0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Emily Arcanus Vėlė

  • IV kursas
  • *
  • 590
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
Religija ir filosofijos
« Prieš 8 metus »
Taigi, įdomu pasidarė, ar yra tarp forumiečių tikinčių žmonių? O gal kas nors kokiomis nors filosofijomis vadovaujasi, gal rytų išmintimi?
Žinau, kad dabar daugelis jaunų žmonių - ateistai. Tačiau būtų labai įdomu atrasti ir tikinčiųjų ( nebūtinai tokiu Dievu, kokį turi krikščionys).
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 8 metus sukūrė Emily Arcanus »

*

Neprisijungęs Brielle Siri Devers

  • Burtininkė
  • ****
  • 252
  • Lytis: Moteris
  • Ella está tratando de matarme
Re: Religija ir kitos filosofijos
« Atsakymas #1 Prieš 8 metus »
Supranti, pavadinimas neteisingas, nes religija yra tikėjimas kažkuo, ne filosofija. Tai du atskiri dalykai. Todėl jei išbrauktum žodelį kitos, pavadinimas neklaidintų.

Kalbant apie tikėjimą, tai ateistė nesu. Tikiu, kad Kristus iš tiesų gyveno. Nes tas tikėjimas teikia įrodymą, kad žmogus, vedęs źmones į šviesą (nebūtinai tą dieviškąją), gyveno. Na, ir kad jis egzistuoja juo tikinčiųjų širdyse ir mintyse. Pati tai norėčiau vadinti tikėjimu Šviesa.

Filosofija man ne prie širdies, per daug painus dalykas ir jame per mažai sielos. Mieliau kuriu savas filosofijas, kurių niekuo negrindžiu ir tikiu jomis pati sau.


Likimu ir karma netikiu.
"If he wants to sleep with half of London, he should sleep with half of London"

*

Neprisijungęs Emily Arcanus Vėlė

  • IV kursas
  • *
  • 590
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #2 Prieš 8 metus »
Ačiū už pastabą, pavadinimą pakeičiau.
Aš irgi tikiu, kad Kristus gyveno. Tiesa, Jo, kaip žmogaus gyvenusio prieš 2000 metų, buvimą patvirtina ir mokslininkai, taigi, čia nelabai yra kuo abejoti. Kitas klausimas - ar tiki, kad Jis buvo ne tik žmogus, bet ir Dievas? Ar tiki, kad Kristus gyvas ir šiandien, tik jau ne kūniškąja forma? Ir ar tiki jo mokymu, ar seki jį?

*

Neprisijungęs Kasiopėja Evers

  • VII kursas
  • *
  • 10
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • I love cats. Yes, even Mrs. Norris.
Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #3 Prieš 8 metus »
O aš netikiu. Tiesiog nesinori man tikėti tuo, kas buvo praktiškai jėga įkišta mūsų protėviams. Taigi aš save labiau laikau prie pagonių, bet kadangi tokios religijos kaip ir nėra, tada linkstu prie budizmo.

*

Neprisijungęs Brielle Siri Devers

  • Burtininkė
  • ****
  • 252
  • Lytis: Moteris
  • Ella está tratando de matarme
Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #4 Prieš 8 metus »
Supranti, ne mokslininkų įrodymuose esmė. Tai nėra koks materialus dalykas, kuriuo patikėjau tada, kai pamačiau. Tikėti ar ne, nusprendžiame širdyje. Tikiu, nes jaučiuosi gerai tikėdama, kad gyveno toksai vat šviesus žmogus, net jei jis iš dangaus ir nenusileido.

Atsakant į klausimus, cituosiu Terry Pratchett'ą: ,,Dievams reikia tikėjimo, žmonėms reikia dievų. Jeigu niekas netikės, dievai sunyks."
Pasak Biblijos, Kristus buvo Dievo sūnus. Tačiau tokie pat šviesūs žmonės buvo ir kažkoks ten indas (nepamenu vardo) ir Rudolfas Štaineris (žinoma, ne žemyniniu masteliu), tai argi jų lygiai taip pat negalėtumėm vadinti Dievo vaikais? Tikiu kad buvo Kūrėjas (ar Kūrėja), kuris sukūrė pasaulį ir žmones. Tad tam tikra prasme, mes visi esame Kūrėjo vaikai.

Apie Kristaus mokymą sakyčiau tik tiek: aš ne biblijininkė..

Dėl gyvumo, tai jau minėjau anksčiau. Vis dėl to visas tas Velykų rwikalas man atrodo šiek tiek absurdiškas.



O tu pati?
"If he wants to sleep with half of London, he should sleep with half of London"

*

Neprisijungęs Emily Arcanus Vėlė

  • IV kursas
  • *
  • 590
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #5 Prieš 8 metus »
Aš krikščionė. Tuo daug kas pasakyta. Kartais svyruoju, kartais kai kuo abejoju, deja dažniausiai tai būna dogmos :/.
Tikiu į triasmenį Dievą ir tikiu, kad Jėzus prisikėlė. Tikiu į pomirtinį gyvenimą. Vadovaujuosi Jėzaus mokymu. Stengiuosi būti sekėja, o ne gerbėja.
Tačiau, kaip jau sakiau, abejoju kai kuriomis dogmomis, kas krikščionims iš viso nėra leidžiama ( jei kas nežino dogma - kanonizuotas tikėjimo teiginys, skelbiamas tikintiesiems kaip nediskutuotina ir nekritikuotina tiesa) . Pavyzdžiui abejoju, ar yra pragaras. Tai atrodo nelogiška? Bet ar tikrai? Dievas yra mūsų tėvas. Dievas yra begalinė meilė. Meilė yra neįsivaizduojama be atleidimo ir atleidimas yra viena iš didžiųjų dorybių. Taigi, kad ir koks bebūtų vaikas, neįsivaizduoju tėvo, kuris siųstų savo vaiką į pragarą visai amžinybei. Jei kažką myli, o Dievo meilė yra amžina ir beribė, tu jam viską atleidi ir nori jam viso ko geriausio, net jei jis labai nusikalto. Tačiau tuomet kas siųs Dievo vaiką į pragarą?
Lygiai taip pat negaliu sutikti, kad į pragarą keliauja visi kitątikiai. Jei žmogus yra geras - koks skirtumas kuo jis tikėjo?
Tokių dogmų, kuriomis abejoju yra gana nemažai. Taip pat toli gražu ne viskam pritariu, ką sako bažnyčia. Stengiuosi nebūti kritiška, bet kartais tiesiog taip gaunasi.
Vis dėlto, mano gyvenime yra įvykę tokių "atsitiktinumų", kokius galėčiau priskirti tik Dievui. Jis man asmeniškai pateikė begales įrodymų, kad Jis yra. Jis išgelbėjo mano gyvybę ir gyvenimą. Jis pastatė mane ant kojų. Esu Jam dėkinga už begalę dalykų. Todėl abejonių ar Jus yra nekyla.

Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #6 Prieš 8 metus »
Kaip buvęs katalikiškos mokyklos mokinys, netikiu.

*

Neprisijungęs Gabriella von Sjuard

  • **
  • 6
  • Lytis: Moteris
  • There is a little bit of devil in her angel eyes
Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #7 Prieš 8 metus »
Aš irgi *Dievu netikiu. ^^

((Ge: *Dievu))
((Gab: patinka?))
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 8 metus sukūrė Gabriella Morris »

Baby it's cold outside~

*

Neprisijungęs Kasiopėja Evers

  • VII kursas
  • *
  • 10
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • I love cats. Yes, even Mrs. Norris.
Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #8 Prieš 8 metus »
Pastebėjau, labai daug jaunimo netiki Dievu.

*

Neprisijungęs Yecatherine Delilah Lutterworth

  • ***
  • 123
  • Lytis: Moteris
  • Intellectual passion drives out sensuality.
Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #9 Prieš 8 metus »
Aš tai būsiu vienasa tų egzempliorių, kurie tiki viskuo, bet ne dievu :D jop, ir tai yra tiesa. keli mano giminės (ir gana artimi0 yra musulmonai, bet manęs tai kažkaip netraukia, pernelyg griežtos taisyklės ir visa kita, tikrai neištverčiau. O šiaip tai gal labiau esu pagonis, nes tikiu, kad kiekvienas gamtoje susiformavęs daiktas ir gyvūnas turi sielą ir atmintį :) kitaip tariant, galėtų daug ką papasakoti, jeigu prakalbėtų, bet ne taip, kaip tos tautos, kad ,,suvalgysi driežą, gerai laipiosi, suvalgysi priešą - būsi stiprus". Nu ne. Bet taip tai viskas, kas natūraliai gamtoje, turi sielą :) tuom aš tikiu.
Clever as devil and twice as pretty

*

Neprisijungęs Emily Arcanus Vėlė

  • IV kursas
  • *
  • 590
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #10 Prieš 8 metus »
Tiesą sakant, nors kaip krikščionė stengiuosi nuo to nutolti, vis dėlto pagonybė man irgi yra labai artima

*

Neprisijungęs Yecatherine Delilah Lutterworth

  • ***
  • 123
  • Lytis: Moteris
  • Intellectual passion drives out sensuality.
Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #11 Prieš 8 metus »
Tikrasis lietuvių tikėjimas vis dėlto :) o ,,Da Vinčio kode" rašoma, kad tas Jėzus ir taip toliau buvo tik geresnis žmogus, o kitas viską aprašė norėdamas, kad pasaulis žinotų, kuo tikėti ir ką sekti.
Clever as devil and twice as pretty

*

Neprisijungęs Brielle Siri Devers

  • Burtininkė
  • ****
  • 252
  • Lytis: Moteris
  • Ella está tratando de matarme
Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #12 Prieš 8 metus »
Tuom ir tikiu, Jeka. Tikiu, kad Kristus viso labo - žmogus.
"If he wants to sleep with half of London, he should sleep with half of London"

*

Neprisijungęs Emily Arcanus Vėlė

  • IV kursas
  • *
  • 590
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #13 Prieš 8 metus »
Da Vinčio kodas neneigė Jėzaus buvimo Dievu, o tik iškėlė Jo buvimą žmogumi. Ten yra faktų prieštaraujančių krikščionių religijai, bet Jo buvimo Dievu neneigė

*

Neprisijungęs Kasiopėja Evers

  • VII kursas
  • *
  • 10
  • Taškai:
  • Lytis: Moteris
  • I love cats. Yes, even Mrs. Norris.
Re: Religija ir filosofijos
« Atsakymas #14 Prieš 8 metus »
Gerai, aš visiškai priimu kitų nuomones, toleruoju religijas ir jų nusistatymus, tačiau laikausi savojo.
Mano nuomone, Bibliją vis tiek kažkas turėjo parašyti. Ir niekas nežino ar Biblija tikrai buvo parašyta dėl angelo apsireiškimo, ar dėl padauginto grybų kiekio, ar dėl lakios vaizduotės. O ir prie to pačio - kažkuriam Sakramente yra pasakojama apie kiekvieną Jėzaus žingsnį, o aš tikrai nemanau, kad kažkas sekiojo ir fiksavo jo dienos įvykius 24/7. Ir pats tas nekaltas prasidėjimas man abejonių kelia. Čia, žinoma, tik mano nuomonė, nieko nenoriu ja įžeisti.