0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Sara nikolė Keyes

 • ***
 • 190
 • Lytis: Moteris
 • Alive or just breathing?
Baigus Hogvartsą Sara jau buvo tvirtai apsisprendus mokyti kitus vaikus žiobarotyros ar kito mokslo, o dabar ji jau ėjo į žiobarotyros kabinetą pradėti savo pirmąją pamoką. Širdis pašėlusiai daužėsi beveik tokiu pačiu ritmu kaip į grindis kaukšėjo jaunos profesorės kulniukai, mėlynplaukės ėjimo tempas buvo greitas ir skubus. Pasiekusi kabineto duris šioji jas vienu lazdelės mostu atrakino ir įėjo į patalpą, kurioje buvo pilna dulkių, ko gi tikėtis, jei jis buvo nenaudojamas per atostogas.
Kabinetas visai nepasikeitęs nuo tų laikų, kai Nikolė būdama vienuolikos pirmą sykį įžengė į patalpą, o kartais per pamoką įsivaizduodavo save kalbančią prieš klasę. Dabar ji stovėjo klasės priekyje ir iš lėto dvasiškai ruošėsi pirmajai savo pamokai, galvojo ką gi sakys.
Nesijaudink. Įkvėpk. Iškvėpk. Visaip ramino save.
Pakankamai apsipratusi su erdvia patalpa, trumpaplaukė keliais burtų lazdelės mostais panaikino dulkes, nusėdusias ant įvairių paviršių. Nikolė prieš pat varpo dūžį dar spėjo pakeisti suolus į mėlyną ir žalią spalvą.
Netrukus į kabinetą subėgo mokiniai iš skirtingų koledžų, skirtingo amžiaus, išvaizdos ir nuomonės.
-Sveiki. Tikiuosi atostogos prabėgo puikiai, tačiau metas sugrįžti į pamokas.-Šypsena aplankė profesorės veidą.-Aš esu Sara Nikolė Keyes, šiemet Jums dėstysiu žiobarotyrą. Galite mane vadinti tiesiog Sara ar profesore Keyes. Savo pamokose nenoriu matyti jokių pykčių ar kitų mokinių įžeidinėjimo, tikiuosi būsite tolerantiški.-Sara dar kartelį maloniai nusišypsojo.
Mėlynplaukė nutilo, kiek pagalvojusi ji pradėjo pamoką:
-Nieko nelaukusi pradėsiu teorinę pamokos dalį.  Gal kas žinote, ką daro baralo burtažodis? –Nesitikėdama rankų miško ar bent kelių atsakymų, mergina davė užuominą, susirinkusiems mokiniams.-Kad būtų lengviau duosiu užuominą, šis burtažodis skirtas tam tikrą žiobarų daiktą paversti į daiktą, kuris taip pat naudojamas burtininkų pasaulyje.
Pateikus užuominą, mergina atsisėdo ant netoliese buvusios kėdės ir laukė mokinių atsakymų. Tuo pačiu pasitaisydama suknelės kraštą, kuris buvo šiek tiek pakilęs. Profesorė dar kartelį atidžiai apžiūrėjo mokinius ir su nekantrumu laukė visų atsakymų.

Pamokoje rašykite tik perskaitę visas RPG taisykles. Nebijokite suklysti, taip pat vertinsiu idėjos originalumą. Jūsų atsakymų laukiu iki kovo 14 dienos.
Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live.-Norman Cousins

*

Neprisijungęs Roana Amneta

 • Hilerė
 • ****
 • 365
 • Lytis: Moteris
 • Life is beautiful
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #1 Prieš 2 metus »
Roana skubėjo į Žiobarotyros klasę. Praeitais metais juk negavo progos pasimokyti. Tebuvo viena pamoka ir tai keistoka tema. Betės manymu Kalėdos tiek žiobariškos tiek magiškos yra beveik tokios pačios, esminis skirtumas jog burtininkai joms ruošiasi pasitelkdami į pagalbą kerus.
Mergaitė stengėsi susitelkti ties šiais mokslo metais ir negyventi praeitimi. Pasiekusi žiobarotyros kabinetą sustojo ir atsikvėpusi(juk bėgo) įėjo į klasę. Gal kiek per anksti, tačiau mokytoja jau buvo pasiruošusi pamokai. Tai Sara, Sara Nikolė Keyes. Praėjusiais metais buvo VII kurse. Nemaniau, kad ją taip domina šis mokslas. Tik 3 mėnesiai praėjo, o ji jau profesoriauja nustebo mažoji.
- Laba diena, profesorė Keyes. - Pasisveikino kaip visada - prideramai. Pastebėjo šiek tiek pasikeitusią klasę, vyraujančios žalia ir mėlyna spalvos tikrai derėjo tarpusavyje. Mėlyna priminė Varno Nagą, o žalia Klastūnyną. Atsisėdusi prie mėlynos spalvos stalo atsirėmė alkūnėmis į stalą ir delnais pasirėmusi žandikaulį laukė pamokos. Gal ne taip anksti ir atėjau? Toptelėjo Anai, kai nepraėjus net dešimčiai minučių klasėje po truputi didėjo žmonių kiekis. Išklausiusi jau trečią ar ketvirtą prisistatymą, laukė klausimo arba užduoties. Tai, kad per pamoką kalbės apie burtažodį antrakursei buvo netikėta. Maniau apie burtus čia nė žodeliu neužsimenama. Deja, baralo burtažodžio Eimešvilei girdėti neteko, tad ji vylėsi jog labai greit kas nors pasakys atsakymą ir mokytoja duos užduotį. Praktika Betei patiko labiau už teoriją.

*

Neprisijungęs Mayra Wallflower

 • VII kursas
 • *
 • 421
 • Taškai: 92
 • Lytis: Moteris
 • I am creation, both haunted and holy.
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #2 Prieš 2 metus »
Tik įėjus į klasę, į akis krito mėlyna ir žalia spalvos. Keli mokiniai jau buvo atėję ir išsirinkę vietas. Mayra atsisėdo prie žalio suolo. Su spalvotais suolais klasė atrodė jaukesnė, bet Mayra nenorėjo to sau pripažinti. Ši pamoka jai neturėtų būti sunki, juk vis dėlto, jos motina buvo žiobarų tyrinėtoja. Susikaupusi, Mayra klausėsi mokytojos prisitamymo ir teorinės užduoties. Baralo. Skamba kaip vyno pavadinimas. Jeigu tas daiktas naudojamas ir žiobarų, ir burtininkų, tai gal jis skirtas paversti vandenį į vyną? Nors nemanau, kad mokytoja duotų tokią užduotį. Klastūniukė nieko nesugalvojo, bet jai reikėjo žūt būt uždirbti Klastūnynui taškų. Juk jos koledžas paskutinėje vietoje! Bet bandyti vertėjo, nors mintis ir neorginali. Mayra droviai pakėlė ranką:
-Gal šis burtažodis skirtas paversti vandenį, ar kokį kitą skystį, į vyną?
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Mayra Wallflower »

*

Neprisijungęs Elizabeth Spark

 • I kursas
 • *
 • 8
 • Taškai:
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #3 Prieš 2 metus »
Grifiukė lėtai žingsniavo į kabinetą. Nebūtų pasirinkus šios pamokos jai ne tėvų patarimai. Pati buvo grynakrauja, tad ne itin daug išmanė apie žiobarus. Bemąstydama apie tai ko gali išmokti šioj klasėj mergina įėjo į kabinetą. Šyptelėjo. Jai patiko suolų spalvos, taip kabinetas atrodė jaukesnis. Pasisveikino su profesore ir susiradus vietą prie žalio suolo jau laukė pamokos. Ramiai išklausė užduotį. Elizabeth nesitikėjo išgirsti burtažodį, o ir nelabai žinojo ką jis padaro. Mokytojai davus užuominą lengviau nepasidarė. Dar kažkiek pamąsčiau prisiminė, nešykles. Kodėl šie kerai negalėtų kokios nors žiobarų šiukšles ar nenaudojamo daikto paversti nešykle? Pakėlus ranką Elizabeth drąsiai išsakė savo nuomonę.

*

xilytrash

Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #4 Prieš 2 metus »
Vishali sėdėjo ir mąstė. Kai profesorė uždavė tokį klausimą, varniukė labai sumišo. Bandė kombinuoti žiobariškus daiktus bei burtininkų daiktus. Jos maža galvelė neišnešė tokių apmąstymų. Hmm..knygos? Ne, netiks..gal.. Jos mintys skraidė nuo ten iki ana ten. Ji pažvelgė pro langą, stebėdama kiekvieno medžių judesį. Sniegas pamažu buvo besilydantis, ir jau matėsi vis daugiau plotų su atgimstančia žole. Ji pamena, kaip ankščiau ji su tėčiu eidavo pjauti žolės, o paskiau išdžiūvusią naudodavo įvairiam kompostui. Pala..medžiai? Išdžiovintos žolės?..Šluota! toptelėjo Vishali į galvą. Ji dar gerokai apmąstė jos idėją, ir pagal ją, ji kaip ir tiko. Ji pakėlė savo ranką aukštai ir prabilo:
 -Galbūt šluotos? Visgi žiobarai jas naudoja švarinimuisi, o galbūt su šiuo burtažodžiu jas galima paversti į skraidančias šluotas? Būtų nauda ir burtininkams, ir žiobarams..- jos balse bebaigiant mintį pradėjo atsirasti abejonės gaidelė, kadangi tai nenuskambėjo visai taip kaip ji tikėjosi. Nuskambėjo labiau kaip, kad būčiau pagriebusi pačią pirmą mintį galvoje.. varnė paniuro. Ji vistiek įsitaisė patogiau ant suolo, ir laukė kitų mokinių nuomonių, bei profesorės sprendimo.

*

Neprisijungęs Vintė Adamson

 • IV kursas
 • *
 • 504
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • even dearest blue's not there, though poets would find it
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #5 Prieš 2 metus »
  Kalbant atvirai, Vintė nemanė mėgsianti žiobarotyrą. Jos tėtis nebuvo burtininkas, ir mergaitė tikėjo pakankamai mačiusi vasaros atostogų pas senelius metu. Žiobarų pasaulis jos tiesiog nežavėjo. Kaip didžiausią jo pliusą daugelis įvardijo išmaniąsias technologijas, tačiau, nors vienuolikmetei patiko šiek tiek su jomis pažaisti, aplinka, perpildyta įvairiais tokio stiliaus gaminiais, gąsdino.
  Raudona berete pasidabinusiai pirmakursei įžengus į erdvią klasę, ją pasitiko profesorė bei keli nematyti bendramokslių veidai. Tyliai sumurmėjusi pasisveikinimą, lyg besiderindama prie patalpoje švelniai skrajojančio vėjelio, mėlynakė romiai nužingsniavo į klasės priekį. Ten įsitaisė arčiausiai plačių palangių esančiame mėlyname suole. Mėgo kvėpuoti grynu oru, todėl atviras langas atrodė kaip nenuginčijamas artimiausios valandėlės pliusas. Galbūt vis dėlto klydo bei žiobarotyrą nuvertino. Stengėsi pakeisti savo nelabai gerus išankstinius įsitikinimus.
  Panelei Keys prisistačius ir uždavus klausimą, varniukė, kaip kone ir visuomet, nežinojo atsakymo. Nesuprato, iš kur tokius sudėtingus uždavinius traukia Hogvartso mokytojai. Moksleivė kone dieną naktį skaitė, tačiau vis tiek niekuomet nežinodavo atsakymų. Suaugusieji - tikri keistuoliai, reikalaujantys to, ko kiti neturi galimybių suteikti.
  - Na, tai, žinoma, tik prielaida, tačiau drįstu galvoti, kad kalbate apie burtų lazdeles. Juk jų kiautą gamintojai sukuria iš paprastų, žiobariškų, augalų medienos, todėl šis burtažodis galėtų būti skirtas būtent jos virsmui į geriausios mago draugės pavidalą. Tik, jei taip, reikėtų siaubingo kiekio praktikos jam įvaldyti, mat lazdelių gaminimas toks sunkus, jog laikomas kone menu, - Vintė net nelabai suprato, ko dėstytoja reikalauja, mat moteris buvo išdėsčiusi viską gan painiai, tačiau vis tiek bandė spėti. Nieko juk neprarasi.         

*

Neprisijungęs Torė Finitsis

 • VI kursas
 • *
 • 198
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • We’re dancing on tables
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #6 Prieš 2 metus »
Mergaitė žingsniavo koridoriais. Gal tiksliau pasakyti reiktų "klaidžiojo". Šiandien buvo baisiai laiminga, nes suprato, kad jos tvarkaraštyje vos dvi pamokos - Magijos istorija ir Herbologija. Na, buvo dar dvi pamokos, bet į jas nusprendė tiesiog neiti. O būtent ateinanti buvo visiškai laisva. Nereikėjo net bėgti. Mergaitė kaip tik tuo metu vaikščiojo netoli bibliotekos, kai išgirdo kažkur matytų mergaičių balsus. Jos kalbėjo apie... Mėšlas! Torė pamiršo žiobarotyrą! Ji greitai žvilgtelėjo į laikrodėlį. Septynios minutės iki pamokos pradžios. Mergaitė trinktelėjo delnu per veidą. Kaip ji galėjo pamiršti? Viskas, savęs gailėjimo laikas baigėsi. Jo visu greičiu nubėgo į biblioteką, nes šioji buvo vos už kelių žingsnių ir numetė po lentyna apsiaustą, kurks trukdė bėgimui. Tada pasileido koridoriais. Visa laimė, kad laiptai nesugalvojo keistis. Galiausiai, visa uždususi įbėgo į klasę ir pažvelgė į laikrodį ar tik nepražiopsojo varpo skambėjimo. Viena minutė. Torė laiminga atsikvėpė ir išsidrėbė ant kėdės. Tik tada pastebėjo, kad stalas, prie kurio ji sėdi, žalias. Ne gana to, aplinkiniai stalai buvo mėlyni. Mėlyni! Torė nelabai suprato to priežasties, bet nesirūpindama gūžtelėjo pečiais. Matyt, naujai profesorei patinka toks stilius. Antrakursė išklausė teorijos ir bandė sugalvoti atsakymą. Taip, ji labai retai pasisakydavo teorijoje, o čia dar tokia sunki pamoka. Juk žiobarė buvo tik mergaitės močiutė. Minčių atsakymams buvo begalė, bet vienas kažkodėl buvo pasirodęs realiausias.
  - Galbūt šis burtažodis paprastas nuotraukas paverčia tokiomis, kuriose žmonės juda. Na, kaip pas mus ir įprasta,- prakalbo ir išsakė atsakymą. Iš tiesų, tas faktas, kad žiobarų nuotraukose žmonės nejudėjo kėlė jai nuostabą. Bet galėjo beveik garantuoti, kad močiutė kelis kartus rodė tokias nuotraukas, kurios nejudėjo. Mergaitei beliko tik tikėtis, kad labai neprašovė pro šalį.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Torė Finitsis »
You gotta help me, I'm losing my mind.

*

Neprisijungęs Sara nikolė Keyes

 • ***
 • 190
 • Lytis: Moteris
 • Alive or just breathing?
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #7 Prieš 2 metus »
Pasikeitusios suolų spalvos Sarą privertė pasijusti jaukiau. Visas kabinetas merginai dar labiau tapo jaukesnis, kai į vidų sugužėjo mokiniai. Profesorės užduotas klausimas tikrai nepasirodė lengvas mokiniams, tačiau mėlynaplaukei žinant atsakymą, jos atžvelgiu - atsakymas buvo lengvas ir paprastas.
Mokiniams drąsiai pradedant reikšti nuomonę, jaunoji profesorė vis atidžiau klausėsi galimų variantų.
Po kelių nuomonės išreiškimų, Nikolė dar sykį atsistojo prieš klasę ir pradėjo kalbėti, iš pradžių kalba buvo tyli ir kiek nerišli, vėliau įsidrąsinus mergina vis drąsiau kalbėjo, dėstė žiobarotyros mokslą.
-Na ką gi, po ganėtinai išsamių atsakymų, po vieną tašką skiriu panelei Wallflower, Spark, Derleth ir panelei Adamson. Jūsų idėjos buvo tikrai logiškos, tačiau šį kartą kalbėsiu ne apie skysčių vertimą, šluotas ar burtų lazdeles. Panelės Finitsis atsakymas buvo taikliausias, todėl jai skiriu du taškus.-Taškų skyrimą Keyes kelis kartus apgalvojo, ar tinkamai paskyrė taškus. Ilgai apie tai negalvojo, nes norėjo pradėti turbūt visų laukiamą praktinę pamokos dalį.-Nieko nelauksiu ir pradėsiu praktiką, prieš tai trumpai apibūdinsiu baralo burtažodį. Taigi, šis burtažodis skirtas žiobarų pasaulyje esančius paveikslus, kartais ir nuotraukas kaip minėjo panelė Finitsis, paversti į judančius, kokių yra mūsų, burtininkų pasaulyje.-Mėlynaplaukė burtų lazdele išbūrė keletą nuotraukų, paveikslų, kurie netrukus atsidūrė ant profesorės stalo.-Ant mano stalo matote krūvą paveikslų, nuotraukų, kuriose esantys žmonės, gyvūnai ar gamta nejuda. Jūsų užduotis, su baralo burtažodžiu juos paversti judančiais.
Mergina paėmė ant stalo gulėjusią pilką nuotrauką. Joje stovėjo penki žmonės, nejudantys.
-Pasiėmę nuotrauką, paveikslą, pagalvokite kas galėtų pasikeisti, tarkim mano paimtoje, nuotraukoje, žmonės galėtų apsikeisti vietomis, pasitvarkyti drabužius ar plaukus. Kai pagalvosite, drąsiai ištarkite baralo ir palaukę kelias sekundes, jeigu gerai ištarėte burtažodį, nuotraukoje, esantys objektai pradės judėti. Tikiuosi viską supratote, jeigu kažkas nepavyks ar nesupratote užduoties, ateikite pas mane, viską dar kartą paaiškinsiu.
Sara dar keletą minučių pastoviniavo, stebėjo mokinius, kol šie ėmėsi ką norėjo. Vėliau visiems pasiėmus darbo objektus, ši vėl atsisėdo ant kėdės, ant kurios dar neseniai stebėjo ir klausėsi mokinių atsakymų.

Atliekant šią užduotį norėčiau mažiausiai 2 įrašų. Tikiuosi įdomių rezultatų, taip pat tikiuosi, kad viskas nepavyks iš pirmo karto.
Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live.-Norman Cousins

*

Neprisijungęs Mayra Wallflower

 • VII kursas
 • *
 • 421
 • Taškai: 92
 • Lytis: Moteris
 • I am creation, both haunted and holy.
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #8 Prieš 2 metus »
Mayra jautėsi puikiai, dar vienas taškas Klastūnynui! Nors ir neatsakė į klausimą, ji buvo labai dėkinga mokytojai už tašką. Jai profesorė ėmė dar labiau patikti, nors žiobarotyra jau buvo viena iš mėgstamiausių jos pamokų. Mergaitė atsistojo ir linksmai priėjo prie mokytojos stalo ir pasiėmė nuotrauką. Joje buvo pavaizduota mergina, dailia, balta, senovine suknele, besišypsanti kamerai. Ją apie liemenį apsikabinęs buvo jaunas vaikinas su fraku ir katiliuku bei ilgais juodais plaukais. Jie pozavo Po medžiu, parke. Mayrai ta nuotrauka patiko. Gal panašią nuotrauką turi mama su tėčiu? Tikiuosi, nes manau, kad tėčiui tiktų ilgi plaukai. Užsigalvojusi, Mayra šypsojosi. Atsisėdusi į suolą. klastuolė ėmėsi galvoti, ką čia pakeitus.

*

Neprisijungęs Roana Amneta

 • Hilerė
 • ****
 • 365
 • Lytis: Moteris
 • Life is beautiful
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #9 Prieš 2 metus »
Žinoma, iš kur grynakraujė burtininkė galėtų kažką žinoti apie panašius burtažodžius. Nors 10 metų stengėsi gyveni kaip žiobarė, tyrė jų pasaulį, tačiau niekada neteko matyti kaip žiobariški paveikslai arba nuotraukos verčiamos magiškomis. Jai išvis daug ko neteko matyti. Net žaislinę burtų lazdelę vaikystėje gimtadieniui gavo ne ji, o Penelopė. Taip, Roana dažnokai pavydėdavo seseriai, tačiau to tiesiog neparodydavo. Ji slėpdavo daugelį jausmų nuo tėvų ir seserų. Iki šiol jai nesitikėjo, kad 10 minučių vyresnė Penelopė žuvo, pati pasirinko žūti. Niekada nemanė, jog sesuo... Sesuo kuri iš jos tyčiojosi ne vienerius, o net penkerius metus patyrė tokią stiprią psichologinę traumą, jog nusižudė. Gal prieš nusižudydama bent suprato, kaip jaučiausi aš. Kaip jaučiausi kai mane engė, ignoravo, lyg esu vaiduoklis, kurio jie nemato mąstė Mirabetė. Jei kas žinotų...
Jei kas žinotų ką patyrė mergaitė, kuriai mažiau nei prieš pusmetį sukako dvylika... Abejotina ar išvis kas nors stengtųsi su ją palaikyt ryšį. "Sugrįžusi" į klasę, atsistojo iš savo vietos ir pasiėmusi vieną iš nuotraukų, grįžo atgal į suolą. Pažvelgė į nuotrauką. Besišypsančios dvynukės, laimingos laiko saldainį ir šypsosi kamerai. Nuotrauka aiškiai daryta seniai, gal net labai seniai. Karalienės Viktorijos epochos suknelės tai įrodo. Žiūrėdama į nuotrauką, Roana svarstė ką čia padarius.

*

Prisijungęs Rafaela Ginoble

 • III kursas
 • *
 • 436
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • è una musa che ci invita / a sfiorarla con le dita
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #10 Prieš 2 metus »
 Jai buvo keista per žiobarotyros pamoką mokytis apie burtus. Dažniausiai jie kaip tik mokėsi, kaip žiobarai išgyvena be kerų, be magijos. Aišku, dar būdavo pamokos apie jų kultūrą, papročius, istoriją, bet niekada juose nebuvo nė kruopelytės magijos. Kartais Got įtardavo, jog dalis buvusių mokytojų patys buvo žiobarai, kažin kaip įveikę skydą, neleidžiantį patekti paprastiems mirtingiesiems į Hogvartsą.
 Dėl to net nesivargino mąstyti, ką galėtų daryti kažkokie žiobarotyroje minėti kerai. Ramiai palaukė, kol pati profesorė tą pasakys. O tada, bandos jausmo vedama, kartu su kitais priėjo prie stalo, iš kurio pasigvelbė juodai baltą nuotrauką, nė nežiūrėjusi, kas joje vyksta.
 Tik grįžusi savo vieton žvilgtelėjo į rankoje laikomą fotografiją. Joje buvo du jauni žmonės, greičiausiai vedę. Ant tėvo peties sėdėjo mergytė, maždaug dvejų metukų, o motina glostė išsipūtusi pilvą. Nuotrauka buvo tokia žavi ir jauki, kad rusvaplaukė nė nenorėjo joje nieko keisti.
credo solo in te grande amore

*

Neprisijungęs Oktavianas Setas Šeldonas

 • IV kursas
 • *
 • 51
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • è stato tanto grande e ormai / non sa morire
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #11 Prieš 2 metus »
 Oktavianas nesuprato prasmės magijos mokykloje mokytis apie žiobarus. Nagi, negi jis tam metė žiobarišką mokyklą, kad dabar apie juos mokytųsi? Neabejojo, kad kokie tris ketvirtadaliai mokinių irgi lankė „paprastas“ mokyklas, turėjo draugų ne-burtininkų, tad kam dar kažką mokytis? O kur dar mokiniai, patys kilę iš tokių šeimų.
 Tačiau ne savo kompiuterinių žaidimų berniukas neturėjo ką veikti, tad gana pavyzdingai lankė pamokas. Negalėtų pasigirti itin produktyviu jų leidimu, tačiau lankė, o tai jau buvo gerai. Tad net ir žiobarotyrą, kurios prasmės nesuprato, teikėsi atvilkti savo užpakalį.
 Vis dėlto pakelti jį, kad paimtų nuotrauką, jėgų (ir, svarbiau, noro) šviesiaplaukiui neužteko. Kam varginti save, jei galima pasitelkti kerus?
 – Accio nuotrauka, – teištarė, lazdelę nukreipęs į mokytojos stalą ir viena iš nuotraukų atskriejo į jo delną.
non siamo un soffio di vento
non siamo un momento
lo sai che il tuo posto è per sempre qui

siamo il sole in un giorno di pioggia
siamo musica vera che resta

*

Neprisijungęs Nora Kühnemund

 • VI kursas
 • *
 • 151
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • certe cose poi succedono / non le puoi cancellare
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #12 Prieš 2 metus »
 Mažoji visą pamokos pradžią praleido besimuistydama savo kėdėje, vis nerasdama patogios pozicijos sėdėjimui. Buvo taip susitelkusi į šitą veiklą, kad nė nepastebėjo, kada mokytoja spėjo užduotį klausimą, jau net nekalbėsime apie jo girdėjimą. Dėl to ir klausytis bendramokslių atsakymų laikė nereikalinga veikla.
 Kol visi tik kalbėjo, Nora, savo pačios nuostabai, tylėjo. Tik panosėje tyliai niuniavo kažkokią smagią melodiją, nugirdėtą Disnėjaus filmuke. Dabar išgyveno Disnėjaus ir pasakų, fantastikos etapą, tad viskas, kažkiek su tuo susiję, ją žavėjo. Miklūs pirštai tuo tarpu užsiėmė plaukais, tad dabar, teorijai jau pasibaigus, rudaakė sėdėjo su šešiom nelygiom kasytėm. Kaspinų ar gumyčių su savimi neturėjo, tad teko plaukus tvirtinti magijos pagalba.
 Taip įsijautė į plaukų kerėjimą, kad net nenugirdo, ką dabar reikia daryti. Pamatė tik, kad visi klasėje susirinkę mokiniai pakyla ir nueina paimti nuotraukų. Nieko nelaukusi Nora pasiekė jų pavyzdžiu ir irgi priėjo prie profesorės stalo.
 – Man labai patinka jūsų plaukai, mokytoja, – plačiai nusišypsojo jaunajai dėstytojai, – Tik aš turbūt rinkčiausi rožinę spalvą. Ji mano mėgstamiausia. O jūsų mėgstamiausia mėlyna? Man mėlyna irgi graži, aišku, ne taip stipriai patinka, bet vis tiek graži.
 Taip užsikalbėjo, kad net pamiršo kam ėjusi prie stalo ir grįžo savo vieton tuščiom rankom. Teko vėl eiti į klasės priekį ir šįsyk nepamiršti paimti nuotraukos. Jų čia buvo visa krūva! Buvo ir juodai baltos, ir spalvotos, ir su gyvūniukais, ir su žmonėmis, ir gėlytėmis – žodžiu, pilna. Nora išsirinko spalvotą. Jame baltakailė katė laikė letenėlę ant rožinio siūlų kamuoliuko. Apsidžiaugusi, kad rado tai, kas jai iš tikrųjų patiko, nutipeno savo vieton.
 Tik vėl klestelėjusi į suolą suprato, kad vis dar nežino, ką reikia daryti. Dar kartą eiti prie mokytojos nenorėjo, tad nutarė pasielgti protingiau – garsiai paklausti. Gal kas teiksis atsakyti.
 – Gal kas gali man pasakyti, ką reikia daryti? – besišypsodama pasiteiravo, žvalgydamasi po klasę, – arba gal galite man ir parodyti?
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Nora Kühnemund »
ma n’atu sole cchiu’ bello oi ne’
‘o sole mio sta nfronte a te!

*

Neprisijungęs Oktavianas Setas Šeldonas

 • IV kursas
 • *
 • 51
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • è stato tanto grande e ormai / non sa morire
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #13 Prieš 2 metus »
 Nuotraukoje, atlėkusioje į jo ranką, buvo tamsiai apsitaisęs vyriškis, laikantis už rankos kitą vyrą. Abudu jie atrodė maždaug trisdešimt kelerių. Iš pradžių nuotrauka nesukėlė Oktui jokių emocijų, tik vėliau suprato, kodėl tie du vyrai laikosi už rankų. Pajuto pasišlykštėjimą kažkur savyje, o tada nustebo, šalia pasibjaurėjimo pajutęs ir kitą jausmą. Niekada nemokėjo gerai skaityti emocijas, bet jei neklydo, tai buvo savotiškas, hm, gal džiugesys? Gal net jaudulys? Nebuvo tikras tuo, ką juto, bet žinojo, kad tai pozityvi emocija, o tai jam nepatiko. Negali dviejų besilaikančių už rankų vyrų nuotrauką kelti jame pozityvius jausmus.
 Dėl to užduoties ėmėsi jau piktas. Piktas ant savęs, kam taip reaguoja į kažkokią kvailą nuotrauką. Kol jame kilo pyktis, sugalvojo, ką pakeist fotografijoje.
 – Baralo, – bakstelėjo lazdele nuotrauką, veide atsiradus piktdžiugiškai šypsenai.
non siamo un soffio di vento
non siamo un momento
lo sai che il tuo posto è per sempre qui

siamo il sole in un giorno di pioggia
siamo musica vera che resta

*

Neprisijungęs Vintė Adamson

 • IV kursas
 • *
 • 504
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • even dearest blue's not there, though poets would find it
Ats: Pirma Žiobarotyros pamoka visiems kursams
« Atsakymas #14 Prieš 2 metus »
  Dagtys sudega, ledai ištirpsta, o nuomonės keičiasi. Tikriausiai pakito ir Vintės, kurios iš pradžių nedomino žiobarotyra. Visgi profesorės skirta užduotis atrodė neįtikėtinai įdomi, ir mergaitei itin patiko faktas, jog reikalaujama nors šlakelio vaizduotės. Nors tikslieji mokslai, net matematika, kurios kartais mokydavo tėtis, varniukei sekėsi gerai, jie atrodė per daug nuobodūs, per daug paprasti. Skrupulingas taisyklių sekimas buvo nepritaikytas jos kūrybingai mąstysenai.
  Nors kiek nusivylė, kad šiandien moksleiviai nesimokys apie burtų lazdelių gamybą, kaip spėjo Adamson, kuri užaugusi norėjo būtent tuo užsiimti, žiobariškų nuotraukų vertimas magiškomis taip pat skambėjo intriguojančiai. Mėlynakei stryktelėjus iš savo vietos, ji nušlepsėjo prie dėstytojos stalo. Apsidžiaugė išvydusi vaizdų įvairovę, tačiau, žvilgsniui slenkant popieriaus lapeliais, niekas nepatraukė jos dėmesio. Jau buvo nusivylusi bei pasiruošusi pasirinkti bet kokį paveikslėlį, kai ant stalo krašto pamatė nuostabų svajonių atitikmenį. Nuotraukoje buvo pavaizduotas balkonas, iš kurio atsivėrė jūros peizažas, ir jame esantis vintažinis stalelis. Ant baldo aušo didžiulis puodelis kavos bei, atrodo, buvo pasiruošęs išsiskleisti į vazą pamerktas kreminis bijūnas. Tobula. Nors apsakytas žodžiais šis vaizdas gali skambėti banaliai, patikėkite manimi, taip jis neatrodė. Putliaskruostės galvoje išsyk gimė nuostabi istorija, nutiesianti taką iki šios akimirkos. Ji įsivaizdavo jauną keliautojų porą, žmogų, ryte atsibudusį lovoje ir jau beveik nuliūdusi dėl kažkur pradingusio partnerio, bet tuomet išlindusį iš šiltų patalų bei pamačiusį tai. Gėlė ir jo mėgstamiausias gėrimas. Smulkmenos, tiesa? Tiesa. Jos juk nelabai rūpi, tiesa? Ne. Gyvenimas susideda iš smulkmenų. Mažų trupinaičių. Nors, žinoma, dideli įvykiai yra svarbūs, mažos akimirkos rūpi ne ką mažiau. Pamesta pirštinė ar paskutinė mėgiamiausio laikraščio kopija... Kartais nė nesuvokiame, kiek daug mūsų paveikslo visumoje reiškia tokios detalės. Tačiau ši nuotrauka, kurią Vintė dabar jau laikė rankose, ši nuotrauką tą lyg liudijo.
  Atsibudusi iš apmąstymų, pirmakursė susigėdo ir jau norėjo lėkti atgal į savo suolą, kai išgirdo pagalbos prašymą. Jo savininkė buvo pora metų vyresnė moksleivė, todėl iš pradžių Vintė abejojo, ar užteks jai kompetencijos paaiškinti užduotį. Visgi pažvelgusi į besišypsantį kitos varniukės veidą nusprendė, kad jai tikrai reikia doro profesorės kalbos priminimo, o niekas aplinkui neatrodė girdėjęs klausimą.
  - Na, - priėjusi tarstelėjo riestanosė, - galiu paaiškinti, tik nežinau, kaip ten su parodymu, mat niekada anksčiau nebandžiau šių kerų. Oi, tu juk nežinai, apie ką kalbu. Et, žodžiu, panelė Keys, - kažkodėl pradėjo kone šnabždėti, - liepė naudotis baralo burtažodžiu, norint žiobariškas nuotraukas paversti magiškomis - judančiomis. Tereikia aiškiai pagalvoti, kokio pokyčio nori. Tarkim, - pastebėjo nepažėstamosios išsirinktą vaizdą bei nutaisė rimtą veidą, - tas siūlų kamuolėlis galėtų apsivynioti aplink katės kaklą ir ją mirtinai pasmaugti, - kelias sekundes palaukė reakcijos. - Juokauju, - vyptelėjo, - niekuomet to šiam padarėliui nelinkėčiau. Mano Ziuzana yra mieliausia būtybė pasaulyje, todėl negalėčiau nekęsti kačių, net jei norėčiau, - tiesą sakant, trumpaplaukė net pati nelabai suprato, kodėl čia įkišo Zizi. Galbūt ieškojo progos pasigirti žaidimų kamuolėliu, šįryt jai padarytu. Ne siūlų, tiesa. Ir ne rožiniu. Šios spalvos nebuvo Vintės mėgiamiausių sąraše.