Hogvartsas.LT

Magijos pasaulis => Žiobarotyra => Pamokos => Pamokos => Temą pradėjo: Maja Patvel Rugsėjo 03, 2019, 06:48:02 pm

Antraštė: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Maja Patvel Rugsėjo 03, 2019, 06:48:02 pm
Buvo saulėta diena. Maja atvėrusi duris įėjo į klasę. Ji atsinešė puokštę baltų gėlių ir jas pamerkė į vazęlę stovinčią ant stalo.Tada atsisėdo. Mergina jautėsi keistai, ji džiaugėsi, kad galės dėstyti Hogvartse bet kartu ir jaudinosi.Kas jai nepavyks sudrausminti mokinių? Mastė ji.
 Greitai į klasę pradėjo rinktis mokiniai, profesorė su kiekvienu pasisveikindavo galvos linktelėjimu. Prisipildžius klasei Maja dar kiek palaukė, o paskui atsistojus kiek nedrasiai, bet tvirtai pradėjo kalbėti:
- Sveiki visi, čia susirinke. Kaip jau turbūt supratote, šiemet jums dėstysiu žiobarotyrą. Kas nežino aš esu Maja Patvel. - Mergina pasitaisė plaukų sruogą ir padarė trumpą pauzę. - Pereikime prie temos. Taigi, pasakykite po magišką valgį, kurio negalėtų pasigaminti žiobarai ir jo magiškas savybes. - Tai pasakius juodaplaukė mostelėjo lazdele ir užduotis išryškėjo lentoje. Paskui nusišypsojo ir atsisėdo laugdama atsakymų.
    Patiekalas gali būti tiek paminėtas HP sagoje tiek jūsų sugalvotas. Teoriją baigsiu Rugsėjo vienuoliktą dieną. Sėkmės!

Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Amira Eliadė Rugsėjo 03, 2019, 08:40:32 pm
 Gaja laiminga žygiavo pirmuoju Hogvartso aukštu žiobarotyros kabineto link. Ji ką tik išėjo iš didžiosios salės pavalgiusi ir buvo tokia laiminga! O juk tiesa, jai visiškai nerūpėjo diena ar naktis, saulė ar debesys, jai vis vien reikėjo maisto. Ir kas po tokio fakto drįs kažką kitą vadinti maisto karaliene? Nors, Švilpynėje buvo dar viena į ją panaši asmenybė. Tiesa, šioji buvo aukštesnė už Gają, tad vargu ar jas galima lyginti. Kuo ji vardu? Ah, tiksliai, Nykyta. Nors ne. Nikita. Svarstė mergaičiukė eidama. Pasiekusi kabineto duris atvėrė ir užėjo vidun.
 - Laba diena. - Pasisveikino.
 Mergina atrodė kažkur matyta. Netrukus Kasandra prisiminė, kad šioji dėstė Magiškų gyvūnų priežiūrą kai ji buvo penktame kurse. Išklausiusi pamokos temą, septintakursė kilstelėjo ranką.
 - Tai salamandrinis mantikoros kepsnys. Esu girdėjusi, kad šis kepsnys yra unikalus patiekalas viename iš Graikijos restoranų burtininkams. Visa magija susideda tame, kad mirusios mantikoros mėsa iškepama salamandros ugnyje. Sakoma, kad pavalgius šio kepsnio alkis dingsta kelioms dienoms ar net savaitėms. - Papasakojo Amneta.
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Aleksas82 Rugsėjo 03, 2019, 08:57:54 pm
Aleksas saulėtą dieną visiškai neturėjo noro lankytis žiobarotyros pamokoje. Jo žiniomis pasikeitė ir profesorė, tad vaikis buvo suintriguotas ta žinia. Na jai ši profesorė bus tokia pat kaip ir Matthew, nusimato linksmos pamokos. Klastuolis su tokiomis įdėjomis lėtu žingsniu ėjo iki kabineto. Vos atidaręs duris berniūkštis sutriko. Moteris nebuvo labai sena, bet tikriausiai tai buvo tik dar vienas pranašumas Alekso naudai. Seni mokytojai - griežti mokytojai. Su tokiomis mintimis vaikis net nepasisveikino su profesore, kaip jau buvo įprasta Aleksui. Klastuolis nuėjo paskutinio suolo link ir jame sukrito. Buvo panašu, kad Gilbert atėjo pirmas.
Galiausiai nuskambėjo ir skambutis. Į klasę sugužėjo daugiau mokynių, bet Alekso akys ieškojo tik Cami arba Jul. Nesuradęs šių pažystami veidų minioje kitų berniukas atsiduso.
-Ne jau jie mane paliko? - tyliai suburbėjo Aleksas ir atsukė akis į naują profesorę. Buvo akivaizdu, kad mergina jaudinasi ir tai sukėlė Aleksui juoką. Berniukas garsiai nusikvatojo, bet galiausiai surimtėjo. Mergina prisitatė Maja Patvel vardu. Tokie oficialumai Aleksui niekada nepatiko, tačiau šį kartą berniukas stengėsi suvaldyti norą pasišaipyti. Aleksai, tylėk! Užteks ir Matthew. Klastuolis sudrausmino save ir pažvelgė į Mają, kuri taisėsi plaukus.
-Rimtai? - nesusilaikė berniūkštis, - ar neužteko laiko prieš pamoką susitvarkyti plaukų? Jai jie jau taip trukdo, visada galima apsilankyti kirpykloje, - Aleksas garsiai, šaltu ir griežtu balsu pašeipė mokytoją. Tikriausiai tai mokynio autoriteto jos akyse nepakėlė, bet jai ji kalbėjosi su kitais profesoriais, tikrai žinojo apie klastuolio sunkų charakterį.
Galiausiai po didžiausios nuobodybės išaušo ir temos paskelbimo valanda. Aleksas iš principo nesiruošė atsakinėti į kvailus klausimus, bet šis nebuvo sunkus. Taškų koledžui vienaip ar kitaip reikėjo. Berniukas nesivargindamas pakelti rankos tiesiog nusižiobavo ir prakalbo:
-Šokoladinis pyragas. Magijos pagalba jis padarytas labai mažas, bet labai sotus. Tokį gabalėlį kiekvienas magas gali nešiotis savo džinsų kišenėje, o reikalui esant jį išsitraukti ir suvalgyti. Pyrago sotumo užtenka visai dienai. Šio patiekalo niekaip nepasigamintų žiobarai, nes padaryti jį tokį minetiūrinį ir sotų be burtų pagalbos niekaip neišeis. Tai nėra maisto sumažinimo būdas. Pyragas jau iškepamas labai mažytis,-Aleksas atsakęs į klausimą pasidėjo savo galvą ant rankos ir užmerkė akis. Na pyragas yra desertas, bet tai juk vis tiek patiekalas ar valgis. Aleksas dar spėjo savo galvoje pagalvoti ką sakys, jai naujoji profesorė sugebės prisikabinti prie berniūkščio pyragaičio.

Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Guramis Zveris Rugsėjo 03, 2019, 09:10:00 pm
Guramis mąsliai kramtė pieštuką - ar bent jau taip jam atrodė iš pradžių. Susivokęs greitai iš burnos ištraukė savo lazdelę ir paskubom apsižvalgė, ar niekas nepastebėjo. Žiobarotyros jis truputį prisibijojo. Žiobarai kartais prisigalvoja tokių nesąmonių, kurių prasmės niekaip neįmanoma nuspėti. Bent jau profesorė neatrodė labai griežta, gal nevers jų atmintinai mokytis XIX a. žiobarų etiketo ypatybių ar kokios panašiai neįmanomos temos. Išgirdęs pamokos klausimą, Guramis lengviau atsikvėpė ir lėtai pakėlė ranką:
- Gyvažolių salotos. Jas valgant bent kartą per savaitę, plaukai ir nagai auga keturis kartus greičiau, nei įprastai.
Tai pasakęs, jis šiek tiek susiraukė. Vien paminėjęs šį patiekalą, jis burnoje vėl pajuto gyvažolių skonį. Skatindamas sveiką mitybą, jo tėtis kartais tikrai persistengdavo.
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Lukas Duff Rugsėjo 03, 2019, 09:18:05 pm
Lukas tokią gražią dieną niekur nenorėjo eiti. Berniukui patiko visą dieną praleisti klastūnyno berniuko miegamojo lovoje, bet dabar jo pasąmonė rėkte rėkė, kad  tuojau prasidės žiobarotyros pamoka. Kas tai per mokslas pirmakursis nežinojo, bet jau iš pavadinimo suprato, kas teks tyrinėti žiobarus. Lukas greitai pakilo iš lovos ir bėgte nubėgo iki reikiamo kabineto. Aišku, jis dar nevėlavo, bet iki to trūko ne daug.
-Laba diena! - uždusęs suriko berniukas ir sparčiu žingsniu nuėjo iki antros eilės suolų.
Skambutis galiausiai nuskambėjo ir pamoka buvo pradėta. Pirmakursis dar nebuvo spėjęs nužiūrėti profesorės, tad akimis pervedė ją nuo galvos iki kojų. Situacija kaip ir su Herbologijos profesorium. Tikrai ne modelis, bet ir pelkių Vanda nepavadinsi. Berniukas ir vėl tokias pat žodžias įvertino Mają mintyse ir klausėsi jos prisistatymo. Iš galo ir vėl pasigirdo tas pats šaltas balsas pašiepentis keistą sruogos pasitvarkymo judesį. Šį kart berniukas pamatė kas kreipėsi į profesorę ir iš kart atpažino savo kambarioką. Tai buvo Aleksas. Vaikinas už jį buvo vyresnis, bet panašu, kad pratu nepasižymėjo. Mokytojai pristačius klausimą apie patiekalus, Gilbert pristatė desertą. Na gal pyragas taip pat patiekalas? Juk jis patiekamas. Aišku, aš kvailelis. Pyragas taip pat patiekalas! Berniukas nuklydo į apmąstymų lauką, bet klasei nutilus, suprato, kad dabar jo eilė pasireikšti.
-Na manau, kad žuvies kepsnys čia puikiai tiks,-tarė mažasis klastuolis apsilaižydamas iš įpročio,-šis kepsnys ypatingas tuo, kad yra padarytas iš žuvies,-tarė apsurdiškiausią dalyką Lukas, bet greitai pasitaisė,-na turiu omeny ne tą. Nesuvalgius viso patiekalo ir jį įmetus į vandenį, jis gali magijos pagalba vėl atgyti ir tapti paprasta plaukiojančia žuvim. Taip pat šis patiekalas padeda greičiau augti ir bręsti. Vyrams nuo jo užauga barzda ir pan. Deja šis kepsnys labai retas dėl jo sunkaus pagaminimo būdo. Žmonės tikrai negalėtų taip pagaminti kepsnio.
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Leonard Hall Rugsėjo 03, 2019, 09:22:09 pm
Saulėtą dieną Leo ėjo į žiobarotytos klasę. Kelis kartus giliai atsidusęs vaikinas užėjo į klasę. Pasisveikinęs tyliai su mokytoja apžvelgė klasę. Atsisėdęs kažkur vidurį Hall žvelgė tiesiai į mokytoją. Žiobarotyrą jam niekada nepatikdavo, bet pamoka yra. Leonardas ne blogai galvojo apie žiobarus, bet pati pamoka jam atrodė nuobodi, be to buvo saulėta diena dirbti nesinorėjo. Rudaplaukis nužvelgė visus peržvelgdamas kiekviena ir kai prisimindavo staptelėdavo, bet pasakius mokytojai ką jie šiandien mokysis varnanagis susiraukė. Ką valgai? kiek pagalvojęs ir pagaliau išklausęs kelių mokinių atsakimus vėliau pasakė:
- Kraujo ledinukai,- vėl pažvelgęs į profesorę tarė,- na jie padaryti iš tikro kraujo, o žiobarai tokiu neturį ir tai jiems yra nenormalų, bet aš nežinau kokias magiškas savybes jis turi.
Kiek nusiminęs tarė. Jeigu nežinai tai kodėl iš vis pražiojai savo burną
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Angelina Presley Rugsėjo 03, 2019, 09:54:28 pm
  Julian'as šiandie visai neturėjo nuotaikos. Prie viso to prisidėjo neišsimiegojimas, pabudimas pervėlai (kadangi šis nuėjo miegoti tikrai vėlai), naktį sapnuoti koşmarai ir žinoma žinia, kad šiandien buvo žiobaratorijos pamoka.
  Visiškai be nuotaikos, žingsnelis po žingsnelio ir galiausiai jis prižygiavo žiobaratorijos klasę. Berniuko plaukai buvo kiek susivėlen, o pats stengėsi neužsimerkti. Geriau reikėjo nueiti miegoti anksčiau. Bent dabar galėčiau normaliai susitelkti į būsimą pamoką. Bet tada aš būčiau sapmavęs daugiau košmarų. Tad net nežinau kaip būtų buven geriau. Pagalvojo jaunasis klastuolis ir kuo galėdamas greičiau ir tvarkingiau susitvarkė susivėlusius plaukus. Šis džiaugėsi, kad šiandien nevėluoja bent į žiobaratorijos pamoką.
- Laba diena. - Šiaip ne taip tarė Gilbertukas kiek užkimusiu balsu ir nieko nelaukęs nužygiavo ir atsisėdo į laisvą vietą.
  Išgirdęs klausimą Julian'as tarsi pabudo ir gerai susimąstė, o galiausiai pakėlė ranką bei tarė :
- Na norėčiau paminėti užburtą šokoladinę varlę. Nors tai ne patiekalas, bet kaip desertas ar saldus užkandis. Jos magiškoji savybė tai, kad ji yra užburta, juda kaip tikra varlė ir gali pabėgti. Manau visi ją žinom ir esam ragaven. Kaip ir viskas. - Tarė jaunasis klastuolis ir trūktelėjo pečiais. Galiausiai jo ranka nusileido ir jis pirmą kartą šiandien apžvelgė klasę...
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Camille Cornet Rugsėjo 03, 2019, 10:00:59 pm
Camilla nemėgo šią pamoką, o dar per saulėta diena norėjosi ją praleisti, bet žinojo, kad taškus teks už dirbinėti. Bet antrakursė bijojo, tik to ar ją atpažins jos draugai. Cami vėl nusidažė plaukus tik jau su draugu ir į mėlyną. Aleksas tikrai manęs neatpažins susiėmusi ant už galvos manė mergaitė. Dar ir nauja mokytoja kaip smagu Milla, kaip praeita pamoką nenorėjo atsakinėti į teorinį klausimą ir tiesiog ramiai paklausyti ką šneka kiti. Priėjusi prie klasės klastuolė atsiduso ir užėjo, mėlynos akys ieškojo abejų brolių klastuolių. Pamačiusi Aleksą mėlyna plaukė nusišypsojo, bet supratusi, kad jis ją nepastebėjo nusikeikė. Staiga supratus, kad šalia yra profesorė linktelėjo ir nuėjo į suolą prieš paskutiniam suole per vidurį dešiniau nuo Gilberto kuris dar nežino, kad prancūzė nusidažė plaukus.
Camilla pastebėjo kaip mokytoja jaudinosi , bet smegenyse buvo visai kitokios mintys. Išplėšus lapą iš užrašinės klastuolė galvojo ką parašyti. Išklausus vieno mokinio atsakymo iškart žvilgtelėjo į klastuolį. Cornet nustebo kai jis pakilo ir atsakė. Tortas! šuktelėjo mergaitė ir nupiešė tortą dešiniame šone. Jis buvo ir su kojom, rankom ir su viena akimi. Tai atrodė labai mielai. Po to mėlynų plaukų savininkė parašė labiau kairiame kampe viena sakinį ,,Ar dar vis mane prisimeni?'' nusijuokus Milla suglamžė lapelį ir numetė ant jo stalo. Po to nusišypsojus antrakursė pradėjo kažką paišyti ant stalo, atsipeikėjus ką jį padarė antrakursė pašoko ir toliau žiūrėjo į mokytoją.
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Emma Shade Rugsėjo 03, 2019, 10:13:12 pm
Lauke šviečiant rudeniškai saulei Emma įžengė į žiobarotyros klasę. Antrakursė iš karto pastebėjo, kad jiems dėstys jau kita profesorė. Įdomu bus susipažinti...Akys užkliuvo už baltos puokštelės ant stalo ir rudaplaukė kiek įdėmiau pažvelgusi į mokytoją ir pasisveikinusi atsisėdo viename iš priekinių suolų.
Ką reiškia ta puokštė? Gal su tuo bus susijusi pamokos tema? Varnanagė apsižvalgė po klasę, ieškodama Camillos ir Julian'o. Nors po pastarojo susitikimo škotė nusprendė šiek tiek vengti klastuolio, kad atvėstų susižavėjimas Emma. Vis dėlto vietoj jų antrakursė pastebėjo Aleksą ir nusisuko.
Galiausiai prasidėjus pamokai mergaitė išklausė užduotį ir užsigalvojo. Jos mintis nutraukė ledinukai iš kraujo. Rudaplaukė mintyse pasibjaurėjo bei pasidžiaugė, kad nežino, kam jie skirti. Tikrai nenorėčiau žinoti. Staiga Emma išgirdo Julian'o atsakymą ir sutramdė save neatsisukti. Jam pasisakius tyliai atsidususi varnanagė pakėlė ranką ir truputėlį droviai tarė:
-Žiobarai tikrai negalėtų pasigaminti grybų sriubos, nes jie yra renkami Uždraustajame miške, kur žiobarai negali įeiti. Paragavus tokio patiekalo paaštrėja kai kurie pojūčiai ir nuslopsta kiti. Niekada negali žinoti, kokie, tai priklauso nuo grybų rūšies.
Nutilusi Emma vedama smalsumo laukė, ką pasakys kiti moksleiviai. Jeigu yra Aleksas ir Julian, tai kažkur turėtų būti ir Camille.
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Malia Scoott Rugsėjo 04, 2019, 02:50:01 pm
  Rudens diena. Su menku entuziasmu mergaitė žygiavo žiobaratorijos kabineto link. Tiesa. Beeidama čia ji jau spėjo kelis kartelius pasiklysti, bet tai nebuvo didelė problema, nes Malia vis kažkaip rasdavo teisingą kelią. Žingsnelis po žingsnelio, metras po metro ir pagaliau mergaičiukė pamatė reikiamo kabineto duris, kurios buvo pravertos. Pagaliau jį radau! Laiminga mintyse sušuko jaunoji klastuolė lengviau atsidusdama. Galiausiai nedrąsiai, bet ji įžengė į kabinetą ir apžvelgė klasę.
- Laba diena. - Maloniu balso tonu pasisveikino Scoott. Nieko daugiau nelaukusi mergaitė nužygiavo link stalo bei atsisėdo netoli kažkokios mėlynplaukės, kuri jos akiai atrodė begalo graži.
  Neilgai trukus žiobaratorijos kabinete pasigirdo profesorės pasisveikinimas, prisistatymas ir klausimas.
- Ar mes jai į kažkokius suknistus kulinarus panašūs? - Gan garsokai, nepatenkinta, po nosimi suburbėjo Malia. Kai keli skirtingo amžiaus mokiniai jau buvo atsaken pagaliau ir šios ranka pakilo. Galiausiai mergaičiukė tarė :
- Saldainiai. Nežinau kaip tiksliai juos pavadinti, bet galiu juos apibūdinti. Suvalgius saldainį tu pradedu riaumoti kaip liūtas, tigras, elgtis kaip dramblys ar kitas gyvūnas. Žiūrint pagal patį saldainį. Žiobarai nieko gyvu negalėtų pasigaminti šių saldainių. Nors saldainis nėra patiekalas, bet mano nuomone jis vistiek turėtų tikti, nes desertas, užkandis eina po patiekalo. - Drąsiu, pasitikinčiu savimi balsu tarė mergaičiukė. Ji žinojo, kad jeigu jos apibūdintas desertas ir netiks, ji bent bus pabandžiusi...
  Staiga šios žvilgsnis nukeliavo iki mėlynplaukės. Ji Maliai atrodė kažkur taip matyta, bet şi niekaip negalėjo prisiminti kur. Mėlynų plaukų savininkė net nežadėjo atsakyti į profeserės užduotą klausimą, o tiesiog metė kažkokį lapelį Aleksui. Jaunoji klastuolė toliau susikaupusi nužvelgė netoli jos sėdinčios, kiek vyresnios merginos veidą. Ji oštikrųju buvo panaši ir į pačią Malią...
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Morisas Banoveris Rugsėjo 04, 2019, 03:28:06 pm
Na štai ir atėjo septintieji, paskutiniai metai šioje burtininkų mokykloje. Morisas lėtai žingsniavo po jau gerai pažįstamus kolidorius, kurie jam vis dar atrodė tokie svetimi ir paslaptingi. Įėjęs į klasę atsisėdo į savo vietą ir ėmė laukti pamokos pradžios, stebėdamas įeinančius mokinius. Mokytojai pasisveikinus vaikinas išklausė užduotį, šiek tiek pagalvojo ir net nesivargindamas atsistoti prakalbo:
 -Yra tokie pyragaičiai į kuriuos kiek žinau yra dedama pegaso karčių plaukai ir trolio snargliai. Tą pyragaitį suvalgius gali ten kažkiek laiko skraidyti. Lyg tais tai priklauso nuo trolio snarglių kiekio, bet šiaip tiksliai nežinau. taip pat jie yra labai reti, tad tik tam tikrose šalyse jų galima gauti. Lyg tais tas pyragaitis vadinamas ,,Padangių džiaugsmas" ar kažkas panašaus. Taip pat jų gali nusipirkti ir žiobarai, bet jiems tas efektas neveiks.
Išsakęs viską ką žinojo apie tuos keistus pyragaičius, padėjo rankas ant stalo, galvą ant jų ir kaip galėdamas patogiau klausėsi kitų pasisakymų.
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Dafydd Carwyn Llewellyn Rugsėjo 04, 2019, 04:37:45 pm
Pirmosiomis rugsėjo dienomis koridoriuje pamatęs Melijandrą Juliją Lorijan Dafydd suprato, kad ji ir vėl dėstys žiobarotyrą. Kas tikrai nereiškė nieko gero. Vadinasi, ten bus taip nuobodu, kaip tik gali būti. Vis dėlto kažkodėl klastuolis atšliaužė į tą pamoką. Nenorėjo to pripažinti net ir sau, tačiau, ko gero, labiausiai iš smalsumo: ar Miona pasirodys pamokoje? Po paskutinio susitikimo jis merginos nematė, tačiau buvo tikras, kad ji turėtų būti grįžusi į mokyklą. Tik klausimas, ar ji perėjo į kitą kursą. Tai, kad Dafydd liko kartoti penktojo buvo stiprus smūgis. Labiausiai dėl to, kad jį sukirto ne kas kitas,  o koledžo vadovas. O namuose vaikinas dabar buvo laikomas dar didesne šiukšle... Nors tai kažin ar buvo įmanoma.
Ne pačių šviesiausių minčių pilna galva raudonplaukis įėjo į kabinetą. Net ne iš karto suprato, kad profesorė čia buvo kita. Galiausiai Dafydd teikėsi pamatyti, kad prie profesoriaus stalo yra kažkokia nepažįstama jauna moteris.
- Kas čia dar tokia? - nelabai garsiai, tačiau ir ne itin tyliai, sušnibždėjo velsietis. Nepaisant to, kad profesorė pasikeitė, klastuolio elgesys keistis nė neketino. Jis atsisėdo tolimiausiame suole prie lango ir nutarė, kad tikrai nieko nesakys. Kelias akimirkas vaikinas pasvarstė, ar nereikėtų to lango atidaryti. Vis tik, nutaręs, kad tai jau padarė praėjusiais mokslo metais, Dafydd nutarė šį kartą susilaikyti, tad tik pasidėjo galvą ant suolo ir nusiteikė bent jau pamiegoti.
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Martin Grant Rugsėjo 04, 2019, 06:07:08 pm
Rudens niūri diena. Antroji Martin'o
pamoka pirmaisiai mokslo metais hogvartse. Herbiologija jam visiškai nepatiko, nežinojo ką sakyti, o mokytojas toks kvaištelėjęs. Tikiuosi apie žiobarus bus įdomiau kalbėti, pasakoti ir klausyti mokytojos. Link kabineto jis ėjo lėtai, galvodamas kur jį rasti, nes misija buvo netokia jau lengva, kaip jis iš pradžių manė. Suradęs žaliaakis berniukas klasę, įėjo kai beveik nebebuvo likusių vietų, apžiūrėjo klasę ir pasakė:
-Laba diena.
 Į jį visi pasižiūrėjo labai keistai.Gal sveikintis nereikia, tikriausiai tik gėdos prisidariau ir per pertrauką visi juoksis.Nuėjęs į kitą klasės gala atsisėdo šalia gražios žaliaplaukės mergaitės, nes vietų buvo likę nebedaug. Ji jam atrodė graži ir priminė kitą klastūnę, kuri jį įskaudino.
-Nauja mokytoja, tikiuosi nebus kvaikštelėjusi ir neis iškart prie darbo, o norės susipažinti, nes anam naujokai nebuvo neįdomus.-tyliai sumurmėjo švilpukas.-tyliai po nosimi sumurmėjo švilpukas.
-Pabarstukų keksiukai, mes esame vieną syki su šeima darę. Į juos reikia dėti magiškų pabarstukų, kuriuos galima pasigaminti patiems iš pelėdos plunksų bei seilių. Skamba kiek negundančiai, bet suvalgius tampi protingesnis ir pradedi apie viską mastytį kaip patyręs burtininkas. Gali greičiau išmokti visus burtažodžius.- susinervinęs tarė Martin'as. Martin'as bivo piktas, nes antra pamoka, o iškart pradedama nuo darbo.

Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Miona Hera Rugsėjo 04, 2019, 08:11:10 pm
- Eiti... Neiti... Eiti... Velnias, - nusikeikė Miona, kai paskutinis melsvas gėlės, nusiskintos šalia įėjimo į mokyklą, žiedlapis nusklendė žemyn. Iki pirmosios šiais mokslo metais žiobarotyros pamokos buvo likusios vos kelios minutės, o šviesiaplaukė grifė vargiai galėjo prisiversti į ją nueiti. Todėl viską spręsti paliko atsitiktinai pamatytai gėlei. Mergina nuoširdžiai vylėsi, kad sėkmė, - jei taip galėjai tai pavadinti, - jai nusišypsos ir žiedas pritars norui neiti į pamoką. Deja, - niūriai pagalvojo ir švelniai paguldė gėlės stiebelį šalia kitų žydinčių gėlių.Tegu ilsisi... - pagalvojo, liūdnomis akimis žvelgdama į liauną ir bepradedančią vysti gėlę. Kažkur paširdžiuose graužė kaltė, kad visai be reikalo ją nuskynė. Neleisdama per daug veikti sąžinei, nusisuko ir nupėdino žiobarotyros kabineto linkui.
Egzaminus, kaip prisiminė, išlaikė sunkiai, bettikrai puikai, turint galvoje, jog penkiolikmetė beveik nelankė pamokų. Kiek prisiminė, žiobarotyrą išlaikė silpniausiai. Bet ir egzaminas merginai pasirodė pakankamai sunkus. Kaip spėjo, šiemet Melijandra ir vėl dėstys žiobarotyrą.
Įžengusi į klasę nustebo. Priešais dar besirenkančius mokinius stovėjo visai kitas žmogus. Kur ji matyta? Dėstė kerėjimą? A, ne... Magiškųjų gyvūnų priežiūrą... - pamintijo Miona ir neaiškiai sumurmėjo pasisveikinimą, permesdama akimis klasę.
Akys užkliuvo už dar laisvos vietos, nors šalimais ir sėdėjo kažkoks vaikis, kuris, regis, buvo susiruošęs pamiegoti. Negavodama ten patraukė. Tik sustojo per metrą nuo tuščios kėdės. Raudona plaukų kupeta ir klastūnyno uniforma privertė suspazmuoti tuščią skrandį. Dafydd...
Kai grįžo į Hogvartsą, stoti į senas vėžes nebuvo taip lengva, kaip tikėjosi. Gal dėl pastarųjų įvykių, o gal ir dėl priešais ją drybsančio raudonplaukio ir jo keisto vizito ligoninėje. Bet kokiu atveju, tikrai nesitikėjo čia išvysti Dafydd. Vis dėlto, šiaip ne taip nurijo keistą ir lipnų gumulą.
- Ar galiu prisėsti? - krenkštelėjusi pasiteiravo klastuolio.
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Dafydd Carwyn Llewellyn Rugsėjo 04, 2019, 08:30:51 pm
Jeigu per pamoką ruošiesi pamiegoti, vadinasi, ruošiesi iš tikrųjų numigti. Ir tikrai nesinori, kad vos padėjus galvą ant stalo kas nors tave trikdytų. Tačiau kaip tik taip nutiko Dafydd.
- Ko nori? - nepakeldamas akių piktai paklausė klastuolis. Atsakymo neišgirdo, tad teko pasižiūrėti, kas gi išdrįso sutrikdyti velsiečio ramybę. Pamatęs, kas yra tas žmogus, raudonplaukis sustingo. Tai buvo taip netikėta, kad Dafydd nežinojo ką ir sakyti.
- Turbūt, - galiausiai pratarė jis.
Vaikinas visiškai neįsivaizdavo, kaip dabar reikėtų elgtis. Atsiprašyti už tai, kad apšaukė? Paklausti, kaip jai sekasi? Bent jau pasakyti "labas"? Dafydd nepadarė nė vieno iš šių dalykų. Velsietis tiesiog nepaisė šalia esančios merginos. Labiausiai dėl to, kad buvo pernelyg nejauku prisiminti paskutinį susitikimą. Nors jis įvyko jau gana seniai, raudonplaukis vis dar nenorėjo apie tai galvoti. Tačiau Mionos buvimas šalia, žinoma, vertė apie tai mąstyti. Ko aš ten ėjau? klausė savęs Dafydd. Labiausiai norėjosi kur nors išnykti. Atsidurti toliau nuo Mionos. Gal tiesiog atsistoti ir išeiti iš klasės? Bet... Juk klastuolis atsivilko į šią pamoką. Tikrai negali dabar tiesiog išeiti - juk visos pastangos pasiekti kabinetą nueis perniek. Tad velsietis priėmė paprasčiausią sprendimą: vėl pasidėjo galvą ant stalo ir susiruošė miegoti. Tikėjosi, kad Miona jam daugiau nieko nesakys.
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Fiadh o Ceallachain Rugsėjo 06, 2019, 03:34:22 pm
Be itin didelio entuziazmo Fiadh keliavo žiobarotyros kabineto link. Juk jos tėvas buvo paprastas žiobaras - tad ji viską apie nemagiškąją visuomenės dalį žinojo. Kam jai reikalinga tokia pamoka? Vis tik lankyti reikėjo. Deja, tai, kad eiti reikia, noro tai daryti nepridėjo, dėl to mergaitė jautėsi itin nelaiminga. Nors buvo tik pati mokslo metų pradžia, grifiukė jau dabar jaudinosi dėl egzaminų. Tikriausiai dėl to, kad praėjusiais mokslo metais neišlaikė jų taip gerai, kaip tikėjosi motina. Tad vasara buvo tikrai ne saldainiukas...
Atėjusi į klasę šiaurės airė pamatė kažkur lyg ir matytą merginą. Fiadh nežinojo, kur galėjo ją matyti, nes tai tikrai nebuvo ta pati, kuri žiobarotyrą dėstė praėjusiais metais. Atsakymo į klausimą taip ir neradusi šviesiaplaukė atsisėdo klasės viduryje. Laimei, teorinė dalis nebuvo itin sudėtinga.
- Kanarėlių pyragaičiai, - pasiūlė šiaurės airė. Nesuprato, kodėl prisiminė būtent juos, tačiau buvo beveik tikra, kad atsakymas tiks. Beveik. - Suvalgęs tokį pyragaitį kuriam laikui pavirsti žmogaus dydžio kanarėle.
Fiadh nutilo. Nebuvo mačiusi, kaip veikia tie pyragaičiai, teko tik girdėti. Tačiau dabar ji susimąstė, kad vis tik būtų visai smagu viską pamatyti savo akimis...
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Miona Hera Rugsėjo 08, 2019, 10:51:32 pm
Tas pats šiurkštus, gal kiek irzlus ir be abejo piktas balst tonas pasigirdo iš klastuolio pusės. Mioną persmelkė keistas jausmas, ar bent jau jausmų rinkinys, į kurį įeina sumišimas, nusivylimas, kruopelė džiaugsmo, šiaip ne taip apčiuopiama ilgesio dalelė (kuri grifei pasirodė visiškai ne vietoj) ir nenormaliai padidėjęs pulsas. Ne tokių jausmų antplūdžio tikėjosi mergina.  Net nežinojo, ko tikėjosi. Gal net vylėsi išvysti kokį į Dafydd panašų bernioką, kuris atsistiktinumo dėka būtų tik toks labai į jį panašus.
Nusuko akis į nutrintą mokyklinį suolą. Visokie išbraižymai ant tvirto medžio, nenušveista rašalo dėmė, kadaise palikta neapdairaus mokinio... Miona tyrinėjo net menkiausias smulkmenas, kad tik galėtų nežiūrėti į rudas vaikino akis. Penkiolikmetė jautė tarp jų tvyraujančią įtampą, kuri per tas kelias akimirkas, kol Dafydd teikėsi prabilti, sugniaužė skrandį į mažutį kamuolėlį.
Gavo leidimą. Nieko netarusi prisėdo ant kėdės ir atsikvėpė.
Net jei ir buvo likusios tik kelios sekundės iki pamokos pradžios, net jeigu dar mažiau, tas laikas prailgo iki mažiausiai pusvalandžio. Arba iki dešimties minučių. Iki visai neparankiai ilgo laiko tarpo, per kurį Miona visomis išgalėmis stengėsi išlikti rami, ignoruoti Dafydd, jo vizitą ligoninėje, kaip jis nekviestas ją aplankė ir jo paskutinius žodžius prieš išeinant. Visą pusmetį stengėsi apie tai negalvoti, bet vos pamačiusi raudonų plaukų kupetą, Miona prieš savo valią tikėdavosi, kad eilinį sykį per keistą atsitiktinumą jiedu ir vėl susitiks. Susikivirčys, vėliau ims kalbėtis ramiau, ir galiausiai pokalbis pakryps tikrai keista ir net nepatogia linkme.
Varpas, mokytojos prisistatymas ir klausimas išgelbėjo rudaplaukę iš minčių apie raudonplaukį jūros.
- Esu girdėjusi, kad vaikų šventėms yra pagaminami tokie skraidantys saldumynai. Regis, jų pavadinimas - „Lelijos“. Taigi, šie saldumynai yra vendens lelijos formos. Jie skalndo ore, pasirinktame aukštyje, visiškai be jokių virvučių ar dar ko, kitaip tariant, magijos pagalba. Tas saldainis šviečia tamsoje ir keičia spalvą, - kilstelėjusi ranką išpylė.
Patiekalas šviesiaplaukei neatrodė toks ypatingas. Bet vis šis tas, - pagalvojo ir akies krašteliu dirstelėjo į Dafydd. Šis, regis, nuobodžiavo. Miona nešlaikė liežuvio už dantų.
- Tai... Kaip sekasi?
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Dafydd Carwyn Llewellyn Rugsėjo 09, 2019, 04:21:40 pm
Žinoma, Miona atsisėdo. Dafydd ir pats nežinojo, ką dėl to jaučia. Ar ką nors iš viso jaučia. Kodėl jam turėtų rūpėti?
Ačiū visiems pasaulio dievams, grifė nieko nekalbėjo. Deja, tik kelias akimirkas. Dafydd jau norėjo giliai atsidusti, kai suprato, kad mergina tik atsako į profesorės užduotą klausimą. Kur jau toks geras vaikas neatsakinės į klausimą? Staiga klastuolis pagalvojo, kad gal nereikėtų taip galvoti apie Mioną. Juk ji pernai beveik nelankė pamokų. Tikriausiai šiemet stengsis atsigriebti... Tu net ir negulėdamas ligoninėje nesugebėjai išlaikyti egzamino pat save pertraukė velsietis. Pasidarė be galo apmaudu. Kodėl būtent jis turėjo taip susimauti? Kodėl mieliausiasis koledžo vadovas negalėjo sukirsti ko nors kito? Bet ko, tik ne Dafydd Carwyn Llewellyn? Pasidarė be galo pikta. Mionos nelaimei, kaip tik ties šia mintimi ji uždavė klausimą.
- O kaip tau atrodo?! - piktai atkirto klastuolis. Žinoma, mergina negalėjo perskaityti jo minčių, deja, velsiečiui atrodė, kad grifė turi omenyje būtent tai - kad jis liko kartoti kurso. Ir kad dabar Miona nori tiesiog jį pašiepti. - Jeigu nori pasityčioti, gali nešdintis, - piktai pridūrė Dafydd. Jis pradėjo žvalgytis po klasę, tikėdamasis, kad ras kur nors laisvą vietą. Deja, tokios galimybės nesimatė. Klastuolis vėl padėjo galvą ant stalo ir mintyje pradėjo prakeikti visus, esančius klasėje. Mioną paminėjo bent kelis kartus.
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Maja Patvel Rugsėjo 13, 2019, 07:20:01 am
Išklausius mokinių atsakymų Maja atsistojo ir dar kartą nužvelgė klasę. Jai buvo smagu girdėti tiek atsakymų ir mergina jautė kaip atsipalaiduja. Palaukus, kol mokiniai sutelks dėmesį jaunoji profesorė prabilo:
- Smagu girdėti tiek atsakymų. Ir galiu pasakyti, kad daugelis jų buvo teisingi. - Mergina nusištpsojo. - taigi pereikime prie praktikos. - Maja nutilo ir paėmus burtų lazdelę mostelėjo ja. Vietoj mokinių stalų atsirado viryklės su pudais, keptuvėmis maosto gaminimo įrankiais. Šalia viryklių buvo maisto produktai, o ant profesorės stalo daug receptų knygelių.
- Taigi, šią pamoką mokysimės žiobariškai gaminti valgį. - profesorė padarė trumpą pauzę. - prieikite prie mano stalo ir išsirinkę ką gaminsit paimkit recptų knygutę. Pagaminę valgį - pyragą, blynus ar dar ką nors - atneškite savo gaminį ant mano stalo. Sėkmės darbe! - Tai pasakius Maja nutilo, truputį būkštaudama ar ko nors nepraleido. Ji pradėjo įdėmiai stebėti mokinių darbą.

     Taigi turite pėmę receptų knygutę gaminti valgį. Bent trys postai. Pamoką baigsiu Rugsėjo dvidešimt antrą. Sėkmės!
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Guramis Zveris Rugsėjo 14, 2019, 12:42:57 pm
Kai jo suolas staiga virto virykle, Guramiui atvipo žandikaulis. Jis atgal atstūmė kėdę ir su siaubu pažvelgė į profesorę Patvel:
- Bet...bet...čia juk namų elfų darbas! Dar blogiau - žiobarų namų elfų darbas!
Tada beviltiškai nužvelgė savo darbo vietą. Net neįsivaizdavo, kaip naudotis šitais rakandais, o juo labiau prieš jį išdygusiu metaliniu monstru. Galiausiai nusprendė, kad atsakymų turbūt reikia ieškoti knygose. Nenoriai prislinko prie profesorės stalo ir, pagriebęs vieną receptų knygą, grįžo prie viryklės. Knyga buvo tiek pat mistiška, kiek ir virtuvės įranga. Guramis išsirinko patiekalą, kuris skambėjo bent šiek tiek magiškai, vildamasis, kad bus lengviau. Lapo viršuje puikavosi užrašas: „Netikras Zuikis“. Kol kas viskas buvo aišku, jam reikėjo sukurti zuikio iliuziją. Toliau sekė ingredientų sąrašas, lyg tai būtų Nuodų ir Vaistų pamoka. Visiškai sumišęs, Guramis apsisuko ir pašnibždomis kreipėsi į šviesiaplaukę grifę:
- Gal...tu čia gaudaisi? Kai man atėjo kvietimas į Hogvartsą, būtinų daiktų sąraše nebuvo, - jis vėl pažvelgė į receptų knygą - kiaulienos faršo. Ar vištienos faršo. Grikių. Svogūnų. Morkų. Kiaušinių.
Su vis augančia nuostaba ir panika jis perskaitė ingredientų sąrašą iki galo.
- Ir...aš palikau savo katilą kambaryje. Gal galiu dirbti prie tavojo?
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Emma Shade Rugsėjo 16, 2019, 09:47:37 pm
Įprastiems mediniams suolams pavirtus ne puikiai pažįstamais katilais, o viryklėmis su keptuvėmis ir puodais Emma nepatikliai pasižiūrėjo į profesorę. Negi ji tikisi, kad mums pavyks pagaminti maistą, ir dar su žiobariškais įrankiais?! Išklausiusi užduotį varnanagė sunkiai atsiduso. Niekaip neišsisuksi... Teks gaminti...
Vis dėlto antrakursė nužingsniavo prie mokytojos stalo ir pasiėmė pirmą pasitaikiusią knygutę. Grįžusi į savo vietą prie viryklės rudaplaukė puolė sklaidyti leidinį, ieškodama kuo lengvesnio ir trumpesnio recepto, nepamiršdama akimis peržvelgti ir reikiamų ingriedientų. Galiausiai mergaitė apsistojo ties paprasčiausių blynų receptu. Kiaušiniai, miltai, pienas, cukrus... Gal reikėtų kiek patobulinti? Susiradusi visus reikiamus maisto produktus škotė juos išsidėliojo prieš save ir dar kartą pažvelgė į knygutę.
Antraštė: Ats: Pirma žiobarotyros pamoka visiems kursams.
Parašė: Dafydd Carwyn Llewellyn Rugsėjo 17, 2019, 10:14:28 am
Ką gi, panašu, kad Miona susitaikė su bjauriu Dafydd elgesiu. Vaikinui buvo šiek tiek apmaudu, kad taip kalbėjo, tačiau dabar nebegalėjo to pakeisti, o atsiprašyti velsietis nė neketino.
Profesorė kažką kalbėjo apie praktiką. Klastuolis tą pačią akimirką suprato, kad nieko nedarys - juk valgyti gauna Didžiojoje salėje - kam jam vargintis? Tad jis tiesiog prasėdės visą likusį laiką ir svajos apie tai, kad Miona daugiau nekreips į jį dėmesio.
Deja, šaunus planas vėl pasidėti galvą ant stalo neišdegė. Profesorė turėjo tiek bjaurumo stalą, ant kurio prieš tai ilsėjosi raudonais plaukais papuošta galva, paversti virykle su puodais. O ant jos, pasirodo, galvai gulėti yra labai nepatogu! Dafydd atsisėdo tiesiai ir žudančiu žvilgsniu pažvelgė į jauną merginą, dėstančią žiobarotyrą. Ne, šitaip būti negali. Profesorė Patvel pelnė didelį Dafydd pyktį. Tai padaryti, žinoma, buvo labai lengva, tačiau klastuolis pradėjo rimtai svarstyti, ar nereikėtų tiesiog nešdintis iš klasės. Tačiau prieš tai vis tik reikėjo kai ką padaryti. Dafydd atsisuko į Mioną ir negarsiai ištarė:
- Atsiprašau...