0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Auris Senkleris

 • Transfigūracijos profesorius
 • *
 • 483
Ats: Kambarys iki pareikalavimo
« Atsakymas #945 Prieš 2 savaites »
Kai kuriuos atsakymus norisi pasilikti sau. Todėl Auris daugiau ir nebeklausinėjo apie tai, kodėl gi ji nesinaudoja savo talentu. O dar ir atrodė ji tokia susidrovėjusi.
Jam pradėjus groti visos mintys kaip visada išlėkė iš galvos. Auris grojo atsipalaidavęs, jam  nereikėjo žiūrėti į stygas. Pirštai ir taip žinojo ką daryti. Vėliau, kai nuskambėjo paskutiniai akordai jis pažvelgė į merginą. Kuri atrodė mėgavosi muzikos skambesiu.
- Na, tai kaip? Norėtum išmokti groti gitara? Žinai, man atrodo aš tau pradėsiu aiškinti ne nuo pačios grojimo technikos. Gal pirmai susipažink su natomis. Iš kurių muzika ir susideda. Jos galioja visiems muzikos instrumentams. Tik išgaunamos skirtingai. Taigi... Visos septynios natos vadinamos gama. - Jis sugrojo paprastą gamą.
- Do, re, mi, fa, sol, le, Si, Do. Štai iš šių garsų ir susideda melodijos. Garsai pinasi į akordus. Gamų yra daug. Bet kol kas apsistokim prie šitos, kurią tau parodžiau. Akordai išgaunami tada, kai skamba tam tikri garsai. Bet apie juos paskui. Manau, kad pirma tau reiktų išmokti groti gamą. Ar dabar viskas aišku? Jei taip, tai galėsime tęsti. Jei dabar nori pasimokyti.

*

Neprisijungęs Sakura Levins

 • VI kursas
 • *
 • 233
 • Taškai: 96
Ats: Kambarys iki pareikalavimo
« Atsakymas #946 Prieš 2 dienas »
Baigęs groti profesorius pažvelgė į merginą. Tą akimirką Sakura susigėdo, bet žvigsnio nenusuko. Nusišypsojo ir atsakė:
- Norėčiau.
Kai Auris Senkleris papasakojo apie natas ir sugrojo gamą, šviesiaplaukė tarė:
- O jūs galėtumėte būti ir muzikos mokytojas mokykloje, kurioje mokosi tie, kurie negali burti. Girdėjau, kad jų mokyklose to moko. O, kad pas mus mokintų, - svajingai pažvelgė į tolį. - Profesoriau, o kaip jūs nusprendėte pradėti dirbti Hogvartse? - paklausė.
Žinojo, jog klausimas - labai asmeniškas. Tačiau ar visa tai, kas vyko dabar, nebuvo asmeniška? Juk jie sėdėjo strazdanės namų iliuzijoje ir kalbėjo ne apie transfigūraciją. Auris Senkleris buvo bepradedąs mokyti merginą groti gitara. Tai niekuo nesusiję su jo dėstomu dalyku. Tad kodėl mergina negali jo kažko paklausti?
Šią akimirką Sakura jautėsi tokia ypatinga. Ir vėl taip, tarsi Auris Senkleris būtų jos draugas. Tačiau ji žinojo, kad jis toks jai nėra ir niekada nebus. Jam tikriausiai tiesiog patinka būti su mokiniais, juos mokyti įvairių dalykų. Vis dėlto kartu su jais eis žaist kamuoliu.
Sakura iš tašytės išsitraukė pergamento ir plunksną su rašalu bei užsirašė tai, ką pasakė profesorius. Kelias minutes ji skaitinėjo ir bandė įsiminti informaciją, o tada vėl prabilo:
- Taip, kol kas viskas aišku.
Ir tuomet mergina pažiūrėjo į gitarą tikėdamasi, jog Auris Senkleris duos jai pabandyti pagroti. Tik nežinojo, ką ten turės spausti, nors ir stebėjo profesoriaus pirštus, kai jis grojo gamą.

*

Neprisijungęs Auris Senkleris

 • Transfigūracijos profesorius
 • *
 • 483
Ats: Kambarys iki pareikalavimo
« Atsakymas #947 Prieš 1 dieną »
Merginai pradėjus viską rašytis jis luktelėjo kol ji baigs ir pasakė.
- Duok man tą lapelį. Aš tau užrašysiu natas simboliais, kuriais jos žymimos. Jei kada apie tai skaitysi bus aiškiau. - Sakurai prakalbus apie kitus dalykus Auris prisiminė seną savo mintį, kad galėtų Hogvartso mokinius suburti į muzikos mėgėjų grupelę. Ta mintis jį aplankė seniai. Dar tada, kai buvo išgrūstas iš dvaro ir piktas bei vienišas klajojo turguje, o paskui norėdamas išsilieti užsipuolė Dafydd.
- Taip. Žiobarų mokyklose dėstoma muzika. Bet žiobarų mokyklose taip lengvai mokytoju netapsi. Ten reikia turėti pedagoginį išsilavinimą. Magijos švietimo sistema tokia keista. Na juk bet kas gali ateiti dėstyti. Tereikia tik neblogai nusimanyti apie magijos rūšis ir viskas. O dėstyti muziką būtų gal ir smagu. - Senkleris šyptelėjo.
- Įdomu ar Hogvartse atsirastų norinčių to mokytis. - Kalbėdamas apsvarstė dar vieną merginos užduotą klausimą. Pirmas to klausė Juzefas. Tada Auris atrėžė tai, ką kažkada ir galvojo. Paskui to paklausė Deo interviu metu. Ir tada jis regis sugalvojo gražesnį atsakymą. O ką dabar pasakyti? Rimtai kas mane atvedė mokyti? Ir kas mane čia laiko jau ne pirmus metus.
- Tikrai neatėjau čia dirbti dėl pašaukimo. Man tiesiog reikėjo vietos. Nežinau. Vietos, kurioje apsigalvočiau ko noriu iš savo gyvenimo. Buvau priėjęs tašką, kai arba krenti į dugną, arba sustoji ir bandai keistis iš pagrindų. - O Jėzau, kodėl aš tai pasakiau... Reikėjo sugalvoti ką nors kito. O šitas atsakymas tik sukels klausimų. Kam dabar reikėjo ištarti tai, ką pagalvojau?
- Gal metas grįžti prie muzikos. Taigi... Gitara turi šešias stygas. - Auris atsikėlė nuo fotelio ir pristūmė jį arčiau Sakuros, kad ji galėtų geriau matyti ką daro jo pirštai.
- Gitara turi vadinamuosius skirsnius. Uždėk ranką ant stygų, pajusi juos. Einant per visą instrumentą. Kad išgautum natą pirštu turi užspausti reikiamą skirsnį. Bet žinai, gal aš užskubėjau su gama. Iš pradžių tau reikia žinoti, kad instrumentą reikia susiderinti. Tai daroma sukiojant kuoliukus. - Jis parodė kur jie yra. - Suderinta gitara skamba taip. Šešta styga mi, tada le, toliau re, sol, si, mi. Kai gitara taip suderinta galima pradėti groti. - Auris perdavė gitarą Sakurai.
- Taigi iš pradžių kalbėjom apie gamą. Ji prasideda nuo do natos. Surask penktą stygą ir užspausk trečią skirsnį.

*

Neprisijungęs Sakura Levins

 • VI kursas
 • *
 • 233
 • Taškai: 96
Ats: Kambarys iki pareikalavimo
« Atsakymas #948 Prieš 11 valandų »
Sakura padavė Auriui Senkleriui pergamentą.
- Tikrai bet kas gali dėstyti? - nustebusi paklausė šviesiaplaukė. - Nežinojau.
Tą akimirką jos viduje kažkas nusileido laipteliu žemyn. Sunku buvo tiksliai nusakyti, kas, bet tarsi pagarba Hogvartso profesoriams. Mergina galvojo, jog kiekvienas profesorius yra stipriai išsimokslinęs, savo srities profesionalas. Tačiau dabar buvo lengviau suprasti, kodėl šioje mokykloje profesoriai taip keičiasi. Visi apie tai šneka ir net sklando kalbos, kad rugsėjį ateis nemažai naujų žmonių profesoriauti. Gerai, kad Auris Senkleris čia ir tikiuosi, kad bus ir kitais, ir dar kitais metais, pamanė mintyse.
Sakura žinojo, kad privalo gerbti kiekvieną vyresnį žmogų, nes juk vyresnis žmogus turi daugiau patirties, daugiau išminties. Tačiau vis tik ta pagarba profesoriams dabar stovėjo laipteliu žemiau ir baltapūkė nieko negalėjo padaryti.
Tačiau po akimirkos visos mintys apie pagarbą išsisklaidė, nes Auris Senkleris pasakė, jog buvo priėjęs tašką. Jog neatėjo čia iš pašaukimo. Jog jam tiesiog reikėjo vietos, kurioje galėtų suprasti, ko nori iš savo gyvenimo.
Žinoma, strazdanė norėjo sužinoti daugiau, tačiau netrukus profesorius pakeitė temą. Varnanagei atrodė, kad jis nenori apie tai plačiau pasakoti, todėl ji, aišku, ir neketino klausinėti, kad ir kaip smalsu bebūtų. Bet vis dėl to kai ką pasakyti norėjosi.
- Kartais aš galvoju, kad galbūt ir mano mama buvo priėjusi tašką, - tarė. - Jeigu sugebėjo mane išsigabenti į tokią vietą, kurioje būsiu atskirta nuo viso pasaulio. Kurioje negalėsiu turėtų draugų, nes paprasčiausiai nebus mano amžiaus žmonių. Jeigu ne jos liga, ką, aš ir toliau kiurksočiau pievoje įsivaizduodama, kad ten esu visiškai saugi ir kad šitas pasaulis, kuriame esu dabar, yra nesveikas ir pavojingas? Ir ką aš būčiau dariusi toliau, profesoriau? Tenais viena... - atsiduso. - Man niekas niekada nepasakė, kodėl ir kaip mes su mama atsidūrėme pievoje. Žinoma, pievą ir jos žmones aš myliu. Tačiau dabar aš suprantu, jog buvau atskirta. Kai atvykau čia prieš pusantrų metų, nesupratau nieko, kas vyksta šiame pasaulyje. Pamenate, aš galvojau, kad cigaretės skirtos dietai, - ji nusijuokė. - Buvau tokia naivi, Dori man vis sakydavo, kad esu per naivi... Maniau, kad visi žmonės yra tokie geri kaip čia, - mostelėjo į tolį. - Aš ir šiandien nemoku įprastame pasaulyje gyventi, dar tiek visko nežinau ir kitiems atrodau keista, - sučiaupė lūpas. - Aš džiaugiuosi, kad moku gyventi sveikai. Kad turiu ryšį su gamta. Aš vis dar galvoju, kad jūs, - turėjo omenyje žmones iš įprasto pasaulio, - tikrai valgote tai, kas nevalgoma, per mažai būnate gamtoje, naudojate daug nereikalingų ir žalingų dalykų. Bet vis dėlto pievoje mano gyvenimas būtų beprasmis. Ten nieko nėra. Tik nuobodi, betikslė rutina. Kas iš to, jei nugyvenčiau ir sveika numirčiau, - nusijuokė. Ji negalvojo, kad taip įsikalbės. Neketino to daryti. Tačiau pasidarė taip gera ir ramu išsipasakojus.
Profesorius prisislinko fotelį arčiau Sakuros. Dabar Auris Senkleris buvo visai netoli merginos, o jai tapo sudėtinga suprasti, kas su ja darosi. Širdis ėmė plakti tankiau, skruostai šiek tiek užkaito ir pasidarė sudėtinga galvoti. Bet ji bandė susikaupti. Regis, įsiminė viską, ką sakė profesorius. Stebėjo jo pirštus.
Netrukus jis padavė penkiolikmetei gitarą ir štai, ji pabandė pagroti. Surado penktą stygą ir užspaudė trečią skirsnį. Užspaudė per švelniai. Reikėjo stipriau.