0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Arwen Evenstar

  • Hogvartso direktorė & Kerėjimo profesorė
  • *
  • 867
  • Lytis: Moteris
  • miau
    • Sparnuota
Apklausų vykdymo būdas
« Prieš mėnesį »
Vystant projektą ir jį reklamuojant norisi atsižvelgti į forumo narių nuomonę, patirtį ir patarimus. Tad automatiškai kyla poreikis kokiais nors būdais surinkti aktualią informaciją. Esame tam reikalui taikę visokius būdus - įvairias apklausų svetaines ir formas, viešą diskusiją, klausimų uždavimą ir atsakymų rinkimą per PM. Kiekviename iš šių būdų aš matau tiek privalumų, tiek trūkumų, tad negaliu vienareikšmiškai pasirinkti geriausio. Dėl to noriu pasiteirauti, kuris būdas būtų jums priimtiniausias, kad galėčiau pereiti prie klausimų uždavimo ir informacijos/atsiliepimų rinkimo.

Sugalvoju tokius variantus:

1. Anketos pildymas (tokios, kaip profesorių atranka ar atsiliepimai apie profesorius). Nuoroda pateikiama tam skirtoje temoje.
2. Klausimas užduodamas temoje, atsakymai atsiunčiami man į PM (viena klausimų serija = vienas postas, tema bendra visiems klausimams).
3. Klausimas užduodamas temoje, atsakymai laisva forma surašomi į vieną laukelį duotoje nuorodoje (viena klausimų serija = vienas postas, tema bendra visiems klausimams).
4. Tiek klausimas, tiek atsakymai rašomi atskiroje temoje (viena klausimų serija = viena tema). Galima išvystyti į diskusiją, kai visi mato vieni kitų atsakymus.

Kurie iš šių variantų jums labiausiai patiktų? Galite paminėti daugiau nei vieną. Jei dar kokių variantų sugalvojat, parašykit kaip atskirą.

Taip pat paminėkit, ar jūsų pasirinkimui turėtų įtakos tai, kad reikėtų atsakant į klausimus parašyti ir kas esate (rašant atsakymus į PM ar temoje atsakymo autorius iškart matysis, bet turiu omenyje formos pildymą). Ir ar jus paskatintų rašyti atsakymus (ar pildyti anketą) duodami galeonai? Tokiu atveju parašyti vardą būtų privaloma - kitaip nežinočiau, kam siųsti galeonus.

Klausimus planuoju užduoti susijusius apie naudojimąsi forumu (ar patogu naudotis, ar reikalinga tam tikra funkcija), apie jūsų personažus (personažų citatos, faktai, Bingo tipo klausimai), apie forumo jums teikiamą naudą (gerėja rašymo įgūdžiai) ir panašiai. Dalis gautos informacijos bus naudojama tobulinant forumą (labai tikiuosi, kad pamažu pajudėsiu iš mirties taško), kita - socialiniuose tinkluose reklamuojant forumą.

Tokios anketos/temos/klausimai neturės pabaigos laiko, tad ir vėliau jas pamatę forumo nariai galės pasisakyti. Nebent tas klausimas jau būtų neaktualus (pvz. įgyvendintas pakeitimas ar funkcija, dėl kurio buvo renkama nuomonė).

Savo nuomonę rašykite šioje temoje ;) Nepamirškite argumentuoti!

*

Neprisijungęs Erka Forrm

  • Magijos istorijos profesorė
  • *
  • 624
  • Lytis: Moteris
  • Einu į tūliką, parašyk žinutę, kad nebūtų nuobodu!
Ats: Apklausų vykdymo būdas
« Atsakymas #1 Prieš mėnesį »
Sakyčiau, geriausia būtų pirmas variantas, apklausoje. Tikrai ne visada norisi, kad kiti nariai žinotų, kas ką parašė, tai labai jau perauga į diskusijas... Tad mane labiau motyvuotų anonimiški pasisakymai. Žinoma, jei dėl kokios funkcijos, nieko, bet jei ką labiau aptarti...
Galeonai. Aš nieko prieš, visgi visi norime būti turtingi :D. Bet tada kyla klausimas: ar tikrai reikia nuomonių, kurios būtų sugalvotos tik dėl galeonų? Ta rizika visada yra, mat tokie trumpalaikiai skatinimai visada padidina aktyvumą, tik klausimas, ar tai gerai.
Reikia naujos temos, bet tingi ją sukur(k)ti? Ne bėda - parašyk man PM ir bus!

*

Neprisijungęs Dori Mendel

  • *****
  • 1771
  • Lytis: Moteris
  • Pasiūlyk RPG
Ats: Apklausų vykdymo būdas
« Atsakymas #2 Prieš mėnesį »
Man irgi labiausiai patinka pirmas variantas. Tiesiog dėl to, jog tai patogu.
Kas liečia anonimiškumą - man jis nėra reikalingas, galiu reikšti nuomonę savo vardu. Galbūt net manau, jog geriau rašyti savo vardu, nes bent jau profesorių anketoje kiek teko gauti anoniminius mokinių pasisakymus, tai būdavo kartais bet kas parašyta, kas verčia galvoti, jog rašant anonimiškai ne visi apskritai galvoja, ką rašo, ir rašo neatsakingai.
Taip pat manau, jog diskusijos šioje vietoje nėra reikalingos, nes vieni nori vienaip, kiti - kitaip, iš to paskui kyla ginčai, o žmogus, kuris kažką organizuoja, keičia, visiems geras nebus. Ir tokios diskusijos dažniausiai atima labai daug laiko, o vieningos nuomonės nelabai kada ir prieinama. Todėl turbūt geriausia, kai organizatorius mato visų nuomonę ir gali dirbti taip, jog padarytų bent minimaliai visiems tinkamą variantą. Tada jis gali koncentruotis ties darbu ir nėra tų ilgų diskusijų, pereinančių net į konfliktus.
Galeonai, galvoju, šitoje vietoje taip pat nereikalingi, Erkos argumentas tinka ir mano nuomonei.

*

Neprisijungęs Kaede Siobhán OConnor

  • IV kursas
  • *
  • 143
  • Taškai:
  • „Jeigu lemta žūti, mirsiu kaip nugalėtoja.“
Ats: Apklausų vykdymo būdas
« Atsakymas #3 Prieš mėnesį »
Man labiausiai patinka pirmas - formos - variantas. Manau, paprasčiausia, galima įvesti skirtingų tipų klausimų ir anonimiška, kas man ir, manyčiau, kitiems suteikia daugiau komforto, tačiau prireikus (kad ir dabar) tikrai galiu rašyti ir neanonimiškai. Galeonų tikrai nereikia. ;)
„Kas mūsų nenužudo, padaro stipresniais“

*

Neprisijungęs Dafydd Carwyn Llewellyn

  • Menininkas
  • *
  • 1965
  • Lytis: Vyras
  • Tingėti - Llewellyn'ų prerogatyva.
Ats: Apklausų vykdymo būdas
« Atsakymas #4 Prieš mėnesį »
Man atrodo, skirtingiems klausimams galima pasitelkti skirtingus metodus.

Pvz., funkcijų patogumui, naujų funkcijų siūlymams, aptarimui ir pan. tikrai patogu būtų google forms apklausa. Šiuo atveju gal būtų gerai nematyti, ką sako kiti. Visų pirma, tai nedarytų įtakos atsakymams, be to, pamačius, kad, pvz., nepatinkantis pakeitimas sulaukia pritarimo, galima bandyti "sukviesti draugus" ir balsuoti priešingai. Vienintelis minusas - "pavojus", kad kažkas pildys ne kartą. Bet tą gal kažkaip galima išspręsti? (man atrodo, kai kurios formos, tik gal ne Google, suteikia variantą pildyti tik kartą) Klausimams apie personažus turbūt irgi rinkčiausi Google formą.

Tačiau jeigu tai yra kažkas, kur yra pravartu matyti, ką galvoja kiti forumiečiai (pvz., kad ir tai, kuo man padeda forumas - galbūt iš kitų forumiečių pasisakymų pavyktų pateikti reklamos idėją ar pan.), rinkčiausi 4 variantą. Taip, diskusijų gali būti ir aštresnių, bet visai nebūtinai. Diskusijos ir netgi nuomonės nesutapimai nebūtinai yra blogai, o blogiausiu atveju būtų galima rakinti temą.

Dėl anonimiškumo. Manau, kad tai neturėtų būti anonimiška. Visų pirma, jeigu nėra iki galo aišku, kas norėta pasakyti, galėtum paklausti to žmogaus asmeniškai. Kaip ir minėjo Kaedė, anonimiškumas suteiktų daugiau komforto, bet tai sukeltų "pavojų" sulaukti atsakymo "šita funkcija būtų toks š..." Nemanau, kad norėtum tokius gauti, tad neanonimiškumas nuo to daugeliu atveju apsaugotų. Ir vėlgi atsakant ne anonimiškai apsisaugoma nuo daug kartų pildomos anketos ar pan. Siūlyčiau apsvarstyti "anoniminę pašto dėžutę", kur labai jau nenorint sakyti atvirai būtų galima užpildyti ten, bet skatinčiau atsakyti nesislepiant.

Manau, kad galeonų nereikia, nes jau serverio giveaway vis sulenda tokie, kurie nedalyvauja forume, tad ar tikrai reikia jų nuomonės? Galbūt galima paskatinti didesniu pirkiniu iš SS ar galeonų suma, bet tik tokiu atveju, jeigu žmogus tikrai nuoširdžiai ir objektyviai atsako į klausimus ir prisideda.

2 ir 3 metodai man atrodo palyginus keblūs ir komplikuoti.

*

Prisijungęs Alanas Senkleris

  • Magizoologas
  • *****
  • 1023
Ats: Apklausų vykdymo būdas
« Atsakymas #5 Prieš 4 savaites »
Aš irgi būčiau už pirmąjį variantą. Tai tiesiog atrodo patogus būdas atsakinėti į apklausų klausimus. Dėl anonimiškumo atsakinėjant tai apklausoje galima palikti vietą įrašyti vardui. Ir žmogus jei norės galės įrašyti, jei labai nenorės galės nerašyti.
Galeonų tikrai nereikėtų duoti už dalyvavimą apklausoje. Pritariu dėl to, kad tada kas nors galėtų atsakinėti į tas apklausas nelabai galvodamas ir tik dėl galeonų.