Hogvartsas.LT

Magijos pasaulis => Žiobarotyra => Pamokos => Pamokos => Temą pradėjo: Dylan Frendlin Rugpjūčio 04, 2018, 10:13:44 pm

Antraštė: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Dylan Frendlin Rugpjūčio 04, 2018, 10:13:44 pm
Pavasario pradžia atbėgo taip greitai, kad net nesitikėjo. Pamažu artėjo laikas išmokyti mokinius kažko arba suteikti naują pramogą. Ilgai svarstęs ir net kelis kartus keitęs būsimos pamokos temą, profesorius galų gale apsisprendė. Likus vos keletui dienų susitarė su virtuvėje dirbusiais elfais, paruošė galybę receptų knygų ir parinko tam tikras šalis.
Ankstų rytą, likus vos pusantros valandos iki pamokos pradžios, iš virtuvės į kabinetą sunešė įvairius maisto produktus, išnešė beveik visas kėdes, net keletą orkaičių atstūmė. Daugybė indų, įvairių įrankių ir prietaisų buvo padėti ant pirmųjų dviejų stalų. Keli kiti stalai laukė kol ant jų ims vykti darbas. Dylan'as vos nepamiršo pasiimti dėžutės su lapeliais, šalių pavadinimais. Tiesa, visą šį laiką retriveris Marselis lengvai snaudė savame guolyje ir tik kartais prasimerkdavo, norėdamas pažiūrėti ką jo šeimininkas išdarinėjo kabinete. Pamažu laikas seko ir ėmė rodytis pirmieji mokiniai. Kiekvieną nukreipė į laisvąją kabineto dalį, o tuomet atsistojo priešais visus.
- Sveiki visi, susirinkę į dar vieną, paskutinę šiais mokslo metais, Žiobarotyros pamoką, - pasisveikino. - Šiandien bandysime gaminti įvairius patiekalus, - pasisuko atgalios ir nuo savo stalo pakėlė dėžutę, - šioje dėžutėje yra šių šalių pavadinimai : Ispanija, Italija, Graikija ir Prancūzija. Atsitiktinai pasiimsite lapelį su vienos iš šių šalių pavadinimų. Tuomet, iš vienos knygų krūvos, - parodė į kairę prie sienos, - pasiimsite receptų knygą su tos šalies pavadinimu ant viršelio. Knygoje susiraskite bet kokį jums patinkantį receptą ir, - šyptelėjo, - pagaminkite patiekalą. Žinoma, kai pagaminsite, galėsite ir pasivaišinti ar pasidalinti su draugu.
Išbėręs užduotį, padėjęs dėžutę ant savo stalo, vaikinas paglostė šalia jo atsisėdusį šunį.
- Sėkmės darbe, turite kiek mažiau nei dvi valandas!
Profesorius labai vylėsi, jog niekas nesusižeis bei labai norėjo, kad pamoka praeitų ramiai. Tikėjosi, kad nesuklydo parinkdamas būtent šią temą.

((Užduotis tokia:
Išsitraukiate lapelį iš dėžutės nuo profesoriaus stalo, pasiimte receptų knygą su tokia pat šalimi kaip lapelyje, išsirenkate receptą ir pagaminate pasirinktą patiekalą.

Galite dirbti po vieną ar poromis.

Norėčiau 2-3 įrašų.))
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Hope Džein Shilck Rugpjūčio 05, 2018, 10:41:59 am
Mergaitė nubudo gana anksti. Įkvėpusi gaivaus oro, kuris jos kambarį pasiekė pro langą nusišypsojo, tačiau dar neatmerkė akių. Kiek pasiražiusi ir dar pasimėgavusi pagalve, galiausiai rankomis pasitrynė akis ir jas atmerkė. Ją staigiai pašokti privertė laikrodis, kuris stūksėjo visai šalia lovos. Gi paskutinė žiobarotyros pamoka, greit egzaminai, negaliu to praleisti, - priminė sau blondinė ir greitai nubėgo praustis ir ruoštis. Sugrįžusi pirmakursė jau apsirengusi ir apsiruošusi prie lovos, iš komodos išsitraukė mokintis apie žiobariškąjį pasaulį skirtus vadovėlius ir mikliai įsimetė juos į krepšį. Prie to pačio dar prigriebė rašiklį bei sąsiuvinį. Užrašai visada praversdavo. Galiausiai pasiruošusi, prefektė dar užmetė akį į save veidrodyje ir patraukė išėjimo link. Kopdama laiptais iš požemio, klastuolė sutiko dar kelis savo bendrakoledžius su jais pasiveikinusi atrado ir dar kelis, kurie taip pat skubėjo į pamoką.
Tačiau pusiaukėlėje mergina prisiminė, kad yra pažadėjusi prikelti ir dar vieną megalių - Marcelį Rufford.
- Idiotas. Tai, kad ne tik aš dar galiu pavėluoti į pamoką, bet ir tas lepšis pavėluos, - pasakiusi mergina, kad ateis į pamoką prieš pat jai prasidedant, Hope laiptais nubildėjo žemyn į berniukų kambarį, kur įsiveržė su didžiausiu trenksmu. Greičiausiai, kad pabudo ne tik Marcell'is, bet ir kiti čia dar kiek snaudžiantys berniukai. Klastuoliai buvo jau pripratę, kad blondinė įsiveržia ten kur jai negalima, todėl nieko nebesakė, o Džein ir nesižvalgė per daug. Ją mažiausiai jaudino čia dar savo egzistenciją pateisinantys žmogeliukai.
- Kelkis, miegaliau, - pajudino Marcelį draugė , - šiaip mums tai paskaita, jeigu pamiršai. Ir jokiu būdu negalima vėluoti. KELKIS.
Paskutinį žodį blondinė ištarė kiek pakeltu tonu. Šiam staigiai pramerkus akis, mergaitė parodė pirštu į duris ir davė suprasti, kad reikia eiti.
Kol berniukas ruošėsi, tol mergaitė surinko vadovėlius ir užrašus. Klastuolis dažnai eidavo į biblioteką, todėl jo knygos nebūdavo nukištos toli ir buvo matomos plika akimi, per daug nesikuitus po daiktus.
- Štai, tavo knygos, eime,- bendrakoledžiui mergaitė įteikė knygas ir patraukė kartu išėjimo link. Dabar jau kiek pagreitintu žingsniu abu kartu draugai kulniavo į klasę. Priėjus ją, mergina stumtelėjo duris. Jai buvo keistoka, kad pamoka nevyksta lauke, kadangi dauguma profesorių pasidavė šilumai už hogvartso sienų ir pamokas vedė nebe kabinetuose.
Gal ir gerai , - pagalvojo blondinukė ir tik įžengus į klasę, kur jau buvo sugūžėję daugiau mokinių. Buvo gana keistoka, kadangi kabinete nebuvo matyti suolų savo vietose, o ir čia prigrūsta buvo daugybė maistui ruošti skirtų įrenginių. Pamokos tiklas prefektei tapo kaip ir aiškus, todėl patraukė kiek į šoną, bet vis tiek išklausė klastūnyno vadovo užduoties.
- Miegaliau? Dirbsim kartu? Žinoma, kad dirbsim.
Hope nuėjo iki profesoriaus ir išsitraukė lapelį su užrašu
Citata
Prancūzija
.
Super , - mintyse spygtelėjo blondinė , - visada norėjau susipažinti geriau su šia kultūra.
Taigi akiniuotė su netikrais stiklais susirado knygą skirtą prancūziškiems patiekalams ir patraukė atokiau kiek į "klasę/virtuvę".
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Marcel Rufford Rugpjūčio 05, 2018, 10:50:02 am
Berniukas miegojo. Jį pažadino mergaitės balsas. Mergina? Čia? Negali būti. Nuo kada? , - mintyse susimąstė dar mieguistas klastuolio protas. Čia taigi Hope Džein Shilck , - greitai vėl paprotino save. Išgirdus ryškiau pabrėžtą mergaitės žodė "keltis", Marceliui nieko kito ir nebeliko tik kilti iš lovos, nes kitu atveju jis puikiai žinojo, kad mergaitė panaudos būtinai kažką, kas jį privers kiek spiegti.
- Keliuosi keliuosi , - sumurmėjo juodaplaukis ir su dideliu nenoru atmerkė savo akis, o ir galiausiai išlipo iš lovos ruoštis. Nuėjo apsiprausti ir apsirengti. Tuomet grįžo prie mergaitės, kuri kuitėsi po jos daiktus. Nieko nespėjęs pasakyti berniukas jau buvo "apdovanotas" knygomis.
- Nu gerai, gi supratau supratau... Einam, - sumykė pirmakursis ir nebekovojo su blondine drauge tik nusekė paskui ją į klasę. Pasiekus klasę berniukas kiek susierzino, kadangi jis tikėjosi čia išvysti suolus. Jis labai norėjo tiesiog pasidėti knygas ant jų ir padėjęs galvą užmerkti dar kiek akis. Niekada negalima išsimiegoti, - dar labiau suburbėjo mintyse juodaplaukis.
Išklausęs profesoriaus užduotį berniukas kiek pralinksmėjo. Na, bent maisto bus. Galiausiai ir vėl jo ausis pasiekė Hope balsas siūlantis dirbti kartu.
- Gerai gerai, dirbsim kartu. Tu tik eik ištraukti ką nors skanaus iš profesoriaus.
Nuo traukimo išsisukęs klastuolis nuėjo susirasti atokesnę vietą darbui ir laukė mergaitės, kuri galiausiai jau atėjo nešina tiek lapelio, tiek receptų knygų.
- Ir į kokį kraštą nusiausim? - paklausė berniukas , - tikiuosi, kad ne koks meksikietiškas pasaulis? Ne burito? Pasakyk, kad ne tai. Nes kartą mano tėvai pasiėmė mane pakeliauti ir nuvykom į Meksiką. Galvojau numirsiu ten ir iškepsiu kartu. Nepatinka man ten ir tai. Nepatinka.
Pamatęs, kad klastuolių laukia viena geriausių europiečių virtuvė, pirmakursis dar labiau apsidžiaugė, nes žinojo, kad bus daug daug daug maisto.
- Aš gaminsiu garnyrą ir virsiu ką nors. O tu pasidarbuok ten tais kitais. Nustelbiam juos visus ir padarom viską nuo a iki z. Tegu mato, kad mes išmanom virtuvės paslaptis. Galėtumėm būti kaip.... hm, - susimąstė berniukas, - kaip ten jis? Oliveris? Jamie Oliveris ir dar geriau.
Marceliui sužibo akys ir šis kibo į darbą mergaitei dar net nespėjus prasižioti.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Oliver Van Ray Rugpjūčio 06, 2018, 08:18:58 am
   Nežinia, ką klastuolis darytų, jei miegamajame nebūtų užuolaidų. Šį ryt nedrąsiai kyštelėjo galvą pro jas ir tuoj pat buvo apakintas saulės. Tada vėl dribo į lovą ir ėmė svarstyti, ar nereiktų tiesiog praleisti žiobarotyrą ir nueiti pas kerėjimo profesorių. Tasai juk turėtų žinoti kokius kerus, padėsiančius nuo tokio bjauraus oro. Tačiau nenoromis turėjo atsisakyti šios idėjos - dar kas negerai išeis ir jis prisidirbs. Taigi kaip ir kiekvieną gražų, šiltą, saulėtą pavasario rytą, kurį Oliveris vadino pragaru, turėjo save tenkinti tik mintimi, jog greit ateis vakaras, o tai reiškia - atšals bei sutems.
Nusivilkęs į pamoką ir pamatęs klasę visai nenustebo. Kažkaip buvo sunku ir tikėtis, kad vyks paprasta teorijos-praktikos pamoka. Tačiau jos dabar neatsisakytų, nes iš įvairių maisto produktų ir įrankių bei orkaičių jau buvo aišku, jog reiks gaminti kažkokį maistą. Ughhh, tik ne tai... Profesoriui paliepus nužingsniavo prie laisvo stalo klasės viduryje. Tačiau vos po keliolikos sekundžių jau stovėjo prie pirmųjų suolų - magėjo viską apžiūrėti.
Visai netrukus prasidėjo pamoka, o profesorius patvirtino maisto gaminimą. Mokinys nusivilko prie dėžutės su lapeliais ir kyštelėjo ranką. Pasiknaisiojęs grįžo prie savo stalo ir tik tada žvilgtelėjo į lapelį.
Citata
GRAIKIJA
Iš pradžių Oliveris sutriko, nes nežinojo nei vieno graikiško patiekalo. Tuomet prisiminė, jog tam skirtos receptų knygos. Taigi, nuėjo pasiimti ir josios. Nutėškęs knygą ant stalo pagaliau atkreipė dėmesį į savo gurgiantį pilvą. Hmm, ko gero, vien tik sumuštinių neužteks.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Matthew Turner Rugpjūčio 06, 2018, 01:33:46 pm
Matthew vos ne pasišokinėdamas atėjo į žiobarotyros pamoką su viltimi, kad ji bus lengva. Tad išgirdęs užduotį berniukas pasijuto kaip šlapiu maišu per galvą trenktas. Gaminti? Ir jūs tai vadinate pamoka? Tai ne pamoka, o kažkokia nesąmonė!
Nudūlinęs iki profesoriaus stalo berniukas be ūpo išsitraukė lapelį ir pamatė, kad jam kliuvo Italija. Tai šiek tiek praskaidrino Matthew nuotaiką. Kaip ir akivaizdu - pica arba makaronai.
Matthew galvojo net neimti receptų knygos, o tiesiog išvirti makaronus. Bet gerai pagalvojęs suprato, kad jis nežino, kaip tą padaryti, tad akivaizdu, kad knyga pravers. Permetęs akimis kelis receptus Matthew susiraukė. Kodėl nėra nieko, kas truktų kokias penkias minutes? Viskas vien verda ilgiau, ką jau kalbėti apie paruošimą... Vis dėlto Matthew susirado lyg ir lengviausią variantą - makaronus su kažkokiu neištariamu padažu ir pasiruošė darbui.
Kokiu būdu man čia ką nors padaryti? Kad ir užkaisti vandenį? mąstė berniukas, bet jis žvilgtelėjo į aplinkui besidarbuojančius mokinius ir pats kibo gaminti.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: kablelis Rugpjūčio 06, 2018, 01:40:33 pm
Stevie žiovaudama nusivilko iki žiobarotyros pamokos. Paprastai šios pamokos nebuvo sunkios. Ypač kai tema būdavo susijusi su pramogomis. Tačiau šį kartą mergaitė suprato, kad teks padirbėti iš peties. Ji tiesiog negalėjo pakęsti gaminimo ir jau po minutės gailėjosi, kad atėjo į šią pamoką, kur bus tiesiog kančia. Tačiau Stevie niekada neišsisukinėjo nuo darbo pamokose, tad ramiai nuėjo ir išsitraukė lapelį su užrašu "Ispanija". Jos pusbroliai buvo nemažai keliavę po šią šalį, tad mergaitė visai apsidžiaugė, kad galbūt pavyks išmokti pagaminti ką nors, ką tiedu yra ragavę ir galbūt per atostogas netgi juos pradžiugins.
Stevie pasiėmė receptų knygą ir ilgokai ją vartė. Nemaža dalis patiekalų jos visai neviliojo, tačiau akis užkliuvo už kažko, susidedančio iš ryžių ir jūros gėrybių. Skamba labiau Japonija nei Ispanija. Gal pabandyti?
Mergaitė perskaitė, kad tas keistas daiktas vadinasi paelja. Pavadinimas buvo negirdėtas, tad tai buvo puiki proga išbandyti kažką naujo. Stevie sunkiai atsiduso ir patraukė link profesoriaus stalo pasiimti ryžių.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Lukas Dubajus Rugpjūčio 07, 2018, 03:58:46 pm
Lukas tingiai kėlėsi iš lovos, o vėliau dar tingiau rengėsi drabužius. Eidamas kolidoriumi iš požemių klastuolis nuėjo ne į Žiobarotyros kabinetą, bet į lauką. Koks nuostabus savaitgalio oras. Nereikia mokytis tiesiog pasaka. Vaikinas tik nuėjęs prie ežero susiprotėjo, kad šiandien ne savaitgalis, o darbo diena. Lyg akis išdegęs Lukas nuskuodė link Žiobarotyros kabineto ir garsiai pravėręs duris nulėkė link savo vietos, bet spėjo laiku sustoti nenukrisdamas ant žemės. Vėl nėra suolų? Dabar arba pamokose nėra suolų, arba jos vyksta lauke. Na gal bent įdomu bus. Klastuolis atsirėmė į sieną ir ėmė laukti kol profesorius išaiškins praktiką, o gal ir teoriją. Išaiškinus praktiką vaikinas pasimetė ir tuo pačiu nustebo. Gaminti maistą? Na jau ne. Nei moku, nei noru gaminti. Gal tyliai išeiti? Bet reikia pasistengti dėl koledžo. Nors greičiausiai dauguma mokinių nemokės gaminti, nes niekada nebus naudojesi žiobariškais prietaisais. Na reikia kibti į darbą, o ne galvoti čia atsistojus. Lukas nuėjo prie stalo ir pamaišęs dėžutę išsitraukė lapelį su užrašu:
Citata
Graikija
. Kas čia per šalis? Kodėl būtinai šita šalis? Net nežinau jokių jos patiekalų. Dabar tikrai būtu puikus momentas pasišalinti. Bet gal likti. Pabandysiu pagaminti ką nors pagaminti gal pavyks, o gal ir ne. Aš jau tikrai per daug galvoju, tad reiktų pradėti darbą. Klastuolis nuėjo prie stalo, pasiimė knygą ir grįžęs prie stalo atsivertė ir ėmė stengtis surasti kažką kas jo nuomone turėjo būti skanu. Tai jam kainavo nemažai laiko, bet pagaliau jis ir surado patiekalą, bet ir parinko prie jo gėrima.
 -Eureka,- sušuko vaikinas baigęs ieškojimo darbą.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Morisas Banoveris Rugpjūčio 07, 2018, 04:36:01 pm
Morisas nebesikėlė anksti ryte kaip ankščiau, nes baigėsi žiema ir nebesimatė gyvūnų pėdsakų. Dar išėjęs į lauką prieš Žiobarotyros pamokos pradžią. Reikia džiaugtis pavasario rytu. Nes poto reikės nuobodžiauti, nuobodžiose pamokose. Bet dar liko apie valandą iki pamokos pradžios, tad tikrai galiu leisti sau pabūti lauke, o vėliau neskubant nueiti į pamoką. Pavaikščiojęs lauke klastuolis pasišvilpaudamas ar paniūniuodamas kokią dainą kurios jis pats beveik nežinojo tik buvo kažkur girdėjęs. Užlipęs laiptais aukštyn ir atidaręs kabineto duris vaikinas pasisveikino su profesoriumi ir apsidairė po kabinetą. Kabineto vaizdas nustebino Morisą. Keli stalai stovėjo pakraščiuose, du priekyje ant kurių buvo sudėtas maistas. Mes čia ką valgyti maistą ruošiamės? Ar gaminsim kažką? Tikiuosi, kad nereikės išsiaiškinti kiek baltymų, angliavandenių ar kitokio dalyko yra šituose maisto produktuose. Na pažiūrėsim kaip bus. Profesoriui išaiškinus užduotį klastuolis apsidžiaugė ir net neskubėjo atlikti užduoties. Valio. Gaminsim maistą. Fainiausia pamoka kokia tik yra buvusi. Ne fainiausia buvo praita Žiobarotyros pamoka. Vaikinas pasišokinėdamas nustriksėjo link stalo ir išsitraukė lapelį ant kurio buvo parašyta:
Citata
Italija
. Puiki šalis. Greičiausiai gaminsiu picą. Bet ne. Spėju, kad dauguma mokinių kurie bus išsitraukę Italiną tai gamins, tad reikia pagainti ką nors kito, ką nors įspūdingo. Morisas pasiimė receptų knygą ir patraukė prie stalo, bet klastuolis kažkaip nenorėjo dirbti vienas, tad susirado Luką ir priėjęs prie jo pasidėjo receptų knygą ant to pačio stalo.
 -Ką ištraukei?- užklausė vaikinas Luką. -Aš tai Italiją. Gal nori gaminti kartu?
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Klara Severova Rugpjūčio 07, 2018, 06:39:20 pm
Kaip įprastai Klara pusiau miegodama ėjo į pamoką ir slapta tikėjosi, kad nebus labai sunku. Jos smegenys šiandien visiškai atsisakė dirbti. Tiksliau, pasiliko ir toliau miegoti lovoje.
O įėjusi į klasę ji iš pradžių nesusiprato kur yra. Gal netyčia nuklydo į virtuvę? Jau žadėjo skubiai apsisukti ir išeiti kol niekas nepastebėjo, bet pamačiusi čia esantį profesorių ir kelis mokinius, minčių, kad pasiklydo, jai nebeliko. Pasisveikinusi su profesoriumi ji žengtelėjo kelis žingsnius į šoną, kad liktų nepastebėtą ir sukryžiavusi rankas klausėsi profesoriaus.
Išgirdusi užduotį ji tik lėtai palingavo galvą. Nuo kada Hogvartsas tapo kulinarijos mokykla? Ir kokia iš to nauda? Klara, nors maisto gaminime ji nebuvo profesionalė, žinojo kaip pjaustyti pomidorą, kad šis neištižtų per visą lentelę, taigi ji buvo nusiteikusi ramiai išgyventi šias dvi valandas be jokių nesąmonių. Išsitraukusi lapelį ji išsirinko laisvą vietą kamputyje. Be abejo, nenorėjo dirbti poroje. Kai dirbi su kuo nors kitu visada reikia kalbėti. O kalbėti kita kalba jai nėra labai lengva, nors ir per šiuos metus ji gana gerai patobulėjo anglų kalboje. Bet dabar jos smegenys nenorėjo dirbti, o tai kėlė didelę grėsmę nusišnekėti.
Perskaičiusi lapelyje šalies pavadinimą Klara išsirinko knygą su Ispanijos patiekalais. Padėjusi knygą ji pradėjo ją vartyti.
Dauguma patiekalų buvo pavadinti be galo sunkiai ištariamais pavadinimais ir atrodė be galo sunkiai pagaminamais. Kaip pavyzdžiui: Angulas a la Bilbaina – alyvuogių aliejuje kepti maži unguriukai, pagardinti česnaku. O to patiekalo nuotraukos... Klara greitai pervertė puslapį, kad jos nesupykintų.
Galiausiai, po kokių penkių minučių ieškojimo, Klara rado kažką kas jai nebuvo taip nepažįstama: keptos bulvytės ispanišku stiliumi. Nors ji gana abejojo ar tai tikrai tradicinis Ispanijos patiekalas. Tai tiesiog buvo keptos bulvės su kiaušiniene, bet jeigu jis yra šioje receptų knygoje, tebūnie jis ispaniškas patiekalas.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Clementine Martes Rugpjūčio 07, 2018, 10:12:57 pm
  Pažiūrėjus į tvarkaraštį, buvo parašyta, kad sekanti pamoka bus žiobarotyra. Klastuolis girdėjo, kad naujojo profesoriaus pamokos yra lengvut lengvutės, todėl problemos, kodėl berniukui šią pamoką aplankyti nereikėtų, nesurado. O, kad nenuobodžiauti pasigriebė ir savo brolį kartu į pamoką.
  Gaminti patiekalus atrodė visai įdomiai. Na, bent Jupiteriui. Ir be kalbų, Jupiteris suprato, kad dirbs kartu su broliu, todėl dėl sunkumų jis nepergyveno. Dvyniai lengvai tuos sunkumus galėjo perkelti ant kitų žmonių, kad kitiems būtų rūpesčių, o patiems Olivier dvyniams ne. Todėl klastuolis greitai apsižiūrėjo ir pastebėjo dar vieną berniuką be poros, kuris ir būtų ta auka. Nieko nelaukiant, jis priėjo prie jo.
 - Ar nenori kartu dirbti poroje su manim ir mano broliu? - Pasiūlė tam vaikiui, o pats greitai nubėgo pasiimti lapelį. Ištraukius lapelį, buvo parašyta - Prancūzija. Garbanius aišku labai apsidžiaugė, juk čia jo gimtinė. Bus dar lengviau ką nors gaminti jiems. Prancūzas prieėjo prie savo grupės ir pranešė, kad jie turės gaminti prancūziškus patiekalus.
  Kol kiti rinko ką gaminti, rudaakiui kilo geniali idėja su kurią norėjo pasidalinti iškarto savo broliui.
 - Est-ce que tu veux comencer le bataille de nourriture? - Pasistengė sulaikyti juoką.
  Garbanius pradėjo žiūrėti į maisto produktus kaip į ginklus. Labiausiai į akį krito kiaušiniai ir miltai. Bet nusprendė, kad kiaušiniams bus dar laiko. Todėl jis paėmė saują miltų ir apsižiūrėjo į ką galėtu juos mesti. Kaip ne būtų gaila, bet tas keistuolis kuris buvo kartu grupėje su dvyniais pasitaikė pirmas, todėl berniukas apmėtė jį miltais pirmų pirmiausiai.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Mavenas Domantas Morgenstern Rugpjūčio 08, 2018, 06:54:47 am
Mavenas ilgą laiką pragyvenęs žiobarų pasaulyje jautėsi tarsi jų žinovas. Nors jis ir nemenkino paprastų žmonių, tačiau vis tiek jautėsi aukštesnis už juos (aišku ne dėl savo aukšto ūgio). Todėl nenuostabu, kad lengvais žingsniais, niekur neskubėdamas ėjo link žiobarotyros pamokos.
Vos tik įžengęs į kabinetą vaikis linktelėjo mokytojui ir pritūpęs įprastai paglostė šuniui paausius. Pastebėdamas dėžutę ant mokytojo stalo Domantas kiek pasilenkęs žvilgtelėjo į ją, tačiau nieko gero nepešęs apsisuko ir nuėjo atsisėsti į savo vietą.
Pasirėmęs delnu jis spalvino tamsiai rudo suolo kraštą. Mėlynas markeris daugiau niekada nebenusivalys ir tarsi bus pažymėtas, kad tai Domanto vieta ir niekeno kito.
Išklausęs profesoriaus litanijos vaikis dar nieko nesiėmė, jis tiesiog pasitvarkė ilgokus plaukus, kadangi šie buvo tamsūs ir tankūs, Domato galvą kepino saulė. Nespėjęs padoriai susitvarkyti plaukų, vaikis buvo sutrukdytas kažkokio garbaniaus.
Kiek susiraukęs jis pažiūrėjo į šalia stovinčio, bei keistai išsiviepusio vaikio brolį dvynį ir tada lėtai linktelėjo. Vis tiek grupėje dirbti geriau, nei vienam. Kiek susikūprinęs jis atsistojo ir nusekė paskui šiek tiek žemesnį bernioką.
Šiam pranešus, kad jie gamins prancūziškus patiekalus, garbanius pavartė akis. Prancūzija jam nepatiko, nežinia kodėl, tiesiog jis jautė jai milžinišką antipatiją.
-Kokie..- kai Mavenas norėjo klausti kokie dvynių vardai, jis buvo pertrauktas prancūzišku sakiniu. Pakėlęs antakius iš viršaus jis pasižiūrėjo į du bendraamžius ir pratarė savo gimtąja kalba.- Ich habe nicht verstanden, was ihr gesagt hast, aber warum nicht, es it Zeit, in unserer Muttetsprache zu sprechen.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Marsas Rafaelis Olivier Rugpjūčio 09, 2018, 09:41:20 pm
     Kartais atrodė, kad vasaros atostogos Marsui jau prasidėjo. Nors pavasaris dar nė nepasiekė pusės, bernužėlis vis rečiau lankėsi pamokose, o pastarosiomis dienomis išvis į jas nėjo, daug mieliau eikvojo energiją ir laiką lauke. Tik mat brolis dvynys, it kokia mokslo žiurkė, nusprendė išsitempti dvynį į žiobarotyrą. Bent jau pamokos pasirinkimas neblogas, visgi žiobarotyros profesorius buvo ir klastuolių vadovas, todėl Rafaeliui puiki proga pasirodyti geru ir pavyzdingu mokiniu, o ir šiaip, juk vadovas  savo globotiniams, savo vaikams turėtų būti nuolankesnis, tiesa?
    Įžengęs į žiobarotyros kabinetą, šokoladinių akių savininkas visai maloniai nustebo - vietoje nuobodžių ir dar rudenį atsibodusių suolų buvo sunešta visa virtuvė! Daugybė orkaičių, įvairiausių įrankių, puodų, keptuvių ir maisto produktų! Nors Marsas ir nebuvo labai geras virėjas (labiau mėgo valgyti, ne gaminti), maistas visada buvo smagi tema, o ir gaminti turėtų būti visai smagu. Turėtų... Na, bet šį kartą klastuoliui nepavyks to sužinoti, mat genialusis brolis dvynys (ak, kaip Marsui tokia mintis nešovė į galvą?) nusprendė paskutinę šių mokslo metų žiobarotyros pamoką paversti įdomia.
-Tu es génial!- sukikeno vienuolikmetės ir apsižvalgė. Nuo rudų akių nepasislėpė mergaičiukė, anąkart herbologijos pamokoje metusi į Klastūnyno globotinį tą nešvarią ir šaltą sniego gniūžtę. Pasiėmęs nediduką maišelį miltų nuo stalo, Rafaelis nieko nelaukė ir nuėjęs prie neklaužados sukratė viską ant jos.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Lukas Dubajus Rugpjūčio 10, 2018, 08:21:33 am
Morisui priėjus prie Luko jis jį mielai priėmė:
 -Graikiją. Galim kartu gaminti. Gal nori sujungti mūsų šalių patiekalus? Profesoriui galėsim nunešti už šituos mokslo metus. Gerai?
Lukas vėl susirado savo pirmąjį receptą ir bandė viską aiškiai įsidemėti:
Citata
Graikiška šalta FRAPE kava

Ingredientai

Tirpi kava, pagal skonį (1 šaukštas)
Cukrus, pagal skonį (2 šaukšteliai)
Pienas (pusė stiklinės)
Ledukai
Vanduo


Paruošimo būdas:
Pirmiausia kavą su cukrumi užpilame šlakeliu vandens ir gerai išsukame. Tada imame pieną, į jį beriame žiupsnelį cukraus (kas mėgsta tirščiau galima ir grietinėlės, bet per pus mažiau!!), tada pieną smarkiai išplakame su mikseriu. Į kavą su cukrumi įmetame keletą ledukų, pilame ketvirtadalį stiklinės vandens, dedame ledukus, o tada supilame pieną. Galima gerti ir be pieno. Viską reikia daryti taip pat. Neskanaus!!
Kas čia per nesąmonė. Nors gal ir skanu bus ką gali žinoti. Na reikia gaminti pradėti, nes kitaip nespėsiu ir pamoka ankščiau laiko baigsis, o gal ir ne. Bet geriau apsidrausti nieko negali žinoti.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Morisas Banoveris Rugpjūčio 10, 2018, 11:32:35 am
Morisas jau ėmė vartyti receptų knygą kai sulaukė iš Luko atsakymus:
 -Gerai galim pabandyti, bet nemanau, kad su skirtingomis šalimis pavyks tai padaryti. Klastuolis vertė knygą ir skaitė jam dar negirdėtus pavadinimus kol užtiko receptą kuris jam pasirodė skanus:
Citata
Itališkas ,,Tinginys"

Ingredientai:
100g Sviestinių sausainių
75g Migdolinių sausainių Ammareti
200g Juodojo šokolado
175g Sviesto
3 Šaukštai Brendžio, romo arba amarečio
Su šiuo ingredientu vaikinas baigė skaityti ingredientus. Alkoholis maiste? Keistai čia kažkaip. Gal apseisiu ir be jo. Morisas ėmė toliau skaityti receptą:
Citata
1 vnt. Kiaušinio trynių
50g Migdolų
Žiupsnelis Cukraus pudros

Gaminimas:
Visus sausainius susmulkinkite iki smulkių trupinių. Sudėkite į didelį dubenį.

Į indą virš puodo su verdančiu vandeniu sudėkite šokoladą, sviestą ir alkoholį. Pakaitinkite, kol išsilydys, tada nukelkite nuo ugnies, išmaišykite, sudėkite sutrupintus sausainius, kiaušinio trynį ir migdolus, gerai išmaišykite. Palaukite, kol atauš, tada 1 val palaikykite šaldytuve.

Sviestu patepkite foliją ir ant jos sudėkite šokolado masę. Rankomis suformuokite maždaug 30 cm ilgio ritinėlį, primenantį „salami” dešrą. Suvyniokite į foliją ir 4 val. palaikykite šaldymo kameroje, kad sutvirtėtų.

Kepimo popierių gausiai pabarstykite cukraus pudra. Išvyniokite šokoladine „salami” iš folijos ir padėkite ant kepimo popieriaus. Pavoliokite cukraus pudroje, kad paviršius pasidengtų baltai ir atrodytų kaip „salami” dešra.

Išėmę iš kameros 1 val. palaikykite šaldytuve, tada supjaustykite riekelėmis ir patiekite.
Na recepto pabaiga jau čia. Alkoholio ten tikrai nesiruošiu dėti.
 -Ei,- užkalbino klastuolis Luką. -O kiek tu patiekalų gaminsi?
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Suzu Nakashima Rugpjūčio 10, 2018, 01:14:12 pm
Suzu įžengė į žiobarotyros klasę su tiesiog puikia nuotaika. Apsidairęs aplink, su plačia šypsena, vaikis patraukė link laisvo plotelio ir ėmė laukti pamokos pradžios. Jam buvo laaabai įdomu, ką darys  per pamoką ir meldėsi, kad nesusimovė palikęs savo burtų lazdelę miegamajame. Aišku, jis tą padarė tyčia, mat nusprendė, kad tai bus puikus pasiteisinimas ir galės išvengti bet ko, kas susiję su burimu ir ja.
Pamokos tema grifiukui patiko, apsidžiaugęs, kad visgi burtų lazdelės nereikės jis dar kartą apsidairė. Ir jo žvilgsnį patraukė ta keista mergiotė, su kuria berniukas susitiko praeitą žiobarotyros pamoką. Kiek susižavėjęs Suzu visiškai praleido pro ausis likusią praktikos dalį, tad jam beliko tikėtis, kad nepraleido svarbių dalykėlių.
Tik buvo paskelbta praktika, o mažametis nedrąsiai ėmė artintis link melynplaukės mergaičiukės su draugiška šypsena, jis tikėjosi ją išgąsdinti, kadangi ši nežiūrėjo į jį.
-Bu,- prisiartinęs iš nugaros vaikis laukė reakcijos.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Nihal Eris Rugpjūčio 10, 2018, 01:34:09 pm
Nihal tingėjo visko, o ir vėl ta Žiobarotyros pamoka, grifei šį pamoka buvo išties neįdomi, ji norėjo išmokti tik tą, ką moka galingi burtininkai, o ne to ką daro žiobarai. Įžengusi į kabinetą mergina pritupė, laukdama pamokos pradžios. Prasidėjus pamokai ji išklausė visą praktikos dalį, tik nesuprato, kam to reikia. Kam man kažką gaminti, atvažiavau čia ne to mokytis, - pamįslijo mergiotė, pažvelgdama ten kur profesorius parodė į receptų knygas, tačiau atsakyti profesoriui būtų labai nemandagu, todėl mėlynplaukė nutylėjo ir nieko nebesakė. Netrukus prasidėjo ir praktinė pamokos dalis, tačiau Eris tingėjo keltis. Tačiau mergina staiga pašoko, galima sakyti galėjo gauti ir širdies smūgį, pamiršo ir tinginį, kuris buvo ją apėmes, kažkas surėkė už jos...
- Ką darai? - net nepažiūrėjus surėkė Nihal, kai staiga pamatė tą patį vaikiną, su kuriuo dirbo praeitą Žiobarotyros pamoką, grifę išmušė raudonis, pasidarė gėda.
- A.. Atsiprašau, nemačiau, kad tu, tačiau gąsdinti iš pasalų.. -nusišypsojo mergina, žvilgtelėjusi vaikinui į akis.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Klara Severova Rugpjūčio 11, 2018, 12:02:19 am
Jau nuplovusi ir nuskutusi bulves mergaitė pradėjo jas pjaustyti į ilgas juosteles. Paskendusi savo apmąstymuose ji visiškai užblokavo viską kas vyksta aplinkui. Visas tas šurmulys jai tiesiog pranyko. Baigusi pjaustyti subėrė tas bulves į kraštą aliejų keptuvėje mergaitė dar kartą perskaitė receptą. Jai dabar reikia kepti tas bulves apie dvidešimt minučių. Ji šiek tiek pasigailėjo, kad neturi kokio nors laikrodžio. Tada nebijotų sudeginti. O dabar nuo savo vietos ji negali pasitraukti.
Taigi Klara apsisuko ir nugara atsirėmė į stalą. Žvalgėsi kaip klasėje/virtuvėje užsiėmę dirba mokiniai. Kai kurie neatrodė labai patenkinti pamokos tema, o kiti kaip tik žinojo ką daro. Palaukusi šiek tiek ji grįžo prie savo keptuvės ir pamaišė bulves. Jos greitai gana maloniai pakvipo ir Klara pajuto kaip prabudo jos apetitas. Jeigu viskas jai pasiseks galės čia ir pavalgyti. Pusryčius, kaip įprastai, ji praleido.
Staiga akies kampučiu pamatė kaip kažkas link jos judėjo. Vos tik pasuko galvą tas kažkas ant jos galvos užvertė maišelį miltų. Šie nubyrėjo ant grindų, bet dauguma pasiliko ant galvos, veido bei drabužių. Ji neabejojo, kad dabar atrodo be galo kvailai.
Įpykusi ji pasisuko pažiūrėti kas kaltininkas piktai nusikeikė rusų kalba. Žinoma, ji nepamiršo ano karto herbologijos pamokoje. Kai tasai klastuolis vandens šautuvu apšaudė jos nugarą.
-Ty?! Opyat?!-rusiškai suriko ji. Žinoma, tik vėliau suprato, kad tasai piktadarys kaži ar supras ką ji pasakė. Na, bet Klara visiškai nežadėjo vargti, greičiau jau paklaus be žodžių. Paėmus į abi rankas po kiaušinį ji juos sukūlė į berniuko pakaušį.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Clementine Martes Rugpjūčio 11, 2018, 11:41:39 am
  Visa žiobarotyros klasė skendėjo klastuolio juoke. Atrodo, kad berniukas tuoj primyš savo kelnes, mat jo idėja buvo įgyvendinta kur dar ir sėkmingai. Klastūnyno auklėtinis net nesiklausė ką tas aukštaūgis garbanius ten sakė jo gimtąją kalba, Diavalis pasiėmęs didelę pakuotę pieno išpylė ją ant to vokiečio.
  Garbanius negalėjo praleisti pro akis mergaitę kuri pradėjo mėtyti kiaušiniais į Marsą, kur ankščiau šis buvo apibarstęs ją miltais, o prisiminus herbologijos pamoką, tai vyresnis Olivier dvynys buvo apšaudęs mergaitę su vandeniu. Klastuolis tik tada pastebėjo, kad šie abudu labiausiai pešasi, argi ne keista? Jaunesnysis brolis plačiai nusišypsojo ir pažiūrėjo į tuos du balandžius.
 - Po-re-lė! - Parodė pirštu į Klarą ir į Marsą. - Porelė! Porelė! Porelė! - Erzindamas pradėjo visaip šokinėti ir toliau rodyti į juos pirštais. Rusvaplaukis garbanius pasiėmė pakeli miltų ir apibarstė juos tiesiai jiems ant plaukų, - tai - jūsų pašventinimas simbolizuojančią jūsų meilę! - Neišlaikęs pradėjo kikenti iš porelės. 
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Lukas Dubajus Rugpjūčio 11, 2018, 04:00:21 pm
 -Du, -atsakė klastuolis į Luko klausimą.
Lukas dar kartą perskaitė receptą, kad jei reiktų puikiai jį atsimintų ir patraukė prie stalo su maistu. Aha reikia tirpios kavos, cukraus, pieno, ledukų ir vandens. Klastuolis pavaikščiojo aplink stalą kol susirinko visus ingredientus, bet vaikinas jų nepanešė tad jam teko panaudoti kerus.
 -Tertoga, -ištarė Lukas ir maisto produktai oru nuskrido link jo stalo išvengdami pasitaikančių kliūčių. Priėjęs prie stalo klastuolis rado daiktus sudėtus kur tik jie rado vietos, bet vaikinui tai nepatiko, nes buvo nepatogu gaminti.
 -Retyuga , -ištarė Lukas ir daiktai susidėliojo taip, kad būtų patogu gaminti. Pirmiausia kaip buvo parašyta knygoje cukrų ir kavą vaikinas sudėjo į stiklinę ir gerai išmaišė. Tada į kitą stiklinę supylė pieną ir užbėrė žiupsnelį cukraus ir išplakė su mikseriu. Į kavą su cukrumi įmetė keletą ledukų, tada užpylė ketvirtadalį stiklinės vandens ir vėl įbėrė ledukus. O tada į paruoštą kavą supylė pieną ir kava buvo baigta. Na va viskas. Nebuvo labai sunku, bet dabar lauks sunkesnioji dalis. Lukas vėl atsivertė knygą ir susirado joje kitą receptą kuris tikrai buvo sunkesnis.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Morisas Banoveris Rugpjūčio 12, 2018, 01:18:32 pm
Morisas paskubomis nupėdino iki stalo su maisto produktais ir stengdamasis kuo greičiau juos susinešti turėjo bėgioti lyg pakvaišęs, nes jo darbas reikalavo daug pastangų. Na ką galima pradėti darbą. Klastuolis jau norėjo imti sausainius kai staiga visi produktai pakeitė vietas ir buvo sudėti patogiai. Vaikinas paimė sausainiuos ir juos sutraiškė savo pirštais, kad būtų smulkūs, nes pjaustymui neturėjo laiko. Tada užvirė vandenį šiek tiek palaukė, uždėjo ant puodo dubenį ir į jį sudėjo šokoladą ir sviestą, nes nusprendė alkoholio nedėti. Palaukė kol išslidys, nukėlė dubenį ir subėrė sausainių trupinius, įmušė kiaušinį trynio ir įdėjo migdolus. O tada laukė baisioji dalis reikėjo laukti valandą, o tiek jis negalėjo tad nutarė panaudoti burtažodį:
 -Tertyupo 1 valanda,- Morisas nukreipė lazdelę į dubenį su šokoladu ir šokoladas užšalo taip kaip būtų buvęs šaldytuve 1 valandą.
Po tokio pasikeitimo klastuolis patepė foliją šviestų, supylė šokoladą ir iš šokolado padarė 30cm ilgio ritinėlį panašų į ,,salami" dešrą. Negi vėl reikės naudoti burtažodį? Na jei reikia tai reikia.
 -Tertyupo 4 valandas, - ištarė vaikinas ir dar nebaigtas ,,Tinginys" užšalo.
Tada Morisas išvyniojo šokoladą iš folijos, užbėrė cukraus pudrą ant kepimo popieriaus, uždėjo ant kepimo popieriaus ,,Tinginį" ir jį išvoliojo cukraus pudroje. Tada vėl panaudojo tą patį burtažodį:
 -Tertyupo 1 valandą,- ,,Tinginys jau paskutinį kartą užšalo ir buvo paruoštas pjaustymui, o po pjaustymo valgymui. Morisas paimė peilį, supjaustė ,,Tinginį" riekelėmis ir padėjo į šoną. Metas kitam patiekalui
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Lukas Dubajus Rugpjūčio 13, 2018, 09:10:15 am
Na ką galima imti skaityti antrąjį receptą, o tada imti jį gaminti.
Citata
Pica kitaip - plėšomas picos pyragas su kumpiu ir sūriu

Ingredientai:
400 gramų - picų tešlos arba sluoksniuotos tešlos;
150 gramų - rūkyto kumpio;
100 gramų - sūrio;
pusė - nedidelio svogūno;
pusė - saldžiosios paprikos;
šiek tiek -  saulėje džiovintų pomidorų;
Fe pomidorai. Nemėgstu aš jų, o ant picos irgi nemanau, kad tinka. Apsieisiu be jų.
Citata
šiek tiek - pomidorų padažo
šiek tiek - raudonėlio arba baziliko
šiek tiek - aliejaus

Paruošimo būdas:
1. Tešlą išvyniokite, šiek tiek pakočiokite, kad būtų plonesnė. Patepkite pomidorų padažu, pabarstykite prieskoninėmis žolelėmis.
2. Ant tešlos išdėliokite kumpio griežinėlius, apibarstykite tarkuotu sūriu, užberkite smulkiai pjaustyto svogūno ir paprikos, saulėje džiovintų pomidorų.
3. Standžiai susukite į viniotinį ir supjaustykite gabaliukais. Gabaliukus glaudžiai sudėliokite į aliejumi pateptą indą vieną šalia kito. Kepkite 190°C laipsnių orkaitėje apie 20 - 30 minučių, kol bus auksinės spalvos.
Na ką gamino režimas įjungtas. Turėtų būti labai paprasta.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Suzu Nakashima Rugpjūčio 13, 2018, 11:24:16 am
Nusijuokęs, kad jam pavyko ir mergina išsigando Suzu nusišypsojo jai.
-Grifė, o bijai...-dar kartą nusijuokė.-Beje labas, gal sutiksi kartu dirbti? Tingiu ieškotis draugų,- vyptelėjęs berniukas vėl netyčia įsižiūrėjo į jos akis. Ateivis... Prisiekiu Dievu, ateivis.
O ką toliau daryti grifiukas nelabai žinojo, tad tiesiog patraukė paimti lapelio nuo profesorės stalo. Prašau, tik ne Japonija... Kad tik ne tai... Nenoriu, fu Jis meldėsi, kad tai nebus jo gimtinės patiekalai, kadangi visi jam atsibodę ir visiškai neįdomūs, jo manymu, jau geriau suvalgyti žuvį, kurios jis nekenčia, nei savo gimtinės maistą. O tada atsiminė, kad tokio lapelio pas profesorių būti negalėjo. Apsidžiaugęs, kad tokio nebus jis žvilgtelėjo, kas lapelyje parašyta ir užsikosėjo.
Citata
Ispanija
Mano sėkmė tiesiog tobula... Priėjęs prie draugės jis giliai atsiduso ir padavė jai lapelį. Pribaikit mane dabar... Prašau... Nežinia, kodėl jam nepatiko tai, galbūt iš principo, galbūt šiaip susigalvojo...
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Nihal Eris Rugpjūčio 13, 2018, 12:26:01 pm
Nihal jautė, kad vaikinas mėgavosi tuo, kad ją išgasdino. Na ir gerai.. džiaugis, atsiimsi kažkada, - mįslijo mergaičiukė.
- Na žinai, kai sėdi susimąstęs ir kažkas iš pasalų atsėlina, ir grifai išsigąsta. - Atkirto mergina Suzu ir išgirdo jo prašymą dirbti kartu. Ir vėl kartu, čia kaip gaunasi, kad kai tik susitiksim Žiobarotyroje dirbsime kartu, - vos susilaikė nesijuokusi mergina.
- Sutiksiu, nes kažkaip ir aš tingėčiau eiti ieškoti draugų, - linktelėjo galva grifė ir laukė, kol vaikinukas atneš lapelį.. Nors šiandien dirbti ji buvo nenusiteikusi, tačiau kitos išeities ji neturėjo. Belaukiant Suzu ji nuėjo link knygų, kuriose buvo receptai tų šalių, kurios buvo dėžutėje. Prašau tik neištrauk Prancūzijos, ne, ne ,ne, - prisiminus tą šalį merginai gali ir plaukai piestu atsistoti, dėl senų prisiminimų.  netrukus priėjus grifui Nihal net nenorėjo žiūrėti į lapelį.
- Ką ištraukei? Ispanija, - paėmusi lapelį į rankas perskaitė mergina. - Dar ne tokia ir didelė tragedija, kaip nors gal.. Gerai, einu paimti knygą. - Paėmusi Ispanijos receptų knygą, ją ilgai vartė, net nenutuokė ką galėtu gaminti čia tų receptų buvo begalė, tačiau vienas mergiotei užkliūvo už akių.
Citata
Ispaniškas rikotos sūrio apkepas "Quesada Pasiega"
- Manau mums tiks?
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Morisas Banoveris Rugpjūčio 13, 2018, 01:29:52 pm
Ruoškis antrasis patiekale būti pagamintas Moriso rankų ir gal būti skanus. Klastuolis atsivertė receptą ir ėmė skaityti.
Citata
Lazanija

Ingredientai:

300 gramų lazanijos lakštų;
300 gramų fermentinio sūrio;
2 galvos svogūnų;
2 vienetai morkų;
4 šaukštai pomidorų padažo;
100 gramų sviesto;
50 gramų miltų;
2 skiltelės česnako;
350 gramų kiaulienos faršo;
1 žiupsnelis pipirų;
1 šaukštelis druskos;
1 litras pieno;
150 gramų lydyto sūrio;
700 mililitrų vandens;

Paruošimo būdas:

1.Keptuvėje ištirpiname sviestą (50 g).
Jame kepiname tarkuotas morkas, pjaustytą svogūną, išspaudžiame česnaką, sudedame faršą, pabarstome druska ir pipirais, pakepame 10 minučių.
Supilame vandenį ir troškiname keptuvėje apie 20 minučių.
2. Kitoje keptuvėje svieste (50 g) pakepiname miltus ir supilame pieną, sudedame lydytą sūrelį, užkaitiname ir viską gerai išplakame mikseriu (gaunamas gražus, skanus, baltas padažiukas).
3. Lazanijos lakštus apverdame vandenyje apie 5 minutes ir viską sluoksniuojame:
Į sviestu (10 g) pateptą indą dedame eilutę lazanijos lakštų, ant jų dedame balto padažo, vėliau faršo padažą, pabarstome tarkuotu sūriu.
Taip sluoksniuojame, kol sudedame viską, išeina maždaug 4 sluoksniai.
Viršų pabarstome sūriu ir uždedame kelis gabalėlius sviesto (40 g).
Kepame 200 laipsnių orkaitėje apie 15 minučių.
Išjungus orkaitę paliekame pastovėti dar 15 minučių. Skanaus.
Na ką galime pradėti gaminti.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Dylan Frendlin Rugpjūčio 13, 2018, 02:21:47 pm
Profesorius kuo ramiausiai stebėjo mokinius, kuriems patikėjo užduotį pagaminti ką nors valgomo ar bent skanaus. Jis šypteldavo ir linkteldavo galva kokiam nors jaunajam burtininkių atėjus išsitraukti šalies pavadinimo. Kartkartėmis vaikinas pasilenkdavo ir paglostydavo šuniui ausį, o sykį, kai šis džiaugsmingai amtelėjo, net pirštą prie lūpų priglaudė, norėdamas bičiuliui parodyti, jog kelti triukšmo čionai nevalia. Dylan'ui patiko stebėti kaip mokiniai vartė knygas, maišė maisto produktus, matyti jų reakcijas į pavadinimus ir ingredientus bei leisti vystytis draugysčių ryšiams. Profesorius pakilo iš savo krėslo, pamažu mindžikavo po kabinetą, žvilgtelėdamas kaip sekasi susidoroti su įvairių patiekalų gaminimo eigomis. Dylan'as stabtelėjo beveik pačiame gale, kuomet pamatė, kaip vienas jaunas berniukas gavo į veidą miltų pliūpsnį, o netrukus porciją gavo mergaitė. Jo manymu, ji nebuvo pėsčia, visgi sugebėjo atsikeršyti tais keliais kiaušiniais. Žinoma, vaikinas negalėjo to leisti - turėjo juos stabdyti. Pamažu Dylan'as atžingsniavo prie maisto karą pradėjusių mokinių ir vieno, garsiai šaukusio kažkokius žodžius, o jie tikrai neturėjo būti tikrasis profesoriaus rūpestis.
- Prašyčiau, - dėbtelėjo į dvynukus, - baigti visas šias nesąmones, - o jūs, panele, - žvilgtelėjo į uniformą, - Severova, jeigu nenorite būti nubausta, daugiau nemėtykite maisto. - O judu, - grįžo prie dvynių, - palikit visas tas meiles vėlesniam laikui ir pradėkite dirbti, vietoj nereikalingo maisto bei laiko švaistymo.
Vaikinas apsisuko, pamažu žingsniavo atgal iki savo vietos ir kaip tik prisiminė apie bėgantį pamokos laiką. Jis žvilgtelėjo į laikrodį, kabėjusį ant sienos, atsisėdo į krėslą ir visiems pranešė, kaip pats sau žadėjo :
- Pamažu paskubėkite, kad užtektų laiko ir susitvarkyti savo darbo vietą. Iki pamokos galo liko kiek daugiau, nei trisdešimt penkios minutės.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Lukas Dubajus Rugpjūčio 14, 2018, 08:50:48 am
Profesoriui pranešus, kad iki pamokos galo liko kiek daugiau nei trisdešimt penkios Lukas apsidžiaugė, kad laiko užtektinai. Greitai pagaminsiu, tada dar profesoriui bus galima nunešti ir susitvarkyt - galvojo klastuolis. Nuėjęs prie stalo pasiėmė reikiamus maisto ingredientus ir vėl panaudojo burtažodį:
 -Tertoga, - daiktai praskrido pro kelių mokinių galvas ir nuskrido ant stalo dar nespėjus klastuoliui prie jo prieiti. Aišku maisto produktai buvo vėl išsidėlioję belekaip, tad vaikinas vėl panaudojo kitą burtažodį. -Retyuga, - maisto produktai susidėjo taip, kad būtų galima patogiai paimti nerizikuojant, kad kas nors nuvirs žemėn ir išsibarstys. Lukas paimė tešlą ir ėmė ją kočioti kol ji tapo kažkur centimetro storio. Tada paimė pomidorų padažą ir ėmė jį tepti ant picos, tada paimė prieskonines žoleles ir užbarstė ant picos pado su pomidorų padažu. Tada supjaustė kumpį griežinėliais, uždėjo jį ant picos, pabarstė tarkuotu sūriu, smulkiai supjaustė svogūnus ir paprikas kas jam nelabai pavyko. Nors rašė, kad reikia uždėti dar ir pomidorų, bet klastuolis buvo nusprendęs, kad jų nedės, nes jie jam buvo neskanūs. Tada standžiai suvyniojo į viniotinį, supjaustė jį į gabaliukus. Skardą patepė aliejumi, o gabaliukus glaudžiai sudėliojo į tą indą. Įdėjo į orkaitę, palaukė kol ji įšils iki 190°C ir ėmė kepti 25 minutes. Tuo tarpu kol kepė vaikinas susitvarkė savo darbo vietą, bei pažiūrėjo ar kava neatšalo iškepė pica. Išėmęs ją iš orkaitės padalino į tris dalis.
 -Na jau baigiai? Gal turi minčių kaip galima iš skirtingų šalių maistų sukurti ką nors gero? Sakau gal darom ką nors su klastūnynu kas susiję? -užplūdo klausimais Lukas Morisą.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Morisas Banoveris Rugpjūčio 14, 2018, 08:51:45 am
Na liko antrasis patiekalas kuris nėra jau labai sunkus. Morisas paimė keptuvę ir patepė ją sviestu. Tada klastuolis į keptuvę sutarkavo morkas, supjaustė svogūną, išspaudė česnaką, sudėjo faršą, pabarstė druska ir pipirais, bei paliko pakepti 10 minučių. Kai pakepė supylė vandenį ir ėmė troškinti 20 minučių. Kai tai baigėsi perėjo prie antrojo punkto. Išsitraukęs dar vieną keptuvę vėl patepė ją sviestu. Į ją subėrė miltus ir juos pakepino ir įpylė pieno, tada sudėjo lydytą sūrelį ir šiek tiek pakaitinęs ugnį palaukė kol jis išsilydis ir tada paėmę mikserį bandė su juo maišyti. Nemokėdamas juo naudotis Morisas jį įkišo į keptuvę ir maišė galvodamas, kad tai ir yra plakimas su mikseriu. Man atrodo, kad tūrėtų būti lengviau plakti - taip galvojo klastuolis kol... netyčiomis paspaudęs mygtuką vos nenuskrido kai mikseris ėmė greitai suktis ir taškyti viską aplink tai va kaip plakti reikia, bet nemanau, kad tūrėtų taip taškytis - galvojo Morisas, tad paspaudė išjungimo mygtuką. Apsižvalgęs aplink pamatė, kad penkių metrų spinduliu aplink jį visur vien tik padažas, kadangi čia buvo kažkas panašaus į skystį, tad klastuolis panaudojo burtažodį jam sugrąžinti:
 -Foget, - vaikinas nukreipė lazdelę į padažą ir šis po truputį grįžo į keptuvę. Profesoriui pranešus, kad liko kiek daugiau nei trisdešimt penkios minutės Morisas į tai nesuregavo, nes neturėjo laiko džiūgauti, nes reikėjo gaminti maistą. Klastuolis supylė padažą į indą su dangteliu kuris viduryje turėjo skylę kuri buvo skirta mikseriui įkišti, tada paimė mikserį, įdėjo jį į indą pro skylę ir ėmė plakti gal penkias minutes. Išplakęs paliko jį ten pastovėti, o pats paimė lazanijos lakštus ir ėmė virti juos puode apie penkias minutes. Paėmęs skardą patepė ją sviestu ir uždėjo lazanijos lakštą, tada jį pateė baltu padažu, o vėliau faršo padažu, tada ant jo uždėjo dar vieną lazanijos lakštą. Taip kartojo dar tris kartus kol nebeliko lakštų. Tada pabarstė viršų sūriu ir uždėjo sviesto. Įkišęs lazaniją į 200°C orkaitę pakepė ją penkiolika minučių, o išėmęs iš orkaitės supjaustė ją į tris dalis. Viską atlikęs Morisas ėmė tvarkytis savo darbo vietą. Susitvarkęs sulaukė klausimų antplūdžio iš Luko:
 -Aha baigiau, -ėmė atsakynėti klastuolis. Nežinau, net... Aha galim daryti ką nors susijusį su gyvatę. Tik nežinau ką, -šiek tiek pagalvojęs atsakė vaikinas. -Gal tu turi minčių?
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Hope Džein Shilck Rugpjūčio 14, 2018, 09:49:14 am
Mergina kiek sukikeno ir patraukė skaityti bei vartyti receptų knygos.
- Manau, kad yra labai svarbu mums pagaminti raguolius, kurie primena krosanus, kaneles ir žinoma kažką iš normalesnio maisto , - blondinukė kiek nutilo, bet radusi reikiamą receptą greitai perskaitė: „Crêpes“ su cinamonu ir obuolių įdaru.
Taigi davusi patiekalų sąrašą blondinukė nukulniavo ieškoti ingredientų, palikdama Marcelį skaityti maisto paruošimo eigą. Pasiėmusi sąrašą, mergaitė kartojo Accio burrtažodį, vis bandydama susišaukti visus reikiaus produktus. O jie buvo štai tokie:

Citata
Prancūziški raguoliai

Kvietiniai miltai - 500 g
Pienas - 200 ml
Šviežios mielės - 20 g
Druska - 1 arbat. š.
Kiaušiniai - 2 vnt.
Cukrus - 2 valg. š.
Sviestas - 250 g

Atsvėrus ir paėmus reikiamą kiekį ingredientų (taip, ji ne tik juos susišaukė, bet dar ir pamatavo kiek ko reikia, kad prie jų su Marceliu stalu nebūtų toks didelis chaosas), klastuolė griebėsi antrojo ir jau paskutiniojo sąrašo:

Citata
„Crêpes“ su cinamonu ir obuolių įdaru

Obuoliai - 2 vnt.
Rudasis cukrus - 3 valg. š.
Cinamonas - 2 arbat. š.
Sviestas - 1 valg. š.
Sirupas: (auksaspalvio) - 3 valg. š.

Puikiai ir greitai mergaitei susisukus tarp virtuvės ir nusiskraidinus visus produktus į reikiamą vietą, šalia dviejų porininkų darbo vietos, prefektė nusprendė kuo greičiau susisukti.
- Jau paruošei ir paskaitei kaip visk gaminsim, kadangi nusprendžiau viską daryti vienu metu. Susitvarkau su kiaušiniais visies produktams, tada pereinam prie tešlos ir taip toliau. Manau esmę pagavai. Tad laukiu, mielas mano drauge, nurodyų, ką kaip daryti.
Paskatino draugą paskubėti su skaitiniais ir pati puolė padėti berniukui.
Pirmiausiai blondinė ėė rūpintis prancūziškais raguoliais. Dubenyje mieles ir cukrų ištirpino piene. Jį 15–20 minučių paliko pastovėti, kad mielės kiek pakiltų. Kodėl gainio negalima pagreitinti?, - pavartė akis mergaitė.
Sulaukusi, kada mielės pakils pirakursė persejojo iltus ir kartu su druska subėrė į paruoštą pakilusį išinį. Supilakusi ir supylusi kiaušinį, pradėjo minkyti tešlą. Kiek palaukusi vėl kol tešla pakils, gerai išinkė ją ir padėjo valandžiukei, kiek mažiau į šaldytuvą. Sviestą dėjo tarp dviejų kepimo popieriaus lapų ir kočėlu išmušė iki 1 cm storio stačiakampio. Iš atvėsusios tešlos ant miltuoto stalo iškočiojo stačiakampį, kiek didesnį nei sviesto. Ant tešlos lakšto klojo sviesto stačiakampį, o kraštus užlankstė, kad sviesto nebūtų matyti. Tešlą apvertė ir, gausiai barstė miltais, kad nepriliptų prie stalo, iškočiojo stačiakampį. Vieną kraštą užlenkė iki vidurio, o ant viršaus – kitą. Suvyniojo tešlą į maistinę plėvelę ir vėl kiek palaikė šaldytuve Kuomet išėmė tešlą, dar kelis kartus pakortojo tokį patį procesą, kad tešla taptų sluoksniuota. Šitaip paruoštą tešlą pasidėjo ant gausiai miltuoto stalo, iškočiojo lakštą ir supjaustė trikampiais. Iš jų susuko ragelius. Galiausiai, raguolius aptepė kiaušinio plakiniu ir 15–20 minučių kepė. Būtent tuo metu mergaitė vos ne atsiduso nuo nuovargio ir suvokio, kad Marcelis kankinasi dar labiau su visais darbais. Todėl ji stengėsi jam netrukdyti ir likti prižiūrėti visus jų kepinius bei gražiai suservyruoti galutiniam rezultatui.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Marcel Rufford Rugpjūčio 14, 2018, 10:01:42 am
Berniukas nieko nesakei klastuolei, kuri greitai nuskūbėjo rinkti ingridientų. Galbūt jis ir pats kiek džiaugėsi, kad ne jam reikės apie tai galvoti. Klastuoliui ne itin sekėsi su visais sverimais, todėl sulaukęs bendrakursės, kibo į darbus.
Jis pasirinko iškepti blynelius. Taigi, jis nulupo obuolius, išskuobė sėklalizdžius ir supjaustė nedideliais kubeliais. Sumaišė su cukrumi ir cinamonu. Pradžioje jis keptuvėje ištirpino šaukštą sviesto. Subėrė obuolius ir pakaitinkiteo juos kelias minutes, kartais pamaišydamas, kol obuoliai suminkštės, bet nepraras savo formos. Kadangi jo draugė pasirūpino ir blynų iškepimo tešla, jis jau galėjo ant prancūziško blynelio krašto dėti šaukštą obuolių įdaro. Kampus užlenkti taip, kad įdaras liktų viduje, ir likusį blynelį susukti bei apšlakstyti. Paruošęs juos padavė draugei, kuri užsiėmė stalo paruošimu ragauti patiekalus.
Pats pradėjo tvarkyti žiobarišką virtuvę klasėje, taip susitvarkydamas darbo vietą ir blondinei padėdamas patiekti patiekalus. Nusiprausęs rankas ir nusiėęs prijuostę, leido suprasti, kad jie darbą baigė.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Clementine Martes Rugpjūčio 14, 2018, 01:26:19 pm
  Diavalis krūptelėjo pečiais ir išpūtė lūpas it supykusi mergaitė. Prancūzas buvo nepatenkintas visa šia situaciją kuri ką tik atsitiko. Įdomiausiu momentu, atėjo profesorius ir viską sugadino! Jis ne tai, kad nuobodžiai sureagavo, bet ir patrukdė visom linksmybėm!
 - Pamažu paskubėkite, kad užtektų laiko ir susitvarkyti savo darbo vietą, - Klastūnyno vadovui pasakius, suplonintu balseliu nusivaipė.
  Berniūkštis pasiėmė, bet kokius produktus ir susiruošė ale gaminti kokį nors patiekalą. Kad pagaminti, jis neėjo imti receptų knygos, jis naudos "savas žinias". O susiruošė gaminti prancūziškus sumuštinius. Tai bus tiesiog paprasti sumuštiniai, bet juk sumuštiniai yra gaminami ir Prancūzijoje? Ar tai turi didelę reikšmę? Niekas prie šito tikrai negalės prikibti.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Suzu Nakashima Rugpjūčio 14, 2018, 01:43:22 pm
-Manau, tiks,-šyptelėjęs Suzu paėmė iš mergaitės knygą ir patraukė link darbo vietos skaitydamas receptą, o jei tiksliau, tik reikalingus ingredientus.
Citata
Ingredientai
2 stiklinės pieno
1 stiklinė miltų
200 gramų rikotos
2 vienetai kiaušinių
7/10 stiklinės cukraus
70 gramų sviesto (kambario temperatūros)
1 šaukštelis citrinos žievelės (smulkiai tarkuotos)
1 šaukštelis vanilės ekstrakto (arba vanilinio cukraus)
1 žiupsnelis druskos
Hm... O kaip turėtų atrodyti tos septynios dešimtosios cukraus? Kiek čia turėtų būti... Svarstydamas apie tai berniukas padėjo knygą ant stalo ir nubėgo susirinkti visų reikalingų ingredientų. Hm... Cukrus... Kiaušiniai... O kur čia vanilės ekstraktas? Nežinodamas, kaip kai kurie ingredientai atrodo grifiukas kiek pasimetė, jam teko perskaityti ne vieno buteliuko pavadinimą, kad surastų tą vanilės ekstraktą. O jis buvo mažame rudame buteliuke, kvapas ėjo gana stiprus, bet jam jis neįtiko.
Pagaliau atnešęs visus reikalingus ingredientus į darbo vietą vaikis dar kartą šyptelėjo draugei. Jis galėjo puikiai gaminti ir tokį patiekalą sugebėtų ir pats pasidaryti, bet nusprendė nieko neatskleisti, nes, jo manymu, gaminimas vaikinui nėra vyriška.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Elride Endlercat Rugpjūčio 14, 2018, 02:16:47 pm
Elridė lėtai įžengė į klasę ir apsidairė. Žmonių buvo jau gan daug, tačiau pamoka dar neprasidėjo. Aišku, ji atkreipė dėmesį į šiokius tokius pakeitimus, tačiau merginai jie nebuvo įdomus. Apsidairiusi aplink klasę grifiukė patraukė prie tos pilkos masės, tačiau jau ryte buvo nusprendusi, nesvarbu, kad ir koks darbas bus, ji dirbs viena.
Profesorius išdėstė praktiką, o Elridė nebuvo labai laiminga nuo jos. Juk jei niekas nepavyksta Nuodų ir Vaistų pamokoje, tai kaip gali pasisekti tokioje? Kur reikia kažką gaminti. Nors... Tas gaminimas jai praverstų, tad mergaitė pamanė, kad gavus šalį turi išsirinkti lengviausią receptą, kad tikrai sugebėtų tai pagaminti ir dar kitur panaudoti. Eh... Atsiprašau, profesoriau, jei po šios pamokos klasės nebeliks...
Dar truputį pastoviniavusi grifiukė patraukė link profesorio stalo pasiimti tą nelemtą lapelį. Nė nežvilgtelėjusi į jį, mergaitė lėtai patraukė link knygų. Greičiau pradėsi, greičiau pabaigsi, o pabaigti ji norėjo labai greitai. Nors, aišku, tokioje pamokoje, kur reikia kažką pagaminti, vargu, ar įmanoma pagreitinti. Na, galima greičiau pjaustyti visus ingredientus, bet kepimo tikrai nepagreitinsi...
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Nihal Eris Rugpjūčio 14, 2018, 04:00:51 pm
Nihal iš pirmo žvilgsnio pasirodė, kad čia turėtu būti visai skanu ir lengva, tačiau paskaičius detaliau tikrai, ne. Ką dabar reiks daryti? Kad aš čia ką nors suprasčiau, pasiėmusi knygą, skaitė paruošimo būdą:
Citata
   PARUOŠIMO BŪDAS:

1.   Orkaitę įkaitiname iki 180 C.
Gerai, orkaitė įjungta, gal  nieko nesusprogdinsiu - dar kart pažvelgus į orkaitę pamįslijo mergina, laukdama kol vaikinas atneš ko reikia. Toliau:
Citata
2.   Viename dubenyje išsukame sviestą ir cukrų elektriniu plakikliu (plakame ~3 min), tada vieną po kito įmušame kiaušinius ir įmaišome vanilės ekstraktą bei druską. Į tešlą sudedame rikotos sūrį ir gerai išplakame. Supilame pieną, išmaišome.
Paėmusi sviesto 70 gramų jį paprasčiausiai įmėtė į dubenį, cukraus 7/10 stiklinės, kas čia dabar? na sakykim nepilna stiklinė.
- Žinai, dėl cukraus nesu tikra, nes 7/10 stiklinės, aš nelabai čia suprantu, tad jei bus labai saldu, manau nenumirsim, - šyptelėjo mergina pildama cukraus į stiklinę ir vėliau į dubenį, paėmusi plakiklį sunkiai gaudėsi kaip juo naudotis, tačiau kažką pamigė ir jis pradėjo suktis. Na laiko tikrai nestebėsiu. Pamačiusi, kad nebėra jokių gabaliukų sviesto, ji į dubenį sumetė rikotos sūrį, o vėliau supilė ir pieno 2 stiklines ir vėl ėmė plakti. Bus gerai.
Citata
3.   Į tešlą pamažu įsijojame miltus ir maišome, kol nelieka gumulėlių. Pabaigoje įmaišome citrinos žievelę.
Įsijojame miltus, ką tai reiškia? Tiesiog pilk Nihal ir mažiau čia skaityk.. - pildama miltų stiklinę į dubenį mįslijo mergina.. Na liko citrinos žievelės, tarkuoti? Kas čia per nesamonė.. Paėmusi keista daiktą, turbūt tarką, pradėjo tarkuoti, smulkina, reiškia šis aparatas, - šyptelėjo Nihal.
- Na gal dabar jau tu pabaik ten kas liko? - žvilgtelėjusi Suzu į akis tarė mėlynplaukė. Ech.. kokios jos gražios.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Clementine Martes Rugpjūčio 14, 2018, 04:55:51 pm
  Berniukas paėmė batoną, šlapenkę ir sviesto. Jis papjovė dešrą grubiais gabalais, po to patepė sviestą ant batono ir tada ant viršaus padėjo dešros gabaliukus. Iš viso, berniukui išėjo keturi sumuštiniai. Sueis, užteks. Taip Jupiteris pagamino savo firminį patiekalą "kai tingi daryti valgyti, prancūziški sumuštiniai".
  Diavalis priėjo su savais sumuštiniais prie profesoriaus ir parodė savąjį darbą. Pažiūrėjo tokiu žvilgsniu kaip 'kur mano taškai?' ir nusisuko, grįžo atgal prie savo darbo vietos. Greitai pats tuos sumuštinius suvalgė, su nieko nepasidalino ir nuplovė po savęs indus, kuriuos naudojo - peilį ir lėkštę.
  Pabaigęs savąjį darbą, Olivier dvynis atgal grįžo prie savosios veiklos kurią darė prieš gaminant sumuštinius. Klastuolis tyliai šnabždėjo Marsui ir Klarai "porelė", bandydamas taip juos paerzinti. O ką dar jam veikti?
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Klara Severova Rugpjūčio 14, 2018, 06:00:45 pm
Klara piktai pažvelgė į Marso dvynį ir jau žadėjo ir jį kiaušiniais apmėtyti, kai prie jų priėjęs profesorius sustabdė visą tą beprotybę. Ir dar pagrasino ją nubausiąs! O ji juk nieko nepadarė! Čia tie dvyniai kurie viską pradėjo pirmi. Pasibaisėjusi Klara išsižiojo norėdama prieštarauti, bet profesorius net nežadėdamas nieko klausytis apsisuko ir nužingsniavo tolyn. Pasipiktinusi ir panosėj keikdama tuos dvynius Klara bandė išpurtyti iš savo plaukų miltus, bet tai visiškai nėra lengva! Mergaitė jau buvo įsitikinusi, kad teks gyventi su miltais visą savaitę. O jos uniforma visiškai sugadinta. Reikės iš kažkur išgauti naują, mat labai abejojo ar pavyks viską išplauti.
Klara atsisuko į savo bulves, o šios jau buvo bjauriai parudavusios. Sudegė.
Vėl piktai keikdama dvynius visaip kaip įmanoma Klara subėrė visas bulves į lėkštę ir žadėjo jau užsiimti su kiaušiniene kai suprato, jog kiaušinius sukūlė į Marso galvą. Sugriežusi dantis mergaitė paėmė kempinę ir ją sušlapinusi ėmėsi valyti savo darbo vietą, kuri beje buvo miltais apibarstyta.
-Galėtum bent jau sutvarkyti ką pridirbai!-piktai suriko berniukams ir rankomis parodė į miltus išbarstytus ant grindų. Vietoj to, kad nustoti kariauti Marso dvynys tik sušnabždėjo pasityčiodamas. Tai buvo paskutinis lašas Klaros kantrybėje, o ji ir taip jau virė iš pykčio Žengtelėjusi prie Jupiterio išgręžė kempinę ant jo. Profesorius juk kalbėjo tik apie maistą.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Suzu Nakashima Rugpjūčio 14, 2018, 06:33:23 pm
-Aha, pats nežinau kiek čia turėtų būti...-patraukęs pečiais vaikinukas stebėjo, kaip darbuojasi drauge. Pala... O kodėl aš nieko nedarau? Susizgribęs vaikis greit peržvelgė receptą ir visą kitą, kas buvo knygoje.
Citata
4.Kepimo indą ištepame sviestu. Tešlą supilame į kepimo indą, išlyginame paviršių ir kepame įkaitintoje orkaitėje ~40 min. Ar apkepas iškepęs patikriname mediniu dantų krapštuku – jei ištraukus iš apkepo krapštukas švarus, tuomet apkepas iškepęs, jei ne – kepkite šiek tiek ilgiau. Iškepusį pyragą išimame iš orkaitės ir paliekame pravėsti.
O jetus kaip čia sunku... Atsisukęs į Nihal šyptelėjo jai ir pamatė, kad ji jau priėjo prie to punkto, kurį jis tik ką perskaitė.
-A... Taip, jau ruošiausi prie to,-atsakęs vaikis puolė prie darbų. Susirado apvalų indą ir įmetė į jį sviestą, bet, kaip ištepti nelabai suprato. Hm... Kiek supirštais patrynęs Suzu negalėjo suvokti, kaip ištepti tą indą sviestų, kai sviestas toks. Tada jis sumąstė, kad pakaitinus sviestą viskas palengvės, bet tada kilo klausimas, kaip tą padaryti. Jis nužvelgė visus aparatus ir dar krūva indų šalia. Aš tiesiog genijus! Vaikis padėjo ant ugnies puodą, metalinį, ir į jį įdėjo sviesto. Tada pradėjo knaisiotis ir atrado plastikinį šepetuką. Hu, tiesiog puikiai tiks... Praėjo nedaug laiko, o sviestas buvo išsilydęs. Apsidžiaugęs jis paėmė puodą, su pirštinėm, aišku, nebuvo toks kvailas imti įkaitusį daiktą su rankomis, ir su šepetuku ištepė visą indą.
-Jetus, kaip čia viskas komplikuota man....-garsiai pagalvojęs grifiukas vėl žvilgtelėjo į receptą.-Tešla, tai čia?-norėdamas pasitikslinti paklausė vaikinukas. Bet atsakymo net negavęs supylė į indą. Vaikis šiek tiek palygino viršų ir įdėjo į orkaitę.
-Keturiasdešimt minučių... O ką per tą laiką daryti?
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Clementine Martes Rugpjūčio 14, 2018, 08:16:13 pm
  Iki pamokos pabaigos dar buvo daug laiko. Visgi, Olivier jaunesnis dvynys padarė savo "praktinį darbą" pagaminęs sumuštinius. Todėl karts nuo karto erzindavo savo brolį ir kaštoninių plaukų savininkę - porele. Jis rodydavo širdeles, pašiepdavo ir galų galiausiai jiems atvirai tai sakydavo.
  Bet nesitikėjo, kad po profesoriaus žodžių, dar kažkas sugebės atkeršyti Jupiteriui. Kai mažoji rusė išgręžė kempinę ant klastuolio, šis išpūtė akis ir vos neišsižiojo. Karas tai karas. Berniukas paėmęs įvairius skudurus pradėjo mėtyti ant jos. Jis vos laikėsi, kad neimti maisto produktų, juk profesorius minėjo neliesti produktų.
 - Oj, atsiprašau, išdaviau jūsų paslaptį! - Sušaukė mergaitei, o tada nusivalė tą purviną vandenį nuo savęs su skuduru, kurį be abejo, irgi numetė Klaros pusėn. Pabaigai, Klastūnyno globotinis išsiviepė ir parodė liežuvį jai.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Nihal Eris Rugpjūčio 14, 2018, 09:41:26 pm
Nihal maišė tešlą, kol vaikinukas kepimo indą ištepė sviestu. Na taip, gandai yra gandai, tikrai vaikinams ne prie puodų sėdėti, - pažvelgus į Suzu šyptelėjo mėlynplaukė. Tačiau ir ne man.. Nihal stebėjo, kaip grifas ten darbuojasi, nes kai ji darbavosi buvo klaiku, o šis vaikinukas buvo ne iš kelmo spirtas, padarė viską, kaip pridera.
- Taip, taip tikrai komplikuota ir ne tik tau, - šypsojosi Nihal ir žiūrėjo, kaip vaikinas tepa sviesta su šepetėliu. Na ir keisti tie žiobarai.. ko dar prisimanis? Vaikinui beimant tešlą grifė tik palinksėjo galva, kad čia ji, tačiau vaikinas nė nežvilgtelėjo, tačiau susiprato pats, o  trečiakursė net nepastebėjo, kaip greit susitvarkė pirmakursis ir apkepas jau atsidūrė orkaitėje.
- Keturiasdešimt penkias minutes? Turbūt teks stovėt ir laukti kol iškeps, nes kitaip, - mesdama plaukų sruogelę atgal veptelėjo Nihal.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Lukas Dubajus Rugpjūčio 14, 2018, 11:06:19 pm
Morisui pasiūlius padaryti gyvatę, na ne tiesiai šviesiai pasiūlius Lukas sutiko:
 -Galim ką nors su gyvate daryti... -klastuolis ėmė svarstyti ką čia padarius. Minčių nėra, bet pasiūlymas yra bent tiek gerai - taip begalvojant vaikinas prisiminė burtažodį kurį buvo perskaitęs Uždraustajame bibliotekos skyriuje kai slapta ten lankėsi. -Sugalvojau, galime panaudoti Bantarna burtažodį kuris maistą pavers gyvate, o, kad maistas neišsipurvintų panaudosime Retarpo burtažodį. Gerai?
Lukas paimė Graikišką Frape kavą, lazaniją, ,,tinginį" ir picą. Lazanijos, picos ir ,,tinginio paimė trečdalį, o kavą visą, nes nei Lukas, nei Morisas kavos dar negėrė.
 -Bantarna, -ištarė klastuolis ir maistas ėmė virsti gyvate. ,,Tinginys" kadangi jo buvo daugiausia buvo gyvatės kūnų, picos gabaliukai  akys, o likę užsidėjo ant nugaros, lazanija gyvatės liežuviu, o stiklinė kiek suprato vaikinas pele ar kitokiu gyvačių valgomu gyvūnu. Nors gyvatė ir atrodė keistai, bet bent buvo panaši į gyvatę. Tada, kad gyvatė išlipusi iš lėkštės neišsipurvintų klastuolis panaudojo kitą burtažodį:
-Retarpo, -gyvatė tapo atspari nešvarumams.
Lukas nukreipė su lazdele gyvatę link profesoriaus stalo. Jei norės profesorius išsiaiškins kas padarė tą maistą. O jei nenorės tai tegul nenori Pirmiausia paragavo lazanijos kuri buvo labai skani. Gal net skanesnė negu vaiknamio kur maistu tikrai negalėjai skųstis.
 -Skanu, tikrai labai skanu, -pagyrė Moriso gaminį klastuolis. Tada paimė gabalėlį ,,tinginio" kuris buvo toks kaip ir visi:
 -Na nėra koks išskirtinis, bet tikrai ne neskanus.
Tada Lukas pasiėmė gabalėlį picos ir atsilaužęs kamuoliuką suvalgė. Šiek tiek per daug sūrio, bet šiaip viskas gerai - kritikavo save mintyse klastuolis.
 -Tau neatrodo,- pradėjo klausimą vaikinas kai Morisas pasiėmė picos gabalėlį. -kad per daug sūrio įdėta?
Išragavęs visus patiekalus Lukas ėmė baiginėti picą, o tada ėmė valgyti savo ,,tinginio" dalį. Taip bevalgant nuskambėjo skambutis, tad Lukas greitai sutvarkė stalą ir atsisveikinęs su profesoriumi išlėkė iš kabineto, su maišeliu kuriame buvo maistas rankoje.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Morisas Banoveris Rugpjūčio 14, 2018, 11:11:01 pm
Lukui pasiūlius panaudoti burtažodį paverčiantį daiktus gyvatę Morisas iš karto sutiko:
 -Gerai. Puiki mintis, -pagyrė klastuolis Luką.
Lukui ištarus burtažodžius maistas virto keistą gyvatę. Kūnas buvo iš ,,tinginio" kuris visai netiko, nes buvo plokščias. Akys picos kamuoliukai, liežuvis lazanija, kava tapo pele, pala, pala pala -nutraukė savo gyvatės apžiūrėjimą Morisas pelė yra puodelis kavos? Kažkaip čia keistai, bet burtai yra burtai. Taip, kad nieko nepadarysi, tą pelę vaikėsi gyvatė, likę kamuoliukai išsidėliojo ant kūno. Čia reikia daug fantazijos norint įsivaizduoti, kad čia yra gyvatė, o ne koks neatrastas gyvūnas. Įdomu ar profesorius jos tiek turės. Lukui pasiuntus gyvatę link profesoriaus stalo vaikinas ėmė stebėti, profesoriaus reakciją. Jos nesulaukęs, nes Lukas jau ėmė valgyriy Morisas prisijungė prie jo ir irgi ėmė valgyti maistą. Pirmiausia paimė picą ir atsikando gabalėlį jos.
 -Skanu,- lėtai kramtydamas pagyrė klastuolis. Išgirdęs Luko klausimą suskubo į jį atsakyti. -Na nežinau, nesu picų fanas tad ir sūrio man nei per daug, nei per mažai.
Vaikinas ėmė valgyti lazaniją. Šiek tiek per minkšta sakyčiau, bet kai kritikiuoji save ar savo pagamintus patiekalus gali būti ir neteisus. Morisui suvalgius pusę lezanijos nuskambėjo skambutis. Tad išsitraukęs dvi medines dėžutes susidėjo į jas maistą, tada atsisveikino su profesoriumi ir išėjo iš kabineto.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Suzu Nakashima Rugpjūčio 15, 2018, 12:01:59 pm
Atsidusęs berniukas apsidairė ir paėmė medinę lentutę. Juk reiks ant kažko padėti... Tada sužiūrėjo, kad būtų lėkštutės ir kiti reikalingi dalykai.
-O gal mums braškių pasiimti? Skaniau būtų...-žvilgtelėjęs kaip kepa jų gaminys Suzu patraukė paimti bent porą braškių. Galėtų čia kokia grietinėlė būt, nes jos gamint juk nemokam... Laiko dar buvo labai daug, o ką daryti, jis nežinojo, tad tiesiog atsisėdo ant žemės ir stebėjo, kaip po truputį kyla jų apkepas. Jam tai iš tikrųjų buvo įdomu, o ir gaminti visai šaunu, bet turbūt jam namuose niekas neleistų eiti į virtuvę, mat elfai viską atlieka, o jis dar sudegins... Aišku, vaikis lengvai galėjo kažką sudeginti, ar sugadinti, bet jis norėjo išmokti.
Praėjo dar kiek laiko, Suzu jau atsibodo taip sėdėti, jis snūduriavo, kai susizgribo, kad nežinia, kiek laiko praėjo.
-Ė, gal jau viskas?-žvilgtelėjęs melynplaukės pusėn ir nusišypsojęs jai paklausė šis. Na, jo manymu, buvo laikas, bet nežinia, kaip jam sekasi tą laiką skaičiuoti, tad vaikis laukė draugės reakcijos ir tikėjosi, kad ji viską sutvarkys. O kaip kitaip? Aišku, kad jam reikia visą darbą suversti kitiems, juk jis virtuvei netinka, kaip jam pasakė mama.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Nihal Eris Rugpjūčio 15, 2018, 03:27:56 pm
Nihal stovėjo lyg stulpas ir retkarčiais pažiūrėdavo, kaip laikosi jų kepamas apkepas. Jis po truputį kilo, tad mėlynplaukė nesuprato ar tai gerai ar tai nelabai gerai, tačiau prisimindavo, kai jos namuose tie maži padarėliai gamindavo maistą, kai kurie pyragai ar tortai irgi panašiai išsipūsdavo. Todėl per daug nepergyveno. Grifė viena akimi stebėjo Suzu, kuris paėmė medinę lentutę ir viską sužiūrėjo.. Jis išties puikus šefas būtų..
- O kodėl gi ne? - šyptelėjo mergina vaikinui, kai šis ėjo paimti keletos braškių.. o paskui prisėdo ant žemės ir prisnūdo, ir tikrai ne trumpam, o palyginus ilgam.. Kai jis nubudo jau buvo laikas iš orkaitės imti apkepą, tačiau, kaip kai šis toks karštas? Buvo negalima prie jo prisiliesti, tačiau netoliese mergina pamatė storą pirštinę.. Ją paėmusi ji užsidėjo ją ant rankos ir padėjo apkepą ant medinės lentutės, kurią parūpino pirmakursis.
- Na manau jau galėsim ragauti - žvilgtelėjo į Suzų ir ėmėsi darbo.. Pasiimusi peilį ir dvi lėkštutes, ji atpjovė po gabalėlį apkepo ir įdėjo į lėkštes, tuomet uždėjo braškių ir padavė lėkštę grifui.
- Skanaus, - šyptelėjo Nihal.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Klarė Konė Karter Rugpjūčio 17, 2018, 02:41:24 pm
Žiobarotyra buvo vienas tų dalykų, kuriame Klarė jautėsi savame kailyje. Nors buvo puskraujė, žaliaakės namuose magija nebuvo laukiamiausias svečias.
Niūniuodama nepažįstamą melodiją, įstrigusią galvoje nuo vakar dienos vakaro, pasiekė žiobarotyros kabinetą. Užėjusi pasisveikino su profesoriumi. Dauguma mokinių jau buvo susirinkę, tad negaišdama laiko prisijungė prie jų.
Gaminimas nebuvo mėgstamiausias žiobariškas užsiėmimas. Jau geriau pasilikusi po pamokos išplautų visus indus. Gal taip galėčiau užsidirbti papildomų taškų? Nepaisydama nenoro suktis virtuvėje priėjo prie profesoriaus stalo ir nusičiupo lapelį. Ispanija.
Ištraukta šalis nudžiugino, mat žaliaakė žiobarų mokykloje spėjo pasimokyti ispanų kalbos. Ir kiek pažinojo ispanišką skonį. Daug žuvies, mėsos. Ir svarbiausia daug saldumynų. Jau žinojo, kad receptų knygose ieškos būtent saldumynų skyriaus. Kam gaminti ką paprasto, kai gali pasilepinti?
Pasiėmusi didelę, storą raudoną receptų knygą, pradėjo versti puslapius, ieškodama kažko įdomaus, neįprasto skonio ir gana lengvai paruošiamo.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Elride Endlercat Rugpjūčio 17, 2018, 04:31:12 pm
Mergaitei žvilgtelėjus į lapelį pasigirdo panašus garsas į urzgimą, tik šiek tiek tylesnis.
Citata
Prancūzija
Tikėjausi kažko ypatingesnio... Ką gi. Nužvelgusi receptų knygas Elridė pasiėmė jai reikalingą knygą ir atsisėdusi ant žemės ėmė ją vartyti. Grifė, aišku, galėjo pasiimti bet kokį receptą, bet jai reikėjo kažko įdomaus ir lengvo, kad būtų skanu ir jos jėgoms pagaminti, kadangi tai buvo ne jai. Paauglė pravertė pusę knygos, kai pagaliau rado kažką, ką galėtų valgyti su mielu noru. Skrebučiai su šokoladiniu kremu ir bananais... Skamba puikiai... M... Jei paeis niammmm...
Atsistojusi, toliau tyrinėdama receptą, patraukė susirinkti reikiamų ingredientų.
Citata
4 riekės šviesios forminės duonos
-Yra... -tyliai burbtelėjusi ji toliau skaitė ir rinkosi.
Citata
1 vienetas bananų
4 šaukštai šokoladinio lazdyno riešutų kremo
100 mililitrų pieno
1 kiaušinis
50 gramų sviesto
-Kodėl jų tiek daug...- savęs klausdama niurzga nužvelgė šokoladinį kremą, kadangi riešutų nemėgo, tačiau numojusi ranka apžiūrėjo darbo vietą, o tada vėl žvilgtelėjo į receptą. Dirbti su žiobariškais indais mergiotė mokėjo, kadangi padėdavo savo močiutei, tačiau ji visados sakydavo, kad šefė El nebus, kadangi niekad negalėjo susikaupti, bet ką padarysi. Po kiek laiko mergaitė nebebuvo leidžiama į virtuvę, nes sudegino močiutės mėgstamą puodą, o kaip tai padarė ir pati paauglė nesupranta, tad apie gaminimą ji ničnieko nenusimanė.
Nusiplovusi rankas Blatapūkė apsidairė, ar nėra pirštinių, mat jai taip šauniau ir įdomiau, o dar ir rankų nesusiteps, bet nieko nepastebėjusi patraukė pečiais ir ėmėsi darbo.
Citata
1. Platesniame dubenėlyje išplakti kiaušinį su pienu
Apsižvalgiusi Elridė čiupo dubenį, kuris, regis, tiko nurodymams ir pasidėjo šalia kiaušinį su pienu. Pala, o kur daugiau nurodymų? Kaip įmušti? Nužvelgusi kiaušinį ir netoliese esantį peilį mergaitė sudvejojo. Ji matė, kaip tai darė jos močiutė, bet juk nebuvo ji, neįsivaizdavo, kaip tai turėtų teisingai padaryti. Grifiukė jau norėjo mesti visą kiaušinį į indą ir įpilti pieno, bet sudvejojo, kadangi turės pati viską suvalgyti, ką prigamins. Kodėl tai taip komplikuota!? Piktai žiūrėdama į tą nelemtą kiaušinį pasičiupo peilį ir skėlė su juo per lukštą. Gerai, kad viską laikė virš dubenio, nes kitaip turinys atsidurtų ant žemės, ar kur kitur. O lukštą kur dėti? Žiūrėdama į kiaušinio lukštą mergaitė tiesiog numetė jį į šalį, tikėdamasi, kad jo nereikės. Taip taip, ji jį numetė ant žemės nežiūrėdama, ar pašiukšlino, ar ne. Tada supylė pieną į dubenį ir pasiėmė keistą daiktą, kurio pavadinimo nežinojo, bet suvokė, kad būtent su juo reikia viską suplakti. Jie tikrai komplikuotus dalykus turi... Ėmus plakti mergaitės indas iškart pašoko, ji laiku susivokė, kad turi prilaikyti jį, nes kitaip indo turinys būtų visur išsitaškęs, o mergiotė liktų pikta ir nebenorėtų dirbti. Plakti jai nepatiko, kadangi turėjo laikyti tą dubenį, o dar koks garsas... Žaliaakė užsižiūrėjo kažkur į tolį, bet nieko nepamačiusi prisiminė, kad turi dirbti.
Nužvelgusi dubenyje esantį tūrinį nusprendė, kad jau užteks ir išjungė tą keistą aparatą. Taip... Kas toliau? Savęs klausdama Elridė vėl žvilgtelėjo į receptą.
Citata
2. Kiekvienos riekelės vieną pusę aptepti šokoladiniu kremu. Ant dviejų riekelių dėti pjaustyto banano ir užvožti kita duonos riekele (kremu ištepta puse į vidų). Šiek tiek paspausti.
Perskaičiusi, kas buvo parašytą recepte grifiukė nusipurtė. Ji nesuprato, kas ten parašyta, tad nusprendė, kad reikia daryti paeiliui. Taip... Riekelių vieną pusę ištepti šokoladu... Paauglė paėmė indelį, kuris priminė stiklainį, tik buvo plastikinis ir šiek tiek keistos formos, ir keturias riekes šviesios duonos. Mergaitė atidarė indelį, kuriame buvo šokoladas, ir apžvelgė turimas riekes. Aš tepti pirštais nenoriu... O kaip kitaip čia? Kelis kartus sumirksėjusi Elridė apvertė indelį ir palaikė virš duonos riekės, bet deja, niekas iš to indelio nenorėjo iškristi. Iš pradžių ji nesuprato, galvojo, kad tai kažkokia magija, bet juk žiobarai tokios neturi... Tada pamatė, kad dangčio nuimti neužteko ir ten buvo dar kažkoks peršviečiamas dalykas. Gudrūs žiobarai... Per daug gudrūs... Nesuprantu! Juk aš iš žiobarų šeimos, kaip to nežinau... Suniurusi, kad tiek mažai žino ji čiupo pasitaikiusį įrankį, peilį, ir įbedė į indelyje esančią rudą masę.
-Ooo...-patenkinta, kad visai gerą daiktą pasiėmė ištraukė peilį ir tai, kas prilipo prie jo užtepė ant duonos riekės, tą patį pakartojo ir su likusiomis. Apsidžiaugusi, kad jai patiko mergaitė vėl nužvelgė, ką turėtų daryti toliau. Pjaustyto banano... O aš jį pasiemiau? Ieškodama reikalingo vaisiaus žaliaakė pamatė jį šiek tiek toliau. Elridė žiūrėjo į bananą ir nesuvokė, kaip jį turėtų supjaustyti.
-Ne nu... Šita knygą bevertė...-piktai burzdėdama paauglė nulupė bananą ir supjaustė kaip jai papuolė su žodžiu „sueis“. Mergaitė sudėjo bananus ant dviejų riekelių ir, kaip buvo parašyta, užvožė kitas dvi ant jų, bet spausti tingėjo, o kam?
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Klarė Konė Karter Rugpjūčio 17, 2018, 08:42:05 pm
Saldumynų skyrius knygoje buvo gana nedidelis. Palyginus su visais mėsiškais patiekalais ir bent penkiasdešimt vienos žuvies rūšies paruošimo būdų. Tačiau galėjai rasti visko, nuo paprastų sausainių, panašius galėjai rasti beveik kiekvienoje receptų knygoje, iki tortų, kuriems reikėjo viso puslapio ingredientų ir bent pusdienio pasiruošimo.
Galiausiai Klarė išsirinko labai įdomius pyragėlius. Ispanams tai buvo tradicinis Kalėdų stalo saldėsis. Tačiau receptas neatrodė sudėtingas, o ir magiškos metų šventės skanumynai priminė atostogas namuose, kur Klarė nešventė Kalėdų jau dvejus metus.
Dar kartą peržvelgusi ingredientų sąrašą susiruošė ko reikės:
Citata
Pyragėliai mantecados:

150 gramų persijotų aukščiausios rūšies kvietinių miltų
75 gramai kiaulės taukų
75 gramai smulkaus balto cukraus

pasirinktinai

kakaviniams:
1 valgomasis šaukštas kakavos miltelių
citrininiams:
1 tarkuota citrinos žievelė
1/2 valgomojo šaukšto citrinos sulčių
su cinamonu:
1 valgomasis šaukštas cinamono
Šeštakursė norėjo išbandyti visus pasirenkamus priedus, tad nutarė, jog paruoštus tešlą ją padalins į tris dalis ir paruoš trijų skonių pyragėlių.
Citata
Pirmas žingsnis: Miltus paskleisti ant aliuminio folija padengtos skardos, kaitinti orkaitėje šimto laipsnių temperatūroje, kol įgaus rusvą atspalvį.
Pamatavusi miltus, strazdanė atsargiai pirštais juos paskleidė po jau folija užklotą skardą, blizgantis popierius šiek tiek akino, tačiau greit padengtas miltais virto visai maloniu reginiu. Norėjosi miltus formuoti, tarsi smėlį paplūdimyje, tačiau turėjo spėti per pamokos laiką iškepti pyragėlius, todėl nustačiusi temperatūrą pašovė miltus į orkaitę.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Elride Endlercat Rugpjūčio 18, 2018, 03:20:18 pm
Elridė pastoviniavo, pailsėjo ir vėl žvilgtelėjo į receptų knygą.
Citata
3. Suvožtus sumuštinius pamirkyti kiaušinio ir pieno plakinyje iš abiejų pusių.
Atsisukusi į turimus sumuštinius mergaitė ėmė mąstyti. Ji puikiai nesuprato, ką turėjo reikšti suvožti sumuštiniai. Tada numojo ranka ir įmetė juos į dubenį su pienu ir kiaušiniais. Kiek mirkyti grifiukė nesuprato, tad palaikė kiek ilgiau. Dar kiek apsidairiusi, nustūmusi ant žemės nereikalingus dalykus mergaitė vėl ėmė skaityti, kas parašyta receptų knygoje.
Citata
4. Kepti iš abiejų pusių, keptuvėje ištirpintame svieste po kelias minutes. Patiekti šiltus. Skanaus!
-Aha... Pirma sviestas...-su savimi kalbėdama ji padėjo keptuvę ir įmetė į ją sviestą. O kol jis lydėsi Elridė Ištraukė sumuštinius iš dubens. Jų nedėjo kažkur ant stalo, o stebėjo, kaip sviestas toliau lydosi ir kada galės įdėti juos į keptuvę. Nė pilna minutė nepraėjo, o sumuštiniai atsirado keptuvėje. Mergaitė dar kartą persiskaitė receptą ir ėmė vartyti sumuštinius. Bet, aišku, iš nežinia, kur, turėjo atsirasti musė. Ji zyzė palei žaliaplaukės ausis, nutūpė ant jos rankos, kas labai išblaškė. Elridė ėmė gaudyti tą musę, visiškai pamiršusi apie savo sumuštinius. O ir pagauti tą mažą padarėlį sekėsi ne per geriausiai. Musė nutūpdavo jai ant rankos, o kai paauglė bandydavo ją, užmušti trenkdama laisva ranka, musė tiesiog nuskrisdavo, o mergaitė trenkdavo sau. Susinervavus, kad taip yra, grifiukė nuvijo ją kažkur tolyn ir atsisukusi į savo sumuštinius sustingo. Nežinia, kiek laiko ji vaikėsi tą musę, tačiau sumuštiniai buvo juodi ir jautėsi svilėsiu kvapas. Mergaitė nežinojo, ką daryti, tad tiesiog žiūrėjo sustingusi, o tada keptuvėje esantys degėsiai užsidegė. Pasimetusi, pikta ir susinervavusi Elridė išsitraukė burtų lazdelę.
-Aguamenti,-nukreipusi į keptuvę grifiukė tikėjosi, kad ugnies nebebus. Ir, ačiū Dievui, ugnį užgesino, bet, turbūt, tik todėl, kad srovė buvo stipri. Mergaitė apžiūrėjo savo pridegusius sumuštinius su didžiuliu nusivylimu, daryti naujų ji nenorėjo, bet taip pat nenorėjo, kad jos pastangos nueitų veltui. Žaliaakė dar kartą susirinko reikalingus ingredientus ir viską atliko, kaip ir aną kartą. Pasiėmusi naują keptuvę, nes senąją numetę ant žemės, kur jau darėsi gan didelis šiukšlynas, įdėjo sumuštinius į ją ir vartė kas kelias sekundes. Aišku, musė mergaitę ir vėl aplankė, tik šį kartą Elridė ją ignoravo, kad ir kaip nervavosi dėl to erzinančio garso. Praėjo kelios minutės, o sumuštiniai jau gražiai apskrudo.
Apsidžiaugusi, kad jai vis dėl to pavyko sudėjo juos ant lėkštės ir palaukusi, kol atvės, sukirto viską keliais kąsniais. Nors skonis, jos manymu, buvo net pats geriausias.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Klarė Konė Karter Rugpjūčio 18, 2018, 05:31:33 pm
Būtų norėjusi pradėti ruošti kitus ingridientus, bet gana greit įsitikino, jog rusvą spalvą įgauti turinčius miltus reikėjo maišyti. Arčiausiai esantys prie skardos bandė kiek svilti, o viršutiniai rudavo žymiai greičiau, nei esantys supilto kauburėlio viduryje. Buvo sunku nepaskleisti jų po visą orkaitę, todėl juos mažu samteliu varstė itin atsargiai. Ilgai rankų išlaikyti orkaitėje nepavyko, mat nors ir atrodo nedidelis orkaitei šimto laipsnių karštis, tačiau svilino pirštus taip smarkiai, kad jei nebus atsargi, galės parodyti profesoriui kepintus kaulėtus pirštelius.
Po bent penkių minučių, miltai pasidarė panašesni į rudąjį nendrių cukrų, nei į tai, kaip įprastai atrodė miltai, ir atsargiai, nenusidegindama rankų, kaip tai vis darydavo namuose, kai gaminant aplink sukiodavosi jaunesni Karterių dvyniai.
Šeštakursė nusipurčiusi kelis žiupsnelius miltų nuo rankų, vėl žvilgtelėjo į tolesnę gaminimo eigą:
Citata
Persijoti miltus dar kartą ir palaukti, kol atvės. Sumaišyti cukrų, taukus, maltus riešutus ir miltus, kol gausime vientisą masę.
Kad ir kaip norėčiau to nedaryti, bet šluostyti po šitų pyragėlių reikės daug, galvojo nubraukdama smulkius plaukus nuo veido, kurie kuteno ir neleido ramiai dirbti. Išsibūrusi didelį dubenį, nes taip buvo smagiau, supylė miltus, maltus riešutus, cukrų ir taukus, kas būsimą tešlą kiek šlykštoką, ir ėmė maišyti rankomis. Galėjo tai daryti šaukštu, bet taip lieka gumuliukų. O ir kur kas greičiau rankomis.
Išminkiusi tešlą padalino ją trimis dalimis. Į vieną įminkė kakavos miltelius, į kitą cinamono, o trečiajai teko pasistengti. Nulupusi citrinos žievelę, tarkavo ją žiobariška tarka. Jau po minutės norėjo sustoti, mat sugebėjo nusitarkuoti kairės rankos krumplį. Bet tokią žaizdą po pamokos jau gali užsigydyti ir pati. Tokių žaizdelių atsirado ir daugiau, kol sutarkavo visą žievę. Po įsipjovimo popieriumi tai buvo antras pagal nemalonumą smulkus sužalojimas. Nusideginimų smulkiais ji nelaikė, mat šie itin sunkiai gijo.
Nykščiu įspaudusi duobutę tešloje, suspaudė nuluptą citriną, kol įlašėjo keliolika lašų. Tiksliai nematavo. Į tą pačią duobutę sukišo ir sutarkuotą žievelę. Užspaudusi tešlą suspaudė kaip blyną. Ši buvo žymiai drėgnesnė, nei kitos. Greičiausiai dėl citrinos sulčių.
Susiradusi kočėlą pasiruošė kitam atsakingam darbui. Reikėjo iškočioti tešlą ir išspausti pyragėlius. Tai buvo linksmas darbas. Formai susirado nedidelę apvalią stiklinę.
Citata
Pyragėlius formuoti ~1,5 centimetro storio. Kepti 20 minučių 180 laipsnių temperatūroje, kol gražiai paskrus ir taps trapūs. Iškeptus galite pabarstyti sukraus pudra.
Iš kiekvieno tešlos gumulėlio pavyko padaryti apie dvyliką pyragėlių. Pašovė į orkaitę ir laukė, kol saldumynai apskrus. Netrukus pradėjo gardžiai kvepėti, ir šešiolikmetė, vis patikrindama, kad mantecados nesusviltų, laukė rezultato. Ant iškeptų pyragėliu nutarė cukraus pudros neberti.
- Profesoriau, ar galima visus pavaišinti? - Tarė grūsdama jau antrą saldėsį burnon. Jie pavyko geriau, nei tikėjosi.
Antraštė: Ats: III Žiobarotyros pamoka visiems kursams |'18 vasara
Parašė: Dylan Frendlin Rugpjūčio 19, 2018, 07:35:24 pm
Profesoriui patiko sėdėti krėsle ir stebėti dirbusius mokinius. Daugybė garsų užpildė kabinetą, net akys visko aprėpti nespėjo.
- Marseli, - tarstelėjo augintiniui, kai šis snukiu ėmė baksnoti į nuleistą ranką, - Marseli, - pakartojo, bet baksnojimai nesiliovė. - Marseli!
Dylan'as žvilgtelėjo į šunį ir pastebėjo, jog šalimais buvusiame dubenėlyje nebeliko vandens.
- Ak, taigi, - tingiai pasikėlė iš vietos, kilstelėjo dubenį. Išsitiesęs vaikinas dar kartą nužvelgė dirbusius burtininkus. Viskas atrodė gerai, niekas nesipešė, bent jau tuo momentu. Su indeliu rankoje, juodu apsiaustu apsitaisęs vaikinas tyliai ir kabineto šonu, palei sieną, kad netrukdytų mokiniams, it šešėlis patraukė link gale buvusios kriauklės. Viena buvo ir kabineto priekyje, tačiau neveikė. Itin atsargiai jis slinko atgalios - bijojo papilti vandenį iš dubenėlio. Tie patys dvyniai, kai šis ėjo pro šalį, vėl ėmė peštis, tačiau dabar nebeturėjo kaip jų nubausti - rankose laikė indą, kuriame buvęs vanduo kartais vos neplūstelėdavo, tad galėjo tik piktokai dėbtelti. Ir tai nesitikėjo, kad jie pamatys profesoriaus žvilgsnį bei nustos peštis.
- Žinoma, galima pavaišinti visus, - šyptelėjo mokinei, skubiai atsakydamas į jos klausimą. Retriveris jau laukė vandens, o vos tik Dylan'as jį padėjo priešais - ėmė godžiai lakti.
Vaikinas išsitiesė, o kabinetą užpildė varpo dūžių skambesys.
- Taigi, ši pamoka baigta. Galite eiti, - nužvelgė, ar visur tvarka, - smagių vasaros atostogų! - spėjo šūktelti prieš išėjus paskutiniam mokiniui.
Ir štai. Jis vėl vienas kartu su savo mažuoju draugu.
- Metas pradėti kabineto pavertimą, - retriveris pastatė ausis ir pakraipė galvą, kol jo šeimininkas nusviedė juodą apsiaustą ant krėslo atlošo ir atsiraitojo marškinių rankovės, - na, atvertimą iš virtuvės.
Profesorius atsiduso ir puolė tvarkyti kabinetą.