0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Starkas Erikas Ramsay

  • Burtininkas
  • ****
  • 222
  • Lytis: Vyras
  • i don't wanna go, mr. stark
Tema: Magiški grybai.

  Kažin kodėl gyvenimas taip sutvarkytas, jog atostogos visada prabėga daug greičiau negu tas laikas, kada reikia kas rytą anksti keltis ir pėdinti darban. Net jei gyvenama darbo vietoje – kaip kad Hogvartso profesorių atveju. Štai ir jaunajam lankininkui trys mėnesiai pralėkė taip, kaip mokslo metų laiku prabėga (ar, tiksliau, prašliaužia) mėnuo. Ar net pusė.
  Kad ir kaip būtų liūdna, tačiau vasara visgi prabėgo. Prabėgo nepastebėta ir štai jau pirmieji lapuočiai nusidažė aukso bei rubino spalvomis, nors Škotija šiemet lepino visai neįprasta bobų vasara. Rytais ant rasotų samanų rasdavai sidabrinius voratinklius, jungiančius medžio šakas su šalimais esančiu krūmu.
  Bet jau turbūt gana tu pseudopoetiškų gamtos aprašymų, kurie niekam neįdomūs, ar ne?
  Na, tikrai ne Starkui, kuris jau laukė mokinių antrajame šiltnamyje.
 Šiems susibūrus, jaunuolis ilgai nelaukdamas pradėjo pamoką.
  – Sveiki sugrįžę ir sveiki naujai atvykę. Mane jau pažįstate, na, o pirmakursiams užteks žinoti, kad esu Starkas Erikas Ramsay ir dėstau herbologiją. – nieko nelaukdamas tęsė toliau, – Kad jau šiemet visai neblogas ruduo ir miškai pilni grybų, – prakalbo kaip kaimo bobutė, – tai apie juos šiandien ir pakalbėsime. Žinoma, mane domina magiškieji grybai. 
  Ir kaip mat pamokos tema atsirado ant šiltnamio priekyje esančios žalios lentos.
  – Kaip turbūt žinote – o jei ne, tai pats laikas užpildyti žiobarų edukacijos spragas – moksliškai grybai nėra priskiriami augalams. Tam yra daug priežasčių, į jas dabar nesigilinsim, galit pasidomėti laisvalaikiu. Mokykloj yra biblioteka, tikrai rekomenduoju su ja susipažinti, – kandžiai šyptelėjęs iškėlė antakį, – Tačiau magiškieji grybai su augalais turi daug daugiau bendro negi žiobariški, gal kas nors gali pasakyti kodėl? – nužvelgė visus susirinkusius mokinius, – Magiškųjų grybų rūšių yra tikrai daug, drįsčiau net teigti, kad daugiau negu nemagiškųjų, bet visų mes, be abejo, neaprėpsim. Ir nors kalbėsim vos apie kelis konkrečius, pradžiai norėčiau dar pasiteirauti: kokias magiškų grybų rūšis žinote? 


---
Atsakymas į pirmą klausimą turėtų būti labiau mokslinio pobūdžio, tačiau tai nereiškia, kad turite raustis Vikipedijoje ir ieškoti straipsnio apie grybus – būkite originalūs ir leiskite savo veikėjui būti įdomiam.
Atsakant į antrą klausimą paminėkite magiško grybo (jūsų sugalvoto) pavadinimą bei trumpai – iki keturių sakinių – jį apibūdinkite.
Teorijai laiko skiriama iki pirmadienio vakaro.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 5 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »
„when i drift off, i will dream about you. it's always you“ - tony stark, avengers: endgame

*

lunar

Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #1 Prieš 5 metus »
Su savo ištikimai mylima mantija apsisiautus Philomena pėdino link šiltnamių, kur, kaip ji nugirdo, vyks herbologijos pamoka. Ir, kad ją dėstys jų koledžo vadovas, kitaip sakant, motina varna. Na, gal labiau Tėvas varnius. Arba išvis nei vienas. Nenormaliai skamba. Bet kuris žmogus šiais laikais yra normalus? Nei vienas, būtent. Pro vieno iš šiltnamių plėvelę, ji pastebėjo aukštą siluetą, tad link ten ir pasuko. Varnė buvo viena iš pirmųjų atėjusių, ir tai ją šiek tiek pradžiugino. Pats šiltnamis nelabai kuo skyrėsi nuo to, kuris stovi mergaitės namo galiniam kieme, saugodamas žiobariškus pomidorus. Tik, žinoma, kad čia žiobariško augalo su žiburiu nerasi. Nors neprieštaraučiau dabar užkąsti sultingo, kad ir žiobariško, pomidoro. Radusi laisvesnę vietą, iš kurios geriau matosi profesorius, ji ten nieko nelaukusi atsisėdo. Profesoriui išsakius visą teoriją, Philai (Reikia dėkoti Suzi.) rodos smegenys išbėgo pro ausis, ir galva liko tuščia. Nes ji tiesiog nenutuokė ką sakyti. Faktas, kad ji yra visiškai žalia, kada eina kalba apie augalus arba mediciną. Bet nuo kada spėlioti nedraudžiama? Juk šnekėti į pievas irgi smagu.
 - Galbūt magiškieji grybai susiję su augalais tuo, kad... eeem.. Magiškieji grybai gali išauginti lapus..? - bebaigianti ji pradėjo tylinti savo sakinį. Tikiuosi nebūsiu išvyta už kvailumą. - Na, o apie rūšis, tai keletą tikrai žinau, kaip, kad pavyzdžiui Mauronidas, tai grybas, kuris seniau buvo laikomas maro skleidėju, nors tai tebuvo paprastas magiškas grybas, prie kurio prisilietus šiek tiek dirgina tą vietą, bet jis nepavojingas. Jis turi pilkšvą stiebą arba kotą, ir maišytą dvejom spalvom galbutę - melsva su žalia. Bet šis grybas kaip tik yra valgomas, nes jį išvirus, dingsta jo dirginimo savybė. Šį grybą galima surasti pelkėse po iškilusiomis medžių šaknimis, bet jį sunku rasti, kadangi jie dažniusiai pasislėpę purve ar panašiai. - pabaigusi ji atsiduso, ir atsisėdo.
 Dar labiau įsisupusi į savo mantiją, rudaakė tikėjosi bent kelis žodžius į tą pusę pasakyt. Nors visgi šiek tiek gėda nusišnekėti koledžo vadovo pamokoje.

*

Neprisijungęs Meibelė Casarano

  • V kursas
  • *
  • 11
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • All I wanted was the world.
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #2 Prieš 5 metus »
Ameliją, tokį sąlyginai gražų (lauke, kad ir kaip būtų keista, nelijo!) rudens rytą, pagaliau prisivertusią po sudėtingos nakties atsivilkti į pamoką, jau nuo pusryčių kankino hamletiškas klausimas - būti ar nebūti, "netyčiom" pasiklysti ir vietoj pamokos nuklysti į Uždraustąjį Mišką ar vaidinti, jog turi motyvacijos stropiai sėdėti pamokose ir varginti savo pervargusias smegenėles raganų biologija?
Tai, kad ji visgi buvo čia, tik patvirtino, kad besotis sąžinės kirminėlis, ją graužęs jau nuo pat pirmo kurso, vis dar buvo užėmęs tvirtą poziciją jos širdutėje. Be to, išgirdusi, kad šiandienos tema - magiški grybai, Amelija iškart pajuto užplūstant palengvėjimą. Na, bent jau ne kokie super sudėtingi naujai atrasti gyvybės medžio ir undinės palikuonys.
-Kai kurie magiški grybai turi šaknis, kai žiobariškuose grybuose vietoj šaknų yra grybiena ar kažkas panašaus. Taip pat būna magiškų grybų, kurie žydi,-prabilo mergaitė, stipriai dvejodama dėl savo dėstomų faktų tikslumo.-Pavyzdžiui, taip vadinamas Mėnulio Grybas... Na, nežinau, kaip jis tiksliai vadinamas, nes bent jau man į mėnulį jis visai nepanašus - juoda kepurėlė su raudonais taškeliais, o pavasarį ant jos išauga nedidelis baltas žiedelis. Šio grybo žiedeliai naudojami kaip ingredientas vaistams nuo slogos. Taip pat esu girdėjusi, kad didelės koncentracijos Mėnulio  Grybo tirpalas - labai geri klijai įtrūkusioms lazdelėms.

*

Neprisijungęs Anika Alanis

  • III kursas
  • *
  • 119
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • After all this time? Always
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #3 Prieš 5 metus »
Anika atėjusi į klasę pamatė, jog atėjo ne pirmoji, tad atsisėdo kur rado laisvą vietą. Pamažu įdienojant saulė maloniai šildė pro šiltnamio langus ir beveik galėjai pamiršti dienos žvarbumą.
Išklausiusi profesorių ir jo pristatytą temą pirmakursė apsidžiaugė. Nors pirmoji pamoka bus nesunki.
- Nimfalobulus, - ištarė mergaitė pakeldama ranką. - Tai grybas - vijoklis. Dažniausiai randamas sausuose miškuose, auga ant medžių ir siurbia iš jų gyvybę. Medžiui nudžiuvus persikelia ant kito. Jis raudonos spalvos, turi lapų, ši rūšis išskiria deguonį todėl ir yra panaši į augalą. Naudojamas eleksyrams gaminti, ypač sudėtingiems ir stipriems priešnuodžiams.
Viską išpyškinusi kaip iš rašto mergaitė atsikvėpė ir nutilusi ėmė laukti profesoriaus nuomonės.

*

Neprisijungęs Elride Endlercat

  • Burtininkė
  • *****
  • 683
  • Lytis: Moteris
  • meow
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #4 Prieš 5 metus »
Elridė neskubėdama pėdino link šiltnamio. Aišku, į pamoką eiti mergiotė tingėjo, tačiau kažkaip prisivertė, kadangi gulėti lovoje tiesiog atsibodo. Na, gan keista, kad tinginiui atsibodo tingėti, bet galbūt tai turėtų būti nauja pradžia. Nors ką čia kalbėti... Ateis kita diena ir grifiukė iš lovos nebeišsiropš.
Atėjusi į šiltnamį Elridė tik nejučia atsiduso. Jai ėmė kilti noras dingti iš šios pamokos, bet susilaikė nuo to ir laukė jos pradžios. Nors ilgai laukti nereikėjo, kas bent truputį pakėlė žaliaakės nuotaiką. Bet pamokos tema ją vėl suerzino. Ką aš apie juos žinau? Ai, tiesa... Stengdamasi išmąstyti kažką logiškai mergaitė atsiduso ir pakėlė ranką. Tikiuosi neišsigalvojau to...
-Galbūt magiškieji panašūs į augalus, nes jie turi šaknis, o ne hifus... Taip pat, kai kurie turi lapus,-kiek klausiamai pažvelgusi į profesorių paauglė tęsė.-O rūšių yra visokių. Nuo Musravinių grybų, kurie yra nuodingi, palyginus su kitais gan dideli. Jiems dažniausiai reikia aukštesnės temperatūros, tad vietose, kur yra minusinė temperatūra tikrai nerasi. Ir taip pat, jų kotas yra... Grublėtas... Iki Rusvapėdžių, kurie turi gerų savybių, kaip pavyzdžiui gali išgydyti kelias lengvutes ligas. Jie ne taip, kaip  Musraviniai yra mažiukai, sunkiau pastebimi,-baigusi kalbėti Elridė atsiduso. Ji išpyškino labai daug, o ką pasakė pati nesuvokė.

*

Neprisijungęs Hope Džein Shilck

  • II kursas
  • *
  • 121
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • Klastūnyno Prefektė
    • Soundcloud, see u there
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #5 Prieš 5 metus »
Buvo gana ankstyvus rytas. Pro langus pradėjo skverbtis pirmieji dienos saulės spinduliai. Nors jau teotriškai buvo ruduo, bet saulė dar nesiruošė nuvilti blondinės savo dingimu. Būtent jie ir buvo pats geriausias dalykas pasualyje, kadangi veikė daug geriau nei bet koks žadintuvas. Žinoma greitai skambėti turėjo ir šis. Tačiau saulės spinduliai švelniai pradėjo kutenti Hope skruostukus. Šioji pajutusi šiokią tokią šilumą pasimuistė savo pataluose. Galiausiai suskambėjo ir žadintuvas.
Eh... Labas rytas, pasauli,- kiek prabudusiu protu atsiduso mergaitė, bet akių atmerkti neskubėjo. Nenoriu nenoriu nenoriu, - mintyse ji dar tebešaukėė ir kariavo su miego noru. Bet saulė jau leido jai suprasti, kad norint suspėti į pačią pirmą pamoką - reikia paskubėti. Juk veluoti patį pirmą kartą negražu. Taigi galiausiai klastuolė pramerkė akis ir dar kiek pasiražė. Galiausiai įgijusi jėgų, ranka sugriebė už netoli buvusio chalato. Užsimetusi jį, pakilo nuo lovos ir kojas šildyti nusprendė tapkutėse. Taip galiausiai prisivertusi atsistoti, antrakursė staigiai pasisuko ir pasiklojo lovą. Prieš nukeliaudama pasiruošti, kad galėtų pagaliau žingsniuoti Hogvartso kolidoriais, mergaitė patikrino ar rankinėje viskas sudėta. Kadangi buvo tikra, kad ji jau pasiruošusi stverti rankinę ir eiti, prefektė susiruošė naujiems žingsniams mokykloje ir drabužių atžvilgiu. Kuomet ją jau puošė džinsai ir lengvai tamsi palaidinė su ilgu papuošalu, šioji atsikratė ir šiltomis tapkutėmis, iškeisdama jas į aulinukus. Taigi, akiniai nuo saulės, rankinė ir šalikas dėl grožio. Raudonų lūpų savininkė žengė per slenkstį ir pajudėjo iš pilies link šiltnamių. Nors vasaros metu prefektė nebuvo čia užsibuvus, o grįžo visai visai neseniai.. Ji nebuvo per daug pasiilgusi šios vietos. Na buvo, bet paprasčiausiai jai tai buvo kaip antri namai ir atrodė, kad ji niekur nebuvo išvykusi. Vienintelis dalykas, kuris jai buvo kiek kitaip nei vasarą tai tik gelsti pradėję lapai.
Ruduo... Auksapalvis ruduo..,- sumurmėjo mintyse ir galiausiai pasiekusi šiltnamį, kuriame turėjo vykti pamoka, Hope žengė į jį. Kada čia buvo trumpų plaukų savininkė negalėjo prisiminti, bet gal ir nesistengė. Čia jau buvo susirinkusių mokinių, bet ne visus mergaitė pažinojo. Pasitaikė ir naujų veidų, bet klastuolė tikrai nesiveržė sveikintis su visais ir ,egzti naujų draugysčių. Todėl tik kaip visada patraukė į atokesnį kampelį ir pradėjo laukti bendrakoledžių draugų, kurių dar nebuvo sutikusi nuo pat savo sugrįžimo. Šį tylų laukimą sutrikdė profesoriaus pradėta vesti pamoka. Kuomet Hope Džein' Shilck išgirdo pirmuosius dėstytojo žodžius, klusniai kilstelėjo galvą ir akių žvilgsnį nukreipė jo pusėn.
Grybai..?, - paklausė savęs mergaitė ir greitai mintyse pridėjo žinau tik pievagrybius ir visokius nuodingus. Po tokios minties blondinukė pirmą kartą šį sezoną mergaitė pavartė akis. Juokinga. Nes pirma pamoka ir jau prasidėjo kasdieninis akių vartimas.
Bet greitai nurimusi ji susikoncentravo į profesoriaus sakomus žodžius. Išgirdusi klausimą, mergaitė neturėjo ką prarasti, kadangi tikrai nebuvo viso to ekspertė. Todėl tik kilstelėjo ranką ir pabandė atrodyti protinga. Vis dėlto aktorinis visada praversdavo.
- Grybai ir augalai. Augalai ir grybai. Na, pirmiausia tai augalai ir grybai yra gyvi organizmai. Auga ir panašiai. Tai logiška, kad tai pagrindinis jų panašumas. Tačiau jeigu pažvelgsim iš labiau mokslinės pusės, tuomet pamatysime, kad tiek augalai, tiek grybai yra atsakingi už tam tikrus procesus bei reakcijas gamtoje. Vieni atsakingi už fotosintezę, kiti kaip tik už išskirto deguonies sunaudojimą. Visais atvejais jų dėka pasaulyje vyksta įvairios reakcijos. Taip pat tiek vieniems, tiek kitiems yra reikalingos mikromedžiagos esančios žemėje. Labiau praktiškesnis panašumas yra tas, kad augalai yra naudojami tiek įvairiems užpilams, eliksyrams, arbatoms gaminti. Magiškieji grybai taip pat. Jie gali būti panaudoti ir gydomųjų preparatų gamyboj, naudojami eliksyruose. Tad čia būtų jų panašumai.
Klastuolė pritilo ir kiek susimąstė, nes jau buvo kiek pasimetusi savo mintyse. Kelis kartus įkvėpusi ir vėl susikaupusi šioji tęsė toliau.
- Magiškieji grybai paprasčiausiai galibūti skirstomi į gydomuosius, priešnuodinius, pavojinguosius ir kitus. Kaip ir profesorius minėjo yra ne viena ir ne dvi rūšys. Tačiau viena įdomesnių rūšių yra margaspalviai taškuotieji grybai. Tai gana maži grybai, kurie auga drėgnose vietovėse. Kaip jau galima spręsti iš pavadinimo jie pasižymi įvairiomis spalvomis ir visada yra rudai taškuoti, arba tiesiog papuošti rudomis dėmelėmis. Vienas iš svarbesnių bruožų yra tas, kad vienas grybas nebus spalvotas. Jis tik pasižymės viena kokia ryškia spalva. Tad vienoje vietoje gali būti įvairių grybų spalvų tik pats vienas grybas bus tam tikros spalvos. Dažniausiai visi bijo šių grybų, kadangi vieni yra pavojingi sveikatai, o kiti ne. Jeigu nesi gerai susipažinęs su jais - geriau neprasidėti. Taigi ryškių spalvų, tokių kaip ryškiai mėlynos, raudonos, purpurinės, violetinės, grybai yra gana stiprūs priešnuodžiai prieš kokius nors nuodus. Tačiau jei jų užpilą išgers žmogus visiškai sveikas... Šie gali būti jau nuodai. Kadangi per daug pavojingos reakcijos pradeda vykti organizme. Pastelinių spalvų grybai yra naudojami profilaktiškoms arbatoms ruošti. Jie ypač gerai po kokios nors ligos norint atkurti žmogaus imunitetą arba paprasčiausiai labai gerai juo vartoti prieš periodus, kada didėja sergamumas.
Hope nusišypsojo ir nutilo. Taip leisdama visiems suprasti, kad savo ilgąjį pasakojimą galiausiai pabaigė ir taip leido visiems atsipūsti nuo mergaitės kalbų.
We Slytherins are brave, yes, but not stupid. For instance, given the choice, we will always choose to save our own necks.
But you must remember that you could be great, you know, it’s all here in your head, and Slytherin will help you on the way to greatness, no doubt about that.
Klastūnyno Prefektė Hope Džein Shilck
 (KL2)

*

Neprisijungęs Olivia Eier

  • VII kursas
  • *
  • 64
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • We are all made of stardust
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #6 Prieš 5 metus »
Antrakursė po šios vasaros jautėsi labai ramiai. Vasara buvo tobula, bet kuo toliau, tuo labiau norėjosi sugrįžti į mokyklą ir sužinoti dar daugiau magijos paslapčių. Atostogų metu ji perskaitė gerą tuntą knygų. Pradedant žiobariškomis, baigiant transfigūracijos mokslo istorija.
Olivia rugsėjo pirmomis dienomis jau žingsniavo per lauką herbologijos šiltnamių link. Oras vis dar lepino, primindamas nerūpestingas vasaros dienas. Galiausiai įžengusi į šiltnamį jaunoji Eier atsisėdo į vieną iš daugelio vietų viduryje klasės. Rūpestingai iš kuprinės išsitraukė reikiamas priemones. Jau netrukus pasigirdo varpas ir mergaitė pradėjo įdėmiai klausytis mokytojo. Išgirdusi, kad kalbės apie magiškuosius grybus, ji nudžiugo, nes jai labai patiko grybauti ir jai ne kartą tėtis buvo rodęs vieną iš magiškųjų grybų. Tai buvo gana įdomūs augalai. Išgirdusi klausimą Olivia pakėlė ranką:
- Galbūt magiškieji grybai, kaip ir augalai vykdo fotosintezę? Tai yra naudodami saulės šviesą, vandenį ir anglies dioksidą išskiria deguonį? Taip pat žinau vieną iš magiškųjų grybų rūšių - folisijai arba lotyniškai folisius. Tai yra nedideli grybai, kurie auga 2-3 savaites, taip pat būna naudojami kaip viena iš eliksyrų sudedamųjų dalių. Bet nepatariama jų valgyti.
Where'd you wanna go, how much do you wanna risk?

*

Neprisijungęs Klarė Konė Karter

  • VII kursas
  • *
  • 552
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • Al que al cielo escupe, en la cara le cae.
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #7 Prieš 5 metus »
Visą kelią žygiuodama link šiltnamių, Klarė niūniavo neatpažįstamą melodiją. Tai buvo žiobarų pasaulio daina, išgirsta kažkokiame vasaros vakarėlyje. Šios vasaros metu žaliaakė buvo itin pasiilgusi savo žiobarų draugų rato. Tokių buvo likę nedaug, todėl nenorėjo ir tų prarasti. Buvo jau pamiršusi, kaip smagu galėjo būti šėlstant ir be magiškų triukų. Kai kurias linksmybes žadėjo išbandyti ir burtų pilyje. Buvo tikra, jog magiškų galių turintiems draugams patiks.
Priėjusi šiltnamio duris nusiėmė apsiaustą: patalpoje visada buvo žymiai šilčiau negu lauke. Šiluma migdė protą, bet stengėsi išsilaikyti.
- Magiškuose grybuose yra chlorofilo, ko nėra žiobariškuose jų giminaičiuose, todėl yra panašesni į augalus. Pasitaikius sąlygoms, kuriose žiobariškas grybas žūtų, magiškasis pradeda pats gamintis sau reikalingas medžiagas ir išgyvena net kurį laiką nuskintas. - Pabaigusi atsakyti į pirmą klausimą, bandė mintyse sudėti atsakymą į antrą. - Mano teta rinkdavo grybus, kuriuos vadino paprastaisiais spaustukais. - Rankomis grifiukė rodė dydį, panašų į dešimt centimetrų. - Jie vidutinio dydžio, rudu kotu ir žalia kepure. Naudodavo juos eliksyrams nuo peršalimo. Taip pat girdėjau kalbant, jog smarkiai suspausti išskiria medžiagas, atstumiančias nakties padarus, todėl yra šioks toks būdas apsiginti.
Y cada anochecer es una cita entre misterio y realidad para que no se te olvide soñar

*

Neprisijungęs Klara Severova

  • IV kursas
  • *
  • 201
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • The less you say, the more weight your words will carry.
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #8 Prieš 5 metus »
Klara visiškai neskubėdama, grožėdamasi jau pradėjusias gelsti lapais, ėjo link šiltnamių. Kaip neįprasta šiandien buvo visai nebloga diena. Bent jau nelijo, o gamta šiandien atrodė pernelyg graži. Todėl Klara gana džiaugėsi, kad pamoka nevyks kokioje ten nuobodžioje klasėje, o šiltnamiuose.
Mergaitė susirado laisvą vietą ir prisėdo klausytis profesoriaus. Nors daug profesorių pasikeitė, šis vis dar pasiliko dėstyti herbologiją. Tiesa, Klara tuo gana džiaugėsi. Jo pamokos visada jai atrodė įdomios. Nors, kaip ir visur, jai tenka tiesiog apsimesti, kad viską žino. Ypač kai vasarą reikiamas knygas ji tikrai nėra perskaičiusi.
-Manau, kad magiškieji grybai dauginasi labiau kaip augalai, tai yra sėklomis,-bandė spėti mergaitė. Akimirkai ji nutilo bandydama prisiminti kurią nors magiškųjų grybų rūšį, bet į galvą jai atėjo tik pasaka Alisa Stebuklų Šalyje. Ten buvo paminėti grybai, kurie suvalgius gali padidinti arba sumažinti. Nors tai gal tiesiog ir istorija skirta vaikams, bet vis tiek verta pabandyti.
-Boletus grybas atrodo visiškai identiškas žiobariškiems baravykams, bet suvalgius vieną jo pusę gali sumažėti, o kitą padidėti. Tiesa, niekas nežino kuri pusė yra kuri.
Nuleidusi ranką ji giliai atsiduso. Dabar tai jau tikrai tinka pasakyti, kad ji čia grybą pjauna.

*

Neprisijungęs Starkas Erikas Ramsay

  • Burtininkas
  • ****
  • 222
  • Lytis: Vyras
  • i don't wanna go, mr. stark
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #9 Prieš 5 metus »
  Kaip jau įprasta, Starkas tylėdamas išklausė visų atsakymų ir tik tada teikėsi prabilti.
  – Pirmiausia, norėčiau pagirti panelę Smith,  jos atsakymas taikliausias. Magiškieji grybai iš tiesų turi šaknis ir žiedus, tiesa, pastarieji vaisių ir sėklų nebrandina. Ir dar, nors tai nėra ištirta, tačiau žiedai atsiranda be lapų – jų paprasčiausiai nebūna. Tad ir jokio chlorofilo, aišku, grybuose nerasite.
  Visi mokinių minėti grybai iš tiesų yra egzistuojantys, tad lankininkas paliko juos ramybėje, tikėdamasis, kad moksleiviai bus pakankamai nuovokūs ir patys šį bei tą užsirašys.
  – Nieko nelaukę, pereisime iškart prie praktinės dalies. Ji šiandien bus paprasta. Šiltnamyje, – ranka nurodė vazonėlius ant aukštojo stalo bei pasienių lentynų – yra visa aibė skirtingų grybų. Čia yra ir nuodingų, ir vertingų, ir šiaip valgomų. Jūsų užduotis bus atskirti, kur koks grybas; norėdami tą padaryti, naudokitės vadovėliais. Galite bendrauti tarpusavyje, padėti vieni kitiems, tačiau pamokos gale prie kiekvieno iš jūsų darbo vietos norėsiu rasti tris didesnes dėžutes, pilnas grybų. Ir, žinoma, tekstinės užduoties dalies, – sausai išbėrė, – Jei viskas aišku, galite pradėti.
                   
                                         
---   
Prašyčiau bent trijų postų, paskutiniame dar turėtų atsirasti ir užduoties aprašymas – į tris grupes (stulpelius) suskirstyti grybai, užteks jų pavadinimų (susigalvokite patys).
Sėkmės!
   
„when i drift off, i will dream about you. it's always you“ - tony stark, avengers: endgame

*

Neprisijungęs Mayra Llewellyn

  • Ateities būrėja
  • *****
  • 930
  • Lytis: Moteris
  • Šventieji skirstosi ir dalos dangų rėžiais
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #10 Prieš 5 metus »
Mayra visą teorinę dalį pratylėjo, nes ničnieko nenutuokė apie žiobariškuosius, o ką jau kalbėti apie magiškuosius, grybus. Tačiau, mergaitė kruopščiai užsirašė visus mokinių pasakytus pavadinimus bei mokytojo užduotą praktinę užduotį, nors rašyti stovint su sustingusiais pirštais, vos nulaikančiais plunksną, buvo pakankamai sunku. Kai kiti mokiniai nuėjo atlikti užduotės, klastuolė vis dar stovėjo su vadovėliu rankoje ir apsirašinėjo magiškąsias grybų rūšis, nepamiršdama skirti vietos skirtumams nuo žiobariškųjų grybų. Baigusi darbą, ji tiksliai sulankstė pergamento lapą į mažutėlį stačiakampiuką ir įsidėjo gale vadovėlio. Jau norėjo neštis vadovėlį rankose, bet knyga mergaitei pasirodė per sunki klaidžiojimams po šiltnamį, tad ji mostelėjo lazdele ir tarė:
-Wingardium leviosa.
Knyga pakilo kelis centimetrus nuo rankos, ankščiau ją laikiusios, ir Mayra šypsodamasi su lazdele rankoje nuėjo į šiltnamį.

*

Neprisijungęs Markas Moore

  • Burtininkas
  • ****
  • 499
  • Lytis: Vyras
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #11 Prieš 5 metus »
Markas į pamoką atėjo šiek tiek pavėlavęs - teorinė dalis jau buvo prasidėjusi. Bet Markui pamokos nelabai rūpėjo, tad berniukas nesiskubindamas atsistojo šalia pusseserės, kuri įnirtingai klausėsi ir rašėsi kažką ant pergamento ir jo nepastebėjo. Marką šiek tiek nustebino jo pusseserės Mayros ūgis - ji buvo keliais centimetrais už jį aukštesnė, nors praeitais metais abudu vaikai buvo vienodo ūgio.
 Galiausiai Markas nukreipė dėmesį nuo Mayros į mokytoją, kuris kaip tik pradėjo praktinę pamokos dalį. Klastuolis atsiduso Grybai... Rimtai? Dar nesakykit, kad reikės juos dar ir valgyti. Markas dar kartą atsiduso ir patraukė į tvankų šiltnamį, bet pamiršo vadovėlį, tad išėjęs į lauką iškėlė lazdelę ir tarė:
-Accio herbologijos vadovėlis.
Knyga iš pilies atskrido ir vos nepartrenkė berniuko, bet šis, gavęs knygą, dabar jau visai likusiai pamokai įžengė į šiltnamį.

*

kablelis

Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #12 Prieš 5 metus »
Į herbologijos pamoką Stevie atėjo su dvejopais jausmais. Pirmaisiais mokslo metais šios pamokos jai labai patiko, be to, apie augalus ir šiaip įdomu pasiskaitinėti. Tačiau antraisiais mokslo metais herbologijos pamokos buvo tikra kančia. Tad Stevie nežinojo, ko tikėtis iš šių pamokų šiemet.
Mergaitė nuoširdžiai nekentė grybų. Skonis ir kvapas bjaurus, o ir šiaip nieko naudingo... Tad per teorinę dalį ji tik sėdėjo ir snaudė - laukė praktinės užduoties.
Išgirdusi šią, Stevie susiraukė. Buvo labai akivaizdu, kad teks būti arti grybų ir su jais dirbti. Panašu, kad likusią pamokos dalį mergaitė turės stengtis neapsivemti. Ir ko aš čia atėjau? niūriai paklausė savęs Stevie, bet vis tik patraukė link grybų. Kadangi nemėgo raustis po vadovėlius, Stevie tikėjosi pirmiausia apžiūrėti tyrimo objektą ir nuspręst, ką galės nustatyti pati. Tačiau vos po penkių minučių trečiakursei teko nerti lauk iš šiltnamio, nes pasijuto tikrai prastai. Deja, ji nežinojo jokių kerų, kurie padėtų ištverti kvapą, tad panašu, kad teks kentėti šitaip.
Šį kartą Stevie pasiėmė vadovėlį ir giliai atsidususi grįžo į šiltnamį. Eidama palei vazonėlius ji bandė suskirstyti grybus į kategorijas pagal spalvas, dydį ir formą, tačiau tai buvo pakankamai sunku, nes visi grybai buvo labai skirtingi. Aš tikrai nekenčiu grybų pagalvojo Stevie ir apsisuko grįžti atgal, kad pagaliau ką nors nustatytų.

*

Morisas Banoveris

Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #13 Prieš 5 metus »
Kadangi Morisas nelabai mėgo Herbalogiją, bet norėjo suspėti į visas pamokas, tad nenoriai kėlėsi į pamoką. Greitai susiruošęs į pamoką po truputį ėmė keliauti link šiltnamio kuriame turėjo vykti pamoka. Atėjęs praleido pro ausis teorinę dalį ir tik laukė kol bus paskelbta praktika, nes tai jam sekėsi geriausiai. Nors palyginus šitos pamokos jis visiškai nesuprato. Sulaukęs praktinės užduoties šiek tiek pastoviniavo vietoje, palaukė kol kiti pradės dirbti ir tik tada stengdamasis eiti kur mažiau žmonių, nes grūstis tarp jų jam tikrai nepatiko, tad apžiūrinėdamas kiekvieną grybą, stengdamasis įsidėmėti kiekvieną dėmelę ir kitokias mažesnes smulkmenas apėjo visą šiltnamį ir tik tada pasiėmė knygą ir ėmė apžiūrinėti kiekvieną nuotrauką knygoje kadangi stengėsi lavinti savo atmintį, nes ji tikra i nebuvo pati geriausia. Manyčiau būtų galima juos pradėti grupuoti į grupes

*

Karen Rasel Džekė De Taer Rafaelė Realfė

Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #14 Prieš 5 metus »
Karen laukė savo pirmosios Herbalogijos pamokos ir tikėjosi, kad ji praeis visai gerai. Jau apsirengusi drabužius po truputį žingsniavo link šiltnamio kuriame turėjo vykti pirmoji šių mokslo metų Herbalogijos pamoka.  Tikiuosi neapsikvailinsiu, nes tikrai nenoriu pasirodyti kaip kokia nevėkšla. Įėjusi į šiltnamį pamatė, kad jau kai kas atėję, tad beliko laukti kol profesorius pradės pamoką. Kadangi teorinės dalies nemėgo ir tai mažai ką žinojo ėmė laukti kol bus paskelbta praktikta. Ilgai laukti nereikėjo, nes tuoj buvo išdalinti taškai ir paskelbta praktinė dalis. Nieko nelaukusi Rasel pasiėmė knygą ir ėmė apžiūrinėti grybus, kad žinotų kur koks yra ir ėmusi sudarinėti stulpelius ir dėti grybus į dėžutes žinotų kur jie yra ir nereikėtų gaišti laiko ieškant jų. Baigusi apžiūrinėti grybus ir nusprendusi, kad įsidėmėjo kur koks grybas auga atsivertė knygą ir pradėjo darbą.