2
 

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Gvendolina Linder

 • V kursas
 • *
 • 100
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Pavasaris yra nuostabus metų laikas. Paukščiai pradeda čiulbėti, saulė spigina į akis, išdygsta šviežia žolė, Hogvartso mokiniai lenda iš koridorių ir bendrųjų kambarių į kiemą, kolegos maloniai sveikinasi, o pati Gvendolina tampa pakilios nuotaikos savininke. Su tokia nuotaika ir šypsena veide mergina šiltamį pasiekė po varpo skambesio.
Aišku kaip juodas ant balto, ji vėlavo, bet šiandien Gvendolinai nelabai rūpėjo. Nors mokiniai ją pasitiko keistokais žvilgsniais mergina tik dar labiau nusišypsojo ir pasitaisė mokyklos laikų Klastūnyno šaliką nukritusį ant peties. Jokiu būdu profesorė nesistengė pavaizduoti, kad iškelia šį koledžą, tiesiog pamanė, kad jis puikiai tinka prie šios dienos aprangos.
Į šiltnamį suleisti jaunuoliai susėdo ant kėdžių. Gvendolina palaukusi tylos padėjo minkštąją ant savo stalo prieš mokinius ir pradėjo kalbėti.
- Sveiki susirinkę. Atleiskite, kad pavėlavau. - trumpai atsiprašė ir toliau dėstė ji. - Visiems norinties auginti magišką augalą pasiūlyčiau kokią nors talpą. Ar tai lovelis, ar tai akvariumas (jei augalas auga vandenyje), greičiausiai aš jums duočiau vazoną, nes tai dažniausiai pasitaikanti auginimo talpa. Šioje pamokoje sužinosite kaip apskaičiuoti vazono tūrį, kuris ateityje padės lengviau susidoroti su magiškų augalų auginimu. Lentoje... - mostelėjo lazdele į artimiausia lentą. - yra formulė ir pavyzdys. Pagal ją jūs apskaičiuosite dviejų vazonų tūrį ir paversite jį litrais. Lapelyje kurį vertinsiu turi būti tik vazono išmatavimai ir apskaičiuotas atsakymas, pačio sprendimo nereikia, be to pirmi trys greičiausiai atlikusieji užduotį užsidirbs papildomų taškų. Kaip visada jei reikės pagalbos būtinai kreipkitės. - dar viena šypsena apdovanojusi mokinius užbaigė profesorė.


Už pilnai ir gerai atliktą darbą 5 taškai. Pirmam baigusiam darbą 5 papildomi taškai, antram 4, o trečiam 3, taip pat gausite papildomus taškus už įdomius post'us. Nebūkite super greiti ir super lėti. :) Sėkmės! Dėl neaiškumų a.ž.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė Starkas Erikas Ramsay »

*

Neprisijungęs Klarė Konė Karter

 • VII kursas
 • *
 • 536
 • Taškai: 19
 • Lytis: Moteris
 • Al que al cielo escupe, en la cara le cae.
Ats: II pamoka visiems kursams
« Atsakymas #1 Prieš 2 metus »
Pramigusi Klarė bėgte skubėjo iš lovos. Išdribusi iš lovos skubiai susikapstė, ir sagstydamasi apsiaustą bėgo laiptais žemyn. Mergaitei išbėgus į lauką, saulė žilpino tiesiai į akis, tad trumpam prisimerkus apsiaustas kabino vieną iš statulų. Klarė buvo smarkiai truktelta atgal ir parkrito žemėn, kartu su viena iš vyresnio kurso moksleivių. Apšaukta ir atsiprašiusi už tokį negražų rytą, plasdėjo link šiltnamių, į herbologijos pamoką. Nustebo neradusi nieko aplink ir pro stiklą žvilgtelėjo į laikrodį šiltnamio viršuje.
Merlino barzda.... ir vėl kažkas mano laikrodį persuko, kol miegojau...Supykusi Klarė pasitaisė uniformą ir persirišo batus kol aplink pradėjo rinktis kiti mokiniai.
Antrakursė buvo nustebusi, kad išgirdus tolimai aidintį varpą, profesorės vis dar nebuvo.
Štai ir ji...
Profesorė ryšėjo klastūnyno šaliką. Kartu su visais pasisveikindama, strazdanė galvojo apie tai, jog matyt tai prisiminimas apie savo pačios mokslų laikus. Taip pat derėjo prie augalų, kurių dauguma buvo žali. Nesusilaikė nenusišypsojusi ir atvėrus šiltnamio duris įsitaisė ant kažkur šiltnamio viduryje esančios kėdės.
Klarė nesipyko su žiobariška matematika, tačiau senojoje mokykloje ji baigė tik keturias klases. Todėl formulė atrodė sudėtinga. Penkias minutes bandė suprasti ką reiškia kiekviena raidė, kiekvienas ženklas profesorės pavyzdyje. Viską, ką suprato susirašė į užrašinę, kurią kaip visada turėjo su savimi.
Pradėdama spręsti užsirašė išgalvotus matmenis. Pirmasis vazonas turėjo būti nedidukas, grifiukė galvojo apie nedidelį daigelį. Užsirašė skaičius 8 ir 10. Antrasis, atvirkščiai, turėjo būti milžiniškas, jau užaugusiam augalui. 60 ir 45 centimetrų dydžio.
Sunku buvo susikaupti ties užduotimi kai saulė taip spigino pro šiltnamio langus. Klarė, pasidėjusi knygelę šalia, nusiimė apsiaustą, po kuriuo slėpėsi tik uniformos marškinukai papuošti raudonos spalvos kaklaraiščiu, perpintu auksiniais dryžiais ir sijonėlis. Toks šiltas buvo pavasaris ir nenumaldomai blaškė mokinių nuotaikas, mokslo metams artėjant prie nenumaldomos pabaigos.

Papildomas taškas už įdomų post'ą.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Gvendolina Linder »
Y cada anochecer es una cita entre misterio y realidad para que no se te olvide soñar

*

Neprisijungęs Alisa Faun

 • Burtininkė
 • ***
 • 188
 • Lytis: Moteris
 • Lost in a world that doesn't exist
Ats: II pamoka visiems kursams
« Atsakymas #2 Prieš 2 metus »
Alisa šį ryta buvo kaip niekad ankstyva ir žvali. Ji visai netyčia užmigo vakar 8 valandą vakaro, o šįryt nuo 5:30 jos akys buvo stačios ir pasiruošusios naujai dienai. Prabudusi ji paruošė kelis namų darbus, šiek tiek pasimokė egzaminams ir susiruošė herbologijos pamokai. Ji pažvelgusi pro langą į pilies kiemą užsimetė lengvą, bet pakankamai šiltą švarkelį ir išbėgo iš pilies. Ji pasilabino su keliais tokiais pat ankstyvais mokiniais ir beeidama galvojo apie tai, ką šiandiena mokysis. Švilpiukei patiko herbologija. Jai patiko domėtis įvairiausiais augalais, juos sodinti, juos prižiūrėti ir taip toliau. Netrukus Alisa priėjo šiltnamį.
Mokiniai jau buvo pradėję rinktis. Alisa susirado šiek tiek nuošalesnę vietelę ir prisėdusi išsitraukė tai ko jai turėtų prireikti. Ji nuobodžiaudama iki varpo stebėjo šiltnamio aplinką ir joje esančius žmones.
Trečiakursė išgirdo skambius varpo dūžius. Ji apsidairė, bet profesorės vis dar nebuvo. Švilpiukė sunerimo, tačiau netrukus ji pasirodė ir Alisa laukė kol profesorė paskelbs ką jie veiks šią dieną.
- Laba diena, - tyliai atsakė Alisa kai profesorė su visais pasisveikino.   
Besiklausydama Alisa galvojo apie tai kokius vazonus ji rinksis. Ji sugalvojo, kad vienas iš vazonų bus 74 cm aukščio, mažojo skritulio skersmuo bus 30 cm, o didžiojo skritulio skersmuo bus 51 cm. Antrajam iš vazonų Švilpė pasirinko tokius išmatavimus: didysis skritulys 22 cm, aukštis 27 cm, o mažasis skritulys 17 cm. Susirašiusi trumpai ir nusipiešusi nedidelį vazono eskizą kurio visai nereikėjo Švilpė  nusprendė kibti prie gana sunkiai atrodančio darbo.
Alisai visai patiko ir sekėsi matematika. Iki Hogvartso Alisa namuose išmoko apskaičiuoti tūrį, perimetrą, plotą ir pnš. Tačiau vazono tūrio ji niekados nebandė apskaičiuoti. Ji tiesa, žinojo kai kuriuos čia parašytus dalykus, tokius kaip: Pi; r. Ji trumpai pagal pavyzdį susirašė ką kiekviena raidė reiškia. Nusirašė pavyzdį ir pabandė galvoti ką pirmiausiai reikėtų padaryti.
Ji pasiėmė švarų lapelį ir užsirašė:
Citata
Pirmasis vazonas:
R=51
H=74
r=30

« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Alisa Faun »

*

Neprisijungęs Monica Lilly Moonlight

 • III kursas
 • *
 • 92
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • Monica Lilly Moonlight, knygomanė ir filmomanė ♥
Ats: II pamoka visiems kursams
« Atsakymas #3 Prieš 2 metus »
Ryte Monika nuėjo į Didžiąją salę ir pasisveikino su draugais, kurių buvo nemačius ilgą laiką. Aišku, buvo tokių, kurie ją lankė ligoninėje, tačiau ir su jais M. L. Mėnesiena pasisveikino lyg nemačius ilgą laiką. Užkandus sumuštinių su sūriu, atsigėrus šiltos kakavos ir krimsdama įvairius sausainius mergina paplepėjo su mokiniais ir peržvelgė tvarkaraštį: taip, niekas nepasikeitė, pirma pamoka - herbologija. Daržininkystė Monikai sekėsi labai prastai ir atrodė nuobodi, tačiau magiškais, gydančiais ir pavojingais augalais ji domėjosi.
Saulė buvo tik pradėjus švisti, bet jau maloniai šildė, medžių lapai ir gėlės žvilgėjo ryškiomis, sodriomis spalvomis, žolė buvo vos vos rasota, dangus - giedras ir melsvas; toks vaizdas tikriausiai labai patinka herbologijos  profesorei, pamanė Monika, su kitais švilpinukais bei mokiniais mergina patraukė į šiltnamius.
Pati pirma po sunkios ligos Mėnesienai turėjo būti sunkoka, juolab kad matematika jai niekada nesisekė. Išklausiusi mokytoją Monika į pergamentą ėmė braižytis planą ir susirašė dydžius:

R-20
H-30
r-10

ir ėmė laukti tolesnio profesorės aiškinimo.
Tikiuosi, mano matematika ir skaičiavimai nėra tokie jau blogi.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Monika Lili Mėnesiena »
The closer you look, the less you will see ♦

*

Neprisijungęs Klarė Konė Karter

 • VII kursas
 • *
 • 536
 • Taškai: 19
 • Lytis: Moteris
 • Al que al cielo escupe, en la cara le cae.
Ats: II pamoka visiems kursams
« Atsakymas #4 Prieš 2 metus »
Grifė vos nepamiršo, kad vazonams riekia ir aukščio, matyt kaltas piešimas, juk piešime tik du matmenys.
Tebūnie mažasis 10, o didysis pusės metro aukščio...
Klarė nusprendė, kad viską suskaičiuos užrašų knygelėje, o po to perrašys rezultatus, kaip profesorė minėjo. Sprendimas nebuvo svarbus, tik atsakymai.
Tvarkingai, neskubėdama susirašė visus duomenis. Sprendžiant buvo svarbu ko nors nepraleisti. Lapelyje nugulė pirmojo vazono duomenys:

R - 10
r - 8
H - 10

Viena ranka sukdama plaukų sruogą, kita ranka rašydama į raidžių vietas sudėliojo skaičius. Pirmiausia 10 ir 8 pakėlė kvadratu džiaugdamasi, kad pasirinko lengvus skaičiukus, po to sudaugino vazono dugno ir paviršiaus skaičius ir sudėjo - 244. Toliau sekė daugyba, kurioje Klarę ir vėl gelbėjo lengvi skaičiai. Kikendama skaičiavo - 2440. Priartėjusi prie šlykščiausios dalies, pasigailėjo, jog nemoka jokio burtažodžio, kuris padėtų skaičiuoti nepatogius skaičius. Prie šio sugaišo bemaž dešimt minučių. 2553,866666666667, ta nesąmonė gadina visus gražius skaičius.... mintyse tardama rezultatą šiek tiek niršo žaliaakė, vyzdžiai tapo vos matomi. Suapvalinusi rezultatą, pervertė į litrus. Du su puse litro. Galėtų būti ir lengvesnis būdas, o ne terliotis be skaičiuotuvo su tais kableliais.
Nieko nelaukdama ėmėsi antro vazono.

R - 60
r - 45
H - 50

Šįkart nereikėjo tiek sukti galvos. Formulė buvo perprasta ir beliko tik suskaičiuoti. Šešiasdešimt kvadratu bus trys šimtai šešiasdešimt... Rašydama kalbėjosi su protingiausiu žmogumi pasaulyje - savimi. Juodraštyje juodavo vis daugiau atskirų eilučių su skaičiais:

3,14*50(360+45*60+2025)
3,14*50*5085=798345
798345/3=266115

266,1 litro žemės. Žvalgėsi aplink, kaip kiti mokiniai įdėmiai rašė, kas laužė plunksną, kieno veidas buvo perkreiptas nesuprantamos minos. Nuo užrašinės spiralės nutraukė švarų lapelį, niūniuodama kažkokią neaiškią melodiją girdėtą kažkurį vakarą bendrąjame grifų kambaryje. Nuskabė nuo spiralės atitrūkusius lapelio galiukus ir ėmė rašyti:

Pirmas vazonas:
R - 10cm;r - 8cm;H - 10cm.
Talpa litrais: 2,5l.
Antras vazonas:
R - 60cm;r - 45cm;H - 50cm.
Talpa litrais 266,1l.
Klarė Konė Karter, II kursas, Grifų Gūžta

Labai jau didelis tas antrasis vazonas, na, bet ir tokių būna... svarstė nešdama lapelį profesorei, kadangi ši nepasakė kur lapelis turėtų būti padėtas, kai užduotis užbaigta. Priėjusi prie profesorės uždavė rūpimą klausimą.
- Profesore, jūs nepasakėte kur padėti lapelius su atsakymais... - Tyliu, bet aiškiu balsu kreipėsi laikydama popieriaus skiautę vienoje rankoje, kitą ranka apkabinusi save. Nejaukiai jautėsi atsistojusi, kol kiti dar dirbo.
Y cada anochecer es una cita entre misterio y realidad para que no se te olvide soñar

*

Neprisijungęs Melisa Arin

 • ****
 • 240
 • Lytis: Moteris
 • too late, I already found what I was looking for
  • labutis
Ats: II pamoka visiems kursams
« Atsakymas #5 Prieš 2 metus »
Oras buvo tikrai nuostabus, ir bendrajame kambaryje lindėti linkusiai Melisai teko tai pripažinti. Tačiau galbūt visas tas namisėdiškumas išsivystė dėl anksčiau kamavusio prasto oro ir keisto tingulio?
Kad ir kaip ten būtų, diena užkrėtė merginą savo šviesa, ir pati nesuprasdama savo veiksmų patraukė link šiltnamių. Blondinė nežinojo, ar penktame kurse galima nelankyti herbologijos. Mielai vietoj jos eitų į papildomą astronomiją ar toliau kiurksotų ant minkštos sofutės kažkur pilyje. Jei tokios nerastų, sueitų ir palangė. Gal net minkšta žolė.
Tai, žinoma, nieko asmeniško su pačia profesore neturėjo. Per visus metus nemeilė augalams visai neatslūgo. Melisa nemanė, kad kada nors savo noru ant palangės augins kokią nekaltutę orchidėją ar kaktusą (nors pastarojo negalėjo pavadinti skriausti nesiruošiančiu), o po miškus nesibastė, tad ir negalėjo sutikti kokių nors nuodingų žalėstų.
Profesorės kalbos varnanagė stengėsi klausytis nesiraukydama, tyliai nekomentuodama ir netgi išspausdama šiokią tokią šypsenėlę. Klausimų ir abejonių vis tiek iškilo - penkiolikmetė buvo tikra, kad neaugins jokio magiško augalo ir visos tos informacijos jai nrprireiks. Be to, tai buvo matematika, o apie ją ir dar sunkesnę jos atšaką prisiklausė dar vasarą iš žiobarų mokykloje besimokančių draugų. Buvo apsidžiaugusi, kad jai neteks to patirti, bet buvo akivaizdu. kad fizikos ir matematikos ją atsekė net iki čia. Skirtumas tas, kad žiobarų pasaulyje jie naudoja skaičiuotvus, o jie, kiek teko girdėti, tiesiog nuostabus išradimas, padedantis išspręsti nereikalingas problemas.
Mergina atsiduso ir tingiai nužvelgė šiltnamį. Išsitraukusi sąsiuvinį, pasirūpino ir lapeliu, kurį, kaip minėjo, profesorė vertins. Jame pažymėjo, kad R = 4 cm, H = 5 cm ir r = 3 cm. Tebūnie tai mažytis vazonėlis mažyčiam ir nepavojingam augalui. Blondinė žvilgtelėjo į lentą - vaizdas jos visai nedžiugino. Visi tie skaičiavimai baidė bet kokį pavasarišką suaktyvėjimą.

Papildomas taškas už įdomų post'ą.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Gvendolina Linder »
the truth's unwinding
scraping away at my mind
please stop asking me to describe


*

Neprisijungęs Bethany Landworth

 • VI kursas
 • *
 • 260
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • D.W. ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Ats: II pamoka visiems kursams
« Atsakymas #6 Prieš 2 metus »
   Bethany, visa uždususi, įlėkė į šiltnamį ir mostelėjo ranka profesorei, kuri turbūt to net nematė. ,,Ahh, nereikėjo tiek ilgai valgyt, dabar vėluoju. Bet tas pudingas... Tikiuosi, jo bus ir rytoj.''. Šyptelėjus mokinė klestelėjo į suolą ir nutaisė ,,nuobodžiaujančią'' miną. Ir iš tiesų - tokiu metu, tokiu oru norisi būti ten, kur labai vėsu, o šiltnamis - pati netinkamiausia vieta. Nors gal būt tai nėra pati didžiausia problema šiuo metu... Tikrai ne paslaptis, kad trečiakursei nekaip sekasi matematika. Juk ji niekad nelankė žiobarų mokyklos. Be to, kiek ji buvo girdėjusi, tose pradinėse klasėse tikrai nemoko, kaip apskaičiuoti tūrį, to mokoma vėliau. Tai kaip kas nors iš burtininkų, ypač mokiniai, gali žinoti tokius dalykus? Jie vunderkindai, ar visi tiesiog skaito matematikos knygas? Tikra nenormalybė...
   Mergina dark kart perskaitė (ar veikiau peržiūrėjo) ant lentos nupieštą schemą, kuri tikrai nebuvo puikiai suprantama ir dėl to nesinorėjo vykdyti užduoties. Bet ar Betė turi pasirinkimą? Tiesą sakant, turi netgi tris: pabėgti iš pamokos, padaryti užduotį bet kaip arba pasiklausti profesorės. Nei vienas pasirinkimas neviliojo grifės. Jei pabėgs, profesorė užpyks ir ji susigadins reputaciją. Su antruoju punktu taip pat, o dėl trečio... Na, ji tiesiog nenorėjo atrodyti neišmanėle, kuria ir buvo.
   Po begalinių svarstymų Bethany nusprendė veikti savo nuožiūra. Nepasiseks, tai nepasiseks. Gerai... Pirmiausia reikia išgalvoti vazono matmenis. Pirmasis vazonas bus nedidukas, o antrasis bus šiek tiek didesnis. Ilgaplaukė išsitraukė užrašų knygutę ir užsirašė duomenis:
Citata
Pirmasis vazonas:

R-11
H-14
r-8

Antrasis vazonas:

R-15
H-19
r-11

Skaičiavimai:
Pirmasis vazonas:

3.14*14(121+8*11+64)
43.96*273=12001.08
12001.08/3=4000.36
4000.36cm=4.000360L
Pajutusi, kad jos smegenys persidirbo (arba ji tiesiog nusprendė šiek tiek patinginiauti), Bethany užvertė užrašinę ir išsidrėbė kėdėje. Būtų taip gera, jei tik ne ta nervinanti saulė ir jos skleidžiama šiluma. Nors ne, ne šiluma. Karštis. Nežmoniškas karštis.

*

Neprisijungęs Bethany Landworth

 • VI kursas
 • *
 • 260
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
 • D.W. ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Ats: II pamoka visiems kursams
« Atsakymas #7 Prieš 2 metus »
((Sorry už double post, bet nieks nerašo...))

   Mergina paskutinį kartą pasitrynė akis ir vėl kibo į darbą. Tačiau vos tik atsivertusi užrašinę, pasibaisėjo. Nuo kada ji taip baisiai rašo? O apie matematiką net kalbėti neverta. Veikiausiai viską apskaičiavo blogai, nes net nesuprato, ką parašė. Bet niekur nedingsi, reik bandyt laimę ir darbą tęsti toliau. Nupūtusi nervinančią plaukų sruogelę, grifė pajungė smegenis, kad šios nebetinginiautų.
Citata
Pirmasis vazonas:

R-11
H-14
r-8

Antrasis vazonas:

R-15
H-19
r-11

Skaičiavimai:
Pirmasis vazonas:

3.14*14(121+8*11+64)
43.96*273=12001.08
12001.08/3=4000.36
4000.36cm=4.000360L

Antrasis vazonas:

3.14*19(225+11*15+121)
59.66*632=37705.12
37705.12/3=12568.37333333333
12568.37333333333cm=12.56837L
Trečiakursė 3742-ą kartą peržvelgė savo marmalynę ir susiraukė. Tikrai nemanė, kad gerai apskaičiavo, bet iki pamokos galo liko tik kelios minutės, tad kažką keisti nebebuvo laiko. Skubėdama ji išplėše iš užrašinės lapelį ir užpildė jį reikiama informacija:
Citata
Pirmasis vazonas:
Išmatavimai:

R-11
H-14
r-8

Talpa: 4L

Antrasis vazonas:
Išmatavimai:

R-15
H-19
r-11

Talpa: 12.5L

Bethany Landworth, III kursas, Grifų Gūžta
Betė nedrąsiai pakilo iš suolo ir priėjo prie profesorės. Netrukus ji tyliai prašneko:
   - Profesore, galite patikrinti mano apskaičiavimus? Nes man atrodo, kad blogai apskaičiavau.
   Bethany dar labiau susigūžė ir laukė blogiausio.

*

Neprisijungęs Gvendolina Linder

 • V kursas
 • *
 • 100
 • Taškai:
 • Lytis: Moteris
Ats: II pamoka visiems kursams
« Atsakymas #8 Prieš 2 metus »
Pamoka lėkė į pabaigą, ant Gvendolinos darbo stalo jau gulėjo lapeliai su praktiniais darbais, o ji pati buvo prisėdusi juos peržvelgti. Prie merginos darbo vietos artinosi puikiai matyta grifiukė. Profesorė paėmė lapėlį iš mokinės rankų ir greitai perbėgo jį akimis apdorodama šiek tiek kreivą raštą, žinoma, visiškai suskaitomą.
- Panele Landworth... - maloniai kreipėsi į susigūžusią mergaitę Gvendolina. - Manau, didelių klaidų nepridarėte, išsamiau jūsų darbą patikrinsiu vėliau.
Suskambėjo mokyklos varpas ir jo aidas pasiekė šiltnamį. Ech... Žiobarų matematika niekam neįdomi. - liūdnokai pagalvojo mokytoja. O gal augalai niekam neįdomūs? - labiau apmąstė savo mintį mergina ir išleido mokinius eiti, tegul pasidžiaugia šiltu oru...

Ačiū už pamoką! 
 
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 2 metus sukūrė Gvendolina Linder »

 

 • Hogvartsas.LT © 2007-2020