0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Auris Senkleris

 • Apsigynimo nuo juodosios magijos profesorius
 • *
 • 1906
Pamokos tema: Drabužiai

Pavasaris gal kiek prasklaidė niūroką Aurio nusiteikimą. O gal tai padarė kiti dalykai. Atsirado naujų rūpesčių. Be to jis vis pagalvodavo apie tai, kad Erka ir Alanas jau tuoj, tuoj baigs mokyklą. Nerimavo dėl to kaip jiems seksis ateityje. Taigi buvo apniktas įvairių minčių ir nebegalvodavo tiek apie tai, kad per ilgai sustojo šioje mokykloje.
Šiuo metu mąstė apie savo pamoką. Vieną paskutinių šiais metais. Sulaukęs mokinių nusivedė juos į lauką.
Oras tiesiog skelbė pavasarį. Švietė saulė. Aplink viskas pamažu ėmė pražysti. Ir jis kaip pamokų vedimo lauke šalininkas nenorėjo tokiu metu sėdėti klasėje.
Senkleris su mokiniais nukeliavo prie didelės pavėsinės. Sukūrė ją kerais iš anksto, kad būtų patogu dirbti. Pavėsinėje stovėjo mediniai stalai ir suolai. Žinodamas, kad yra tokių, kurie mėgsta sėdėti vieni pastatė ir mažų staliukų. Prie jų stovėjo ne suolai o didelės patogios medžio trinkos atsisėsti. Eidamas čia atsinešė didelę dėžę, kurią pastatė ant vieno iš stalų.
- Sveiki susirinkę. Kadangi ši diena tiesiog kviečia išeiti į lauką pagalvojau, kad taip dirbti bus smagiau nei tvankioje klasėje. - Prabilo.
- Praitą penktadienį kalbėjome apie drabužių transfigūraciją. Tikiuosi, kad susirašėte visus kerus, kuriuos diktavau. Nes šiandien iš paprastos medžiagos atraižos turėsite sukurti kokį drabužį. Taigi. Pasiimkite medžiagos iš dėžės ir pamėginkite. Kuo įmantresnį rūbą mėginsite ištransfigūruoti, tuo bus sunkiau. Taigi gerai pagalvokite ką kursite. Be to galite padekoruoti savo rūbus. Reikiamus kerus žinote. Galite pradėti. - Raudonplaukis įsitaisė prie vieno staliuko ir pradėjo stebėti mokinius.

Galite įsivaizduoti jau praėjusią teorinę pamoką, kai buvo kalbama apie drabužių transfigūravimą. Per tą pamoką taip pat reikėjo užsirašyti nemažai kerų. Kurie kaip nors keičia ar kuria drabužius. Susigalvokite ar juos susirašėte. Jei ne, jų galite ieškoti vadovėlyje. Arba pasiklausti pas ką nors.
Jūsų užduotis iš medžiagos atraižos ištransfigūruoti kokį norite drabužį. Jei pavyks galite jį dar patobulinti. Pakeisti spalvą, dydį, pridėti kokį piešinį ar užrašą.
Reikalingi kerai:
Wripero: Iš medžiagos ištransfigūruoja nedidelį drabužį. Tokį kaip kepurė, šalikas, kojinės ir panašiai. Kartu su kerais reikia pasakyti ir drabužio pavadinimą.
Cripero: Ištransfigūruoja sudėtingesnį rūbą. Suknelę, kelnes, marškinėlius ir panašiai. Su kerais reikia pasakyti ir rūbo pavadinimą.
Hreinpero: Didesniems rūbams skirti kerai. Tokiems kaip striukės, megztiniai, paltai. Su kerais reikia sakyti ir drabužio pavadinimą.
Coloritus: Keičia medžiagos ar kokio daikto spalvą.
Graficus Painto: Kartu su kerais reikia ištarti ir tai, ką norėtumėte nupiešti. Kerai palieka paveikslėlį ant drabužio.
Graficus: Šie kerai palieka užrašą ant drabužio. Kartu su kerais reikia ištarti tai ką norite užrašyti.
Jei norite dar ką pakeisti. Pridėti ilgesnes ar trumpesnes rankoves, pakeisti drabužio modelį, dydį ar bet kokią kitą detalę galite tai daryti. Norimus kerus galite susigalvoti patys. Tik jei dirbsite poroje susitarkite dėl vienodų burtažodžių.
Jei reikės Aurio posto parašykite man žinutę.
Bent trys postai
Pamoka iki gegužės 7 dienos

*

Neprisijungęs Kaja Adams

 • VI kursas
 • *
 • 467
 • Taškai: 10
Pirmieji Kajos mokslo metai Hogvartse buvo jau beveik pasibaigę. Smagiausia dalis juose - atostogos, nes tuomet grifė ir vėl galėdavo naudotis išmaniosiomis technologijomis bei valgyti tai, kas jai skanu.
Tačiau pavasarį gyvenimas šioje pilyje įnešė naujų spalvų į pirmakursės gyvenimą, mat jai pagaliau pavyko kerėti. Kai prasidėjo kalbos apie tai, jog mergaitės niekas neperkels į kitą kursą ir tai sužinojo tėvai, jie labai supyko. Sakė, kad jeigu vienuolikmetė vasarai grįš nemokėdama jokių burtų ir neperkelta į kitą kursą, galės pamiršti, kas yra instagramas - mama jį ištrins.
Iš pradžių Kaja išsigando ir labai stresavo, jai niekas neišėjo. Bet galiausiai susikaupė. Ji tikrai nenorėjo likti be instagramo paskyros. Tad jau šiandien šviesiaplaukė gebėjo įžiebti ir užgesinti šviesą burtų lazdelės gale, taip pat paleisti vandens srovę iš jos. Kiti kerai kartais pavykdavo, kartais ne. Kajai visai patiko, bet, žinoma, ji vis tiek norėjo namo. Tačiau liūdėjo dėl to, kad nesusikaupė anksčiau. Mokslo metai būtų labiau vykę, jeigu burti ji būtų pasistengusi ne dabar, o, pavyzdžiui, žiemą.
Transfigūruoti tai Kajai visai nesisekė, bet per koledžo vadovo pamokas mokinė viską rašėsi ir stengėsi sutelkti dėmesį. O pamokos apie drabužius pasirodė labai įdomios, nes juk drabužiai mergaitei patiko.
Kaja pasiėmė juodos medžiagos gabalėlį ir tada pamatė Nelanną. Tai buvo labai gerai besimokanti mergina iš Varno Nago, kurios pagalbos, tiksliau - darbo atlikimo už pačią Kają - pirmakursė prašė mokslo metų pradžioje.
- Labas! - tiesiog prišoko prie Nelannos Kaja. - Man jau išeina burti! Žiūrėk, parodysiu! Aguamenti! - mostelėjo į tolį.
Išsiveržė stiproka vandens srovė. Tačiau Kajos ta srovė neklausė. Ji pylė tiesiai į Nelanną.
- Oi! Oi! Atsiprašau! - bandė sustabdyti kerus Kaja, mosavo burtų lazdele, kol galiausiai viskas nurimo. Pirmakursė kaltai pažiūrėjo į varnanagę.

*

Neprisijungęs Badis Smudge

 • Burtininkas
 • ***
 • 126
 • Lytis: Vyras
 • Prekeivis
Badis sėdėjo suole ir mąstė. Mąstė apie tai, kaip atvyko į Hogvartsą, kaip jam buvo smagu atvykus. Taip jam bemąstant staiga prabilo profesorius. Pirmakursis išsigando. Pabudęs iš prisiminimų pakėlė akis į profesorių. Išklausęs profesoriaus kalbos, vaikis ėmė knistis apsiausto kišenėje. Po kiek laiko ištraukė iš jos mažą pergamento skiautelę kurioje buvo surašyti visi burtažodžiai. Pasidėjęs lapuką prieš save, ant stalo Badis nuėjo paimti skiautės medžiagos. Ją parsinešęs išsitraukė lazdelę ir nutaikė į objektą. Taip, balti marškiniai. Susikaupk...
- Cripero marškiniai! - Skiautelė tik pakilo ir nukrito ant stalo. - Cripero marškiniai! - Dabar skiautelė tik pasipurtė. Nagi, tu gali Badi. - Cripero marškiniai!!! - Ir štai. Vietoje skiautelės vaikis pamatė prieš save gulinčius baltutėlius marškinius. Badis jautėsi pavargęs. Man užteks. Jis pakilo ir ruošėsi eiti iš klasės. Kažkas sušuko:
- Ė, nepamiršk marškinių. - Pirmakursis  paėmė marškinius ir išėjo.
- Žinote, kaip mes sakome: "Paprastas lankininkas treniruojasi kol pataiko. Žvalgas...
- ...treniruojasi, kol niekada neprašauna", - užbaigė keliolika balsų.
Holtas mažumėlę susigėdęs šyptelėjo.
- A, kaip matau, jau girdėjot, - tarė.

*

Neprisijungęs Nelanna Light

 • Hilerė
 • ****
 • 374
Nelanna buvo gamtos vaikas, tad kiekviena akimirka, praleista lauke, jai teikė džiaugsmo. Kad ir dabar, atėjusi į profesoriaus pastatytą pavėsinę (o tai juk tikrai jo darbas, nes šios pavėsinės paprastai čia nebūna), galėjo iš apkabinti ir išbučiuoti. Kuo mažiau pamokų pilyje, tuo geriau.
Įsitaisiusi prie vieno mažesnių staliukų, varniukė išsitraukė iš kuprinės sąsiuvinį ir atsivertė praėjusios pamokos užrašus. Čia ji buvo susirašiusi profesoriaus padiktuotus burtažodžius, kurie naudojami norint medžiagos skiautę paversti į drabužį. Ji dar nespėjo išsirinkti, ką norėtų nuveikti pamokoje, kai prie jos atsirado Kaja iš Grifų Gūžtos. Ji prišoko taip staiga, kad atrodė, jog atkeliavo oru. Bet to tikrai negalėjo būti. Pirmiausia dėl to, kad Kaja dar pirmakursė, o keliavimo oru mokomasi sulaukus šešiolikos. Ir antra - Kaja tiesiog nesugebėtų to padaryti, net jei tai būtų pirmo kurso medžiagoje.
- Labas, Kaja! - pasisveikino Nelanna. Tačiau nespėjo susivokti, kai demonstruodama savo sugebėjimus grifiukė ją apliejo vandeniu.
Blogiausia dalis ta, kad pirmakursė nemokėjo sustabdyti savo paleistų kerų ir vanduo tiesiog žliaugė Nelannos apsiaustu.
- Kaip matau, tau jau neblogai sekasi! - pagyrė mergaitę. - Belieka išmokti kontroliuoti savo kerus ir viskas bus gerai.
Vis dar nenusprendusi, ką šiandien išburti, Nelanna paklausė:
- Gal norėtum, kad kažką tau išburčiau? Suknelę ar marškinėlius? Manau, kad profesorius neprieštarautų, jeigu pasiliktum tą daiktą. Primintų tau Hogvartsą atostogų metu.

*

Neprisijungęs William Turner

 • I kursas
 • *
 • 5
 • Taškai:
 • Lytis: Vyras
William nusekė paskui profesorių į lauką. Labai apsidžiaugė pamatęs, kad profesoriaus išburtoje pavėsinėje yra staliukų ir vienišiams. Jaunasis varnanagis išsirinko vieną, toliausiai nuo visų ir prisėdo. Profesoriui baigus pasakoti, William nusigando. Jis dar nemoka burti ! Tiksliau, jokie burtai jam dar normaliai nesigauna. O dabar dar reikės iš medžiagos atraižų kurti drabužius. Na, bet teks pabandyti, pamanė jis. Jis stebėjo klasioką, kuriam jau šis tas pavyko, ir nutarė pamėginti pats. Wripero kojinės! Nieko neįvyko. Jis pamėgino burtažodį dar kartą, ir dar kartą, ir dar kartą. Netrukus pirmakursis rankose laikė kojinių porą ir labai savimi didžiavosi.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 1 metus sukūrė William Turner »

*

Neprisijungęs Kaja Adams

 • VI kursas
 • *
 • 467
 • Taškai: 10
Kaja galvojo, kad Nelanna vis tiek kažkiek supyks, jog taip atsitiko, tačiau varnanagė visai nesupyko ir tai maloniai nudžiugino pirmakursę. Kaip tik, vyresnėlė pagyrė mergaitę, pasakė, kad jai belieka išmokti kontroliuoti kerus ir viskas bus gerai. Tokie žodžiai labai padrąsino grifę ir jos veide atsirado plati šypsena. O tokia nuoširdi ir didelė šypsena šioje mokykloje šviesiaplaukės veidą papuošdavo retai.
- Bet aš tikrai labai atsiprašau, kad tave apliejau, - surimtėjusi pasakė. - Norėčiau, kad man ką nors išburtum! Man labai patinka drabužiai! O tau patinka drabužiai? - domėjosi. - Na, jeigu primintų Hogvartsą...
Vienuolikmetė susimąstė. Ji nebuvo tikra, ar norėtų, jog kas nors atostogų metu jai trukdytų naudotis internetu ir primintų mokslus. Tačiau juk drabužis galės gulėti spintoje. Kuo tai trukdys?
- Gal tada kokią raudoną suknelę, kurioje būtų ir auksinės spalvos? - svarstė.

*

Neprisijungęs Nelanna Light

 • Hilerė
 • ****
 • 374
Nelanna matė, kaip Kaja susikrimto ją apliejusi, tad suskubo patikinti, kad viskas gerai.
- Nesijaudink, man nieko nenutiko, - nusišypsojo grifei. - Štai, žiūrėk, viskas lengvai sutvarkoma.
Varniukė išsitraukė iš apsiausto kišenės burtų lazdelę ir išsibūrė šilto oro srovę. Ją nukreipė į sušlapusius drabužius ir jie neilgai trukus vėl buvo sausi.
- Aš labai daug dėmesio neskiriu drabužiams, man svarbu tiesiog patogiai jaustis. O tau tikriausiai patinka suknelės? Pabandysiu išburti tau ką nors, nors nesu tikra, ar man gerai pavyks. Ir aš pati nesu labai įgudusi transfigūracijoje, kaip ir kerėjime.
- Cripero suknelė! - Nelanna nežinojo, ar kartu turi pasakyti ir norimą spalvą, bet suknelė išėjo mėlyna. - Ak, norėjai raudonos. Pabandysiu pakeisti spalvą.
Nelanna susikaupė ir dar kartą panaudojo kerus, tik šį kartą spalvos pakeitimo:
- Coloritus raudona, - varniukei pasakius kerus, po akimirkos suknelė išties buvo raudonos spalvos.

*

Neprisijungęs William Turner

 • I kursas
 • *
 • 5
 • Taškai:
 • Lytis: Vyras
Nudžiugintas savo sėkme William nuskubėjo pasiimti dar medžiagos atraižų. Nusprendė pamėginti išburti šaliką, ir pakeisti jo spalvą. Tikėdamas savo sėkme Varnanagis mostelėjo lazdele - Wripero šalikas ! - ir prieš jį ant stalo atsirado murzinai gelsvos spalvos šalikas. Stipriai susikaupęs, William mintyse įsivaizdavo kad tas ant stalo gulintis šalikas yra sodriai tamsiai mėlynos spalvos. Coloritus mėlyna! Vaikino širdis daužėsi, jis bijojo pramerkti akis. Tačiau veltui - jo šalikas tapo Varno Nago herbo spalvos. Tai jį labai įkvėpė - pirmieji kerai kai jis nieko nesugadino ar nesusprogdino!

*

Neprisijungęs Kaja Adams

 • VI kursas
 • *
 • 467
 • Taškai: 10
Kaja susižavėjusi stebėjo, kaip Nelanna išdžiovina savo drabužius.
- Na, čia tai tikrai geras, - tarė mergaitė. - Man labai patinka suknelės! - linksmai atsakė. - Patinka ir vasarinės. Pavyzdžiui, rožinės ir mėlynos su gelytėmis. Ir patinka šventinės su blizgučiais, - pasakojo.
Grifė ir vėl stebėjo, kaip varnanagė būrė.
- Jėga! Kaip tau taip pavyksta? Aš tikrai taip niekada nemokėsiu, - dabar balsas nuskambėjo jau ne taip linksmai.
Kaja apžiūrinėjo suknelę. Galbūt Kalėdoms galėtų tokią apsirengti, nes juk Kalėdoms labai tinka raudona spalva. Kaip ir auksinė.
- O kokių nors auksinės spalvos ornamentų ar išeitų išgauti? - paklausė. - Žinai, Grifų Gūžta turi kaledines spalvas, - pasidalino savo pastebėjimais.

*

Neprisijungęs Nelanna Light

 • Hilerė
 • ****
 • 374
Nelanna šypsojosi klausydama, kaip Kaja stebisi jos transfigūracijos sugebėjimais. Nenorėjo išsiduoti, kad dar visai neseniai ir jai pačiai nelabai kas pavykdavo. Tik pastaruoju metu, kai su draugėmis ėmė dažniau praktikuotis, pavyko prasilaužti.
- Žinai, labai daug ką reiškia tinkamas nusiteikimas, - bandė paaiškinti mergaitei. - Naudojant bet kokius kerus, jų veiksmingumas ir rezultatas geresnis tuomet, kai mintyse gerai įsivaizduoji, ką nori atlikti. Tarkim, jeigu nori paversti medžiagos skiautę į suknelę, turi gerai įsivaizduoti tą virsmą. Tas pats ir su vandens išbūrimu - jei įsivaizduosi, kaip iš lazdelės išsiveržusi vandens čiurkšlė gražiai nuvinguriuoja link indo, ugnies ar kito tikslo, taip ir atsitiks realybėje.
Nelanna ir pati buvo atkreipusi dėmesį, kad išburtoje suknelėje trūko auksinių motyvų. Ji dar kartą nukreipė lazdelę į suknelę ir ištarė:
- Graficus Painto auksiniai ornamentai! - suknelės atlankas pasidabino gražiomis pynėmis, panašiomis į augalus ir gėlių žiedus. Varniukė padavė patobulintą suknelę Kajai. - Tikiuosi, kad patiks. Ir taip, geras pastebėjimas apie Kalėdines spalvas!

*

Neprisijungęs Kaja Adams

 • VI kursas
 • *
 • 467
 • Taškai: 10
Nelanna sakė mergaitei tai, ką jai yra ne kartą minėję profesoriai. Tačiau įprastai Kaja panašių kalbų visai nesiklausydavo, bet dabar ji išgirdo varnanagės tariamus žodžius ir į juos įsiklausė. Jautėsi padrąsinta. Nutarė, kad gal net reikės nueiti į kokią atokesnę vietelę mokykloje ir pabandyti įsivaizduoti viską taip, kaip pasakojo vyresnėlė.
- Gal ir pabandysiu, - pasakė.
Tuomet grifė stebėjo, kaip Nelanna papuošė suknelę auksiniais ornamentais.
- Ačiū! - padėkojo čiupinėdama suknelę.
Stebėjosi, jog taip iš niekur gali imti ir atsirasti drabužis. Svarstė, kurie jos papuošaliukai derėtų prie šitos suknelės. Susiraukė, nes tie auksiniai, kaspinėlio formos, buvo ne kur kitur, o būtent pas transfigūracijos profesorių. Gal iki Kalėdų atiduos, pamanė mintyse.

*

Neprisijungęs Badis Smudge

 • Burtininkas
 • ***
 • 126
 • Lytis: Vyras
 • Prekeivis
Koridoriuje Badis sustojo. Palauk, juk negaliu išeiti vidury pamokos. Jis apsisuko ir grįžo į klasę. Klestelėjęs suolan pabandė prisiminti koks burtažodis kokį rūbą išburia. Deja, kad ir kaip stengėsi, to padaryti nepavyko. Vaikinas nusiminė. Jį apėmė neviltis. Nuliūdęs Badis išsėdėjo gal dvidešimt minučių. Staiga prisiminė, kad turi vadovėlį. Vaikis atsivertė Transfigūracijos vadovėlio puslapį apie rūbų transfigūravimą. Greitai susirado tuos burtažodžius. Jie buvo tokie:

Wripero: Iš medžiagos ištransfigūruoja nedidelį drabužį. Tokį kaip kepurė, šalikas, kojinės ir panašiai. Kartu su kerais reikia pasakyti ir drabužio pavadinimą.
Cripero: Ištransfigūruoja sudėtingesnį rūbą. Suknelę, kelnes, marškinėlius ir panašiai. Su kerais reikia pasakyti ir rūbo pavadinimą.
Hreinpero: Didesniems rūbams skirti kerai. Tokiems kaip striukės, megztiniai, paltai. Su kerais reikia sakyti ir drabužio pavadinimą.
Coloritus: Keičia medžiagos ar kokio daikto spalvą.
Graficus Painto: Kartu su kerais reikia ištarti ir tai, ką norėtumėte nupiešti. Kerai palieka paveikslėlį ant drabužio.
Graficus: Šie kerai palieka užrašą ant drabužio. Kartu su kerais reikia ištarti tai ką norite užrašyti.

Vaikinas nukreipė lazdelę į skiautę medžiagos.
- Hreinpero liemenė! - Nieko. - Hreinpero liemenė!! - Iš antro karto pavyko graži liemenė. - Hreinpero švarkas! - Puikiausias švarkas gulėjo ant Badžio stalo. Tai užmotyvavo berniuką. - Cripero kostiuminės kelnės. - Štai kelnės. Moksleiviui net nebereikėjo šaukti.
- Žinote, kaip mes sakome: "Paprastas lankininkas treniruojasi kol pataiko. Žvalgas...
- ...treniruojasi, kol niekada neprašauna", - užbaigė keliolika balsų.
Holtas mažumėlę susigėdęs šyptelėjo.
- A, kaip matau, jau girdėjot, - tarė.

*

Neprisijungęs Auris Senkleris

 • Apsigynimo nuo juodosios magijos profesorius
 • *
 • 1906
Gal todėl, kad visi dirbo kaip reikiant pamoka prašvilpė labai greitai. O galbūt Senkleriui labai patiko sėdėti lauke, kur švietė saulė. Kaip ten bebuvo pamoka ėjo į pabaigą ir jis ėmė vaikštinėti ir žiūrinėti ką kas išbūrė. Šyptelėjo Kajai ir Nelannai. Jam atrodė, kad ši draugija Grifei bus tikrai į naudą. Pati Varno Nago mokinė jo nuomone padarė tikrai didelę pažangą transfigūracijos srityje ir jam tai patiko. Daugeliui sekėsi kerėti. Net pirmakursiams visai gerai. Taigi dėl mokinių sėkmės jausdamasis visai patenkintas atsisveikino su jais. Surinko visus nepasiimtus rūbus ar nepanaudotas medžiagos skiautes ir sudėjo į dėžę. Tada patraukė į pilį. Pavėsinę dar paliko stovėti. Nes buvo likusios dar kelios pamokos iki mokslo metų pabaigos. Ir jis neabejojo, kad jie čia dar apsilankys ir pasimokys.