0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Starkas Erikas Ramsay

  • Burtininkas
  • ****
  • 222
  • Lytis: Vyras
  • i don't wanna go, mr. stark
Tema: Gydomieji magiški augalai.

 Vaikinukas keistai besišypsodamas ėjo šiltnamių link. Supratęs, kad dauguma mokinių karą matė savo akimis, o dalis jų jame dalyvavo, priėjo išvadą, kad nelabai ko gali išmokyti tuos mokinius. Taip, Ilvermonyje jis mokėsi pagal sustiprintą apsigynimo nuo juodosios magijos programą, mokėsi net ir juodosios magijos pagrindų, tačiau tai visai kas kita, palyginti su tikru mūšiu ir pasijuto esąs nepakankamai kompetentingas juos išmokyti dar ko nors. Mat jis pats jokiame kare nedalyvavo, tad mokiniai šiuo požiūriu buvo už jį pranašesni. Be to, greičiausiai tinkamai eiti savo pareigas jam trukdė jaunas amžius bei jaunuoliški idealai. Supratęs, kad griežtumu nieko nepasieks, nutarė pasikeisti. Tam padėjo dar ir vasaros pradžioje įvykusi nelaimė - mirė Starkito senelis. Jo mirtis suminkštino jaunuolio širdį - pasirodo, jis tokią irgi turi.
 Pasikeitė ne tik Starkas Erikas. Vaikinui pavyko įkalbėti mokyklos administraciją, kad pakeistų visą herbologijos kompleksą. Nebeliko senų ir, būkim atviri, jau kiek aptriušusių šiltnamių, kurie sudarė nejaukumo įspūdį. Vietoj jų stovėjo pustuzinis visiškai naujų statinių - nerūdijančio plieno ir grūdinto stiklo šiltnamiai atrodė, it būtų nužengę tiesiai iš žiobariško science-fiction filmo. Šieji buvo išsidėstę ne eilėmis it barakai Aušvico stovykloje, o aplinkui gražų kiemelį ir iš viršaus atrodė it saulutė vaikiškame piešinyje - apskritas kiemelis sudarė pačią saulę, o iš jo it spinduliai "išėjo" šiltnamiai. Už jų buvo sodas ir daržas, besitriekiantys vos ne iki pat miško. Starko prašymu viename iš šiltnamių buvo įkurtas žiemos sodas, kitame įrengtos specialios lempos, skirtos tropiniams augalams auginti. Dar vienas šiltnamis buvo paverstas į jaukią klasę - jame buvo panaudotas tamsintas venecijos stiklas, o viduj stovėjo eilės paprastų mokyklinių dviviečių suolų. Šalia klasės Starkas įsirengė savo kabinetą.
 Būtent minėtoje klasėje turėjo prasidėti pirmą šių metų pamoka. Vaikinukas palaukė, kol visi susirinks ir užims vietas suoluose, o tada pasisveikino.
 - Sveiki, - šyptelėjo puse lūpų, - esu Starkas Erikas Ramsay ir šiemet dėstysiu jums herbologiją. Galite nebijoti, nebūsiu griežtas, pasistengsiu išugdyti savyje supratingumą. Manau, mums pavyks susidraugauti, - nusišypsojo. - Jei turite klausimų, drąsiai klauskite, jei ne, galime pereiti prie pamokos.
 Kiek patylėjęs žengtelėjo link tamsiai žalios mokyklinės lentos.
 - Kaip žinote, magiškieji augalai yra auginami bei renkami dėl įvairių priežasčių. Viena iš jų, tai magiškosios augalų ar tam tikrų jų dalių savybės. Apie tai šiandien ir pasikalbėsime. Praktinę pamokos dalį vykdyti eisime kitur.
 Sulig vaikino žodžiais ant lentos atsirado užrašas: I-oji pamoka. Tema: Gydomieji magiški augalai.
 - Iš karto pereisiu prie reikalo. Taigi, kokius žinote gydomuosius magiškus augalus? Išskyrus mandragoras, apie jų savybes turbūt žino visi. Prašyčiau juos trumpai apibūdinti, kad jums būtų lengviau, tai galite daryti pagal planelį, kurį jau matote ant lentos.
 Ir taip - ant jos lėtai raizgėsi baltos raidės.
-augalo išvaizda,
-kur galima rasti,
-auginimo ypatumai,
-augalo dalys, turinčios gydomųjų galių,
-gydomosios savybės.

 Starkas trumpai patylėjo, kol visi mokiniai perskaitys užrašą ir tęsė toliau.
 - Jei į kurį nors klausimą negalėsite atsakyti, nesijaudinkite, nieko tokio. Taip pat būtų gerai, jeigu paaiškintumėte, kaip reikėtų skinti ar rinkti jūsų pasirinktą augalą, kad visiškai jo nesunaikintumėte. Jeigu kurie nenori atsakinėti balsu, galite viską užrašyti ir atiduoti man pasirašytą lapelį.
 Draugiškai šyptelėjęs atsirėmė į savo stalą, laukdamas mokinių atsakymų.

---
Nebijokite klysti - vertinami ne tik teisingi, tačiau ir originalūs atsakymai.
Pasakokite ne tik apie jau žinomus augalus, galite sugalvoti ir savo.
Jei kažko nesuprasite, drąsiai klauskite.

---
Prašyčiau visų susipažinti su Skelbimų lentoje/Informacijoje pateikiama informacija.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 5 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »
„when i drift off, i will dream about you. it's always you“ - tony stark, avengers: endgame

*

Neprisijungęs Kaspijanas Blekmitas

  • III kursas
  • *
  • 33
  • Taškai:
  • Lytis: Vyras
  • Kai gali tapti kate, pasaulis pasidaro nebeįdomus.
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #1 Prieš 6 metus »
Kasparas šiandien jautėsi kaip nesavas: Skaudėjo galvą, pykino, labai jautėsi mieguistas. Herbalogijos pamoka buvo itin jo mėgiama, todėl šiai pamokai jis skyrė paskutines likusias jėgas. Nors diena buvo šilta, jo oda buvo ledinė ir Kasparas tirtėjo suole. Sužinojęs pamokos uždavinį Kasparas susimastęs sėdėjo kokias 5 minutes, o po to pakėlė ranką. Mokytojas davė leidimą tad Kasparas pradėjo:
- Kadangi pernai lankiausi Himalajuose, teko išbandyti paprastųjų šniurglenių užpilą. Šie augalai auga tik Himalajuose. Atrodo kaip iš ledo išskaptuota gėlė, be to ji labai trapi, paėmus ją į rankas tuoj pat sutrupa, bet su burtų pagalbą ją galima išlaikyti nepažeistą. Kad gautum vaistus ją reikia pamerkti į vandenį, tada tą vandenį užšaldyti ir kai ledas ištirps vanduo bus baltas kaip pienas. Vienas lašas šio užpilo ir net užšalęs žmogus tuoj jausis lyg karščiausią vasaros dieną. - Staiga Kasparas pagalvojo: Kaip ironiška ledo gėlė skleidžia šilumą. Visai pavargęs Kasparas suglebo ant kėdės, laukdamas pamokos galo, kada galės drožti tiesiai į savo miegamąjį ir gerai išsimiegoti.
Laikas praleistas su katėmis niekuomet nėra iššvaistytas.

*

Neprisijungęs Charlotte Faun

  • Burtininkė
  • ***
  • 115
  • Lytis: Moteris
  • It is what it is.
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #2 Prieš 6 metus »
Saulės spinduliai žaidė gana tamsioje žalioje pilies kiemo vejoje, labiau apšviesdami tai vieną, tai kitą žolės plotelį. Paukščiai čiulbėjo įvairias giesmes, ir Charlottė viena ausimi klausydamasi įvairiausių melodijų lėtai, žinodama, kad liko dar laaabai daug laiko iki pamokos pradžios, žingsniavo link Herbologijos šiltnamių. Visa ta po vasarinė melancholija Charlottei atrodė savotiškai miela, bet tokiu gražiu oru norėjosi būti toli gražu ne pamokose.
Mergina neprisiminė, kad kada nors būtų dalyvavusi Herbologijos pamokoje. Tiesą sakant, dabar ji neprisiminė beveik nieko iš kelerių praėjusių metų. Prieš kelis mėnesius garbanė prabudo karste, savo šermenyse. Vilkėjo pieno baltumo suknelę, ant kaklo buvo prigludęs sidabrinis mėnuliuko formos pakabutis, priklausęs jos prosenelei. Būtumėt matę, kaip nustėro žmonės, buvę šarvojimo salėje kai pamatė, kad šiaip jau kaip ir miręs asmuo atsisėdo karste. O ir pačiai Charlottei buvo nemažas šokas kai suprato, kad dalyvauja savo laidotuvėse.
Vėliau, apkerėjus visus šermenyse buvusius žmones pamiršti, kas įvyko, mergina su tėvais ir sesute tylėjo, nemeluoju, kelias dienas, kol galiausiai Charlottė neiškentusi paklausė, kas įvyko. Tėvai paaiškino, kad vieną dieną ją rado be sąmonės gulinčią ant grindų jos kambaryje, bet vis dar buvo gyvybės ženklų. Paaiškėjo, kad mergina - komoje. Kelis metus ji gulėjo ligoninėje, kartais atrodydavo, kad ji tuoj atsigaus, bet vieną dieną aparatai parodė, kad jos pulsas lėtėja, kol galiausiai jis visai dingo. Na, o kaip Charlottė prisikėlė iš mirusių visiems liko paslaptyje.
Nežinia, kas labiausiai gąsdino merginą; ar faktas, kad ji kelerius savo gyvenimo metus praleido tiesiog būdama, bet ne gyvendama, ar faktas, kad ji kažkokiu stebuklingu būdu prisikėlė, o dabar ir toliau gyvena Žemėje kaip bet kuris kitas žmogus. Vienaip ar kitaip, galima suprasti, kad šiuo metu jos psichinė sveikata tikrai nėra kaip sveiko žmogaus. Dažnai jai prasidėdavo laimės arba liūdesio priepuoliai, ji eidavo nuo vieno kraštutinumo prie kito. Charlottė paprasčiausiai nesijautė saugi, - juk niekada nežinai, kad prisikėlęs po kiek laiko nenumirsi. Kiekvieną vakarą mergina bijojo užmigti, nes manė, kad ryte gali ir neatsikelti. Ji gyveno baimėje ir nežinojo, kas iš tiesų yra. Jos gyvenimas dabar suskilo į dvi dalis - prieš ir po mirties. Prieš mirtį ji neprisimena beveik nieko, o po mirties dar nespėjo nieko išgyventi, ką derėtų prisiminti.
Laimei, pirmąją mokslo metų dieną mergina buvo laiminga. Sakyčiau, buvo ta laimingojo kraštutinumo Charlottė, o tai buvo labai, labai gerai. Nežinia, ar kas nors norėtų pamatyti ją tokią, kokia ji būna kai yra liūdna.
Neilgai trukus penktakursė atsidūrė Herbologijos komplekse, jeigu tai galima taip pavadinti. Čia buvo keletas šiltnamių, o į vieną jų įėjo kažkoks mokinys, tad Charlottė nusekė paskui jį. Įplaukusi į šiltnamį suprato, kad tai klasė, tada pamatė profesorių, kuris nors ir atrodė jaunas, bet pasirodė draugiškas. Nusišypsojusi, nes kol kas diena, atrodo, bus puiki, mergina klestelėjo į vieną iš suolų ir įsistebeilijo pro langą, tik gaila, neilgam, nes netrukus prasidėjo pamoka.
Profesoriaus kalbą mergina praklausė viena ausimi, kita bandė įsiklausyti į už lango čiulbančius paukščius. Bet šiaip ne taip ji nugirdo klausimą ir kiek pagalvojusi sugalvojo atsakymą, kas ją pačią šiek tiek nustebino, - juk šiaip jau ji nelabai ką prisiminė iš praeities. Nieko nelaukusi, nors kiek prisibijojusi, kad gal jos atsakymas bus neteisingas, ji pakėlė ranką ir prabilo:
- Nesu tikra, bet esu girdėjusi De(s)pacito Kurulus augalą, kuris išgydo nuo depresijos. Šį augalą galima rasti Ispanijoje, jis atrodo panašiai į strėlialapią verbeną, tik tiek, kad jo žiedeliai gali būti įvairios spalvos. Tarp kitko, žiedelių spalva ir byloja, ar augalas tinkamas gydymui. Jeigu jie balti - ne, netinkamas, augalas dar per jaunas, jeigu purpurinės spalvos - netinka, tokie jie patys nuodingiausia, jeigu juodi - tinkamas. Auginti kiek žinau nėra labai sunku, tik tiek, kad dėl to, jog šis augalas gydo depresiją, pats yra kiek per daug linksmas, todėl kartais, netgi nemokėdamas kalbėti ima krėsti įvairius pokštus, tarkim, jeigu jį laistai, gali tave aptaškyti žemėmis. - žodžiai iš Charlottės lūpų biro kaip žirniai į sieną, ji net nesuprato, iš kur ji žino visus šiuos dalykus. Trumpai žvilgtelėjusi į sąrašą dalykų, kuriuos derėtų paminėti, kalbėjo toliau, - Labai svarbu išraunant šį augalą nepažeisti stiebo, nes būtent jame yra susikaupusios visos gydomosios jo savybės. Norint išgydyti depresiją, tereikia augalo stiebo sultis įlašinti į paprastą geriamą vandenį (geriausia tiek, kiek tik išeina išspausti), o tada išgerti. Žinoma, yra žmonių, kurie netiki tokiais dalykais, nes dvasines ligas išgydyti sunkiausia, bet aš manau, kad verta pabandyti. - Charlottė tikrai neturėjo jokio supratimo, iš kur pas ją tiek išminties. Jau norėjo ir toliau tęsti žiūrėjimą pro langą kai suprato, kad prisimena dar vieną gydomąjį augalą. Tada nei pati nenorėdama ėmė kalbėti toliau, - Tiesa, dar žinau vieną augalą, jis vadinamas Konstituciomale Fericandus, išgydo paprastą slogą. Atrodo panašiai kaip tulpė. Bet gaila, daugiau apie šį augalą nieko nežinau.
Nustebusi, bet gana patenkinta dėl to, ką pasakė, mergina už ausies užsikišo ištrūkusią sruogelę ir pasižiūrėjo į profesorių savo tamsiomis akimis laukdama to, ką jis pasakys apie jos atsakymą. Viduje kažkas suspurdėjo, matyt širdis, ir Charlottė suprato, kad tai - jaudulys dėl naujos pradžios. Niekada nemanė, kad taip pasiilgs mokyklos.

---
+3 už ilgą ir įdomų postą. /Starkas
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 6 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »
"It was worth a wound —
it was worth many wounds —
 to know the depth of loyalty and love which lay behind that cold mask''



*

Urte Gedvilaite

Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #3 Prieš 6 metus »
Nivėja drąsiai žengė į, na ne į kabinetą, tačiau link šiltnamių. Tai buvo jos pirma pamoka su kitos lyties atstovu, todėl ji įdėmiai nužvelgė naują mokytoją. Jai galiausiai radus vietą šiltnamyje (žinoma ten kur mažiausiai trenkia slibinų mėšlu, kiek tik tai įmanoma) profesorius ėmė rašyti ant lentos. Oooo, gydomieji augalai, viena įdomesnių rūšių... Dar spėjo pagalvoti ji, kai ant lentos ėmė ryškėti planas kuris teigė jog ji turi pasirinkti gydomąjį augalą ir jį apipaskoti. Tai varnanagei neužtruko ir ji jau kėlė ranką, nes merginos manymu žodžiu viskas vyksta lengviau ir greičiau.
- Deuhirija, arba lengvasis debesėlis atrodo kaip virš kotelio sklandanti salsvai melsva miglelė ir yra įpatingai maža. Žiobarai nepastebintys miglelės ją dažnai painioja su piene. Labiausiai veisiasi netoli vandens, pelkynuose. Kadangi auga netoli pelkių jos nereikia laistyti, auga ji neprižiūrima ir todėl auginti lengva, naudos daug, o darbo mažai. Naudingiausios augalo šaknys, arba miglelė. Šaknys dedamos į eliksyrus jog panaikintų spalvą, kvapą ir skonį, žodžiu paverčia eliksyrą vandenių, nors jo vertė nepasikeičia. Miglą naudoja tepti ant žaizdų ir sumušimų, nuima skausmą. Gėlę skinti per pilnatį, nes tada pilnačiai pasibaigus jos vietoje išdygsta nauja.

*

Neprisijungęs Natanielis Augustas Lizertas

  • Herbologas
  • ****
  • 274
  • Lytis: Moteris
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #4 Prieš 6 metus »
Ana skubėdama bėgiojo Hogvartso koridoriais. Mokslo metai buvo tik tik prasidėję, tačiau mergaičiukė jau sugebėjo pasiklysti.
Apibėgusi dešinįjį sparną ir ilgąjį koridorių, nusigavusi iki, storų medinių durų saugomo, Herbologijos kabineto klastuolė trinktelėjo sau per kaktą.
Klasė buvo užrakinta, o ir nei vienas mokinys nestoviniavo šalimais.
Pakėlusi akis į viršų, kaip ji mėgdavo daryti kai galvodavo, Anabetė bėgte pasileido į sodus.
Išvydusi nemažą sambruzdį, šyptelėjo sau.
Įsimaišiusi tarp įvairių koledžų atstovų rusvaplaukė nukreipė žvilgsnį į asmenį kažką aiškinantį priešais grupę.
Profesorius.. Kažkas naujo. Dar nebuvo tekę matyt šiltnamiuose profesoriaujančio vyro.. - Pamintijo Liz.
Optimizmo pilnas mokytojo veidas šiek tiek užkrėtė linksmumu ir žydraakę.
Anai niekada nekilo problemų su augalais. Mandragoros su savo žviegimu irgi nelabai stebino. Mat, Betsė augo daugiavaikėje šeimoje ir triukšmas, kurį sukeldavo jos mažieji broliai beveik prilygo šių augalų skleidžiamam garsui.
Pagaliau prisistačius naujajam dėstytojui Ramsay ir jam uždavus klausimą/užduotį, strazdanosė pasitaisė sruogą užkritusią ant šviesių, melsvų akių ir iškėlė ranką.
Gavusi leidimą kalbėti, kiek krenkštelėjo:
- Amieliusas - neaukštas, tankiais rusvais lapais ir baltais, dideliais, į kamuolius panašiais žiedais pasižymintis augalas.
Dažniausiai jų aukštis siekia vos trisdešimt centimetrų. Šaltuoju sezonu numeta lapus ir vietoj jų išauga balsvi spygliai, kiek panašūs į žiobariškųjų ,,Sidabrinių eglių”.
Jis paplitęs Ispanijos pietuose, auga ant jūros/vandenyno kranto, - Ana įkvėpė oro ir pažvelgusi į lentoje išraitytą planą tęsė toliau, - Šį augalą rasti gal kartais ir kyla problemų, tačiau auginimas tikrai paprastas: Atsargiai išsikasus Ameliusą su šaknimis, jis yra įsodinamas į vidutinės talpos vazonėlį su įprastomis žemėmis. Tačiau, jo drėkinimas yra ypatingai svarbus. Augalą į parą būtina laistyti tris kartus, vienam laistymui sunaudojamas apytiksliai litras FILTRUOTO vandens. Taip, vandenį griežtai reikalaujama filtruotį, kad augalas neprarastų savo gydomųjų savybių.
Ameliuso balti, didžiuliai žiedai ir yra gydomojų galių šaltinis.
Nuskinus vieną žiedą, augalo ataugėlė, kuri buvo sujungta su tuo žiedu, pajuoduoja ir nunyksta, kol jos vietoje išauga nauja šakelė.
Taigi, nuskintas žiedas greitai turi būti įmerktas į skystį, šiuo atveju skystis sudarytas iš pieno ir saldymedžio sulos mišinio. Žiedo lapeliai suyra skystyje ir sumaišius gauname naują mišinuką.
Šią visą ,,sriubą” išgėręs ligonis, pasveiksta. Sirupas atstato kraujo kiekį organizme, tad nukraujavęs asmuo ar vampyro auka gurkštelėjusi gerus du samčius skystymo pasveiksta ir atgauna prarastas jėgas. Jei prakalbome apie vampyrus, tai jiems išgėrus tokio mišinio yra išdeginamas visas skrandis, poto padaras ima kraujuoti iš vidaus, žinoma susižeidžia ir kiti jo gyvybę palaikantys organai.
Todėl Ameliusas yra begalo saugomas ir ganėtinai retas. Galįs išgydyti žmogų, bet sunaikinti kitos padermės būtybę.
Klastuolė giliai iškvėpė anglies dioksidą ir šyptelėjo pati sau. Vis dėl to Anos tėtis biologas - herbologas neveltui kalė į galvą visokius augalus ir jų rūšis.
Mergaitei šiek tiek pritrūko oro ir ėmė svaigti galva.
Nuo streso.. - pagalvojo klastuoliukė ir ėmė stebėti kitus mokinius.

---
+2 už ilgą ir įdomų postą. /Starkas
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 6 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »

*

Philemon Le Blanc

Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #5 Prieš 6 metus »
Vos įžengęs į visiškai naujai atrodančių šiltnamių kiemą-- iš tėvų pasakojimų ir nuotraukų juos įsivaizdavo visiškai kitokius, na, ne tokius žiobariškus-- Philemon pajuto, kaip jo lūpos ima ir kiek prasiveria iš tyro vaikiško nustebimo, iš sunkiai nuslepiamo jaudulio. Nors ir buvo matęs ir daug prabangesnių ir puikesnių statinių, šį galėjo imti ir paliesti, tapti jo dalimi. Kiek nervingai trindamas tarp pirštų savo akvamarino auskarą berniukas įžengė į klasę ir atsisėdo į antrą suolą, šaudydamas akimis nuo vieno kampo prie kito.
Herbologijos profesorius atrodė, kad vos tik pats iškėlė koją iš mokyklos suolo. Tiesą sakant, švilpis net akimirkai pagalvojo, kad jis buvo vienas iš mokinių, tačiau manieros, balso tonas ir-- galų gale-- pasisveikinimas parodė, kad vaikinukas klydo. Tvarkingai sudėjo rankas ant medinio stalo paviršiaus ir įsisposojo į jaunąjį mokytoją. Hm, matyt priežastis, kodėl kabinete tiek daug merginų, dabar jau jam aiški. Jos dievina vyrus, kurie yra bent kiek malonūs ir bent kiek mielai šypsantys.
- Mentheae venenum, - kiek pernelyg pompastišku balsu ištarė, ištiesdamas savo nugarą. Tačiau, kodėl jis turėtų gūžtis ir drebėti, jeigu jis žino teisingą atsakymą? Kodėl jis turėtų trauktis nuo savo inteligencijos?
-Arba nuodingasis mentolis, jeigu kalbėtume paprasta kalba, - vyptelėjo, rodos, tik sau, tačiau jau po akimirkos kalbėjo toliau, mintyse pildydamas sąrašo punktelius. -Hibridinis augalas, išvestas iš žiobariškos mėtos ir, ah, - akimirkai sustojo, bandydamas sugriebti žodžius, barbendamas pirštais į stalviršį. -Ah, sumagintas naudojant tam tikrus burtus, kurių deja, tiksliai nežinau. Tačiau mano motina augina šiuos augalus, nes natūraliai jie neauga, juos galima rasti tik burtininkų namuose, - kiek įmanoma sklandžiau užbaigė sakinį ir kukliai palenkė galvą žemyn--bent jau taip atrodė. Išties tiesiog norėjo pažiūrėti, ar jo nagai buvo švarūs.
-Nuodingasis mentolis, na, atrodo kaip paprasta mėta-- žalias, turintis specifinį kvapą. Tuo ir yra pavojingas, nes turi nepaprastai didelį kiekį morfijaus, kuris sukelia priklausomybę. Tai tarsi kramtomoji guma, tik tiesiog su papildomu siurprizu, - balsiai sukikeno ir tęsė toliau.
-Tačiau naudojant atsargiai ir su protu, šių augalų lapai yra vienas iš efektyviausių nuskausminamųjų ir raminamųjų-- vos tik įkvėpta lapo esencija ima veikti žmogaus nervinę sistemą, o mažomis dozėmis kramtomi ar čiulpiami lapai ar stiebo dalys išsyk, vos per kelias akimirkas gali sukelti deliriumą, o tai dažnai padeda psichiniams ligoniams, kuriuos reikia nuraminti arba kitų ligų kamuojamiems žmoniems. Nors galbūt tai ir nelabai etiška, - mąsliai užbaigė, pirštai sunerti ir padėti ant kelių.

---
+2 už įdomų postą. /Starkas
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 6 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »

*

Neprisijungęs Justina Goooo

  • III kursas
  • *
  • 14
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • I'm a wizard
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #6 Prieš 6 metus »
Justina susikaupusi klausė mokytojo ir bandė prisiminti augalus, turinčius gydomųjų savybių. Staiga jos prisiminimuose iškilo Šnarapūkės Saulutės vaizdas.
Mokinė, nekreipdama dėmesio į  erzinančius saulės spindulius ir šurmuliuojančius bendrakursius pakėlė ranką. Tada, vos sulaukusi klausiamo mokytojo žvilgsnio, pradėjo pasakoti viską, ką tik žino:
-Ispanijos šiaurės rytuose, prie viduržemio jūros, auga Šnarapūkės Saulutės, jos labai sunkiai pastebimos oranžinių uolienų krantuose, nes jų pūkai yra šiltų spalvų. Stiebeliai labai trumpi, rudi, ploni ir palinkę. Vietoje paprastų žiedų - jau minėtieji šiltų spalvų pūkai. Pūkai sudaro didžiulį gniutulą, plonas stiebas vos tą gniutulą išlaiko,  pūkai dažnai beveik sieka žemę. Ant stiebo auga maži, vos vos matomi skaidrūs lapeliai. Tai ir yra pati vertingiausia augalo dalis. O šaknų Šnarapūkės Saulutės beveik neturi - jos labai trumpos ir netvirtos. Šių augalų dažniausiai ieškoma naktį, kai pučia naktinis masoninis vėjas. Tada girdimas stiprus pūkelių šnaresys, o skaidrūs lapeliai atspindi mėnulio šviesą. Renkami jie taip: pirmiausiai, truputį nudeginamas stiebelis. Vėliau, Šnarapūkės Saulutės nuskinamos už nudegintos vietos ir nunešamos į jūrą, kol nuo ledinio vandens pūkeliai gražiai atsiskiria nuo stiebo, lapeliai taip pat atsiskiria nuo stiebo ir susijungia į atskiras krūveles. Atskirti pūkeliai ir lapeliai džiovinami dvi dienas natūralioje šviesoje. Išdžiūvus, iš pūkų gaminama košė, gydanti magiškųjų gyvūnų įkandimus. Iš skaidriųjų lapelių spaudžiamos sultys, naikinačios nudegimus.
Justina baigė pasakoti, ir, patenkinta savimi, nusišypsojo. Vėl ignoruodama erzinančius ir į akis lendančius saulės spindulius, ji nužvelgė mokytoją. Žinojo, kad dauguma mergaičių jį labai mėgsta. Bet jaunoji burtininkė buvo nusiteikusi ne simpatizuoti mokytojams, o parodyti jiems savo žinias.

---
+1 už įdomų postą. /Starkas
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 6 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »
If I told you how this ends would you still jump?
Would you still fight?
Would you stil fall in love?

*

Neprisijungęs Bethany Landworth

  • VI kursas
  • *
  • 256
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • D.W. ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #7 Prieš 6 metus »
   Grifė nustebusi apžiūrinėjo atrenovuotus šiltnamius. Atrodo, naujoji profesorė (o gal profesorius?) tikrai pasistengė ir Betei padarė didžiulį įspūdį, nors ketvirtakursė jo/s dar net nepamatė. Galiausiai mergina susirado reikiamą šiltnamį ir įėjo. Tik staiga ji sustojo ir išpūtė akis. Naujasis profesorius - Starkas Erikas Ramsay? Jis juk dėstė Apsigynimą Nuo Juodosios Magijos, ar ne? Nejaugi turi ir didelį herbaloginį išsilavinimą? Na, Bethany niekad apie tai nepagalvojo.
   Linktelėjusi jau du metus pažįstamam profesoriui, rudaplaukė klestelėjo į suolą ir apžvelgė naująjį šiltnamį. Tuo grifė pasidžiaugė neilgai, nes proforius greitai pradėjo savo kalbą. Žinoma, neapsiėjo ir be teorijos... O kada jos nebuvo? Ketvirtakursė pakėlė ranką ir aiškiu balsu ėmė rėžti savo kalbą, karts no karto pažiūrėdama į lentą:
   - Na, žinau nemažai vaistinių augalų, bet labiausiai įsiminiau Vaistinį Kerėplą. Jis yra labai išsišakojęs ir platus, jo žiedai dažniausia būna geltoni, bet pasitaiko ir tamsiai mėlynų ir violetinių. Eee... Toliau... Kur galima rasti. Drėgnuose miškuose. Drėgnuose ir tankiuose. Auginimo ypatumai... Kiek prisimenu, vazonėliuose šio augalo auginti neišeis, nes jo šaknys yra per ilgos. O jei jas nukerpi, augalas praranda savo vaistines savybes.  Augalo dalys, turinčios gydomųjų galių. Kaip ir anksčiau minėjau - šaknys. Jose yra vaistinių savybių. Gydomosios savybės... Eee... Dažniausiai Vaistinis Kerėplas naudojamas raumenų ir galvos skausmui gydyti. Tačiau kartą mano mama šį augalą panaudojo ir nuo akių niežėjimo, ir man pagerėjo.
   Išpyškinusi viską, ką tik žinojo, mergina atsipūtė kėdėje ir ėmė mąstyti apie vasarą. Deja, ji ką tik baigėsi ir ateis negreitai...

---
+1 už įdomų postą. /Starkas
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 6 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »

*

Neprisijungęs Kamique Lehmann

  • V kursas
  • *
  • 58
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • XD
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #8 Prieš 6 metus »
    Viduryj nakties antrakursę kamavo nemiga, nes žinojo, kad ryte vyks jos mėgstama herbologijos pamoka. Atsigulusi dar kartą Kamilė po kiek laiko užmigo. Lygiai po 2 valandų Kamilė atsibudo. Atsibudusi ji pavalgė, apsirengė, nusimaudė ir pasitaisė lovą. Pažiūrėjusi į laikrodį ji pasiėmė knygą ir kelis mėtinius saldainius kurios įsidėjo į kišenę, o vieną suvalgė. Atėjusi į pamoką Kamilė atsisėdo į suolą. Po kiek laiko profesorius uždavė klausimą ir Kamilė atėjus jos laikui atsakė:
   - Na esu girdėjusi apie geltonąsias kopūstines gėles kiek girdėjau jos gydo sulaužytas kojas rankas ir t.t. Profesoriau, atsiprašau, kad neviską išvardinau, bet tik tiek te žinojau,- pasakė tyliu balsu Kamilės ir atsisėdo į suolą. Mergaitė galvojo ar profesorius už tokį nepilną atsakymą nesupyks?

---
Sakiau, kad išskyrus mandragoras.
Prašau pataisyti postą. /Starkas


Pataisiau
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 6 metus sukūrė Kamilė Katauskaitė »

*

Neprisijungęs Dawn Strain

  • ****
  • 228
  • Lytis: Moteris
  • I solemnly swear that I'm up to no good
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #9 Prieš 6 metus »
Mergina ničnieko nenutuokė apie augalus ir eiti į herbologijos pamokas jai buvo didžiulė kankynė, tačiau smalsumas nugalėjo, kai sužinojo, jog pamoka vyks šiltnamyje. Tai suteikė merginai šiek tiek entuziazmo apie herbologijios pamokas. Įžengusi į šiltnamį tarstelėjo profesoriui:
-Laba diena.
Pamokai prasidėjus, mergina vis kažką pabraižydavo į pargamentą, viena ausimi klausydamasi profesoriaus kalbėjimo. Mergina pajuto, jog plunksna rankoje tapo šlapia, o visas skystis ėjo iš jos rankų. Na, neprisimenu, kada paskutinį kartą mano rankos taip būtų prakaitavusios. Trečiakursė pasikrapštė galvą. Ak, taip būna kiekvieną dieną,-pagalvojo ji, pasišaipydama iš savo bailumo bei kasdienio nerimo palaikant bet kokį kontaktą su žmogumi. Mergina užsirašė pamokos temą bei augalo apibūdinimo planą, pagal kurį turėjo apibūdinti magiškąjį augalą. Šiek tiek pasikuisčiusi po knygas, mergina atrado šiokios tokios informacijos ir pakėlė ranką, norėdama atsakinėti:
-Saulamantras yra gana didelė gėlė, geltona bei labai švyti. Ant jos stiebo yra įvairūs rudi raštai, jie dažniausiai parodo, kurioje vietoje bėga gydomasis skystis. Jis yra labai retas augalas, tačiau Saulamantrą yra lengva atrasti, kadangi jis švyti net naktį. Dažniausiai randamas kalnuose. Augalą yra sunku išrauti, tad tenka naudoti atitinkamus kerus, o jeigu yra išraunamas netinkamai - tampa nuodingas.
Atsakiusi į klausimą, mergina nusibraukė nuo kaktos žliaugiantį prakaitą ir stengėsi nekreipti dėmesį į karštį.

---
+1 už įdomų postą. /Starkas
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 6 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »

*

Neprisijungęs Sallie Colinder

  • II kursas
  • *
  • 20
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • Ei, tu, einam šokt!
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #10 Prieš 6 metus »
Mergaitė atskubėjo į dar vieną pamoką. Jei ir toliau lakstysiu koridoriais, nebegalėsiu paeiti, - ištarė mintyse. Kol surado šiltnamį, atrodo, prabėgo amžinybė. Tačiau atėjo laiku. Kad ir uždususi.
Pasiėmusi plunksną, pergamento lapelį, ėmė klausyti profesoriaus.  Iš jo žvilgsnio galima buvo suprasti, kad jis ir anksčiau dėstė Hogvartse, tačiau pirmakursei vanagiukei jis pasirodė pirmą sykį. Nežinia kodėl, tačiau profesoriui ėmus kalbėti, šmėstelėjo mintis Kaip mielai jis atrodo! - tačiau mergaitę nukratė šiurpas ir nuvijo šią mintį šalin.
Herbologija tai dalykas, kuriame mokomasi apie augalus. Šitai Sellie žinojo jau seniai. Tačiau dabar, pirmakursė sėdėjo šiltnamyje ir stebėjo profesorių, rašantį užduotį.
Mergaitė šiaip ne taip atidarė rašalo buteliuką ir įmerkusi plunksną, ėmė rašyti. Kiti mokiniai atsakinėjo iš atminties bei žinių. Tačiau rudaplaukė visuomet užsirašo ir tik atlikusi viską perskaito garsiai. Tad šis kartas ne išimtis.
- Golonesa Dinore. Augalas, plačiais lapais lyg palmės. Per metus užauga iki trijų metrų. Šio augalo žiedas pasirodo kas dvejus mėnesius, - skaitė su nežymiomis pauzėmis, - žiedas lyg dykumų rožės, tačiau akiai atrodantis lyg pūkelis. Žiedo spalva kinta. Tačiau ji tebūna geltona, raudona, melsva arba blankiai rausva, - nurijo seilę. Iš jaudulio mergaitės balsas virpėjo. - Šį augalą galima rasti Afrikos ir Australijos pakraščiuose. Šiose vietovėse jis auga dėl jam tinkamiausių sąlygų. Auginti nėra sunku. Ryte ir vakare tereikia užpilti vandens. Na, dar kartais sukuždėti kokį gražų žodį, - užsikirto. Kelias minutes ieškojo eilutės, nes buvo pametusi. Ji jautė į ją smelgiamus žvilgsnius. - Gydomoji augalo dalis - žiedas. Jį prapjovus ar išspaudus, išbėga skystis. Tai šio augalo sultys. Jos bekvapės, ugnies liepsnų spalvos, - jos rankos drebėjo. - Augalo žiedo skystis gydo žaizdas. Vos lašelis skysčio ir žaizda užsitraukia. Žinoma, pradžioje, gali šiek tiek deginti. Skinti augalą, kad jis ir toliau žydėtų bei augtų, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Žiedą skinti tik tuomet, kai pasimato pirmas nukritęs žiedlapis. Taip pat skinti patartina su pirštinėmis, nes galima nusideginti rankas. Norint augalą persodinti, reikia, kad jis nežydėtų tuomet jį lengva iškasti bei persodinti į kitą vietą.
Baigusi kalbėti, mergaitė susmuko. Jautėsi išsunkta. Tačiau džiaugėsi, kad prabilo pamokoje ir lengviau atsipūtė.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 6 metus sukūrė Sallie Colinder »
Don't be dramatic,
It's only some plastic,
No one will love you
If you're unattractive.
                                          - Melanie Martinez
                                        Mrs. Potato Head

*

Neprisijungęs Starkas Erikas Ramsay

  • Burtininkas
  • ****
  • 222
  • Lytis: Vyras
  • i don't wanna go, mr. stark
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #11 Prieš 6 metus »
 Starkas įdėmiai klausėsi mokinių atsakymų, retsykiais tik liktelėdamas ir padrąsinamai šyptelėdamas.
 - Džiaugiuosi, kad žinote tikrai nemažai gydomųjų augalų ir neapsiribojote tais labiausiais paplitusiais. Visi atsakę savo koledžui pelno taškų, - vėl atsistojęs prieš klasę prabilo, nuskambėjus paskutiniam atsakymui. - Vis dėlto šiandien patys nieko neauginsime, be to, kol kas neturime galimybės nukeliauti į Himalajus ar prie Viduržemio jūros, tad sustosime ties čionykščiais gydomaisiais augalais, sutinkamais Jungtinėje Karalystėje. Nors, tiesą pasakius, - šyptelėjęs pridūrė, - mūsų miške galima rasti ir augalų, nebūdingų šiai klimato juostai. Gerai, o dabar galime eiti laukan, kur bus praktinė pamokos dalis. Nejaugi manėte, kad visą laiką tūnosime kabinete, - nusijuokė.
 Vaikinukas palaukė, kol visi išgarmės pro duris, greitu lazdelės mostu užrakino klasės-šiltnamio duris ir nuvedė visus į pamiškę.

 Jie buvo pievoje šalia pat Uždraustojo Miško. Ant žolės stovėjo kelios dėžės su įvairiausiais įrankiais, pradedant drobiniais maišeliais, baigiant peiliais. Dar vienoje dėžutėje buvo sukrautos įvairių spalvų guminės apyrankės.
 Aštuoniolikmetis atsigręžė į mokinių būrį,
 - Mūsų miškas yra turtingas įvairių gydomųjų augalų, kai kurie yra sutinkami tik jame. Jūsų užduotis paprasta: eisite į mišką ir jame rasite gydomųjų augalų. Suradę augalą, tinkamai jį išpjaukite, surinkite, tam galite naudotis jums paruoštais įrankiais, - delnu parodė ant žemės stovinčias dėžės, - Labai svarbu tinkamai surinkti augalą, kad visiškai jo nesunaikintumėte ir šis galėtų toliau augti. Be to, neteisingai surinkę augalą rizikuojate, kad jis neteks tam tikrų savybių, - šyptelėjo varniukei, kurį šį faktą paminėjo.
 Truputį atsikvėpęs tęsė toliau.
 - Nepamirškite užsidėti apyrankių, kad nutikus nelaimei ar pasiklydus galėčiau jus rasti. Galit darbuotis po du arba individualiai, kaip norit. Jei dirbsit atskirai, prašysiu bent dviejų skirtingų augalų, jei poromis - mažiausiai trijų. Jei ko nesupratote, drąsiai klauskite. Jei viskas aišku, tai galite eiti ieškoti. Sėkmės, - nusišypsojo.


---
Mažiausiai 4 postai; jei dirbsite poromis - bent po 3 postus iš kiekvieno.
Nepersistenkite su pasiklydimais - esu vienas ir visų išgelbėt negalėsiu.
Kaip visuomet, remkitės logika ir vaizduote.
„when i drift off, i will dream about you. it's always you“ - tony stark, avengers: endgame

*

Neprisijungęs Sallie Colinder

  • II kursas
  • *
  • 20
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • Ei, tu, einam šokt!
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #12 Prieš 6 metus »
Mergaitė kiek nusistebėjo, kad jos atsakymas paskutinis. Tačiau labai nudžiugo, kai išgirdo, kad metas eiti iš kabineto bei atlikti praktiką. Būtent šios pamokos dalies labiausiai laukė Sallie. Tikriausiai todėl, nes jai labai patiko pamokos sujungtos kartu su teorija ir praktika.
Išgirdusi užduotį, mergaitė kiek baugokai pažvelgė į mišką. Tačiau greitai privertė nusiraminti, nes ji ne vienintelė atliks praktiką miške. Rudaplaukė tik žvelgė į įrankius ir kitus išdėliotus daiktus. Žinoma, baugu be poros atlikti pirmąją praktiką. Tačiau aš surizikuosiu. Aš Sallie Colinder ir aš visuomet viską darysiu drąsiai!- šmėžuojant šiai minčiai, mergaitė ėmė rinktis įrankius. Galiausiai, kai atrodė, kad varniukė su visais įrankiais kris žemėn, iš dėžutės išsitraukė ir vargais negalais užsimovė žalios spalvos  apyrankę. Nors į spalvą ji visiškai nekreipė dėmesio. Tuomet atsisuko į mišką ir patraukė į tankmę.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 6 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »
Don't be dramatic,
It's only some plastic,
No one will love you
If you're unattractive.
                                          - Melanie Martinez
                                        Mrs. Potato Head

*

Urte Gedvilaite

Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #13 Prieš 6 metus »
Jai į lauką, tai aš pirmoji. Nusijuokė mintyse varnė. Ji labai mėgo pamokas lauke, o profesoriui nuvedus juos prie užburtojo miško ji vos iš laimės strykčioti nepradėjo. Viskas buvo beveik tobula: lengvas vėjas, saulė ir ploni, plunksniniai debesėliai, kartais išnyrantys iš už miško. Nivėja buvo laiminga iki plaukų galiukų, iki kol išgirdo šios dienos užduotį. Į mišką, vieną? Ji vos rėkti nepradėjo. Žinoma ji buvo buvusi miške, tačiau su mokytoju ir visa grupe vaikų. Mergna dėjo tiek pastangų susivaldyti, kad tik pamačiusi jog kiti jau žengia į mišką ji tik tada suskubo dėtis apyrankę, kuri pakliuvo juoda. Ši buvo kiek per didelė, tačiau ji tikėjosi jog nuo rankos nekris. Galiausiai susiruošusi ir išsikapanojusi iš savo baimių antrakursė susiruošė žengti į mišką. Vienui viena.

*

Neprisijungęs Claudie Amneta

  • Prekybininkė
  • ****
  • 316
  • Lytis: Moteris
  • Cukrinio Kiškučio savininkė
Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #14 Prieš 6 metus »
 Taip, dabar vos tik Claudie išėjo į lauką, ėmė pykti ant pačios savęs. Juk ji galėjo atsakyti į klausimą. Ji galėjo savo koledžui uždirbti tašką! Tiesą sakant, ji tuo metu negalvojo. Tiesiog sėdėjo, o mintys buvo nukrypusios kitur. Gal nebūtų savęs teisusi už magijos istoriją ar transfigūraciją, bet kadangi šią pamoką mėgo, negalėjo atleisti. Clau! Dar taip galvosi ir pražiososi praktiką! Jau dėl kito dalyko save barė. taip, ji rasdavo priežasčių prisikabinti prie savęs ir kitų. Kiti! Taip, profesorius paminėjo, kad dirbti galima ir poromis ir atskirai. Kas jau kas, bet ši grifė niekada nenorėdavo praleisti grupinio ar poromis vykstančio darbo. Ne, jokiu būdu ji nebijojo eiti į mišką. Ypač tada, kai gali išsikviesti profesoriaus pagalbą. Ji tenorėjo su kuo nors pabūti, persimesti keliais žodžiais. Jai aplinkinių nuomonė buvo svarbi. Be to, juk užduotį lengviau įvykdyti dviese, ar ne?
 Iš pat pradžių ji apžiūrėjo, kokių mokinių daugiausia. Teko nusivilti. Dauguma nebuvo jos koledžo mokiniai. Jie vilkėjo Varno Nago uniformą. Kažkodėl dabar tamsiaplaukei su jais nesinorėjo dirbti. Pripažinkim, ne ypač juos mėgo. Tad ėmė žvalgytis kitų grifų. Pastebėjo dvi - vienu kursu vyresnę Bethany ir vienu žemesnę - Kamilę. Šiek tiek sudvejojusi žingsniavo link vienos iš jų. Nežinia kodėl taip pasirinko. Turbūt kažkas ją vedė link mergaitės.
 -Sveika, Kamile. Gal norėtum su manimi dirbti su manim poroje?
Na, manau, kad ji sutiks. O jeigu ne, dar galėsiu nueiti pas Bethany. Arba dar pamatysiu kokį kitą grifą. Baimės ji nelabai juto. Iš mergaitės, kuri bijodavo ar atsakė teisingai ir ar jos neatstums beveik nieko neliko. Trečią kursą ji pasitiko drąsiai ir pasikeitusi. Jos manymu, į geresnę pusę.
He was right, you will never be satisfied. - Angelica Schuyler