0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

*

Neprisijungęs Nelanna Light

 • VII kursas
 • *
 • 243
 • Taškai:
Ats: II Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #15 Prieš 4 mėnesius »
Kaip gera buvo vėl grįžti į šiltnamį. Negalėjo sakyti, kad atostogos prailgo, ar kad smagiau ji jaučiasi pilyje, o ypač šiltnamyje. Tikrai ne! Bet vis tiek, sugrįžus į šiltnamį, varniukė jautėsi tarsi namie.
Nelannos Kalėdų atostogos buvo tobulos. Pabuvusi su visa šeima ir kartu sutikusi Kalėdas, likusį gruodį ji praleido svečioje šalyje, šiltajame Egipte. Ir ne su kuo kitu, o su profesoriumi, į kurio pamoką kaip tik ir atėjo.
- Aš labai gerai praleidau atostogas, - atsakė Sakurai. - Tiesą sakant, su profesoriumi Turner buvau Egipte, Karalių slėnyje! Jis man parodė nuostabius, mažus augaliukus habhabrus, kurie auga tik ten. Ak, Sakura, tai buvo neįtikėtinai gera patirtis. Po tos kelionės dar labiau ėmiau suprasti, kaip man patinka augalų mokslas ir jų suteikiamos magiškosios savybės, ypač gydomosios. O ką per atostogas nuveikei tu?
Mergaitė atsinešė tris vazonus, ant kurių buvo užrašyta jos pavardė. Magiška saulėgrąža, sidabrinė klintarožė ir plėnūnė jau buvo suvešėjusios ir išleidusios lapus. Kiekviena jų dailiai augo joms skirtuose vazonuose.
- Pirmiausia pasigaminsiu trąšas, kad patręščiau plėnūnes, - pasidalino savo šios pamokos planais su Sakura. - Trąšos šiek tiek turi pastovėti prieš jas sudedant į vazoną, todėl manau, kad optimaliausia pradėti nuo jų gaminimo.
Iš spintos išsitraukusi indelį, Nelanna į jį lygiomis dalimis prikrovė mėnulio karvelio mėšlo, mandragorų nuoviro ir laumžirgio sparnelių. Atsargiai viską išmaišė, kad netyčia kas nors neišvirstų iš indo ir neišteptų stalo, prie kurio dirbo. Keletą minučių leido viskam nusistovėti.
Varniukė pamatė link jų einantį profesorių ir pagalvojo, ar jam patiko jų išvyka į kitą žemyną. Jam praeinant pro šalį, ji nusišypsojo, bet nieko nepasakė. Nusprendė, kad geriau neparodyti, kokia dėkinga jaučiasi, kad profesorius suteikė jai galimybę pamatyti tokį naudingą augalą. Taip pat ji nežinojo, kaip profesorius sureaguotų, jeigu kiti mokiniai sužinotų apie jų nedidelį nuotykį, tad nukreipė žvilgsnį atgal į indą, kuriame ką tik maišė ingredientus.
- Aguamenti! - nukreipusi lazdelę į indą, pasakė burtažodį. Iš lazdelės galo ištryško vanduo ir sudrėkino mišinį, virsiantį trąšomis.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 4 mėnesius sukūrė Nelanna Light »
Varno Nago prefektė

Ats: II Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #16 Prieš 4 mėnesius »
- Oho, - išpūtė akis Sakura. - Kaip smagu! Bet... bet kaip jūs taip susitarėte? Kad man pasiūlytų kur nors nukeliauti kartu Auris Senkleris... Ir kaip tas Egiptas? Kaip ten viskas atrodo?
Sakura skaitė apie Egiptą. Matė jo nuotraukas. Bet realybėje tikriausiai viskas daug įspūdingiau.
- O apie habhabrus aš nesu girdėjusi!
Susidomėjusi Nelannos kelione Sakura ėmė gaminti mišinį. Ji maišė įvairiausių žolelių nuovirus, o paskui visa tai dar reikėjo pakaitinti katiliuke.
- Panašu į nuodų ir vaistų pamokas, - nusijuokė. - Kai pagalvoji, kiek daug dalykų yra susiję, ar ne? Aš per šias atostogas nenuveikiau praktiškai nieko, - gūžtelėjo pečiais. - Susipažinau su... na, su tokiu vienu aukštu vaikinu, buvome su juo susitikę, - Sakura porą kartų dirbtinai sukosėjo.
Neužilgo pro mokines praėjo Matthew Turner. Ji pagavo profesoriaus žvilgsnį. Tačiau tas žvilgsnis, jis buvo visiškai kitoks nei įprastai. Dar niekada profesorius nėra taip į šviesiaplaukę žiūrėjęs. Visai nejučiom ji atsakė irgi įdomiu žvilgsniu ir bandė sutramdyti šypseną, o tada nusuko akis ir dirbo toliau. Bet netrukus vėl akys nukrypo į herbologą ir baltapūkė jį nužvelgė nuo galvos iki kojų, ko iki šiol nebuvo dariusi.
- Bet jis visai gražus vyras, - išsprūdo varnanagei. - Aukštas.
« Paskutinį kartą keitė: Prieš 4 mėnesius sukūrė Sakura Levins »

*

Neprisijungęs Nelanna Light

 • VII kursas
 • *
 • 243
 • Taškai:
Ats: II Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #17 Prieš 4 mėnesius »
Palikusi trąšas pribręsti, Nelanna ėmė gaminti tirpalą, panaikinsiantį magiškųjų saulėgrąžų sėklas. Įprastai augalas jomis spjaudosi, tad pravartu jas panaikinti - jos modifikuota saulėgrąža tų sėklų nebeturės.
- Profesorius pats man pasiūlė rudens pabaigoje, - į laistytuve esantį vandenį berdama ciberžolės miltelius atsakė varniukė. - Ilgai galvojau, ar sutikti, bet pasitarusi su šeima nusprendžiau priimti kvietimą.  Atsiprašau, kad nepapasakojau anksčiau. Bijojau, kad sakysi nevažiuoti.
Mergaitė įpylė sidabro dulkių į vandenį ir viską išmaišė. Tirpalas tapo skaisčiai geltonos spalvos, koks ir turėjo būti.
- Egipte labai šilta, - toliau pasakojo. - Aišku, mes buvome žiemą, kai temperatūra visai panaši, kaip pas mus liepos mėnesį. Vasarą ten daug šilčiau. Girdėjau, kad Luksore kartais temperatūra pasiekia net 40 laipsnių. Ten tikrai įspūdinga. Sunku patikėti, kad viskas, ką matėme, buvo sukurta prieš trūkstančius metų iki mūsų eros.
Baigusi gaminti tirpalą, Nelanna juo apliejo magiškosios saulėgrąžos augaliuką. Stengėsi lieti taip, kad pasidengtų visi lapai, bet dar liktų tirpalo, kuriuo paliejo ir žemę, kurioje augo sodinukas.
- Išties, herbologija su nuodais ir vaistais labai glaudžiai susijusi. Herbologai augina arba paruošia tai, ką naudoja eliksyrų gamintojai. Man patinka abi šios veiklos. Bet gal turėčiau pasirinkti kažkurią vieną sritį, kaip manai?
Nelanna atkreipė dėmesį, kad Sakura nužiūrinėja profesorių Turner. Ji ir pati žvilgtelėjo į jį praeinantį, bet labiau norėdama suprasti, ką jis galvoja apie jų išvyką.
- Tu ką, nužiūrinėji mokytoją?! - nustebusi paklausė draugės. - Niekada nesusimąsčiau, koks jis. Bet kad jau atkreipei dėmesį, tai turėsiu pritarti - tikrai išvaizdus.
Varno Nago prefektė

Ats: II Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #18 Prieš 4 mėnesius »
Netrukus Sakura jau pagamino mišinį ir palaistė juo mandragorą. Tuomet ėmėsi kito augalo ir kitos modifikacijos. Žinojo, kad daugeliui žmonių nepatinka svogūnų kvapas, tad nusprendė pagaminti specialias trąšas, kurios panaikins tą kvapą. Ji ėmė maišyti reikiamus ingredientus.
- Kodėl manei, jog turėčiau sakyti nevažiuoti? - nusišypsojo. - Tiesa, šiek tiek keista, kad jis tave pakvietė, - susimąstė. Ir dar pagalvojo apie tą žvilgsnį, tačiau jis juk buvo skirtas Sakurai, ne Nelannai.
Tuomet Sakura kuriam laikui paskendo savo mintyse. Dori jai minėjo, kad visi, beveik be išimties, Hogvartso profesoriai yra tikri keistuoliai. Jie dažniausiai neturi šeimų ir bendrauja su mokiniais ne tik pamokų temomis. Pavyzdžiui, leidžia su jais laiką, rūpinasi, globoja. Žinoma, baltapūkė iškart pagalvojo apie Erką. Arba net ir apie save - juk kartu su Auriu Senkleriu jie ne tik mokėsi, bet ir bendravo. O dabar dar tai, jog profesorius Turner vežėsi Nelanną į Egiptą. Strazdanei būtų visai įdomu sužinoti istorijas, kaip kiekvienas profesorius atsidūrė čia, Hogvartse.
- Žinai, galbūt nemažai profesorių mokykloje jaučiasi vieniši, - po apmąstymų tarė.
Ėmė galvoti, ar Matthew Turner jaučiasi vienišas.
- O ar parsivežei ką nors iš Egipto? - pasidomėjo. - Nemanau, kad turėtum pasirinkti kažkurią sritį, - nusišypsojo. - Juk tau jos abi sekasi ir patinka.
Sakura kažkiek sutriko, kai sulaukė tokios reakcijos iš Nelannos. Bet ir pačiai buvo sunku suprasti save, jog užteko vos vieno neįprasto profesoriaus žvilgsnio ir į galvą ėmė lįsti keistos mintys. Tikriausiai man tik pasirodė, ėmė galvoti mergina, bet labai jau knietėjo patikrinti.
- Sakau, kad išvaizdus, - kiek užraudusi tarė. - Nežinau, kodėl apie tai pagalvojau, - apie keistą žvilgsnį nutarė bent kol kas nutylėti. - Tuoj grįšiu.
Tuomet Sakura nuėjo prie profesoriaus nešina dviem indeliais džiovintų augalų.
- Profesoriau, - kreipėsi į jį skvarbiai žiūrėdama į akis. - Nežinau, kur yra džiovintas paigatrūnas, o kur - melenė. Čia neparašyta. Galbūt galėtumėte pasakyti?
Merginos lūpose radosi nevaikiška šypsenėlė, o žvilgsnis buvo dar nevaikiškesnis. Baltapūkė tarsi nebyliai klausė, ar tas žvilgsnis, kuriuo Matthew Turner prieš tai į ją pažvelgė, ką nors reiškė, ar Sakurai tik pasirodė. Ir iš tiesų ji puikiai žinojo, kur kuris augalas. Jeigu profesorius bus pastebėjęs mokinės gabumą herbologijai, iškart turėtų suprasti, jog atskirti indelius mėlynakei turėtų būti vieni juokai.

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Burtininkas
 • *****
 • 814
 • Lytis: Vyras
 • "Ir dar - išmok kerėti." - Melijandra Julija Lorijan
Ats: II Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #19 Prieš 4 mėnesius »
Pastebėjęs, kad Sakura žiūri į jį, sutriko. Ji aiškiai pastebėjo žvilgsnį, o tai nebuvo gerai. Kad tik neprisigalvotų, ko nereikia. Matthew tiesiog mėgo mokinius, kurie stengėsi per pamokas, ir tiek. O kad ji savo šviesiais plaukais primena Daviną, ką gi. Dėl to niekas nekaltas. Nieko čia nevyksta. Na jau ne.
O pati pamoka kol kas buvo netikėtai rami. Žinoma, Pritz nesimatė - o gal net ir nebuvo. Gal ji kokioje ligoninėje? O gal pagaliau išmesta iš Hogvartso? Nežinia, tačiau Turner tik džiaugėsi. Labai jau nenatūraliai nė nežiūrėjo į Nelannos ir Sakuros pusę. Žinoma, būtų gražu paklausti Nelannos, ar ji pailsėjo po kelionės, kaip jaučiasi ir taip toliau. Bet po to jos draugės žvilgsnio bijojo net artintis prie tos darbo vietos.
- UŽSIČIAUPK, po galais! - užriko ant Erkos Matthew. Neturėjo jėgų su ja terliotis. Vos tik spėjo pajusti nepasitenkinimą, išgirdo klausimą. Pažvelgęs į prisiartinusią mokinę sustingo. Tai buvo ne kas kitas, o Sakura. Laimei, bent klausimą išgirdo. Tiesa, jis privertė kilstelėti antakius.
- Kažko tai nemanau, kad nesugebi atskirti šitų dviejų augalų, Sakura, - maloniu balsu pratarė. - Puikiai žinai, kad melenė yra šita, - parodė į reikiamą dėžutę. - Esi pernelyg protinga herbologijoje, kad jų neatskirtum. Jeigu nori pasikalbėti apie kažką kita, pasilik po pamokos. Ir paskubėk, pamoka artėja prie pabaigos.
Vos ištaręs žodžius skubiai nusisuko. Jautėsi keistai įsitempęs ir susierzinęs, nors ir nesuprato to priežasties. Juk tai negalėjo būti tai, kad Sakura atėjo paklausti to, ką puikiai žino ir pati, ar ne?

Ats: II Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #20 Prieš 4 mėnesius »
Alanas paėmė laišką iš Dori. Ir pradėjo skaityti.
Citata
Labas. Dori. Kaip tau sekasi? Kaip pirmasis mėnuo mokykloje? Nepamiršk ruoštis egzaminams. Tau jie patys paskutiniai ir labai svarbūs.
Dori, žinome, kad prašymas yra keistas ir sudėtingas. Bet gal galėtum pabandyti? Supranti. Tu puikiai žinai kai kurias mūsų šeimoje egzistuojančias problemas. Deja, bet kai kurie iš mūsų buvo arba vis tebėra susidėję su ne pačiais padoriausiais žmonėmis žemėje. O Alanas susigalvojo, kad nori kaip tik tokius žmones gaudyti ir kišti į Askabaną. Bet jam tai pavojingiau nei kitam žmogui. Auroro profesija ir taip yra pavojingas darbas. O jei kai kurie žmonės sužinos, kad Alanas tapo auroru. Na jis automatiškai taps taikiniu. Prašome pabandyti atkalbėti jį nuo šio pasirinkimo. Gal mes ir perdedame. Bet... Negalime prarasti sūnaus.
Būtų neblogai, jei apie šį prašymą jis nežinotų.
P. S. Susidaryk gerą kartojimų grafiką ir kuo greičiau. Neuždelsk. Pridedame tau kai kuriuos mūsų pačių konspektus.
Sėkmės ir iki susitikimo.
Elija ir Rolandas
Perskaitęs laišką negalėjo siusti ant savo tėvų už šitą prašymą. Nei nežinojo ką atsakyti.
- Bet aš negaliu kitaip. - Galop tarė.

*

Neprisijungęs Nelanna Light

 • VII kursas
 • *
 • 243
 • Taškai:
Ats: II Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #21 Prieš 4 mėnesius »
Magiškosios saulėgrąžos palaistytos, trąšos plėnūnėms jau paruoštos - jas į vazoną sudės pamokos pabaigoje. Liko modifikuoti sidabrinę klintarožę. Tą varniukė ruošėsi padaryti panaudojusi modifikavimo kerus.
- Ak, dabar kai pagalvoju, tikrai galėjau pasidalinti su tavimi planais dėl Egipto, - tarė Sakurai. - Nežinau, kodėl tuomet pamaniau kitaip. Parsivežiau keletą habhabrų, kažką kitą įsigyti nebuvo progos. Buvome tik Karalių slėnyje, o ten nelabai yra ką pirkti.
Nelanna atsivertė vadovėlį ir susirado modifikavimo kerų burtažodį.
- Modifikus herbarus! - nukreipusi burtų lazdelę į sidabrinės klintarožės sodinuką, ištarė burtažodį. Jei kerai suveiks, augalas turės daugiau nei 5 dėmėtus lapus. Tai daugiau, nei gali jų turėti įprasta klintarožė.
Nelanna stebėjo, kaip Sakura nuėjo prie profesoriaus ir paprašė pagalbos atskirti eliksyrų sudedamąsias dalis. Jai tai pasirodė keista, nes tikrai žinojo, kad draugė net naktį pažadinta pasakytų, kur kas yra. Kadangi pamokos laiko liko jau visai nedaug, ji nusprendė draugės nekamantinėti, kodėl ji taip keistai pradėjo elgtis, ir prie šios temos grįžti vėliau, kai grįš į bendrąjį kambarį ar eis vakarieniauti į Didžiąją salę.
Prieš pat pamokos pabaigą varniukė, kaip ir buvo planavusi, plėnūnės augaliuką patręšė pasigamintu mišiniu. Galiausiai viską sutvarkė, išplovė naudotus indus ir juos sudėjo į vietas.
Varno Nago prefektė

*

Neprisijungęs Matthew Turner

 • Burtininkas
 • *****
 • 814
 • Lytis: Vyras
 • "Ir dar - išmok kerėti." - Melijandra Julija Lorijan
Ats: II Herbologijos pamoka visiems kursams
« Atsakymas #22 Prieš 3 mėnesius »
Pamoka artėjo prie pabaigos, o nieko labai baisaus dar iki šiol nenutiko. Tai buvo labai keista. Gal dėl to žvilgsnis smigo į Sakurą? Taip, ko gero, taip ir buvo. Jis tiesiog norėjo pasidžiaugti gera mokine, kuri su drauge galėjo ramiai dirbti, nes jokie erzinantys vaikigaliai nenuvertė šiltnamio. Mendel buvo užsiėmusi savo reikalais, Matthew nė nepastebėjo, ar ji dirba. Bet Pritz prie jos nebuvo, tad iš karto pasidarė ramiau. Erka, žinoma, elgėsi kaip visada, bet ji turbūt neišaugs iš savo nesąmonių, tad geriau apie tai nė negalvoti. Na, o Sakura ir Nelanna... Jos, žinoma, gražiai dirbo, tad buvo galima pasidžiaugti. Jeigu tokių kaip jos būtų daugiau, profesoriaus darbas būtų visai smagu. Tiesą sakant, Turner neprieštarautų su šitomis merginomis kada aptarti sudėtingesnius augalus nei parodo šiltnamyje. Gal paimti ir pasiūlyti? Vis dėlto su panele Light jau keliavo į Egiptą, o siūlyti tokius dalykus Sakurai... Na, jau ir taip pasiūlė pasilikti po pamokos.
Pagaliau nuskambėjo varpas. Nurijęs palengvėjimo atodūsį Turner pratarė:
- Ačiū už darbą pamokoje. Galite eiti.
Mokiniams palikus šiltnamį nuoširdžiai vylėsi, kad neras čia jokių staigmenėlių. Ir tada atsisuko į Sakurą Levins.