyrukas sugalvojo perbėgti?
Kai buvo užduotas klausimas Grifiukė tik kelioms sekundėms pamąstė ir viskas, spėjo atsakyti jau keli žmogučiai. Na, gal visgi ten buvo ne kelios sekundės...
-Hm... Daug kas pasakyta jau, planetos už saulės sistemos ribų... O mums tai aktualu, kadangi manoma, jog bet kada žemė gali išnykti, tad ieškomas jos pakaitalas. Kiek atsimenu, žiobarai, o gal ir burtininkai... yra atradę kažką panašaus į Žemę, kuri nėra taip toli nuo mūsų.

*

Neprisijungęs Heriona Charles

 • I kursas
 • *
 • 2
 • Taškai:
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #5 Prieš 1 metus »
Pačią pirmą mokslo metų dieną Heriona atsikėlė labai anksti. Susiruošė, apsirengė ir nuskubėjo papusryčiauti. Papusryčiavusi iškart nuskubėjo prie astronomijos kabineto. Atėjusi į pamoka, pamatė koks mokytojas dėsto šį dalyką. Tai buvo vyras. Jis pradėjo kalbėti, o Heriona labai tyliai klausėsi,nes Herionai tikrai buvo įdomu. Mokytojas pasakė šiandienos temą ir uždavė vieną gan sunkų, bet įdomų klausimą:
- Mieli mokiniai, prašau pasakykite kas yra egzoplanetos? Tikiuosi, bent kažkas žino. - paklausė, susirupinęs profesorius.
- Profesoriau, manau, kad egzoplanetos tai  nepriskiriamos prie saulės sistemos, nes sukasi aplink kitas žvaigždes ir didžioji jų dalis yra dujų kamuoliai. - atsakė Heriona.

Savo poste rašai tik tai, ką jaučia ir kalba tavo veikėja. Prašau ištrinti profesoriaus žodžius. Laiko turi iki pamokos pabaigos.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Matthew Turner »

*

Neprisijungęs Bella Cullen

 • II kursas
 • *
 • 33
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • nėra to blogo , kas neišeitų į gera
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #6 Prieš 1 metus »
Pirmakursė Bella nustebo jog pirmoji Astronomijos pamoka vyks ne naktį o dieną.  Paspartinus žingsnius nukeliavo į pamoką. Įžengusi į klasę pasisveikino su profesoriumi ir atsisėdo į priekyje klasės esantį laisvą suolą. Išgirdusi klausimą pakėlė ranką ir nieko nelaukusi atsakė:
- Egzoplanetos, tai planetos esančios už saulės sistemos ribų.  Šios planetos būna įvairių dydžių ir turi skirtingas orbitas. Vienos glaudžiasi prie savo žvaigždės ir yra karštos, o kitos sudarytos iš ledo arba uolienos. Dauguma šių planetų yra didžiuliai dujų kamuoliai, tačiau daug didesni už mūsų Saulės sistemoje esantį Jupiterį.  Manoma jog Paukščių tako galaktikoje yra maždaug 11 milijonų planetų tinkamų gyvybei. Ši tema yra aktuali tuo jog norima surasti super žemę, kurioje galėtų vystytis gyvybė, bei gyventi žmonės.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Bella Cullen »

*

Neprisijungęs Mia Moon

 • I kursas
 • *
 • 38
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • mažos katytės
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #7 Prieš 1 metus »
Mija lėtai ėjo į astronomijos pamoka. Mokykloje jai nelabai sekėsi Astronomija, todėl visą laiką eidama jai drebėjo kojos. Mija bandė prisiminti viską ką mokėsi pradinėse klasėse. Po to ji atsivertė astronomijos vadovėli ir pradėjo skaityti ir skaitė jį iki pat klasės. Ji užėjo viena iš pirmų į klasę. Atsisėdo prie lango ir žiūrėjo minutėlę į linguojančius medžius. Po to vėl pradėjo skaityti vadovėlį. Prasidėjo pamoka. Šalia Mijos niekas nesėdėjo.Mokytojas pradėjo pamoką. Mija nusuko galvą į langą ir žiūrėjo į lėtai linguojančius medžius. Bet staiga mokytojas uždavė klausima. Mija suprato, kad žino į šį klausimą atsakimą:
-Egzoplanetos, tai planetos kurios nėra saulės sistemoje.
Ji labai bijojo, kad pasakė kažką ne taip, nes apie Egzoplanetas žinojo ne tiek ir daug.

« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Mia Moon »


*

Neprisijungęs Arily Difitz

 • I kursas
 • *
 • 6
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • Be yourself
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #8 Prieš 1 metus »
Pirmakursė Arily nerimavo kaip ir prieš tai buvusioje pamokoje. Tai jos pirma diena lankantis pamokose. Atėjusi į klasę, ji apžvelgė savo klasės draugus ir atsisėdo pačiame gale. Arily patiko astronomija. Mokykloje ši pamoka jai buvo mėgstamiausia, jos visas kambarys buvo išpuoštas planetomis, žvaigždėmis bei kitais už Žemės ribų esančiais kūnais. Pasiruošus pamokai ji spėliojo kaip atrodys profesorius, kokie namų darbai bus ar sunku bus mokytis? Mergina buvo paskendusi savo mintyse. Nuskambėjus skambučiui į klasę įžengė profesorius. Norėdamas patikrinti klasės žinias paklausė klausimą. Pakilo kelios rankos. Profesoriui pakvietus Arily atsakinėt ji tarė:
-Egzoplaneta - tai planeta esanti už Saulės sistemos ribų. Daugelis šio tipo planetų yra dujiniai kamuoliai, tokie kaip Jupiteris, tik daug kartų didesni. 

*

Neprisijungęs Emilie Edwardson

 • II kursas
 • *
 • 10
 • Taškai:
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #9 Prieš 1 metus »
Emilie tyliai pravėrė astronomijos kabineto duris ir įžengė į vidų. Ji visuomet žavėjosi bei domėjosi žvaigždėmis, todėl su nekantrumu laukė pamokos.
Profesorius atrodė visai mielas.
- Laba diena, - atsargiai pasisveikino mergina ir nupėdino link stalo šalia lango.
Į klasę sugužėjus visiems mokiniams, pamoka prasidėjo.
Po kiek laiko iš profesoriaus lūpų nuskambėjo klausimas apie egzoplanetas. Emilie buvo apie jas skaičiusi, todėl pakėlė ranką. Profesorius kreipėsi į ją bei leido atsakinėti. Mergina ėmė kalbėti.
- Egzoplanetos - tai planetos, esančios ne saulės sistemoje, o už jos ribų. Dauguma iš jų yra dujinės planetos, tokios kaip Jupiteris, Saturnas, tik žymiai didesnės. Galima spėti, jog jų yra apie 40 milijardų vien tik mūsų galaktikoje.
Egzoplanetos, nors ir didelės, tačiau yra gana lengvutės. Jos nešviečia, kaip kitos žvaigždės, todėl jas rasti yra žymiai sunkiau - tam naudojami Radialinio greičio, Tranzitų metodai. Radialinio greičio metodas padeda nustatyti egzoplanetos masę, o Tranzitų metodas - jos diametrą.
Pirmoji egzoplaneta buvo atrasta 1995 m. rugsėjo 10 d. ir buvo pavadinta ,,51 Pegasi b". Į Žemę panašiausia egzoplaneta - ,,Epsilon Eridani b". Manoma, jog joje galėtų būti skysto vandens. Viena įdomiausių egzoplanetų - ,,HD 188753". Joje matomi net trys saulėlydžiai.
Kosmose yra daugybė egzoplanetų ir tai, kiek jų aptikome mes, žmonės, yra mažuma - iš tiesų jų yra žymiai daugiau. Šiuo metu joms mums yra ypač aktualios, nes Žemėje gyventojų sparčiai daugėja. Jeigu žmonių skaičius išaugs dar labiau, galimas variantas, jog žmonės galės gyventi egzoplanetose.
Baigusi ji nudelbė akis žemyn. Emilie tikėjosi, jog viską pasakė teisingai.
Klasėje spengė tyla.
 
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Emilie Edwardson »

*

Neprisijungęs Neli Blue

 • II kursas
 • *
 • 23
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #10 Prieš 1 metus »
Neli lipo suktais laiptais, vedančiais į aukščiausiąjį bokštą, kur vyks astronomijos pamokos.Kosmosas, žvaigždės, planetos - visa tai taip gražu ir paslaptinga, ir kai pagalvoji, žmonės apie tai dar palyginus tiek nedaug žino.Kai buvo mažesnė, Neli svajojo užaugusi nuskristi į kosmosą, bet augant ta svajonė jau spėjo išdilti jos atmintyje.Jai visados patiko vasaros naktimis, atsigulus ant vėsios, rasotos žolės stebėti dangų.Kartais ji užsimiršdavo ir užmigdavo liūliuojama žvaigždžių šviesos.Tuomet ryte gaudavo pylos nuo tėvų...Ah, tie prisiminimai... Neli vos spėjo save pagauti ir pastatyti į vėžes, kol nenuklydo kur nors į kitą pusę Hogvartso užsisvajojusi apie vaikystę.Įėjusi pro astronomijos kabineto duris, pamatė šurmuliuojančius susirinkusius mokinius - tarp jų buvo ir grifiukų, ir  jai jau pažįstamų švilpiukų, sėdėjo ir keli varnanagiai.Mokytojas pasirodė labai malonus.Neli pasisveikino, nusišypsojo ir nuėjo atsisėsti į laisvą suolą.
Susirinkus visiems likusiems mokiniams profesorius pradėjo pamoką.Egzoplanetos.Kaip girdėta!Keli mokiniai pakėlė rankas ir atsakė.Viena grifė pabėrė tokią krūvą informacijos, kad Neli pagalvojo, ar tikrai jos atsakymas tiks.
-Egzoplanetos mums reikšmingos tuo, kad Žemėje sparčiai auga žmonių skaičius, ir greitai mums visiems neužteks gamtinių išteklių.Kitose egzoplanetose būtų galima apgyvendinti žmones.Kol kas rasta tik viena egzoplaneta kietu paviršiumi, bet ji yra per arti savo žvaigždės ir ten vyrauja maždaug +4000°C, tad žmonės ten gyventi negalėtų.Bet mokslininkai mano, kad tinkamų gyvenimui planetų tikrai yra, ir mes jas ateityje atrasime.
Iš pradžių Neli kalbėjo kiek susikausčiusi, bijodama nusišnekėti, bet vėliau įsidrąsino.Baigusi ji nusišypsojo mokytojui ir suprato, kad šios pamokos jai patiks.

*

Neprisijungęs Aaron Atkins

 • III kursas
 • *
 • 26
 • Taškai: 4
 • Lytis: Vyras
 • raudona
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #11 Prieš 1 metus »
Jaunas berniukas įsliūkino į klasę ir apsidairęs greit nubėgo link laisvo suolo. Jam buvo šiek tiek nejauku, tačiau astronomija skambėjo labai įdomiai, nors lauke, kai būna tamsu, berniukas nesirodydavo. Žvaigždėtą dangų Aaron matydavo tik jei dėl neaiškios priežasties pabusdavo naktį ir pažiūrėdavo pro langą, tačiau tas būdavo labai retai, jaunėlis miegoti eidavo anksti ir jei jau įmigdavo tai viskas.
Įsitaisęs savo rastoje vietoje Aaron susidomėjęs nužvelgė profesorių, o tada geriau apžvelgė visą klasę ir joje buvusius mokinius. Nors... mokiniai jį domino labiau, juk jam reikėjo susirasti kažkokių draugų, ar pagalbininkų, bent to mokė tėtis. Tik jokių akį traukiančių žmonių jis nepastebėjo, gaila.
Pamoka prasidėjo, tad mažametis sukluso, nors tema jam pasirodė sunki... Bet, čia pagelbėjo kitų mokinių atsakymai.
-Egzoplanetos mums svarbios ir aktualios, nes galbūt jose yra dar kažkokia gyvybė, galbūt kažkur yra dar viena sistema, kur vienoje planetoje gyvena kažkas panašaus į žmones?

*

Neprisijungęs Suzu Nakashima

 • V kursas
 • *
 • 140
 • Taškai:
 • Lytis: Vyras
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #12 Prieš 1 metus »
Suzu įlėkė į klasė uždusęs. Berniukas buvo visiškai neseniai atsikėlęs ir jam atrodė, kad į pamoką jis pavėluos. Iš tikrųjų pažvelgęs į laikrodį vaikis pamanė, kad ta pamoka jau prasidėjo, bet vis tiek nusprendė nueiti. O gavosi taip, kad atėjo visai ne pavėlavęs ir iki pamokos pradžios buvo dar daug daug laiko. Tai supratęs vaikis vos garsiai, prie profesoriaus, nenusikeikė, bet, jo laimei, susilaikė.
Supykęs rudaplaukis greit susirado sau vietą ir atsisėdęs visą likusį laiką keikė save ir bandė suprasti, kaip čia taip gavosi, kadangi buvo šimtu procentu tikras, kad jis vėluoja.
Kai profesorius pagaliau pradėjo pamoką Suzu susiprato, kad yra susivėlęs, tad atsakyti dar neskubėjo, juk išvaizda buvo svarbiau.
-Egzoplanetos mums aktualios nes... Nes žemė gali sprogti ir mums gali prireikti naujos gyvenamosios vietos, arba, nes reikia žinoti, ar ateiviai egzistuoja.
kuso kurae

*

Neprisijungęs Bastiano Zuccarelli

 • Šluotų meistras
 • ****
 • 226
 • Lytis: Vyras
 • Mamma mia!
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #13 Prieš 1 metus »
   Marcus'as be galo tingiai vilkdamas kojas sliūkino į astronomijos pamoką. Girdėjo pletkus, kad ją dėstys nuliovas profesorius, nors tokių nesąmonių girdėti buvo apie kas antrą pamoką. Grifui buvo visai dzin, naujas ar nenaujas. Atėjęs prie klasės Green'as užvertė galvą ir trolių kalba suniurzgė kažką panašaus į ,,Aš beviltiškai tingiu ir noriu miego". Tuomet visiškai nekreipdamas dėmesio į aplinkinius atsiklaupė ant žemės prieš atviras duris, o dar kiek pagalvojęs ir visai atsigulė ant nelabai švarių grindų ir šliaužte nušliaužė į klasę. Galbūt profesorius net ir nepastebės tinginio sugniuždyto grifo. Visgi, kai berniukas susirado laisvą vietą, teko vėl atsiklaupti ir kilstelėti užpakalį ant kėdės. Tuomet jau buvo galima vėl suzmegti - nieko nenorinčiu žvilgsniu nužvelgti jauną profesorių ir trankiai numesti savo galvą ant stalo lyg ruošiantis atjungti sau sąmonę porai valandų besapnio miego.
   Išgirdęs klausimą grifas tingiai kilstelėjo ranką ir net nepakeldamas galvos nuo stalo, lėkštu balsu, nes balso stygos buvo užspaustos ir suriestos, pabandė sumegzti kažką panašaus į atsakymą:
   - Egzoplanetos yra aktualios, nes net magija nebesugeba išsrėbti visos košės, kurios priverda žiobarai. Be to, BABSK'o organizacijos, kurios pavadinimas iššifruojamas kaip ,,Burtininkai astronomai, bendraujantys su Kitais" nariai pagauna vis dažniau magijos impulsų, bylojančių, kad ir kitose planetose egzistuoja gyvų ar magiškų padarų, - suniurzgė Marcus'as, o tuomet pridūrė dar kai ką nelabai į temą: - O man patinka viena egzoplaneta, kuri yra vien auksinės, raudonos ir baltos spalvų. Labai graži.
„Bet turėtum susimąstyti, ar tavo moralė nesivolioja ten, kur siunti kavą", - Mio

*

Neprisijungęs Beatričė Švilpaitė

 • I kursas
 • *
 • 4
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • Buk pasiiaukojantis
Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #14 Prieš 1 metus »
Beatričė nekantriai laukė šios pamokos, jai labai patiko astronomija, ji kasnakt žiūrėdavo į žvaigždes pro teleskopą ir kažką užsirašinėdavo, ją traukė visos tos visatos, planetų paslaptis. Ji norėjo viską sužinoyi. Mergaitė manė, kad šioje pamokoje jai gali sektis, taip pat ji girdėjo vien tik gerus atsiliepimus apie astronomijos profesorių. Ji įžengė į klasė be jokio jaudulio. Klasėje vaikai garsiai kalbėjosi, dalinosi savo astronimojos žiniomis. Aš atsisėdau į savo mėgstamiausią vietą - suolą pirmoje eilėje. Išsitraukė reikalingas knygas ir laukė, kol profesorius pradės pamoką. Netrukus visi susirinko ir profesorius pradėjo pamoką. Jo manieros, kalbėsa įtraukė Beatričę į pamoką, ji įdėmiai klausėsi visko, ką jis pasakojo. “Reikia viską prisiminti ir viską užsirašyti į knygelę” - pagalvojo ji. “Juk tiek daug dalykų sužinojau!” - minyse džiūgavo ji.
Po kiek laiko profesorius paklausė apie egzoplanetas. Beatričės ranka staigiai šovė į viršų. Mokytojas gestu parodė, kad ši galinti šnekėti.
-Egzoplaneta yra planeta, esanti ne Saulės sistemoje. Iki 2016 m. balandžio mėn. buvo žinoma beveik 2107 egzoplanetų, besisukančių aplink 1349 žvaigždes. Dauguma jų surastos naudojant netiesioginius metodus, o ne astronominėse nuotraukose. Daugelis jų yra didžiuliai dujų kamuoliai, panašūs į Saulės sistemos Jupiterį, tik daug kartų didesni. Darant prielaidą, kad mūsų Paukščių tako galaktikoje yra 200 milijardų žvaigdžių, vien tik joje potencialiai gali būti apie 11 milijardų tinkamų gyvybei Žemės dydžio planetų, o įskaitant raudonąsias nykštukes, šis skaičius padidėja iki 40 milijardų. - išbėrė ji. Mokiniai nustebę žiūrėjo į ją, tačiau ji nei kiek nenustebo. Ji nuo pat mažumės domėjosi astronimija ir visokiais dangaus reiškiniais. Profesorius šiek tiek nustebo, bet to išraiškingai neparodė, tik plačiai nusišypsojo ir pagyrė už atsakymą.

Savo RPG poste rašai tik už savo veikėją. Todėl negali rašyti, ką pasakė ar padarė profesorius. Prašau pataisyti. Laiko turi iki pamokos pabaigos.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Matthew Turner »
mB