Hogvartsas.LT

Magijos pasaulis => Herbologija => Pamokos => Pamokos => Temą pradėjo: Starkas Erikas Ramsay Birželio 24, 2018, 11:14:20 pm

Antraštė: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Starkas Erikas Ramsay Birželio 24, 2018, 11:14:20 pm
Tema: Olimpo augalai – Veneficio lauramedis (Poseidonas).

 Mokslo metams bėgant ne tik mokinių noras ir motyvacija mokytis blėsta. Mokytojai – visų nuostabai – irgi žmonės, jiems irgi nusibosta valandų valandas kalbėti vien su sienoms, kai klasėje tik kūnu esantys vaikai (o ir tai nevisada) niekaip nereaguoja į raginimus, uždegančias kalbas, kai mūsų ateities karta neparodo jokio entuziazmo mokytojo sugalvotoms užduotims. Nors Starkas Erikas įprastai nepasiduodavo nevilčiai ir desperatiškumui, nors įprastai niekada nesistengdavo įtikti mokiniams, tačiau dabar ir jis slankiojo leisgyvis, praradęs bet kokį norą šviesti jaunąją kartą. Ką jau ją šviesi, kai ji nenori būti šviečiama. Tarsi jis pats kažkada norėjo būti šviečiamas.
 Kažin, ar su tuo buvo susijęs bjaurus ir niūrus rudens pabaigos oras, ar dar kas – aišku tiek, kad iš visada kandžiai ir kreivokai (tačiau išties labai žaviai – puikiai tą žinojo, o ir kažkur koridoriuose nugirstos kalbos reguliariai patvirtindavo šį faktą) besišypsančio jaunojo profesoriaus veido dingo tas jaunatviškas užsidegimas, o jo visas kūnas atspindėjo nuobodulį ir rutiną. Jo išvaikyti nepajėgė net perdėtas pasitikėjimas savo jėgomis ir išdidumas – sakytum, net ir tie tuoj dings iš jo gyvenimo. Bet ne. Nedings.
 Kaip ten bebūtų, mokinių jis laukė antrajame šiltnamyje, o akyse nebuvo tos atlaidžiai pašaipios šypsenėlės, jos rodėsi šaltos ir bejausmės – ypač kaip žmogui, kuris niekada nepasižymėjo ypatingu emocijų rodymu.
 – Labas rytas, – pasisveikino vos suskambus varpui, – Praeitą sykį turėjote susidžiovinti atsineštas iš Hado lauramedžio šakeles, tikiuosi, tą padarėte ir jas atsinešėte. Bet jos bus reikalingos vėliau. Kaip jau išsiaiškinome, Olimpo augalų yra trys rūšys. Pirmoji jų – tai magiškasis granatas, Hado augalas. Šiandien pakalbėsime apie antrąjį augalą – jūsų rastąjį lauro medį ir dar vieną graikų mitologijos dievą – Poseidoną. Be abejo, kalbame ne apie prieskoninį lauramedį, o apie netolimąjį jo pusbrolį, Veneficio lauro medį. Gal kas nors galėtų man pasakyti, kaip mano minėtasis augalas yra susijęs su šiuo dievu? Juk turbūt niekam nepaslaptis, kad Poseidonas – tai vandenynų, jūrų ir žemės drebėjimų dievas; logiškai mąstant, jam turėtų priklausyti kokie, sakykime, dumbliai, – prunkštelėjo, – Žinoma, ypatingi yra visi Veneficio lauro medžiai, tačiau to konkrečiojo, augančio Eliziejaus lauke, galia yra stipresnė, kadaise jis augo paties jūrų dievo rūmuose. Iš čia atsiranda antrasis klausimas – kaip Poseidonui priklausantis medis atsidūrė Hado karalystėje?


---
Teorijai laiko skiriama maždaug iki penktadienio.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Jasmine Diana Amneta Birželio 25, 2018, 08:40:45 am
 Jasmine atėjo į herbologijos pamoką. Dabar jau galėjo drąsiai į tokio tipo pamokas eiti, nes nereikėdavo pergyventi, kad ko nors neatliks. O kalbant apie praeitus metus, ji iš tiesų daug ko neatlikdavo tik dėl savo negalios.
 Keista buvo matyti profesorių po... Kiek ten pertraukos? Metų? Dviejų? Kažkada jį buvo pakeitusi kažkokia kita profesoriūkštė, anksčiau dėsčiusi astronomiją, tačiau jos snapelio Diana neprisiminė. O kam? Kas buvo, pražuvo, vadinas - nebereikia.
 - Manau, kad Poseidonas, vandenų valdovas,- išklausiusi profesoriaus pasakojimo ir pakėlusi ranką pradėjo kalbėti.- Anksčiau labai mėgo lauramedį, vien dėl to, kad o lapai primena laivelius, šis augalas gali augti ir nedidelėje salelėje, yra gan tvirtas, jo lengvas vėjelis nesužalos. Tačiau Hadas, pamatęs kaip Poseidonas džiaugiasi augalu, kuris turėtų būti jo, nes juk jam priklausė žemė, atėmė laurą ir įsikurdino jį savojoje karalystėje. Poseidonas, kadangi buvo galingas, sugebėjo keletą pavogti ir vėl įsikurdyti pas save, o ta proga susipynė laurų vainikėlį ir užsidėjo ant galvos. Poseidonas pradėjo taip mėgti laurus, kad ten, kur jų būdavo bent šakelė, nepaliesdavo potvyniai ir žemės drebėjimai, tačiau tą šakelę gauti būdavo bebrotiškai sunku, ypač, kai žemiečiai nežinojo kur tiksliai ir kaip ieškoti tos Veneficio lauro šakelės.
 Pabaigusi savo kalbą, Diana klausėsi, norėdama išgirsti kitų mokinių kalbas.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Auksė Marlena Hale Birželio 26, 2018, 02:23:48 pm
Gal tik koks vienas, kitas burtininkas pilyje galėjo žinoti, jog Herbologija - mėgstamiausia Bethany pamoka. Nors išties, mėgstamiausius dalykus ji retai kam vardijo, negi bijojo? Medutis pats savęs kartais nesuprasdavo.
Trylikametė varnė su nekantrumu laukė antrosios pamokos šiais mokslo metais apie augalus. Ne tik todėl, kad auginti mažą gyvybę vazone jai smagu, bet todėl, nes prie viso šito buvo prijungta antroji slapta jos aistra - graikų mitologija. Bethany žinojo, jog iki mokslo metų galo toli gražu, tačiau jau pradėdavo rizikuoti - nenešiojo uniformos. Bet, kadangi jos mėgstamiausią dalyką vedė ir koledžo vadovas, ant švelniai sidabrinės suknelės užsimetė apsiaustą. Gal nepastebės, jog po apsiaustu visiškai ne marškiniai, kaklaraiščio nėra?
Pasiekti antrąjį šiltnamį mergaitei ilgai netruko. Galbūt ji spėriai žingsniavo, taip nepastebimai, jog pati nesuvokė. Vos tik įėjusi ir susiradusi vietą pastebėjo profesorių, visiškai žaismingai nenusiteikusį. Akimirką jau pasigailėjo savo sprendimo suknelę slėpti po apsiaustu, tačiau sprendimo pakeisti nebegalėjo. Tad tik šyptelėjo sau, palenkusi smakrą pirmyn, o pakėlė jį tik tuomet, kai pasiryžo kalbėti :
- Veneficio lauro medis su Poseidonu susijęs tuo, kad pačio augalo lapeliai primena mažyčius laivelius, o patį kotelį galima matyti it kokią upę, - žvilgtelėjo į ant stalo padėta šakelę, - Poseidonas yra jūrų dievas, būtent ši sąsaja su laivais ir upe ar vandeniu sieja, atrodo nesuderinamus dalykus, - akimirką nutilo, nes nepagalvojo apie antrąjį klausimą. - Manau, jog dauguma žino apie Olimpo dievų giminystės ryšius. Gal būtent šių ryšių dėka, - mergaitė labai mėgo graikų mitologija, tačiau giminystės ryšiai jai buvo visiška nuobodybė, - Poseidonas, negalėdamas auginti šio augalo, perdavė jį Hadui. Žinoma, ne pati geriausia vieta augalui augti, bet turbūt, jei toks taip iš tiesų nutiko, Poseidonas turėjo svarią priežastį.
Medutis nutilo. Pati nesuprasdama kodėl, pradėjo gūžtis, bet vos tik suvokusi tai, atsitiesė.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: kablelis Birželio 27, 2018, 01:15:17 am
Stevie su nekantrumu keliavo į herbologijos pamoką. Nors pirmosios pamokos tema jai nelabai patiko, nes ji visiškai nieko neišmanė apie mitologiją, tikėjosi, kad šį kartą bus įdomiau ir jai pavyks uždirbti koledžui taškų.
Profesorius atrodė prastai nusiteikęs, tad grifiukė tikėjosi parodyti, kad jai įdomios šios pamokos ir, nors profesorius buvo Varno Nago vadovas, mergaitė tikėjosi, kad pavyks įrodyti, kad bent vienas mokinys šitas pamokas vertina. Išgirdusi temą, apie kurią bus kalbama, Stevie atsiduso. Ji tikėjosi, kad neatsiduso taip garsiai, kad profesorius ją išgirstų. Mitologija? Vėl? Ar visus mokslo metus apie tai kalbėsime? Kodėl? liūdnai galvojo mergaitė. Ji visiškai neturėjo, ką atsakyti į teorinius klausimus. Paprastai ji atsakydavo visai kitaip negu moksladraugiai, bet idėjų trūkumas privertė šį kartą pasielgti kitaip. Tad ji pakėlė ranką ir pasakė:
- Manau, tie augalai Poseidonui priminė jūrą. Kiti užsiminė apie tai, kad lapeliai primena laivo formą. Galbūt, tačiau man jie labiau atrodo tarsi būtų bangelės, ištrauktos iš jūros. Paimate lapelį į ranką ir atrodo, tarsi laikytumėte jūros dalelę. Galbūt Poseidonas ilgėjosi jūros, tad jam šis medis patiko, nes priminė ją. O kaip jis atsidūrė Hado karalystėje? Sakyčiau, Poseidonas tiesiog nebegalėjo rūpintis augalais, tad paprašė pagalbos. Kodėl būtent Hado? Manau, kad tenai tiesiog yra kažkokios sąlygos, tinkamos šitam augalui augti.
Stevie pasijuto viską suvėlusi ir nieko taip ir nepasakiusi, bet jau nieko nebegalėjo pakeisti.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Matthew Turner Birželio 27, 2018, 01:20:15 am
Matthew atėjo į antrąjį šiltnamį ir iš karto pasijuto pavargęs ir nenusiteikęs dirbti. Atrodė, kad visi aplinkui yra nusiteikę būtent taip, tad berniukas tikėjosi, kad galės visą laiką tyliai pratūnoti kampe ir pamokoje nedalyvauti. Jis kiek susiraukęs klausė, ką kalba profesorius. Vieną pamoką tai buvo įdomu. Bet kodėl reikia tęsti? pagalvojo jis, nors pats graikų mitologiją žinojo visai neblogai. Na gerai, pabandom tarstelėjo sau Matthew ir pakėlė ranką.
- Iš pradžių šie augalai augo jūroje, - pradėjo jis. - Tuo jie ir siejasi su Poseidonu, jūrų ir vandenų dievu. O kai augalai buvo perkelti į Hado karalystę, Poseidonas pasinaudojo savo dieviška galia ir šiek tiek pakeitė lapų formą, kad ta primintų jam namus. Poseidonas perkėlė augalus į Hadą, nes jis su Hadu buvo broliai. Kronas juos abu buvo prarijęs, tačiau kai atrijo, tai buvo Poseidono dovana broliui Hadui. Tiesiog Poseidonas džiaugėsi, kad jie vėl gali gyventi ir įteikė šią atminimo dovaną broliui.
Matthew stengėsi, kad jo balsas skambėtų užtikrintai, bet su kiekvienu žodžiu jautėsi vis labiau ir labiau nusišnekąs...
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Persefonė Peloquin Birželio 27, 2018, 12:20:20 pm
 Persefonė, atsargiai perlipusi per melsvą lietaus balą nuo savaitgalio, įžengė į antrąjį šiltnamį, lengvai papurtydama žvarbaus vėjo paliesto apsiausto kraštus. Šįkart ji vėl tarp lūpų suko ledinuką, tik dabar mėlynių skonio. Ir dar mėlyną. Kišenėje turėjo tą lauro šakelę, kurią sudžiovino gerokai per vėlai. Ir Herbologijos vadovėlį.
 – Labas rytas! – džiugiai pasisveikino su profesoriumi, tuo pačiu ir koledžo vadovu. Šyptelėjo, neslėpdama raudonio.
 – Seniau, po nemalonaus žmogaus apsilankymo, buvo išplaunamos grindys su prisisemtu Poseidono vandeniu, kuriame įmaišyti Veneficio lauro lapai. Taip pat, tokiame vandenyje galima plauti rankas. Kai kurie net šiuo vandeniu plovė laivus, tikėdami, jog Poseidonas suteiks malonę ir nekels audrų, bangos nesiverš į denį, bus sėkminga žvejyba, leis plaukti jo valdomis, – mergaitė lėtai įkvėpė, bandė prisiminti daugiau informacijos, – Kalbant apie antrąjį klausimą, dievų pasiuntinys (net į mirusiųjų pasaulį!) Hermis, sukūręs ugnį trindamas vieną į kitą granatmedžio (kiek paminėtu ankstesnėje pamokoje) ir lauro šakeles. Manyčiau, jog būtent jis, pasiųstas Hado, atsiuntė į požemius, Eliziejaus laukus, šiuos lauramedžius. – varnanagė, dažniausiai drąsiai atsakinėdama į klausimus, susigūžė. Šios pamokos klausimai naikino jos laisvę ir žinias. Ar reikėtų atsiprašyti, kad ji nieko nežino? Ir tas pasidarė nedrąsu. Šypsenos jau seniai nebuvo, o pati pirmakursė dabar mieliau gulėtų varno nago mergaičių kambaryje, savo lovoje, bei susisuktų į antklode kamuoliuku.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Leonas Hollandas Birželio 29, 2018, 06:48:32 pm
Pasiruošęs pamokai, varniukas patraukė link išėjimo iš bendrųjų kambarių, kai netikėtai kažkas švelniai gnybtelėjo jam į smegeninę. Akimirkai jis sustojo.
- Toks jausmas, kad kažką pamiršau.
Akimis apžvelgė save, bet tai nepadėjo. Ranka pasikasė sau pakaušį, kai vėl kažkas gnybtelėjo į smegenis. Šįsyk jis iškart prisiminė, ką pamiršęs.
- Oi... Lauramedžio šakelė. Visai ją užmiršau.
Leonas greitai stryktelėjo iš savo vietos ir nubėgo į savo kambarį. Ten ilgai neužtruko, nes šakelė ramiai gulėjo prie lango. Ją saugiai priglaudęs prie krūtinės, pagaliau paliko bendruosius kambarius.

Po kelių minučių

Įžengęs į klasę, susirado patrauklią vietelę ir, žinoma, į ją ir atsisėdo. Ant stalo viršaus pasidėjo sudžiovintą šakelę ir tik tada susiprato, kad nepasisveikino su profesoriumi. Pakėlė akis ir, susitikus jų žvilgsniams, linktelėjo.
Herbologijos profesorius netrukus pradėjo pamoką. Hollandas visko klausėsi ištempęs ausis. Ir štai, jis uždavė klausimą apie Lauramedžio šakelę. Vaikinukas sutelkė savo mintis ties klausimu, bandydamas surasti atsakymą. Išgirdus gražios mergaitės nuomonę, Leonui šovė mintis. Jis nedrąsiai kilstelėjo ranką ir tarė:
- Iš dalies sutinku su panelės nuomone, - mostelėjo link Persefonės. - Tačiau mano manymu laivai nebuvo plaunami tuo vandeniu. Žmonės augalo lapelius sumaldavo ir tuos miltelius išbarstydavo po visą laivą. Lauramedis yra Poseidono silpnybė. Augalas jūrų ir vandenynų dievui veikia kaip nuodai. Todėl jis nedrįsdavo kelti audrų, kurios sudaužytų laivus, pilnus sumaltų lapelių, kurie išsibarstytų visame vandenyne ar jūroje ir pakenktų jam.
Burnai pradėjus sausėti, Leonas tyliai įkvėpė.
- Užsirūstinęs Poseidonas paprašė brolio Hado, kad pastarasis sunaikintų tą prakeiktą augalą. Hadas nebūtų Hadas, jei nebūtų augalo perkėlęs į savo pasauly vietoje to, kad sunaikintų amžiams. Gal kada lauramedžio lapeliai pravers prieš brolį Poseidoną.
Baigęs kalbėti, jis žvilgtelėjo į Persefonę ir grįžo į savo vietą.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Persefonė Peloquin Birželio 29, 2018, 07:10:17 pm
 Pirmakursė mąstė, klausėsi kitų atsakymų. Klaida. Daug kas galvojo apie medelio išvaizdą, bet Persefonė žinojo, kad čia tikrai ne priežastis. Į jos panašų mąstymą lyginosi kitas varnanagis. Mergaitė nedrąsiai atsisuko. Tačiau ilgai nespoksojo. Nei jai pačiai patiko būti stebimai, nei, greičiausiai, jam. Nors, ne, visko gali būti su tais berniukais.
 Varnė perėjo arčiau rudaplaukio.
 – Nesutikčiau, – tyliai pasakė varnanagiui, – bet sakyk ką nori. Ir kitą kartą nemojuok į mane ranka ir net nežiūrėk. Man, Leonai, nereikia dėmesio, ačiū, – kilstelėjo smakrą aukščiau, truputi šyptelėjo, kiek parodydama dvi eiles tvarkingų baltų dantų.
 Mergaitė pasitvarkė gėlėtą ir ilgą savo suknelę, vėliau užsidėjo juodą lankelį – plaukai per daug lindo į akis. Akies krašteliu vėl žvilgtelėjo berniuko pusėn.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Starkas Erikas Ramsay Birželio 29, 2018, 11:52:32 pm
 Su kiekvieno mokinio atsakymu augo Starko nusivylimas ir tai greičiausiai atsispindėjo jo niekada tikrų emocijų neišduodančiame veide. Situacijos negelbėjo ir jo globojamojo koledžo atstovai.
 – Ne, augalo išvaizda visai ne prie ko. Čia reikėtų pakalbėti apie augalo savybes. Veneficio lauramedžio lapai labai praversdavo senovės jūreiviams. Sukramčius porą lapelių, žmogaus viduje atsiranda savotiškas kompasas, neleidžiantis pasiklysti. Nors tas vidinis kompasas veikia visur, tačiau  vandenyne ar jūroje jo galia dar labiau sustiprėja, pasiklysti yra neįmanoma. Ir, taip, tie jūreiviai niekada nepapuldavo į audras, – linktelėjo tokią nuomonę išsakiusiems mokiniams, – Taigi tai ir yra toji sąsaja tarp Poseidono ir lauramedžio. O dabar kaip šis konkretusis medis, augantis Hade, ten atsidūrė? – abejingai gūžtelėjo pečiais, – Buvo pavogtas. Tiesa, ne Hado, kaip daugeliui atrodytų, o jo žmonos Persefonės. Ji bijojo klaidžioti po Anapusinį pasaulį, bijojo, kad vėliau neras kelio atgal ne tik į žmonių žemes, tačiau ir į Hado rūmus. Tad, padedama savo draugių nimfų, pavogė iš Poseidono rūmų vieną lauramedžio medelį, šitokiu būdu užtikrindama, kad visada turės šio magiško augalo atsargų. Jūrų dievas negalėjo pykti ant likimo nuskriaustos dievaitės, tad vienas medelis taip ir liko Požemiuose.
 
Starkas išdalino mokiniams rudus ritinėlius. Tai buvo susuktas pergamentas, o ant jo – žemėlapis. Beveik visą jį sudarė vanduo – gal jūra, gal vandenynas ar didelis ežeras, neaišku. Buvo pora salelių, dar kažkokie objektai. Tačiau visi jie buvo neįvardyti, nebuvo net pažymėta šiaurės kryptis. Tiesa, nors žemėlapiai klaidinančiai panašūs, tačiau visi jie buvo skirtingi.
 – Prieš jus yra šiandienos pamokos užduotis – žemėlapiai. Jums reikės juos iššifruoti, tą padaryti padės lauramedžio šakelės. Pirmiausia turėsite paruošti jūsų atsineštas šakeles. Jei kas neatsinešė – rasite keletą jų ant mano stalo, drąsiai sau pasiimkite. Nuskinkite sudžiovintus lapus ir, užlašinę ant jų porą lašų jūros vandens (jį rasite kibirėlyje šiltnamio priekyje), ištraukite lauramedžio esenciją: tiesiog lazdele virš kiekvieno lapo nubrėžkite strėlę aukštyn. Kai jau turėsite pakankamai išspaudų, įpilkite į jas truputuką to paties vandens, daug nereikia. Išgerkite. Kai pajusite, kad tirpalas pradėjo veikti – o tą pajusite – imkitės žemėlapio. Jums reikia:
1. Nustatyti šiaurę ir ją pažymėti,
2. Atpažinti salas, jas įvardinti,
3. Įvardinti vandens telkinį.
Be viso to, dar reikėtų atpažinti ir ant lapo parašyti, kokioje klimato juostoje yra šitas regionas ir kokie augalai yra jam būdingi.
Skystis, esantis jūsų skrandžiuose, padės jums susitvarkyti su žemėlapiu, tad svarbu, kad klausytumėtės savo nuojautos. Viską rašykitės tiesiai ant žemėlapio ir pamokos gale man jį atiduokite. Turite truputį mažiau nei valandą.


---
Praktikos daliai reikėtų bent 2 RPG postų. Be jų, reikės dar vaizdinės darbo dalies – iššifruoto žemėlapio. Tam siūlau susirasti gūgle kokį tuščią (be jokios tekstinės informacijos) žemėlapį (gali būti tikras, gali būti fantastinės vietos ir kt.). Paintu ar kita programa jame pažymėkite nurodytus punktus – jie irgi nebūtinai turi būti realūs (šiaurę taip pat pažymėkite, tad siūlyčiau rasti žemėlapį be jos), įkelkite į imgurą ar kitą puslapį ir po antruoju postu įmeskite nuorodą į jau iššifruotą žemėlapį. Žemėlapis sudarys 40% jūsų galutinio įvertinimo.
Kilus klausimams, rašykite man į asmenines žinutes.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Leonas Hollandas Birželio 30, 2018, 06:29:15 pm
Nesitikėjo tokios merginos reakcijos. Kas čia su tais mokiniais? Pirma klastuolis, dabar ta merginukė. Nejau visi tokie šiurkštūs? Atsigręžė į Persefonę ir nusilenkęs atsiprašė, tyčia norėdamas suteikti jai dar daugiau dėmesio.
- Atleiskite, panele Persefone. Daugiau nemosuosiu į jus rankomis, bet neprižadu, kad nežiūrėsiu.
Pasakęs paskutinius žodžius, jis lengvai nuraudo. Mergina išties buvo daili. Lengvai krentantys šviesūs plaukai, rudos akys, strazdanų gausybė - tokie žodžiai tik apibūdina merginos išorę, tačiau vaikinukas panoro pažinti ir jos vidų, nors ir šiurkščiai kalbėjo su Leonu.
Nusigręžė nuo jos kaip tik tada, kai profesorius pradėjo kalbėti. Pasirodo augalo lapeliai padėdavo jūreiviams, žvejams nepasiklysti vandenynuose, jūrose. Jų viduje atsirasdavo menamas kompasas. Pas Hadą augalas taip pat atsirado dėl kitokios priežasties nei nurodė Hollandas. Pasak profesoriaus jį ten atgabeno pati Persefonė.
Išklausęs, kokia bus praktinė pamokos dalis, nieko nelaukė ir pradėjo jai ruoštis. Net neužmetė akies į žemėlapį, kuris atsidūrė prie pat jo. Pagriebęs kelis stiklinius indelius, du pasidėjo prie savo darbo vietos, o trečiąjį nusinešė kartu, norėdamas pasisemti jūros vandens. Pasisėmęs pastarojo, grįžo į savo vietą ir pradėjo ruošti esencijos ir vandens mišinuką. Dirbdamas vis paslapčia užmesdavo akį ir į savo naują pažįstamą.
Baigęs viską daryti, pagaliau į rankas paėmė savą žemėlapį. Iš pažiūros jame buvo pavaizduotos dvi salos, tačiau galėtų būti ir žemynai. Vaikinukas nežinojo, koks žemėlapio mastelis, tad spėlioti nesinorėjo. Atsiduso ir prisikišo indelį prie burnos.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Persefonė Peloquin Birželio 30, 2018, 06:42:14 pm
 Pirmakursė nuraudo.
 – Baik, nesu jokia karalienė! – nusisuko nuo jo. Nors jai šiek tiek patiko – pasijautė lyg pati deivė. Ta pati, Persefonė.
 Mintis ir vėl nutraukė profesorius, pateikdamas tikruosius atsakymus. Menkas šypsnys veide parodė arba nusivylimą, arba bent šiokias tokias pastangas. Persefonė net nebuvo pagalvojus apie tokį atsakymą, niekada. Na, bent nekalbėjo apie išvaizdą, kažkoks mažytis pasiekimas.
 – Regis, mes abu neteisūs, – trūktelėjo pečiais mergaitė.
 Išklausyta užduotis jai labai patiko. Pasiėmusi savo šakelę, kurios vos nepamiršo, pamažu pradėjo skabyti lauro lapelius ir dėlioti priešais save ant stalo. Tada pasitraukė iš vietos beveik pirmoji, po Leono, nereikės laukti eilės prie jūros vandens. Vasariškas kvapas. Reikia tik poros lašų, tad greitai susitvarkiusi grįžo vieton. Dabar pirmakursė pasiėmė lazdelę. Turbūt viską daro taip, kaip reikia. Atsargiai, virš kiekvieno turimo lapelio, pradėjo braukti ore rodykles, linijas. Staiga varnė sustojo. Tikriausiai prisiminė, jog ne į apačią, o į viršų reikėjo. Logiška, tikrai. Ko gero, mergaitė neišsimiegojo arba trukdė "kitokie" reiškiniai. Pagaliau pabaigė šį etapą. Tada vėl teko pasisemti truputuką vandens. Išties neskanus skystis, druskingas. O gal šįkart toks nebus? Tebūnie, Persefonė išgėrė turimą mažo buteliuko turinį, o prisimindama neturinti daug laiko, atviniojo pergamentą. Gražus žemėlapis. Tada pradėjo ieškoti Šiaurės, vos skysčiui pradėjus veikti.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: kablelis Birželio 30, 2018, 07:51:14 pm
Stevie nusivylė, kad atsakė neteisingai. Nors Olimpo tema jai nusibodo, vis dėlto herbologija buvo įdomu, tad nenorėjo pasirodyti beviltiškai. Tad mergaitė išklausė praktinės užduoties ir noriai ėmėsi darbo. Antrakursė skubiai pasigamino reikiamą gėralą ir jau norėjo jį išgerti, kai staiga pagalvojo, kad reikia pirmiau bent žvilgtelėti į žemėlapį.
Kas čia per taškai? paklausė mergaitė savęs. Čia salos? Negali būti! Reikia tiesiog išgerti tą eliksyrą...
Stevie taip ir padarė. Ji išgėrė pasigamintą eliksyrą, kuris pasirodė besantis netgi beveik skanus. Kurį laiką grifiukė nieko nejuto, tačiau netrukus ji suprato, kad eliksyras pradėjo veikti, tad ji dar kartą pažvelgė į žemėlapį. Dabar jis atrodė visiškai kitaip. Stevie apsidžiaugusi pasiėmė plunksną ir ketino greitai surašyti viską, ko reikalavo profesorius.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Hope Džein Shilck Birželio 30, 2018, 10:54:59 pm
Blondinė klastūnė visada mėgo orientacines užduotis, todėl su pasimėgavimu pagriebė žemėlapį.
- Eh , - pati sau atsiduso ir jau jautė, kuo viskas pasibaigs, bet eleksyro negalėjo praleisti. Todėl pasičiupusi savo atsineštą šakelę padarė taip, kaip profesorius liepė.
Gavusi esenciją, Hope sulašino viską į buteliuką ir kiek pasuko, kad geriau ne viskas suimaišytų, o labiau, kad mergina labiau nusiteiktų. Kiek prikišusi prie nosies eleksyrą, Hope nustebo. Ji tikėjosi gana aštraus ir nemalonaus kvapo, kadangi didžioji dalis eleksyrų neteikė didelio džiaugsmo. Bet šis maloniai ją nustebino.
Dėl šios priežasties, Hope dar kartą apsižvalgė, pažiūrėjo į profesorių ir užsimerkusi, užsivertė eleksyrą, jį išgerdama.
- Tegu kelionė prasideda, - mergina sukuždėjo sau ir nusišypsojo. Užmetė akį žemėlapį ir nusprendė pradėti vykdyti užduotį.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: kablelis Birželio 30, 2018, 11:54:28 pm
Pirmiausia Stevie nutarė, kad reikia nurodyti, kur yra šiaurė. Juk tai paprasčiausia pagalvojo ji. Tačiau suprato, kad vis dėlto ne. Nėra taip jau labai paprasta... Pirmiausia, ko gero, reikia suprasti, kas čia. Ar čia šalis kokia nors, ar šiaip kažkas... Tada bus aišku, kur tai galėtų būti. O tada jau galima nuspręsti, kurioje pusėje yra šiaurė.
Paslaptingoji eliksyro nuojauta kuždėjo, kad tai yra kažkokios vienos šalies salos. Mergaitė užsirašė šį pastebėjimą į juodraštinį pergamento lapą, kad nereikėtų braukyti žemėlapio.
- Salos, - sumurmėjo mergaitė. - Kas tai galėtų būti? Pala. Juk nutariau, kad tai yra viena šalis. Vadinasi, tai bus pietuose. Labai pietuose. Ten, kur šilta. Aha, vadinasi, su augalais bus paprasta. Bet kas čia gali būti?
Stevie užsimerkė ir susikaupė. Ji stengėsi priversti eliksyrą kuo plačiau pasklisti joje, kad nuojauta greičiau pakuždėtų atsakymus. Australija - tokia mintis šmėstelėjo grifiukės galvoje. Ji net beveik pašoko apsidžiaugusi. Taip! Tai bus viena iš tų šalių, kurios turi daugybę salų ir yra prie Australijos! Stevie skubiai užsirašė šią informaciją ir dar kartą užsimerkė.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Hope Džein Shilck Liepos 01, 2018, 03:26:06 pm
Pajutusi tam tikrą viduje trauką, Hope iš karto patraukė atsakinėti į klausimus. Žemėlapyje sužymėjo visus tris telkinius ir atradusi vieną salą, taip pat ją įvardijo. Tuomet jutusi, kaip kažkas viduj ją traukia pirmyn, ji suprato, kad tai privalo būti šiaurė. Tai buvo akivaizdu, nes kompasas visuomet rodo šiaurės kryptį. Pajutusi viduje šiokį tokį šaltį, mergina nusprendė, kad ti tikrai nebus šaltieji kraštai, todėl ant lapelio dėstytojui užrašė savo kursą, vardą, pavardę ir įvardijo vidutinių platumų klimato juostą. Jai būdingi buvo mišrieji miškai. Daugybė augalų buvo prisitaikę tiek prie šilumos, tiek prie šalčio, nevengė drėgmės.
Viskas atrodė daug maž taip:

Citata
Hope Shilck, I kursas
Sala: Nambikija
Vandens telkiniai: Nambuk, Grindorf, Šalnik
Klimato juosta: Vidutinių platumų
Augalai: Mišrieji miškai. Augalai mėgstantį drėgmę, bet gebantys prisitaikyti tiek prie šilumos, tiek prie šalčio

Užrašiusi, mergina nunešė viską dėstytojui ir atsisėdo atgal į suolą, laukdama, kada praeis poveikis.

~
Žemėlapio vizdą, galima rasti čia: https://drive.google.com/file/d/1vehNvvpnsbYPm1AbR1MnFkb4WifBR6fW/view?usp=sharing
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Persefonė Peloquin Liepos 01, 2018, 08:35:29 pm
 Persefonė žiūrėjo į žemėlapį. Itin neryškus, tamsoje išvis jo nėra. Nematomas žemėlapis? Net Šiaurės skystis nerodo. Kažkas čia netaip... Pirmakursė staigiai apvertė pergamento lapą. Net mintyse nusijuokė iš savęs. Pasirodo, visas žemėlapis buvo kitoje pusėje, o ten tik matėsi vos vos įsigėręs rašalas. O štai ir Šiaurė, tiesa, įprastoje vietoje – lapo viršuje. Mažoji dailiai išraitė reikiamą raidę. N kaip šiaurė, bet tuo pačiu N kaip ir Natanielis. Gaila, kad jis neturi galimybės mokytis čia, tokia užduotis jam patiktų.
 Pradėjo nuo vandens telkinių. Šių, širdis minėjo, yra netgi trys. Galvoje skambėjo banalūs pavadinimai. Koks neoriginalus žemėlapis. Iš pradžių vos Kraujo jūros neprirašė į Vaizduotės vandenyno vietą, tad vėliau dirbo kiek atsakingiau. Trečiasis buvo vėlgi vandenynas, tik šįkart Realusis.
 Atrado populiarią įlanką. Žinoma, jų buvo daug daugiau, tačiau vidinis kompasas perdavė savo trumputę kalbą Persefonei, jog kiti nėra labai svarbūs. Štai taip Poseidono įlanka atsidūrė žemėlapyje.
 Ko gero, dabar buvo eilė sužymėti visas salas, o jų buvo ne viena ir ne dvi, atpažinti klimato juostą, kas yra kiek sudėtingiau bei pagal ją susirasti vadovėlyje augalus, kurie auga būtent šioje burtininkų pasaulio dalyje. Varnanagė puolė į darbą, vis dar šypsodamasi ir didžiuodamasi savo padaryta dalimi bei nuostabia koledžo vadovo, Herbologijos profesoriaus praktika.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Rokas Sviper Liepos 02, 2018, 09:06:29 am
Atėjęs į šiltnamį Rokas atsistojo tolėliau nuo mokytojo esančioje vietoje. Mokytojui pradėjus šnekėti Rokas prisiminė, kad neatsinešė sudžiovinto augalo šakelių. O ir pamokoje aptariamas augalas buvo negirdėtas, todėl vaikinas nusprendė patylėti ir geriau nenusišnekėti atsakant į klausimą. Profesoriui išdalinus žemėlapius varnis vieta pasirodė nepažįstama ir keista. Čia kažkoks salynas.. Pažiūrėjęs į žemėlapį juodaplaukis nuėjo prie mokytojo stalo ir pasiėmė porą lauramedžio šakelių. Tada lėtai skynė lapelius nuo šakelių ir dėjo į nedidelę krūvelę. Po to nuo stalo pasiėmė nedidelį indelį ir ėjo prie kibiro, kur buriavosi daug mokinių. Sulaukus savo eilės jis pasisėmė kelis lašus jūros vandens ir nuėjo prie savo vietos. Dalį vandens varnanagis išpilstė ant lapelių, o dalį paliko indelyje.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Persefonė Peloquin Liepos 02, 2018, 09:09:48 am
 Varnanagė atsargiai vėl palygino pergamentą, tarsi šis sutrupėtų nuo menkiausio bakstekėjimo į kraštą. Kadangi buvo panašus į vieną tą senųjų piratų žemėlapių, kuriuos rodo žiobariškuose nuotykių filmuose, rašalas kiek susiliejo, tačiau vis dar negadino įskaitymo lygio. Aišku, Persefonei patiko šitoks žemėlapis. Trūko tik senovės kvapo, kurį retkarčiais gali užuosti tarp plunksnų ar senų knygų skersiniame skersgatvyje.
 Pirmakursė įsižiūrėjo į salų kontūrus. Vienas didesnis, kitas mažesnis. Ir, kaip nenustebo atpažinusi Poseidono žemyną! Tai išties sala, tačiau dėl dydžio pavadinimas įgavo dviprasmybę. Čia panašiai kaip ir Kaspijos jūra, juk tai ežeras, tačiau didumo sulig jūra. Užrašė varnė pavadinimą salos apačioje, kad rašalu neuždengtų pavaizduotų medžių, visai netoli Poseidono įlankos. Čia pat, nuojauta kuždėjo, yra ir Persefonės salynas. Penkios dailios salos puikavosi jame. Tiesa, nesuprato kodėl ne netoli Hado, o jūrų dievo valdų. Ar tai bent kažkam keista?
 Mergaitė atsiduso, peržvelgė lapą, dar liko daug ką surašyti, o laiko mažėjo su kiekviena sekunde. Vienuolikmetė nusprendė paskubėti ir į dešinę nuo Poseidono žemių pasižymėjo Hermio salą, į kairę – galingojo Hogvartso mažytį atminimą.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Rokas Sviper Liepos 02, 2018, 09:40:31 am
Vaikinas vienas po kito ėmė lapelius ir iš jų bandė ištraukti lauramedžio esenciją. Pirmus porą kartų jam nepavyko, tačiau po to viskas ėjosi kaip iš pypkės. Gautas esencijas juodaplaukis pylė į tą indelį, kur yra jūros vanduo. Kai viskas buvo atliktas prasidėjo smagioji dalis – žemėlapio braižymas ir esencijos gėrimas. Jūros vanduo ir lapų išspaudos. Tikiuosi neapsivemsiu. Jis tikrai neapsivėmė skonis buvo geresnis negu jis įsivaizdavo. Tik atsigėręs jis pajuto keistą jausmą – tarsi drugelius skraidančius pilve. Veikia. Varnanagis atsivertė žemėlapį ir pradėjo braižyti. Šiaurė buvo pergamento apačioje. Tačiau Rokas jį apvertė ir ji „persikėlė“ į lapo apačią. Pasirodo ten pavaizduota Naveso jūra esanti pietvakarių Azijoje. Jame buvo Didelė sala pavadinimu Kija ir Keletas mažesnių. Varnis pasižiūrėjo į laikrodį. Nespėsiu. Ir suskubo rašyti.
Varpui suskambėjus Rokas jau baiginėjo savo darbą ir po kelių minučių jis atidavė savo darbą mokytojui ir išėjo į bendrąjį kambarį.

Žemėlapis: http://tinypic.com/view.php?pic=20i9y83&s=9#.WznP-9X7TIU
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Persefonė Peloquin Liepos 02, 2018, 10:17:42 am
 Komposas buvo lyg laikrodis. Šaukte šaukė, jog greitai nebeveiks. O miegoti norisi, nesigalvoja, kad ir kokią nuostabią pagalbą ji išgėrė.
 Virš Realiojo vandenyno buvo sala, mažesnė už Poseidono, tačiau daug didesnė už Hogvartso ir štai jos pavadinimas koks skambus! Praeitoje pamokoje minėto Hado karalystė ten, tačiau pavadinimas netoks jau ir mandras. Hado sala. Tik tiek.
 Tiesiai žemėlapiui vertikaliai, tačiau ne horizontaliai per vidurį, per šiaurę, po Vaizduotės vandenynu buvo įsikūrusi Demetros sala. Visas mitologijos pasaulis! Varnė nusišypsojo ir smegenys nusiuntė impulsus į ranką vėl rašyti, kaip nurodė komposas. O pagal jo koordinatės mergaitė nustatė, jog kita gana didelė sala - Dzeuso, greičiausiai, aptarsimo kitoje Herbologijos pamokoje. Jo krašte taip pat puikavosi mažytė Olimpo sala, iš visų pusių skalaujama Olimpo įlankos. Nagi, dar viena įlanka. Mažoji šyptelėjo ir vėl.
 Likus paskutinei salai, Peloquin pagalvojo, jog nustojo veikti skystis ir vos nepradėjo iš nevilties sklaidyti vadovėlio puslapių. Netrukus viskas susitvarkė ir spės atlikti užduotį, pasakė sau, raitydama Heros salos raides.
 Kadangi užduotis jai itin patiko, pirmakursė, šįkart padedama ir knygos, surašė pusiasalius. Jai tai pasirodė itin svarbu. Poseidonas turėjo tris pagrindinius: Jūreivių, Graikijos ir Lauro. Hera džiaugėsi glausdama moteriškosios lyties atstoves Mergelių bei Dangaus pusiasaliuose. O Dzeusas vadovavo Zodiakų, Dievų ir Magijos pusiasaliams.
 Užduotis beveik baigta. Tik įdomu, Persefonė susimąstė, kokia klimato juosta. Ar mitologijos egzistuoja? Norėjo nusijuokti ji. Vis dar glumino ir augalai. Tačiau ji buvo tikra, jog spės atlikti ir puikiai pabaigs užduotį.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Skarletė Siuzana Vein Liepos 02, 2018, 10:57:05 am
 Vanilė atsargiai atvyniojo žemėlapį. Tinkamas. Vėliau, kadangi nebuvo anoje Herbologijos pamokoje, pasiėmė lauro šakelę nuo mokytojo stalo. Pasisėmusi į nedidelę stiklinaitę jūros vandens, baigė traukti lauro esenciją. Po kiek laiko septintakursė išgėrė mažytį eliksyrą.
 Pradėjo, kaip mokytojas sakė, nuo šiaurės. Nuojauta kuždėjo, kad ji ne įprastoje savo vietoje – viršuje, o kiek žemiau, gal net kažkur šone. Iš tiesų, varnė didelę raidę "Š" pažymėjo kairėje pergamento pusėje. Kiek supyko ant savęs, nes ji išėjo pernelyg susiliejusi, gal profesorius nekreips į tai dėmesio. Tada pradėjo ieškoti vandens telkinio pavadinimo. Visą tekstą rašė tiesiai, nenorėdama pakreipti žemėlapio, tikėkimės ir čia nėra jokia klaida. Darbas laukia. Verfėjų jūra supo teritorijos salas, o kažkokio žemės ploto krašte, Vanilė užrašė Sausosios įlankos pavadinimą.
 Pati didžiausia sala. Ją ir buvo lengva atpažinti. O ir pavadinimas gražus. Tandėjos sala. Lyg ir kažkur girdėta, lyg ir mokėsi anksčiau. Per šitiek metų, net pamiršo pirmuosius kursus.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Persefonė Peloquin Liepos 02, 2018, 10:58:59 am
 Mergaitei šis punktas buvo labai sunkus. Kas tos klimato juostos? Kilo klausimas ir jį bandė spręsti, atsivertusi vadovėlį, kitas knygas. Praėjo nemažai laiko, kol susipažino kas tai yra, nes juk nerašys nuojautos nurodyto žodžio, net nežinodama, ką jis reiškia. Nusprendė, kad zona priklauso Atogrąžoms. Karša, nedaug kritulių, giedras dangus. Mitologijos dievai kaip tik ten puikiai gyventų. Ar taip mano tik viena Persefonė?
 Prisimindama, jog augalai turi prisitaikyti prie klimato, pirmakursė sutiko ne su visais variantais, kuriais tikėjo jos širdis. Be knygos neapsiėjo. Nors kiti, atrodo, labai pasitikintys savimi. Varnė, pabaigusi savo paieškas, užrašė informaciją ant lapelio.
Citata
Persefonė Peloquin
Varno Nagas
I kursas.
Klimato juosta: Atogrąžų.
Augalai: visiems augalams, kurie auga čia, turi nekenkti didelis karštis ir per mažas drėgnumas, tad jų yra tikrai nedaug: Melsvosios Dygliuonės, Atero medžiai, Magiškieji Tulėjai. Taip pat įeina ir Veneficio lauramedžiai bei granatmedžiai.
Dar kartą peržvelgusi ar nei žemėlapyje, nei ant lapelio nepaliko jokių akivaizdžių klaidų ir informacija teisinga, su šypsena veide baigė darbą, pateikdama į profesoriui Starkui.

http://i66.tinypic.com/168g3k4.jpg
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Skarletė Siuzana Vein Liepos 02, 2018, 12:30:37 pm
 Septintakursė, pažvelgusi į labiausiai šiaurėje esančias dvi salas, susimąstė. Kažkur turėtų būti Eropo sala, tačiau kuri, didesnė ar mažesnė? Fender sala irgi čia. Mergina atsivertė knygą ir žiūrėjo paveiksliukus. Pasirodo, Eropo mažesnė salelė, tad užrašiusi abu pavadinimus, skubėjo toliau. Prie Sausosios įlankos buvo Liuferio pusiasalis, o virš jo – mažoji Kinusu salelė. Lyg ir toks jos pavadinimas. Likusios dvi salos, nors ir mažytės, buvo giminingos. Greičiausiai anksčiau jos buvo viena, vidutinio dydžio sala, tačiau atsiskyrus – pavadintos dvejais, skirtingos "lyties" vardais. Grisė ir Grisis. Didesnioji dalis, aišku, Grisės sala. Nors ir gamtoje turėtų būti atvirkščiai, Vanilė kažin kokiu neaiškiu būdu išmąstė apie tokį variantą. Kitos salelytės nebuvo labai reikšmingos, tad varnanagė jas paliko neužvadintas.
 Klimato juostos. Apie jas varnė žinojo iš ankstesnių močiutės pamokų. Ir nustatyti ją nebuvo sunku. Tai Ekvatorinė juosta, kai aplinkui karšta ir drėgna. Tokių augalų čia išties nemažai.
 Pija pasiėmė lapelį ir pradėjo rašyti.
Citata
Vanilla Hinkley, VII kursas, Varno Nagas.
Klimato juosta: Ekvatorinė (Pusiaujo)
Augalija: Raudonoji dilgėlė, Karštasis Kilpiukas, Saulės Tusinija, Egipto rožė, Auksinė Megolija ir Vandens Smėlėja.
Darbas (pagaliau) buvo baigtas ir Vanillai nusišypsojus profesoriui, žemėlapis pateko pas jį.

http://i63.tinypic.com/1zvsb43.jpg
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Raven Fitzbert Liepos 02, 2018, 05:42:45 pm
 Kaip visada nerangiai numetusi žemėlapį ant žemės ir aklai beieškojusi po stalu, surado ir vos nenuplėšdama lapo kampo, pakėlė. Atsargiai rašalo buteliuku prispaudė jį, kad šis nenukristų vėl ant žemės. Pradėjusi nuo lauro šakelių, aplankydama vandenį ir pabaigusi ties galutiniu buteliuko turiniu Martelė susiruošė pradėti užduotį. Išgėrė.
 Pradžių pradžia - šiaurė. Mergaitė dar palaukė, kol pajus, kad skystis tikrai veikia, o tada pažymėjo kryptį pačiame žemėlapio viršuje. Ta didžioji pagrindinė sala turėjo švilpei itin skambų pavadinimą - Mertėjos. O ten kiek kalnų ir kiek miškų buvo! Ir daugybė pusiasalių, kuriuos bent ant pirštų galima suskaičiuoti. Ir upės ten teka. Lyg rojus. Įdomu, kokie ten gyvūnai gyvena, kokie augalai auga? Mergaitė bandė susikaupti ties salų vardinimu, bet tik ir galvojo apie ten gyvenančias kates bei laputes. Pirmakursė atsiduso, pasižiūrėdama į laikrodį. Per daug laiko svajojo. Tikrai.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Teodoras Meiden Liepos 02, 2018, 07:26:17 pm
 Skabydamas lauro lapelius nuo šakelės, o vėliau traukdamas iš jų esenciją, berniukas vos laikė žiovulį. Žinoma, ne iš miego, jam dažniausiai jo niekada netrūksta. Baigęs maišyti jūros vandenį, vienu gurkšniu išgėrė, nors tvirtino, kad jam jo nė nereikia.
 Gavęs savo lapą su salų ir kitų smulkmenų kontūrais, nustatė šiaurę. Šioji puikavosi žemėlapio apačioje, o nustatyti buvo vienas žaidimas. Pradėjo nuo vandenynų ir jūrų, ir įlankų. Džaulio vandenynas pietuose, o ribijosi su Humansono jūra. Įlankų buvo daug, net ne visas įvardino, bet, kad ir kiek jų buvo – visur matėsi žymūs fizikai. Ir Kevinas, ir Amperas, ir Celsijus, ir Paskalis, ir Hercas, ir Faradėjas buvo paminėti. Aišku, daug ir trūko, bet gal vadindamas salas suras dar? Kažin, magiškas pasaulis, tačiau fizikai – tai žiobarų, tik kodėl?
 Teodoras pasiėmė plunksną, pamirkytą juodame rašale bei pažvelgė į vidurinę salą.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Raven Fitzbert Liepos 02, 2018, 07:28:07 pm
 Baigusi krėsti nesąmones savo galvoje, mažylė vėl pradėjo raityti raides, šįkart vandenyno, kuris supo visas salas. Melagių vandenynas. O kodėl melagių? Ar ten maudosi melagiai? O gal iš ten gimsta melai? Vis tiek neaiškus pavadinimas. Netoli prirašė Molijos bei Morų įlankas. Surado ir Masyvo pusiasalį.
 Nuo didžiosios salos, matyt, atsiskyręs gabalėlis virto dar viena sala. Ir ne bet kokiu vardu pavadinta, o Mažosios Mergelės. Dvi šiaurės vakarų salos neliko nepastebėtos. Jas Martelė užrašė gražiu raštu išmargintomis raidėmis: Mikėjai ir Maldėnai. Likusios mažutės salelės nebuvo itin svarbios, tad jos buvo paliktos, kaip iš pradžių.
 Klimato juosta buvo akivaizdi vidutinių platumų. Čia augo viskas, nuo mažyčių gėlyčių iki aukščiausių medžių. Logiška. O augalų taip pat kalnais gali sugalvoti. Tokiais aukštais, kokie iškilo Mertėjos šiaurėje.
Citata
Marthelle Elif
I kursas
Švilpynė
Klimato juosta: Vidutinių platumų
Augalija: Muškutė, Mitėnų ramunė, Mongilų mesetė
Jai patiko, kad viskas buvo iš "M" raidės kaip ir jos vardas. Magiška. Su tomis mintimis, švilpė nunešė darbą profesoriui.

http://i66.tinypic.com/20sxif4.jpg
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Leonas Hollandas Liepos 02, 2018, 09:13:59 pm
Skystis šaltai nutekėjo jo gerkle. Nieko neįvyko. Jokio keisto jausmo, nieko. Leonas tik keistai pažvelgė į profesorių, bet nieko netarė. Tikriausiai kažką padariau blogai, pamanė jis. Nuliūdo, bet nieko nedarė. Tik pasirėmė galvą rankomis ir pradėjo spoksoti į žemėlapį.
Viską sugadinau. Tikriausiai man nelemta būti burtininku, bet kodėl tada žiobarai tokio susilaukė? Gal... Gal netyčia taip gavosi. Turėjau vieną paprastą darbą, o ir to nesugebėjau tinkamai padaryt. Gal ir ta panelė šiek tiek man pamaišė. Juk negalėjau akių atitraukt nuo jos.
Buvo taip įsiautęs į apmąstymus, kad net nepajuto, kaip kairė ranka suėmė plunksnakotį, pamirkė rašale ir gražiu raštu kažką pradėjo rašinėti ant žemėlapio.
Netikėtai akys pačios pažvelgė į Persefonės pusę. Mergaitei sekėsi kaip dievų apdovanotai. Ji taip įnikusiai kažką rašinėjo.
Leonas dar labiau nuliūdo ir atsigręžęs užmetė į savo žemėlapį, kuris turėjo būti tuščias.
- Tikriausiai taip ir liksi tušč... - nebaigė sakinio, nes išpūtė akis.
Pastebėjo šviežią užrašą ant vienos salos. Raštas, o dar ir plunksna jo rankoje liudijo, kad tai jo pačio darbas.
- Levandų sala, - tyliai perskaitė. - Viską padariau gerai, - gal per garsiai tarė jis ir iškart susigėdo.
Stipriau suspaudė plunksną rankoje ir kibo į darbą. Po kelių minučių žemėlapį puošė tokia užrašai kaip Dendro jūra, Paslapčių pusiasalis ir t.t.
- Teliko nustatyti klimato juostą, - šypsodamasis sukuždėjo.
Plunksną padėjo į šalį ir pirštu perbraukė per pargamentą. Nieko. Jokios nuojautos, kuri jam pakuždėtų, nebuvo. Vaikinas ne juokais išsigando, nes pamanė, kad jo menamasis kompasas išseko. Netikėtai pajutęs šaltą prisilietimą, iškart atšoko. Apsižvalgė, tačiau aplink jį nieko nebuvo.
- Kas tai? Kodėl tai pasidarė šalta? - pasuko smegenis. - Gal čia nuojauta pakuždėjo klimato juostą? Tikriausiai.
Pagriebė atskirą lapelį ir pradėjo ant jo rašyti.
Citata
Leonas Hollandas
I kursas
Varno Nagas
Klimato juosta: Poliarinė
Augalija: varvekliniai sijokliai, snieginiai pūkuočiai, įšalo ramunės.
Baigęs priklijavo lapelį ant kitos žemėlapio pusės ir nutipeno paduoti jo profesoriui. Atidavė ir grįžo į savo vietą. Krestelėjo ir ramiai laikė pamokos galo, užmesdamas akį į merginukę.

http://i68.tinypic.com/35hjref.png (http://i68.tinypic.com/35hjref.png)
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Teodoras Meiden Liepos 02, 2018, 09:16:59 pm
 Theodore galvoti ilgai nereikėjo, įdomu ar kas jį stebėdamas, pamatė rašymo greitį bei didelį užsivedimą. Aišku, jam būtų daug įdomiau kartografinė užduotis – braižyti žemėlapį, o ne nurašyti proto ir širdies diktuojamų pavadinimų, bet pasitenkins ir dabartiniu darbu.
 Trumpai bežiūrėjęs į vidurinę salą, užrašė jos pavadinimą kiek didesnėmis raidėmis – Viteno sala. Į vakarus (apverstu žemėlapiu) puikavosi Hablo sala, šalia Humansono jūros, kadangi šie žmonės itin susiję, prisiminus Didžiojo Sprogimo Teoriją. Ši sala ir turėjo Farenheito pusiasalį. Rytuose buvo dar dvi salos. Einšteino bei Teslos.
 Darbas nebuvo sunkus, išties, ir Teodorui Šermanui Tomui patiko. Bet, kaip nuliūdo negalintis surašyti jokių šalių ar miestų, ežerų ar upių, sąsiaurių ar dar kitokių smulkių detalių, kadangi jo raštas buvo stambus ir netilpo į per daug jam mažą žemėlapį, o ir profesorius nieko nebūtų supratęs. Gal ir gerai.
 – Tiek to, – atsiduso ir pradėjo galvoti apie klimato juostą. Arktinė. Mažai augalų, mažai rašyti, bet vis dėl to reikėjo.
Citata
Teodoras Šermanas Tomas Maden, Klastūnynas, II kursas
Klimato juosta: Arktinė.
Augalija: Šeldono krūmokšnis, Vatinė, Volto prieskonis, Hokingo rožė, Tomsono šaltenis.
Atidavus fiziko svajonę, kitaip –žemėlapį bei pergamentą mokytojui, Theo grįžo į savo vietą laukti pamokos galo ar tiksliau laukti kol baigs kiti mokiniai.
 Kol komposas vis dar stipriai jautėsi lyg būtų įkaltas tiesiai krūtinėn, antrakursis susimąstė apie Hogvartsą. Kiek daug žmonių jis sutiko, kiek per visą gyvenimą nebuvo sveikinęsis. Ir tik vienas buvo vertas jo dėmesio. O šiaip, klastuoliui sekasi visai neblogai visus čia erzinti. Netgi kiekvienam mokiniui skyrė po pastraipą jį žeminančių žodžių. O tiek apie jo du metus čia. Tie antrieji, iš tikrųjų, tik ką prasidėjo. Klastuolis menkai sau šyptelėjo ir štai taip užbaigė savo darbą Herbologijos pamokoje.

http://i66.tinypic.com/15x5hv.jpg
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Eleizija Stigler Liepos 02, 2018, 09:43:13 pm
Visą laiką, kol vyko teorinė pamokos dalis, Eleizija tylėjo lyg vandens būtų prisisėmusi burnon. Neturėjo ūpo atsakinėti į klausimus, tad tik sėdėjo ir klausėsi, ką kalbėjo jaunėliai. Išties išgirdo visai sumanių minčių, tačiau Ponas Starkas jas visas sudaužė. Atsakymas buvo visiškai kitoks. Varnė tik šyptelėjo lūpų kampučiais ir išgirdusi, ką reikės daryti per praktiką, nudžiugo. Žemėlapiai jai visada primindavo viduramžius, riterius, o jei konkrečiau - sostų karus.
Paėmė į rankas savo žemėlapį ir atidžiai apžiūrėjo. Nieko panašaus nebuvo regėjusi jokiame atlase. Na, reiks panaudoti tuos lapelius. Lėtai atsistojo ir nuėjo pasisemti vandens. Grįžusi nuskynė kelius lapelius nuo šakelės ir juos apšlakstė jūros vandeniu. Tada kiekvieną sudrėkintą lapelį papuošė rodyklėle, kurių dėka turėjo gauti lauramedžio esenciją. Esenciją supylė į atskirą indelį.
- Turėtų užtekti, - sušnabždėjo ir įpylė druskingo vandens.
Gerai viską išmaišė ir keliasi gurkšniais viską išgėrė.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Eleizija Stigler Liepos 04, 2018, 01:05:49 pm
Tik spėjo išgeri paskutinįjį lašelį, kai kažkas užsižiebė galvoje. Lyg būtų nušvitusi. Iškart griebė žiobarų tušinuką ir kibo į darbą.
Žemėlapyje išties buvo daug salų, salyčių, tad reikėjo skubėti, kol nepasibaigė mišinuko poveikis. Pirmas pavadinimas, kurį užrašė varnė, buvo "Miegančiojo drakono sala". Ir išties, pavadinimas atitiko salą. Žemės lopinėlis tikrai atrodė, kaip miegančio slibino galva. Tada ant mažesnės salos parašė "Žuvėdrų sala". Ir taip darbavosi iki tol, kol surašė viską: ir jūras, ir vandenynus, ir salas su salynais.
Baigusi pagriebė švarų lapelį ir gražiai užrašė kai ką.
Citata
Eleizija Stigler
V kursas
Varno Nagas
Klimato juosta: Ekvatorinis
Augalija: Lietaus narcizai, mėlynosios gervinės, drėgnieji kanmedžiai
Lapelį prisegė prie žemėlapio ir nunešė jį profesoriui. Darbas buvo pabaigtas, tad sugrįžo į savo vietą ir iš kuprinės išsitraukė seną herbologijos vadovėlį.

http://i67.tinypic.com/smdemf.png (http://i67.tinypic.com/smdemf.png)
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Ellie Barlow Liepos 06, 2018, 05:48:18 pm
Pratylėjusi visą teorinę dalį, mergiotė susigriebė ties praktika. Dažnokai taip būdavo - pirmojoje pamokos dalyje pramiegodavo, o antrąją įvykdydavo dar ir ganėtinai gerai. O kažkada grifė juk aktyviai reikšdavosi ir pamokų teorijoje. Eh, dabar viskas kitaip. Kitokia ir ji pati.
Dar užmetusi žvilgsnį į savo žemėlapy, mergiotė nutipeno prie lauramedžio šakelių. Pasičiupusi kelias, mat savų neturėjo, pasisėmė dar ir vandens - kam vaikščioti dukart, kai gali viską susinešti vienu ypu? Susigaudžiusi viską, ši krestelėjo ant kėdės ir pasidėjo priemones priešais save. Nusiskynusi lapelius, užlašino ant jų kelis lašus vandens. Išsitraukusi lazdelę, trečiakursė nubrėžė virš kiekvieno po nedidutę strėlę ir stebėjo besigaminančią esenciją. Išgavusi, įpylė į jas dar truputį vandens ir per daug negalvodama išgėrė.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Elride Endlercat Liepos 06, 2018, 08:51:44 pm
Elridė į herbologijos pamoką atėjo be jokio noro, na, kaip visad. Ji atsisėdo į vietą niekur nesidairydama. Rankos ant stalo, galva ant jų ir mergaitė jau snūduriavo dar teorijai neprasidėjus. O kodėl gi ne? Mergaitė kažkodėl miegoti nebegalėjo, tad vietoj to sugalvojo pamiegoti pamokoje. Bet visgi, tai nelabai įmanoma. Balsai viską trikdė, tad mergaitė tik pakėlė galvą ir pagaliau prisivertė apsidairyti. Teoriją pratylėjusi, Elridė nesuvokė, ką daryti. Ji pasiėmė šakelę nuo profesorio stalo ir nedrąsiai grįžo atgal. Ką padarysi, kad nepasiėmiau...
Nuskynusi nuo šakelės lapus grifiukė šiek tiek jas apžiūrėjo ir nutipeno vėl į šiltnamio priekį. Mąstydama, kaip ji turėtų viską atlikti, kai kibiras klasės prieky, o ji sėdi toliau, Elridė atsisėdo prie jo, tikėdamasi, kad profesorius nepyks. Ant žemės man patogiau, vo taip. Mąstydama, kaip atsiginti į tai, mergaitė užlašino ant lapelių jūros vandens ir padarė, kaip liepta. Virš kiekvieno lapo nupiešė strėlę aukštyn ir, regis, išgavo pakankamai esencijos. Įpylusi vandens Elridė nieko nelaukusi išgėrė.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Ellie Barlow Liepos 06, 2018, 09:30:55 pm
Tai kaip suprasti, ar suveikė? Na, tačiau krūtinėje stipriau suplazdėjus širdelei, mergiotė neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik laikyti tai esencijos veikimo ženklu. Pasičiupusi plunksną, ši įbedė jos galiuką į vieną iš salų ir luktelėjo, kol galvon šovė pirmieji jos pavadinimo variantai. Buvo akivaizdu, jog tik vienas teisingas - visi kiti gimė iš to streso bei panikos neįspėti nė vieno. Nu va, o dabar prasideda linksmoji dalis.. Kelias minutes minutes mintijusi, kaip pasielgus tokioje situacijoje, Ellie galiausiai įpliekė pirmą galvon šovusį variantą - Jurą. Tokiu būdu žemėlapis vis pilnėjo ir pilnėjo, kol galiausiai grifė išsisunkė.
Citata
Ellie Barlow
III kursas
Grifų Gūžta
Klimato juosta: Atogrąžų
Augalai: Slėpyvoji nendrutė, pilvokšnė, turninis keslas
Baigusi, pakilo iš vietos bei padėjo lapelį su žemėlapiu ant profesoriaus stalo. Viskas.

http://i64.tinypic.com/2ykgnsg.png
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Torė Finitsis Liepos 07, 2018, 03:20:52 pm
Torė greitosiomis susirišo plaukus. Vėlavo. Pramiegojo. Vis dar yra menkutė galimybė spėti. Ji bėgomis skuodė pilies koridoriais link šiltnamių. Laikas atrodo taip pat bėgo. Kodėl, kai reikia, kad jis eitų greičiau, tai slenka kaip vėžlys, o kai reikia, kad bent kiek lukteltų, tai skuodžia kaip mažas vaikas tamsoje nuo tualeto atgal į lovą. Tai lygu šviesos greičiui, jei kas suabejojot kokiu greičiu bėga vaikas, vejamas įsivaizduojamos (o gal ir ne) pabaisos.
Įbėgus į šiltnamį net pasirėmė ranka į jo sieną. Pažvelgė į laikroduką. Spėjo. Vos už kelių akimirkų pasigirdo varpo dūžis. Mergaitė atsisėdo. Net nesiruošė galvoti atsakymo į teorinį klausimą, nes visą tą laiką, kol atsakinėjo vaikai, Torė pridususi sėdėjo tylomis bandydama atgauti kvapą.
Praktikos darbą atlikti pasiryžo. Nuleidusi akis paėmė lauro šakelę. Vos spėjo įšokti į drabužius (tiesa, jau pastebėjo, kad pamiršo megztinį, nes jai buvo šalta), tad ką jau kalbėti apie lauro šakelės ieškojimą. Mergaitė atliko viską ką liepė dailusis profesorius - paėmė šakelę, nuskynė lapus, užlašino kelis lašus jūros vandens ir ištraukė esenciją. Supylė ją į buteliuką ir praskiedė vandeniu. Tada ant stalo ištiesino pergamentą su žemėlapiu ir pasiruošė papildomą lapelį, kad galėtų užrašyti visą informaciją. Žinoma, nepamiršo ir rašiklio (žiobariško tušinuko ant kurio puikavosi kačiuko atvaizdas). Tada atsikvėpė ir susipylė skystį sau į gerklę.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Sebastianas Azrielis Herondeilas Liepos 07, 2018, 04:48:30 pm
Sebastianas laiptais leidosi nuo Varno Nago bokšto. Kodėl tas kambarys taip aukštai? Ar kas nors pagalvojo apie vargšelius vaikus? Ne. Na, nulipti dar nieko. Bet kai reikia užlipti... o, Aukščiausias, apsaugok! Sebastianas jau priprato visur, kur reikia spėti laiku, išeiti kokia valanda anksčiau. Jei dar papulsi į grūstį ar bandysi išvengti įkyrių vaiduoklių ar profesorių. Na, net ir ta valanda gali labai sutrumpėti. Tačiau šįryt šiltbamius jis pasiekė gerokai anksčiau nei reikia, todėl visą likusį laiką praslankiojo kažkur aplinkui. Kai įžengė į šiltnamį atsisėdo į suolą ir ramiai palaukė kol visi atsakys į teorinį klausimą. Tiksliau, bandys atspėti atsakymą į teorinį klausimą. Profesoriui paaiškinus praktikos darbą, Sebastianas nuėjo paimti šakelės. Keletas kitų mokinių buvo palikę savo šakeles kambaryje, taigi Sebastianas nuplaukė link profesoriaus stalo su jais. Niekam nebuvo būtina žinoti, kad jis net nebuvo praėjusioje pamokoje. Net nežino ką veikė. Tikriausiai miegojo. Sebastianas grįžo atgal į vietą. Atliko viską, ką reikėjo norint išgauti esenciją. Tada greitai peržvelgė nieko kol kas nesakantį žemėlapį ir išgėrė skystį.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Torė Finitsis Liepos 07, 2018, 04:51:11 pm
Pradžioje nieko nepajuto. Užsimerkė. Poveikis pasijuto iš lėto. Kiek apsisuko galva, o tada aiškiai pajuto kurioje žemėlapio vietoje yra šiaurė. Tiesiog nujautė. Keistas jausmas. Torė nupiešė nedidelę rodyklytę ir virš jos smaigalio ,,N" raide pažymėjo šiaurę. Kuo dailiau užrašė viską ką liepė profesorius. Na, juk norint perskaityti jos baisųjį raštą reikėtų neblogai pasistengti. Ji užrašė visas įlankas, pusiasalius ir vandens telkinių pavadinimus. Tačiau saleles buvo tokios mažos, kad Torė suprato, jog teks pasitelkti legendą. Sužymėjusi viską skaičiukais, apatiniame kairiajame žemėlapio kampe surašė legendą. Na, liko keletas nepaminėtų salų, bet lauro lapų esencija tiesiog neišdavė jų pavadinimo. Mergaitė susirado visą likusią informaciją ir šalia savęs prisitraukė papildomą lapelį.

Citata
Torė Finitsis
Varno Nagas
III kursas
Sala: Larija
Klimato juosta: ekvatorinė
Augalai: visi augalai prisitaikę prie aukštos temperatūros ir drėgmės. Labiausiai paplitę yra Gervano tulipai, Smiglai, Tromikų medžiai, Finglo serkigai.

Torė užrašė viską kas buvo jos mintyse. Tiesa, kai kurių augalų net akyse nebuvo girdėjusi ir ausyse girdėjusi, tačiau užrašyti juk galėjo. Reikės prie progos informacijos apie tuos augalus pasiieškoti bibliotekoje. Mergaitė atsistojo ir nunešė žemėlapį su lapeliu profesoriui. Beliko tik sulaukti pamokos pabaigos.

https://ibb.co/b1hGXT (https://ibb.co/b1hGXT)
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Klara Severova Liepos 07, 2018, 09:12:54 pm
Klara pasiėmusi nuo stalo lauramedžio šakeles grįžo į savo vietą ir pradėjo skabyti lapus ir traukti iš jų esenciją. Atlikusi viską ką turėjo mergaitė stengdamasi daug negalvoti viską išgėrė. O tada pažvelgė į žemėlapį. Žemėlapis buvo pieštas ranka, dvi panašios didelės salos, o prie jų po vieną mažytę. Mergaitė nesuprato ar tai buvo jos pačios vaizduotė ar čia eliksyras veikė, bet ji jau galėjo pasakyti kur yra šiaurė. Mergaitė pieštuku kamputyje nupiešė kompasą ir jo smaigaliuose užrašė sutrumpinimus. Didžiosios salos tikriausiai bus pagrindinės karalystės. Pagalvojo ji ir pavadino salas: Rytų Elėja ir Vakarų Elėja.
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Sebastianas Azrielis Herondeilas Liepos 07, 2018, 09:17:53 pm
Berniukas rankoje spaudė rašiklį ir laukė gėralo poveikio. Tikėjosi spėti. Privalėjo spėti. Jei jau atėjo į pamoką, tai bent atlikti viską turi nepriekaištingai. Ką gi, ką gi, negi bernužėlis pasirodė esantis perfektcionistu? Kas galėjo pagalvoti? Na, reikia pripažinti, kad nors ir nedėjo daug pastangų, tačiau berniukas tikrai buvo gabus daugeliui sričių. Gaila, kad su tėvais nenusisekė. Juk dabar galėtų džiaugtis besibaigiančia vaikyste, jei ne visą laiką pečius slegiantys rūpesčiai. Laurų lapų esencijos poveikį pajuto iš karto. Ranka kažkodėl pati nukrypo ir lape išbraižė šiaurę žymintį ženklą. Vaikinuko mintyse atsirado keistas vidinis kompasas. Na, sakoma, kad visi tokį turi, tačiau šis buvo daug stipresnis. Labiau GPS sistema, nei kompasas. Toks išmanusis vidinis kompasas padėjo jam surašyti ir salų pavadinimus, ir vandens telkinių vardus. O ką jau kalbėti, kad jis net žinojo visokiausių pusiasalių, įlankų ir net mažulyčių salelių pavadinimus. Viską surašęs jis ant pergamento užrašė:

Citata
Sebastianas Azrielis Herondeilas
Varno Nagas
III kursas
Klimato juosta: vidutinių platumų
Augalai: Salose veši Merditų spygliuočių miškai, Liutenijos lapuočiai (iš jų lapų gaminami bene stipriausi eliksyrai pasaulyje), Remitai, Kervakų prieskočiai ir daugelis kitų įprastesnių magiškųjų augalų.

Jis dar kartą perskaitė rašliavą. Viską suraitė kiek berniukiška rašysena, bet klaidų lyg ir nepastebėjo. Jis nunešė proefesoriui ir koledžo vadovui žemėlapį su rašteliu ir grįžęs atgal į suolą pasirėmė galvą ranka. Beliko sulaukti pamokos galo.

https://ibb.co/e4rcNT (https://ibb.co/e4rcNT)
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Klara Severova Liepos 07, 2018, 09:29:04 pm
Mergaitė apsižvalgė. Jau dauguma mokinių buvo baigę darbus ir laukė kol ji pati pabaigs. Ji nustebo kaip greitai laikas praėjo ir truputį, na gerai, labai susigėdusi ji pasilenkė ir toliau tesė darbą.
Klimato juosta - vidutinių platumų galvojo rašydama ir tik tada pastebėjo, kad visiškai nenutuokia kokie augalai ten auga. Jos galvoje staiga pasidarė visiškai tuščia. Gal eliksyro poveikis pasibaigė? Mergaitė kramtė lūpą galvodama ką daryti, o laiko liko tiek nedaug. Tiek to. Parašysiu bet ką kas ateina į galvą.
Baigusi darbą ji staigiai atsistojo ir nunešė viską profesoriui. Tikiuosi, kad nepastebės, jog bet ką prirašiau.
Citata
Klara Severova, I kursas
Salos: Vakarų Elėja, Rytų Elėja, Šiaurės ir Pietų Elėja.
Vandens telkiniai: Paslapčių ežeras ir Stiklo jūra.
Klimato juosta: Vidutinių platumų
Augalai: Augalai nėra vienodi skirtingose salose. Vakarinėje pusėje auga ginkmedis dviskiautis ir grauželinė guduobelė. Rytinėje pusėje auga ažuolalapė hortenzija ir horizontalusis kadagys.
https://scontent.fplq1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/36738188_1831293300291007_8108913815514513408_n.jpg?_nc_cat=0&oh=ca093938669cda4d7cf8b5cb1af320ce&oe=5BA28F9D
Antraštė: Ats: II herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Starkas Erikas Ramsay Liepos 07, 2018, 09:46:26 pm
 Starkui baigus aiškinti užduotį, mokiniai puolė imti šakeles bei, grįžę į savo vietas, palinko ties rudais ritinėliais. Buvo tylu ir ramu, tad jaunasis profesorius turėjo visą valandą tik sau – kas buvo visai neblogai, turint omeny jo subjurusią nuotaiką.
 Likus kelioms minučių iki varpo, dalis mokinių jau buvo baigę darbą, likusieji irgi jau artėjo prie pabaigos, o lapų šūsnis ant jo stalo tik augo.
 – Jeigu jau baigėtė, galite eiti. Iki pasimatymo kitoje pamokoje, – sausai atsisveikino, trumpam pakėlęs galvą nuo savo stalo.
 Paskutiniai mokinei palikus šiltnamį, lankininkas irgi jau buvo pasiruošęs eiti savais keliais. Greitai sustumdė kėdes prie ilgojo stalo, patikrino, ar visi pašonėse stovintys augalai yra palaistyti ir, nešinas krūva ritinėlių, patraukė savo kabineto link – jo dar laukė darbų tikrinimas.