Hogvartsas.LT

Magijos pasaulis => Transfigūracija => Pamokos => Pamokos => Temą pradėjo: Roana Amneta Sausio 28, 2018, 12:01:47 am

Antraštė: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Roana Amneta Sausio 28, 2018, 12:01:47 am
1. Įvardinkite bent 5 išnykusius transfigūracijos burtažodžius. Trumpai aprašykite jų poveikį(1-2 sakiniai)


[Atsakymus galite rašyti iki sausio 30 d. vakaro]
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Elzė Merė Smitherson Sausio 28, 2018, 12:34:04 am
1.trachtrama. burtažodis sukurtas juodajai magų rinkai, jis paverčia trachų akmenis (kurie taip pat išnykę) galeonais. Burtažodis išnaikintas MM, kai jį panaudojusius asmenis areštuodavo ir trumpam nieks apie šį burtažodį nežinojo (tai buvo vienas iš retųjų atvejų, kai atminties kerai žiobarams buvo panaudojami ir burtininkams oficialiai) o kai apie jį buvo rasta šaltinių, akmenų jau nebebuvo.
2.empiso burtažodis paverčiantis triušius į stručius. Išnyko dėl pamiršto lazdelės mosto, kuris buvo itin įmantrus.
3.tucimo burtažodis pridedantis po akį. Išnykimo priežastis nežinoma, po dviejų metų nenaudojimo niekam nebeveikė.
4.alekonisimokinorch arba elakinismorikonorch arba dar pilna variantų. Burtažodis paverčiantis sniegą į žolę. Išnyko, nes jo kūrėjas buvo savanaudis ir žiemą vienas norėjo turėt žolę tarp sniego, taigi su jo mirtim išnyko ir burtažodis nežinomas, o jo tartis spėjama iš kaimynų girdėjimo, bet tiksli nežinoma.
5.elenoj burtažodis paverčiantis druską į blizgučius. Kūrėja - Elinaji Mef, didžiausia pamaiva tikriausiai per istoriją, išnykimo priežastis - nežinoma.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Klarė Konė Karter Sausio 28, 2018, 02:14:11 am
1. Rondatus. Juo naudojosi burtininkės, namų šeimininkės, šis burtažodis paversdavo apvalų indą keturkampiu. Išnyko, nes maisto likučių nepavykdavo pašalinti jokiais kerais, tekdavo krapštyti rankomis.
2. Glorifors. Paversdavo bet kurį daiktą dainuojančia taure (trofėjumi). Tačiau taurė dainuodavo taip garsiai, kad pritraukdavo nereikalingą dėmesį.
3. Bleutus. Paverčia katę mėlyna. Juokingi kerai naudoti pirmoje XIX amžiaus pusėje, tačiau dažnai palikdavo mėlynas dėmes, kurios išlikdavo visam laikui, todėl palaipsniui buvo pamirštas pokštininkų.
4. Rotuuvs. Burtažodis, supūdantis bet kokį maisto produktą. Nenaudingas, pripažintas neetišku, todėl uždraustas ir jau išnykęs.
5. Mostum Duro Dažnai naudojamas piktiems pokštams: skrendantį paukštį paversdavo akmeniu. Dėl itin žiaurių pasekmių uždraustas dar per tris šimtus metų, išnykęs apie 1900 metus.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Elijus Adrielis Lorijanas Sausio 28, 2018, 08:59:12 am
1. Verdto. Puodelį paversdavo į gaminį iš stiklo, paprastai naudotas iškilmingomis progomis norint pagyvinti pabodusį servizą. Išnyko, nes sukurtas indas buvo labai plonų sienų, neatlaikydavo įpilto gėrimo ir duždavo. Jo vietoje turime patobulintą Veraverdo
2. Boklus. Burtažodis pradangindavo visą knygos tekstą, o knygą paversdavo kažkokiu į akis nekrentančiu daiktu. Buvo ypač mėgiamas inkvizicijos laikais - buvo galima paslėpti knygas. Tačiau kerai turėjo trūkumą - atverstos knygos tekstas dažnai taip susimaišydavo, kad tapdavo neperskaitomas. Todėl šis burtažodis nebenaudojamas.
3. Herla. Šie kerai pakeisdavo augalų pavidalą: nežydintiems suteikdavo žiedus, vietoje lapų įtaisydavo virkščias. Kerai buvo plačiai naudojami siekiant panaikinti pavojingas augalo dalis. Tačiau dėl neigiamo burtų poveikio gamtos pusiausvyrai 1622m. tarptautiniu transfigūracijos specialistų ir herbologų suvažiavimo nutarimu šie kerai buvo uždrausti.
4. Karaliams sukurtas burtažodis Cherolaine gebėjo bet kokį daiktą paversti minkštu ir skleidžiančiu šilumą. Tačiau tuo laiku ypač sunkiai gyvenantys vargšai taip pat norėjo šilumos, tad 1543m. su deglais ir kuo tik turėjo, užpuolė rūmus ir, neapsižiūrėję, nužudė šių kerų kūrėją, kuris vienintelis žinojo tikslų burtažodį.
5. Klerkus. Šis burtažodis bet kokį daiktą padaro žvynuotu ir priverčia skleisti žuvies dvoką. Buvo plačiai naudojamas kerštauti ir pokštauti, nes kerus žinojo visi, o atkeikimo - beveik niekas. Burtažodis uždraustas dėl dviejų priežasčių: Pirma, visas miestas dvokė žuvimi. Antra, netyčiomis kerai pataikė į tuo laiku gatve einančios karalienės plaukus. Tai buvo paskutinis lašas vargšei moteriškei, tad jos įsakymu kiekvienas, panaudojęs šiuos burtus, buvo sodinamas belangėn iki gyvos galvos. Todėl burtažodis greitai nuėjo pogrindin ir nebenaudojamas.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Fiona de Treebook Sausio 28, 2018, 09:51:45 am
1. Hogiewa- bet kurį žmogų - žiobarą ar nevertėlį paversdavo hogvartso dalimi (daiktu arba mokiniu).
2. Teleho. Telefonus ir kitus elektroninius prietaisus paversdavo nepastebimais, jie veikdavo Hogvartse. Burtas išnyko dėl tradicijų saugojimo - čia neturi veikti joks prietaisas elektroninis.
3. Kumebi. Minkštą žaislinį kubelį paverčia mediniu. Buvo pavojingas, nes vaikai galėjo susižeisti į kietus jo kampus.
4. Verdito. Vandeniui suteikia norimą formą ( ją reikia įsivaizduoti). Išnykęs dėl to, kad buvo sunku ją išlaikyti.
5. delėpa. Pelę paverčia pelėda. Patogus būdas norint perduoti žinias. Išnyko dėl to, kad pelės buvo labai neprotingos, ir nesugebėdavo pristatyti jo vietą (smegenys likdavo tokios pačios).
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Taylor Granger Sausio 28, 2018, 10:57:40 am
Kuronus - paversdavo gauto laiško ar siuntinio turinį bet kuo, tuo ko norėdavo adresatas. Išnyko, kai masiškai pradėjo dinginėti šaukimai į teismus bei skolų išieškojimai.
Portago - bet kokį daiktą paverčia nematomu. Išnyko, kai kelis kartus kilo sunkumų daikto savininkui, užmiršusiam, kur daiktas buvo prieš panaudojant kerus.
Juntarus - paversdavo daiktą gyvūnu. Išnyko, kai buvo pastebėta, jog pavirtes gyvūnu, daiktas pabėga nuo šeimininko.
Delasa - bet kokį produktą paverčia pyragu ar kitu konditeriniu gaminiu. Išnyko drąstiškai padidėjus nutukusių burtininkų skaičiui
Mudola - paversdavo žmogų geografiniu prietaisu ar žemėlapiu. Išnyko, nes žemėlapiai tobulėjo, o kerai nespėjo tobulėti kartu su jais. Niekas nenorėjo būti paverstas viduramžių žemėlapiu pramonės revoliucijos amžiuje.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Clementine Martes Sausio 28, 2018, 12:43:50 pm
Ruvinforis - Tai burtažodis, kuris paverčia paukščių plunksnas į violetines, kur tada paukščiai pradeda jas išpešinėt, o po kai kurio laiko netgi kai kurios miršta. Burtažodis išnyko, nes jis buvo niekam nereikalingas ir prie to, dar jį uždraudė, tai su laiku, burtažodį niekas jau net nežinojo.
Magnusforis - Burtažodis, kuris paverčia iš tik pradėjusius augti vaisius, jau išnokusius. Pats burtažodis išnyko, nes jo kūrėjas kai sukūrė burtažodį apie jį niekam nepasakojo ir nieko nemokino, todėl šis burtažodis egzistavo tik tada kai jo kūrėjas gyveno.
Nellivoris - Burtažodis, kuris, bet kokį daiktą paversdavo į geleonus. Burtažodis išnyko, nes jį uždraudė ir labai rimtai tikrino, kad niekas juo nesinaudotu, tad todėl, kai taip niekas juo nesinaudojo, jis ir išnyko.
Manukoris - Burtažodis, kuris paverčia iškarto paprastą maistą, jau iškeptu. O išnyko jis, nes burtažodį pakeitė žiobariški reikmenys.
Okulijoris - Burtažodis, kuris paverčia iš paprasto daikto į kokį nors žiedą. Jis išnyko, nes dabar burtažodis yra kitaip patobulintas, kad net ir pavadinimas pasikeitė, o senesnė versija tiesiog išnyko.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Rafaela Ginoble Sausio 28, 2018, 04:35:43 pm
1. Mamalus – burtažodis, laikinai paverčiantis žmogų į mamutą. Buvo naudojamas nepaprastai seniai, kai dar gyveno mamutai. Pasivertę juo burtininkai taip suviliodavo prie savo buveinės tikrąjį žinduolį ir tada jį nugalabydavo. Išnyko kartu su mamutais.
2. Wernii – kerai, pakeisdavę maisto skonį. Ypač populiarūs viduramžiais, kai paprasti žmonės valgydavo beveik vien tik daržoves bei miltinius patiekalus. Juo pagalba buvo galima visiškai pakeisti skonį (pvz. nusibodusiai ropei suteikti ką tik iškepto šernienos kepsnio skonį) ir taip paįvairinti savo racioną. Uždraustas, nes pradėta juo piktnaudžiauti: slėpti jau pūvančių bei gendančių maisto produktų tikrąjį skonį.
3. Gemetrus – pakeičia daikto formą į geometrinį atitikmenį: jei bandytume užkerėti medį, jis pavirstų į cilindrą su daug mažų cilindriukų. Gyvavęs palyginti trumpai – vos porą-trejetą dešimtmečių, XXa. pr. Tuo metu buvo itin paplitęs kubizmas, tad burtininkai, mėgdavę meną, taip sau padėdavo: juk lengviau piešti iš natūros, o ne iš vaizduotės. Uždraustas, kai pastebėta, kad kerai neturi atkerėjimo ir neįmanoma daiktų grąžinti į jų pradinę būseną.
4. Conmikulus – kerai, pakeisdavę žmogaus pojūčius: kas karšta, jam atrodydavo šalta ir atvirškčiai. Jų „pagalba“ mirė daug burtininkų, mat itin šaltomis dienomis šitaip gelbėjosi nuo šalčių. Nors kūnas to nejusdavo, tačiau galūnės nušaldavo, galiausiai jas reikdavo amputuoti – geriausiu atveju. Dėl to buvo nutarta jais nebesinaudoti.
5. Temmelig – kerai, leisdavę laikinai pavirsti kitu žmogumi. Deja, dauguma pavertimų baigdavosi blogai: su iškreiptomis galūnėmis, kaulų lūžiais, užregistruoti net keli mirties atvejai. Galiausiai juos išstūmė Multisulčių eliksyras, kuris buvo daug tikslesnis ir mažiau pavojingas.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Auksė Marlena Hale Sausio 28, 2018, 09:26:46 pm
1. Bazilitt - burtažodis, pakeičiantis bet kokį augalą į baziliką. Daugiausiai naudotas namų šeimininkių, labai mėgusių šį prieskonį. Išnyko, kuomet buvo atrastos geriau augančios bei deriančios baziliko veislės.
2. Clopfurus - pakeičia asmens plaukų spalvą. Naudotas XV amžiaus kirpyklose, norint pagreitinti ir palengvinti plaukų dažymo procesą. Imta jo nebenaudoti, kadangi plaukai po kelių dienų imdavo slinkti. Nebenaudojamas burtažodis išnyko.
3. Redifall - kerai, paverčiantys seną nuotraukų albumą įdomia knyga. Jų pagalba daugybė burtininkų, vietoj to, kad išmestų senus, palėpėse rastus nuotraukų albumus, pavertė juos įdomiomis knygomis. Išnykimo priežastis nėra žinoma.
4. Boffario - burtažodis, paverčiantis nedidelius, spalvotus popieriukus įvairiais papuošalais, dažniausiai karoliais arba auskarais. Taip puošdavosi raganos, būdamos neturtingos, tačiau savo papuošalais nenusileisdavo turtingosioms. Išnyko, kai padaugėjo atvejų, kuomet šį burtažodį pritaikė vagystėms.
5. Vanillians - kerai, pridedantys lengvo vanilės skonio. Naudotas kepyklose, kuomet vyravo milžiniškas vanilės trūkumas. Tačiau kerų pagalba tortai ir pyragai neprarasdavo savo skonio. Išnyko tuomet, kai vanilės ėmė atsirasti vis daugiau ir daugiau, bei nereikėjo naudoti kerų.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Elride Endlercat Sausio 29, 2018, 02:37:54 pm
Kentus - Nagų lako sluoksnį transformuoją į tikrą nagą.
Migrodumbel - vaistus paverčia į saldainius. Išnyko, nes vaikai nustojo gerti vaistus versdami juos į saldainius.
Seisforgėdan - Kelnės transformuodavo į sijonus, deja, sukėlė didžiulę problemą vyrams.
Zeihun - parkerius transformuodavo į pieštukus, kurie būdavo be šerdies.
Gindubėlin - burtažodis paversdavo kates į žvirblius. Dažnai žvirbliai gaudavosi su kailiu, tad burtažodis buvo pripažintas, kaip nevykęs.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Alisa Faun Sausio 29, 2018, 03:27:57 pm
1. Seilon - šis burtažodis transformuodavo, bet kokią duoną į pranzūcišką batoną. Šis burtažodis išnyko ir buvo uždraustas, nes jo poveikis buvo nevisiškai tikslus ir vieną kartą kažkokiu tai būdu duonoje atsirado nuodų ir dėl to nusinuodijo vienas anglų burtininkas.
2. Keriaficialus - burtažodis pakeičiantis nagų lako spalvą. Sakykim jeigu tu turi nagų laką violetinį, o nori raudono tada įsivaizduoji norimą spalvą ir tari burtažodį. Išnyko, nes senovėje nagų lakas buvo labai brangus ir galėjo jį nusipirkti tik turtingieji, o turtingieji stengdavosi naudoti tokių spalvų keitimo burtų kuo mažiau, jog įrodytų savo turtingumą.
3. Arokiomaratyvus - burtažodis pakeičiantis gyvūno veislę. Jeigu šuo buvo bokserių veislės, o nori, kad būtų pudelis tereikia ištarti šį burtažodį. Išnyko, nes naujesni tyrimai išaiškino, kad naudojant šį burtažodį gyvūnui skauda.
4. Eteris - burtažodis pakeičiantis kieno nors kvapą. Šiam burtažodžiui reikėdavo labai daug pastangų, o kai atsirado kitas toks pat lengvesnis burtažodis šis išnyko.
5. Retuco - burtažodis susargdinantis žmogų. Nuo šio burtažodžio žmogui pakildavo temperatūra, pradėdavo skaudėti galvą, kosėti, jausdavosi silpnumas. Išnyko, nes atsirado patikimesnių ir paprastesnių magiškų tablečių, kurios tai padarydavo.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Nora Kühnemund Sausio 29, 2018, 03:52:20 pm
1. Hadetus - kerai, keičiantys šešėlio formą. Praversdavo norint pasislėpti arba padidinti/sumažinti daiktų šešėlius. Išnyko, nes galiausiai tapo nebenaudojami.
2. Beckenolus - galėjo bet kokią medžiagą pakeisti geležimi, nekeičiant daikto formos. Uždrausti, kai paaiškėjo, jog naujai sukurta geležis skleidžia nuodingą spinduoliuotę, nuo kurios pradeda mutuoti DNR grandinė.
3. Ceglarim - pakeistavo plytų spalvą: raudonos tapdavo baltomis ir atvirkščiai. Kerai panaikinti, išsiaiškinus, kad taip nukenčia mūro šilumos bei garso izoliacija.
4. Eolum - keisdavo vėjo kryptį. Deja, po pakeitimų vėjas tapdavo nevaldomas ir it uraganas nusinešdavo visus kaimus bei stipriai suniokodavo miestus. Uždrausti kerai.
5. Medei - nukirsdintą medį paversdavo dvejais naujais. Panaikinti, kai medžiai pradėjo plėstis taip stipriai, kad nebeliko vietos žmonių gyvenvietėms. Šiuo metu mokslininkai bando atgaivinti kerus, bet, deja, nesėkmingai.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Sebastianas Azrielis Herondeilas Sausio 29, 2018, 06:44:21 pm
1. Megustus- šis burtažodis net nėra labai senas, bet jau spėjęs išnykti. Bet kokį žaislinį automobilio modelį galėjo paversti tikra mašina. Galiausiai, buvo uždraustas, nes prasidėjo nelegali prekyba tais automobiliais, o ne gana to, vėliau paaiškėjo, kad visi automobiliai turi didelių defektų.

2. Tripicus-  buvo populiarus gilioje senovėje, per kruviniausius mūšius. Bet kokį augalą paversdavo ginklu. Buvo pamirštas, nes tiesiog nebelikdavo laiko ginklų gamybai mūšio įkarštyje, o visi burtažodį žinoję žmonės mirė.

3. Momintlius- akimirksniu vaiką paversdavo suaugusiu žmogumi. Ką čia ir pridursi. Burtažodis buvo pripažintas nereikalingu, kvailu, o svarbiausia makabrišku ir uždraustas.

4. Rozal- išrastas vienuose rūmuose ir buvo laikomas pačia didžiausia paslaptimi. Visus rūmų kambarius iškvepindavo mėgstamiausiu karalienės, rožių kvapu. Buvo uždraustas tos pačios karalienės, nes jai nuo per stipraus kvapo pradėjo nuolatos skaudėti galvą.

5. Oculario- net ir pačią blogiausią regą akimirksniu paversdavo tobula. Vėliau tapo nebenaudojamas ir išvis išnyko, nes žmonės, kurie taip išgydydavo savo akis, po kurio laiko apkursdavo.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Bastiano Zuccarelli Sausio 29, 2018, 07:20:59 pm
Belioon - transformavo plunksnas į kailį. Dažniausiai žiemą buvo panaudojamas dideliuose paukštynuose. Išnyko, nes nešė tik žalą gamtai.
Eibrech - transformavo auksą į vandenį. Naudotas Sacharos dykumoje. Išnyko, nes vandens nebuvo įmanoma atversti į auksą.
Quonnbuf - transformavo sviestą į margariną. Naudotas maždaug XIX amžiuje. Išnyko, nes buvo šiek tiek beprasmiškas.
Goblern - paversdavo gobliną veršeliu. Kenkimo šiems magiškiems gyvūnams mastai buvo milžiniški, apiplėštas Grigotso bankas... Todėl XVII amžiuje, beveik iškart po to, kai buvo sukurtas, burtažodžio galią sunaikino patys goblinai.
Blateuhs - juodus puodelius paversdavo raudonais. Naudotas viename fabrike XVI amžiuje, o vėliau išnyko, nes bent kiek netiksliai mokstelėjus lazdele, puodelis išlėkdavo į orą.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Ellie Barlow Sausio 29, 2018, 10:26:53 pm
1. Akvaorio - bet kurią vegetatyvinę augalo dalį paverčia į gatavą augalą. Gautoji rūšis nepriklauso nuo motininės ląstelės, tad reikia įsivaizduoti jos išvaizdą. Išnyko dėl nebevaldomos augalų populiacijos.
2. Tortonijus - akmenėlį paverčia saldainiu. Išnyko, dėl labai suprantamų priežasčių. Visų pirma, smuko šokolado pardavimo reitingai, kas labai nepatiko prekybos centrams, antra, jog dauguma tiesiog nutuko.
3. Kokus - medžiagos gabalėlį transfigūruoja į šiltą megztinį. Išnyko, nes apsimovus pradėdavo baisiai perštėti odą.
4. Subitrus - net ir mažiausią medienos šapuką paverčia į kėdę. Išnyko, kadangi jos buvo baisiai nekokybiškos ir ne vienas jau gerai susitrenkė nusiversdamas.
5. Trigorio - klonuoja bet kokį lazdele paliestą daiktą. Išnyko, nes begalė genijų sugalvojo padirbinėt pinigus, meno šedevrus ar kitus vertingesnius daiktus
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Ashley Shaw Sausio 30, 2018, 04:04:44 pm
1.   Sirvisimus - šiaudų kuokštą paverčia fakelu su jame pleškančia ugnele. Išnyko, kadangi buvo pastebėta, jog panaudojus šiuos kerus, šviesos skleidėjas imdavo ir sprogdavo, kartais nusinešdamas ir jį laikiusiojo galūnę.
2.   Tomtorio – bet kokios kalbos rašmenis iššifruoja/ paverčia  į mums suprantamą. Išnyko, nes pasirodo, jog išvestas tekstas neatitinka originalo, o prilygsta tam, ką šifruotojas norėjo išvysti, tad iš šių kerų jokios naudos.
3.   Visgardo – suklijuoja sudužusį indą. Išnyko, nes pasinaudojus šiais kerais, prie indo būdavo neįmanoma prisiliesti, mat rankos stipriai prilipdavo prie jo paviršiaus. Manoma, kad kerai kažkokiu būdu padidindavo atsiskyrusių indo dalelių trauką, kartu su bet kokio kito prisiartinusio daikto.
4.   Amperi – priverčia greičiau augti medžio ar augalo vaisius. Išnyko, kadangi pastebėta, jog tada augalas imdavo be paliovos auginti vaisius ir tiesiog nepakėlęs tokio besikartojančio proceso greičio, nuvysdavo.
5.   Josimus – išmėtytus, suglamžytus rūbus sulanksto į tvarkingas krūveles. Burto išnykimu pasirūpino mamų grupelė, teigdama, jog jų vaikai nemoka be burtų net susitvarkyt drabužių.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Charlotte Faun Sausio 30, 2018, 04:58:24 pm
1. Dacremotus - burtažodis, kuris buvo skirtas gėles paversti gyvatėmis. Išrado burtininkė Madelina Coco ir buvo vienintelė, žinanti, kaip tiksliai reikia mostelėti ranka tariant šį burtažodį. Jis išnyko jai mirus.
2. Hanconorme - burtas, skirtas apversti kažkieno mintis ir regėjimo lauką aukštyn kojomis. JĮ išrado Vilas Bakenlis, o išnyko dėl to, jog jį uždraudė Magijos Ministerija (nes tai savotiškas manipuliavimas žmogaus protu ir pasauliu).
3. Brideconus - burtažodis, kuris bet kokiame pastate iškraipydavo, prakiurdindavo vamzdžius. Išradėjas nežinomas, jį panaikino Magijos Ministerija.
4. Festamatos - burtažodis, bet ką paverčiantis ugnimi. Išnyko, nes nebeliko gyvų burtininkų žinančių, kaip teisingai jį atlikti.
5. Armogorgi - šis burtažodis skirtas laivą paversti nematomu. Kas jį sukūrė - nežinoma, o išnyko todėl, kad kėlė per daug painiavos.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Roana Amneta Sausio 30, 2018, 06:11:29 pm
[Visi gauna po 2 taškus.]

2. Koks naujausias(neseniai sukurtas) transfigūracijos burtažodis? Aprašykite bent 2 sakiniais.

[Atsakymus galite rašyti iki vasario 2 d. vakaro]
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Auksė Marlena Hale Sausio 30, 2018, 06:26:45 pm
Naujausias transfigūracinis burtažodis - Musillicis. Kerai paverčia senas, girgždančias, nereikalingas kasetes (taip pat ir kompaktus bei plokšteles) į gerai muziką grojantį, tačiau nedidelį grotuvą. Tai padeda išsaugoti senesnes melodijas, gražias, prieš kelis dešimtmečius kurtas dainas. Tai proga naujajai kartai susipažinti su tuo, ką klausė jų tėvai, seneliai ir netgi proseneliai.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Charlotte Faun Sausio 30, 2018, 06:30:08 pm
Naujausias sukurtas transfigūracinis burtažodis yra Amorthesinilis. Jis bet kokį kūno sviestą ar rankų kremą paverčia tokio kvapo, kokio tu nori kad jis būtų, tereikia prie pagrindinio burtažodžio (Amorthesinilis) pridėti lotynišką norimo kvapo pavadinimą. Pavyzdžiui, jeigu turi rožių žiedų kvapo rankų kremą, bet jis tau pabodo ir nori citrinų kvapo, tereikia savo burtų lazdele ore parašyti šešetą ir staigiai į kairę nubraukti dvi bangeles bei ištarti Amorthesinilis citrea, ir štai - turėsi visai naują kremą.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Deisela De Blunden Sausio 30, 2018, 07:11:41 pm
Naujausias sukurtas transfigūracinis burtas yra Maktujokin. Šis burtas nesenai buvo sukurtas dėl to nes dažnai žmones turėdama savo keistus, magiškus dalykus žiobarų pasaulyje pakeisti su labai sunkiu burtu. Tad jis buvo panaudotas pirmą kartą prieš keturias dienas.
 Todėl buvo nuspręsta ji naudoti dėl to, kad žiobarų nereikėtu kankinti su atminties užmaršties burtu.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Elzė Merė Smitherson Sausio 30, 2018, 07:20:05 pm
Aktekomus - burtažodis paverčiantus galeonus į žiobariškus pinigus. Paturbintas burtažodis, jog nereikia mintyse galvot atvaizdo (kas kildavo dėl valiutų skirtumo šalyse, ar tiesiog kokią nors detalę primiršus pinigų nepriimdavo) o tereikia pasakyt ją bet kokia kalba. (Pvz. aktekomus doleris arba dollar visai nesvarbu kokia kalba) priverčia kai pinigus reikia išsikeist čia pat.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Nihal Eris Sausio 30, 2018, 07:27:54 pm
Naujausiai sukurtas burtažodis yra Truflowernghe. Šį burtažodį sukūrė tam, kad žmogus, galėtu, nuvytusią gėlę arba gėles paversti nauja, gražia puokšte. Tereikia dar pridėti kokios spalvos norime, skaičių ir kokia gėlės rūšis, pavyzdžiui trijų raudonų rožių. Norint, kad sėkmingai pavyktu, reikia pamoti du kartus lazdele į dešinę į kairę ištarti ko norime ir štai turime savo norimų gėlių puokštę.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Fiona de Treebook Sausio 30, 2018, 08:10:39 pm
Naujausias burtažodis pritaikytas šiuolaikinėms technologijoms - džypitech. Juo gali užburti savo aparatą (mobilųjį telefoną), kad niekas nesusektų. Net geriausi burtai, ar palydovai kosmose to nepadarys. Pabaksnok  keturis kartus į jį ir ištark burtažodį. Kol kas šalutinių poveikių dar nepastebima!
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Ellie Barlow Sausio 30, 2018, 08:14:11 pm
Amorio - vos prieš keletą savaičių sukurtas burtažodis, kuris pergamento lakštą paverčia į nediduką popierinį paukštuką. Jis nugabena ant to pačio lakšto užrašytą žinutę žmogui, kurio vardą būrėjas pasako kartu su šiais kerais.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Isabella Makdak Sausio 30, 2018, 08:21:59 pm
Eknygito- burtažodis, skirtas elektroninėje knygoje esantį tekstą perkelti ant popieriaus. Juk kai kuriems žmonėms labiau patinka skaityti knygas ant pergamento. Tereikia lazdele nuvesti brūkšnį nuo tos skaityklės link pergamento, ištarti burtažodį ir knygos pavadinimą. Sukurtas vos prieš 3 dienas. Gali pasitaikyti gramatikos klaidų.

Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Ashley Shaw Sausio 30, 2018, 09:10:38 pm
Totonio - burtas, atsukantis laiką. Nesvarbu, ar laikrodis skaitmeninis, ar dar koks, šie kerai pakeičia jame rodomas valandas į būrėjo pageidautinas.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Rafaela Ginoble Sausio 30, 2018, 09:22:37 pm
Pomarantus - vieni iš kerų, padedančių burtininkams adaptuotis žiobarų pasaulyje, neatkreipti į save dėmesio. Bakstelėjus į nuotrauką ir ištarus kerus, atvaizdas nustoja judėjęs ar pradingstąs kas kelios akimirkos, tiesiog pasikeičia į įprastą, žiobarišką nuotrauką.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Klarė Konė Karter Sausio 31, 2018, 12:50:34 am
Naujausi transfigūraciniai kerai - Licofors yra didžiausia XXI amžiaus pažanga magiško mokslo pasaulyje. Licofors paverčia rašymo priemonę įtaisu, primenančiu žiobarišką vaizdo kamerą. Taip galima ne tik užrašyti tai kas reikiamu metu atrodė svarbu, tačiau nekreipiant per didelio dėmesio įsirašyti ir peržiūrėti vėliau.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Nora Kühnemund Sausio 31, 2018, 02:34:09 am
Magnedio - vieni iš naujausių transfigūricinių kerų. Jų paskirtis yra pakeisti radijo imtuvų veikimą taip, tad jie taptų savotiškais mikrofonais, mažomis radijo stotimis. Panaudojus tuos pačius kerus ir nurodžius tokio žmogaus, kuris yra sukuręs stotį, kordinates, galima jo klausytis.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Gabriella Eier Sausio 31, 2018, 01:59:30 pm
Naujausias sukurtas burtažodis yra Mortelimiulius - šis burtažodis yra sukurtas vos prieš 2 - 3 metus, vieno prancūzų burtininko. Šis burtažodis yra skirtas paversti elektronine knygą tikra knyga. Tereikia per išmanųjį prietaisą įsijungti norimą knygą ir nukreipus lazdelę į ekraną ištarti šį burtažodį. Tada prieš tave atsiranda tokia pati tikra knyga.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Pasiflora Trumpaausė Sausio 31, 2018, 05:12:54 pm
baldafire- neseniai, maždaug prieš du metus sukurtas burtažodis, kuris neleidžia užburtiems daiktams užsidegti. Užbūrus šiuo burtažodžiu bet kokį daiktą, kad ir labai degų, nebus įmanoma to daikto uždegti. Šį burtažodį sukūrė per gaisrą visko netekęs burtininkas, norėdamas apsaugoti savo daiktus, kad nepasikartotų tokia tragedija, kai per gaisrą sudega visas burtininko turtas ir vargšas lieka be nieko. Dabar šio burtininko idėja yra pripažinta ir minėtasis burtažodis naudojamas beveik kiekvieno burtininko namuose, norint apsaugoti pačius namus ir turtą. Tiesa, Anglijoje šis burtažodis dar nėra labai paplitęs, bet tokiose šalyse kaip Šveicarija ar Norvegija šis burtažodis neatsiejamas mago draugas.

Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Hilarya Western Sausio 31, 2018, 06:29:52 pm
Famorlove - prieš dvi savaites sukurtas burtažodis, kurį ištarus susidaro toksiška atmosfera ir visi, kas nori tau pakenkti, negali išgyventi joje. Jie pranyksta arba sudega į pelenus. Šis burtažodis nėra labai žinomas, o ir naudoja jį mažuma.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Taylor Granger Sausio 31, 2018, 07:55:31 pm
Laikus- burtažodis, kaip magnetas traukiantis žmones prie burtininko įrašų socialiniuose tinkluose ir priverčiantis komentuoti, spausti "patinka" ir t.t. Kaip bebūtų, šio burtažodžio veikimas yra labai trumpalaikis, surinkti komentarai po savaitės vienas po kito pradeda nykti lyg niekada ten nebuvę.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Matias Solis Beltran Vasario 01, 2018, 08:50:57 pm
Soleum - vienas naujausių transfigūracinių burtažodžių, naudojamas paversti bet kokį dirbtinį šviesos šaltinį nedideliu saulės modeliu. Šis ne tik sklando ore, tačiau šviečia ir šildo, visai kaip tikra saulė. Veikia net su žiobariškais šviestuvais. Visame pasaulyje jis itin populiarus astronomijos pamokose.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Bastiano Zuccarelli Vasario 01, 2018, 10:09:56 pm
Naujausias sukurtas burtažodis - quentoria. Naudojamas elektromagnetinių bangų, kurias skleidžia elektriniai prietaisai, įtakos magijos slėgiui slopinimui (mat neseniai atrasta, jog minėtosios bangos kartais susilpnina magiją). Burtažodis nėra plačiai naudojamas, tačiau pravartus žinoti. Veikia kelias minutes dešimties metrų spinduliu aplink burtininką.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Clementine Martes Vasario 01, 2018, 10:25:43 pm
Vukolitoris - Burtažodis, kurį sukūrė 2018 metų pradžioje. Jį sukūrė vienos magiškos mokyklos mokiniai, paversdami paprastą vandenį kokiu nors alkoholiu. Taip tiems vaikams leido netaupyti ir neprašyti vyresnių pirkti alkoholį, kai patys tai dabar gali padaryti. Kuris dar prie to yra paprastas ir labai lengva išmokti būnant mokiniu.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Nikita Borelič Vasario 02, 2018, 01:42:25 pm
Que-qiarto burtažodis pavečiantis žmones ir gyvūnus į norimą dydį. Dydis mintyse įsivaizduojamas, o po to prilygynamas kokiam nors daiktui (pvz. que-qiarto du obuoliai) ir žmogus/gyvūnas virsta į tą dydį, kartu su rūbais, lazdele ir viskuom kas tik yra prie kūno. Jį atrado Amerikos mokinių šutvelė, burtažodis jau išpopuliarėjęs Ilvermonyje. Mostas - ore nupiešiama žvaigždė.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Jasmine Diana Amneta Vasario 02, 2018, 03:26:31 pm
 Dar visai neseniai (prieš ketvirtį metų) Džekla Jekaterina Dlan sukūrė naują burtažodį - Dzinlindus. Tiesa, burtažodis nelabai pravartus - jį ištarus penkias minutes lazdelė būna it užkeikta - kiekvienas lazdelės galiuku paliestas daiktas tampa įkyriu auksinės spalvos varpeliu, kuris nesustodamas skamba. Nuo daikto dydžio priklauso ir varpelio dydis, tačiau perkelti šį varpelį yra užduotis neįmanoma. Skambėjimo sustabdyti taip pat. Kuo toliau, tuo aiškiau girdimas varpelio garsas, todėl Jekaterina buvo priversta persikelti į kitą namą, nes penki varpeliai (anksčiau - suknelė, stalas, paveikslas, vaza su gėlėmis ir pieštukas) ją varė iš proto.
 Lazdelės judesys - trys nedideli rateliai pagal laikrodžio rodyklę ir vienas didesnis - prieš.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Sebastianas Azrielis Herondeilas Vasario 02, 2018, 05:16:24 pm
Paskutinis, naujausias ir žinomas burtažodis yra Luritus. Šis burtažodis per kelias sekundes gali sutvarkyti net labiausiai suverstus kambarius. O svarbiausia, kad ne tik sutvarko, bet ir sugrąžina pačias mažiausias smulkmenėles į savo vietas.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Roana Amneta Vasario 02, 2018, 05:18:13 pm
[Visi gauna po 2 taškus.]

3. Ką daro burtažodžiai Qselera incante, Portus, Herbifors ir Crinus Muto?

[Burtažodžiai naudoti Hario Poterio knyguose/filmuose arba žaidimuose]

[Pirmas atsakęs teisingai gaus 2 taškus. Laiko labai neriboju, bet terminas iki vasario 5 d. vakaro]
 
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Rafaela Ginoble Vasario 02, 2018, 05:21:56 pm
Qselera incante - pakeičia daikto į auksinį
Portus - paverčia daiktą nešykle
Herbifors - pakeičia aukos plaukus gėlėmis
Crinus Muto - keičia plaukų spalvą ir kirpimą, stilių
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Roana Amneta Vasario 02, 2018, 05:31:16 pm
[2 taškai Gotfreinei.]

4. Ką daro burtažodis Piertotum Locomotor? Kas ir kada jį pirmą kartą pavartojo HP sagoje?

[Atsakymus galite rašyti iki vasario 5 d. vakaro]
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Rafaela Ginoble Vasario 02, 2018, 05:36:04 pm
Piertotum Locomotor - transfigūraciniai kerai, kurie atgaivina skulptūras ir pan. Užkerėtojas šitaip galėjo jas valdyti. HP sagoje pirmąsyk juos panaudojo Albas Dumbldoras, 1996m. Magijos Ministerijoje, šitaip prikeldamas fontano figūras.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Roana Amneta Vasario 02, 2018, 05:43:00 pm
[Negailestingoji Got :DDD 2 taškai tau]

5. Parašykite 3 panašumus ir skirtumus tarp burtažodžių Ducklifors ir Draconifors.

[Atsakymus galite rašyti iki vasario 5 d. vakaro]
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Rafaela Ginoble Vasario 02, 2018, 05:50:13 pm
Panašumai:
1. Abudu kerai pakeičia būtybes į gyvūnus.
2. Ir antys, ir drakonai elgiasi kaip tikri jų atitikmenys.
3. Kerint abiejais atvejais iš pradžių iš burtų lazdelės atsiranda spalvotas šviesos ruožas.

Skirtumai:
1. Duclifors pakeičia į antis, o Draconifors - į drakoną.
2. Pirmasis gali būti panaudojamas ant žmonių, antrasis - ant statulų ir figūrų.
3. Skiriasi burtų lazdelės judesys - pirmuoju atveju reikia mostelėti lazdele žemyn, antruoju - nukreipti lazdelę tiesiai į taikinį.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Ashley Shaw Vasario 02, 2018, 06:49:34 pm
Skirtumai:
1. Abu burtai transfigūruoja daiktą į kitokį pavidalą, t.y. Duclifors - į anties, Draconifors - į drakono;
2. Na, skiriasi ir elementariausiai abiejų kerų pavadinimai;
3. Duclifors transfigūruoja būtent mažus daiktus ar stalulėles, o antrajam burtui nėra skirtumo.

Panašumai:
1. Abu burtai yra transfigūraciniai
2. Abu burtai turi atitinkamą iššaukimą (kerų pavadinimą) ir lazdelės mostą su kuriuo jie tik ir veiks
3. Abu burtai paverčia daiktus į būtent gyvius
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Klarė Konė Karter Vasario 02, 2018, 08:16:32 pm
Panašumai:
1. Abiejų kerų burtažodžiai prasideda raide D ir baigiasi žodžiu "fors", reiškiančiu fortūną ar sėkmę.
2. Abiejų kerų mokomasi trečiaisiais mokslo metais.
3. Abu kerai priklauso transformacijos šakai.

Skirtumai:
1. Skiriasi kerų srauto spalvos: Duclifors pasižymi geltona, o Draconifors raudona spalvomis.
2. Duclifors gali paveikti gyvus organizmus, Draconifors ne.
3. Duclifors atveju lazdelė kerų tarimo momentu privalo judėti, Draconifors išlieka lygiai nukreipta.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Taylor Granger Vasario 03, 2018, 10:01:57 am
Panašumai:
1. Panaudojus abu burtažodžius, burtininką lydi sėkmė, kokia intencija burtažodis panaudotas bebūtų. Todėl burtažodžiai tam tikromis aplinkybėmis gali būti pavojingi.
2. Abu burtažodžiai verčia į gyvūnus
3. Abiejų burtažodžių veikimas lygiai 24 valandos
Skirtumai:
1. Draconifors verčia į drakoną, drakono rūšis priklauso nuo to, kokį drakoną įsivaizduojame tardami burtažodį. Duclifors verčia į antį, kaip antis atrodys nuo minčių nepriklauso
2. Duclifors veikia tik mažesnius už labradorą objektus, Draconifors - didesnius už šią šuns veislę objektus.
3. Skiriasi lazdelių judesiai. Draconifors judesys turi būti aštrus ir greitas, na, o Duclifors judesys švelnus bei ramus.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Elijus Adrielis Lorijanas Vasario 03, 2018, 12:33:45 pm
PANAŠUMAI:
1. Abu kerai priklauso Transfigūracijos šakai, t.y. pakeičia objekto pavidalą.
2. Trečiakursiai yra pajėgus atlikti abejus kerus.
3. Pasinaudojus abiem kerais rezultatas bus gyvūnas.
SKIRTUMAI:
1. Duclifors objektą paverčia į antį, o Draconifors - į drakoną.
2. Duclifors burtažodį galima naudoti ir ant gyvų būtybių, o Draconifors ant nedidelių statulų, figūrų ir kitų negyvų objektų.
3. Lazdelės judesys, kurį naudojame su abiem burtažodžiais: naudojant Duclifors burtažodį lazdelė turi judėti žemyn, o Draconifors - išlikti tiesiai nukreipta į būsimąjį drakoną.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Ellie Barlow Vasario 03, 2018, 02:10:07 pm
Panašumai:
1. Abiejų kerų pavadinimai yra išgauti suduriant du atskirus žodžius
2. Abu reikalauja tinkamo iššaukimo ir lazdelės judesio
3. Abu priklauso vienam mokslui - transfigūracijai

Skirtumai:
1. Skirtingi burtų išradimo metai ir patys išradėjai
2. Skirtingi lazdelės mostai
3. Skirtingas veikimas
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Vasaris Laventis Vasario 03, 2018, 05:02:14 pm
Panašumai:
1. Abiejų kerų burtažodžiai prasideda raide D.
2. Abu burtažodžiai verčia į gyvūnus.
3. Abu reikalauja tinkamo lazdelės judesio.

Skirtumai:
1. Duclifors naudojamas su gyvais individais, Draconifors - ne.
2. Draconifors - į drakoną, o Duclifors objektą paverčia į antį.
3. Norint panaudoti burtažodžius, reikia skirtingai mostelėti lazdele.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Gabriella Eier Vasario 05, 2018, 01:15:05 pm
Panašumai:
1. Šie abu burtažodžiai transformuoją objektą į gyvūną.
2. Šie abu kerai yra transfigūraciniai.
3. Šie abu burtažodžiai yra mokomi Hogvartse.
Skirtumai:
1. Ducklifors paverčia objektą antimi, o Draconifors - drakonu.
2. Draconifors lazdele reikia per orą braukti į objekto pusę, o Ducklifors - žemyn.
3. Nuo Ducklifors burtažodžio lieka geltonas ruožas, o nuo Draconifors - ugnies raudonumo.
Antraštė: Ats: Trečioji pamoka visiems kursams(Laisvojo stiliaus)
Parašė: Roana Amneta Vasario 05, 2018, 03:52:26 pm
Abejoju jog dar atsiras rašančių, todėl skelbiu jog pamoka baigta. Rezultatai:

Šerė Bridon 4 taškai
Klarė Konė Karter 6 taškai
Elijus Adrielis Lorijanas 3 taškai
Urtė Pang 4 taškai
Taylor Granger 5 taškai
Nikolette Lavievre 4 taškai
Gotfreinė Portendorf 10 taškų
Auksė Marietta Hale 4 taškai
Elride Endlercat 2 taškai
Alisa Faun 2 taškai
Nora Kühnemund 4 taškai
Sebastianas Azrielis Herondeilas 4 taškai
Marcus Sarcasmison 4 taškai
Ellie Barlow 5 taškai
Ashley Tonks 5 taškai
Charlotte Faun 4 taškai
Deisela De Blunden 2 taškai
Nihal Eris 2 taškai
Isabella Makdak 2 taškai
Gabriella Eier 3 taškai
Pasiflora Trumpaausė 2 taškai
Hilarya Western 2 taškai
Matias Solis Beltran 2 taškai
Cherė Bridon 2 taškai
Jasmine Diana Amneta 2 taškai
Alesia Manuela Fiore 1 taškas


Taškus tuoj visiems pridėsiu.