0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Rosemarie Mortimer

 • *
 • 604
 • Lytis: Moteris
 • Shall we dance?
Išaušo dar vienas, šį kartą jau sunkiais debesimis aptrauktas rytas. Ežeras, atspindėdamas niūrų dangaus toną, buvo tarsi apkaustytas geležimi, o jo veik veidrodiniame paviršiuje karts nuo karto suraibuliuodavo praplaukiančios žuvys. O gal ir ne vien paprastos žuvys – vargiai kas galėjo išvardyti visus keisčiausius gyvius, kuriems šie vandenys nuo seno atstojo namus. Nepaisant to, oras buvo visai šiltas, netgi šiek tiek tvankus, tarsi tie debesys sulaikytų visą šilumą prie žemės. Kaip prieš liūtį. Ir visgi, dar nenukrito nė vienui vienas gaivaus lietaus lašelis. Vardan visų magiškųjų gyvūnų priežiūros pamokas lankančių mokinių ir pačios profesorės, beliko tikėtis, kad dangus susilaikys neprakiuręs bent dar vieną ateinančią valandą.
O minėtoji profesorė kaip tik žingsniavo paežere, savo pamėgtos vietos link. Tiesa, jai visai patiko toji pamiškė, kurioje surengė praėjusią pamoką, tačiau, deja, bet šįkart teks laikytis tarpinio varianto. Nuostabu bent tai, kad visas ežeras tikrai nemažas, tad dalis jo yra ir labai netoli miško – būtent ten Rosemarie ir sustojo. Pamokos pradžią skelbiantis varpas turėjo pasigirsti visai netrukus, tad, padėjusi atsineštus daiktus ant žolės, pasitiesė porą kartų perlenktą pledą, o dar krūvelė paliko šalimais.
Vos visiems susirinkus, rausvaplaukė  pasisveikino ir daugiau nebelaukdama pradėjo:
– Kas nepramiegojo praėjusios pamokos, – pusiau žaismingai, pusiau priekaištingai žybtelėjo akimis, – tie puikiai žino, kad pradėjome nagrinėti išverstakailių grupės magiškuosius gyvūnus. Buvusioj pamokoj jau aptarėm maramius, kurie šią savybę išpildo labai tiesiogiai – geba patys fiziškai pakeisti savo formą į kito sutvėrimo. Na, o šiandien susipažinsim su netgi dviem skirtingais, tačiau ir savotiškai panašiais gyvūnais, kurių pagrindinė magiška savybė ta, jog geba atvaizduoti kitus padarus patys jais tiesiogiai nepasiversdami. Kitaip tariant, sukuria iliuziją, savotišką gyvio vaiduoklį. Įvairioje literatūroje vieni dažniausiai vadinami chirevais, o kiti analogiškai chirevo kipšiukais. Kaip matot, net jų pavadinimai susiję tarpusavy. Ir nors gebėjimas iš pirmo žvilgsnio taip pat rodosi labai panašus, bet yra esminių skirtumų kaip kad pavyzdžiui išvaizda, elgesio motyvai, magijos veikimas ir taip toliau. Todėl norėčiau, kad įvardytumėte ir trumpai papasakotumėte apie (1) du jų skirtumus bei (2) du panašumus. Tik būtų gerai, kad kuo mažiau kartotumėt vienas kitą.
Baigusi sakyti pamokos įvadą, Rose pasitaisė vėjo vis plakamus plaukus ir trumpam dirstelėjo viršun. Nors debesys nerodė jokio noro išsisklaidyti, tačiau, regis, kol kas neketino visų ir pašventinti. Galgi pasiseks išgyventi šiandieną nepermirkus iki paskutinio siūlelio.


// Už du aprašytus skirtumus – du taškai, už du panašumus – taip pat. Teorinės dalies atsakymams laiko yra iki šeštadienio (07-21). Galima paimti mano minėtus pavyzdžius bei juos šiek tiek išplėsti (tik išvaizdos nekonkretizuokit labai – palikit tai man), galima sugalvoti ir savo (taip pat galima minėti ir anksčiau rašiusių jau aptartus dalykus, bet tokiu atveju reiktų sugalvoti kokį nors kitą aspektą, kurio jie pas save nepaminėjo).
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 dieną sukūrė Rosemarie Mortimer »

i wish I could hear your silence

*

Neprisijungęs Silena Christina Fricaro

 • II kursas
 • *
 • 40
 • Taškai: 60
 • Lytis: Moteris
 • "But I truly hope you never will know."
Ats: II-oji MGP pamoka visiems kursams | '18 vasara
« Atsakymas #1 Prieš 4 dienas »
Silena sunkiai kėblino takeliu link ežero. Mergaitei atrodė keistai pamokos, nevykusios pilyje. Galbūt todėl, nes mėgo sėdėti suole, gal šitokiu būdu nereikėjo eikvoti papildomos energijos, kaip pavyzdžiui, dabar. Plaukai plaikstėsi į šalis, o jai tai buvo nė motais. Gera nuotaika nuo pat pirmo akių atmerkimo neapsilankė,  paniuręs dangus padėti savotiškai apsunkino, leisdamas manyti, jog visas pasaulis vėl sunkina jos gyvenimą.
Profesorę Kristina pastebėjo prieš pat varpo dūžius. Pabandžiusi nurimti ir prisaikdinusi save blogos nuotaikos dėka nenuvyti kitų ar ko nors neapšaukti ir kam nors piktai neatsikirsti, šiek tiek kilstelėjo lūpų kampučius. Dėl viso pikto. Iš šalies pasirodyti pikta baisiausiai nenorėjo, o nuotaikos pagražinimas ją kartkartėmis gelbėdavo nuo kitų.
Mergaitės suvokimu, gyvūnai ir visos jiems priskirtos būtybės gyveno sau, o ji pati - sau. Išties, Silena ne itin žavėjosi visokiais gyviais, bet kai kurie suminkštindavo jos širdelę. Kaip aš galiu žinoti apie juos, jeigu pirmą kartą girdžiu?! Nors ne, ne pirmą. Ot buka makaulė, smegenys gi geros...

- Turbūt logiška, o gal ir ne, - suprato, kad pradėjo visiškai ne taip, kaip reikėjo, - tačiau pradėsiu nuo šių gyvūnų skirtumų.

Pirmasis chirevo kipšiuko ir chirevių skirtumas pastebimas išvaizdoje. Na, ne tiek pačioje. Šių dviejų gyvių dydžiai smarkiai skiriasi. Chireviai dažnai būna vidutinio, suaugusio triušio didumo, o štai chirevo kipšiukas daugių daugiausia keletos mėnesių katinėlio didumo. Prie išvaizdos skirtumo galima pridėti ne tik dydį, taip pat ir jų matomą išvaizdą. Jos nekomentuosiu, mat neturiu pakankamai žinių. Tik teko girdėti, jog dėl jų išvaizdos kažkuriuo metu tarp magiškųjų gyvūnų žinovų buvo kilęs konfliktas;

Antruoju skirtumu tarp magiškų gyvių tampa jų mityba. Chireviai dažnai priskiriami prie vegetarinių gyvūnų grupės, mat minta tik įvairiomis žolėmis. Nereiktų suprasti to tiesiogiai - tai tik meninė priemonė. Iš tiesų, chireviai minta įvairių medžių lapais, bet labiausiai tenkinasi įvairiomis lapinėmis daržovėmis, salotomis ypač. Chirevio kipšiukai jiems visiška priešingybė. Gyvūnai minta žalia, šviežia mėsa, todėl alkani tampa agresyvūs ir pavojingi, nesvarbu, jog ir nedideli.

Mergaitė trumpam aptilo. Pagaliau nurijo daugybę burnoje susikaupusių seilių. Šitaip jaudinosi, kad net kalbėdama nenutaikė progos jų nuryti. Akys klaidžiojo šen bei ten, tačiau link profesorės pusės krypti nedrįso.

- Dabar pereikime prie panašumų.

Pirmasis, kaip jau minėjote, yra pagrindinis jų gebėjimas - sukurti iliuziją, ne patį gyvūną, bet jo vaiduoklį. Šitokiu netiesioginiu pasivertimu naudojasi tiek chireviai, tiek chirevio kipšiukai. Pagrindinė priežastis, kodėl, dar nėra iki galo ištirta. Nuo senų laikų vis dar skinda įvairūs prietarai, susiję su šiais abejais gyvūnais bei jų magišku gebėjimu;

Antruoju panašumu lengvai virsti gali giminystės ryšiai. Juk, kaip žinoma, ne tik žmonių atstovai turi savus giminių ryšius. Taip pat ir visa likusi gyvastis. Labai tikslių chirevių ir chirevio kipšiukų ryšių nusakyti, deja, negalėčiau. Bet vien pavadinimas lengvai gali išduoti - abiejų gyvūnų pavadinimuose puikuojasi žodelis chirevis, tik, kaip suprantama, reikiamo skaičiaus ar linksnio.

Silena prisidengė lūpas alkūne ir kelis kartus atsikosėjo. Labai negražiai baigė dėstyti savo žinias, tačiau gerklė net perdžiūvo, o mergaitė ilgesingai pažvelgusi link ežero, užsimanė gaivaus vandens.

*

Prisijungęs Lukas Dubajus

 • I kursas
 • *
 • 43
 • Taškai: 99
 • Lytis: Vyras
 • Klastuoliai nemirs niekada
Ats: II-oji MGP pamoka visiems kursams | '18 vasara
« Atsakymas #2 Prieš 3 dienas »
Atsikėlęs Lukas pamatė, kad pusryčius jau pramiegojo. Tad išsitraukė iš po lovos senų pyragaičių ir juos skaniai sušlamštė. Vis geriau negu nieko. Reikia bent šiek tiek pavalgyti kai bus tokia nuobodi pamoką. Išėjęs iš klastūnyno bendrojo kambario patraukė iki vietos kur turėjo vykti Magiškų gyvūnų priežiūros pamoka. Gal sužinosiu ką nors naujo. Įėjęs į kabinetą pamatė, kad yra vienas iš pirmųjų atėjusių tad ėmė laukti kol susirinks kiti ir prasidės pamoka. Išklausęs apie ką kalbės profesorė šią pamoką ir išgirdęs klausimus jis šiek tiek pasimetė. Kas tai yra? Pabandysiu pagal pavadinimus ką nors sugalvoti.
 -Skirtumai,- lėtai ir viską apgalvodamas pradėjo klastuolis. -1 skirtumas: pagal pavadinimą galima manyti, kad chiverio kipšiukai yra kaip ir nelaimių nešėjai ir savo magiją naudoja nelabai geram tikslui. 2 skirtumas: Galbūt skiriasi jų išvaizda. Daug čia nepasakysiu, bet manau, kad chiverai turi ausis, o chiverio kipšiukai jų neturi. Tačiau girdi per kurią nors kitą kūno vietą. Panašumai: 1 panašumas abudu naudoja savo magiją tik kai jos prireikia, nes neturiu jos užtektinai, kad galėtų švaistytis į valias. 2 panašumas abudu valgo tą patį maistą. Dažniausiai kokius vaisius, bet gal kartais suvalgo ir kokios mėsos.
Puiku. Prišnekėjai nesąmonių dabar nė taško negausi. Klastuolis šiek tiek supyko, kad prišnekėjo nesąmonių, bet šita pamoka jam nesisekė. Tad greitai liūdesys dingo ir jis pradėjo laukti kol mokytoja ims vertinti atsakymus.
Arkliukas

*

Neprisijungęs Morisas Banoveris

 • I kursas
 • *
 • 16
 • Taškai: 77
Ats: II-oji MGP pamoka visiems kursams | '18 vasara
« Atsakymas #3 Prieš 2 dienas »
Morisas atsikėlė kaip niekada gerai. Nuėjęs pirmas papusryčiauti, kad dar galėtų pasivaikščioti po minkštą, baltą, girgždantį, ne kietą sniegą. Greitai pavalgęs išbėgo į kiemą ir ėmė stebėti pėdsakus įvairiausių gyvūnų ir žmonių. Likus kelioms minutėms iki pamokos pradžios klastuolis tenkinas ir vos negriūdamas pasileido besisukančiais laiptais aukštyn link Magiškų gyvūnų priežiūros kabineto. Bet ten rado tik lentelę pranešančią, kad pamoka vyks lauke. Paskubomis nučiuožęs laiptais, vos nenuvirsdamas žemyn berniūkstis nubėgo link vietos kur vyks pamoka ir laiku spėjo atbėgti. Prisėdęs prie Luko ir išklausęs teoriją nusprendė numigti ir iš karto į klausimą neatsakyti. Numigęs 2 - 3 minutes pradėjo iš lėto, neskubėdamas vardinti atsakymus.
 -Manyčiau, kad pirmiausia reikėtų pradėti nuo panašumų, o tada pereiti prie skirtumų,- pradėjo.

Pirmasis panašumas būtų jų pomėgiai: mano žiniomis chiverai ir chiverio kipšiukai mėgsta daug, bei ilgai miegoti ir daugiausiai būna aktyvūs tik naktį.
Antrasis panašumas būtų jų gyvenimo būdas: jų gyvenimo būdas labai panašus. Visą dieną pramiegoja naktį imasi kažką veikti. Kaip renkasi maistą,  kasą urvus ar tiesiog moko mažyliais būti savarankiškais.

-Dabar galime pereiti prie skirtumų.

Pirmasis būtų maistas: chiverai dažniausiai valgyti renkasi uogas, riešutus ir kartais (bet tai būna labai, labai retai) valgo vaisius. Kaip tarkim obuolius ar kriaušes.
Antrasis skirtumas būtų jų magiją ir jos naudojimas: chiverai savo magiją labai taupo ir naudoja tik svarbiam reikalui, nes jos gauti daugiau gali tik per pilnatį. Na, o chiverio kipšiukai jos pasipildo per kiekvieną mėnulio fazę.
Baigęs savo ,,nuostabiąją" kalbą neabejojo, kad viską pasakė teisingai. Tad tik laukė kol mokytoja įvertins klausimus.

*

Neprisijungęs Oliver Van Ray

 • I kursas
 • *
 • 19
 • Taškai: 129
 • Lytis: Vyras
 • Evil is just live spelled backwards
Ats: II-oji MGP pamoka visiems kursams | '18 vasara
« Atsakymas #4 Prieš 2 dienas »
   Kiek apsimiegojęs pirmakursis lauku žingsniavo į pirmąją pamoką. Tokiu oru jam labai norėjosi miego, tad mieliau būtų likęs savo minkštoje lovoje. Vis gi, turėjo daug priežasčių iš jos išsiridenti ir nusivilkti į pamoką. Pavyzdžiui, labai myli gyvūnus (bent jau dešimt kartų daugiau už žmones) ir  bando nepraleisti jokių progų kažką apie juos sužinoti. Be to, net jeigu oras ir buvo šiltas ir visai nežiemiškas, bent saulė nespigino. O kas gi gali būti geriau?
   Nukakęs į pamokos vietą pirmiausia pastebėjo profesorę, sėdinčią ant pledo. Kiek padvejojęs Oliveris pats priėjo prie čia pat esančios pledų krūvelės ir ėmė rinktis. Rožinis, žalias, dryžuotas, dar vienas rožinis... Spalvotas, blah blah, blah blah, negražus... Štai, juodas. Galiausiai išsirinkęs berniukas pasitiesė pledą gan toli nuo profesorės ir arčiau ežero, nenorėjo, kad ji kreiptų didžiulį dėmesį į suniurzgusį rudaplaukį. Jis įsitaisė kiek tik galima patogiau, bet vistiek kažkas netiko. Klastuolis pasimuistė, ir taip atsisėdo, ir anaip, tačiau tik prasidėjus pamokai tiesiog atsigulė - patogu, galima atsipalaiduoti ir tuo pačiu mokytis. Šiaip ar taip, profesorė vis tiek nesakė, kad reikia būtinai sėdėti.
Teorinei daliai prasidėjus Oliveris neskubėjo atsakinėti - jautėsi per daug aptingęs. Gal ir netokia gera mintis gulėti per pamoką. Prisivertęs pakelti galvą vienuolikmetis ėmė įtemptai galvoti.
   Netrukus ir jis prabilo:
   - Skirtumai: chirevams norint sukurti kito gyvio iliuziją reikia pamatyti patį gyvį, o chirevo kipšiukams - nereikia. Jiems užtenka apie tai pagalvoti. Chirevo kipšiukai atsirado anksčiau nei chirevai, bet jų magija yra stipresnė. Taip pat, kaip ir anksčiau minėjo, chirevo kipšiukai yra mažesni. Chirevai yra aršesni gyvūnai, labai gina savo teritoriją, o chirevo kipšiukai, galima sakyti, net gi savotiškai mieli, taikūs.
Panašumai: išvaizda. Dydžiu šie gyvūnai skiriasi, bet išvaizda iš tiesų yra panaši. Taip pat abu minta tik augalais, labai retai vaisiais. Abu gyvena daugiausiai tropiniuose miškuose, kartais nuklysta tolėliau į šiaurę. Taip pat abu gyvūnai iliuzijas gali sukurti tik neilgam laikui.
   Mokinys atsiduso ir vėl padėjo galvą ant pledo neabejodamas, kad bent pusė informacijos buvo neteisinga. Knygų Oliveris skaito daug, bet jo atmintis - tikra tragedija. Gal vis gi žaliaakis teisus, ir tas pirmas kartas ant šluotos, pasibaigęs stipriu galvos sutrenkimu, tikrai kažką padarė.

 

 • Hogvartsas.LT © 2007-2017