0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Ats: Pirma NIV pamoka visiems kursams.
« Atsakymas #30 Prieš 7 mėnesius »
 Žiūrėdama į von Sjuardo auksines akis, Jasmine negalėjo liautis. Žinojo, kad tai yra nemandagu ir gali būti ne taip suprasta, tačiau viskas, beveik viskas dabar prikaustydavo jos žvilgsnį. O ypač, kai akys auksinės. Retai kada tokias pamatysi, kai daugumos būdavo mėlynos ar rudos, o retkarčiais - žalios. Tačiau auksinės akys buvo retenybė. Įdomu, kokios turėtų būti tėvų akys, kad šitaip susidėstytų genai?
 Tam, kad nutrauktų žvilgsnį nuo profesoriaus akių, pažvelgė į nelygias pilkšvas, su melsvu atspalviu sienas.
 Kaip buvo gera vėl regėti spalvas ir atspalvius.
 -Stebuklas,- atsakė profesoriui į klausimą, kuris buvo apie aklumą, tačiau gražiai apiformintas.- Mane aplankė stebuklas.
 Šiek tiek praplovusi katiliuką (ką žinai, ko ten galėjo užsilikti?) grifų prefektė liūdnai pamintijo, kad von Sjuardas šiais metais nebe grifų vadovas. Prieš Ashley neturėjo nieko, tačiau manė, jog į tvirtesnes rankas suėmus Grifų Gūžtą, joje vyrautų kiek kitokia atmosfera.
 Į katilą įpylė vandens, o kai šis kunkulavo puode - pasiėmė švarų arbatinį šaukštelį. Pirmas vėl buvo vaistas nuo skausmo. Suvokė kurioje vietoje padarė klaidą, tad šį kartą elgėsi atsargiau ir viską maišė atidžiau. Į kairę pusę arba prieš laikrodžio rodyklę - va kryptis. Sunkiau buvo su dėsningumu, šis atrodė mandresnis, bet greičiausiai buvo svarbesnis, nes aišku, jog šiaip sau ta panacėja ne tokia paprasta.
 Eliksyrui nuo skausmo susiliejus su vandeniu ir pavirtus vientisa mase (atsiprašau - skysčiu), pakvipo kažkokiu keistu kvapu. Šildomas eliksyras pradėjo skleisti savo kvapą ir galėjo priminti apie savo egzistavimą kiekvienam.
 Tik lašelis lūžiams gydyti - juk sunkiausiems geriausia naudoti gryną eliksyrą, o ne mišinį. Šeštakursė įpylė nedidelį šlakelį skysčio į katiliuką ir pasiėmus sidabrinį samtelį, leido skysčiui aktyvuotis.
 Kvapai sumišo. Rudaplaukė keliais staigiais rankos judesėliais nukreipė garų link nosies, kad užuostų tą keistą kvapą. Miško žemė, sumišusi su stipriu grikių medumi. Nors iš pradžių eliksyrai kvepėjo skirtingai, jų sumišimas dabar buvo būtent toks.
 Sausgyslės. Va kas buvo parašyta ant sekančio mėgintuvėlio, kurį pastebėjo Diana. Žvilgtelėjus į vadovėlį, pamatė, kad prieš tokį eliksyrą būtina įlašinti bent vieną fenikso ašarą, kitaip skystis gali pajuosti. Skaidrų lašą įlašinusi ir pamaišiusi, dvivardė mergaitė užuodė dar kitokį kvapą. Kiek skaidresnis, šviesesnis jis buvo, kiek saldesnio, nebe tokio aštraus kvapo.
 Jasmina vos susilaikė neprunkštelėjusi, kaip perskaitė sekančio eliksyro antraštę. Nuo vidurių užkietėjimo. Bet ką padarysi, tokių eliksyrų irgi reikia, tad grifiukė įpylė šaukštuką į tą skystį ir kelis syk pamaišė sidabriniu samteliu prieš laikrodžio rodyklę.
 Sekantis skystis buvo skirtas nuo gerklės skausmo. Jo būtų įpylusi daugiau, kadangi pati iš patirties žinojo kokios bėdos būna, tačiau tai nėra pagrindinė liga, tad užteko trijų ketvirčių šaukštelio. Grifė vėl pamaišė skysį katiliuke, dabar pauosčiusi pajuto levandas ir medų. Jasmine nemėgo levandų kvapo.
 Sekantis skystis buvo skirtas nusiraminimui, kiek žinojo - valerijonų pagrindas. Kad žmonės per daug netaptų ,,apsinešusiais", prefektė įpylė labai atsargiai, vos šaukštelį. Nors ir tiek nenorėjo pilti.
 Kvepėjo kažkaip kitaip, tačiau ne valerijonais. Ranka nukreipusi garą link nosies, užuodė kažkokį neatpažįstamą, rūgštokąkvapą. Dėl to keistumo nusprendė pasiskaityti knygoje ką reiktų atlikti.
Citata
Sumaišius kiek daugiau eliksyrų, gali atsirasti įtartinas kvapas. Jei užuodėte vieną iš šių, įpilkite šaukštelį nurodyto skysčio:
Saldus (per daug saldus) - mėtelių nuoviras
Čili pipiras - stevilijos sultys
Supuvusio kiaušinio - dingėlių antpilas
Rūgštus - kavos ir miegapelės ūsų nuoviras
Na, buvo prirašyta ir daugiau, tačiau grifiokė atsistojo ir žvalgydamasi ką čia pamačius ir radus, pasiėmė rudą skystį ir įpylį jo šaukštelį į viralą. Butelaitį padėjo į jo vietą, pamaišė į kairę pusę ir užgesino ugnelę po katiliuku. Eliksyras - savotiška panacėja buvo baigtas.

Sor: Oho! Superinis, įdomus postas :)
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 7 mėnesius sukūrė Sorenas von Sjuardas »
Mano nuomonė yra teisinga mano nuomonės atžvilgiu

*

Neprisijungęs Klarė Konė Karter

 • V kursas
 • *
 • 528
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • Al que al cielo escupe, en la cara le cae.
Ats: Pirma NIV pamoka visiems kursams.
« Atsakymas #31 Prieš 7 mėnesius »
Praktinė užduotis buvo kiek kitokia nei dažniausiai. Klarė ir taip buvo išsiilgusi viso to "krauk į katiliuką, gausi viraliuką". Tačiau maišyti kieno nors jau išvirtus eliksyrus pasirodė dar smagiau. Be abejo, tai turėjo būti dar sunkesnis darbas. Šeštakursė net ir neskaitydama jokios papildomos knygos suprato, jog maišant jau paruoštus eliksyrus teks panagrinėti jų sudėtis, ieškant tinkamų komponentų, o juolab įsitikinti, kad sumaišiusi dygliažuvės ašakas ir žaliauodegio dantis neišsprogdins pusės pilies. Mat moksleivių faršo nesurinktų net ir galingiausia panacėja.
Dauguma bendraklasių apsidžiaugę gauta laisva pilstė eliksyrus į katilus patinkančia tvarka. Mažai kas atsivertė knygą ir studijavo. Nenustebsiu, jei kažkas šiandien nusitrauks kokį nereikšmingą pirštelį ar du. Kam gi reikalingi visi dešimt, mamos galės pirštų pirštinėms tiek nemegzti. Siūlų sutaupys. Turbūt tokios mintys kaštoninių plaukų apsuptą galvą kamavo iš nerimo. Visų įgūdžių ji negalėjo prarasti, tačiau praleisti metai kirto bent per pasitikėjimą savimi.
Profesorius nardė tarp suolų, kaip dirigentas tarp kaimo lygio muzikantų. Ne geresnė bus ir žaliaakė, bet pažadėjo sau nesusimauti bent per pirmas penkias minutes.
Tik po to, kai bent keturis kartus perskaitė viską, ką apie šios dienos temą galėjo pasiūlyti vadovėlis, žaliaakė jau kiek drąsiau ryžosi prieiti prie gerokai pratuštintos dėžės. Pirmiausia išsitraukė septynias eliksyrų talpeles. Rinkosi atsargiai, pagal tai ką perskaitė. Neketino visų panaudoti, tačiau tinkamiausias išsirinks po to. Dabar svarbiausia buvo pasiimti tai, kas atrodo reikalinga, kol eliksyrų pasirinkimas dar leido. Nusinešusi eliksyrus Grifų Gūžtos auklėtinė stebėdama, kaip sekasi aplinkiniams susirinko reikiamus įrankius. Pradėti darbą buvo kiek kraupoka, bet norėdama pasiekti rezultatą pradėti reikėjo kuo greičiau. Turėdama daugiau laiko darbui galės geriau apgalvoti lemiamus sprendimus. O laikas nestojo, tuo jau tikrai įsitikino per metus, kuriuos praleido už mokyklos ribų.
Vienu lazdelės mostu užkūrė katilą. Penktame kurse išmokti bežodžiai kerai vis dar pavykdavo. Kelias minutes, atidžiai laukdama kunkuliavimo garso, galvojo kokį eliksyrą pasirinks savojo mikso pagrindu. Kiek pasvarsčiusi vis dėl to pasirinko raminamąjį viralą. Šis dėžėje stovėjo net nepaliestas kitų moksleivių. Žiobarai nuolatos kartodavo, jog visos ligos kimba dėl nervų. Linksmą posakį prisiminusi ji ir ištraukė šį viralą. Tačiau nepaisant nieko, eliksyras pasižymėjo geromis savybėmis, nekonfliktavo su dalimis beveik taip gerai, kaip vanduo. Nusprendė šio eliksyro įpilti penkias dalis, kuriomis matuos savo eliksyrą. Melsvos spalvos skystis praskiestas vandenyje įgavo švelnią dangišką spalvą. Kaip ir žiobariški raminamieji, jis kvepėjo mėtomis.

Sor: velnias, prajuokino ;D
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 7 mėnesius sukūrė Sorenas von Sjuardas »
Y cada anochecer es una cita entre misterio y realidad para que no se te olvide soñar

*

Neprisijungęs Ellie Barlow

 • IV kursas
 • *
 • 88
 • Taškai:
Ats: Pirma NIV pamoka visiems kursams.
« Atsakymas #32 Prieš 7 mėnesius »
Ir štai, vanduo katile jau kunkuliavo - užviręs. Visą tą laiką Ellie krovė galvon informacijos šūsnius. Net ėmė gailėtis, pasičiupusi vaistus nuo tokių sudėtingų ligų, mat jų tarpusavio derinimas buvo gan painus. Suvokė trečiokė, jog šiek tiek prisidirbo, tačiau nebeturėjo kur trauktis - bene visus likusius vaistus pasigrobė kiti. Na ką, teks dirbti su turimais.. Prisimindama, jog pirmenybė turi tekti psichologinėms ligoms, arčiau savęs ji pasislinko tris buteliukus. Pasirodo, labai nerekomenduotina maišyti vaistus nuo bulimijos ir anoreksijos. Na, o jeigu nebijoma pasekmių (dažniausiai nemenkų sprogimų), galima bandyti, tačiau tokiu atveju reikia naudoti trolio ausų sierą. Jeigu klausite, kodėl, atsakymas knygoje buvo pateiktas - siera kažkokiu būdu neautralizuoja medžiagas, išsiskiriančias sumaišius tuos du vaistus bei ir sukeliančias sprogimus. Visgi, toks ingredientas Elei atrodė kiek bjaurokas. Na, juk ji mergiotė. O ir nesitikėjo ši rasti tokį daiktą, tačiau štai, kartu su velnio ragų milteliais skrynioj gulėjo ir trolio ausų siera. Šiaip ne taip prisivertusi paimti į rankas vien buteliuką, grifė nusitempė jį suolan. Pagriebusi šaukštą, ši įdrėbė į jį indo turinį. Erghh. Pravėrusi buteliuką su vaistais nuo anoreksijos, juodaplaukė įpylė jų šiek tiek į masę. Mestelėjusi ruošinį katilan, kruopščiai nuvalė šaukštą bei tą patį padarė ir su kitu vaistu. Na, tokios panacėjos jau negerčiau. Fe. Toliau paauglė supylė du šaukštelius antidepresantų ir švelniai viską pamaišė. Žinoma, sidabriniu šaukštu ir tik kairėn. Atėjo laikas ir širdies ligoms - infarktui bei aritmėjai. Tiesa, kadangi informacijos apie aritmėjos maišymą su kitais vaistais grifiokė nerado, buteliuką tyliai pagrąžino į skrynią - atsarga kartais gėdos nedaro, hehe. Tad štai, vaistus nuo infarkto trečiametė šliūkštelėjo į vandenį kartu su smėlėtosios kruogos žiedadulkėmis. Kodėl? Šito net ji pati nežinojo. Knygoje taip rašė. Na, kas dar čia? A va, genetika. Pasak vadovėlio, genetinės ligos itin komplikuoja panacėjos virimą - kartais, jų keistos sudėties dėka, visi vaistai praranda savo poveikį. Nužvelgusi stalą, El pakėlė gėralą nuo diabeto. Sekdama instrukcijomis, ši šliūkštelėjo šaukštelį su puse eliksyro katilan ir vėl viską pamaišė. Mergiotei beskaitant tolesnes rekomendacijas, verdantis vanduo nejuokais ėmė šėlti ir pora nors ir nedidučių, tačiau siaubingai kaitrių lašelių užtiško ant grifės rankos. Suinkštusi iš skausmo, ji pamažino ugnį bei trindama (lyg tai kažkuo padėtų) nudegintą vietą, skaitė toliau. Beliko infekcijos. Arčiau savęs pasislinkusi eliksyrą nuo raupų, Barlow atsinešė krūminės nendrutės smulkintų lapų - kontaktuodami su kitais skysčiais, vaistai nuo raupų praranda savo poveikį, o nendrutė jį tik pastiprina. Sumetusi lapus, įpylusi du šaukštus gėralo, ilgakasė atsipūtė - viskas. Dar kartelį viską išmaišiusi, mergiotė supylė panacėją į kiek didesnį buteliuką ir užkimšo. M, nesusprogau. Pasiekimas.
a forest bird never wants a cage

Ats: Pirma NIV pamoka visiems kursams.
« Atsakymas #33 Prieš 7 mėnesius »
 Kadangi kiti dar maišė savuosius katiliukus, grifiukė palaukė, kol skystis pravės ir supylė šį į buteliuką. Ant pergamento gabalėlio užrašė vardą, pavardę, kursą ir koledžą, virvele pririšo prie buteliuko. Atsistojo, kiek ten reikėjo tų kelių žingsnių iki klasės priekio, paėjo ir sunkiai nurijusi seiles, pažvelgė į violetinės, sumišusios su ruda spalvos skystį.
 -Taigi, pradėjau nuo skysčio nuo skausmo, jo įpyliau šaukštelį, nes dažnai prireikia nuskausminamųjų. Lūžiams gydyti pyliau mažiau, nes tokiems dalykams gydyti geriausia naudoti gryną skystį,- stabtelėjo, nes reikėjo apgalvoti tą seką ir žodžius.- Fenikso ašara gydo įvairiausius sužeidimus, o skystis sausgyslėms sudarė didesnę, bet ne tokią didelę skysčio dalį. Šiek tiek nuo vidurių užkietėjimo ir trys ketvirčiai šaukštelio nuo gerklės skausmo, nes su gerkle problemų dažniausiai būna žiemą ir ne visiems reikia, galima naudoti ir paprastą nuo skausmo,- specialiai išbėrė gan greitai, kad jei būtų išgirdusi kokį kikenimą, galėtų nekreipti dėmesio.- Ir pabaigai šiek tiek magiškojo valerijono, kuris padėtų tiek patyrus šoką, tiek kankinant nemigai,- pabaigė ir pastačiusi buteliuką profesoriui ant stalo, nuėjo link suolo, prie kurio dirbo, nes reikėjo šiek tiek apsitvarkyti. Šaunuolė, labiau suimauti negalėjai.
Mano nuomonė yra teisinga mano nuomonės atžvilgiu

*

Neprisijungęs Klarė Konė Karter

 • V kursas
 • *
 • 528
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • Al que al cielo escupe, en la cara le cae.
Ats: Pirma NIV pamoka visiems kursams.
« Atsakymas #34 Prieš 7 mėnesius »
Klarė šalimais turėjo dar šešis eliksyrus. Keli iš jų kirtosi tarpusavyje, todėl etiketes ji nagrinėjo itin atidžiai. Šeštakursė išsirinko rausvos spalvos skystį, kurio etiketė skelbė, eliksyras skirtas paralyžiui naikinti. Bijodama didelės sąveikos įpylė tik vieną dalį. Eliksyras itin veiksmingas ir padeda nuo įvairių paralyžiaus būdų: nuo mažiausio mėšlungio iki rimtų traumų. Tačiau jame buvo ugniažiedės margutės sėklų ekstrakto, kuris pasižymi itin temperatūrą keliančiomis savybėmis. Rausvas skystis rodos netirpo, todėl Grifų Gūžtos auklėtinė nusičiupo samtį ir prisimindama buvusio koledžo vadovo žodžius maišė palei laikrodžio rodyklę. Melsvas eliksyras nuo rausvo skysčio virto švelniai alyviniu.
Trečiuoju šeštakursė kiek rizikavo. Vitaminus atstatantis eliksyras buvo kiek rizikingas dalykas. Apie jį vyriausiam Karterių vaikui pasakojo mama. Jo dozės turėjo būti itin pamatuotos, kitaip galėjo sukelti vitaminų perdozavimą. Bet maža dozė Klarei atrodė reikalinga. Pripylusi 5 lašelius vitaminų esencijos į matavimo indą į kitą ranką paėmė sidabrinį samtį. Smarkiai maišydama į įsisukusio marmalo vidų supylę oranžinius tirštus lašelius. Mišinio spalva sugedo. Neaiškios spalvos šliurpalas neatrodė niekuo išskirtinis, bet taip saldžiai nebetraukė meniškos grifiukės žvilgsnio.
Kitas eliksyras buvo Diktonų esencija. Stiprus gėralas žaizdoms gydyti turėtų padėti gyvenime. Todėl strazdanė nepagailėjo šio eliksyro. Išpylusi net tris dalis matavimo indo išnaudojo pusę nedidelės kolbelės, kurioje tūnojo šis skystis.
Dabar jau buvo labai sunku apsispręsti, kurį iš trijų eliksyrų, stovinčių ant seno suolo, turėtų supilti. Skystis buvo didelis mišinys, kuris nuo vieno netinkamo ingrediento galėjo pavirsti dūmų kamuoliu. Šeštakursė dar kartelį atsivertė knygą. Protingiausia ir lengviausia būtų paklausti eliksyrų meistro, tačiau ji norėjo visko pasiekti pati. Įrodyti, jog yra verta šanso sugrįžti į šią mokyklą. Galiausiai po ilgų nagrinėjimų pasirinko ištvermės eliksyrą. Sužeidimus ištverti dažnai prireikia ir šio bruožo. Be to žaliaakė nemanė, jog nors vienas eliksyras profesoriaus pateiktoje dėžėje buvo padėtas nereikšmingai.
Pamatavusi vieną dalį matuoklio supylė eliksyrą į tykiai verdantį katilą. Tačiau tokios reakcijos nesitikėjo. Katilas suburbuliavo tarsi suplaktas gazuotas gėrimas po kelių kilometrų sprinto. Raudonojo koledžo atstovė jau norėjo kviestis pagalbą. Tačiau eliksyras kaip staigiai pakilo, taip ir nurimo. Atsargiai įrankiu pamaišė gautą skystį. Spalva buvo visiškai sugadinta, kvapas kažkoks neaiškus. Smagu, kad bent nesprogo...
Klarė nenorėjo išbandyti šio gauto marmalo. Nežinia. Kartais ir neįtin gražūs eliksyrai atlikdavo savo darbą. Kartais jie turėjo tokie būti, bet šiandien ji ne taip pasitikėjo savimi.
- Profesoriau, - Klarės ranka šovė į viršų, nors akys liko įsmeigtos į viralą. - Gal galėtumėt pažiūrėti?
Y cada anochecer es una cita entre misterio y realidad para que no se te olvide soñar

*

Neprisijungęs Ellie Barlow

 • IV kursas
 • *
 • 88
 • Taškai:
Ats: Pirma NIV pamoka visiems kursams.
« Atsakymas #35 Prieš 7 mėnesius »
Klausydama grifės pristatymo, Ellie tvarkėsi darbo vietą. Žinojo mergiotė, jog sekanti eis ši. Būtent dėl to širdelė ir ėmė spurdėti trečiametės krūtinėje. Ir štai, laikas eiti. Stipriau suėmusi buteliuką, Ellie žengė klasės priekin bei atsikrenkštusi, pradėjo:
- Šią panacėją sudaro vaistai nuo depresijos, bulimijos, anoreksijos, infarkto, diabeto ir raupų. Pirmiausiai supyliau vaistus nuo bulimijos bei anoreksijos. Kadangi šie eliksyrai tarpusavyje susijungę išskiria kartais netgi sprogias medžiagas, jų nukenksminimui įdėjau trolio ausų sieros. Toliau supyliau du šaukštelius vaistų nuo depresijos, - trumpam sustojo, apžvelgdama, ar kas klausosi. - Tuomet įpyliau eliksyrą nuo infarkto. Jį papildžiau smėlėtosios kruogos žiedadulkėmis. Paskui įmaišiau šaukštelį su puse vaistų nuo diabeto, - žvilgtelėjo į panacėją. - O galiausiai supyliau gėralą nuo raupų bei įmečiau jo veikimą stiprinančios krūminės nendrutės lapus. Tad štai rezultatas, - kiek aukščiau pakėlė buteliuką su panacėja bei parodė tiems, kurie dar stebėjo.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 7 mėnesius sukūrė Ellie Barlow »
a forest bird never wants a cage

*

Neprisijungęs Sorenas von Sjuardas

 • *****
 • 1519
 • Lytis: Vyras
 • Viskas įmanoma, tik kažin, kokia kaina.
Ats: Pirma NIV pamoka visiems kursams.
« Atsakymas #36 Prieš 7 mėnesius »
   - Stebuklas? - sumurmėjo profesorius von Sjuardas. - Užeik pas mane į kabinetą po pamokų, panele Amneta, - tarstelėjo draugiškai, nežymiai vyptelėdamas per barzdą. Jautėsi keistai, kviesdamas mokinį ateiti ne į areštą. Kalbant apie areštus, buvo dar keisčiau, kad šioje pamokoje net klastuoliai buvo itin ramūs ir nesiprašė būti nubausti. Bet niekada nereikia džiaugtis per anksti...
   Kalbant atvirai, tuos, kurie jau pristatinėjo savo gaminius, Sorenas išklausė tik viena ar puse ausies. Pagalbos prašė tai tas, tai tas, o kai kuriems tekdavo padėti dar prieš įvykstant kokiai nesėkmei - skubiai pamaišyti, prigesinti ugnį ar panašiai.
   - Labai gerai, - praeidamas linktelėjo Grifų Gūžtos prefektei Klarei galva. Ir spalva, ir kvapas atrodė neblogai. O kiek kitaip atrodė laikrodžio, stovinčio prie sienos, rodyklės. Jos jau skelbė apie artėjančią pamokos pabaigą.
   - Užbaikite savo panacėjas, - nužingsniavęs į klasės priekį pranešė Sorenas, o varpui nuskambėjus dar palinkėjo moksleiviams geros dienos.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 7 mėnesius sukūrė Sorenas von Sjuardas »
Prieš jus - labiausiai Hogvartsui nusibodęs profesorius, senas kaip Žemės branduolys, 13 metų vedęs NIV pamokas. Vestuvių pasiūlymai nebepriimami. O senukas mano paraše nevaizduoja Soreno.  

 • Hogvartsas.LT © 2007-2017