0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Arwen Evenstar

 • Hogvartso direktorė & Kerėjimo profesorė
 • *
 • 184
 • Lytis: Moteris
 • miau
  • Sparnuota
Rugsėjis ėjo į pabaigą. Oras jau buvo atšalęs ir jautėsi, kad vasara jau senokai baigėsi. Dar buvo saulėtų dienų ir Arwen jomis labai džiaugėsi. Šviečiant saulei buvo nepaprastai malonu pasivaikščioti palei ežerą ir pamiške, stebėti nepaprastus magiškus augalus ir tik tose vietose gyvenančius gyvūnus. Pasivaikščiojimai burtininkei buvo gera proga surikiuoti mintis, apgalvoti naujausias aktualijas ir priimti sprendimus.
Į savo pamoką profesorė atėjo kaip tik po vieno iš tokių pasivaikščiojimų. Ji dar nebuvo visiškai sugrįžusi iš savo minčių pasaulio, kai pradėjo rinktis mokiniai. Sulaukusi, kol klasė užsipildys, ji tarė:
- Šiandien virsime spalvos keitimo eliksyrą. Jis nėra dažnai panaudojamas, bet sumanūs burtininkai randa būdų, kur jį pritaikyti. Eliksyras veikia tiek su žmonėmis, tiek su gyvūnais. Palaisčius juo augalą, jokio poveikio nebūtų. Eliksyro receptą rasite vadovėlio 127 puslapyje.
Davusi užduotį, profesorė grįžo prie savo stalo, išsitraukė pergamentų šūsnį ir ėmė vieną po kito skaityti.

Pamoka vyksta rugsėjo pabaigoje, tad tai nėra pirma mokslo metų pamoka. Mokiniai jau virė įvairiausius eliksyrus ir turėjo teorinių pamokų. Jei reikia, ankstesnių neaprašytų pamokų temas galite sugalvoti patys.

Eliksyro receptas:


Citata
1. Smulkiai supjaustykite 2 peletrūnų stiebus.
2. Sumaišykite juos su 20 ml beržų sulos.
3. Užkaiskite katilą ir, keletą minučių pavirus vandenį, įdėkite gautą mišinį. Vanduo neturi būti verdantis.
4. Vandeniui nusidažius žalia spalva, įdėkite žiupsnelį vienaragio rago miltelių. Gerai išmaišykite, kad spalva išnyktų ir viralas taptų bespalviu.
5. Gerai sugrūskite pasirinkto augalo žiedą, kad ištrykštų sultys. Panaudotus žiedus labai smulkiai supjaustykite ir kartu su sultimis įdėkite į katilą.
6. Viralą maišykite tol, kol jis taps tokios spalvos, kokios žiedus įdėjote.

Išgėrus eliksyrą, žmogus ar gyvūnas nusidažo pasirinkta spalva (norint geltonos spalvos, gali būti naudojamas narcizas arba medetka, norint mėlynos - šalavijas ar vilkdalgis ir panašiai). Jos intensyvumas ir nudažyto kūno plotas priklauso nuo išgerto eliksyro kiekio.

Eliksyrą galima naudoti ir kaip kito gaminio sudedamoji dalis.

Receptą pateikiu tam, kad visi, virdami eliksyrą, naudotumėte tas pačias dalis ir jas apdorotumėte vienodai. Tačiau tai nereiškia, kad turite aprašinėti kiekvieną recepto žingsnį. Jeigu nepaminiu, kad galite išbandyti eliksyrą, nereiškia, kad to negalima daryti. Galite vieną postą skirti eliksyro virimo aprašymui, o du - jo panaudojimui. Ką rašyti, renkatės patys.

Bent 3 postai. Pamoka iki kovo 25 d.
Prieš rašant pamokoje, nepamirškite perskaityti papildomos informacijos apie mano pamokas.

*

Neprisijungęs Eion Faolán Bláán Breathnach

 • VI kursas
 • *
 • 799
 • Taškai:
 • Su kuo sutampi, tuo ir pats tampi.
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #1 Prieš 1 metus »
Nuo pat tos kerėjimo pamokos, kai pasišnekėjo su Gruode, Eion per nuodų ir vaistų pamokas tiesiog drebėdavo iš baimės. Nueiti į profesorės Evenstar kabinetą ir pasakyti, kad kažkas muša mokinį, būtų baisu. Prieiti prie jos per pamoką - jau visai kas kita. Ką gali žinoti, gal Gruodė tai jau padarė? O gal ieško progos pas direktorę nusivesti ir jį patį? Be to, ir pati Evenstar nekvaila - jau turėjo pastebėti sužalotą antrakursio veidą. O gal jau parašė į Airiją su siaubu pagalvojo Eion sėdėdamas klasės gale. Užteko jam ir Levinso, kuris staiga sugalvojo susirūpinti, kas vyksta su bjauriausiu mokiniu mokykloje.
Bet kol kas sekėsi visai neblogai. Eion, žinoma, ir toliau neturėjo kantrybės eliksyrams, bet dabar pradėjo ruoštis dar vienam. Bet kuriam kitam profesoriui būtų rėžęs į akis, koks nenaudingas šios pamokos eliksyras, bet direktorę berniukas gerbė. Na, žinoma, ir nenorėjo kristi į akis. Geriau jau tyliai dirbti.
Atsivertęs vadovėlį iš karto perėjo prie antro žingsnio, bet buvo smalsu, ar skystis skanus. Nepagalvojo, kad neaiškių dalykų ragauti negalima - tokio daikto kaip sula Eion nebuvo girdėjęs. Taigi išsitraukė buteliuką su šiuo skysčiu ir užuot supylęs jį ten, kur reikia, atsargiai paragavo. Nelabai skanu, bet būna ir blogiau. Eion paslapčia nusišypsojo.
Visi mes norim būti įdomūs, svarbūs ir reikalingi, ar ne? Ypač tiems, kurie mums patiems yra įdomūs, svarbūs ir reikalingi. Ką daryti, jeigu taip nėra? Gana paprasta: išmok būti neįdomus, nesvarbus ir nereikalingas. Išmok dėl to nesijausti blogai. Išmokus gyvenimas pasidaro žymiai paprastesnis. Taip spėju, nes buvimas niekam neįdomiu, nesvarbiu ir nereikalingu padaru vis dar skaudina. Bet aš mokausi. Galbūt vieną dieną galėsiu žodžius patvirtinti ar paneigti.

*

Neprisijungęs Alanas Senkleris

 • Magizoologas
 • *****
 • 1045
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #2 Prieš 1 metus »
Alanas sėdėjo suole kartu su Milu. Nuodai ir vaistai Tebebuvo baisus dalykas. Kuris kėlė problemų. O gal reiktų sakyti, kad keltų, jeigu jis dar domėtųsi savo pažymiais ar laukiančiais egzaminais. Aišku čia neišsišokdavo. Juk pamoką vedė direktorė. Bet kartais pagalvodavo, kad gal ir nieko būtų, jeigu būtų išmestas iš mokyklos. Tada taptų laisvas ir galėtų traukti kur patinka. Ir visgi sėdėjo suole ramiai ir galvojo kaip čia padaryti bent pakenčiamą viralą. Kažkada padėjo Juzefas. Kurio dėka išlaikė VML egzaminą. Bet kaip išlaikys VSMT? O čia jau buvo klausimas. Pagalbos prašyti pas Juzefą neketino.
Pagaliau Alanas pradėjo. Pjaustė kažkokius neaiškius stiebus. Nusprendė tiesiog mėgdžioti draugelį, kuriam šitas reikalas sekėsi kur kas geriau. Bet jam labai greitai pabodo pjaustyti tuos stiebus. Vaikinas pakėlė akis nuo darbo. Pradėjo dairytis. Pamatė Gruodę. Ir prisiminė tai, ką jam vieną dieną išrėžė Roberta. Užvakar ji pasakė, kad Milanas iš jos šaiposi.
Citata
Noriu užduoti tau vieną klausimą.
Parašė ant popiergalio skiautės ir pastūmė jam. Milanas toliau tvarkėsi su savo eliksyru. Atrodė susikaupęs.
- Kas yra? Negaliu dabar atrašinėti ir skaityti.

*

Neprisijungęs Gruodė Rimeikaitė

 • Burtininkė
 • ****
 • 451
 • Personažas priklausė Alanas Senkleris
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #3 Prieš 1 metus »
Šiandien Gruodė buvo neblogai nusiteikusi. Vakar buvo mamos gimtadienis. Gruodė nusiuntė jai dovanėlę. O iš namų gavo visą siuntinį mamos kepinių. Buvo tik gaila, kad negalėjo mamos pasveikinti gyvai. Juk buvo mokykloje.
Šiandien mergina jautėsi tikrai gerai, tik truputį ilgėjosi namų. Ir tie kvaili aukštakulniai vis dar nepasidavė. Ir jai nepatiko su jais vaikščioti. Bet taip bent jau atrodė aukštesnė. Todėl bandė tuos batus pakęsti.
Sėdėdama suole ir besiruošdama pradėti suprato, kad šiandien jai visai nesinorėjo dirbti vienai. Todėl vos išsikrausčiusi viską ant suolo susikrovė atgal ir priėjo prie Eion. JO rankoje buvo kažkuris iš buteliukų ir jis iš jo atsigėrė. Ji sustingo, nes išsigando.
- Ką čia darai? - Paklausė. Tada pagalvojo, kad jis juk tikrai neimtų į burną kažko neaiškaus. Ko nors pavojingo. Juk turėtų žinoti kas ten buvo. Todėl apsiramino ir įsitaisė šalia Eion toje vietoje, kur jie vis sėdėdavo praeitais metais.
- Sveikas. - Džiugiai pasisveikino su juo. Ir vėl iš kuprinės pradėjo traukti daiktus. Tai darydama išėmė dėžutę su mamos sausainiais.
- Nori sausainio? Jei dar nespėjai pradėti virti eliksyro ir išsipurvinti rankų. - Paklausė.

*

Neprisijungęs Eion Faolán Bláán Breathnach

 • VI kursas
 • *
 • 799
 • Taškai:
 • Su kuo sutampi, tuo ir pats tampi.
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #4 Prieš 1 metus »
Vos tik nusprendė, kad skonis gal net ir visai neblogas, išgirdo smerkiantį klausimą. Bet ne tai buvo svarbiausia. Bėda ta, kad tai buvo Gruodė. Būtent to Eion bijojo labiausiai. Laimei, netrukus ji nustojo pamokslauti ir pasisveikino. Regis, neketino kalbėti apie sužeidimus ir tai, kad galbūt reikėtų dabar pat nueiti pas direktorę. Tai šiek tiek nuramino, tačiau iki galo atsipalaiduoti nepavyko - atrodė, kad bet kada gali tekti pradėti ieškoti būdų išsisukti nuo ėjimo kalbėtis su profesore.
- Aš... - pasiūlymas paragauti sausainių sutrikdė. Žinoma, norėjosi, tačiau kartu buvo drovu. Vis dėlto pakėlęs akis į Gruodę Eion pratarė: - Aha, ačiū...
Nejaukiai paėmė sausainį ir paragavo. Nusišypsojo Gruodei ir permetė akimis receptą. Neįsivaizdavo, kas tie peletrūnai, bet pasirausęs atsargose rado tokius daiktus ir paėmęs du iš jų bet kaip supjaustė. Kadangi atrodė, kad jau užgaišo, pradėjo skubėti. Stiebai tikrai nebuvo supjaustyti smulkiai, o ir sulos kiekio nematavo, įpylė bet kiek, ir tiek.
Užkaitęs katilą ir laukdamas, kol vanduo užvirs (beskubėdamas perskaitė, kad jis turi būti verdantis) galvojo, ar reikėtų ką nors bandyti pasakyti Gruodei. Ji priėjo pirma, tad pasielgė draugiškai, ar ne?
- Kaip manai, ar naudosi šitą eliksyrą? - galiausiai paklausė. Vanduo pamažu pradėjo burbuliuoti, tad Eion vis labiau nekantravo, kada galės pratęsti darbą.
Visi mes norim būti įdomūs, svarbūs ir reikalingi, ar ne? Ypač tiems, kurie mums patiems yra įdomūs, svarbūs ir reikalingi. Ką daryti, jeigu taip nėra? Gana paprasta: išmok būti neįdomus, nesvarbus ir nereikalingas. Išmok dėl to nesijausti blogai. Išmokus gyvenimas pasidaro žymiai paprastesnis. Taip spėju, nes buvimas niekam neįdomiu, nesvarbiu ir nereikalingu padaru vis dar skaudina. Bet aš mokausi. Galbūt vieną dieną galėsiu žodžius patvirtinti ar paneigti.

*

Neprisijungęs Gruodė Rimeikaitė

 • Burtininkė
 • ****
 • 451
 • Personažas priklausė Alanas Senkleris
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #5 Prieš 1 metus »
- Taip, aišku tu. - Nusišypsojo. O tada pagaliau pradėjo darbuotis.
- Nežinau. Neįsivaizduoju kam man to galėtų reikėti. Bent jau dabar nešauna į galvą. O tu? - Matė, kad Eion kaip visada nepasižymėjo kruopštumu gaminant. Tik dabar jau nekomentavo to.
- Gal ir smagu turėtų būti išbandyti kai baigsiu gaminti. Ar tu išdrįstum nueiti į kokią pamoką nusidažęs kokia nors spalva? - Šyptelėjo. Tada sumaišė sulą ir stiebus. Ir dirbo toliau. Pati tai turbūt nedrįstų eiti į pamoką nuo eliksyro kokia nors spalva nusidažiusiu veidu. Rudaplaukei ir taip dėmesio buvo per akis. Todėl žinojo, kad tikrai to nepadarytų.
Eliksyras nusidažė žaliai ir ji įbėrė miltelių. Šis viralas merginai atrodė gana lengvai pagaminamas.
Bemaišant puodą paskendo mintyse. Užsigalvojo apie neseniai praėjusią kerėjimo pamoką. Čia pat juk buvo direktorė. Jie turėjo progą pasikalbėti. Bet ji prisiminė ir tai, ką buvo sakiusi Eion. Kad tai padarytų tik tada, jei pats norėtų. Kad daugiau neragins Eion su kuo nors kalbėtis apie tai, kas jam atsitiko per vasarą. Nežinojo ar taip reikia elgtis. Gal reikėtų dar apie tai pašnekėti. Pastūmėti jį kažkam pasipasakoti. Bet nebuvo tikra ar tai būtų geras sprendimas. Pati nusprendė niekam nieko neaiškinti. Nes juk nieko tikro nežinojo.

*

Neprisijungęs Eion Faolán Bláán Breathnach

 • VI kursas
 • *
 • 799
 • Taškai:
 • Su kuo sutampi, tuo ir pats tampi.
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #6 Prieš 1 metus »
Kol Gruodė nekalbėjo pavojingomis temomis, tol viskas buvo gerai. Na, blogai buvo nebent tai, kad nesisekė virti eliksyrą, tačiau šitoje vietoje Eion tikrai nepersistengė. Nors buvo jau antrame kurse, vis dar buvo visiškai įsitikinęs, kad nėra skirtumo, kaip supjaustysi ar susmulkinsi kokias nors kojeles, stiebus ar dar kokias nesąmones. Taigi stengėsi dirbti ne kruopščiai, o greitai.
- Puiki idėja! Būtinai taip nueisiu į kitą žiobarotyros pamoką, - patenkintas pratarė ir sugrūdo šalavijo žiedus. Taip, būtinai nueis mėlynas ir taip dar labiau suerzins nemėgstamą profesorių.
- Kaip manai, kad nutiks, jeigu panaudosi blogai pagamintą eliksyrą? - nerūpestingai paklausė, nors viduje juto, kad yra šiek tiek baisu. Puikiai žinojo nesąs gabus nuodams ir vaistams (nė už ką nebūtų pripažinęs, kad trūksta ne gabumų, o pastangų), tad ką gali žinoti.
Žiedus grūsti buvo sunkiau nei berniukas tikėjosi, kad nutiko tai, ko ir reikėjo tikėtis - galiausiai prarado kantrybę. Pasiėmė vadovėlį ir kaukštelėjo per žiedą vildamasis, kad taip jį sutrins. Garsas buvo neblogas, tad baugiai pažvelgė į direktorę. Deja, nuotaika jau buvo subjurusi - pernelyg nesisekė.
- Čia. Yra. Nesąmonė! - suburbėjo. Sulčių beveik neišgavo, o žiedus pjaustyti tingėjo, tad tiesiog viską sumetė į katilą. Viralas iš karto pradėjo burbuliuoti ir taškytis, tačiau Eion nekreipė dėmesio.
Visi mes norim būti įdomūs, svarbūs ir reikalingi, ar ne? Ypač tiems, kurie mums patiems yra įdomūs, svarbūs ir reikalingi. Ką daryti, jeigu taip nėra? Gana paprasta: išmok būti neįdomus, nesvarbus ir nereikalingas. Išmok dėl to nesijausti blogai. Išmokus gyvenimas pasidaro žymiai paprastesnis. Taip spėju, nes buvimas niekam neįdomiu, nesvarbiu ir nereikalingu padaru vis dar skaudina. Bet aš mokausi. Galbūt vieną dieną galėsiu žodžius patvirtinti ar paneigti.

*

Neprisijungęs Vega Dellal

 • VII kursas
 • *
 • 325
 • Taškai:
 • Baigę aukštąjį mokslą, apvalūs kvailiai tampa daugiakampiais.
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #7 Prieš 1 metus »
  Vega sėdėjo nuodų ir vaistų pamokoje. Išgirdusi pamokos temą ji susidomėjo. Apie spalvos keitimo eliksyrą varniukė nieko nebuvo girdėjusi, todėl nekantravo jį pagaminti. Taip, šis dalykas varniukei tikrai nesisekė, tačiau tai dar nereiškia, kad ji jo nemėgo. Mergaitė mėgo gaminti eliksyrus bei juos išbandinėti. Kai jie pagaminti teisingai, žinoma.
  Varniukė pradėjo gaminti. Ji smulkiai supjaustė du pelėtrūnų žiedus. Tada pradėjo matuoti tinkamą kiekį tos sulos. Ji atidžiai recepto neperskaitė, todėl buvo visiškai tikra, kad reikia ne dvidešimt, o trisdešimt mililitrų. Atidžiai ar kelis kartus recepto ji tikrai neskaitė. Tada ji užkaito katilą ir po kelių minučių supylė mišinį.
  Varniukė nustebo, kad jis pasidarė juodas kaip naktis ir pradėjo įtartinai burbuliuoti. Bet juk aš viską teisingai padariau. Taip tikriauisai ir turi būti. Pagalvojo varniukė ir rami gamino toliau.
– Man rodos, paskutinį kartą kažką pajutau – lyg kas padus kutentų.
– Tikriausiai per maži sportbačiai, Roni Poni, – metė praplaukdama Hermiona.

*

Neprisijungęs Gruodė Rimeikaitė

 • Burtininkė
 • ****
 • 451
 • Personažas priklausė Alanas Senkleris
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #8 Prieš 1 metus »
- Į žiobarotyrą? O gal nereikia? - Ji matė kas dėjosi per vieną iš Juzefo pamokų. Ir jai visai nepatiko tai, ką ten išvydo. Nei tos muštynės. Nei kaip jai pasirodė kažkoks profesoriaus abejingumas. Ji prisiminė kaip aną sykį jis šaukė ant Eion. Gal jis ir prisidirbo, bet gi buvo sužeistas. Tai juk negerai. Galvojo. Dabar pradėjo jaudintis kas bus, jei dėl jos pasiūlymo Eion išties nudroš į pamoką nusidažęs. O tada Juzefas labai ant jo supyks ir vėl pradės šaukti ar panašiai. Tada pasakyčiau, kad tai mano sumanymas. Na, bet bent jau gerai, kad su tokiu eliksyru kaip jo pagamintas nieko nebus. Pagalvojo. Jis jo negers.
- Apsinuodysi Eion. Arba išbers odą. Arba atsiras žaizdų. Arba nusidažysi kokia spalva ir jos nepanaikins paprastas priešnuodis. Priklauso nuo to kur suklydai gamindamas. - Pasakė visišką teisybę. Tokio eliksyro, kokį darė jis gerti negalima. Pamanė.
Mergina pradėjo galvoti kaip čia iš šalavijo žiedų išspausti sultis. Jie neatrodė sultingi, juk nebuvo kokie vaisiai ar panašiai. Juos spaudžiant galėjai sutraiškyti pačius žiedus ir negauti sulčių nei lašelio.
- Eion, juk jie maži. Su knyga tik juos sutraiškai ir viskas. Ar dar turi žiedų? Pabandyk gal juos grūsti su mažu šaukšteliu. Tik reikės smarkiai paspausti. Ir gal pabandyk primažinti ugnį, tada gal eliksyras nustos taip burbuliuoti. - Ji pabandė pati. Buvo nemažai terliojimosi. Ir tų sulčių gavosi ne tiek ir daug. Bet kiek jau buvo tiek. Tada ji supjaustė žiedų liekanėles ir viską supylė į katilą. Maišė, kol pagaliau eliksyras pasidarė mėlynas.

*

Neprisijungęs Alanas Senkleris

 • Magizoologas
 • *****
 • 1045
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #9 Prieš 1 metus »
- Puiku. Tada klausyk. Žinau, kad negražiai elgiesi su Gruode. Jei tai kartosis pasigailėsi. - Pasakė taip, kad girdėtų tik čia pat sėdintis Milanas. Tada, kad kartais direktorė neatkreiptų dėmesio į tai, kad jis nedirba pradėjo toliau mėginti kurpti tą eliksyrą. Pamiršo įdėti sulos. Vietoj jos subėręs stiebus įbėrė gerą saujelę vienaragio rago miltelių. Eliksyras tuojau pat pradėjo smarkiai garuoti. O Senkleris mintyse ėmė keiksnoti šitą kvailą pamoką. Užmetęs akį į receptą suprato kas negerai ir pabandė taisyti padėtį. Įpylė sulos. Rezultatas nedžiugino. Eliksyras nustojo garuoti. Bet pradėjo keistai tirštėti. Kaip po galais taip gali būti? Koks skirtumas kada kokį ingredientą dėti? Niršo.
- O, tai gal duosi sąrašą kuriuos žmones užkabinti galiu ir kurių ne?
- Kuo ji tau kliūna? - Pokalbis su Milanu tikrai netaisė padėties. Jo eliksyras kažkodėl pasidarė nebe skystu. Iš jo liko kruvelė miltelių ant katilo dugno. Alanas nustūmė tą šlamštą šalin. Juk bandė, tai niekas negalės jo kaltinti dėl to, kad nedirbo pamokoje.
- Kuo ji man kliūna? Nori, kad pradėčiau vardinti?
- Nesvarbu. Vienaip ar kitaip palik ją ramybėj.

*

Neprisijungęs Eion Faolán Bláán Breathnach

 • VI kursas
 • *
 • 799
 • Taškai:
 • Su kuo sutampi, tuo ir pats tampi.
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #10 Prieš 1 metus »
Eion kilstelėjo antakius. Žinoma, Gruodė buvo gera mokinė, kuri nenori erzinti profesorių. Bet pati pasiūlė idėją nusidažius nueiti į kurią nors pamoką? O kuo netinka tas kvailys profesorius Levinsas? Klastuolis jo nuoširdžiai nemėgo, tad jeigu yra tokiam poelgiui tinkama pamoka, tai tikrai yra žiobarotyra. Į profesorės Keit pamoką jis tikrai taip neis.
- Aš pagalvosiu, - abejingai pratarė Eion. Tiesą sakant, jo eliksyro geriau nė nebandyti. Tuo labiau, kad Gruodė pateikė visokių baisių scenarijų, kas nutiktų, jeigu jis taip ir padarytų.
- Gal būtų gerai. Galėčiau gulėti ligoninėje, ir prie manęs niekas nelįstų, - liūdnai sumurmėjo klastuolis. Iš tiesų tai skambėjo kaip nuostabus planas.
Varno Nago atstovei, žinoma, sekėsi puikiai, tad Eion žiūrėjo, kaip ji dirba, ir juto kažką panašaus į pavydą. Na, bet jis tikrai nepersistengs. Nuodai ir vaistai pernelyg sudėtinga. O gal jis pernelyg kvailas.
- Nežinau. Gal ir turiu, - abejingai tarstelėjo ir išsitraukė kažkokius žiedus. Jie buvo visai kitokie nei ankstesni, bet paėmęs šaukštelį vis tiek pradėjo grūsti. Sekėsi šiek tiek geriau, bet vis tiek sunkiai. Ne, šitas dalykas tikrai nejam.
- Man nusibodo, - suburbėjo sumetęs naujuosius žiedus į katilą. Kad viską daro nebe pagal receptą, nė nesusimąstė.
Visi mes norim būti įdomūs, svarbūs ir reikalingi, ar ne? Ypač tiems, kurie mums patiems yra įdomūs, svarbūs ir reikalingi. Ką daryti, jeigu taip nėra? Gana paprasta: išmok būti neįdomus, nesvarbus ir nereikalingas. Išmok dėl to nesijausti blogai. Išmokus gyvenimas pasidaro žymiai paprastesnis. Taip spėju, nes buvimas niekam neįdomiu, nesvarbiu ir nereikalingu padaru vis dar skaudina. Bet aš mokausi. Galbūt vieną dieną galėsiu žodžius patvirtinti ar paneigti.

*

Neprisijungęs Alanas Senkleris

 • Magizoologas
 • *****
 • 1045
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #11 Prieš 1 metus »
- Neaiškink. Darysiu ką norėsiu. Ta bjauri mergiotė... Kaip išvis gali su ja trintis? Ar tai todėl, kad ji verda tavo gyvūnams eliksyrus? Kaip į ją galima žiūrėti iš arti? Aš...- Ką ten toliau jis pliauškė Alanas neklausė. Pajuto tik, kad ištiesė ranką. Joje sugniaužė šaukštą kuriuo reikėjo maišyti savo eliksyrą. Pasėmė miltelių, kurie graudžiai gulėjo katilo dugne ir šveitė juos Milanui į veidą.
- Pažiūrėsim koks dabar pats būsi gražuoliukas. - Niūriai pasakė. Ir tada, kai paliko šaukštą ramybėje ir kai viskas buvo atlikta pasibaisėjo savo veiksmu. Juk tas nepavykęs eliksyras galėjo nežinia ką padaryti. Dabar jau skrisiu iš mokyklos. Kaip aš galėjau... Jeigu eliksyras pakenks jo akims? Ar dar kas... Tos mintys per akimirką pralėkė septintakursio galvoje.
- Bet tu ir psichopatas. - Pasakė Milanas ir pasičiupinėjo savo veidą. Nieko nenutiko. Visai nieko. Alanas jau pagalvojo, kad gal nieko ir nebenutiks. Bet tada jo draugužis savo šaukštu pasėmė miltelių ir švystelėjo juos vaikinui į veidą.
Abu spoksojo vienas į kitą kokias keliolika sekundžių. Alanas išvydo, kaip Milano skruostus staigiai išpila visokių spalvų smulkios dėmelės.
- Gražiai atroddai. - Tarė Klastuolis ir Alanas suprato, kad tas pats ištiko ir jį.
- Tu irgi. - Senkleris nesumąstė ką pasakyti.
- Greičiau. - Milanas karštligiškai sukišo savo daiktus į kuprinę. Alanas ėmėsi jį sekti. Abu atsistojo nuo kėdžiu. Ir movė durų link. Alanas nei nemanė prašyti, kad direktorė panaikintų to nepavykusio eliksyro poveikį. Norėjo tik kuo greičiau dingti jai iš akių. Milanas greičiausiai planavo daryti tą patį. Alanas tik trumpam sustojo prie Gruodės suolo.
- Po pamokos ateik į mūsų vietą. Neklausinėk. -  Jis nenorėjo eiti į ligoninę. Nes neabejojo, kad ten juos pričiups. Grifas tikėjosi, kad Gruodė sutvarkys tą reikalą.
- Kam čia ją veli?
- Ji moka tvarkytis. - Pasakė ir abu išsigrūdo pro kabineto duris ir nubėgo mokyklos koridoriais.

*

Neprisijungęs Gruodė Rimeikaitė

 • Burtininkė
 • ****
 • 451
 • Personažas priklausė Alanas Senkleris
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #12 Prieš 1 metus »
- Ir pagalvok. Gal žiobarotyra tam netinka. Profesorius Levinsas ir tu... Na kaip jau supratau tarp jūsų ne patys geriausi santykiai. Girdėjau viską toje pamokoje, kai reikėjo tvarkyti klasę. Geriau nereikia. Visai nenoriu, kad jis ant tavęs dar labiau nirštų. Nereikėjo man išvis pradėti tos temos.
Eliksyras buvo baigtas. Tik jos nuotaika kiek sugedo. Nereikėjo man siūlyti. Galvojo.
- Ne. Ligoninė pats blogiausias scenarijus iš visų. Sirgti yra blogai. - Bet jeigu žmonės dėl kokių priežasčių kabinėjasi irgi nieko gero. Pamanė.
- Jau ne daug beliko pamokos. - Pasakė. Tada išgirdo triukšmą. Po kelių akimirkų šalia stovėjo visas išbertas Alanas ir jo draugas. Mergina pašiurpo.
- Čia dabar... - Bandė klausti, bet buvo nutraukta.
- Gerai. Bet... - Jie jos nebeklausė ir movė pro klasės duris. Gruodė atsiduso ir ėmėsi tvarkytis. Ką jie sau mano? Niršo.
- O tu net nebandyk gerti savo eliksyro. Nekvailiok. Nereikia jokių ligoninių. - Tarė griežčiau nei ketino. Bet kad tie du ją labai sunervino.
Tas kelias pamokos minutes, kurios dar buvo likusios išsėdėjo kaip ant adatų. O kai tik sugaudė varpas nėrė iš klasės.

*

Neprisijungęs Arwen Evenstar

 • Hogvartso direktorė & Kerėjimo profesorė
 • *
 • 184
 • Lytis: Moteris
 • miau
  • Sparnuota
Ats: Spalvos keitimo eliksyras - Pavasaris '23
« Atsakymas #13 Prieš 1 metus »
Nuodų ir vaistų pamokoje įprasta, kad periodiškai nutinka nelaimės. Čia lengva nusideginti apsipylus verdančiu vandeniu iš katilo, oda neretai apninka pūslėmis įdėjus netinkamą sudedamąją dalį į katilą ir viralui pradėjus kunkuliuoti bei taškytis, o ką nors supainiojus gaminimo eigoje ir išgėrus netinkamą eliksyrą - rezultatas išvis neprognozuojamas. Tad kai ir šioje pamokoje nutiko kažkas panašaus, Arwen labai nekreipė į tai dėmesio. Pykti ant sudedamąsias dalis supainiojusių mokinių visai neverta, juk tai nepadės jiems ateityje nepadaryti tokios pat klaidos. Geriau tiesiog išleisti vaiką į ligoninę.
Savo katilėlyje taip pat išvirusi spalvos keitimo eliksyro, Arwen pasipildė turimas atsargas - negali žinoti, kada jo prireiks. Išleidusi likusius mokinius, ji sutvarkė klasę, išvalė išsipylusį eliksyrą po mokinių stalais, nuvalė grindis ir stalviršius, užrakino duris ir išėjo.