0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Wrena Alder

  • Herbologė
  • ****
  • 251
  • Lytis: Moteris
Ats: I pamoka visiems kursams '18 žiema
« Atsakymas #15 Prieš 1 metus »
 Lubos atsivėrė. Priešais ją visu savo didingumu pasirodė naktinis dangus. Toks aukštas aukštas, nepasiekiamas nepasiekiamas, tačiau vis dėl to matomas. Švilpė pradėjo nuo teleskopo. Atidengusi stikliuką bei pareguliavusi aukštį bei laipsnį, priartino vieną iš pamatytų planetų. Šią juosė ryškus, didelis žiedas. Planeta buvo žalia it žolė, ar žaliasis žiogas. Lotyniškai - Tettigonia viridissima, apie kurį kažkada, prieš tūkstantį metų, rašė pristatymą žiobarų mokykloje.
 Nežinodama ką toliau daryti, atsitraukė nuo prietaiso ir pasiėmė akinius. Patraukė visus stikliukus ir paliko tik juodąjį - per jį ir pažiūrėjo. Vaizdas priartėjo, planeta padidėjo, išsiryškino žiedai. Pasirodo, šie buvo du. Netoliese aplink planetą skriejo palydovas.
 Mėlynieji stikliukai parodė, kad šioje planetoje vandens beveik nėra - tik kažkoks keistas upeliukas, nusidriekęs skersai, tačiau netekantis. Gal būt ledas. Gyvybės irgi nesimatė.
 Kuo toliau, tuo darėsi įdomiau. Patraukusi mėlynus stikliukus, Wrenutė pažiūrėjo pro ruduosius. Jie perspjovė net ir parodančius vandenį - buvo galima pamatyti koks yra tikslus planetos paviršius. Ši buvo padirbta it iš kažkokio brangakmenio. Švilpiukė pastoviai pamiršdavo kuris brangakmenis yra žalias - smaragdas ar safyras, tačiau jei tik būtų prisiminusi vieną iš jų, tikrai būtų apibūdinusi šitaip šią planetą. Jei tik žmonės žinotų apie šią planetą ir ją pasiektų, jos greičiausiai netrukus nebeliktų.
 Paskutiniai, raudonieji stikliukai parodė skriejimo trajektoriją. Ši atrodė kaip koks ovalas - vienoje vietoje planeta pavojingai priartėdavo prie žvaigždės, kitoje - atrodė, tuoj pames ją. Pabandžiusi įsidėmėti šiuos pamatytus dalykus, nusiėmė akinius ir su teleskopu susirado kitą, arčiau žvaigždės buvusią planetą.
 Antroji buvo it koks fluoritas. Keistokos spalvos, matėsi violetinės linijos. Žiedai buvo trys. Nors ir buvo kiek arčiau žvaigždės ir mažesnė, tačiau vienu žiedu buvo daugiau negu ankstesnėje planetoje. Palydovus turėjo du, nebe taip gražiai žibėjo, tačiau taip pat buvo graži. Nors joje nebuvo vandens, tačiau galėdama pasirinkti, Wrena būtų apsigyvenusi joje, mat ankstesnė buvo per daug tobula. Profesorė paragino paskubėti, tad šviesiaplaukė pasistengė viską atlikti kiek mikliau.
 Trečiosioji planeta turbūt norėjo apsimesti akvamarinu. Skaidriausia ir dailiausia, it mažiausia sesutė, tačiau turėjo net keturis žiedus, kurie beveik aklinai dengė dangaus kūną. vandens buvo. Jis, tapęs skaidriu ledu, dengė visą planetą. Tačiau gyvybės nebuvo. Du palydovai buvo tokie mažučiai, kad švilpei priminė garstyčios grūdelius - net akis paskaudo bandant juos įžiūrėti. Trajektorija buvo tokia pat, kaip ir kitų dviejų - ovalas. Kaži, kaip jos nesusiduria nei tarpusavyje, nei su žvaigžde?
 Alder sutvarkė akinius, bei drabužio krašteliu kiek pavalė stikliuką - šį sugebėjo išpurvinti paliesdama piršto pagalvėle. Padėjo akinius atsargiai, kad nesugadintų, teleskopo objektyvą uždengė juodu dangteliu ir kiek sutrumpino stovą, kad prietaisas užimtų kuo mažiau vietos.
 Kai viskas buvo sutvarkyta, beliko tik padaryti patį paskutinįjį dalyką - aprašyti. O tada jau galės grįžti į prie virtuvės esačius kambarius, gal būt užuosti kas rytoj bus pusryčiams, bei, įsirausus į patalus, pabandyti išsimiegoti, nors ir to laiko nebuvo tiek daug likę.
 
Citata
Visos trys planetos yra žalsvos ar melsvos spalvos. Jų paviršiai pakankamai lygūs, nėra kalnų ar kraterių. Gyvybės nėra.
 Kiekviena planeta turi bent po vieną palydovą bei kelis žiedus - vieną žiedai net užgožė. Keista, kadangi planetos atrodė kaip kietosios. Skysto vandens nėra - per žema temperatūra, kad būtų galima jį aptikti, tačiau yra ledo. Aplink žvaigždę skrieja ne apskritimu, o ovalu. Kuo arčiau žvaigždės, tuo planeta mažesnė, tačiau nuo atstumo neptiklauso vandens buvimas - pirmojoje ir trečiojoje jo buvo, o vidurinėje - ne.
 Jos atrodė it iš dalies skaidrios, kiek primenančios švarius brangakmenius. Manau, jog jose galima aptikti įvairių brangių medžiagų.
 Manau, jog tai yra Mineralinių planetų grupė.
Look around, look around at how lucky we are/ To be alive right now- Elizabeth Schuyler

*

Neprisijungęs Auksė Marlena Hale

  • V kursas
  • *
  • 690
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • My strategy? I don't give up.
Ats: I pamoka visiems kursams '18 žiema
« Atsakymas #16 Prieš 1 metus »
Darėsi vis šalčiau. Atrodė, stingo ne tik kūnas, bet ir laikas. Profesorei patiko stebėti dirbusius mokinius. Išties, pati galėjo užjausti apsnūdusius - jos pačios akys merkėsi vis labiau ir labiau.
- Ką gi, - atsistojo, palinko į priekį ir pažvelgė į laikrodį, - oficialiai pasibaigė paskutinė pamokos minutė. Kas dar nespėjo, greitai sudėkite prietaisus bei atneškite man lapelius.
Katrilė trumpam nutilo, leido jauniesiems burtininkams pabaigti praktiką.
- Pledus galite pasilikti, tik kitą pamoką man juos atneškite, - mostelėjo lazdele ir lubos pamažu ėmė vertis atgalios, - o dabar nenaktinėkite. Labos nakties ir iki susitikimo!
Šitaip užbaigusi pamoką, Devina palaukė, kol pasišalins paskutinis mokinys. Sudėjo nepanaudotus gėralus į dėžę, susisupo į vieną pledą, kuris nebuvo paliestas mokinio, ir nusprendusi viską sutvarkyti ryt ryte, tyliai užvėrė kabineto duris.