4

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Starkas Erikas Ramsay

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 182
 • Lytis: Vyras
 • i don't wanna go, mr. stark
Tema: Magiškų augalų kenkėjai (skulikai ir skatariai).

 Keista buvo grįžti į Hogvartsą po metų pertraukos, nors iš tikrųjų beveik niekas nepasikeitė. Bent jau herbologijos kompleksas tikrai – atrodė, tarsi Starkas vos vakar būtų jį palikęs. Bet štai atėjo laikas po ilgų atostogų grįžti darban. O kol dangaus dar nenuklojo begaliniai pliaupiantys debesys, nutarė išnaudoti paskutinius saulės spindulius ir pravesti pamoką lauke.
 Mokinius pasitiko mokyklos darže. Šis buvo matomas iš mokyklos pusės, tačiau, dėl visa ko, prie pirmojo šiltnamio durų paliko raštelį su informacija, kur vyks pamoka. Žiūrėjo, kaip, nuaidėjus varpui, viens po kito ateina mokiniai ir laukia pamokos pradžios. Netoli daržo buvo geras tuzinas plačių kelmų, tinkamų sėdėti, sustatytų pusračiu. Pats jaunasis mokytojas buvo įsitaisęs ant vieno iš jų, kiek atokiau nuo likusių.
 – Sveiki visi, malonu jūs vėl matyti, – atsistodamas ir atsiraitodamas baltų marškinių rankoves pasisveikino, šaltai šyptelėjęs, – Dauguma mane pažįsta, esu Starkas Erikas Ramsay, jums - tiesiog profesorius Ramsay, dėstysiu herbologiją. Tiek tų įžangų, o dabar, manau, galime pereiti iš karto prie pamokos.
 Palaukė kol mokiniai suklus.
 – Pirmąją šių metų pamoką pradėsime nuo ne itin malonios temos. Taip jau atsitiko, kad mūsų daržuose prisiveisė parazitų, kramtančių augalus ir juos gadinančių. Apie kenkėjus šiandien ir pakalbėsime. Ir iš karto turiu jums du klausimus. Taigi, kokie yra labiausiai paplitę magiškųjų augalų kenkėjai ir kaip su jais kovoti? Prašyčiau, kad jūsų pateikiami pavyzdžiai būtų būdingi mūsų klimato juostai, o ne sutinkami kur nors Afrikoje.


---
Būkite originalūs, nevaržykite fantazijos ir nebijokite klysti.
Teorijai laiko skiriama iki kovo 5d. vakaro.

« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »
„when i drift off, i will dream about you. it's always you“ - tony stark, avengers: endgame

*

Neprisijungęs Roana Amneta

 • Nuodų ir vaistų profesorė
 • *
 • 279
 • Lytis: Moteris
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #1 Prieš 1 metus »
Baltaplaukė turbūt pirma kart gyvenime atsikėlė būdama žvali ir pailsėjusi. Tingiai išsiropštė iš lovos ir prisivertė susiruošti. Apsirengusi laisvą suknelę, užsimetė ant viršaus Varno Nago apsiaustą ir susišukavusi plaukus nuėjo papusryčiauti. Pasibaigus pusryčiams varniukė grįžo į bokštą ir pažaidusi su Cacao, susiruošė į pamoką. Atėjusi prie šiltnamio nustebo sužinojusi, kad pamoka vyks ne čia. Ką gi, buvo tikrai keista pačią pirmą mokslo metų dieną netūnoti šiltnamyje, o būti lauke. Dar nespėjus nuaidėti varpui Roana jau buvo reikiamoje vietoje ir sėdėjo ant vieno iš kelmų bei laukė pamokos pradžios. Žinoma, atėjusi nepamiršo pasisveikinti su profesoriumi. Įdomu kur profesorė Moonlight? toptelėjo Miročkai, tačiau mergaitė tuojau turėjo susikaupti. Starkas Erikas Ramsay. Jau profesoriavo. Įdomu kokios bus jo pamokos. Pilkaakė iškart nusuko žvilgsnį nuo profesoriaus į kitus, tikėdamasi, kad tuoj kas nors atsakys ir Roro neteks jaustis nejaukiai, mat ji dar tik visai "žalia" magijoje.

*

Neprisijungęs Lisette la Claire

 • VII kursas
 • *
 • 447
 • Taškai: 20
 • Lytis: Moteris
 • je ne fais rien mais je le fais bien
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #2 Prieš 1 metus »
Gražus ankstyvo rudens rytas, už lango šviečianti saulė ir vis dar žali, spalvos nepradėję keisti medžiai tarsi tik ir kvietė į lauką. Tokios dienos Lisetė tikrai nesiruošė praleisti tvankiame ir dažniausiai nuobodžiame kabinete, tiesą sakant, išvis nebūtų ėjusi į pamoką, tik ne šiandien. Tačiau gtrįžo senasis profesorius, o tai viena palaima visų naujų švietėjų jūroje.
Gėlėta, vasara dvelkinti suknelė plėvesavo nuo vos pučiančio šilto vėjelio. Atėjusi prie mokyklos daržo (iš toli matė, kad mokiniai rinkosi čia), Klastūnyno globotinė klestelėjo ant pirmojo kelmo, esančio arčiausiai vartelių. Bėgti nesiruošė, bet dėl viso pikto. Lisetė pasidėjo rausvą, deja, ne tą pačią kuprinę (ana po tiek metų nešiojimo suplyšo) ir apglėbė ją rankomis bei padėjo galvą ant jos. Visai patogu...
Klausimas apie parazitus Lisetei patiko. Vaikystėje pati tokia buvo, kai išmindydavo tėvų daržus. O gal ir dabar galėtų laikyti save parazite, tik kiek kitokio pobūdžio.
-Gal jie moksliškai ir nėra laikomi parazitais, tačiau paukščiai juk mėgsta nulesti uogas, bet čia turbūt labiau žiobariški dalykai,- pradėjo atsakinėti į profesoriaus Ramsay klausimą,- nelabai domiuosi tokiais dalykais, bet kažkada skaičiau, jog net ir mūsų apylinkėse yra kažkokie kirminai, kurių pavadinimo, deja, nepasakysiu, galintys šliaužioti augalų rėtiniais indais ir stabdyti maisto medžiagų keliavimą į kitas augalo dalis.
if you like your coffee hot, let me be your coffee pot

*

Neprisijungęs Taylor Granger

 • III kursas
 • *
 • 50
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #3 Prieš 1 metus »
Taylor tyliai niūniavo sau pačiai neatpažįstamą melodiją. Mergaitė ruošėsi į pirmąją naujų mokslo metų pamoką. Buvo gražus oras ir mergaitė patyliukais tikėjosi, kad herbologija vyks lauke.
Raganaitė išėjo iš pilies. Buvo gražus rudens rytas, nuo medžių krito auksiniai lapai. Mergaitė ėjo prie šiltnamio, bet tada pamatė darže besibūriuojančius mokinius ir pasuko ten.
Herbologiją dėstė naujas profesorius. Taylor kiek nusiminė, ji pagalvojo, kad pasiilgs profesorės Moonlight. Pasirodo, profesorius nebuvo naujas, tik sugrįžęs po metų pertraukos. Taylor atsisėdo ant žolės ir išsiemė pergamentą ir plunksną.
Profesorius uždavė klausimą. Taylor pasikrapštė galvą ir pakėlė ranką:
- Profesoriau, yra tokie kirminai, kurie graužia įvairiausių augalų lapus ir išskiria tam tikras medžiagas, kurios silpnina šių augalų galias. Ypač jie mėgsta mandragoras. Kaip vadinasi, tiksliai nepamenu, bet atrodo, kažkas panašaus į kolorinus...
No matter what happens in life,be good to people. Being good to people is a beautiful legacy to leave behind.

*

Neprisijungęs Elride Endlercat

 • Magiškų žaidimų ir sporto departamento vadovė
 • *
 • 594
 • Lytis: Moteris
 • Nebūk šlykštus.
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #4 Prieš 1 metus »
Na štai. Dar viena pamoka naujaisiais mokslo metais. Elridė neskubėdama ėjo ir dairėsi po dangų. Galbūt toks svajoto minusas - kai danguje yra daugybė baltų vatos debesėlių jis visada pažiūrėjos į juos ir bandys įsivaizduoti kažkokį gyvūną ar daiktą. Bet gal visgi tai pliusas, Elridė ėjo atsipalaidavus be jokios įtampos ir pykčio. Ji žiūrėjo į debesis kaip į kažkokį paveiklsą vis keičiantį vaizdą jame. Mergaitės akyse iš debesėlių kurėsi mažas gražus namelis, netoliese jo, šiek tiek dešiniau, sklandė didžiulis drakonas, bet štai. Elridė nuleido akis, nes stovėjo prie kelmo, netoliesė buvo dar keli mokiniai. Nieko nelaukusi ji atsisėdo ir geriau apsidairė. Nežiūrint į debesis mažąjai raganiukei vėl darėsi kažko pikta ant viso pasaulio. Rodos, ji dėl kelių įvykių nekenčia visų. Pamokai prasidėjus, nors Elridė tiksliai nesuprato ar tai pamoka ar šiaip pasisedėjimas kuriam tetrūko žvaigžių lietaus ir laužo.
-Galbūt tie baisūs kenkėjai yra iš pažiūros nekalti drugeliai... Na, tiksliau baltieji Lerdito drugeliai... Jie yra maži balti drugeliai su juodais taškučiais, bet jie kitokie, nes įsikapsto šiek tiek giliau į žemę ir minta augalų šaknimis. Jie žiema miega, o šiltesniu oru šėlsta. Bet, kiek girdėjau, šie parazituojantys drugeliai neapkenčia paprastųjų Giliagydūnų kvapo. Minusas toks, kad šie Giliagydūnai auga miškų gludumose, kur šviesa vos vos prasikverbia.

*

Neprisijungęs Stevie Green

 • V kursas
 • *
 • 557
 • Taškai: 32
 • Lytis: Moteris
 • Lazy
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #5 Prieš 1 metus »
Su kambariokėmis susipažinti nespėjusi Stevie į pirmąją pamoką ėjo viena. Iš vakaro ji buvo nugirdusi, kad herbologijos pamokos vyksta šiltnamyje, tad gerokai nustebo, kai pamatė mokinius, žingsniuojančius ne link tolumoje besimatančių šiltnamių, tačiau link daržo. Netrukus ji prisiartino prie mokslo draugų ir apsižvalgė besistengdama pamatyti pažįstamų veidų. Prie nieko neįsidrąsinusi prieiti Stevie atsistojo atokiau. Vis dėlto mergaitė buvo pakankamai smalsi, kad apžiūrinėtų bendraklasius, taip pat ir mokytoją. Ji suprato, kad jis jau dėstė herbologiją anksčiau, todėl tikėjosi, kad pamokos bus geros ir įdomios. Išgirdusi mokytojo klausimą, mergaitė net stengėsi surasti atsakymą. Tačiau tai buvo jos pirmoji pamoka, tad ji suprato, kad kalbėti garsiai prieš visus bendramokslius ji paprasčiausiai neišdrįs.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Stevie Green »

Igoris Lorijanas Greywindas

*

Neprisijungęs Florence Hailey Darcy

 • V kursas
 • *
 • 33
 • Taškai: 10
 • Lytis: Moteris
 • don't waste your time or time will waste you
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #6 Prieš 1 metus »
Žydri kaspinai puošė rusvus plaukus, šiandien supintus į dvi kasas. Kadangi ryte buvo nubudusi anksčiau nei įprastai, galbūt dėl mokslo metų pirmųjų pamokų jaudulio, Florencija turėjo daug smagaus laiko, tad praleido jį mokydamasi susitvarkyti plaukus pati. Taip, mokytis – anksčiau su šiais ir panašiais dalykėliais pagelbėdavo mama ar panelė Veler, vyriausioji kambarinė. Tiesa, nei viena iš šių moterų taip ir nepasivargino savarankiško gyvenimo pagrindų išmokyti Florencijos.
Taip pat nepaaiškino, kaip pavydu bus žiūrėti į bendraamžes, kurios daug patogiau ir laisviau jaučiasi dėvėdamos paprastesnius drabužius, pavyzdžiui, džinsus, kol pačiai rusvaplaukei tekdavo rūpintis, kad neužkabintų suknelės kaspinu kokių per siaurų durų. Šįmet susivokė į lagaminą įsidėti net vienerias kelnes.
Tačiau šiandien nebuvo kelnių diena, juk pirmosios pamokos metu reikėjo sudaryti tiems mažiams pirmakuriams (ar daug pati už juos vyresnė?) puikų kilmingos mergaitės įspūdį, tad jaunoji panelė Darsi link šiltnamių sklendė vis pasukdama savo gal kiek per daug pūstą, kelių nesiekiančią šviesiai melsvą suknelę, padailintą baltais nėriniais. Ak, kaip nustebino šią puošeivą tas rašelis apie pamoką darže! Florencija atsiduso ir patraukė kita kryptimi, kur jau matė besirenkančius mokinius. Šyptelėjo ir mandaigiai linktelėjo profesoriui. Įtartinai žvilgtelėjusi į vieną kelmų, antrakursė pamėgino delnu jį bent kiek pavalyti, o dailų veidelį iškreipė suraukti antakiai. Mergaitė nenorėjo teptis nei suknelės, nei rankų, o mintis apie pamoką darže kol kas negarantavo jokio saugumo. Bet vos nuvaikė susierzinimą ir atidžiai išklausė mokytojo kalbą, pasipiktinimo debesėlis vėl pakibo virš žydrų mergaitės kaspinų. Guodė žodelis „pakalbėsime“, vadinasi, nieko daryti nereikės. Tiesa? Florencija stengėsi nuvyti prisiminimus apie visus tuos įkyrius padarėlius, kuriais, vos teikdavosi pasirodyti sode, greitai pasirūpindavo prižiūrėtojas. Toks buvo jo darbas, o Heilės darbas buvo džiaugtis, grožėtis, džiuginti kitus savo pasiekimais. Mergaitė pavartė akis, pasitaisė drabužio klostes ir sunėrė pirštus, nė neketindama prabilti apie tokius jai nemalonius bei svetimus dalykus.
no one's going to take me alive
time has come to make things right


*

Neprisijungęs Vintė Adamson

 • IV kursas
 • *
 • 504
 • Taškai: 10
 • Lytis: Moteris
 • even dearest blue's not there, though poets would find it
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #7 Prieš 1 metus »
  Putė gaivus rytmečio vėjelis, ir Vintė pasistrykčiodama keliavo herbologijos korpuso link. Visuomet mėgo gamtą, todėl šios pamokos neįtikėtinai laukė. Margo kombinezono kišenėje barškėjo nežinia kodėl ten esantys stikliniai rutuliukai, kurie vis pasprukdavo bei nuriedėdavo ant žemės, taip verčiant mergaitę stoti kas kelis žingsnius. Tačiau ji nepyko - vis šiokia tokia mankšta.
  Žinoma, pirmakursė manė, jog pamoka vyks kuriame nors šiltnamyje, todėl kiek sutriko, radusi ant vieno jų paviršiaus pritvirtintą raštelį, nurodantį tipenti į daržą. Nė dorai nežinojo, kur pastarasis yra, tad teliko bastytis, besitikint rasti. Nebuvo apdovanota gera orientacija, todėl, nors tai neturėjo būti sudėtinga, vaikščiojo ratais kvadratais. Vietoje atsidūrė jau kone skambant varpui. Stebuklas, kad apskritai kur nors nenuklydo.
  Ant vieno iš pusračiu sustatytų kelmų sėdėjo, Vintės nuostabai, visai žavingas profesorius. Tiesą sakant, varniukė tikėjosi kokios nors truputį kvanktelėjusios senutės, tad šis vyriškis neatitiko lūkesčių. Nežinojo, ar pati turėtų pritūpti, tad tik liko nejaukiai stovėti. Rankos nuslydo į pilvo vietoje esančią drabužio ertmę. Neturėjo, kur jų dėti, tad bent rutuliukais pažais.
  Mokytojui uždavus klausimą, trumpaplaukė nusprendė į jį neatsakyti. Kažką apie tai buvo girdėjusi, tačiau labai bijojo nusišnekėti. Be to, keli pavyzdingesni mokiniai suskubo dalintis savo žiniomis. Tačiau greitai suprato, kad visi jie kalbėjo apie gyvūnėlius, o panelė Adamson ganėtinai aiškiai prisiminė esant ir kitokių parazitų.
  - Na, e, - prabilo, pakėlusi ranką bei sulaukusi savo eilės, - esu beveik tikra, kad parazitais gali būti ir patys augalai, ne tik kitarūšiai organizmai. Kai kurie jų turi tokius siurbtukus, kuriais įsiskverbia į kitus bei tokiu būdu čiulpia maisto medžiagas, - buvo ganėtinai patenkinta savo atsakymu. - Bent taip girdėjau, - mikliai pridūrė.

*

Neprisijungęs Torė Finitsis

 • V kursas
 • *
 • 195
 • Taškai: 33
 • Lytis: Moteris
 • We’re dancing on tables
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #8 Prieš 1 metus »
Rytai vis dar išaušdavo saulėti ir nešykštėdavo šilumos. Torei tai visai patiko. Visi žinojo, kad toji panelytė dievina sniegą, bet ir saulutės, kuri glosto švelnią odą, varnė neatsisakydavo.  Torė ir šįryt iš lovos išsirito gera nuotaika, todėl nusprendė, kad atėjo laikas apsilankyti pamokoje. Ji greitai apsirengė uniforma ir surišo trumpus plaukus plaukus. Vien dėl jų trumpumo kaltės, kelios sruogos vis dar rėmino veidą, nes tiesiog nepasiekė plaukų gumytės.
Žaliaakė pėdino šiltnamių link. Savo apsiaustą, paskutinę minutę, paliko Varno nago bokšte, nes nusprendė, kad pernelyg šilta. Net nenustebo, kad pamoka vyks lauke, o ne šiltnamyje. Taip pat nesistebėjo, kad pasikeitė profesorius. Tiesą sakant, Torei šis faktas patiko. Mergaitė išklausė pamokos įžangos, o tada kiek pakėlė ranką ir, net nelaukusi kol jos paklaus, prakalbo:
  - Manau, kad vieni dažniausiai pasitaikančių parazitų, kurie kenkia augalams, yra maži padarėliai, visai panašūs į paprastus, žiobarų augalus ėdančius šliužus. Šie padarai yra visai nedideli, maždaug dviejų centimetrų ilgio. Jie įsikabina į apatinę augalų lapų pusę ir siurbia jų sultis. Po kurio laiko augalai tiesiog išdžiūsta. Mano žiniomis, yra tik vienas būdas kovoti su jais. Reikia tiesiog nupurkšti augalus paprastos citrinos sultimis, nes šie šliužai bijo rūgšties, kuri tiesiog juos sugraužia.
Torė nutilo ir tikėjosi, kad nesumalė visiškos nesąmonės.
You gotta help me, I'm losing my mind.

*

Neprisijungęs Elizabeth Spark

 • I kursas
 • *
 • 8
 • Taškai:
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #9 Prieš 1 metus »
Mergina pabudo žvali ir puikios nuotaikos. Pamačius už lango saulę pasidarė dar linksmiau. Elizabeth nenoriai paėmė tvarkaraštį, atrodė siaubinga tokia gražią dieną leisti sėdint kabinete. Pamačius, kad pirma herbologija sužibo viltis. Gal vis dėlto vietoj šiltnamio būsim lauke? Taip dar vis besišypsodama mergina apsirengė ir įšėjo į lauką. Prie šiltnamio radus raštelį šyptelėjo dar plačiau. Neužilgo jau sėdėjo ant kelmo ir klausėsi mokytojo. Deja apie parazitus žinojo ne per daugiausiai. Teko kiek pasukti galvą kol prisiminė girdėjus apie snusmukius. Tai nedydeli į spygliuota gyvatę panašus kirminai. Šie parazitai mėgdavo siausti šiltuoju sezonu o žiemą kietai miegodavo gyliai po žeme. Elizabeth drąsiai pakėlė ranką ir laukė ką pasakys profesorius.

*

Neprisijungęs Dylan Frendlin

 • ***
 • 157
 • Lytis: Vyras
 • Kaip sekasi, tik take?
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #10 Prieš 1 metus »
Vasara prabėgo per greitai ir jis tą jautė itin gerai. Iš tiesų, vos tik įpusėjus gražiajam metų laikui, Dylan'as ėmė ilgėtis Hogvartso, draugų, pamokų ir viso kito tik čia sutinkamo šurmulio.
Laiko, pasiruošti pamokai, nereikėjo daug. Klastuolis netgi pramiegojo žadintuvą, o išropojęs po nežinia kiek laiko, besirengdamas, tvarkydamas ir taip sunkiai sutvarkomus plaukus, spėjo dar suvalgyti šokoladuką bei javainį. Ne kokie pusryčiai, bet geriau nei nieko. Herbologijos pamokos vietą rasti nebuvo sunku. Šiek tiek apsimiegojęs, tačiau budrus, Dylan'as klausėsi kiekvieno žodžio, nors tam viso dėmesio neskyrė. Iš tiesų, jam įdomesnė atrodė pamokos aplinka. Daržas, bet ir ne tik.
- Manau, kad labiausiai paplitę kenkėjai yra šliaužai ar kažkas iš jų padermės. Su jais kovoti nėra sunku, tačiau reikia ganėtinai daug pastangų, - dėstė nuomonę, - šiuos padarys nuvaiko trąšos ar visokie burtai.
Neturėjęs ką daugiau pridurti, jis ėmė ir nutilo.

*

Neprisijungęs Auksė Marlena Hale

 • V kursas
 • *
 • 690
 • Taškai: 10
 • Lytis: Moteris
 • My strategy? I don't give up.
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #11 Prieš 1 metus »
Bethany mielai būtų pasidžiaugusi vasara dar keletą savaičių. Nors, žinoma, jai pabodo ilgai miegoti, o veiklų sąrašas vis mažėjo. Tad netgi su pačia plačiausia šypsena mergaičiukė grįžo į Hogvartsą - tik šįkart metais vyresnė.
Varniukė atsikėlė anksti. Ji neturėjo detalaus ryto plano, tačiau nereikėjo net žvelgti į laikrodį - rytas vos vos ryškėjo, po truputį traukdamas naktinę tamsą. Greitai ir tyliai susiruošusi, ji išslinko iš miegamųjų. Neturėjo galvoje jokio plano, ką galėtų pasakyti, jei ją nutvertų paryčiais bevaikščiojančią koridoriais. Bet visgi, visur vyravo tyla. Tyla, kuri atrodė pakankamai jaukiai. Lėtai dėliodama pėdas, pirštais lietė sienas, mėgaudamasi tyla, kurioje įsiklausius (jai taip atrodė), buvo galima išgirsti nuostabių dalykų. Pamažu rytas šviesėjo, garsų bei balsų padaugėjo ir tik atsidususi Bethany ėmė žingsniuoti link būsimos pamokos. Pusryčius praleido, neturėjo visiškai jokio noro kažką įsidėti į burną. Galbūt Bethany būtų nupėdinusi iki šiltnamių, tačiau išgirdusi balsus tolėliau, nužingsniavo tos pusės link. Ir neklydo. Miegojusi keletą valandų, (niekaip negalėjo iškart užmigti) jėgų antplūdžiu nepasižymėjo, tad tik menkai atsiduso sustojusi bei nusuko akis kažkur į šoną.
- Mano nedideliu manymu, - pradėjo šnekėti nei šiaip, nei taip, bet nesustojo, - labiausiai paplitę magiškieji kenkėjai yra drugiai. Galbūt skamba neįtikėtinai, tačiau viena drugių rūšys, - pavadinimo nepasakė, nes neprisiminė, - turi savybę iš sparnų išskirti sultis, kurios graužia visus augalus ir šitaip jiems kenkia. Augalai ima atrodyti tarsi nugraužti. Drugiai aktyvūs vasaros gale ir rudens pradžioje, būtent šiuo momentu. Visu kitu laiku, jie miega, - šitaip apibūdino jų prisitaikymą, - su jais kovoti galima apdengus augalus tankiais tinklais ar plėvele.
Jos akys pakilo į dangų, o balsas pritilo, tarsi trokšdamas vietą užleisti kam nors kitam.

*

Neprisijungęs Gabriel Anthony Conte

 • II kursas
 • *
 • 31
 • Taškai: 14
 • Lytis: Vyras
 • You bring me home
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #12 Prieš 1 metus »
Šį rytą matyt arsitiko stebuklas. Net Eliotas (vis dar nepatenkintas mokykla, bet tai jau kita kalba) išsirito iš lovos ir nusprendė aplankyti kokią pamoką. Juk turi kažkur pasirodyti, nes vien su namų darbais mokyklos nebaigs. Taigi, jis apsirengė paprastais drabužiais, o  apsiaustas, kaip visada, pamirštas gulėjo spintoj. Vietoje jo, Eliotas pasirinko sportinį bliuzoną. Tegu visi džiaugiasi, kad jis bent į kokią pamoką eina, bet jau tikrai nereikia tikėtis pamatyti berniuką su uniforma.
Eliotas išėjo iš pilies ir kiek susiraukęs uždėjo ranką virš akių taip bent kiek uždengdamas akis nuo saulės, kuri šiandien spigino kaip vasaros dieną. Jis iš lėto nupėdino link šiltnamių, o tada pasuko prie daržų, kuriuose vyko pamoka. Berniukas ramiai išklausė visų atsakymų ir nusprendė taip pat pasisakyti:
  - Manau, kad vieni iš labiausiai paplitusių augalų parazitų yra gròbikai. Jie gan nedideli, skraidantys padarėliai. Iš pirmo žvilgsnio panašūs į miniatiūrines muses. Jie dažniausiai tiesiog atsitupia ant augalų lapų ir juos graužia,- padarė šiokią tokią pauzę, o tada vėl prašneko,- O kalbant apie kovojimo būdus, tai geriausia išeitis yra po augalu pakasti supuvusių obuolių, nes jų kvapas puikiai atbaido gròbikus.
Berniukas nutilo ir net kiek šyptelėjo. Pasirodo, jo taip nekenčiamos sodininkystės pamokos, kurias vertė lankyti mama, galbūt čia pravers.
They don't know about us

*

Neprisijungęs Elliott Duncan Sinclair

 • IV kursas
 • *
 • 83
 • Taškai: 23
 • Lytis: Moteris
 • But these days I don't even know myself
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #13 Prieš 1 metus »
Kol visos mergaitės dar miegojo, Sofija tylomis išlipo iš lovos, apsirengė ir ištykino iš kambario. Nulipo laiptais žemyn, kartais net peržengdama kelias pakopas ir, galiausiai, išėjo į lauką. Jau dabar galėjo pasakyti, kad diena bus šilta ir saulėta. Mergaitė mėgo rytus, o ypač tą jausmą, kai, atrodo, pasaulyje likus tik ji viena ir vėjas, ir keli paukšteliai. Sofija taip ir vaikščiojo po kiemą, buvo net nukulniavusi iki ežero pakrantės. Galiausiai, pažvelgus į mažą laikrodėlį ant riešo, suprato, kad pirmoji pamoka jau visai čia pat. Nieko nelaukusi, kiek pagreitinusi žingsnį, patraukė link šiltnamių. Dar net nebuvo jų pasiekusi, kai pamatė naują profesorių ir kelis ankstyvesnius mokinius darže. Būtent ten ir nuėjo. Išklausė įžanga ir pakėlė ranką:
  - Labiausiai paplitę augalų parazitai yra Liktosetai. Šie gyvūnėliai atrodo visai mieli: turi keturias kojeles, mažą nosytę ir pūkuotą kūnelį. Bet, kaip sakoma, nespręsk apie knygą iš viršelio. Vos pražiodžius padarą, pasirodo maži ir aštrūs dantukai, kuriuose dar yra ir nedidelis kiekis nuodų. Liktosetai maitinasi augalais, bet vos pradėję juos graužti, suėda ne tik lapus, bet nuodų lašeliai, kurie patenka ant lapų, visiškai sunaikina augalą. O kovojimo būdas yra toks, kad šie padarai labai bijo eglės spyglių. Taigi, jei norite apsaugoti augalus nuo Liktosetų, reikia netoliese pasodinti eglių,- mergaitė nutilo. Nebuvo įsitikinusi, kad visa jos pasakyta informacija teisinga, bet vis geriau nei nieko.
I’m broken, do you hear me?

*

Neprisijungęs Starkas Erikas Ramsay

 • Herbologijos profesorius
 • *
 • 182
 • Lytis: Vyras
 • i don't wanna go, mr. stark
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #14 Prieš 1 metus »
 Starkas Erikas įdėmiai klausėsi mokinių atsakymų, kartais abejingai šyptelėdamas arba linktelėdamas, tačiau nepratardamas nė žodžio. Tik paskutiniajam atsakančiajam nutilus, teikėsi prabilti ir pakomentuoti.
 – Taip, panele Spark? Norėjote kažką pasakyti ar paklausti? – dirstelėjo į grifiukę, – Šiaip ar taip, kol kas klausiau jūsų ne konkrečiai apie mūsų augalus užpuolusius parazitus, o bendrai, tad neteisingų atsakymų nėra. Visi atsakę uždirba savo koledžui du taškus jei paminėjote ir kovos būdą, gausite iš karto keturis, – atsikosėjo, pasiruošęs ilgai kalbai, – Labai įdomios panelės la Claire ir panelės Adamson įžvalgos. Iš tiesų, paukščiai sudaro nemažai keblumų, bet, laimei, juos visai paprasta atbaidyti. Dėl kirminų, kaip supratau, turite omenyje lepuosius kipšus. Taip, bjaurūs parazitai ir labai sunku jais atsikratyti, dar sunkiau atstatyti jų padarytą žalą. Apie plėšriuosius augalus pakalbėsime kitą sykį, tad dabar nesiplėsiu. Kolorinai iš tikrųjų mėgsta mandragoras, panele Granger, bet mūsų šalyje yra sutinkami gana retai. Su Lerdito drugiais tikrai sunku kovoti, kaip gerai pastebėjo panelė Endlercat, o dar jie mėgsta ne tik šilumą, bet ir drėgmę, kurios pas mus pakankamai. Panelės Finitsis, Gronmigfar ir Demerian, o taip pat ponaičiai Frendlin ir Sinkleris atsakė turbūt tikslingiausiai, galiu tik pagirti tiek jus, tiek jūsų žinias.
 Nuo šitiek kalbėjimo Starką jau kamavo troškulys, tad prieš pereidamas prie kitos pamokos dalies, spėjo dar gurkštelėti vandens. Tuo tarpu gal ir mokiniai galės vėl susitelkti į jo žodžius – vargu, ar visi klausėsi jo komentarų tirados.

 – Gerai, o dabar galime pereiti prie praktikos. Jūsų užduotis bus paprasta: išnaikinti kenkėjus. Šiuo metu darže jų yra dvi rūšys. Vieni – tai skulikai: dviejų colių ilgio, tačiau labai plonos, žalsvos kirmelės. Jas pastebėti gana sunku dėl jų spalvos, beveik susilieja su pačiu augalu, tačiau lengva juos panaikinti, užtenka aplieti vandeniu, tą galite daryti natūraliu būdu arba kerais. Kiti kenkėjai – tai skatariai, mažiukai juodi vabzdžiai, labai greiti, mintantys augalų žiedais. Juos lengviau pastebėti, tačiau sunkiau sunaikinti, čia jau be kerų neapsieisite. Geriausiai su jais susidoroja Kocider burtai. Jie priskiriami vidutinio sunkumo kerams, tad pasiseks iš karto anaiptol ne visiems. Galite pasirinkti kuriuos parazitus naikinsite, tačiau visgi rekomenduoju skatarius rinktis tik nuo trečio kurso. Nepamirškite apsauginių pirštinių, sunaikintus kenkėjus būtinai surinkite į kibirėlius ir palikite man. Tikiuosi, viskas aišku? Jei taip, tai galite jau kibti į darbą.

---
Jei bus klausimų, rašykite kaip postą arba į a.ž.
Nebūkite vunderkindai, tikiuosi sulaukti originalių ir logiškų postų.
Užduočiai baigti reiktų bent 3 įrašų.
„when i drift off, i will dream about you. it's always you“ - tony stark, avengers: endgame

 

 • Hogvartsas.LT © 2007-2019