0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Pirmoji pamoka visiems kursams
« Prieš 2 metus »
Tamsiame nakties danguje blankiai spindėjo mažos ir trapios žvaigždės. Kiekviena iš jų buvo it nedrąsios, raustančios mergelės, stebinčios žemę, negalinčios apsispręsti, ar leistis žemyn, ar ne. Tačiau šią naktį šios buvo nebylios ir nieko nenorėjo išduoti ir paleisti iš savo šaltų lūpų.
Astronomijos bokštas buvo tylus ir tarsi garavo neišpasakyta ramuma. Vieninteliai šviesos šaltiniai buvo keli silpnai blyksintys, ore plūduriuojantys šviestuvai prie įėjimo ir prie skliautų, kuriuose mokiniai braižydavo žemėlapius. Tuose skliautuose buvo įrengti ištisiniai stalai, ant kurių buvo galima patogiai rašytis į užrašines; taip pat buvo stovai teleskopams. Netoliese lūkuriavo aukštos baro tipo kėdės be atramų.
 Nors buvo vidurnaktis, nebuvo itin šalta, tik retkarčiais prabėgantis vėjas priversdavo odą pasidengti šiurpuliukais. Tačiau apskritai buvo viena iš paskutinių šiltų rudens nakčių.
Prie vieno iš langų glūdėjo figūra, pasirėmusi ant lazdos, kuri tingiai gluosnio lazdele valė mažutes dulkeles nuo lango atbrailos, ir kuri laukė mokinių, kuriems buvo pranešta, jog pamoka vyks ne klasėje, o bokšte. Pirmoji pamoka; vyriškį užklupo déjà vu jausmas, tarsi jis jau buvo čia seniau. Matyt grįžta prisiminimai iš jo jaunystės laikų.
-Sveiki atvykę, mieli mokiniai, - į bokštą sugužėjus vaikams ir jiems prisėdus ant kėdžių prabilo Faustus. - Aš esu jūsų naujasis mokytojas, Faustus Engelbert. Tikiuosi, jog per šiuos mokslo metus mes sutarsime ir dirbsime be nesklandumų, - švelniai šyptelėjo, nors ta šypsena buvo kiek keistoka, mat nepasiekė jo akių. O gal ir pasiekė, bet tas tiesiog nesimatė per tamsius akinius. Lėtai kaukšėdamas lazda išėjo prieš mokinius.
-Taigi, nieko nelaukę, pradėkime pamoką. Pirmiausia, rudens pradžioje labiausiai iš Žemės matomos yra kelios planetos. Šiąnakt kalbėsime apie tris iš jų: Venerą, Marsą ir Jupiterį. Galbūt, prieš mums pradedant stebėjimą, kažkas gali pasakyti šiek tiek daugiau apie šias planetas ir ypač apie jų poveikį magams? - lengvai mostelėjęs ranka Faustus kreipėsi į klasę, laukdamas atsakymo.

// Teorija vyksta iki rugsėjo 26 dienos. Pasirinkite vieną iš paminėtų planetų ir pasakykite įdomių faktų apie šią, būtinai paminėdami kaip toji planeta fiziškai ir psichiškai veikia žmones. Nebūkite visažiniai, galite ir suklysti. Sėkmės!

*

kablelis

Ats: Pirmoji pamoka visiems kursams
« Atsakymas #1 Prieš 2 metus »
Stevie lipo į astronomijos bokštą be didelio entuziazmo. Jai be galo patiko pirmuosius dvejus metus dėsčiusi profesorė, o mergaitė jau girdėjo, kad šiais metais astronomiją dėstys kažkas kitas. Trečiakursei astronomija labai patiko, ji nedaug naujo teišgirsdavo per pamokas, tačiau vis tiek būdavo įdomu. Tikėkimės, kad naujasis profesorius ar profesorė nebus blogesnis už profesorę Tonks svarstė mergaitė lipdama paskutiniais laipteliais.
Atidariusi duris Stevie pamatė, kad atėjo pirma. Tai jos nenustebino - į šią pamoką mergaitė dažnai ateidavo labai anksti.
- Labas rytas, - pasakė ji profesoriui. Staiga prisiminė, kad yra vidurnaktis. - Oi, norėjau pasakyti, labas vakaras.
Na va ir pasirodei kaip visiška idiotė apmaudžiai pagalvojo Stevie.
Išgirdusi profesoriaus klausimą Stevie nieko nelaukdama pakėlė ranką ir prabilo:
- Pakalbėsiu apie Marsą. Tai yra ketvirtoji nuo Saulės planeta, maždaug dvigubai mažesnė už Žemę, turi du palydovus, kurie yra visai maži ir netaisyklingų formų. Marsas yra iš karto už Gyvybės Zonos ribų, dėl to mokslininkai tikisi ir bando ten atrasti gyvybę. Marsas buvo romėnų karo dievas. Dėl to kai jis yra ryškiai matomas danguje, tai veikia žmones. Kai kurie tampa irzlesni ir piktesni, kiti tarsi gyvena karo laukimu. Kadangi jis būna ryškiai raudonos spalvos, kai kurie žmonės, matydami Marsą danguje, jaučiasi nejaukiai.
Stevie nutilo ir su susidomėjimu laukė, ką papasakos kiti mokiniai.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 348
 • Lytis: Vyras
Ats: Pirmoji pamoka visiems kursams
« Atsakymas #2 Prieš 2 metus »
Matthew plačiai žiovaudamas dūlino laiptais į bokštą. Jis šiek tiek pasnaudė prieš pamoką, bet tai nuotaikos nepataisė. Kodėl pamokas reikia daryti naktį? Juk jūs burtininkai, ar negalit naktinio dangaus suorganizuoti dieną? piktinosi antrakursis. Jeigu užmigsiu vidury pamokos, negalėsit skųstis. Mano amžiaus paaugliams tokiu metu reikia miegoti.
Įėjęs Matthew pasitraukė į tolimesnį kampą ir nutarė laukti praktikos. Teorija niekada nebuvo įdomi, ypač tokio nereikalingo mokslo kaip astronomija. Vis dėlto po kiek laiko Matthew nutarė, kad gali pabandyti uždirbti kokį tašką savo koledžui. Tad jis pakėlė ranką ir, tramdydamas žiovulį, prabilo.
- Jupi... teris yra didžiausia Saulės sistemos planeta, planeta milžinė. Ji yra tokia didelė, kad jai labai nedaug trūksta iki buvimo žvaigžde. Tokiu atveju Saulė taptų dvinare. Kadangi Jupiteris yra toks didelis, kai jis priartėja prie Žemės, galima justi jo poveikį. Potvynių jis nesukelia, tačiau gali sukelti tam tikrų pasikeitimų, susijusių su žiobariškais dalykais, pavyzdžiui, elektra. Tačiau psichiškai Jupiteris gali stipriai paveikti. Žmonės jo bijo. Todėl, kai jis yra aiškiai matomas danguje, kai kurie pradeda panikuoti. Slėptis namuose ir panašiai. Ir skleidžia tą paniką. Tai ypač jaučiama mažesniuose miesteliuose ir kaimuose. Dėl to ilgą laiką būdavo kas nors net paaukojama, dažniausiai koks nors naminis gyvulys. Buvo tikima, kad Jupiteris bus patenkintas ir pasitrauks.
Matthew apstulbo supratęs, kiek daug prišnekėjo. Ir tik vieną kartą tenusižiovavau pasišaipė berniukas ir nulindo atgal į savo kampą laukti praktikos.

*

Neprisijungęs Fiona de Treebook

 • ***
 • 198
 • Lytis: Moteris
 • Na ką. Laimėjom?!
Ats: Pirmoji pamoka visiems kursams
« Atsakymas #3 Prieš 2 metus »
Fiona miegojo. Ir tada atėjo laikas astrononomijos pamokai. Pats geriausias. Vidurnaktis. Nors toks laikas taip pat puikus miegui. Fiona apžvelgė apsiblausiusiomis akimis kambarį. Gal ir man dar numigt? Taip tarus, nieko nelaukus pasidėjo pagalvę ant kelių, ir susilenkus užsnūdo. Aišku, po tokio dalyko teko bėgte lėkti pamokon. Atsisėdo per vidurį, nes gale nieko negirdėtų, o prieky... Na, o priekis buvo priekis. Kadangi mergina skubėjo (ir neveltui), pamoka prasidėjo palygynus greitai. Išvirdusi klausimą, mergina nusižiovavo. A? Venera?
-Venera kartais būna vadinama Žemės sese, nes jos panašaus dydžio. Senovės romėnai Venerą vadino meilės deivę. Venera yra antra planeta nuo Saulės, todėl ten labai karšta. O šešėlyje šalta,-nusišypsojo.
-Visai kaip Žemės palydove. Venera, kartais dar vadinama vakarine žveigžde, padeda žmonės orientuotis danguje, jūroje. Tai manau, būtų pschinis padėjimas. Nors, ji taip pat padeda įsimylėti,-užsisvajojus mergina pažvelgė pro langą į mėnulį. Buvo jaunatis, tad jo net ir nesimatė.
-O meilė, kaip žinome, žmogų paveikia visaip,-nukirto sakinį ir atsisėdo tiesiau. Akys po kalbėjimo jau nebe taip lipo.
Lightning makes no sound until it strikes.

Ats: Pirmoji pamoka visiems kursams
« Atsakymas #4 Prieš 2 metus »
Mąsliai linksėdamas galva Faustus klausėsi mokinių atsakymų; kai kuriems kalbant netgi turėdavo sulaikyti šypseną-- puikiai suprato, kaip yra sunku mokytis ir susikoncentruoti tokiu vėlyvu paros metu, todėl pernelyg neprisikabinėjo.
-Na, iš dalies esate visi teisingi, nes planetos turi daugybę skirtingų pavidalų, nors, žinoma, pagrindiniai bruožai lieka tie patys, - sausai kostelėjo ir lengvu lazdelės mostelėjimu išbūrė ore mažutę, lengvai plūduriuojančią sferą, kurioje tingiai sukosi Saulė ir apie ją besisukančios planetos.
-Galbūt jums kada kilo klausimas, kuo skiriasi žiobarų ir magų astronomija. Na, atsakymas yra gana paprastas, nors ir keistokas, - profesorius kilstelėjo ranką ir jo delnan it koks mažas kamuolinis žaibas atskubėjo Merkurijaus modelis. Jis jį sugniaužė; pro pirštus veržėsi melsva, dangiška šviesa. -Žiobarai negali jausti, - gana dramatiškai ištarė ir jo delne esanti planeta sprogo ir pasklido po klasę kaip didžiulis perlamutrinis dūmų kamuolys; paskui jį ore pradėjo tyliai tyliai poškėti ir patapti įvairiaspalve dūmų gama, kuri pasiekė kiekvieną mokinį ir apgaubė juos. Po kelių sekundžių, tiesa, neliko nieko tik keistokas, lengvas kvapas ir blizgesys ant grindų.
Faustus nusivalė tuos blizgučius nuo delno ir prabilo:
-Na, dabar, kai manau šiek tiek prabudote iš savo miegų, galime pradėti teorinę dalį. Taigi!- žvilgtelèjo į laikrodį ant riešo ir tęsė toliau. -Kiekvienas iš jūsų yra gimęs po zodiako ženklu, kuris yra valdomas tam tikros planetos. Na, kaip pavyzdį galime pasiimti Avino ženklą- šį valdo Marso planeta ir taip toliau. Jeigu nežinote savo planetos, galite klausti manęs, - lyg tarp kitko pridūrė. Vėl sausai kostelėjo.
-Jūsų darbas yra pasiimti savo teleskopus ir surasti vieną iš jau seniau paminėtų planetų- Venerą, Marsą arba Jupiterį- ir surasti juos nakties danguje. Pasirinkite tik vieną ir savo žvaigždėlapiuose pažymėkite tikslią tos planetos vietą. Tačiau tai dar ne viskas, - Faustus padarė pauzę. - Ieškodami planetos jauskite ją, - priglaudė ranką prie krūtinės. -Matykite ne tik akimis, bet ir širdimi. Aprašykite kokius pojūčius jums sukelia toji planeta ir susiekite tuos jausmus su jūsų zodiako planeta. Galbūt tai yra ta pati planeta? O gal visiška priešingybė?- vyras gūžtelėjo pečiais.
-Nepamirškite, kad galite bet kada klausti. Kadangi esu naujas profesorius, aš suprasiu, jeigu mano mokymo metodai yra neaiškūs, tačiau svarbiausia yra tai, kad jūs stengtumėtės pajausti. Na, o dabar prie darbo, - šyptelėjo.

//Min 2 postai. Dėl bet kokių klausimų parašykite į PM arba jeigu norite, integruokite juos į postus ir aš jums atsakysiu.

*

Neprisijungęs Natanielis Augustas Lizertas

 • Herbologas
 • ****
 • 273
 • Lytis: Moteris
 • Hello, friends, welcome to ma crib
Ats: Pirmoji pamoka visiems kursams
« Atsakymas #5 Prieš 2 metus »
Net orams kiek atšalus ir tapus žvarbesniais Juno nesiruošė atsisakyti savo mylimiausių lininių suknyčių bei plonesnių sijonukų, tad ir dabar vydury, šįsyk šiltesnės, tačiau vis tik žvarbaus vėjo lydymos, nakties, mažoji ilgakasė mandagiai užsiėmusi vietą ant vienos iš baro kėdžių, įdėmiai klausėsi profesoriaus. Tiesą sakant, prieš dėstytojui prisistatant mergytė net neįtarė, kad jis gali būti naujokas Hogvartse, juk tai tebuvo pirmoji jos pamoka, kuri net tokį vėlų metą be galo jaudino prancūzaitę. Žinojo - astronomiją ji tikrai pamils, mat jau nuo mažumės domėjosi neaprėpiamu dangaus skliautu ir jo slėpiniais. Net prisiminė neseniai palėpėje rastą vaizdo įrašą, kur ji, vos pramokusi kalbėti, stebėdama žvaigždes vaikiškai švepluoja:
- Skrisi užaugusi į Mėnulį?
- Skrisiu...
- O jei ten nebus nieko?
- O jei ten bus VISKAS?
Ir šiltas tėvų juokas fone.
Nežinodama, ką atsakyti į teorijos klausimą, kumštukais parėmusi ryškesnius, raustelėjusius skruostikaulius, Juno kiek apsimiegojusi klausėsi kitų ir migdolinėmis akutėmis skenavo dar ansksčiau nematytą aplinką. Profesoriui vėl pradėjus monologą, Juno it striktelėjo iš vietos, labiau ištempusi ausis.
Mažylei išties patiko kaip akiniuotasis pabrėžė magų pranašumą, vos ne nuo gimimo maišyto kraujo turinti klastuolė buvo mokama vertinti grynakraujus burtininkus ir didžiuotis savo geresniais nei žiobarų kraujo ryšiais. Tolimesniu mini šou juodos kavos spalvos plaukų savininkė taip pat liko pakerėta. Net ištiesė ranką, bandydama paskandinti ją įvairiaspalviuose dūmuose.
Vyriškiui išdėsčius užduotį, Juno kelias sekundes liko nesusipratusi. Žinoma, de Lante žinojo ir savo zodiako ženklą ir planetą, kuriai jis priklauso. Šaulys - Jupiteris, - priminė sau mintyse.
Suskubusi pasiimti teleskopo, smulkių kasyčių savininkė guviai striktelėjo nuo kiek nepatogios kėdės ir išsirinkusi vieną iš prietaisų, kilstelėjo šį aukštyn į giedrą naktinį dangų.
- Neturėtų būti sunku ją pajusti, juk ieškau tos pačios planetos kaip ir mano zodiakui priklausančioji, - paskatindama save burbtelėjo po nosimi melfademė ir rankytę priedėjusi sau prie linine suknele dengiamos širdutės, primerkusi rusvas it pasenusios kavos dėmės akis, žvilgtelėjo pro teleskopą.

*

Neprisijungęs Natanielis Augustas Lizertas

 • Herbologas
 • ****
 • 273
 • Lytis: Moteris
 • Hello, friends, welcome to ma crib
Ats: Pirmoji pamoka visiems kursams
« Atsakymas #6 Prieš 2 metus »
Jau snūduriuodama Juno vis dar spoksojo pro kiek aprasojusį ir kaskart atsargiai mergaitės pirštu patrinamą teleskopo stikliuką. Pamoka lyg ir ėjo į pabaigą, tačiau kaip pasirinktosios planetos nesimatė, taip nesimatė. Nors naktinis dangaus skliautas buvo giedras, be menkiausio debesėlio, galinčio užstoti ieškomą planetą, maišytos kilmės savininkės rusvos akys pastebėdavo tik retkarčiais stpriau sužibančiomis žvaigždėmis nusėtą juodumą.
- Jausk širdimi, jis sakė; ne tik akim, jis sakė, - burbtelėjo ilgakasė, pamažėle prarasdama viltį sėkmingai atlikti praktinę užduotį ir uždirbti savo koledžui keletą taškų. Vis tik dar laikydamasi iš paskutiniųjų ir po truputį judindama teleskopą, perfekcionistė pastebėjo kažkokią įtartinai keistą dėmę juodame dangaus skliaute.
Paspoksojusi į ją kelias minutes, Juno nusprendė vis dėlto pažymėti ją žvaigždėlapyje, kai staiga, rodos, visą melfademės kūną užliejo romuma. Ir toks pakylėtas jausmas lyg mergaitė būtų padariusi kažką įspūdingo, nuostabaus ar nepakartojamo.
Aš ją jaučiu! - Norėjosi sušukti prancūzo ir graikės dukrai, tačiau gerklė išdžiuvo ir ne itin tiksliai suprasdama kas vyksta, de Lante skubinosi pabaigti užduotį, kolei tik juto tą planetą. Paskubomis pasiėmusi plunksnakotį, balsvaodė dailyraščiu ėmė pergamento skiautėj raityti raides, iki tol, kol šis prisipildė jaunosios burtininkės Jupiterio sukeltomis emocijomis.
Planeta it gyva atsitraukė pačiu laiku, vos tik migdolinių akių savininkė baigė praktinę užduotį ir paskubomis lapelį nunešė akiniuotajam profesoriui.
- Prašom, - dar spėjo vyptelėti senukui ir grįžo į ankstesniąją buvimo vietą.


Ats: Pirmoji pamoka visiems kursams
« Atsakymas #7 Prieš 1 metus »
Ramiai priėmė iš klastuolės jos darbą, atidžiai permesdamas akimis smulkią rašyseną ir romiai linktelėjo; žvilgsniui užkliuvus už kokio nors itin traukiančio žodžio jis sustodavo, bet ilgai netrukus pakėlė akis į klasę. Kelis kartus suplojo rankomis ir tyliai šyptelėjo, norėdamas pranešti, jog pamoka baigėsi.
-Puikiai pasirodėte! Na, tie, kurie aktyviai dalyvavote ir atsakinėjote į klausimus. Tikiuosi, jog ši pamoka jums padėjo susipažinti su astronomijos mokslu,- tęsė ir lėtai surinko paduotus darbus į vieną krūvelę, kurią saugiai kažkur nukakdino lazdele.
-Na, o dabar galite grįžti į savo šiltus kambarius ir eiti miegoti. Labos nakties, - atsisveikinęs su mokiniais ir pats profesorius nusprendė ilgiau nebesimalti kabinete.