0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Pirma transfigūracijos pamoka
« Prieš 1 metus »
Į transfigūracijos klasę įėjo tapsiaplaukė ragana. Ji vilkėjo tamsiai violetinę mantiją, plaukai buvo susukti į griežtą kuodą kurį slėpė smaili kepurė. Moteris peržvelgė visą klasę ir tvirtu žingsniu nudrožė prie savo stalo. Išsitraukusi lazdelę mostelėjo ir visi suolai iš pasienių suvažiavo į savo vietas tobulai lygiuodami. Tada paskui juos sekė kėdės.
Nutarusi, kad viskas paruošta ir yra  savo vietose, ragana atsistojo už savo rašomojo stalo ir ėmė laukti mokinių. Šiems susirinkus palaukė kol visi nutils ir pasiruoš darbui.
- Sveiki. Aš esu profesorė Nifora Mangorifort.
Pasakiusi savo pavardę burtų lazdelę nukreipė į lentą ir kreida užrašė "Profesorė Mangorifort".
- Kaip ir patys supratote, esu nauja, todėl atsakinėdami prašau prisistatykite. Šiandienos tema bus transfigūracijos ir kerėjimo skirtumai. Prašau paaiškinti kuo plačiau, kuo skiriasi šios dvi magijos rūšys, kaip transfigūracijos burtus atskirti nuo kerėjimo, kuriuos žinomus burtažodžius galima priskirti transfigūracijos rūšiai. Jeigu nesupratote užduoties, prašau klausti. Taigi laukiu atsakymų.

Kai prieisite burtažodžių dalį, rašykite realius burtažodžius.

*

Neprisijungęs Europa Ziegler

 • IV kursas
 • *
 • 111
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • merde
Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #1 Prieš 1 metus »
     Europos rytas prasidėjo sunkiai. Juk per vasarą įpratusiai naktinėti iki paryčių, o dieną snausti tol, kol saulė jau seniausiai pasiekusi aukščiausią savo tašką ir jau netgi pradėjusi leistis, ketvirtakursei atskelti iki pirmosios šių mokslo metų pamokos nebuvo užduotis iš lengvųjų. Bet! Kurį laiką piktai pamurmėjusi šiltoje lovoje baltapūkė iš jos pakilo ir greitai užsimaukšlinusi mantiją bei šepečiu porą kartų perbraukusi plaukus, keturiolikmetė nužingsniavo į transfigūracijos kabinetą.
     Kabinetas nebuvo labai pakitęs, na, bent Klastūnyno globotinei taip neatrodė. Tik profesorės vietoje buvo ne visai malonių pakitimų. Ir taip nelinksmas Europos veidas dar labiau subliuško pamačius, jog už profesorės stalo stovėjo ne kas kitas kaip klastūnės gimdytoja. Panelė Ziegler visai pasimetė. Viena jos pusė troško kuo greičiau dingti iš kabineto, tačiau kita sakė, jog pamokų nelankymas gali baigtis itin liūdnai. Žinoma, didžiulis nenoras grįžti į vaikų namus nugalėjo, tad stengdamasi nežiūrėti motinos pusėn, pilkaakė klestelėjo į tolimiausiame kampe nuo profesorės stalo buvusį suolą ir įsistebeilijo į langą.

*

Neprisijungęs Roana Amneta

 • Kerėjimo profesorė
 • *
 • 382
 • Lytis: Moteris
 • You loved me and I froze in time
Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #2 Prieš 1 metus »
  Kiek kartų praėjusiais metais penktakursė pasirodė pamokose? Roana jau ir pati to neprisiminė. Reiktų šiemet aplankyti bent trečdalį pamokų. Pažvelgusi į tvarkaraštį, Amneta nužingsniavo transfigūracijos kabineto link. Kada šioji paskutinį sykį buvo šio dalyko pamokose? Tiksliai - niekada. Penktakursė sumišo. Kaip ji taip sugebėjo? Uh, bent dabar apsilankysiu. Paskubino žingsnį prefektė.
  Pasiekusi klasę, susimąstė. Pala, o kas šiemet dėsto? Praeitais berods dėstė profesorė Makdak, tačiau šiemet mačiau ją magiškų gyvūnų priežiūros profesoriaus kabinete. Ir kaip ji taip nusivažiavo? Juk ji iš tų kelių mokinių, kurie privalo viską žinoti. Pravėrusi duris, žvilgtelėjo į tamsiaplaukę profesorę. Nifora, Nifora Mangorifort. Prisiminė moters vardą žaliaakė.
  - Laba diena, - pasisveikino ji ir išklausė jau įprastą profesorių pirmos pamokos monologą, - aš esu Roana Amneta, pirmas ir ryškus transfigūracijos bei kerėjimo skirtumas yra tas ką šie mokslai daro. Kerėjimas, pavyzdžiui, nuginkluoja priešininką, o transfigūracija keičia daikto išvaizdą ar kitas savybes. Atskirti kartais būna sunku, tačiau būtent tas ryškus skirtumas ir padeda suvokti kas yra kas. Nėra nei vieno kerėjimo mokslui priklausančio burtažodžio, kuris keistų daikto savybes. Transfigūracijai galima priskirti tokius burtažodžius kaip: Draconifors, Duro, Ebublio. - Nutylo.

*

Neprisijungęs Klara Severova

 • IV kursas
 • *
 • 200
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • The less you say, the more weight your words will carry.
Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #3 Prieš 1 metus »
Mokslo metai buvo tik prasidėję, o Klara jau jautėsi išsunkta ir pavargusi. Žingsniavo mokyklos koridoriais nuleidusi galvą, tik rūpindamasi, kad knygos iš rankų neišskristų. Laikas taip greitai bėgo, kasdien jie mokėsi vis naujų dalykų, o mergaitė vos spėjo pasivyti. Stengėsi lankyti visas pamokas, daryti visus namų darbus, bet tai buvo gana sunku. Ypač kai kartu su tuo norėjosi dar ir praleisti laiką sau, skaitant tas knygas, kurios jai labiau patinka. Paroje tiesiog buvo per mažai valandų.
Atsisėdusi į kėdę mergaitė sudėjo knygas ir tada padėjo kaktą ant stalo. Akys taip merkėsi... Ji jau buvo bepanirianti į gilų miegą, kai išgirdo naujos profesorės balsą. Mergaitei ji pasirodė gana griežta. Pabijojusi būti išpeikta už miegojimą klasėje mergaitė išsitiesė ir pakėlė ranką norėdama atsakyti į klausimą.
-Esu Klara Severova...-ištarė ji ir nutilo akimirkai nelabai žinodama ką dar pasakyti. Greičiausi toji profesorė jai vos ištarus savo vardą, tai pamiršo. Kokia išvis viso to prasmė.
-Kerėjimas gana platus mokslas, apima įvairius burtažodžius, o Transfigūracija yra vieno iš jo šakų. Į ją patenka tik kas yra susiję su išvaizdos keitimu. Manau Transfigūracijos pamoka buvo išskirta iš Kerėjimo, kadangi ji yra sunki ir tam reikia daug praktikos,-mergaitė vėl nutilo bandydama prisiminti kelis burtažodžius.-Emm... manau prie Transfigūracijos galima priskirti Felifors, Avifors burtažodžius.

*

Neprisijungęs Wrena Alder

 • Herbologė
 • ****
 • 247
 • Lytis: Moteris
Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #4 Prieš 1 metus »
 Kaip viskas greitai pasikeitė! Wrena jau nebesusigaudė kuris profesorius yra kuris, reikėjo pasistengti, kad netyčia kokios kerėjimo profesorės nesumaišytų su ateities būrimo. Tačiau kvaila nebuvo, sėdėjo per pamoką pirmąjame suole, kad kuo daugiau išgirstų - norėjo stengtis dėl savo koledžo Švilpynės.
 Nors lazdelė nebuvo pati geriausia mokinės draugė, tačiau į pamokas vaikščioti reikėjo. Ir nesvarbu ar tai jai patiko, ar ne. Kiekvienais metais būdavo vis nauji profesoriai, tad iš dalies gerai - jei ką prisidirbtų, tai jie išeitų ir atėję nauji to nežinotų, tačiau kad ir prisidirbti, apart savo kvailos ir pakankamai sunkiai išmokstančios burtažodžius galvos. Teorija apie burtažodžius buvo žinoma, bet kai ateidavo laikas išsitraukti lazdelę...
 Šiais metais ji nusprendė pasikeisti. Nusprendė išmokti normaliai, kaip ragana burti.
 -Wrena Alder, Švilpynės ketvirtakursė,- prisistatė mokytojai pridėdama kursą, nes turbūt buvo sunku pagal išvaizdą atspėti kelintakursis tai pasakė. Uf, ramiai, viskas bus gerai.- Taigi, transfigūracija ir kerėjimas kaip brolis ir sesuo, tačiau ne identiški dvyniai,- ką čia šneki, net Helgos taurė sudužtų išgirdusi tavo pievas!- Kerėjimas suteikia daiktui kokią nors savybę, pavyzdžiui, gali levituoti daiktus, judinti šarvus, pakeisti daikto spalvą. Transfigūracija imasi visiškai pakeisti objektą kitu, arba, sukurti iš nieko. Iš nieko mes galime sukurti ugnį ir vandenį, Orchideous - gėlių puokštė iš nieko. Vera Verto, Draconifors - jau kita kalba. Norint juos naudoti, reikia pakeisti esamą objektą. Pelę, akmenėlį, degtukų dėžutę ar panašiai. Kaip dar vienas transfigūracijos pavyzdys gali būti Avis ir Avifors. Naudojant pirmąjį paukščiai sukuriami iš oro, jis sudėtingesnis nei antrasis, kuriam reikia kokio nors objekto. Transfigūracijai reikia vaizduotės, nes nuo jos gali priklausyti daikto išvaizda. Pavyzdžiui, ar išskris kelios zylutės, ar kokie nors žali paukšteliai.
 Miela Helga, tikiuosi, nepridariau tau gėdos.
Look around, look around at how lucky we are/ To be alive right now- Elizabeth Schuyler

Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #5 Prieš 1 metus »
- Panele Amneta, - kreipėsi į mokinę profesorė, išklausiusi jos atsakymą. - Burtažodžius priskyrėte teisingai. Jei pati pasakytumėte pagalvojus, kurioje vietoje suklydote, pilnai užskaityčiau atsakymą. Taip pat, panele Severova, prašau man įvardinti kam skirtas yra Felifors burtas.
Ji palengva patraukė per klasę, vaikštinėdama tarp suolų stebėjo, ką daro mokiniai.
- Matau jog panelė Alder pas mus poetė, - ragana vos nusišypsojo nenorėdama įvaryti mokinei siaubo savo griežtumu, tačiau tuoj pat vėl surimtėjo. - Vera Verto žinoma teisingai, tai visos transfigūracijos kertinis burtas. Draconifors taip pat galime priskirti šiai grupei. Deja burtų kuriais kažkas sukuriamas iš oro transfigūracijos tipui priskirti negalime. Tai daugiau kerėjimo tipas. Dėl to ir yra svarbu mokėti atpažinti, nes tai neįtikėtinai panaši magija. Bet kartu ir visiškai kitokia savo struktūra. Kažką išburti iš nieko ir vieną daiktą paversti kitu, reikalauja visiškai skirtingų įgudžių. Bet neblogai. Kas sekantis?

Tie mokiniai kuriuos įvardijau, į papildomus klausimus gali atsakyti (ar patys užduoti naujų klausimų) ne RPG forma.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Nifora Mangorifort »

*

Neprisijungęs Klara Severova

 • IV kursas
 • *
 • 200
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • The less you say, the more weight your words will carry.
Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #6 Prieš 1 metus »
Klara nesiklausė kitų mokinių, kur kas protingesnių atsakymų. Viskas ką jie pasakė pro vieną ausį įėjo ir pro kitą išėjo. Mergaitė padėjusi galvą ant delno žvelgė į apsiausto pūkelius. Jos toks snūduriavimas neilgai truko kai išgirdo savo pavardę. Varnė šoktelėjo ir išpūtusi akis pažvelgė į profesorę. Paprastai po teorijos iškarto vykdavo praktika ir profesoriai retai kada papildomai klausinėdavo mokinių. Greičiau jie tiesiog džiaugdavosi, jog šie išvis kalba.
-Emm...-pasimetusi numykė mergaitė ir pasimuistė kietoje kėdėje. Tiesą sakant, ji žinojo, kad yra toks burtažodis, o kam jis skirtas - stipriai abejojo. Prisiminė tik, kad kažkur buvo skaičiusi knygoje, kai norėjo pasiruošti Transfigūracijos pamokai.-Burtažodis... yra skirtas, kad... skirtas paversti katę į katilą...-jos atsakymas nuskambėjo greičiau kaip klausimas.-Ar katilą į katę...-nuleidusi akis tyliai sumurmėjo, kad greičiausiai profesorė net neišgirdo.

Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #7 Prieš 1 metus »
Profesorė išklausė nedrąsų mokinės atsakymą ir liko labai patenkinta.
- Drąsiau, panele Severova. Jūs visiškai teisi. Šis burtas, kaip ir Vera Verto yra priskiriamas atsimainymo klasei. Jis reikalauja labai gerų įgudžių. Piešingu atveju katilą galite gauti su uodega ar kojytėmis, o verdant eliksyrus tikrai nepadėtų atvejis, jei jūsų katilas bėgiotų po visą pilį. Šaunuolė, - pagyrė mokinę profesorė. - Tačiau įgudžiai atsiranda mėginant ir klystant. Kaip tik neužilgo mokysimės atsimainymo kerų, kad išlaikytumėte mano egzaminą juos turėsite mokėti. Bent vienerius jų.
Neskubėdama ir vis dairydamasi po klasę, ragana grįžo prie savo stalo ir atsisėdo į kėdę. Atsivertusi užrašus kažką juose pasižymėjo ir vėl pakėlė akis į klasę laukdama tolesnių mokinių atsakymų.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Nifora Mangorifort »

*

Neprisijungęs Ismė Dilgėlė

 • I kursas
 • *
 • 18
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • kažkam. kažkam buvo blogai. kažkam labai skaudėjo
Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #8 Prieš 1 metus »
Pirmakursei klastuolei pirmoji mokslų metų diena prasidėjo ne kaip. Nevalyva mergaičiukė beieškodama vienodų kojinių prarado laiko pojutį ir pražiopsojo pusryčius, jog paieškos užsitesė susigaudė tik tada ,kai aplink pasidarė keistai tylu, jokio šurmulio, mat visi jau buvo pekeliui į pirmąsias šių mokslo metų pamokas. Ismei, net širdis nutirpo pagalvojus, kad gali prisidirbti nereikaligų bėdų ir pavėluoti į pačią pirmą savo pamoką- transfiguracija. Nieko nelaukusi ji užsimokšlino pirmas pasitaikiusias kojines( viena tamsiai žalios ir kitą pasteliniai rausvos spalvos), nesišukavusi, pasigriebusi tik dalį mokimosi priemonių ir lazdelę, nuskuodė į pirmąją savo pamoką.
Vienuolikmetė atbėgo pačiu laiku, šnopuodama įvirto į klasę, ir sėdo į pirmą pasitaikiusi suola. Klastuolės mintys sukosi tik apie tai, kad jos pusryčių negavęs pilvukas nepradėtų leisti keistų garsų ir jog niekas nepastebėtų jos skirtingų kojinių ir nešukuoto tamsaus plaukų kuokšto. Pirmakurisiai sunkiai sekėsi sekti pamokos eigą, daug ko ji nesuprato, bet užsirašydavo kiekvieną keistą negirdėtą žodį. Į mokytojos klausima atsakyt tamsiaplaukė galėjo tik iš dalies, ji sunkiai suvokė skirtumą tarp transfigūracijos ir kerėjimo, bet vieną plaukų spalvos keitimo burtą žinojo, bet ar jis tikrai priskiriamas transfiguracijai ilgai dvejojo, nenorėjo apsikvailinti prieš visą klasę ir pasirodyti kvaila.
- Crinus Muto,- gal kiek per speigiu, prikimusiu balsu išspaudė mergaitė.- Ismė Dilgėlė, o burtas transfiguracijos, tai Crinus Muto, jis keičia plaukų spalvą.- jau tikruoju savo balsu išbėrė atsakymą mergaitė.
ji sako žodžius. ji sako daug žodžių. ji žodžiais netiki. ji tuščia. ji bando save užpildyti žodžiais kuriais netiki
*

Neprisijungęs Reina Devynbalsė

 • IV kursas
 • *
 • 34
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #9 Prieš 1 metus »
Atėjusi į transfigūracijos pamoką, pirmas kelias minutes Reina prasėdėjo tylėdama. Ji buvo pasirinkusi gerą vietą atokiau nuo profesorės ir kai kurių įkyrių pirmakursių, kurie iš smalsumo dažniausiai rinkdavosi eiti į priekį. Prasidėjus naujiems mokslo metams smegenys atsisakė veikti, todėl iš pradžių merginos planas buvo praleisti pamoką svajojant apie kambaryje jos laukiančią lovą ar mamos siųstus sausainius spintelėje. Vienintelė paguoda buvo tai, kad pamoka vyko lauke, todėl ji galėjo pasidžiaugti grynu oru ir saule. Tačiau pasipylus pirmiems atsakymams iš kitų mokinių, Reina vis dėlto persigalvojo ir nusprendė pabandyti atsakyti. Ji nenorėjo pasirodyti it nemokša, o klastūnyno mokiniai ir taip jau turėjo kvailą stereotipą, kurį nuolatos reikėjo laužyti bandant įrodyti, kad ne, mes nesam visiški idiotai.
- Transfigūracija yra skirta konkrečiai kokio nors daikto molekulinės struktūros pakeitimui. Taip pat ji reikalauja daugiau susikaupimo ir pastangų nei paprasti kerai. Kerėjime galima pasitelkti vaizduotę, o štai transfigūracija yra labiau kaip mokslas, kuriame taip pat reikia tikslių ir užtikrintų lazdelės mostų, kitaip rezultatas bus neteisingas ir gali būti komplikacijų, - mergina sustojo atsikvėpti. Galvoje sukosi keli transfigūracijai naudojami burtažodžiai, bet dauguma mokinių jau buvo juos paminėję, todėl mergaitė nusprendė pasukti kitokiu keliu. - Reparifarge yra burtažodis, naudojamas atkurti pradinį daikto pavidalą jeigu nepavyksta jo pakeisti teisingai. Dar prisimenu vieną, kuris sujungia du daiktus kartu. Manau, jis vadinasi... - ji pasimetė, tačiau vistiek pabandė prisiminti teisingą pavadinimą, - Epoximise?
"Ar mirsiu metaforiškai, ar mirsiu iš tikrųjų, didelio skirtumo nėra." - Haruki Murakami

Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #10 Prieš 1 metus »
Profesorė susikaupusi klausėsi mokinių atsakymų. Ji stovėjo prie lentos, kad visi puikiai ją matytų.
- Panele Dilgėle, labai įdomus burto pasirinkimas, - linktelėjo mergaitei ragana, - tačiau negaliu nuginčyti, kad jis tinka. Visgi nepaminėjai, kaip atskirtum transfigūracinius kerus nuo kerėjimo grupės.
Palinkusi prie savo stalo taip pat kažką pasižymėjo savo užrašuose.
Išgirdusi Reinos atsakymą turėjo kostelėti, kad nesuspiegtų iš džiaugsmo.
- Nuostabus atsakymas, panele Devynbalse. Tiesiog nuostabus. Norėčiau tik pridurti, kad keičiant daiktus kitais, būtina atsižvelgti į daikto dydį. Kiaulė į stalą, žiurkė į vazą, katinas į nedidelį katilėlį ir panašiai. Ir paprastai gyvūnai į negyvus daiktus. Tačiau visvien, - vėl atsigręžusi į mokinę pridurė, - atsakymas buvo nuostabus.

*

Neprisijungęs Natanielis Augustas Lizertas

 • Herbologas
 • ****
 • 274
 • Lytis: Moteris
 • Hello, friends, welcome to ma crib
Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #11 Prieš 1 metus »
Apsirėdžiusi dar vieną serijos „aš piratė”  suknytę, mažoji prancūzė neskubėdama pėdino į pirmąją savo transfigūracijos pamoką. Žinoma, mažylė jau buvo prisiklausiusi gandų, jog profesoriai kasmet keičiasi tarytum sunešiotos kojinės, tačiau tai, bent kol klastuolė mokėsi pirmaisiais savo metais Hogvartse, nelabai ją jaudino ar trikdė. Pusės jų migdolinių akių savininkė nė nepažinojo, tad ir į vaikišką širdelę imti svetimų problemų nesiruošė.
 Galiausiai ramiai sau įlingavusi į erdvią klasę, vienuolikametė įdėmiai nuskenavo dar iki šiolei neregėtą aplinką ir staiga, žvilgsniui sustojus ties aukštaūge, į tvarkingą kuoduką susisukusia juodus plaukus bei ilga tamsia suknia pasipuošusia persona, mažoji de Lante kiek išplėtė tankiomis blakstienomis apibrėžtas katiniškas akutes.
Tikra ragana, - nebyliai susimintijo prancūzaitė ir grožėdamasi griežta profesorės išvaizda, trumpam nužvelgė savo netradicinę aprangą. Na, taip, pirmakursė panašėjo ne į stropią, mokytis nusiteikusią hogietę, o į tikrą pelkėse gyvenančią laumę ar kokio sudužusio laivo kapitono dukrą, pasiruošusią surasti lobį bet kokia kainą, net jei jis būtų paprasčiausias pramanas. Antuanetė akimirkai grįžtelėjo į mokinukus, įsitaisiusius nepatogiuose, kietaviršiuose suoluose. Pastebėjusi dar nevalyvesnę ir, rodos, ką tik iš lovos išlipusią galimą bendraamžę, mergytė pasitaisė užkritusią, į dredus suveltą sruogą ir liaunais pirščiukais užsikišo ją už smailėjančios ausies. Ne, su ja nesėsiu, tuomet tikrai pamanys, jog iš pelkės išlindau, - sekundėlę patraukusi link matytosios kūtvelos, staiga persigalvojo pradedančioji burtininkė ir praėjusi pro skirtingų kojinių savininkę, menkai šiai šyptelėjo bei spartesniu žingsniuku nukulniavo prie pilkaplaukės, kuri, deja, sprendžiant iš mimikos, nebuvo geriausios nuotaikos. Įsitaisiusi nepatogioje kėdėje, šalimais Klastūnyno koledžo uniformą apsirėdžiusios vyresnėlės, riestanosė nedrįso pasisveikinti ir sekundėlę palaukusi, kol kitos mokinės pasisakys, iškart pati kilstelėjo ranką.
- Juno Antuanetė de Lante, - grakščiai ištiesusi nugarą, pakilusi iš suolo, prisistatė tuo savo mielu akcentu, - kaip jau minėjo kiti mokiniai, transfigūracijos mokslas yra kerėjimo atšaka. Jų tarpusavio skirtumų ir panašumų nekartosiu ir nevardinsiu, tačiau galiu paminėti kelis transfigūracinius burtažodžius, kurių nepasakė, ar bent neišgirdau iš ankstesniųjų bendramokslių... - Bandydama padaryti kuo geresnį įspūdį pirmąsyk gyvenime matomai tokiai įdomiai raganai, (nors, kiek gi mažylė pažinojo tų raganų) stengėsi netyčia nepradėti malti iš susijaudinimo vien prancūziškai (π)Toni ir akimirką žvilgtelėjusi į greta sėdinčią peleninių plaukų savininkę, tęsė toliau, - Taigi, Piertotum locomotor kerai, skirtingai nei kiti transfigūraciniai burtai, leidžia negyvus daiktus paversti gyvais, tiksliau sakant, atgaivinti. Dažniausiai yra naudojami su šarvais ir statulomis. Kiek paprastesnis burtažodis, kuris neverčia negyvo daikto gyvu ar atvirkščiai, yra Glisseo. Šie kerai paprasčiausiai laiptus pakeičia čiuožykla. O štai įdomesnis - Geminio - sugeba net tarsi iš oro klonuoti daiktą, kurį laikai rankoje. - Galiausiai baigusi visą tiradą ir gausiai ėmusi siurbti deguonį į plaučius, nuleido rankytę mažoji Juno ir numetusi ilgas suveltas sruogas už nugaros, krestelėjo atgal į suolą.


*

Neprisijungęs Torė Finitsis

 • VI kursas
 • *
 • 198
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • We’re dancing on tables
Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #12 Prieš 1 metus »
Ankstyvas rytas varė mergaičiukę iš proto. Kaip spėti susišukuoti, pavalgyti, nusiprausti, apsirengti ir tiesiog sugrįžti į gyvenimą po trumpalaikės komos - miego. Torė įsliūkino į transfigūracijos kabinetą nei gyva, nei mirus ir atsisėdo į galinį suolą. Atsimenate kai pirmaisiais mokymosi metais visada sėsdavo priekyje? Na, laikai keičiasi. Kiek pasėdėjus ir beveik užmigus iš minčių varnę ištraukė batelių kaukšėjimas. Jėzus, ko taip baladotis iš pat ryto? Pakėlė akis sutikdama mokytojos žvilgsnį. Na, transfigūracija nors ir taip nemėgstama mergaitė pamoka atrodė, kad ir dabar nieko geriau nežadėjo. Teks pasikankinti. Varno Nago ketvirtakursė išklausė mokytojos prisistatymą. Kad ir kaip nemėgo teorijos, tačiau, galbūt, reiktų pasisakyti? Jį pakėlė ranką ir prabilo:
  - Esu Torė Finitsis,- tarstelėjo.- pirmas dalykas kurį galiu pasakyti - transfigūracija yra kerėjimo atšaka, todėl daugelis dažnai painioja kai kuriuos kerėjimui ar transfigūracijai priklausančius burtažodžius. Sakykime, spalvos pakeitimas priklauso kerėjimui nors daugelis galėtų pagalvoti, kad toks burtas - tikras transfigūracijos atstovas. Na, taip pat transfigūracija koncentruojasi tik ties daikto keitimu, o kerėjime gausu įvairiausių būrimų,- ji kiek atsikvėpė,- žinau burtažodį Flintifors. Mažus sutvėrimus jis paverčia į degtukų dėžutes. Taip pat Piscifors. Pastarasis objektą paverčia žuvimi,- užbaigė. Na, gal nieko nesupainiojo.
You gotta help me, I'm losing my mind.

Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #13 Prieš 1 metus »
Išklausiusi dar du atsakymus, ragana pasitaisė plačią mantijos rankovę, kuri buvo nežinia kaip atsilenkusi į priešingą pusę ir jos išvaizda vėl tapo iki skrupulų tvarkinga.
- Panele de Lante, - prabilo profesorė. - Visi tavo išvardinti burtai keičia daiktų būseną tačiau ne pavidalą. Transfigūracija yra mokslas keičiantis daikto formą. Pastarąjam atgijus, ar klonavus, jo forma nesikeičia. Tavo bendraklasė Finitsis tuo tarpu yra visiškai teisi.
Kalbėdama ragana apdovanojo Torę pritariamu žvilgsniu.
- Puikiai parinkti burtažodžiai. Taip pat ji teisi dėl daiktų spalvos keitimo. Ankščiau pamokoje iš panelės Dilgėlės girdėjote burtažodį kuris keičia plaukų spalvą ir aš įvardijau, kad jis tinka šiai grupei. Būna atvejų, kad panaudojus tą burtą, plaukai ne tik pakeičia spalvą, bet ir iš tiesių tampa banguoti ar atvirkščiai. Pats splavos keitimas nėra transfigūracija.

Profesorė atydžiai nužvelgė klasę.
- Jeigu jau visi pasisakė, pradėsime praktinę dalį. Visi išsitraukite vadovėlius ir atydžiai perskaitykite apie atsimainymo burtus. Tada išsitraukite savo lazdeles.
Ragana išsitraukusi savąją plačiai mostelėjo ir visiems ant suolų, prieš akis, atsirado po katiną.
- Kaip jau supratote, šiandien mokysimės Felifors burto. Katinus paverskite į katiliukus. Pamokos gale prašau atversti juos atgal. Šioje pamokoje anksčiau nuskambėjo burtažodis, kuris tam skirtas. Matysiu, kaip atydžiai sekėte pamokos eigą. Nagi, pirmyn. - Ji suplojo delnais porą kartų, ragindama paskubėti ir kibti į darbą.
- Beje, jei Felifors jums bus per sunkus, galite rinktis Vera Verto burtą.

Praktika tęsis iki gruodžio 15 dienos. Norėčiau bent 3 postų. Jei per savaitę trys bus per daug, tai tada kompensuokite tai orginalumu.


« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Nifora Mangorifort »

*

Neprisijungęs Klara Severova

 • IV kursas
 • *
 • 200
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • The less you say, the more weight your words will carry.
Ats: Pirma transfigūracijos pamoka
« Atsakymas #14 Prieš 1 metus »
Kodėl visada burtažodžiai? Kodėl jie negali mokytis apie kažką kito? Klara padėjusi galvą ant stalo mąstė. Aišku, tai Hogvartsas, burtų ir kerėjimo mokykla. Net ir žiobarui aišku, kad čia mokomasi burtažodžių.
Bet Klara nenutuokė kaip ir kodėl čia pateko ir kodėl jai viskas taip nesisekė. Na gerai, ne visai viskas. Ir tie burtažodžiai jai kartais pavykdavo. Tik ne visada taip kaip ji norėdavo.
Profesorei išbūrus ant stalų po katiną, Klara stebėdamasi atsilošė. Dabar ji tikrai nenorėjo bandyti burtažodžio. Visiškai nenorėjo sužeisti kačiuko jei burtažodis nepavyks (o jis aišku nepasiseks). Varnė ranka paglostė jo nugarą ir gyvūnas išsirietė murkdamas.
Mergaitė atsivertė reikiamą puslapį ir pradėjo skaityti. Na bent jau bandė skaityti. Bet visi žodžiai kuriuos ji perskaitė tiesiog išgaravo iš galvos nė nespėjus suvokti ką jie reiškė. Atrodė, lyg ji staiga būtų visiškai pamiršusi anglų kalbą. Galiausiai, nebenorėdama švaistyti laiko, Klara išsitraukė lazdelę ir ją nukreipė į katiną.
-Felifors-ištarė. Aišku, nieko nenutiko. Ji dar kartą pažvelgė į knygą ir vėl perskaitė informaciją apie šį burtažodį. Bet visko buvo prirašyta tiek daug, kad suprasti visai nesisekė. Negana to dar yra žodžiai atrodė per daug "moksliški" ir jai nežinomi. Ko jau ko bet šitų vadovėlių skaityti ji tikrai nemėgo. Giliai atsidususi mergaitė atsilošė ir glostydama katiną apsižvalgė. Tikėjosi, kad bent jau kitiems sekėsi ne ką geriau.