0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Starkas Erikas Ramsay

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 216
 • Lytis: Vyras
 • i don't wanna go, mr. stark
Tema: Kalėdiniai augalai burtininkų pasaulyje.

  Iki Kalėdų buvo belikusios kelios dienos. Visa pilis tiesiog skendo šventinėje nuotaikoje: choras bei mokiniai giedojo kalėdines dainas ir giesmes, visur viešpatavo imbierinių sausainių ir karšto šokolado (profesorių patalpose –prieskoninio vyno) kvapas, didžiojoje salėje stovėjo milžiniška eglė, jau seniausiai apsitaisiusi puikiausiais apdarais. Mokytojai irgi buvo papuošę savo klases ir kabinetus, mokiniai – miegamuosius. Net ir Starkas šį stebuklingą metą buvo mažiau kandus negu įprastai. Pirmąsyk per jo darbo mokykloje laiką mažas papuošimas atsirado ir jo valdose: klasė buvo papuošta kukliomis bugienio šakelėmis. Bet ne paprasto: augalas buvo užkerėtas, tad raudonos uogos švietė kaip kalėdinės lemputės. Banalu iki apsivemimo, bet, kad jau visi ir taip vems nuo didžiulių šventinių pietų ir persivalgymo, nepakenks dar viena priežastis skrandžiui išvalyti. Dabar gi madinga visus toksinus iš organizmo šalinti.
  O ir pats mokytojėlis buvo šventiškesnis. Paskutinę šių kalendorinių metų pamoką nutarė paįvarinti, tad pats papildė savo įprastą aprangą kalėdine kepure, o kiekvienas mokinys, vos peržengęs durų sklenkstį, iškart įgaudavo elfo ausis – mažas burtas, išsisklaidysiantis po kelių valandų, tačiau vis kažkas šventiško. Dar viena priežastis pykinimui.
 – Sveiki, – šyptelėjo be jokios pašaipos (juk mintyse nesiskaito, ar ne?) – Kad jau visoje mokykloje tokia šventinė nuotaika, būtų nusikaltimas ja nepasinaudoti ir nepasikalbėti apie kalėdinius augalus – taip, tokie egzistuoja.
 – Kalėdos, nors ir vadinamos skirtingai, yra švenčiamos bene visame pasaulyje. Aišku, ne visur vienodai. Hogvartse laikomės vietinių žiobarų papročių, pavyzdžiui, puošiame eglutes ar bent jau bugienio šakeles. Tačiau didžiuma kitų burtininkų bendruomenių – ypač už Europos ribų – turi savo tradicijas. Daugeliu atveju puošiami yra magiški augalai, turintys tam tikrą prasmę. O ir papuošimai turi gilią simboliką. Gal kas nors galėtų pasakyti, kokie augalai yra puošiami Kalėdoms kitose magų bendruomenėse? Kokią simboliką turi jų pasirinkti augalai ir patys papuošimai?

 
---
Tikiuosi, kad atsakymai į klausimus bus originalūs ir kūrybiški – naudokitės fantazija į valias.
Antra pamokos dalis bus paskelbta gruodžio 27 d., iki tol turite laiko.
Gražių švenčių!
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »
„when i drift off, i will dream about you. it's always you“ - tony stark, avengers: endgame

*

Neprisijungęs Vintė Adamson

 • IV kursas
 • *
 • 505
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • even dearest blue's not there, though poets would find it
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #1 Prieš 1 metus »
  Žiema buvo mėgstamiausias trečiakursės metų sezonas. Tai, galima sakyti, net joje užkoduota buvo - juk pavadinta būtent šio laikmečio vardu. Piliai kvepiant Kalėdomis, niekas negalėjo sugadinti Vintės nuotaikos... Niekas, išskyrus profesorių Ramsay, su kuriuo ryškiausios asociacijos mergaičiukės galvoje buvo baisūs žodžiai, išmetimas iš koledžo prefektų bei prievarta skirta vieta kvidičo komandoje, kurioje neranguolė galvos nusisukimo vos išvengė gal septyniasdešimt penkis kartus.
  Stipriai sugniaužusi už nugaros paslėptus kumštukus, Adamson nedrąsiai peržengė sunkių durų slenkstį, ir išsyk pajuto kažką labai keisto. Paaugliukės veidas kėsinosi susprogti, tuo ji buvo įsitikinusi; atrodė, kad šviesią odą tampė paties velnio rankos. Užkeikimas? Pirmūnė, kaip ir bet kuris padaras jos vietoje, išsyk pagalvojo, jog profesorius pasidarbavo savo burtų lazdele, siekdamas ją nubausti. Šviesiaplaukė net dorai nežinojo, kokią priežastį jis tam turėtų, tačiau koledžo vadovui šitai niekada nebuvo problema, jo protas darbavosi kaip nuostabiausia progų kam nors pakenkti gamykla. Kai moksleivė jau naršė savo smegenyse sukauptą biblioteką, ieškodama kerų, padėsiančių sustabdyti vyro jai skirtą kankynę, keistasis jausmas staiga pranyko. Vintė net svarstė, ar jį tik išsigalvojo, kai suprato, kad kažkas visgi buvo ne taip, kaip turėtų būti. Po kelių gribštelėjimų paaiškėjo, jog senųjų ausų vietoje buvo... elfo kūno dalys!
  - P-p-profesoriau, ar čia, a-a, specialiai? - vos išlemeno sutrikusi mergaitė.
  Šiaip ne taip suėmusi save į rankas, Hogvartso gyventoja, kelyje dar ir nuvirsti sugebėjusi, pasiekė klasės viduryje buvusį tuščią stalą. Tikriausiai paveikta išgąsčio, putliaskruostė nė nepastebėjo, kaip pralėkė pasisveikinimai bei prakalbos, o vyriškis jau uždavinėjo pirmąjį klausimą.
  - Kiek esu girdėjusi, - tyliai prabilo, sulaukusi savo eilės, - Australijoje Kalėdas švenčiantys burtininkai puošia augalus, pavadintus „kengūros letenomis“. Šį pasirinkimą lydi paties Kalėdų Senelio simbolika, mat Australijos burtininkų vaikai tiki, kad už jo roges atsakingi yra ne elniai, o kengūros. Tad ir puošiami tieji augalai dažniausiai rogučių formos ornamentais, vaizduojančiais Kalėdų Senelio kelionę per pasaulį.

*

Neprisijungęs Davina Murrell

 • Burtininkė
 • ****
 • 423
 • Lytis: Moteris
 • Kalbėti - gamtos noras, tylėti - išminties.
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #2 Prieš 1 metus »
Hogvartsui skendint šventinėje nuotaikoje Davina lėtai žengė pilies koridoriumi. Šiltas Varno Nago sijonas plaikstėsi prie kojų, o šviesūs, ilgi plaukai lengvai krito ant juodo, it varno plunksnos, apsiausto. Artėjant šventėms, kai visi Hogvartso gyventojai ėmė puošti savo kambarius kalėdinėmis dekoracijomis ir pakuoti dovanas, jaunoji ispanė nusidažė savo tamsiai rudus plaukus smėlio spalva. Puikūs šventiniai pokyčiai, tiesa? Kilstelėjusi savo lūpų kampučius mėlynakė įžengė į Herbologijos kabinetą. Čia, kaip ir visoje pilyje, tvyrojo kalėdinė nuotaika. Kabinetą puošė biugienio šakelės, kurių uogos priminė šventines lemputes, o ir pats profesorius dėvėjo kalėdinę kepurę. Tiesa, mokinių taip pat nepamiršo, vos tik šviesiaplaukė peržengė durų slenkstį iškart pajuto, suveikiančius kerus. Žmogaus ausis pakeitė ilgos, smailios elfo ausys. Tiesa, ilgi, palaidi plaukai uždengė naująją ausų formą, tačiau mėlynakė vis tiek jautė pasikeitusį kūną. Šyptelėjusi profesoriui šešiolikmetė atsisėdo į klasės gale stovintį suolą ir kilstelėjusi galvą nužvelgė klasę. Nejučia šyptelėjusi mergina atsisuko į profesorių, kuris vos po kelių akimirkų pradėjo pamoką. Palaukusi, kol pirmoji mokinė baigs atsakinėti Davina pakėlė ranką.
-Turkai, nors yra musulmonai, tačiau taip pat švenčia Kalėdas ir šių vaikus lanko demonas. Norėdami pagerbti šventinį svečią burtininkai puošia "Demono gėlę". Dėl savo išvaizdos augalas primena suangėljusią gėlę, tad manoma, jog tai simbolizuoja patį demoną. Artėjant šventėms vaikai šias gėles papuošia įvairiausiais sausainiais, jog juos lankantis demonas nesugalvotų iškrėsti kokio nors pokšto.

*

Neprisijungęs Wrena Alder

 • Herbologė
 • ****
 • 243
 • Lytis: Moteris
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #3 Prieš 1 metus »
 Ak tos Kalėdos! Nors ne pavasaris, tačiau šventinė nuotaika net Wrenutę vertė sunerimti - o kas, jei žiema ims patikti labiau negu pavasaris? Pabėrus trupinėlių ant mergaičių miegamojo palangės, tvirtai uždarė langą, kad Akro ar koks kitas katinėlis nesugalvotų pavaikyti mažų paukštelių, kuriems žiemą trūko maisto, kadangi viską buvo nuklojęs baltutėlis purutėlis sniegas. Su visais pamokai reikalingais daiktais, švilpiukė nužingsniavo į herbologijos klasę, kurios valdose karaliavo profesorius Ramsay, kuris turbūt per daug saugojo savo užpakalį ant šiltos profesoriaus kėdės, tad nepaliko Hogvarsto jau balažin kiek metų ir nesuteikdavo mokinukams progos mokytis kito profesorio pavardės.
 Vos tik įėjusi į klasę, pajuto dilgčiojimą ausyse. Pasisveikino su profesoriumi, pasidėjo vadovėlį ant pirmo stalo ir tik tuomet, kai sėdėjo ant mokyklinės kėdės, priglaudė delniukus prie ausų. Pajutus kažką neįprasto, pirštų galiukais apvedžiojo kontūrą ir supratusi, kad jos tiesiog išsitempė it kokio elfo, šyptelėjo. Keista, jog šitaip padaryti sugalvojo herbologijos, o ne magiškų gyvūnų priežiūros profesorius. Nesitikėdama temos apie elfus, išklausė mokytojo šiandienai parinktos temos. Vis dėl to - Kalėdos. Visi profesoriai it išprotėję norėjo sudominti mokinius jų mokslu, pasirinkdami šią šventę. Tačiau nė vienas nepagalvojo, kad kiti yra sumąstę lygiai tą patį, tad nebe taip jau ir linksmai atrodė mokinukams.
 Apie kitas kultūras Wrena nežinojo pakankamai daug. Juo labiau apie magiškuosius augalus. Nors pastaraisiais metais ir teko šiek tiek pakeliauti, tačiau apie Kalėdas niekad nesusimąstydavo - kam vasarą galvoti apie žiemos šventes? Tačiau vis dėl to - ruoš roges vasarą, o ratus - žiemą. Vat ir prireikė. Bandydama bent ką nors atgaminti, nedrąsiai kilstelėjo rankutę.
 - Pietų Afrikoje žmonės puošia magiškąsias akacijas. Šios tenai yra labai paplitusios, kadangi gali išgyventi labai įvairiomis sąlygomis - nuo pusdykumės iki... Iki... Beveik iki atogrąžų miškų,- taip ir neprisiminus pavadinimo, mintyse sudejavo.- Jas puošia dažytais akmenukais. Visus metus akacijų neatskirsi nuo paprastų, tačiau ateinant žiemos laikotarpiui, jos it atgyja - gali paglostyti šakele gerą žmogų, o supykusios ant blogo ir joms kenkiančio žmogaus, gali jį ir mušti it koks Gluosnis Galiūnas. Tačiau sako, kad jei magiška akacija suduos, žmogus tampa kiek geresnis.
 Neįsivaizduodama kokių nesąmonių čia prišnekėjo, Alder apsidairė, tikėdamasi, jog kiti taip siaubingai neprašaus.
Look around, look around at how lucky we are/ To be alive right now- Elizabeth Schuyler

*

Neprisijungęs Luna Gardner

 • Burtininkė
 • *****
 • 669
 • Lytis: Moteris
 • I am a wolf and I am stronger than fear.
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #4 Prieš 1 metus »
Žengdama koridoriumi, vedančiu į Herbologijos kabinetą, Luna jautė, kaip ryškiai mėlynos akys nuolat merkiasi. Ar naktinis dovanų pakavimas pakankamai rimta priežastis neiti į pamokas? Atsakymo į klausimą nereikėjo, šis buvo aiškus. Nors jaunoji anglė dažnai praleisdavo rytines pamokas be jokios priežasties, tačiau šįkart jautė, jog artėjant šventėms nebūtų gerai praleisti likusias. Turbūt kalėdinė nuotaika paveikė ir šią juodaplaukę. Įžengus į kabinetą Luną pasitiko keistas jausmas, tarsi kas nors būtų timptelėjęs už ausų. Nė kilstelėti rankų nereikėjo, jog ši suprastų, kad vietoj normalių ausų, dabar styro smailios elfų ausys. Nuostabu...Tetrūksta, kad aprengtų, kaip elfus... Tyliai suurzgusi mergina įsitaisė klasės gale. Ilgi, juodi plaukai surišti aukštai į uodegą puikiai atidengė ilgas, smailias ausis. Suuirzusi Luna žvilgtelėjo į profesorių, kuris vietoj elfo ausų dėvėjo kalėdinę kepurę. Atsivertusi Herbologijos vadovėlį mergina žvilgsniu ėmė bėgioti per raidėmis išmargintus puslapius. Niekada nesidomėjusi augalais dabar Luna jautėsi tarsi būtų atsidūrusi netinkamoje vietoje. Vis dėl to sprukti buvo per vėlu. Profesoriui pradėjus pamoką juodaplaukė kilstelėjo galvą įsmeigdama žvilgsnį į pilkai mėlynas profesoriaus akis. Klasėje nuskambėjus atsakymui į koledžo vadovo užduotą klausimą Luna kryptelėjo galvą. Kelias akimirkas dvejojusi ar verta atsakyti, galiausiai pakėlė ranką.
-Kaip ir visi, italai taip pat turi savo tradicijas ir šiems per Kalėdas dovanas palieka ne kas kitas, kaip bjauri ragana. Norėdami atsidėkoti už dovanas, burtininkų vaikai savo kiemuose puošia "Raganos kepurę". Iš šaknų susivijęs piltuvėlio formos augalas viršuje pradeda platėti ir primena apverstą raganos kepurę. Šie augalai dažnai prilygsta žmogaus ūgiui, tad net ir iš toli kiemuose aiškiai matomas. Pastatę šį augalą savo kiemuose burtininkai leidžia vaikams juos papuošti įvairiaspalviais medžių lapais, kurie dažniausiai būna itin ryškių spalvų, jog pritrauktų raganos dėmesį. Šis augalas simbolizuoja jų tikėjimą jas lankančia ragana, o margaspalviai lapai - dėmesį traukiančiu simboliu. 
I don't need a weapon. I am one.

*

Neprisijungęs Klara Severova

 • IV kursas
 • *
 • 200
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • The less you say, the more weight your words will carry.
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #5 Prieš 1 metus »
Šįryt Klaros nuotaika buvo prigesusi. Rodos, ji vienintelė normaliai naktį nemiegojo ir buvo paniurusi, todėl mergaitė stengėsi savo tamsaus debesėlio neperleisti kam nors kitam. Kaip įprastą rytą įžengė į klasę, pasiruošusi atkentėti dar vieną pamoką, o po to ir dar kitą, ir...
Varnė staigiai sustojo ir išpūtė akis. Pirma pastebėjo papuošimus klasėje. Klara suraukusi antakius bandė prisiminti ar ir praeitais metais koledžo vadovas papuošė savo klasę Kalėdoms. Gal profesorius pasikeitė? Bet ne... jis stovėjo klasės priekyje su... kalėdine kepure?! Kas čia vyksta? Ir kodėl jos ausys taip dilgsi?
Klara staigiai pirštais prilietė savo ausis, kurios buvo gana stipriai pailgėjusios. Nesugebėjo susilaikyti neišsižiojusi iš nuostabos. Aš tikriausiai sapnuoju. Mergaitė vis dar negalėdama atsistebėti savo pasikeitusiomis ausimis pagalvojo. Stovėdama vidury kelio dėl viso pikto pasitikrino ar visa kita nepasikeitė. Atrodo viskas liko savo vietose. Tik ausys atrodė neįprastai ilgos. Jos koledžo vadovui tikrai pasimaišė protas. Kaip ji paaiškins savo tėvams kai grįš namo su elfo ausimis?
Lyg suparalyžiuota Klara atsisėdo į laisvą vietą ir nulenkė galvą vis dar nepatraukdama delnų nuo savo pailgėjusių ausų. Klara buvo įsitikinusi, kad atrodo be galo kvailai. Laimei, ne ji viena buvo su elfo ausimis.
O profesorius pradėjo pamoką lyg niekur nieko. Jis tikrai išprotėjo. Pamąstė. Varnanagei net gaila pasidarė savo koledžo vadovo. Juk vargšui nuo darbo ir švenčių visai varžteliai atsisuko. Kad sugalvojo net mokiniams suteikti ilgas ausis. Šiam uždavus klausimą Klara kurią akimirką paklausiusi kitų mokinių atsakymus, abejojo ar tikrai teisingai žino visą informaciją. Na bet pabandyti verta.
-Yra viena gėlė. Meksikoje ją labiausiai mėgsta burtininkai,-prakalbo nė nekėlusi rankos. Delnais vis dar dengė savo ausis.-Manau ji vadinama "Kalėdų pranaše" nes toji gėlė pražysta tik likus kelioms valandoms iki Kalėdų ir tik tuose namuose, kur yra bloga energija. Ten kur dažnai vyksta barniai, nesutarimai ar gyventojai serga. Gėlė "maitinasi" esančia bloga energija. O kadangi buvo tikima, kad Kalėdiniai stebuklai įvyksta tik tuose namuose, kur yra gera energija, šias gėles burtininkai labai mėgo dovanoti vienas kitam ir puošti jomis savo namus.

*

Neprisijungęs Elzė Merė Smitherson

 • Tarptautinio burtininkų bendradarbiavimo departamento vadovė
 • *
 • 223
 • Lytis: Moteris
 • but being alone gave me room to heal
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #6 Prieš 1 metus »
Kodėl būtina nešioti tą prakeiktą uniformą? Na gerai, uniforma dar visai nieko, bet tas sijonas... Kas per neteisybė, kad berniukai nešioja kelnes, o mergaitės sijonus? Juk čia Škotija, tegul ir bernai stryksi su sijonais. Tie stilistai, kurie kūrė Hogvartso uniformas buvo arba vyrai, arba durnesni net už Elzės mamą. Nieko neapgalvojo. Sukūrė kažkokias šiltas mantijas nešioti, gerai. Šiltas megztinis, gerai. Apsiaustas, gerai. Marškiniai, gerai. Bet kaip megztinis apsaugos kojas, kurios apsaugotos tik plonom pėdkelnėm ir niekuom daugiau? Na taip žinoma, ankščiau vyravo ta nesąmonė, kad mergaitės tik su suknelėm, o berniukai su kelnėm, bet dabar juk XXI a. Jeigu ji kažkada taps profesore (o to nebus, deja) pas ją į pamokas berniukai vaikščios su sijonais. O mergaitės be uniformų. Tegul tie nekalti vaikai kentės už visas tas uniformų nesąmones. Taip pas ją į pamokas nebeeis vaikinai, ir klasę suvaldyti bus daug ramiau. Ji dabar net tiesą sakant užsinorėjo būti profesore. Iš kur pas mane tiek daug pykčio... Ir iš vis, kaip jau supratote švilpė tikrai neskendo Kalėdiniame jausme ir nebuvo jokio skirtumo jai ar dabar gruodžio kažkelinta ar balandžio trisdešimt penkta. Deja profesorius suklydo, manantis, kad mokiniams uždėti ausis yra labai faina ir juokinga. Negi jis mano, kad Elzei kokie šešeri? Jai jau keturiolika ir tikrai, tikrai paauglei burbančiai ant visko kažkokios neaiškios elfų ausys nepridėjo nieko. Negi pats Starkas niekada nebuvo paauglys? Negi jis nesupranta, kad čia nėra pradinukų? O dar Varno Nago galva vadinasi... O suklydo todėl, kad tokia labai savęs nevaldanti mokinukė iš Švilpynės Elzė Merė Smitherson (jeigu jis ją iš vis pažįsta. Koks gi jam skirtumas kas čia kalba ir iš vis ko tie vaikai čia atėjo. Ar ne, profesoriau?) labai laisvai gali kerais jį patį pranešdinti pro duris tris kartus, kad jis turėtų net šešias poras ausų.
-Ukrainoje, vietoje paprastosios eglutės puošiamos yra nudžiuvusios eglės. Na žinoma taip pasakytų tik žiobarai, iš tikrųjų ten yra puošiamos Kūčių eglės. Pavadinimas banalus kaip ir tos elfų ausys ir jūsų ,,kabinete'' neleidžiančios susikaupti mirksinčios uogos , bet galia tikrai ne. Žodžiu, visom dienom eglutė atrodo nušiurusi, o Kūčių naktį pažaliuoja ir atrodo lyg normali. Ši tradicija kilusi iš to, kad seniai, seniai viena labai neturtinga moteris norėjo savo vaikams padaryti Kalėdas, bet neturėjo net kirvio eglutei nusipirkti (ką jau kalbėti apie lazdelę). Tačiau kažkur šiukšlynuose ji rado nudžiuvusią eglutę ir pasiemė. Aišku ji nežinojo, jog čia buvo ta Kūčių eglutė ir ją papuošė voratinkliais. Tai reiškia, kad visi gali būti laimingi, nesvarbu kaip. Tai va...

inhale sky. exhale stars

*

Neprisijungęs Starkas Erikas Ramsay

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 216
 • Lytis: Vyras
 • i don't wanna go, mr. stark
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #7 Prieš 1 metus »
  Visą tą laiką, kol mokiniai kalbėjo bei svaidė į jį nepasitenkino, apstulbimo ar dar kokius žvilgsnius, jis tik tylėjo, o ant dailių lūpų žaidė kreivas šypsnis – dar sarkastiškesnis nei įprastai.
  – Taip, kiek tautų, tiek ir papročių, – prakalbo kaip sena bobutė ir sarkastiškai sukrizeno, – šiandien pakalbėsime apie magiškąjį amalą, vadinama Ima Misraleriu. Burtininkų bendruomenėje jis buvo dažniausiai sutinkamas kalėdinės eglutės pakaitalas. Europoje eglutės amalus pakeitė dar XIX a. pabaigoje, tačiau Amerikoje dėl itin įtemptų santykių tarp burtininkų ir žiobarų jis buvo populiarus iki praėjusio amžiaus vidurio. Tik 60-aisiais „gėlių vaikai“ išstūmė amalus, nors verta pažymėti, kad tam tikrose valstijose šis paprotys gyvas ir populiarus iki šiol.
  – Ima Misraleris turi ir ypatingų savybių. Tai ne tik labai dailus augalas, tačiau ir naudingas. Na, ne veltui žiobarai sako, kad bučinys po amalo šakele suteikia meilės ir šiaip, – sarkastiškai nusijuokė ir pavartė akimis, – Magiškoji atmaina yra kaip savotiškas meilės eliksyras. Aišku, tai ne amortencija. Amalo veikimas yra daug silpnesnis, jis veikiau sukuria tam tikrą susižavėjimą tuo žmogumi, kuris padavė jums išgerti Imos Misralerio sulčių. Tiesa, nėra ir jokių pašalinių efektų. Susižavėjimas praeina po dviejų-trijų parų ir labai dažnai gali padėti kurti romantiškus santykius. Kaip ten sakoma, gera pradžia – pusė darbo, – nusikvatojo.
  – Užteks tų beprasmių kalbų. Jūsų užduotis – išgauti Imos Misralerio sultis. Tam paimkite po šakelę, – ranka nurodė amalo šakeles, gulinčias ant jo stalo, – ir pamerkite į vandenį. Kai vanduo nusidažys žalsvai, išimkite augalą ir atidžiai nudžiovinkite. Nudžiovinę, nuskabykite lapelius ir smulkiai supjaustykite, vėl įdėkite į vandenį. Leiskite išbrinkti, įdėkite saują amalo uogų ir sutrinkite. Gausite amalo sultis, kurias, perpylę į buteliukus, galėsite pasiimti ir panaudoti savo reikmėms. Ar viskas aišku? – nužvelgė klasę, – Tada pirmyn.


---
Galite dirbti individualiai, poromis, grupėse – kaip norit, tačiau gale kiekvienas mokinys turi turėti savo buteliuką.
Prašyčiau bent 3 postų, jeigu rašote ilgais (nuo ~2k), užteks dviejų.
Kilus klausimams/kviečiantis profesorių rašykite į a.ž.
Sėkmės!
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »
„when i drift off, i will dream about you. it's always you“ - tony stark, avengers: endgame

*

Neprisijungęs Bastiano Zuccarelli

 • Šluotų meistras
 • ****
 • 226
 • Lytis: Vyras
 • Mamma mia!
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #8 Prieš 1 metus »
   - Profesoriau? - po kelių akimirkų, kai tik Starkas išdėstė pamokos užduotį, Marcus'o raumenys, atsakingi už rankos pakėlimą aukštyn, įsitempė.
   Grifas luktelėjo, kol profesorius prieis arčiau, mat neketino savo klausimo užduoti garsiai ir visai klasei girdint. Vaikinas dėbtelėjo į keistokų formų šakeles ant mokytojos stalo - jų dar neskubėjo eiti pasiimti. Buvo, kas jam rūpėjo stipriau.
   - Profesoriau, o ar šitą Imą Misraislerį įmaišius į, pavyzdžiui, sausainių tešlą ir iškepus, jis praras savo galią, ar visgi ne? - uždavė gana suktą ir negrifišką klausimą. Negana to, vaikis dar ir pavadinimą iškraipė, kas, sudėtas su pikta žadančiu klausimu, galėjo sukelti netikėtą mokytojo pyktį. Bet ką gi bepadarysi - Green'ų dvyniai juk tikrai jau nesyk pateko į areštą ar panašią bėdą, tad ir dar vienas toks nuotykis nustebinęs nebūtų. Juk informacija yra svarbi.
   Kita vertus... Žinant apie mokykloje sklandančius gandus, jog Starkas yra neregėtas kazanova, šis klausimas gal netgi jį pralinksmins. Reikia tikėtis, kad profesoriui nešaus į galvą klausimo ir atsakymo pakartoti garsiai, kas stipriai sužalotų aplinkinių pasitikėjimą Marcus'u.
„Bet turėtum susimąstyti, ar tavo moralė nesivolioja ten, kur siunti kavą", - Mio

*

Neprisijungęs Elride Endlercat

 • Burtininkė
 • *****
 • 609
 • Lytis: Moteris
 • Nebūk šlykštus.
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #9 Prieš 1 metus »
Teorijos dalį Grifė prasnūduriavo nieko neišgirdusi, va tau ir naktavok nežinia kelintą naktį iš eilės... Vaikis mirt nori, turbūt, su tokiais tempais tik į beprotnamį, jei iš ten nebus išvaryta.
Bet dirbti reikėjo, pamokoj sėdėti ir tinginiauti per praktikos dalį neišeina, tad įtempusi ausis ir išplėtusi akis, be jos labai jau merkėsi, ėmė klausytis praktikos dalies. Ką išgirdo, ko ne, bet užduotį daug maž suprato. Tik iškart prie darbo mergina nepripuolė, kelioms sekundėms ji atkreipė dėmesį į vaikinuką, kuris kvietėsi profesoriaus. O jis dar ir į pamokas eina? Įdomiai...
Elridė atsistojo ir patraukė link stalo pasiimti šakelės, kurios reikės praktikai. Ką ji gamins neišgirdo, bet bent kaip tai pagaminti girdėjo, eh, mergaitei tikrai reikės daugiau pamiegoti. Šyptelėjusi Grifiukui esančiam prie profesoriaus baltapūkė pasiėmė šakelę ir grįžo prie savo suolo.
-Taip... Nuo ko man čia pradėti...-stebeilydamasi į šakelę paauglė stengėsi atsiminti profesoriaus žodžius.-Ai! Vanduo...-garsiai mąstydama Grifiukė susidėliojo viską ir įmerkė šakelę į vandenį svarstydama, ar labai ilgai reikės laukti. Vanduo turėjo nusidažyti, bet kiek laiko praeis kai tai įvyks?

*

Neprisijungęs Starkas Erikas Ramsay

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 216
 • Lytis: Vyras
 • i don't wanna go, mr. stark
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #10 Prieš 1 metus »
  Starkas nebuvo pratęs vaikščioti po klasę ar šiltnamį – nelygu, kur vykdavo pamoka. Beveik visi reguliarūs jo mokiniai pasižymėjo savarankiškumu, kad labai tenkino jaunąjį lankininką. Visgi šiandien nebuvo lemta pasidžiaugti ramybe, mat kažkoks dar nematytas grifas pakėlė ranką. Herbologas, manydamas, kad šiajam reikia pagalbos su praktine užduotimi, priėjo. Deja, jo nuotaika kaip may buvo sugadinta – juk į klausimą galėjo atsakyti ir sėdėdamas savo vietoje.
  – Jūs, ponaiti Green, – pratarė, nė nebandydamas kalbėti tyliau negu buvo įpratęs, – turbūt painiojate su amortencija, mat ji yra dedama į įvairius kepinius, paaugliai labai praktikuoja šį ritualą, – išlenkė antakį, vos susilaikęs ir nepridūręs, kad pagrinde paauglės taip daro, – Misralerio sultys, savo ruožtu, paveiktos aukštos temperatūros išties netenka savybių. Visgi jas galima maišyti su kitais skysčiais, kad ir kokia kava, tačiau svarbu, jog skysčio temperatūra būtų žemesnė negu 80 laipsnių pagal Celsijų, – vos tą pasakęs, jaunuolis grįžo savo vieton, – Dar kokių klausimų bus? – debtelėjo, visa savo povyza spinduliuodamas nepasitenkinimą, jog buvo sutrukdyta jo ramybei.
„when i drift off, i will dream about you. it's always you“ - tony stark, avengers: endgame

*

Neprisijungęs Bastiano Zuccarelli

 • Šluotų meistras
 • ****
 • 226
 • Lytis: Vyras
 • Mamma mia!
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #11 Prieš 1 metus »
   Herbologijos išmanovas nerangiai pridūlino prie Marcus'o, jo veidas, rodos, išdavė nelabai geras emocijas. Galbūt jis norėjo labiau prisnūsti, kol visi dirbs, ar panašiai. Visgi Green'as nepasigailėjo, kad profesorių pasikvietė ir atsakymu liko patenkintas. Vadinasi, dabar beliks išsiaiškinti jos mėgstamiausią arbatą ir tiksliai išmatavus temperatūrą, sumaišyti su šituo šlamštu, kurį dabar išspaus.
   - Ačiū, profesoriau, - linktelėjo galva vaikis. - Ne, nebus, - papurtė galvą nė nešyptelėdamas.
   ,,Gali toliau sėdėti prie stalo ir sapnuoti mergiotes. Mes jau pasidarysim, kas bus reikalinga", - pamintijo sau grifas. Prisėlino arčiau stalo, sekundėlę pasvarstęs nusitvėrė kelias šakeles Imos Misralerio, pasičiupo ir nedidelį netoliese besimėčiusį kibirėlį, prileido į jį vandens ir įmerkė į ten šakeles. Pasirėmęs į stalą kurį laiką padėbsojo, stebėdamas, kaip blanki žalia spalva sklinda iš šakelių po vandenį. Tuomet jo žvilgsnį patraukė kiek toliau besisukiojanti baltapūkė galvelė. Marcus'as drąsiai žengė artyn Elridės ir žvilgtelėjo į jos amalus, irgi bebaigiančius nudažyti vandenį.
   - Nuobodokas reikalas, a? - retoriškai paklausė Green'as Elridės, nutaisęs tylesnį balso toną, kad profesorius darsyk neįsižeistų.
„Bet turėtum susimąstyti, ar tavo moralė nesivolioja ten, kur siunti kavą", - Mio

*

Neprisijungęs Elride Endlercat

 • Burtininkė
 • *****
 • 609
 • Lytis: Moteris
 • Nebūk šlykštus.
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #12 Prieš 1 metus »
Grifė nusižiovavo vis dar laukdama, kol nelemta šakelė nudažys vandenį ir tada buvo sutrikdytą vaikinuko, kurį buvo pastebėjusi anksčiau. Išspraudusi šypsena ir, šiek tiek apsimiegojusi, linktelėjo.
-Taigi, galėtų viskas greičiau vykti,-taip pasakiusi mergaitė apžvelgė savo šakelę. Vanduo, regis, buvo pakankamai žalsvas, tad ji ištraukė šakelę ir ėmė įtemptai galvoti, ką toliau reikėjo daryti. Nors, šiuo atvėjų pro jos galvą praplaukė minkštos lovos vaizdinys ir dar stipresnis noras miegoti apgaubė mergiote, bet ji kovojo su savimi, juk nenugriusi pamokoj.
-Ką čia toliau daryt? Neatsimenu...-klausiamai nužvelgusi Grifiuka baltapūkė nuoširdžiai tikėjosi, kad šis padės. Aišku, ji neatmetė galimybės, kad šis sugalvos kažkokią šunybė, dėl kurios turės dar kartą keršyti, bet tikėkimes, berniukas nebuvo savižudis ir bus paslaugus.

*

Neprisijungęs Luna Gardner

 • Burtininkė
 • *****
 • 669
 • Lytis: Moteris
 • I am a wolf and I am stronger than fear.
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #13 Prieš 1 metus »
Klausydamasi kitų mokinių atsakymų Luna žvilgsniu bėgiojo per vis dar atverstą herbologijos vadovėlį. Šio raidėmis ir piešiniais išmarginti lapai visiškai netraukė mėlynakės dėmesio, tačiau įdomesnės veiklos kol kas juodaplaukė neturėjo. Klasėje nutilus mokinių balsams šešiolikmetė kilstelėjo galvą. Netrukus jautrią vilkolakės klausą sukuteno profesoriaus balsas. Deja, augalo istorija visiškai nedomino mėlynakės. Nuleidusi galvą mergina užvertė knygą ir perbraukė ranka per šios viršelį. Retai naudojamas vadovėlis atrodė lyg naujas, o praėjo beveik šešeri metai. Starko balsui pasiekus mėlynakę ši įtariai kilstelėjo antakį. Puiku, herbologijos pamokoje gaminsim apžavėjimo sultis...Galbūt vėliau pats profesorius jas norės išbandyti? Likusi savo suole Luna stebėjo, kaip kiti mokiniai paėmę amalo šakeles sugrįžta į savo vietas, o netrukus prie vieno iš jų prisistatė ir profesorius. Nekreipdama dėmesio į šių pokalbį mergina žvilgtelėjo per petį į už nugaros esančias duris. Užsiėmęs koledžo vadovas vargu ar būtų pastebėjęs, kaip jaunoji anglė dingsta iš klasės. Pakilusi iš savo suolo juodaplaukė kelias akimirkas dvejojo, tačiau galiausiai pasuko prie amalo šakelių.
I don't need a weapon. I am one.

*

Neprisijungęs Bastiano Zuccarelli

 • Šluotų meistras
 • ****
 • 226
 • Lytis: Vyras
 • Mamma mia!
Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #14 Prieš 1 metus »
   Marcus'as supratingai palinksėjo galva ir užmetė akį į savo paties paliktas vandenyje šakeles. Vanduo kibirėlyje atrodė bebaigiąs nusidažyti.
   - Dabar reikės tas šakas išimti ir išdžiovinti. Gal čia pas Starką kažkur yra džiovintuvai ar kažkas panašaus? Nes jeigu šiaip reiks ant saulės džiovint, tai per pamoką niekaip nespėsim, - pakraipė galvą grifiukas. - Einu tvarkytis, mano šakas, rodos, jau pritraukė, - tarstelėjo nueidamas.
   Grįžęs prie savo darbo stalo, Marcus'as nuvarvino šakas ir ėmė į jas pūsti, kad greičiau džiūtų, mat šiaip jokių prietaisų nematė. Tuomet sugalvojo pamosuoti lazdele ir šakos veikiai tapo sausos. Tuomet liko nuskabyti ir supjaustyti sausus ir trapius lapelius. Marcus'as liūdnokai atsiduso, mat darbas su tokiu šlamštu jam neteikė malonumo.
   - Prof... - Marcus'as kilstelėjo ranką, bet veikiai persigalvojo ir atsiminė, kokie veiksmai eina dabar, ir be profesoriaus pagalbos. Žinojo ir kitą dalyką - kad po šios pamokos bus užsitarnavęs kreivą herbologo žvilgsnį. Niekis, jokios čia problemos.
   ,,Kažin, sudėti tik lapus, tik šakas, ar viską kartu?" - pasvarstė vaikinas ir nusprendė į vandenį sumerkti viską. Vanduo veikiai nusidažė sodresne žalia spalva. Green'as susirado grūstuvą ir ėmėsi masę kibirėlyje trinti.
„Bet turėtum susimąstyti, ar tavo moralė nesivolioja ten, kur siunti kavą", - Mio