Hogvartsas.LT

Magijos pasaulis => Astronomija => Pamokos => Pamokos => Temą pradėjo: Matthew Turner Kovo 01, 2019, 01:35:22 am

Antraštė: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Matthew Turner Kovo 01, 2019, 01:35:22 am
Gražus rugsėjo rytas. Matthew lipo laiptais į astronomijos bokštą ir pats tuo netikėjo. Jis buvo įsitikinęs, kad bandymas mokytojauti buvo klaida. Tačiau jau kitais mokslo metais grįžo į Hogvartsą. Ir dar dėstys dalyką, kurio egzistavimas buvo daugiau negu keistas... Profesorius Turner, besimokydamas Hogvartse, į astronomijos pamokas ateidavo retai. Dažnai dėl to, kad šios vykdavo naktį, o jis buvo pernelyg didelis tinginys, kad kažkur naktį eitų. Tad nutarė pirmąją pamoką padaryti dienos metu. Kita vertus, ką gali žinoti, kokį tingumo lygį yra pasiekę dabartiniai moksleiviai?
Įėjęs į klasę Matthew apsižvalgė. Nepaisant to, kad mokslas atrodė bevertis, klasė buvo jauki. Tad buvęs grifas nė nesivargino ką nors bandyti keisti. Magas vis dar iš jo buvo nekoks. Ir, ko gero, tai niekada nepasikeis.
Su šiokiu tokiu jauduliu vyrukas laukė mokinių. Kiekvienam linktelėjo ir džiaugėsi, kad Hogvartse dar yra tokių, kurie netingi užlipti į aukštą bokštą. Galiausiai kabineto durys užsidarė. Matthew atsistojo nuo kėdės ir garsiai prabilo:
- Sveiki susirinkę į pirmąją astronomijos pamoką. Aš esu Matthew Turner. Kai kurie mane galbūt prisimenate, nes pernai dėsčiau Magijos istoriją. Labai tikiuosi, kad būsite aktyvūs.
Matthew pasvarstė, ar reikia dar ką nors pridurti, kai nusprendė, kad neverta. Tad iš karto perėjo prie pamokos temos.
- Šiandien pakalbėsime apie šiais laikais labai aktualią astronominę temą. Tai yra egzoplanetos. Tad teorinis klausimas yra toks: ką galite pasakyti apie egzoplanetas? Kodėl jos šiais laikais yra tokios aktualios?
Matthew nutilo ir laukė, kol mokiniai ką nors pasakys. Mintyse profesorius meldėsi, kad pakiltų bent viena ranka.

Atsakykite į vieną klausimą (pasirinkite, kurį). Neatsakinėkite labai plačiai, kad paliktumėte ką pasakyti ir kitiems. Atsakymų nekartokite. Jeigu bus copy+paste nuo Wikipedijos ar kito internetinio puslapio, bus mažinami balai – jeigu jau skaitote ten, parašykite savais žodžiais. Teorija iki kovo 6 d.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Astoria Reddick Kovo 01, 2019, 11:31:39 am
Egzoplanetos, tai tos planetos, kurių nėra Saulės sistemoje. Šiais laikais, jos yra aktualios dėl to, kad tai planetos, kuriose galbūt bus galima apgyvendinti žmones.

Ši pamoka nėra laisvojo stiliaus. Tai reiškia, kad turi parašyti RPG postą (trečiuoju asmeniu, būtuoju kartiniu laiku, žinutėje bent 600 simbolių), kaip tavo veikėjas ateina į pamoką, pakelia ranką ir atsako į klausimą. Taip pat minėjau, kad vienas mokinys turėtų atsakyti į vieną klausimą. Prašau pataisyti postą iki tol, kol bus paskelbta praktika (kovo 6 d.)
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Davina Murrell Kovo 01, 2019, 05:11:24 pm
Lipant laiptais, vedančiais į aukščiausią Hogvartso bokštą, merginos žvilgsnis klaidžiojo sienose vos matomais įtrūkimais. Nepriekaištinga vilkolakės rega leido įžvelgti net sunkiai pastebimus dalykus, o jautri klausa nuolat gaudė aplink vos girdimus garsus. Kelis dešimtis kartų sustiprėję pojūčiai suteikė nemažai privalumų. Vienas iš jų - puikus matymas tamsoje. Juk keliaujant į astronomijos pamoką neretai tekdavo sėlinti per tamsų koridorių. Tiesa, pirmoji šių mokslo metų astronomijos pamoka vyko šviesiuoju paros metu, tad naktinio matymo šįkart neprireikė.
Pasiekusi retai lankomą kabinetą, jaunoji ispanė švelniai nulenkė durų rankeną ir įžengė į kabinetą. Jauki kabineto patalpa, regis, mokinius pasitiko ištiestomis rankomis. Ar Hogvartsas taip pasiilgo ramybės drumstėjų?
Draugiškai nusišypsojusi profesoriui Davina pasuko prie artimiausio suolo ir patogiai susirangiusi kėdėje, kryptelėjo galvą nužvelgdama kabinetą. Netrukus šiame nuskambėjo profesoriaus balsas, atsimušdamas į sienas.
-Egzoplanetos nepriskiriamos prie saulės sistemos, nes sukasi aplink kitas žvaigždes ir didžioji jų dalis yra dujų kamuoliai,-trumpas ir aiškus atsakymas, regis, nuaidėjo pats pirmas. 
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Miona Hera Kovo 01, 2019, 06:32:39 pm
Prasidėjo nauji mokslo metai, kurių Miona su užsidegimu laukė. Rytas pasirodė dar gan vasariškas, tad mergaitei kilo klausimas, kodėl profesorė sugalvojo pamoką vesti šviesiu paros metu, o tiksliau - rytą. Jai tai nebuvo būdinga. Bent jau neatrodė. Bet kokiu atveju, jau ketvirtą kursą besimokančiai grifiukei anie mokslo metai nebuvo tokie darbingi, kokių ji norėjo.
Dar prieš pamoką grifiukė nusprendė pabėgioti, kadangi su naujais mokslo metais jai nesinorėjo nutraukti ir sporto. Bent jau ne tada, kai kiekvieną vasaros rytą išbėgdavo palakstyti miško takais. Nors ir nesipuikavo savo užsidegimu sportui, bet giliai širdyje didžiavosi savimi, kad sugebėjo nepasiduoti tingumui.
Palengva užlipusi laiptais ir viršuje nė nepasirėmusi į turėklus (ką darydavo kiekvienąsyk, kai lankydavosi astronomijos pamokoje) mergaitė įžengė į astronimijos kabinetą. Nustebusi sustojo taroduryje: prie stalo sėdėjo ne profesorė, o profesorius. Tas pats, kuris anais metais dėstė magijos istoriją. Tyliai nupėdino į sabo vietą ir jau netrukus išgirdo teorinį klausimą. Apie egzoplanetas mergaitė buvo girdėjusi tikrai ne daug, kas visai nekėlė džiaugsmo ketvirtakursei.
- Kaip kad jau minėjo, egzoplanetos yra planetos, kurios egzistuoja užu Saulės sistemos ribų. Šios planetos yra priskiriamos prie tų, kurios yra tinkamos gyventi žmonėms. Kadangi Paukščių take yra apie du šimtai milijardų žvaigždžių, yra manoma, kad maždaug vienuolika milijardų aplink jas besisukančių egzoplanetų yra tinkamos gyventi bei yra panašaus dydžio kaip Žemės. Apie planetas, kurios būtų tinkamos gyventi žmonėms, jau buvo imta galvoti dar Antikoje, tačiau rimčiau apie šių planetų egzistavimą pradėta mąstyti maždaug XIX amžiuje. Pirmosios egzoplanetos buvo atrastos tik prieš keliasdešimt metų. Jas atrasti yra itin sunku todėl, ned yra labai mažos bei dar dėl daugelio kitų priežasčių.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Elride Endlercat Kovo 01, 2019, 07:49:06 pm
Elridė neskubėdama įpėdino į klasę ir nė nežvilgtelėjusi į profesorių patraukė link laisvo suolo. Kad jūs žinotumėte, kaip ji tingėjo eiti į pamoką, bet susigundžiusi galimybe sužinoti kažką gero apie kosmosą nusprendė nueiti.
Aišku, atsisėdusi į suolą mergaitė vis tiek privalėjo ištyrinėti profesorių. Turbūt paskutinius metus mato tą žmogų... Kodėl toks paprastas dalykas yra toks siaubingas?
Grifė nusižiovavo ir giliai įkvėpė oro. Laukti darėsi nuobodu, norėjosi kažką gero nuveikti, tačiau nieko gero neišmąstė. Mergiotė dairėsi aplink klasę, nieko gero nepastebėjo ir įsistebeilijo į suolą. Bet va, kai tik įsistebeilijo į jį ir prasidėjo nelemta pamoka.
Elridė pakėlė savo akis ir įsistebeilijo į profesorių, kuris dar praeitais metais dėstė Magijos Istorija, ir kokio velnio vyrukas sugalvojo perbėgti?
Kai buvo užduotas klausimas Grifiukė tik kelioms sekundėms pamąstė ir viskas, spėjo atsakyti jau keli žmogučiai. Na, gal visgi ten buvo ne kelios sekundės...
-Hm... Daug kas pasakyta jau, planetos už saulės sistemos ribų... O mums tai aktualu, kadangi manoma, jog bet kada žemė gali išnykti, tad ieškomas jos pakaitalas. Kiek atsimenu, žiobarai, o gal ir burtininkai... yra atradę kažką panašaus į Žemę, kuri nėra taip toli nuo mūsų.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Heriona Charles Kovo 01, 2019, 08:36:34 pm
Pačią pirmą mokslo metų dieną Heriona atsikėlė labai anksti. Susiruošė, apsirengė ir nuskubėjo papusryčiauti. Papusryčiavusi iškart nuskubėjo prie astronomijos kabineto. Atėjusi į pamoka, pamatė koks mokytojas dėsto šį dalyką. Tai buvo vyras. Jis pradėjo kalbėti, o Heriona labai tyliai klausėsi,nes Herionai tikrai buvo įdomu. Mokytojas pasakė šiandienos temą ir uždavė vieną gan sunkų, bet įdomų klausimą:
- Mieli mokiniai, prašau pasakykite kas yra egzoplanetos? Tikiuosi, bent kažkas žino. - paklausė, susirupinęs profesorius.
- Profesoriau, manau, kad egzoplanetos tai  nepriskiriamos prie saulės sistemos, nes sukasi aplink kitas žvaigždes ir didžioji jų dalis yra dujų kamuoliai. - atsakė Heriona.

Savo poste rašai tik tai, ką jaučia ir kalba tavo veikėja. Prašau ištrinti profesoriaus žodžius. Laiko turi iki pamokos pabaigos.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Bella Cullen Kovo 01, 2019, 09:48:38 pm
Pirmakursė Bella nustebo jog pirmoji Astronomijos pamoka vyks ne naktį o dieną.  Paspartinus žingsnius nukeliavo į pamoką. Įžengusi į klasę pasisveikino su profesoriumi ir atsisėdo į priekyje klasės esantį laisvą suolą. Išgirdusi klausimą pakėlė ranką ir nieko nelaukusi atsakė:
- Egzoplanetos, tai planetos esančios už saulės sistemos ribų.  Šios planetos būna įvairių dydžių ir turi skirtingas orbitas. Vienos glaudžiasi prie savo žvaigždės ir yra karštos, o kitos sudarytos iš ledo arba uolienos. Dauguma šių planetų yra didžiuliai dujų kamuoliai, tačiau daug didesni už mūsų Saulės sistemoje esantį Jupiterį.  Manoma jog Paukščių tako galaktikoje yra maždaug 11 milijonų planetų tinkamų gyvybei. Ši tema yra aktuali tuo jog norima surasti super žemę, kurioje galėtų vystytis gyvybė, bei gyventi žmonės.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Mia Moon Kovo 01, 2019, 10:09:41 pm
Mija lėtai ėjo į astronomijos pamoka. Mokykloje jai nelabai sekėsi Astronomija, todėl visą laiką eidama jai drebėjo kojos. Mija bandė prisiminti viską ką mokėsi pradinėse klasėse. Po to ji atsivertė astronomijos vadovėli ir pradėjo skaityti ir skaitė jį iki pat klasės. Ji užėjo viena iš pirmų į klasę. Atsisėdo prie lango ir žiūrėjo minutėlę į linguojančius medžius. Po to vėl pradėjo skaityti vadovėlį. Prasidėjo pamoka. Šalia Mijos niekas nesėdėjo.Mokytojas pradėjo pamoką. Mija nusuko galvą į langą ir žiūrėjo į lėtai linguojančius medžius. Bet staiga mokytojas uždavė klausima. Mija suprato, kad žino į šį klausimą atsakimą:
-Egzoplanetos, tai planetos kurios nėra saulės sistemoje.
Ji labai bijojo, kad pasakė kažką ne taip, nes apie Egzoplanetas žinojo ne tiek ir daug.

Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Arily Difitz Kovo 02, 2019, 10:59:34 am
Pirmakursė Arily nerimavo kaip ir prieš tai buvusioje pamokoje. Tai jos pirma diena lankantis pamokose. Atėjusi į klasę, ji apžvelgė savo klasės draugus ir atsisėdo pačiame gale. Arily patiko astronomija. Mokykloje ši pamoka jai buvo mėgstamiausia, jos visas kambarys buvo išpuoštas planetomis, žvaigždėmis bei kitais už Žemės ribų esančiais kūnais. Pasiruošus pamokai ji spėliojo kaip atrodys profesorius, kokie namų darbai bus ar sunku bus mokytis? Mergina buvo paskendusi savo mintyse. Nuskambėjus skambučiui į klasę įžengė profesorius. Norėdamas patikrinti klasės žinias paklausė klausimą. Pakilo kelios rankos. Profesoriui pakvietus Arily atsakinėt ji tarė:
-Egzoplaneta - tai planeta esanti už Saulės sistemos ribų. Daugelis šio tipo planetų yra dujiniai kamuoliai, tokie kaip Jupiteris, tik daug kartų didesni. 
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Emilie Edwardson Kovo 02, 2019, 02:40:40 pm
Emilie tyliai pravėrė astronomijos kabineto duris ir įžengė į vidų. Ji visuomet žavėjosi bei domėjosi žvaigždėmis, todėl su nekantrumu laukė pamokos.
Profesorius atrodė visai mielas.
- Laba diena, - atsargiai pasisveikino mergina ir nupėdino link stalo šalia lango.
Į klasę sugužėjus visiems mokiniams, pamoka prasidėjo.
Po kiek laiko iš profesoriaus lūpų nuskambėjo klausimas apie egzoplanetas. Emilie buvo apie jas skaičiusi, todėl pakėlė ranką. Profesorius kreipėsi į ją bei leido atsakinėti. Mergina ėmė kalbėti.
- Egzoplanetos - tai planetos, esančios ne saulės sistemoje, o už jos ribų. Dauguma iš jų yra dujinės planetos, tokios kaip Jupiteris, Saturnas, tik žymiai didesnės. Galima spėti, jog jų yra apie 40 milijardų vien tik mūsų galaktikoje.
Egzoplanetos, nors ir didelės, tačiau yra gana lengvutės. Jos nešviečia, kaip kitos žvaigždės, todėl jas rasti yra žymiai sunkiau - tam naudojami Radialinio greičio, Tranzitų metodai. Radialinio greičio metodas padeda nustatyti egzoplanetos masę, o Tranzitų metodas - jos diametrą.
Pirmoji egzoplaneta buvo atrasta 1995 m. rugsėjo 10 d. ir buvo pavadinta ,,51 Pegasi b". Į Žemę panašiausia egzoplaneta - ,,Epsilon Eridani b". Manoma, jog joje galėtų būti skysto vandens. Viena įdomiausių egzoplanetų - ,,HD 188753". Joje matomi net trys saulėlydžiai.
Kosmose yra daugybė egzoplanetų ir tai, kiek jų aptikome mes, žmonės, yra mažuma - iš tiesų jų yra žymiai daugiau. Šiuo metu joms mums yra ypač aktualios, nes Žemėje gyventojų sparčiai daugėja. Jeigu žmonių skaičius išaugs dar labiau, galimas variantas, jog žmonės galės gyventi egzoplanetose.
Baigusi ji nudelbė akis žemyn. Emilie tikėjosi, jog viską pasakė teisingai.
Klasėje spengė tyla.
 
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Neli Blue Kovo 02, 2019, 06:11:35 pm
Neli lipo suktais laiptais, vedančiais į aukščiausiąjį bokštą, kur vyks astronomijos pamokos.Kosmosas, žvaigždės, planetos - visa tai taip gražu ir paslaptinga, ir kai pagalvoji, žmonės apie tai dar palyginus tiek nedaug žino.Kai buvo mažesnė, Neli svajojo užaugusi nuskristi į kosmosą, bet augant ta svajonė jau spėjo išdilti jos atmintyje.Jai visados patiko vasaros naktimis, atsigulus ant vėsios, rasotos žolės stebėti dangų.Kartais ji užsimiršdavo ir užmigdavo liūliuojama žvaigždžių šviesos.Tuomet ryte gaudavo pylos nuo tėvų...Ah, tie prisiminimai... Neli vos spėjo save pagauti ir pastatyti į vėžes, kol nenuklydo kur nors į kitą pusę Hogvartso užsisvajojusi apie vaikystę.Įėjusi pro astronomijos kabineto duris, pamatė šurmuliuojančius susirinkusius mokinius - tarp jų buvo ir grifiukų, ir  jai jau pažįstamų švilpiukų, sėdėjo ir keli varnanagiai.Mokytojas pasirodė labai malonus.Neli pasisveikino, nusišypsojo ir nuėjo atsisėsti į laisvą suolą.
Susirinkus visiems likusiems mokiniams profesorius pradėjo pamoką.Egzoplanetos.Kaip girdėta!Keli mokiniai pakėlė rankas ir atsakė.Viena grifė pabėrė tokią krūvą informacijos, kad Neli pagalvojo, ar tikrai jos atsakymas tiks.
-Egzoplanetos mums reikšmingos tuo, kad Žemėje sparčiai auga žmonių skaičius, ir greitai mums visiems neužteks gamtinių išteklių.Kitose egzoplanetose būtų galima apgyvendinti žmones.Kol kas rasta tik viena egzoplaneta kietu paviršiumi, bet ji yra per arti savo žvaigždės ir ten vyrauja maždaug +4000°C, tad žmonės ten gyventi negalėtų.Bet mokslininkai mano, kad tinkamų gyvenimui planetų tikrai yra, ir mes jas ateityje atrasime.
Iš pradžių Neli kalbėjo kiek susikausčiusi, bijodama nusišnekėti, bet vėliau įsidrąsino.Baigusi ji nusišypsojo mokytojui ir suprato, kad šios pamokos jai patiks.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Aaron Atkins Kovo 02, 2019, 07:07:08 pm
Jaunas berniukas įsliūkino į klasę ir apsidairęs greit nubėgo link laisvo suolo. Jam buvo šiek tiek nejauku, tačiau astronomija skambėjo labai įdomiai, nors lauke, kai būna tamsu, berniukas nesirodydavo. Žvaigždėtą dangų Aaron matydavo tik jei dėl neaiškios priežasties pabusdavo naktį ir pažiūrėdavo pro langą, tačiau tas būdavo labai retai, jaunėlis miegoti eidavo anksti ir jei jau įmigdavo tai viskas.
Įsitaisęs savo rastoje vietoje Aaron susidomėjęs nužvelgė profesorių, o tada geriau apžvelgė visą klasę ir joje buvusius mokinius. Nors... mokiniai jį domino labiau, juk jam reikėjo susirasti kažkokių draugų, ar pagalbininkų, bent to mokė tėtis. Tik jokių akį traukiančių žmonių jis nepastebėjo, gaila.
Pamoka prasidėjo, tad mažametis sukluso, nors tema jam pasirodė sunki... Bet, čia pagelbėjo kitų mokinių atsakymai.
-Egzoplanetos mums svarbios ir aktualios, nes galbūt jose yra dar kažkokia gyvybė, galbūt kažkur yra dar viena sistema, kur vienoje planetoje gyvena kažkas panašaus į žmones?
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Suzu Nakashima Kovo 02, 2019, 07:35:27 pm
Suzu įlėkė į klasė uždusęs. Berniukas buvo visiškai neseniai atsikėlęs ir jam atrodė, kad į pamoką jis pavėluos. Iš tikrųjų pažvelgęs į laikrodį vaikis pamanė, kad ta pamoka jau prasidėjo, bet vis tiek nusprendė nueiti. O gavosi taip, kad atėjo visai ne pavėlavęs ir iki pamokos pradžios buvo dar daug daug laiko. Tai supratęs vaikis vos garsiai, prie profesoriaus, nenusikeikė, bet, jo laimei, susilaikė.
Supykęs rudaplaukis greit susirado sau vietą ir atsisėdęs visą likusį laiką keikė save ir bandė suprasti, kaip čia taip gavosi, kadangi buvo šimtu procentu tikras, kad jis vėluoja.
Kai profesorius pagaliau pradėjo pamoką Suzu susiprato, kad yra susivėlęs, tad atsakyti dar neskubėjo, juk išvaizda buvo svarbiau.
-Egzoplanetos mums aktualios nes... Nes žemė gali sprogti ir mums gali prireikti naujos gyvenamosios vietos, arba, nes reikia žinoti, ar ateiviai egzistuoja.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Marcus Green Kovo 02, 2019, 07:35:54 pm
   Marcus'as be galo tingiai vilkdamas kojas sliūkino į astronomijos pamoką. Girdėjo pletkus, kad ją dėstys nuliovas profesorius, nors tokių nesąmonių girdėti buvo apie kas antrą pamoką. Grifui buvo visai dzin, naujas ar nenaujas. Atėjęs prie klasės Green'as užvertė galvą ir trolių kalba suniurzgė kažką panašaus į ,,Aš beviltiškai tingiu ir noriu miego". Tuomet visiškai nekreipdamas dėmesio į aplinkinius atsiklaupė ant žemės prieš atviras duris, o dar kiek pagalvojęs ir visai atsigulė ant nelabai švarių grindų ir šliaužte nušliaužė į klasę. Galbūt profesorius net ir nepastebės tinginio sugniuždyto grifo. Visgi, kai berniukas susirado laisvą vietą, teko vėl atsiklaupti ir kilstelėti užpakalį ant kėdės. Tuomet jau buvo galima vėl suzmegti - nieko nenorinčiu žvilgsniu nužvelgti jauną profesorių ir trankiai numesti savo galvą ant stalo lyg ruošiantis atjungti sau sąmonę porai valandų besapnio miego.
   Išgirdęs klausimą grifas tingiai kilstelėjo ranką ir net nepakeldamas galvos nuo stalo, lėkštu balsu, nes balso stygos buvo užspaustos ir suriestos, pabandė sumegzti kažką panašaus į atsakymą:
   - Egzoplanetos yra aktualios, nes net magija nebesugeba išsrėbti visos košės, kurios priverda žiobarai. Be to, BABSK'o organizacijos, kurios pavadinimas iššifruojamas kaip ,,Burtininkai astronomai, bendraujantys su Kitais" nariai pagauna vis dažniau magijos impulsų, bylojančių, kad ir kitose planetose egzistuoja gyvų ar magiškų padarų, - suniurzgė Marcus'as, o tuomet pridūrė dar kai ką nelabai į temą: - O man patinka viena egzoplaneta, kuri yra vien auksinės, raudonos ir baltos spalvų. Labai graži.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Beatričė Švilpaitė Kovo 02, 2019, 07:37:06 pm
Beatričė nekantriai laukė šios pamokos, jai labai patiko astronomija, ji kasnakt žiūrėdavo į žvaigždes pro teleskopą ir kažką užsirašinėdavo, ją traukė visos tos visatos, planetų paslaptis. Ji norėjo viską sužinoyi. Mergaitė manė, kad šioje pamokoje jai gali sektis, taip pat ji girdėjo vien tik gerus atsiliepimus apie astronomijos profesorių. Ji įžengė į klasė be jokio jaudulio. Klasėje vaikai garsiai kalbėjosi, dalinosi savo astronimojos žiniomis. Aš atsisėdau į savo mėgstamiausią vietą - suolą pirmoje eilėje. Išsitraukė reikalingas knygas ir laukė, kol profesorius pradės pamoką. Netrukus visi susirinko ir profesorius pradėjo pamoką. Jo manieros, kalbėsa įtraukė Beatričę į pamoką, ji įdėmiai klausėsi visko, ką jis pasakojo. “Reikia viską prisiminti ir viską užsirašyti į knygelę” - pagalvojo ji. “Juk tiek daug dalykų sužinojau!” - minyse džiūgavo ji.
Po kiek laiko profesorius paklausė apie egzoplanetas. Beatričės ranka staigiai šovė į viršų. Mokytojas gestu parodė, kad ši galinti šnekėti.
-Egzoplaneta yra planeta, esanti ne Saulės sistemoje. Iki 2016 m. balandžio mėn. buvo žinoma beveik 2107 egzoplanetų, besisukančių aplink 1349 žvaigždes. Dauguma jų surastos naudojant netiesioginius metodus, o ne astronominėse nuotraukose. Daugelis jų yra didžiuliai dujų kamuoliai, panašūs į Saulės sistemos Jupiterį, tik daug kartų didesni. Darant prielaidą, kad mūsų Paukščių tako galaktikoje yra 200 milijardų žvaigdžių, vien tik joje potencialiai gali būti apie 11 milijardų tinkamų gyvybei Žemės dydžio planetų, o įskaitant raudonąsias nykštukes, šis skaičius padidėja iki 40 milijardų. - išbėrė ji. Mokiniai nustebę žiūrėjo į ją, tačiau ji nei kiek nenustebo. Ji nuo pat mažumės domėjosi astronimija ir visokiais dangaus reiškiniais. Profesorius šiek tiek nustebo, bet to išraiškingai neparodė, tik plačiai nusišypsojo ir pagyrė už atsakymą.

Savo RPG poste rašai tik už savo veikėją. Todėl negali rašyti, ką pasakė ar padarė profesorius. Prašau pataisyti. Laiko turi iki pamokos pabaigos.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Ella Moon Kovo 02, 2019, 08:57:40 pm
Pirmakursė šią klasę lengvai rado, juk čia aukščiausias Hogvartso pilies taškas. Vis dėlto, galvodama, kad pavėluos, ji su trenksmu įsiveržė į klasę, daugeliui jau sėdint suoluose. Ella susigėdo, ir sparčiai nupėdino atsisėsti prie sienos, gale, mat visos vietos prie pat lango buvo užimtos. Švilpė apsidairė po klasę, bandydama atpažinti mokinius, kuriuos galbūt yra mačiusi. Vėliau, supratusi, kad bet kurią sekundę gali skambėti varpas, ji greit išsitraukė daiktus, ir dailiai sudėjo ant stalo. Mergaitė stengėsi galvoti tik apie mokytojo kalbamus žodžius, bet į galvą lindo visokios mintys, išskyrus tai, kad ji turi klausytis. Daugeliui mokinių kalbant, pirmakursė pagaliau susikaupė ir pakėlė ranką.
- Egzoplanetos, tai planetos, kurios nėra Saulės sistemoje. Jų yra daugybė, beje jose gali būti gyvybė.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Amber Lee Kovo 03, 2019, 04:22:38 pm
Amber greitai žingsniavo į pamoką. Per pusryčius ji užsiskaitė įdomų „Magijos Žinių“ straipsnį ir net nepajuto kaip greitai prabėgo laikas. Ji net nesiruošė vėluoti į pirmąją Astronomijos pamoką, nesvarbu, kad šis mokslas nelabai ją domina. Kita vertus, visai gerai, kad pirmoji pamoka vyksta dienos metu. Naktimis Amber beveik nesugeba mąstyti. Atėjusi į klasę grifiukė pamatė, kad jau beveik visi vaikai susirinkę. Ji atsisėdo į vieną iš likusių suolų prie sienos.
Išgirdusi klausimą, Amber nusišypsojo. Apie egzoplanetas ji nebuvo girdėjusi. Tačiau pasiklausiusi kitų vaikų atsakymų grifiukė prisiminė, kad kažkada kalbėjosi apie jas žiobariškoje mokykloje. Mergaitė pabandė prisiminti visą informaciją apie šias planetas ir, lyg tai būtų nors kiek veiksminga, susiemė už galvos ir pradėjo ją masažuoti. Galiausiai jos smegenys nušvito ir mergaitė pakėlė ranką.
-Egzoplanetos yra planetos, nesančios Saulės Sistemoje. Dauguma jų yra milžiniški dujų kamuoliai. Pirmoji egzoplaneta aptikta šiek tiek daugiau nei prieš du dešimtmečius. Pastaruoju metu šios planetos aktualios todėl, nes žmonėms labai rūpi, ar egzistuoja ateiviai, o kai kuriose ezoplanetose yra sąlygos gyvybei vystytis.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Victoria Vailt Kovo 05, 2019, 06:59:33 am
Pirmoji pamoka po atostogų- astronomija. Sunkiai, girgždėdamos prasivėrė klasės durys. Pasipylė mokinių srautai, tarp jų kažkur žybtelėjo oranžinių, garbanotų plaukų sruogelė. Štai Victoria pagaliau pasibrovusi pro kitus pasiekė suolą. Šiandien ji gerai nusiteikusi, pilna energijos ir ryžto dirbti, mokytis ir įveikti visas užduotis, todėl mokytojui uždavus tokį ganėtinai labai daug nereikalaujanti klausimą Victoria kiek nusiminė. Išklausiusi poros mokinių taip pat kilstelėjo ranką, ji niekada nerėkdavo iš vietos:
-   Mano žiniomis ir skaitytais keliais šaltiniais remdamasi galėčiau egzoplanetą kaip sąvoką apibūdinti tiesiog „planeta atsiskyrėle“ šios planetos nepriklauso tarkime pavyzdžiui kaip Žemė saulės sistemai, šios planetos tarsi skrieja vienos begalinėje erdvėje, žinoma jos laikosi ties tam tikromis sistemomis ar žvaigždynais, tačiau atokiau.
Pasakius kiek norėjo Victoria įdėmiai laukė kada visi baigs pasakoti tai ką žino. Mergina norėjo išklausyti ar mokytojas ką nors pakomentuos jos išsakytas mintis, ar ji suklydo, gal ką nors nusišnekėjo.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Claudia otilia Stephalt Kovo 05, 2019, 07:01:15 am
Mergina viena iš pirmųjų jau buvo įsmukusi į klasę prieš pamoka, kad tik iškart po atostogų į pačią pirmą pamoką nereikėtų grūstis į klasę kartu su bendraklasiais. Per atostogas mergina iš ties puikiai pailsėjo, bet nenorėjo, kad jos nors ir geros bet kartais labai netvirtos „geros nuotaikos sienos“ niekas nesugriautu. Claudia nemėgo „draugiškai“ su visais pasistumdyti.
Pamokai prasidėjus mergina tyliai sėdėjo klasės gale ir klausėsi visų aptarimų ir pamąstymų apie egzoplanetas. Tuo pačiu metu beklausant ir jai pačiai kilo nemažai klausimų ir kartu minčių kurias galėtų išsakyti, nors mergina nebuvo puikiai išmananti apie planetas, o dar ypač apie „EGZO“, bet kodėl gi ne išsakyti savo mintis, kilstelėjusi ranką mergina pradėjo:
-   Aš manau EGZOPLANETOS ne šiaip sau pavadintos EGZO. Esu skaičiusi iš senų astronomijos knygos, kad egzoplanetos yra užvaldytos viruso kuris labai greitai sklinda per pavienes planetas kurios nepriklauso jokiai sistemai ar žvaigždynui. Tas virusas užvaldęs visą planetą sunaikina viską joje, o tada lyg magnetas traukia kitas atsiskyrusias planetas kurias vėl sunaikina. Tai, lyg užburtas ratas. Žinoma iš dalies tai gal net neįmanoma, bet manau visko gali būti.
Išsakiusi viską ką norėjo Claudia atsikvėpė. Nesitikėjo nei pati tiek daug pasakyti, planavo tik užsiminti, jog tai atsiskyrusios planetos ir jas veikia virusas. Tačiau pradėjus kalbėti, lyg kieno nors užkerta negalėjo sustoti.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Matthew Turner Kovo 06, 2019, 04:30:12 pm
Matthew patenkintas klausėsi, ką kalbėjo mokiniai. Ko gero, per šią pamoką pasisakiusiųjų buvo daugiau nei per visas praėjusių metų pamokas. Tai profesoriui Turner patiko. Žinoma, čia gali būti tik mokslo metų pradžios entuziazmas pagalvojo profesorius, tačiau nesinorėjo gadintis nuotaikos tokiomis mintimis, tad jis stengėsi kuo labiau susikaupęs klausyti, ką kalba mokiniai. Galiausiai pasisakius paskutinei mokinei, Matthew prabilo:
- Ačiū už atsakymus. Deja, ne visi mane išgirdote, kai sakiau, kad jų nekartotumėte. Pakartoti tai, ką sako kitas, yra labai lengva, o apie egzoplanetas kalbėti galima labai daug. Tačiau kaip bent keli iš jūsų ir minėjote, egzoplanetos yra planetos, esančios ne Saulės sistemoje. Jų atrandama yra vis daugiau ir daugiau. Iš pradžių jos tikrai dažniausiai būdavo dujinės milžinės. Paprasčiausiai dėl to, kad tokias planetas atrasti buvo lengviausia. Tačiau dabar technologijos modernėja ir astronomai - tiek žiobarai, tiek burtininkai - geba atrasti ir mažesnes egzoplanetas. Pagrindinė priežastis, kodėl jos yra tokios svarbios, yra ta, kad vienas svarbiausių astronomų dabartinių uždavinių yra išsiaiškinti, ar galima tikėtis kur nors rasti gyvybę.
Profesorius tikėjosi, kad mokiniai per tokį ilgą monologą neužmigs, tačiau nutarė, kad jau laikas pereiti prie praktikos.
- Dabar pakalbėsiu apie tai, ką šiandien veiksite per praktiką. Ant mano stalo yra buteliukai su eliksyru. Jį išgėrę pateksite į haliucinaciją, kurioje gausite pakeliauti po egzoplanetas. Kaip žinote, jų yra daugybė, dėl to kiekvienas iš jūsų pateksite į skirtingą planetą. Kai kuriose planetose bus neįmanoma kvėpuoti, tad haliucinacijoje iš karto atsirasite su deguonies kaukėmis. Jūsų užduotis - ištyrinėti planetą ir nustatyti, ar joje galėtų prisitaikyti žemiška gyvybė. Sakydamas "žemiška" turiu omenyje tai, kad ji turi būti sudaryta anglies pagrindu. Taip pat, jeigu tai įmanoma, kaip pasikeistų žmogaus fiziniai duomenys. Kai baigsite, išgerkite šį eliksyrą, - Matthew mostelėjo ranka į kitą dėžę, stovinčią ant jo stalo, - ir grįšite į klasę. Grįžę nepamirškite trumpai parašyti darbo išvadų. Jeigu kyla klausimų, drąsiai klauskite. Jeigu prireiks pagalbos, lazdele paleiskite raudonas žiežirbas.
Matthew atsiduso pavargęs nuo ilgo kalbėjimo ir pagaliau nutilo. Jis žvelgė į mokinius ir nekantriai laukė, kada jie pradės dirbti.

Bent trys postai. Pirmame poste aprašote pasiruošimą: ateinate, pasiimate eliksyrus, išgeriate. Galite ir atsidurti planetoje. TAČIAU pirmame poste nerašote, ar esate su deguonies kauke ir pan. Parašę pirmąjį postą turite palaukti, kol aš jį paredaguosiu - taip duosiu konkrečios planetos duomenis. Jeigu jie bus neaiškūs, kreipkitės asmenine žinute. Jeigu per porą dienų neparedaguoju posto, taip pat parašykite asmeninę žinutę. Kituose dviejuose postuose parašote, kaip tyrinėjate planetą ir po to nepamirškite parašyti ant lapelio ir man atnešti darbo rezultatų. Jeigu veikėjo atsakymas (ar gyvybė reali toje planetoje) prasilenks su logika, pažymys nekris, tačiau visiškai prieš logiką nerašykite. Jeigu veikėjui reikia pagalbos, drąsiai galite kreiptis, tik siūlau parašyti ir asmeninę žinutę. Kilus klausimams, taip pat rašykite asmeniškai. Praktika iki kovo 17 d.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Bella Cullen Kovo 06, 2019, 06:54:53 pm
Įpusėjus pamokai pirmakursė Bella sėdėjo savo suole šiek tiek nustebusi. Tačiau suėmusi save į rankas atsistojo ir nuėjo prie išsidriekusios eilės, bei laukė, kol galės pasiimti sau skirtą eliksyrą. Nedrąsiai priėjusi prie stalo pasiėmė jos mėgstamiausios spalvos eliksyrą. Eliksyro spalva buvo mėlynos spalvos, saldaus kvapo, priminė medaus kvapą, kurį naudodavo žiobarai.
Bella galvojo, ar šis eliksyras bus tikrai toks skanus, kaip ir kvepia.
Grįžusi prie savo suolo, Bella atsisėdo ir pajautė ateinantį baimės jausmą.Tačiau žinojo jog reikia giliai kvėpuoti ir nurimti, juk jai kažkas bus blogai bus galima įžiebti raudoną  žiburį. Į rankas pasiėmusi mėlynos spalvos  eliksyrą jį išgėrė. Jo skonis buvo iš tiesų labai skanus, priminė mėlynių skonį. Bella pajuto, kaip po truputį panyrą į haliucinaciją, po kol kas haliucinacija buvo visiškai juoda.

Gravitacija 1,5g, paviršius kietas ir uolingas. Atmosfera: 85 % azoto, 14,5 % CO2, 0,5 % kitų dujų. Vidutinė oro temperatūra 5 laipsniai. Planetos spindulys = 1,7 Žemės spinduliai, masė - 2,5 Žemės masės.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Amber Lee Kovo 06, 2019, 07:05:48 pm
     Amber praktika pasirodė tikrai įdomi. Ji nekantravo patekti į egzoplanetą, tačiau tuo pačiu labai bijojo. O jeigu kažkas nesuveiks ir ji pateks į planetą kurioje neįmanoma kvėpuoti be dujokaukės? O jeigu pamirš pasiimti buteliuką kuriuo galima grįžti į klasę?
     Grifiukė pasistengė nuvyti tokias mintis šalin ir nukeliavo prie mokytojo stalo. Staiga ji sustingo. O jei eliksyras bus šlykštus? Nagi, tu net nežinai kaip jis atrodo, nereikia dėl visko jaudintis! Kažkoks švilpis iš galo ją pastūmė, Amber atsisuko ir piktai sušnypštė būti atsargesniam. Grifiukė galiausiai nuėjo iki mokytojo stalo, pasiėmė buteliuką, ir jau ruošėsi eiti atgal prie suolo, kai prisiminė, kad pamiršo eliksyrą skirtą grįžti atgal į klasę. Padėkojusi Dievui, kad tai prisiminė dabar, o ne jau planetoje, apsisuko ant kulno, grįžo prie stalo, pasiėmė kitą buteliuką ir įsidėjo į kišenę.
     Galiausiai grįžusi prie savo suolo Amber persižegnojo ir išmaukė eliksyrą. Be reikalo ji nervinosi, skonis buvo kaip vaniliniai ledai. Po kelių sekundžių mergaitė pajuto, kad yra labai mieguista ir smigo ant stalo.

Gravitacija 0,7 g, paviršius kietas ir smėlingas atmosfera: 60 % metano, 30 % argono, 9,9 % CO, 0,1 % kitų dujų. Vidutinė temperatūra 30 laipsnių, milžiniški temperatūros pokyčiai dieną ir naktį. Planetos spindulys 2 Žemės spinduliai, masė - 0,8 Žemės masės.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Neli Blue Kovo 06, 2019, 07:35:41 pm
Neli nekantriai laukė profesoriaus komentarų.Ji buvo, tiesą sakant, įsitikinusi, kad jos atsakymas buvo teisingas.Ir neprašovė pro šalį - jai skyrė du taškus.Mergaitė pastebėjo, kad labai nedaug kas rinkosi antrąjį klausimą, tad jai buvo lengviau atsakyti, nes nereikėjo kartoti kitų mokinių jau pasakytų dalykų apie egzoplanetas.Pirmakursė dar labiau nekantravo ir laukė pirmosios jos praktikos Hogvartse.Žinoma, tai bus įdomiau už teorinę dalį, nors ir ši nebuvo labai nuobodi.Bet profesoriui pranešus, ką reikės daryti, šypsena iš veido garuote išgaravo.Švilpiukė vis dar džiaugėsi, bet viršų jau ėmė nerimas.Nukeliauti į egzoplanetą?Vienai?Nežinant, kas ten jos laukia?Juk gali bet kas atsitikti.Bet Neli stengėsi negalvoti apie galimus pavojus ir nuėjo pasiimti buteliukų.Kiekviename buteliuke esantis skystis buvo skirtingos spalvos.Neli atiteko jos mėgstamiausias atspalvis - tamsiai mėlynas, kaip nakties dangus, tik be žvaigždžių.Ji nuėjo atgal prie stalo, paėmė savo lazdelę ir atkimšo buteliuką.Kvapas buvo keistas.Iš pradžių kvepėjo pjaunama žole.Po to - mėtomis.Dar po kelių sekundžių kvapas pasikeitė į kažką labai pažįstamo, tik Neli negalėjo prisiminti, ką.Apžvelgė klasę.Mokiniai, jau pasiėmę buteliukus, taip pat šiek tiek delsė, kol galiausiai viena grifiukė išdrįso išgerti savo eliksyrą.Nežiūrėdama, kas jai atsitiks, nes būtų dar labiau išsigandusi, Neli įsikišo buteliuką su skysčiu, reikalingu grįžti į klasę į plačią apsiausto kišenę,susikaupė ir nuraminusi save, kad viskas bus gerai, vienu mauku išgėrė mėlynąjį skystį.Švilpiukė tik pajuto, kaip sukasi galva ir paniro į begalinę tuštumą, staiga lyg atsivėrusią po ja...

Gravitacija 4g, paviršiuje skysto metano vandenynas su keliomis uolingomis salomis, vidutinė temperatūra 200 laipsniai, atmosferos nėra. Planetos spindulys 5 Žemės spinduliai, masė 3 Žemės masės.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Emilie Edwardson Kovo 06, 2019, 08:04:06 pm
Emilie su susidomėjimu klausėsi, ką kalbėjo profesorius - matėsi, kad jis labai gerai išmanė savo sritį.
Netrukus jis paskelbė, kad pats laikas naujai užduočiai. Su nekantrumu ir begaliniu smalsumu visi laukė, kol profesorius prašneks.
Išpūtusi akis Emilie kaip niekas kitas negalėjo tverti savame kailyje - ką sumanė šis profesorius?
Mokytojas pranešė apie praktiką - naująją užduotį. Emilie neteko žado - visiškai to nesitikėjo. Mokytojui paraginus eiti link buteliukų, visi puolė prie jų strimgalviais - Emilie net pajuto jos plaukų sruogas kilstelėjusį prašvilpusį vėjelį. Netrukus visi smalsiai apžiūrinėjo savuosius eliksyrų buteliukus. Pirmakursė atsargiai priėjo prie dėžės su buteliukais - buvo likę pora. Mergina atsargiai paimė vieną iš jų - mėlynai violetinį. Atidžiai jį apžiūrėjusi, atkimšo ir pauostė. Jokio kvapo. Na, gal kiek kvepėjo nakties gaiva. Bet daugiau nieko.
Švelniai pridėjusi buteliuko kaklelį prie lūpų, Emilie pamažu, mažais gurkšneliais ištuštino stiklinį indelį.
Netrukus pajuto, kaip ėmė tirpti rankų pirštų galiukai. Mergaitė užsimerkė ir paniro į kažką vėsaus ir švelnaus.

Gravitacija 0,1 g. Atmosfera: 95 % deguonies, 4,8 % azoto, 0,2 % kitų dujų. Vidutinė oro temperatūra -15 laipsnių. Paviršius - visiškai suledėjęs vandens vandenynas. Planetos spindulys 0,8 Žemės spindulio, masė - 1,2 Žemės masės.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Claudia otilia Stephalt Kovo 07, 2019, 03:41:04 pm
Claudia visą laiką labai atidžiai klausėsi mokytojo. Jai ši tema pasidarė labai įdomi, todėl vos gavusi užduotį nieko nelaukdama viena iš pirmųjų pakilo iš suolo ir nužingsniavo tiesiai prie mokytojo stalo. Priėjusi išvydo vis dar kol kas nemažai tvarkingai sustatytų nedidelių buteliukų su eleksyrais. Vienas iš jų jai ypač krito į akį- tai buvo tamsus, juodas eleksyras stovintis pačiame kamputyje. Claudia ištiesė ranka jį paimti. Vos palietusi bonkute suprato, kad šis eleksyras kažkuom ypatingas ir tikrai skirtas jai. Atkimšusi buteliuką mergina pridėjo jį prie lūpų ir nieko nelaukdama išgėrė iki dugno. Išgėrusi, atsimerkė dar spėjo tuščią bonkute padėti atgal ir klasės vaizdai pamažu sunyko, pradėjo ryškėti spalvos...

Gravitacija 1 g. Atmosfera: 80 % azoto, 20 % deguonies. Vidutinė temperatūra 10 laipsnių. Paviršius - kietos uolienos, telkšo keli dideli vandens vandenynai. Spindulys 1,3 Žemės spindulio, masė - 2,5 Žemės masės.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Elride Endlercat Kovo 07, 2019, 08:12:45 pm
Elridė klausėsi likusių vaikų atsakymų ir svarstė, ar jos atsakymas bus teisingas. Bet, kaip gali būti keista, laikas labai greitai praėjo ir mergaičiukė išgirdo profesoriaus balsą, tada panelytė ėmė svarstyti, ar tikrai atsakė nekopijuodama kažkieno, bet, rodos, kad atsakymo panašaus negirdėjo, tad galbūt nieko blogo nenutiko?
Toliau, kai profesorius ėmė kalbėti apie praktiką, Grifes veidas apsiniaukė. Ji jau mieliau tyrinėtų tas planetas iš toli, kai stovi tvirtai ant žemės ir nereikia svarstyti, kad ji gali pradėti dusti. Bet priešintis negalėjo, kadangi buvo jau tikrai nebe vaikas, vertė save tramdytis nuo ožių ir pasitikti tai, kas jos laukia su šypsena, tik, akivaizdu, nelabai tas sekėsi.
Pasiėmusi eliksyrą mergaitė įsistebeilijo į jį ir atsiduso. Reikia gerti, tu privalai išgerti tai... Toliau su savimi kalbėdama Grifė pasiėmė tą eliksyrą ir atkimšusi greitai jį užsivertė ir užsimerkė, jai tai buvo įprasta.

Gravitacija 5 g. Atmosfera: 99 % metano, 1 % kitų dujų. Vidutinė temperatūra: naktį -40 laipsnių, dieną -20 laipsnių. Visas paviršius padengtas storu vandens ledo sluoksniu. Spindulys 2,5 Žemės spindulio, masė - 4 Žemės masės.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Victoria Vailt Kovo 08, 2019, 06:51:26 am
Atsakiusi į teorinį klausimą vėliau Victoria šiek tiek nuobodžiavo, jai reikėjo veiksmo, aktyvios veiklos, nes šiandien ji buvo pilna energijos. Vos tik išgirdusi apie sekančia praktinę pamokos dalį mergina sukluso, viską atidžiai išklausiusi ir puikiai supratusi užduoti pakilo kartu su kitų mokinių pulkeliu prie mokytojos stalo. Čia jau buvo belike vos pora mažų bonkučių su eleksyrais. Victoria paėmė vieną iš bonkučių. Tai buvo gelsvai melsvas eleksyras, atkimšusi bonkute pauostė- buvo švelniai, maloniai, saldus kvapas. Mergina bonkute pridėjo prie lupų ir išgėrė. Eleksyras buvo beskonis, bet kvapas vis dar jautėsi. Išgėrus bonkutę padėjo atgal į ant mokytojo stalo ir dar spėjogrįšti į savo suolą. Greičiausiai šis haliucinatas ne itin stiprus...vos šovus tokiai minčiai į galva akyse klasės vaizdai pradingo, nebesigirdėjo klasės įprasto šurmulio, buvo visiška tyla...

Gravitacija 1,2 g. Atmosfera: 50 % azotas, 40 % CO2, 10 % deguonis. Paviršius - dykumos. Vidutinė oro temperatūra: dieną +50 laipsnių, naktį +25 laipsniai. Spindulys 3 Žemės spinduliai, masė 0,8 Žemės masės.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Emilie Edwardson Kovo 08, 2019, 04:28:04 pm
Emilie atsargiai atmerkė akis ir greitai apsižvalgė. Virš galvos plytėjo tamsiai mėlynas dangaus skliautas su milijonais žvaigždžių. "Kaip gražu" - pagalvojo mergina. Pažvelgusi sau po kojomis ji išvydo skaidrų ledą - jis plytėjo tiek, kiek jos akys užmatė. Pirmakursė atsargiais žingsneliais, bijodama įlūžti, patraukė pirmyn. Vos žengusi pirmą žingsį Emilie pajuto, jog šioje egzoplanetoje gravitacija visiškai kitokia, nei Žemėje - eidama ji vis kiek pakildavo, o jos apsiaustas plaikstėsi į visas puses. Mergaitė išsitraukė užrašų knygutę ir pasviru raštu greit brūkštelėjo sau priminimą apie mažesnę gravitaciją. Emilie keliavo toliau. Mergaitė jautė, jog šioje planetoje oras buvo kitoks - kvėpuoti buvo kiek sunkiau. Atrodė, jog aplink deguonies ir kitų orui reikalingų medžiagų yra mažiau. Mergaitė ir to nepamiršo pasižymėti užrašuose.
Vis eidama pirmyn, Emilie įsitikino, kad ledas labai tvirtas, o įlūžti beveik neįmanoma. Mergaitė pastebėjo, jog šioje egzoplanetoje matosi mažiau horizonto nei Žemėje. Taigi, pirmakursė padarė išvadą, jog planeta - mažesnė nei gimtoji Žemė.
Mergina svarstė, ar tokioje egzoplanetoje būtų įmanoma gyventi. "Vandens būti turėtų po ledu - padarius gręžinius jį išgauti turėtų būti nesunku. Temperatūra atrodo visai tinkama - nei per šalta, nei per karšta. Tačiau ar čia tikrai galima gyventi? Nemačiau nei vienos gyvos būtybės" - dvejojo Emilie.
Kaip tik tuo metu virš jos galvos pralėkė kažkas balto. Pirmakursė krūptelėjo ir greitai apsižvalgė. "Nejaugi tai paukštis?" - pamanė ji. Greitesniu žingsniu ji nuskubėjo pirmyn. Netrukus tai pasikartojo dar kartą. Šįsyk toje vietoje, pro kurią pralėkė kol kas neaiški būtybė, nukrito balta, kaip sniegas, plunksa. "Turbūt tikrai paukštis" - mergina paėmė plunksną ir įsidėjo tarp užrašų knygutės lapų.
Neužilgo ji įsitikino, kad vis pralekiančios būtybės yra tai, apie ką ji ir galvojo. Vienas baltų paukščių tupėjo visai netoliese, tačiau įžiūrėti skraiduolį buvo sunku - atrodė, jog jis susilieja su balstelėjusiu ledu. Emilie šyptelėjo. "Gyventi, bent jau paukščiams, galima" - linksmai pagalvojo ji.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Bella Cullen Kovo 08, 2019, 09:06:46 pm
Po truputį visiškai juoda haliucinacija pradėjo ryškėti. Pirmakursė Bella šiek tiek pamirkčiojo, kol akys apsiprato prie naujosios planetos. kurioje buvo. Bella pastebėjo jog yra su apsaugine kauke, bei ponu kostiumu. Atsistojusi pamatė jog aplink ją vien uolos. Mergaitė susimąstė kažin iš ko tos uolos. Kadangi buvo su kostiumu galvojo jog turėtų būti sunku judėti, bet suprato klydusi, šioje planetoje lengviau judėti, galiu net šokinėti ir nušokti toliau, negu žemėje. Pasiėmusi mergaitė reikiamus instrumentus pradėjo šios planetos analizę. Oro temperatūra planetoje buvo primenanti žemės rudenio temperatūrą. Tad joje nebuvo labai šalta, nei labai karštą. Tai Bella užsirašę į savo užrašus. Taip pat ši planeta kiek mažesnė negu žemė svarstė mergina. Tačiau atlikinėjo ir kitus reikiamus analizes metodus, kurie nurodys ar šioje planetoje įmanoma įsikurti gyvybei.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Neli Blue Kovo 09, 2019, 08:16:57 am
Neli nieko nepajuto.Nieko negirdėjo.Nejuto jokių kvapų.Atsimerkusi mergaitė apsižvalgė aplinkui.Ji buvo su skafandru ir plūduriavo ore.Tam buvo logiškas paaiškinimas - pirmas dalykas, jai po kojomis kiek tik akys užmato plytėjo skysta masė, tad nebūtų galėjusi vaikščioti, ir šioje planetoje tikriausiai labai maža gravitacija.Visa tai pirmakursė įsikalė į galvą, nes negalėjo rašyti, vilkėdama skafandru. Juk jeigu aš su skafandru, vadinasi, čia būtų neįmanoma kvėpuoti, o tai reiškia, kad čia nėra atmosferos! - suvokė švilpiukė.
Staiga pajuto, kad iš apačios tvokste tvoskia karščiu.Kodėl ji to nejuto anksčiau?Net per skafandrą to karščio jautėsi gerokai daugiau, nei Neli būtų norėjusi. Vadinasi, čia labai karšta, gal apie 150-200° - atsidususi mergaitė pabandė pasvirti į priekį, kad pajudėtų.Jai pavyko, nors vos neapsivertė aukštyn kojom.Pirmakursė jau žinojo keletą faktų apie šią planetą, bet jai reikėjo dar daug ką išsiaiškinti prieš grįžtant į klasę.Tad ji pajudėjo į priekį, ir žvalgydamasi tyrinėjo šį dangaus kūną...
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Neli Blue Kovo 09, 2019, 08:42:25 am
Mergaitei labai reikėjo išsiaiškinti šios planetos dydį.Bet kaip tai padaryti, ji nežinojo.Staiga ji pamatė kažką juodo.Tai plytėjo per visą horizontą.Horizontas!Ah, kokia aš kvaila - šyptelėjo Neli.Jo matėsi daugiau!Tiesą sakant, žymiai daugiau.Tai reiškė, kad ši planeta daug didesnė už Neli gimtąją Žemę.Gal kokius 5 kartus - prisimerkusi ji pabandė nustatyti.
Tuomet pasviro į priekį ir nuplūduriavo link to juodo kažko.Tai buvo sala!Uolinga, juoda sala tame skystų dujų vandenyne!Ką gi, apie šios planetos paviršių mergaitė sužinojo jau pakankamai.Skystų dujų...gal metano...vandenynas, kuriama plūduriuoja keletas uolingų salų.Atmosferos nėra, vyrauja gal 150-200°.Apytiksliai penkis kartus didesnė už Žemę.Gravitacija labai maža. - savo žinias pasikartojo švilpiukė.Ar čia galėtų gyventi žmonės?Na, vienintelis paviršius, ant kurio jie galėtų normaliai gyventi, būtų tos kelios salos.Tuomet jiems reiktų batų su svarmenimis, kad galėtų vaikščioti ant paviršiaus.Karštis.Na, čia jau nebent visąlaik vilkėti kažkokiais specialiais skafandrais, kurie visiškai nepraleidžia karščio.Vanduo.Va čia tai problema...Bet burtininkai čia galėtų gyventi.Išsiburtų vandens, pasidarytų skydą nuo karščio ir gyventų. - pagalvojo Neli ir pati nusijuokė iš savo paskutinio sakinio.Ji neįsivaizdavo, kaip čia kažkas galėtų gyventi.Na, gal taip ir yra.Nebūtinai visose planetose turi būti žmonių.Ne visoms planetos lemta ant paviršiaus auginti ir grožėtis įvairiaspalviais augalais, gyvūnais, paukščiais. Taip pagalvojusi švilpiukė nusprendė, kad pats metas grįžti į klasę.Išsitraukė eliksyrą, ir, paskutinį kartą apžvelgusi planetą, greit išmaukė visą buteliuką.Vėl pajuto, kaip sukasi galva, ir vėl paniro į tą kažką vėsaus ir tamsaus, tą šiurpią bedugnę...

Po kelių sekundžių Neli jau sėdėjo klasėje.Grįžę mokiniai dalijosi įspūdžiais, keletas sėdėjo susimąstę apie šiandienos potyrius.O švilpiukė greit čiupo savo pergamentą ir ėmė rašyti visus pastebėjimus ir išvadas.Baigusi rašyti dar kartą pasitikrino ir nunešė mokytojui.Šis nusišypsojo jai, o mergaitė nusišypsojo jam atgal.Grįžusi į suolą pirmakursė nekantriai laukė, ką dar jai atneš ateitis Hogvartse.

Antrą postą iš eilės gali rašyti, jeigu praeina daugiau negu 24 valandos po tavo posto. Kitu atveju turi palaukti, kol kas nors kitas parašo postą ir tada gali rašyti vėl.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Bella Cullen Kovo 10, 2019, 08:15:22 pm
Grįžusi Bella iš haliucinacijos, į klasę, apsižiūrėjo ar viskas gerai. Tačiau pasijuto kiek sunkesnė nei buvusi anoje planetoje. Bella pasiėmusi užrašus baigė rašyti rezultatus profesoriui.
Citata
Pagal atliktą analizę planetos oro sudėtis daugiausiai yra azoto kaip ir žemėje, tačiau deguonies toje planetoje labai mažas kiekis . Temperatūra planetoje ideali tiems, kas nemėgsta karštų orų, kadangi vidutinė temperatūra 5 laipsniai. Planeta yra mažesnė negu žeme, bei žmogus joje būtų lengvesnis. Atlikusi uolienų sandarą, radau jog jose yra ledo, geležies , organinių medžiagų. Gyvybė neapsupta reikalingais įrenginiais, kurie gamintų deguonį, siurbtų vandenį iš giliai  uolienose esančio vandens , negalėtų egzistuoti. Taip pat jog gyvybė nemirtų badu , turėtų būti ir žemės, kurioje galėtume auginti augalus . taip pat ir gyvūnų, kurie tą žemę tręštų .
Bella nunešusi užrašus profesoriui , trumpai aptarė su juo gautus rezultatus.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Olivia Eier Kovo 10, 2019, 08:33:35 pm
Olivia neatsakė į šios pamokos teorijos klausimą. Nebuvo tikra dėl atsakymo, nes astronomiją žinojo tik iš pamokų. O ji dar tik ketvirtakursė, todėl atsakymą pasilaikė sau, nenorėdama pasidaryti gėdos. Nors jos spėjimas iš tiesų buvo beveik teisingas.
Gal reikės perskaityti kokią nors astronomijos knygą, - pamanė ji, kai išklausiusi praktinės užduoties jau stojosi iš suolo. Ji nuėjo iki profesoriaus stalo ir pagriebė buteliukus. Vieną - kuris padės nusigauti į kažkokią tai planetą, kas kiek baugino švilpę ir dar vieną kuris padės grįžti į Hogvartsą. Pastarąjį mergina įsikišo į kišenę, pasilikdama tam laikui kai jau baigs savo darbą už šios atmosferos ribų.
Tikiuosi nesumaišiau tų buteliukų ir jie nesuveiks lyg kokie nuodai panaudojus ne ta tvarka, - pamanė ji atkimšdama turimą rankoje, bet tik nuvijo šias mintis, suprasdama, kad tai nė nelogiška ir juokinga.
- Na ką, laikas pakeliauti po haliucinacijas, - tyliai tarė ji, jausdama kaip keistai tai nuskambėjo. Atsigėrė kelis gurkšnius ir po momento pajautė kaip sukasi aplinka. Viskas tapo neryšku, miglota, klasės vaizdai išsitampė ir netrukus liko tik atmintyje. Ji pramerkusi akis apsidairė kur atsidūrė.

Gravitacija 3 g. Atmosfera: 99 % CO, 1 % kitų dujų. Paviršius - kietas, tačiau sunku pasakyti, kas jį sudaro. Vidutinė oro temperatūra 35 laipsniai. Spindulys 0,8 Žemės spinduliai, masė 2,5 Žemės masės.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Amber Lee Kovo 12, 2019, 07:19:56 pm
Amber atsimerkė. Vaizdas buvo kažkoks keistas, lyg per nešvarų stiklą. Staiga mergaitė suprato, kad ji su dujokaukė. O, fainiai! pamanė Amber. Jausmas su dujokauke tikrai labai keistas. Grifiukė pabandė žengti žingsnį. Apėmė įdomus jausmas, jai buvo lengviau vaikščioti nei žemės paviršiumi. Lyg ji būtų lengvesnė. Dar šiek tiek pavaikščiojusi mergaitė susivokė, kad galbūt jai išeitų paskraidyti. Amber atsispyrė ir pašoko į viršų. Ji spėjo tik sumosuoti rankomis ir tuojau tėškėsi ant žemės. Ot rupūže gleivėta! nusikeikė grifiukė. Be galo skaudėjo šoną. Mergaitei net kilo mintis paleisti raudonas žiežirbas, bet ji tuojau pat apsigalvojo. Praktiką reikia pabaigti, juk nėra taip blogai. Amber atsiklaupė ir perbraukė ranka planetos paviršių. Jis buvo smėlėtas. Mergaitė mintyse tai pasižymėjo. Susiėmusi už šono mergaitė atsistojo. Laimei, vaikščioti išėjo. Staiga grifiukę persmelkė šaltis. Atrodo, atėjo naktis. Iki tol temperatūra buvo normali. Amber ant krūtinės susikryžiavo rankas ir susilenkė, kad būtų šilčiau, nors kažin ar tai nors kiek gelbėjo.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Olivia Eier Kovo 13, 2019, 11:34:01 am
Aplinkui visur matėsi tik tuščias paviršius. Mergaitė pabandė žengti žingsnį. Bet oi - ji ėmė ir pakilo aukštyn. Čia tikriausiai labai maža gravitacija - pamanė ji, nusileisdama ant žemės. Tik dabar pastebėjo, kad buvo su dujokauke. Iškart buvo aišku, kad čia neįmanoma arba labai sunku kvėpuoti. Įdomu - pamanė ji, galvodama kas atsitiktų jeigu nusiimtų dujokauke. Tikriausiai uždustų. Logiška. Žengė dar vieną žingsnį. Aplinkui niekur nebuvo matyti nė kokio lašelio vandens ar maisto. Aišku, kad paviršius kietas, tačiau neaišku kas jį sudaro. O gal ne toks ir kietas - pamanė ji, šiaip taip bandydama spustelėti žemę. 
Ji apsivertė ore. Kaip keista - pamanė, kai neįprastoje pozicijoje palietė žemės paviršių ir bandė pirštu padaryti duobutę, bet jos bandymas buvo nesėkmingas, nes pirštas vos prisilietė prie paviršiaus. Pabandė dar kartą. Šįkart stipriau bakstelėjo ir nebuvo jokio efekto. Viskas aišku - žemės paviršius kietas, tačiau neaišku iš kokios medžiagos jis yra.
Olivia tik dabar susiprato kaip čia karšta. Teko nusiimti apsiaustą ir neštis jį ant rankos, toliau stebint šią keistąją egzoplanetą. Čia nemažiau nei 30 laipsnių - pamanė ji, dar kartą pašokdama į viršų ir bandydama suprasti kažką naujo apie šią planetą.
Ji apsidairė. Niekur nebuvo matyti krašto. Aplinkui buvo vien tik tas niūrus pilkas planetos paviršius.
Ji jau turėjo vieną argumentą, kodėl čia negalėtų egzistuoti gyvybė - nėra žmogui reikalingo deguonies, o jeigu yra tai tik labai mažai. Bet nežinojo ar to pakako, kad galėtų baigti šį darbą.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Olivia Eier Kovo 15, 2019, 03:57:29 pm
O jeigu sužinočiau planetos dydį? - pamanė mergaitė, žengdama dar vieną žingsnį. Bandė prisiminti kokį nors būdą kaip tai padaryti, bet suprato, kad galėtų maždaug išmatuoti tik apėjus planetą, o visos tai tikrai neapeis, nes planeta maždaug Žemės dydžio, arba mažesnė, o gal kiek didesnė. Nors planetos dydis neturi didelio skirtumo žmonių gyvenimui, - pamanė, ieškodama dar bent vieno požymio dėl ko čia negalėtų būti gyvybės ir bandė susidėlioti savo mintis.
Olivia prisiminė, kad ji turi lazdelę. Ir sugalvojo. Jeigu paleis kerus, uždegančius ugnį, ugnis tiesiog neužsidegs jeigu ore nebus deguonies reikalingo visų organizmų kvėpavimui. Tai galiausiai reikš, kad žmonėms nebūtų visiškai jokios galimybės apsigyventi šioje planetoje. Bent jau ji taip manė.
- Incendio, - pasakė ji, nukreipdama lazdelę į žemę, bet nieko neįvyko. Ji tai padarė dar kartą, bet nieko. Taigi mergaitė padarė išvadas, kad planetoje visiškai nėra deguonies.
Tada ji dar prisiminė, ko reikia gyvybei bet kokioje planetoje. Ogi vandens, kurio čia niekur nebuvo. Taip pat žmonėms čia sunku būtų prisitaikyti dėl mažos gravitacijos.
Mergaitė suprato jau baigusi darbą, tad paėmė ir išsitraukė eliksyrą, skirtą grįžimui atgal ir išgėrė. Staiga viskas aplink pradėjo suktis ir ji vėl atsidūrė Astronomijos klasėje su lazdele ir apsiaustu rankoje.
Ji apsidairė. Jau buvo grįžusių vaikų, kurie baigė savo darbą. Tad mergaitė pasiėmė pergamentą ir pradėjo rašyti darbo išvadas.
Citata
Planeta nėra tinkama gyvybei, nes joje visiškai nėra deguonies ir vandens. Kas sudaro planetos paviršių taip pat nėra aišku, bet tai nebūtinai anglis ir jos dariniai. Oras šiltas, galbūt kiek per šiltas žemės gyventojams, taip pat žmonėms ir kitiems gyviems organizmams čia būtų sunku prisitaikyti dėl mažos planetos gravitacijos. Planetos dydis nėra aiškus, tačiau per daugiausiai nesiskiria nuo Žemės.
Baigusi tai rašyti mergaitė pergamentą nunešė profesoriui, o pati susidėjo savo daiktus ir laukė varpo iš pamokos.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Lėja Vils Kovo 16, 2019, 02:37:40 pm
Per praktiką Lėja jautėsi apsnūdusi. Į klausimą mergaitė neatsakinėjo, tik klausėsi kitų. Gal ir būtų atsakius, bet šiaip atsakymi nesugalvojo. Profesoriui prakalbus apie praktiką mergaitė atkuto. Užduotis varnei atrodė įdomi. Nors eliksyrus gerti Lėjai nebuvo prie širdies, bet mergaitei visuomet patiko kur nors nukeliauti, ką nors naujo pamatyti, o gal net nuotykių patirti. Tad Lėja nužingsniavo prie profesoriaus stalo. Ten apžiūrėjo eliksyrus, pagalvojus pasiėmė rusvą. Tada apsidairė, žvilgtelėjo į profesorių ir atkimšus buteliuką vienu gurkšniu išgėrė skystį. Skonio nepajuto. Greitai mergaitei pradėjo suktis galva. Pasidarė bloga. Mergaitei atrodė, kad klasės draugai į ją žiūri, bet atsimerkus mergaitė pamatė jau esanti planetoje.

Gravitacija 1,1g, atmosfera: 95 % azoto, 4,9 % etano dujų, 0,1 % kitų dujų. Paviršius - kieta gyvsidabris. Vidutinė oro temperatūra -50 laipsnių. Spindulys 1,4 Žemės spinduliai, masė - 1,9 Žemės masės.

Taip pat tavo RPG pranešimas turėtų būti ilgesnis nei 600 simbolių (be mano redagavimo), todėl prašau iki pamokos pabaigos pailginti post'ą.
Antraštė: Ats: I astronomijos pamoka visiems kursams
Parašė: Matthew Turner Kovo 17, 2019, 07:03:39 pm
Matthew stebėjo, kaip mokiniai pamažu dingsta iš klasės. Tikėjosi, kad atliekant praktiką nieko nenutiks, tačiau vis tiek sėdėdamas prie stalo šiek tiek jaudinosi.
Pats mielai būtų atlikęs praktiką. Įsivaizdavo, kaip prikuria ten ateivių, kaip su jais kalba. Būtų smagu pagalvojo Matthew ir nejučia žvilgtelėjo į dėžutę, kurioje buvo sudėti eliksyrai. Pora buteliukų liko... Tačiau profesorius Turner nespėjo nieko padaryti, nes pamažu mokiniai pradėjo grįžti. Buvęs grifas su džiaugsmu stebėjo, kaip jie pildo pergamentus ir atneša jam. Kadangi pats labai nemėgo, kai profesoriai jo akivaizdoje skaitydavo atsakymus, stengėsi to nedaryti. Tačiau tai buvo itin nelengva, nes kai kurie mokiniai grįžo likus nemažai laiko iki pamokos pabaigos.
Pagaliau liko vos pora minučių iki varpo dūžio. Visi mokiniai sėkmingai įvykdė praktiką ir, ko gero, nekantriai laukė pamokos pabaigos. Profesorius atsistojo ir garsiai pasakė mokiniams:
- Džiaugiuosi jūsų aktyviu dalyvavimu pamokoje. Susitiksime kitoje.
Matthew palaukė, kol paskutinis mokinys išėjo iš klasės. Tada jis įsimetė vieną buteliuką į apsiausto kišenę. Su šiokiu tokiu jauduliu profesorius Turner paėmė buteliuką iš kitos dėžutės ir susipylė turinį į gerklę.