0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Starkas Erikas Ramsay

 • Burtininkas
 • ****
 • 216
 • Lytis: Vyras
 • i don't wanna go, mr. stark
Tema: Ritualiniai augalai.

  Ruduo pasitaikė vėsus. Jau nuo pat pirmųjų rugsėjo dienų lijo, o naktimis pasitaikydavo šalnos. Saulė išlįsdavo itin retai, o kur dar ankstyvas temimas – po pamokų mokiniai teturėdavo keletą valandų, kol prasidėdavo sutemos. O tada jau nelieka nieko, tik slėptis savo koledžų kambariuose ir šildytis prie kaminų. Gal retesni dar pasiimdavo kokią knygą ar – o stebukle – vadovėlį, tačiau dauguma rinkosi tiesiog pasisėdėjimą su draugais. Juk ir dienos metu pakankamai prisisėdi virš knygų, kam dar vakarais varginti savo smegenėles?
  Visgi vieną sausą ir visai šiltą – palyginti su praėjusiomis dienomis – vakarą Hogvartso mokiniai prarado teisę naktinėti kambariuose susisupus į pledus iki paryčių. Jaunasis herbologas perkėlė pirmąją šių mokslo metų pamoką – šioji, užuot, kaip įprastai, įvykusi ryte arba vidurdienį, vyksianti vėlyvą vakarą, likus pusvalandžiui iki vidurnakčio.
  Buvo pilnatis. Ryški mėnulio šviesa (arba, tiksliau, saulės, atsimušančios į jo paviršių) nušvietė sodą, kur jau buvo susirinkę mokiniai. Starkas tikėjosi, kad šieji yra pakankamai išmintingi ir susiprotėjo pasiimti su savimi apklotus ar kokius šiltesnius rūbus. Pats buvo įsisupęs į storą apsiaustą su pamušalu.
 – Labas vakaras, – pasisveikino, balkšvai šviesai nušvietus jo dailų veidą, – Jei nesunku, pasiskirstikite poromis, kad po to nereikėtų švaistyti laiko, nes šiandien nusimato intensyvus darbas. Turbūt stebitės, kodėl susirinkome sode tokį vėlyvą laiką. Na, atsakymas labai paprastas. Kaip turbūt jau žinote, pilnatis stiprina tam tikrų augalų, kerų ir apeigų veikimą. Apie pastaruosius šiandien pakalbėsime – aptarsime ritualinius augalus, kurie yra naudojami įvairiose apeigose. Šios yra naudojami suteikti žmogui (ar būstui, objektui – nelygu, kas yra smilkoma) apsaugos, stiprybės, galios. Kiekvienas augalas turi kitokį veikimą.
Nors per pamokas kalbame apie magiškus augalus, vis dėlto apeigose dažniausiai naudojamos yra įprastos, žiobariškos rūšys: ritualinis smilkymas duoda jiems magiškų galių.
Tačiau kol kas dar nepriėjome šios dalies. Iš pradžių noriu jūsų pasiteirauti: kokie augalai yra dažniausiai naudojami ritualuose? Kokiomis galiomis jie pasižymi, nuo ko apsaugo? Paskubėkite su atsakymais, nes po penkiolikos minučių turėtume pradėti praktinę dalį, jei norite, kad viskas pasisektų.

---
Iš kiekvieno norėčiau sulaukti dviejų apeigų augalų pavyzdžių, pageidautina, jog pavyzdžiai nesikartotų. Galite kalbėti tiek apie žiobariškus, tiek apie magiškus augalus.
Vertinimas: po 1t. už augalo pavadinimą ir po 1t. už paaiškinimą.
Teorijai laiko skiriama iki antradienio vakaro.
TAIP PAT VISUS KVIEČIU SUSIPAŽINTI SU ATSINAUJINUSIA INFORMACIJA.
„when i drift off, i will dream about you. it's always you“ - tony stark, avengers: endgame

*

Neprisijungęs Reina Devynbalsė

 • IV kursas
 • *
 • 34
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #1 Prieš 1 metus »
Pirmąją naujų mokslų metų dieną, arba tiksliau sakant, vėlyvą vakarą, įsisupusi į savo šiltą rudeninį apsiaustą, Reina patraukė į mokyklos sodą. Naktiniame dangaus skliaute matėsi ryškus mėnulis, blausia šviesa apšviesdamas į sodą plūstančias mokinių minias. Viduryje stovėjo herbologijos profesorius. Reina pasistengė įsisprausti kuo toliau nuo viso šurmulio ir atsidususi ėmė klausytis užduoties. Trumpai pasisveikinęs, profesorius paprašė mokinių susiskirstyti į poras ir ėmė kalbėti apie ritualinius augalus. Valandėlę pakrapščiusi smegenis, Reina staiga prisiminė, ką jai kažkada buvo sakiusi mama. Mergaitė kilstelėjo ranką ir ėmė kalbėti:
- Tiek tarp žiobarų, tiek tarp burtininkų yra labai paplitusi akacija. Jos mediena yra naudojama indiškuose ritualuose, jos deginimas arba smilkymas apsaugo nuo blogų dvasių ir sustiprina aiškiaregystės gebėjimus bei intuiciją. Akacijos šakelės yra taip pat naudojamos meilės ir pinigų ritualams, tačiau šie ne visada suveikia. Taip pat verta paminėti mandragorą. Tai bulvinių šeimos augalas, kurio visos dalys yra labai nuodingos. Dar nuo antikos laikų mandragoros buvo naudojamos laidojimo apeigoms, ypač kai laidojamas žmogus buvo žiaurus nusidėjėlis. Šiuo nuodingu augalu buvo užtikrinama, kad mirusysis negalės patekti į rojų ar kitą gyvenimą, o turės kęsti amžiną kančią pomirtiniame pasaulyje. - Baigusi kalbėti, Reina dar kartą atsiduso ir ėmė žvalgytis sau poros. Pamačiusi šalimais stovinčią Levandą, ji priėjo prie pirmakursės ir švelniai patapšnojo jai per petį.
- Sveika, nori būti kartu per praktinę dalį?
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Reina Devynbalsė »
"Ar mirsiu metaforiškai, ar mirsiu iš tikrųjų, didelio skirtumo nėra." - Haruki Murakami

*

Neprisijungęs Klara Severova

 • IV kursas
 • *
 • 200
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • The less you say, the more weight your words will carry.
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #2 Prieš 1 metus »
Klara, viena ranka pasikėlusi savo apsiaustą, kad nesibrauktų per žolę, kitoje laikydama knygas ir po pažastimi pasikišusi nedidelį pledą, ėjo link sodo. Mergaitė džiaugėsi, kad pamoka vyko tokį vėlyvą ir gana gražų vakarą. Ant krūmelių, dar nuo šalčio nepradėjusių keisti spalvą, lapų matėsi rasos lašeliai, kuriuose atsispindėjo mėnulio šviesa. Užsižiopsojusi mergaitė, užkliūdama kažin ką čia veikiantį akmenį, vos neapvirto. Knygos iškrito iš rankų. Klara tyliai rusiškai nusikeikė ir pritūpusi jas vėl susirinko. Atsidusdama išsitiesė ir pakėlusi galvą pamatė profesorių ir kitus mokinius. Mergaitė prikando lūpą laiminga, kad tamsoje paraudę skruostai greičiausiai nesimato ir patraukė į atokią vietą. Patiesusi pledą padėjo ant jo knygas, kurios, laimei, nebuvo per daug sušlapusios. Bet pati nesisėdo. Juk netrukus vėl reikės atsistoti.
Klara nelabai daug tikėjosi, kad šioje pamokoje bus aktyvi. Juk kaip visada nė velnio neprisimena iš praeitų metų. Bet profesoriui uždavus klausimą ji tik šyptelėjo, mat atsakymą žinojo, ir iškėlė ranką.
-Manau labiausiai paplitęs yra šermukšnis. Jo naudojimas skirtingose šalyse skiriasi, bet daugiausia senovėje naudodavo, norėdami apsisaugoti nuo blogos magijos, išvalyti blogą energiją prieš ritualus.
Akimirkai nutilo galvodama apie antrą augalą. Daugiausia žinojo tik apie šermukšnį. Nenuostabu, juk apie jį daugiausia tik ir tekdavo skaityti įvairiose knygose.
-Kitas augalas yra hiacintas...-ji numykė susiraukusi bandydama tiksliai prisiminti kuo ši gėlė ypatinga. Žinojo tik tai, kad ji gana stipriai kvepia.-Juos dažniausiai patariama pamerkti naujuose namuose, norint pritraukti sėkmę ar laimę.
Baigusi kalbėti ji apsižvalgė tikėdamasi, kad pavyks užmatyti kokį nors pažįstamą veidą.

*

Neprisijungęs Levanda Devyndarbė

 • II kursas
 • *
 • 11
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • Silence is the most powerful scream...
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #3 Prieš 1 metus »
Levanda, trypčiodama iš šalčio, bandė kažkaip susikaupti ir pradėti mąstyti apie apeigose naudojamus augalus, o ne apie savo nušalusius skruostus ar ledines rankas. Pamačiusi Reiną, ši tyliai, mokytojui pristatinėjant pamokos temą, prasibrovė pro kelis hogvartsiečius ir atsistojo šalia žaliaplaukės. Dabar kažkodėl jautėsi šiek tiek saugiau, stovėdama prie pažįstamo žmogaus. Galų gale nusiraminusi ir baigusi gailėtis, jog net storesnio šaliko ar pirštinių nepasiėmė, pradėjo klausytis profesoriaus, tačiau didžiosios dalies jo monologo taip ir nespėjo išgirsti. Jam uždavus klausimą, ši atsakė:
- Esu girdėjusi, kad apeigose naudojama verbena. Šis augalas aspsaugo nuo piktųjų dvasių. Ypač buvo anksčiau naudojamas žiobarų. Jie tikėjo, jog taip apsisaugos nuo visokio blogio. O verbenų antpilas, buvo tikima, kad padeda atsikratyti košmarų. - Viską išbėrusi, Levanda šiek nutilo, bandydama prisiminti, dar bent vieną jai girdėtą augalą. - Šiaurės Amerikoje indėnai naudojo apeigose ežuolę, buvo tikima, jog šis augalas padeda išgyti nuo sunkių sužalojimų, nudegimų, padeda atsikratyti skausmo. Saulės šokio apeigose indėnai kramtydavo ežuolę.
Levanda lengviau atsipūtė, kuomet Reina pasiūlė dirbti kartu. Šiaip ji ne itin mėgsta darbą porose, o jei dar reikėtų dairytis ieškant poros ir visų klausinėti, ar šie norėtų su ja dirbti, mergina iš gėdos turbūt išraustų kaip burokėlis.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Levanda Devyndarbė »
“I never trust people with no appetite. It’s like they’re always holding something back on you.” — Haruki Murakami "Hard-Boiled Wonderland and the End of the World"

*

Neprisijungęs Auksė Marlena Hale

 • V kursas
 • *
 • 690
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • My strategy? I don't give up.
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #4 Prieš 1 metus »
Auksė perkreipta veido mina, kuri galėjo išreikšti tik nepasitenkinimą, susitraukusi kėblino per tamsią ir šaltą rudens naktį. Matyt, mūsų gerbiamajam herbologijos profesoriui išradingumo sukviesti visus iš šiltų lovų į šaltą naktį, tikrai netrūksta. Jeigu susirgsiu, kaltės sau neprisiimsiu. Jos trumpi plaukai plaikstėsi į įvairias puses. Net storesnis megztinis, priverstinai užmaukšlintas po apsiaustu, kelnės su lengvu pūkeliu negelbėjo. Mergaitė visa tirtėjo. Pasiekusi sodą, varna stabtelėjo ir pamačiusi bendrą vaizdą tik dar labiau paniuro. Juoda varna tarp pilkų niekados nederės. Išgirdusi pamokos temą jau panoro viską mesti ir lėkti lauk iš pamokos. Mėnulio šviesa spigino į galvą, o tas darėsi vis sunkiau pakeliama. Ar aš dėl kažkokių kvailų ritualinių augalų aukoju savo miegą ir ruošiuosi sirgti? Mhm, regis, taip.
- Itin vertingas yra paprastasis, violetinis čiobrelis, - krūptelėjo tirtėdama nuo šalčio, išgirdusi kaip šaltį išdavė jos balsas, - čiobrelio arbatos padeda ne tik išgydyti peršalimą, - užsičiaupk, gerai? Tu nesirgsi, - bet pilnaties metu geba pasitarnauti įvairiuose ritualuose. Jie, kaip žinoma, labiausiai buvo paplitę tarp žiobarų, ypač, kai vyko raganų medžioklės. Būtent jų dėka nėra iki galo žinoma apie ritualinį čiobrelio panaudojimą, - pabandė atlošti atgal pečius, deja, pasidarė tik šalčiau. - Kitas žinomas augalas yra avietė, o tiksliau, jos lapai. Lapai, užpilti mėnulio akmeniu distiliuotu vandeniu ryškiai šviečiant pilnačiai įgaudavo itin stipraus magiško poveikio. Išgėręs magiškojo gėralo, kitaip sakant, to vandens ir puse minutės kramtęs avietės lapus, burtininkas galėjo savo minčių galia daryti ką norėjo. Visi norai, susiję su magija, būdavo naudojami ritualų metu. Verta paminėti, jog tokia galia yra itin stipri bei pražudė ne vieną žiobarų žynį, bet ir stiprų burtininką.
Nustojusi kalbėti, iškart pradėjo kosėti. Uždžiūvusi gerklė sunkiai reagavo į seiles, o įsismarkavęs šaltis neleido net apmąstyti, ko pripaistė. Prašau, nieks neprieikit...

*

Neprisijungęs Niles Jasper Radirger

 • I kursas
 • *
 • 13
 • Taškai:
 • Lytis: Vyras
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #5 Prieš 1 metus »
Nilas problemos nematė. Atrodė, jog tik įdomiau - kada pamokos vyktų naktį?! Vienintelis dalykas, kuris džiaugsmą, stebėjus pilnatį ir trypus po naktinį sodą, tebuvo šaltis. Visgi, apie tai buvo truputuką pagalvojęs - ne tik apsirengė, kaip žiobarai pasakytų, it svogūnas, bet ir didelį, šiltą pledą apsisiautė. Profesoriaus šnekas praleido pro ausis - grožėjosi tamsuma, bet sugrįžo ties pamokos klausimais. Bandė galvoti, tačiau smegenyse viskas priminė tik minčių dykumą. Kol kurpė logiškus sakinius, prabilo kiti. Pamąstęs galvojo, kaip tuo pasinaudoti, tačiau, galvojimo procesas nutrūko, kai išgirdo itin sušalusios burtininkės balsą. Tu turi pledą. Šiltą. Ir tu net nedrebi. Pirmyn, Nilai, gali gi ir pasidalinti... Žengę artyn nepažįstamosios, kai ši dar kalbėjo. Kuo arčiau stabtelėdavo, tuo atmintyje atsirasdavo mintis, jog kažkur buvo ją matęs. Ir iš tiesų, stovėdamas prie pat jai nutilus, prisiminė, kad mergaitė - jo koledžo prefektė.
- Imk, - nusitraukė nuo pečių pledą, - tau jo tikrai reikia labiau, negu man.
Visgi, nesulaukęs atsakymo, pasistiebė, pašoko ir apgaubė minkšta medžiaga.
- Gali nedėkoti, - šyptelėjo nuleisdamas akis. - Aš Nilas, beje, - priminė, - o tu... Atleisk, nepamenu vardo. Tik prisimenu, kad esi prefektė.
Galbūt Džesperas būtų ir toliau važiavęs savo kalbų bėgiais, tačiau prisiminė vis dar vykusią teoriją.
- Eeee, - garsiai nutęsė, - tam naudojamos paprastos tulpės. Jų svogūnai padeda apsisaugoti nuo blogų pasekmių, tad dažnai naudojami gimdymų ritualuose. Pakanka šalia laužo išgerti vandens, sumaišyto su tulpių svogūno sutrinta tyrele ir gimdyvė bus apsaugota nuo komplikacijų, - susikišo rankas į apsiausto kišenes, - taip pat, mėtos. Mėtų rūšių yra labai daug, bet ritualams naudojamos tik paprastosios. Lapeliai džiovinami ir trupinami tiesiai ant kūno. Vėliau apšlakstoma įvairiais aliejais. Mėtos apsaugo nuo šalčio, o tokios apeigos daromos atėjus rudeniui.
Berniukas atsikvėpė.
- Žinai, tikrai nusišnekėjau. Turbūt vertėjo patylėti...
I've got some things to say
'Cause there's a lot that you don't know.

*

Neprisijungęs Torė Finitsis

 • VI kursas
 • *
 • 198
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • We’re dancing on tables
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #6 Prieš 1 metus »
Torei vis labiau ir labiau patiko Starkas. Taip, net sunku vadinti jį herbologijos profesoriumi, kai per ateities būrimo pamoką krištoliniame rutulyje matai tik dūmus, o arbatos žolelėse tik žoleles, nes mintys vis krypsta link varnių vadovo. Sakysit negerai? O kaip jaustis Torei? Ji jau pradeda galvoti, kad išprotėjo. Juk tiek berniukų bendrame kambaryje ir pamokose, o jos širdelė vis tiek nenori nieko kito. Ššššš, tik niekam neišduokit didžiausios varnės paslapties, mergaitė net neabejojo, kad norėtų jog žemė atsivertų po kojomis ir ją prarytų jeigu paslaptį sužinotų bent vienas gyvas padaras. Vaje, nukrypome nuo temos. Taigi, Torei tik dar labiau patiko Starkas, nes pamoka vyko vakare, o kas jau kas, bet rytai mergaitei tikrai buvo blogiausia dienos dalis.
Paauglė buvo apsivilkusi gan šilta striuke, nes vakaras nors ir nebuvo ledinis, bet vis tiek vėsus. Pamoka vyko lauke, todėl Torė nepraleido progos atsistoti kuo arčiau profesoriaus. Beviltiška, tiesa? Atidžiai besiklausydama kiekvieno jo žodžio, ketvirtakursė lengvai linksėjo galva. Stengėsi prisiminti visą žinomą informaciją. Privalo atsakyti geriausiai.
- Vienas iš geriausiai žinomų augalų, kurie naudojami apeigose yra dilgėlė. Įdomus faktas, kad naudojant dilgėlę galima pasiekti įvairių rezultatų. Geriems tikslams dažniausiai naudojami tik jos lapai - tada padės išgydyti įvairias ligas ar net panaikins prakeiksmą, tačiau jei kartu su lapais sumesi ir kotelį, dilgėle galima užtraukti kitam didžiausias nesėkmes. Taigi, dilgėlė taip pat paplitusi ne tik konkrečiame žemyne ar visuomenėje, bet tarp beveik beveik visų burtininkų,- Torė sustojo. Galbūt šneka per daug? Rankas sukišo į kišenes, nes šios kiek drebėjo,- antrasis labai dažnai ritualuose naudojamas augalas yra varnalėša. Vienas iš garsiausių ritualą padedą pagydyti nuo psichikos sutrikimų. Šviečiant pilnačiai žmogus turi būti be sąmonės, ant jo išdėliojamos, gal labiau prilipinamos, spygliuotos varnalėšų viršūnėlės. Padedant kitiems augalams ir burtais galima visiškai išgydyti pacienta. Taip pat naudingi ir varnalėšų milteliai ar aliejus,- baigė kalbėti, o tada, bandydama nukreipti mintis, nuskubėjo ieškoti porininko praktikos darbo.
- Gal nori kartu atlikti praktikos darbą?- net nepažvelgusi su kuo kalba paklausė pirmo pasitaikiusio mokinio. Pakėlė akis. Velniava. Herondeilas.- Tiesa, tu nenori, reiškia dirbsime kartu,- nusišypsojo varnų prefektui.
You gotta help me, I'm losing my mind.

*

Neprisijungęs Sebastianas Azrielis Herondeilas

 • VI kursas
 • *
 • 122
 • Taškai:
 • Lytis: Vyras
 • How would I tell her that she's all I think about?
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #7 Prieš 1 metus »
Vėlyvas vakaras ar naktis - vienintelis pakenčiamas paros metas. Nors ir tai nelabai. Bet bent jau saulė nespigina į akis. Vaikinukas žingsniavo kiemo link Herbologijos pamokos. Šaltis kaustė visą jo kūną. Kodėl nesusiprotėjo užsidėti striukės ar bent jau šilto apsiausto? Nestoras megztinis tikrai nepravertė tokiame ore. Dar pamoka kaip tyčia lauke. Košmaras.
Pasiekęs mokinius, prie kurių jau stovėjo profesorius, Sebastianas Azrielis atsistojo kiek atokiau nuo visų mergaičių grupelių (ar jos kada vaikšto vienos? Tikriausiai, bet Sebastianui nerūpi), bet taip, kad girdėtų ką šneka varniukų vadovas.
- Rožė ir raudonėlis,- priėjo kiek arčiau ir garsiai ištarė, na, rankos, savaime suprantama, juk nekels,- rožės dažnai naudojamos ritualuose, kurių pagalba siekiama rasti sau gyvenimo meilę,- nuo pasišlykštėjimo net balso tonas pasikeitė. Kiek daug beviltiškų žmonių aplinkui.- dažniausiai naudojami spygliai arba žiedlapiai. Raudonėlis naudojamas norint, bent jau taip tiki kvailiai,- nesusilaikė,- atsiprašau, kad keliautojai laimingai grįžtų iš kelionių. Prieš jiems išvykstant, jie apipilami karštu, bet neverdančiu, raudonėlių užpilu,- baigė kalbėti. Dabar tikriausiai reikia nepastebėtam išsmukti iš pamokos, juk praktikos darbas vėl poromis ir... Nespėjo. Pažvelgė bendraamžei varnai į akis:
- Puiku, bent jau pati tai supranti,- gūžtelėjo pečiais ir vos vos šyptelėjo - kažkas „pagavo kampą“.
And I might never be the one who brings you flowers, but I can be the one, be the one tonight

*

Neprisijungęs Cadence Naomi Sinclair

 • II kursas
 • *
 • 24
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • only fools fall for you
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #8 Prieš 1 metus »
Pirmakursė skubėjo į pamoką. Na, per pirmąsias dienas suprato, kad tikrai nebus ta mokinė, kuri laukia pasirengusi dar likus gerokai laiko iki pamokos pradžios. Ką padarysi, teks susitaikyti. Septyni meteliai ir baigta. Vis dėlto varniukė kažkaip sugebėdavo ateiti laiku keliomis akimirkomis anksčiau. Štai ir dabar - uždususi, bet spėjusi. Pasisveikinusi su profesoriumi mergaitė išklausė ką jis turėjo pasakyti, o tada ir kitų mokinių atsakymų. Velnias, nenutuokė nei vieno augalo. Gal tiesiog sukurti? Na, verta pabandyti. Jei jau atėjo, tai nepraleis progos gauti taškų.
- Vienas iš man žinomų augalų yra kraujažolė,- pradėjo suokti užtikrintu balseliu.- šis augalas naudojamas ritualuose, kurių dėka žmonės pagydomi nuo užkeikimų, kurių... umm... židiniai, jeigu galima taip išsireikšti, yra paciento viduje. Sakykime, skrandžio opų atsiradimas. Taip pat kraujažolės galios veikia tik per pilnatį. Antras augalas yra kietis. Dažniausiai naudojamas namų ar žmogaus apsaugojimo nuo piktųjų dvasių ar nelaimių ritualuose,- baigė šnekėti visai patenkinta savo iškalbingumo galimybės. Galbūt bus rašytoja? Buvo tikra, kad niekas nei nenutuokė jog Kadė šioje temoje visai nieko nenutuokia. Dabar beliko rasti porininką.
- Sveikas,- nusišypsojo kažkokiam berniukui bandydama pasirodyti draugiška,- gal nori atlikti praktikos darbą kartu? Beje, aš Kadencė, gali vadinti tiesiog Kade,- ištiesė ranką.
My hands, your hands tied up like two ships

*

Neprisijungęs Gabriel Anthony Conte

 • II kursas
 • *
 • 31
 • Taškai:
 • Lytis: Vyras
 • You bring me home
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #9 Prieš 1 metus »
Berniukas laukė pamokos lauke. Nesijautė labai jaukiai tamsoje, o ypač kai tik dėl viso pikto atėjo anksčiau už visus. Net ir už profesorių. Taigi, nuėjo kažkur toliau, kad, kai ateis herbologas, nepasirodytų kaip koks kvailelis. Tolumoje pamatė pradedant rinktis mokinius, todėl dar kiek palūkėjęs taip pat nusliūkino prie jų. Išklausė visus norinčius pasisakyti ir dvejodamas pakėlė ranką. Gal visai nesusimaus? Juk tikrai kažkur skaitė, bet dabar, kai reikės pasakyti garsiai prieš tiek žmonių, na, tikėkimės geriausio.
- Ammm... taigi... Vienas iš man žinomų augalų yra šalpusnis - jis gydo įvairius nušalimus. Emm... net ir tuos, kurie su paprastais vaistais tikrai nebūtų pagydomi ir tektų nupjauti kokią koją. Taip, ritualuose jis naudojamas kartu su kitais augalais, pavyzdžiui, galiu paminėti pipirmėtes. Nors jos panašios į mėtas, tačiau gali būti naudojamos visai kitiems tikslams. Išspaudus jų sultis ir iš likusios košelės išvirus... nuovirą galima visiškai pašalinti dantų skausmą. Na, emm, tikslių ritualo taisyklių nežinau,- dar pridūrė baisėdamasis savo iškalbingumu. O dar reikia susirasti porininką. Net nežinojo kieno būtų galima paklausti. Visa laimė, prie jo prisiartino tamsiaplaukė mergaitė.
- Aš Gabriel, gerai, galime dirbti poroje,- nusišypsojo mergaitei ir kiek pasimetęs, kai pamatė netikėtai ištiestą ranką, paėmė už jos ir vėl nejaukiai šyptelėjo.
They don't know about us

*

Neprisijungęs Starkas Erikas Ramsay

 • Burtininkas
 • ****
 • 216
 • Lytis: Vyras
 • i don't wanna go, mr. stark
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #10 Prieš 1 metus »
  Jis atidžiai klausėsi mokinių atsakymų, kartkartėmis šyptelėdamas kokiai mokinei. Nors dauguma ir buvo apsirengę šiltai, visgi šalčio išvengti nepavyko – plika akimi matėsi, kaip dalis mergaičių dreba.
 – Na, jūsų žinios išties įspūdingos, galiu tik visus pagirti, – nusijuokė, pamerkdamas akį buvusiai jo kuruojamo koledžo prefektei, – Smagu, kad jūsų paminėti augalai buvo tokie skirtingi, aprėpėte turbūt daugelį egzistuojančių papročių.
  Pasitrynęs rankas (nes šiosios ir jam pradėjo šalti), minutėlę palūkėjo, o tada iškart perėjo prie kitos dalies.
 – Taigi, kiekviena tauta turi savo ritualinius augalus. Šiandien pakalbėsime apie čerokių – indėnų genties – smilkymo papročius. Smilkymas – tai apeigos, kuriomis apvalomas žmogus, vieta ar daiktas, kad neliktų neigiamos energijos. Čerokių ritualai taip pat suteikia apsaugą; sukuria lyg savotišką skydą iš oro, į kurį atsimuša magiški kerai. Smilkymo ceremonijai reikia deginti ypatingus, šventus augalus, o paskui jais vėduoti žmogų ar vietą. Augalo dvasia išvalo tai, kas smilkoma, suteikia stiprybės. Indėnų gentys dažniausiai naudodavo šalaviją, levandas ir pušies šakeles. Minėtosios apsaugos nuo kerų yra suteikiamos būtent per pilnatį, – pakėlė galvą aukštyn. – Šalavijas – pritraukia gerą energiją ir apsaugo nuo Rictusempra kerų, levandos – atkuria pusiausvyrą ir suteikia ramybės, o taip pat saugo nuo Stupefy, pušis – saugo nuo piktų dvasių, neleidžia veikti kerams Expelliarmus.
  Minutėlei nutilo, kad atsikosėtų (negi koks peršalimas jau kėsinasi?) ir tęsė toliau.
 – Jau esate pasiskirstę poromis. Jei kas neradote poros, galėsite dirbti su manimi, – šyptelėjo trečiakursei varnei, kurią matė esant be porininko, – Išsirinkite vieną augalų rūšį, pageidautina, kad poroje rinktumėtės skirtingas, – mostelėjo į drobinius maišelius, prikrautus jo minėtų džiovintų žolelių, – Turimus augalų stiebus supinkite – tai bus jūsų smilkyklės. Jas uždekite ir kurį laiką padeginkite žoleles, tada užpūskite; reikia, kad jos rūktų. Apgaubkite porininko kūną dūmais. Svarbu, kad smilkymo ceremonija vyktų kuo arčiau vidurnakčio, tad geriausia būtų, kad vienas kito smilkymą atliktumėte tuo pat metu. Kai jau abudu būsite apsigaubę dūmais, išbandykite skydinį apeigų poveikį: paleiskite į porininką tuos kerus, nuo kurių jį turėtų saugoti augalai. Griežtai draudžiama bandyti kitokius, jūs čia ne kovoti susirinkote. Augalų galia apsaugos jus ir jūsų porininką, jei būsite tinkamai apsismilkę, tad tai daliai skirkite pakankamai pastangų ir laiko. Ką gi, jei neturite klausimų, sėkmės!


---
Jau esate pasiskirstę poromis. Dabar turite pasirinkti norimą augalą ir juo apsmilkyti viens kitą. Kai tą padarysite, išbandykite vienas ant kito kerus, priskirtus Jūsų pasirinktam augalui.
Prašyčiau bent trijų postų iš kiekvieno, turite daugiau negu savaitę.
Jei kviesite mane (susižalojote, turite klausimų ar pan.), brūkštelkite asmeninę žinutę.
„when i drift off, i will dream about you. it's always you“ - tony stark, avengers: endgame

*

Neprisijungęs Klara Severova

 • IV kursas
 • *
 • 200
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • The less you say, the more weight your words will carry.
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #11 Prieš 1 metus »
Na ir sekasi man. Klara pagalvojo mintyse, krapštydama odą aplink savo nykščio nagą. Visi jau buvo susiradę porą, o ji vis dar viena. Mergaitė giliai atsidususi klausėsi profesoriaus. Aišku jis pastebėjo, jog liko be poros ir dėl to Klara jautėsi dar blogiau. Juk kur kas lengviau dirbti su kitu mokiniu. Juolab, kad burtažodžiai mergaitei sekasi taip blogai, kad kartais suabejodavo ar tikrai ji yra ragana. Nors jei ir burtažodis nepasiseks ji bent jau galės pasakyti, kad pavyko sukurti tą skydą.
Vis dėl to varnė atsistojo kartu su kitais mokiniais ir paėmė levandomis kvepiantį maišelį. Tai buvo vienas jos mėgstamiausių kvapų. Levandų kvapas ją visada nuramindavo. O dabar nusiraminti žūtbūt reikėjo.
-Nelyginis mokinių skaičius...-sumurmėjo bandydama pateisinti tai, kad ji nesugebėjo tiesiog paprastai prieiti prie žmogaus ir jį užkalbinti. Tikrai, nenorėjo, kad koledžo vadovas apie ją taip galvotų.
Norėdama nukreipti savo mintis kažkur kitur, mergaitė ištraukė levandų stiebus iš maišelio ir pabandė juos supinti, kaip buvo liepta. Bet kur tau! Levandų stiebai juk džiovinti, lengvai lūžinėjo. O dar ir rankos dėl šalčio (o gal dėl nerimo) drebėjo. Klara nervingai ir gal kiek per garsiai iškvėpė pro nosį ir sumurmėjo rusiškus keiksmus, visiškai pamiršusi, kad netoliese stovėjo profesorius.
Supratusi, kad greičiausiai susukti ar supinti tuos stiebus jai tikrai nepavyks mergaitė apsižvalgė, ieškodama kažko kas galėtų padėti. Tikrai nežadėjo prašyti pagalbos. Na jau ne.
Laimei, prisiminė kad su savimi turi drobinį maišelį, kuriame buvo džiovintos levandos. Mergaitė su nagu padraskė siūlus ir keletą jų ištraukė. Padėjusi maišelį ant žemės ji atsisuko į profesorių.
-Prašau, palaikykit,-pasakė atkišdama jam levandas. Norėjo surišti jas kuo stipriau, kad deginant neišbirtų ant žemės. O tam reikėjo antros poros rankų.

*

Neprisijungęs Starkas Erikas Ramsay

 • Burtininkas
 • ****
 • 216
 • Lytis: Vyras
 • i don't wanna go, mr. stark
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #12 Prieš 1 metus »
  Mokiniai po truputį pradėjo darbuotis su smilkyklėmis. Vis dėlto darbas nesisekė: džiovintos žolelės vis lūžinėjo, pušų šakelės, nors ir labai plonos, irgi nebuvo pakankamai lanksčios.
  – Pernelyg daug neužgaiškite su pynimu, turite spėti apsismilkyti iki vėliausiai dešimt minučių po vidurnakčio.
  Žinoma, turėjo paruošęs keletą iš anksto supintų ryšulėlių, jei visgi pasirodytų, jog kai kuriems mokiniams rankos iš minkštosios auga. Tačiau kol kas nesiruošė apie tai sakyti: kaip mat paaiškėtų, jog nei vienas negali susidoroti su užduotimi pats. O čia kol kas lengvoji dalis – pats smilkymo ritualas yra kur kas sudėtingesnis.
  Toji mergaitė, likusi be poros, irgi bandė supinti ryšulėlį. Tiesa, sekėsi nekaip.
  – Žinoma, palaikysiu, – šyptelėjo auklėtinei ir paėmė levandų kasytės galą.
  Buvo patenkintas, kad varniukė susiprotėjo pasinaudoti tuo, ką turėjo po ranka. Ne veltui jo kuruojamas koledžas pasižymėjo protu.
  – Nebijok, tau kerėti nereiks, – pridūrė, prisiminęs ją susiraukus, kai prabilo apie kerėjimą, – mudu su tavimi padarysime truputį kitaip, man gi nereikia mokytis, – nusijuokė, – Surišk smilkyklę, o tada pati save apsmilkyk; kai jau manysi, kad padarei viską, pasakyk man ir su kerais išbandysime tavo smilkymo įgūdžius, – mirktelėjo Klarai.
„when i drift off, i will dream about you. it's always you“ - tony stark, avengers: endgame

*

Neprisijungęs Auksė Marlena Hale

 • V kursas
 • *
 • 690
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • My strategy? I don't give up.
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #13 Prieš 1 metus »
Auksė jau senokai nebuvo mačiusi tokio draugiškumo. Visgi, net plūsdama visus mintyse, apgaubta pirmakursio pledo, jam švelniai šyptelėjo.
- Ačiū, visgi, - nuleido akis ir trumpai paspoksojo į batukus. Marlena leido berniukui kalbėti, jis pasirodė kupinas gyvenimo energijos, šilumos ir tikrai nematęs to, ką gyvenime susitiko prefektė.
- Auksė, - priminė. Trumpų plaukų savininkė jau žiojosi kažką sakyti, tačiau draugiškasis Nilas jau bėrė žinias apie augalus. Nugirdusi jo repliką, tik pusiau sukikeno, žvelgdama į jį. Matyt, man trūksta tik lašelio gėrio.. Net nuotaika pasitaisėį, matai, Aukseli? Hale tvirčiau prie kūno prispaudė apklotą.
- Eik tu, - vos susilaikė nekumštelėjusi berniukui, - nebuvo taip ir blogai. Nori, galiu atskleisti paslaptį, - sekundei pagavo akių žvilgsnį, - dauguma teorinėje dalyje sako tik tai, kas šauna į galvą, kitaip sakant, spėlioja, - antrąją sakinio dalį suburbėjo pašnibždomis, mat profesorius jau buvo pradėjęs komentuoti gautus atsakymus. Nutilusi mergaitė trypčiojo vietoje, vis dar bandydama panaikinti drebulį. Kai užduotis buvo paskirta, nusprendė imtis iniciatyvos:
- Tai... - apsidairė, pamatė nei daug, nei mažai pažįstamų veidų, staigiai nusisuko pastebėjusi tą, kurio vengė it prakeiksmo, bei grįžo žvilgsniu prie berniuko, - gal norėtum dirbti poroje? Žinoma, jei neturi nieko prieš, - vos nepaleido pledo, tačiau laiku susigriebė.

*

Neprisijungęs Niles Jasper Radirger

 • I kursas
 • *
 • 13
 • Taškai:
 • Lytis: Vyras
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #14 Prieš 1 metus »
Nilas net nesitikėjo, kad prefektė pasiūlys jam dirbti kartu.
- Taip, žinoma! - pasistengė neišsiviepti iki ausų, - žinai, jei tau tinka, bėgu paimti žolelių, - šyptelėjo tipendamas atbulai, - greit grįšiu!
Ir apsisukęs bėgte pirmyn pasileido. Stabtelėjo prie maišelių. Žvilgtelėjo atgal. Ir dar kartą. Ir dar vieną. Velniava! nepaklausiau, kokių ji norėtų! Tiek tos, Nilai, baik nervintis! Greitosiomis pirštais pakabino levandų, skirtų porininkei, o sau pasigriebė šalavijų. Braudamasis pro aplinkinius, suskubo atgalios.
- Truputį apsimaigė, - ištiesė pamaigytas levandas, kurios, abejojo, ar lengvai pinsis. - Hm, o kaip susipinti, nežinai?
Džesperas tarp pirštų gniaužė šalaviją, visiškai neišmanydamas, kaip tai padaryti. Jo veido mimikos raukėsi ir kraipėsi į šalis. Bet reikėjo nuo kažko pradėti.
- Gal pasitraukiam kiek nuošaliau? - suprato, jog buvo tarsi užtvara pagrindiniame praėjime, - bent jau kol susipinsim žoleles, - kilstelėjo antakius, nors tos nuošalesnės vietelės nematė per aukštesnių burtininkų galveles.
I've got some things to say
'Cause there's a lot that you don't know.