Hogvartsas.LT

Magijos pasaulis => Herbologija => Pamokos => Pamokos => Temą pradėjo: Monica Lilly Moonlight Gruodžio 03, 2017, 10:50:37 am

Antraštė: I herbologijos pamoka visiems kursams
Parašė: Monica Lilly Moonlight Gruodžio 03, 2017, 10:50:37 am
Monika peržvelgė naująją klasę, tiksliau, šiltnamį. Tai buvo erdvi, šilta patalpa, su švariais, senais suolais, apkrautomis lentynomis, plytelėmis grįstomis grindimis - viskas buvo taip, kaip naujoji herbologijos profesorė ir svajojo. Vienintelis pakeistas dalykas buvo pačios Monikos atsigabenta didoka lenta.
Dabar beliko tik pasiruošti. Mokytoja jau žinojo, kad pati pirmoji pamoka turės praktinę dalį, ir dar įdomią. Tikiuosi.
Kai nuskambėjo skambutis, pradėjo rinktis įvairaus amžiaus mokiniai. Kai kuriuos Mėnesiena prisiminė iš praeitų mokslo metų Hogvartse, kai kurie buvo naujokai. Štai ir pirmoji mano pamoka... Pradėsiu nuo taisyklių.
- Na, sveiki, aš būsiu jūsų naujoji herbologijos profesorė, mano vardas - Monika Lili Mėnesiena ir tikiuosi, sutarsime. Manau, atostogos buvo puikios visiems, bet dabar laikas mokslui, - nusišypsojo moteris ir nužvelgė vaikus. - Dabar trumpai apie taisykles. Visi laikotės tvarkos. Suprantu, tai herbologija, daug žemių ir visokiausių trąšų, tačiau kiekvienas po pamokos susitvarko savo darbo vietą. Mums bedirbant bus daug triukšmo, aš tą žinau, tačiau netoleruosiu visiško neklusnumo ir ilgų, su pamoka nesusijusių pokalbių. Taigi, manau, taisyklės aiškios - man iš jūsų reikia tvarkos ir susikaupimo.
Dabar - pirmosios mūsų pamokos tema. - Monika pasisuko į lentą ir dailiai užrašė:

Kalnyninių augalų priežiūra

- Kas galėtų man pasakyti, kas yra kalnyniniai augalai, kokiomis savybėmis jie pasižymi? - atsisukus į klasę paklausė Mėnesiena.

Manau, supratote, ką daryti, svarbiausia - nevėluojate į pamokas. Ir dar vienas sakinys, kuris jau tapo neatsiejamas nuo mano pamokų - už gramatines klaidas mušiu taškus. - MLM
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Alisa Faun Gruodžio 03, 2017, 01:28:12 pm
Šį rytą Alisa atsibudusi pažvelgė į tvarkaraštį. Pirma pamoka - herbologija. Alisa nebuvo pati didžiausia herbologijos mėgėja, bet jai patikdavo pamokos praktinės užduotys. Praeitais metais mergina išmoko daug ko apie stichinius augalus. Kažin apie ką mokysimės šiandien? - jau apsirengusi pagalvojo švilpė. Ji susimetė į kuprinę savo daiktus ir patraukė link didžiosios salės. Ji greitai suvalgė dribsnių su pienu ir išplempė puodelį nuostabios Hogvartso šeimininkių gamintos kavos. Pasikrovusi daugiau energijos mergina patraukė į mokyklos šiltnamius. Jie buvo erdvūs, šilti, ir pilni įvairiausių augalų. Žinoma, buvo keli šiltnamiai, o viename iš jų buvo ir normalūs, švarūs, bet seni suolai. Alisa dar pastebėjo ir vieną pakeitimą - kabinete dabar buvo didelė, nauja lenta.
Vos įėjus į kabinetą nuskambėjo skambutis ir pradėjo plūsti mokiniai. Kai galiausiai visi susėdo į tvarkingus suolus profesorė pradėjo šnekėti. Ji trumpai pristatė taisykles, o tada ant lentos labai gražiu raštu užrašė pamokos temą. Alisa kalnyninius augalus jau buvo kažkur girdėjusi, tad pakėlė ranką ir pabandė atsakyti:
- Kalnyniniai augalai, tai yra magiškų augalų grupė auganti kalnuose. Dažniausiai šie augalai randami Granpiano ir Kambrijos kalnuose. Jie iš išvaizdos paprastai primena piktžoles su rausvais žiedeliais, bet jų būna įvairių spalvų. Iš jų galima gaminti eliksyrą kuris greitai užgydo žaizdas, bei sumažina skausmą.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Neptunica Ameshville Gruodžio 03, 2017, 01:45:47 pm
Eilinis rytas...Eilinės pamokos...Eilinė diena... mąstė pabudusi klastuolė. Šiandien labai tingėjo keltis iš lovos ir kažką veikti. Tačiau privalėjo. Profesorius Starkas tikrai įdomias pamokas vedė, gaila pasirodžiau tik dvejose iš jų. Įdomu..Kur jis šių metų rugsėjo pirmąją buvo? Kažkodėl nemačiau jo prie garbingojo stalo pamąstė šeštakursė. Prisivertusi atsikelti ir apsirengti, užsidėjo klastūnyno apsiaustą ir nužygiavo šiltnamių link. Susiradusi ir įėjusi į šiltnamį nustebo - Starko čia nebuvo. - Labas rytas, profesorė Moonlight. - Pasisveikino su praeitais metais dėsčiusią astronomijos pamoką moterim. Jei ji čia, kas tada mums dėstys astronomija ir kur profesorius Starkas? toptelėjo merginai. Jos mintys nutraukė profesorės balsas. Marija jau buvo atsisėdusi ir čia buvo daugiau mokinių. Paauglė pakėlė ranka:
- Manau, kad Alisa iš dalies teisi. Šie augalai yra magiški savaime aišku, apie žiobariškus gi nekalbam ir auga kalnuose. Tiksliau jie auga kalnų papėdėse, mat atmosfera esanti auksčiau papėdės yra nepalanki net ir šiems augalams. Dažniausiai kalnyniniai augalai randami ne tik Granpiano ir Kambrijos kalnuose, jų taip pat galima rasti žiobariškųjų kalnų, tokių kaip Peninai, papėdėje. Išvaizdą ir savybes taip pat apsakė Alisa. Tačiau norėčiau papildyti tai, kad jie tinka ne tik gydomųjų eliksyrų gamybai ar skausmo sumažinimui. Daugelis magų-alpinistų šių augalų lapus pasiima į aukštesnę kalno dalį - nors augalai ten augti negali, tačiau jų lapeliai yra pripildyti deguonies, tad yra valgomi ir nereikia žiobariškųjų deguonies "balionų". - Išdėstė.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Taylor Granger Gruodžio 03, 2017, 01:52:31 pm
Taylor pažvelgė į savo tvarkaraštį. Nauja pamoka- herbologija. Mergaitė atsiduso ir pajudėjo šiltnamio link. Šiltnamis buvo labai jaukus ir šiltas,jame augo šimtai įvairiausių augalų. Taylor žiūrėjo į juos išpūtusi akis. Mergaitė įėjo į klase paverstą šiltnamį ir atsisėdo į pirmą suolą. Tuo metu į klasę atėjo ir mokytoja. Profesorė prisistatė esanti Monika Lili Mėnesiena, aptarė klasės taisykles. Tada apsisuko į lentą ir užrašė pamokos temą "Kalnyniniai augalai".
Taylor karštligiškai stengėsi prisiminti viską,ką buvo skaičiusi dar prieš mokslo metus pirktose knygose. Tada nedrąsiai pakėlė ranką:
-Kalnyniniai augalai- tai augalai,kurie auga tik kalnynuose. Jų galima rasti įvairiausių spalvų ir formų. Šie augalai nėra lepūs, visgi paprasčiausios priežiūros reikalauja. Kalnyniniai augalai naudojami vaistams bei eliksyrams gaminti.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Luna Gardner Gruodžio 03, 2017, 02:07:09 pm
Luna pabudusi jautėsi žvali ir pailsėjusi,tad nieko nelaukusi apsirengė savo uniforma ir lengvu žingsniu nužingsniavo prie tvarkaraščio. Pirmoji pamoka herbologija. Nors varnanagė neitin domėjosi augalais,bet pamoka turėtų būti įdomi. Ji pasuko prie lauko durų ir atvėrusi jas išvydo aukštai danguje šviečiančią saulę. Luna šyptelėjo ir nužingsniavo prie šiltnamių. Manau ši pamoka man patiks su šia mintimi Luna įžengė į šiltnamį ir apsidairė. Čia buvo daugybė įvairių augalų,o per vidurį stovėjo suolai. Varnanagė dairydamasi priėjo prie suolo ir atsisėdo. Netrukus profesorė pradėjo pamoką ir uždavė klausimą. Luna išklausė kitų mokinių atsakymus ir pakėlė ranką.
-Pats pavadinimas pasako,kad augalai auga kalnuose. Jie pratę prie kalnų klimato ir kaip sakė Alisa ir Maria yra naudojami gaminti eliksyrams. Jie prisisotinę deguonies ir gydo žaizdas, be to yra naudojami,kaip gyvybinis augalas. Suvalgius jo kūnas prisipildo šilumos ir aukštai kalnuose neleidžia sušalti. Jie pasižymi įvairiomis spalvomis ir saldžiu kvapu.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Auksė Marlena Hale Gruodžio 03, 2017, 02:48:29 pm
Atėjo laikas dar vienai pamokai. Tai tikriausiai buvo labiausiai laukiama Bethany pamoka. Augalai, jų rūšys, keistosios savybės - viskas žavėjo. Šiltnamis, tokia neįprasta vieta mokslui, varnei pasirodė itin gera šiam dalykui, tik į akis krito kiek didoka bei tikriausiai anksčiau čia nestovėjusi. Erdvus vidus, kuriame tvyrojo lengvas oras, savotiškai ramino mergaičiukę bei valė jos mintis. Net ir namuose, kai savo kambarį pavertė augalų karalyste, žinojo, kad didžiausi augalų atradimai vyks herbologijos pamokose. Bethany pasitaisė plaukus, surištus į žemą uodegą. Užsiėmusi vieną iš suolų, esančių arčiau lentos, padėjo rankas ant suolo ir pakėlė rusvas akis. Suolai atrodė purvini ir matę gyvenimo, tačiau visa aplinka traukė akį. Iš minčių apie augalus prikėlė pasigirdęs varpas, o galiausiai ir profesorės balsas. Užduotas klausimas sukėlė galvoje galimų atsakymų laviną, nors tai buvo kiek neįprasta jai pačiai. Profesorės raštas lentoje gražiai spindėjo, mergaičiukės akims itin gražiai pradėjo pamokos temą.
- Kalnyniniai augalai, jie auga kalnų papėdėse ar pačiuose kalnuose, taip pat taigoje ar kur šiauriau. Šie augalai dažniausiai spygliuoti, o jeigu su lapais, tai itin storais. Jų kotelis atrodo sustabarėjęs. Kalnyniniai augalai labai vertingi ir praverčia gydant smarkius nudegimus bei atviras žaizdas. Gydymui naudojami spygliai arba lapai, - nutilo supratusi, kad niekas neprašė apibūdinti augalų.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Nikita Borelič Gruodžio 03, 2017, 03:42:57 pm
labas rytas Chere, su nauja, mieguista diena žiovaudama, pusiau miegodama Švilpukė tingiai išlipusi iš lovos nušliumpino pusryčių. Suvalgiusi bandelę su karamele, atsigėrusi apelsinų sulčių ir įgavusi šiek tiek energijos, kurią ji norėjo pasilaikyti pamokai, pirmakursė pasuko link šiltnamių. praeitais metais nebuvau nei herbalogijoje, nei astronomijoje...kas gausis? Cherė jau žinojo, kad herbalogiją dėstis mokytoja, praeitais metais dėsčiusi Astronomiją, net pati nežino iš kur, bet tiesiog žinojo.
-Labas rytas, - burbtelėjo švilpė įėjusi į šiltnamį. Atsisėdusi maždaug vidurinėje eilėje ji nužvelgė šiltnamį. lenta, įvairaus grunto grindys, daug, tiesiog begalybė augalų, bet visvien labiau panašu į klasę nei į šiltnamį Cherė išklausiusi prisistatymą bei klausimą jau ruošėsi kelt ranką bet už ją buvo pirmesnės kitos mokinės.
-Aš dar papildysiu jog, jie labai sotūs ir dviejų užtenka visai dienai, bet jai neteisingai apdorosi, jie gali nunuodyt.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Torė Finitsis Gruodžio 03, 2017, 07:48:32 pm
Herbologija buvo ta pamoka, kuri praėjusiais metais mergaitei patiko labiausiai. Ji vis galvojo ar iš šiais metais ši pamoka bus ta išrinktoji. Torės nuotaika jau buvo spėjusi sugesti. Ji padarė visus namų darbus ir staigmena - vėl kalnas naujų. Mergaitės plaukai dėl susierzinimo buvo šiek tiek susivėlę, o kuodelis išsileidęs Koks gi dabar skirtumas piktinosi ji mintyse. Dar prieš įeinant į šiltnamį, mergaitė vis dėl to persirišo plaukus iš naujo.
- Sveiki,- įėjusi pasisveikino su mokytoja. Mergaitė įsitaisė ir klausė mokytojos. Šyptelėjo. Dėl susitvarkymo tikrai nebus bėdų. Žaliaakė baisiai nemėgsta nešvaros. Tada išgirdusi mokytojos klausimą, mergaitė bandė suregzti logišką atsakymą.
- Manau, kad kalnyniniai augalai auga kalnuose. Kalno papėdėje jų daugiau nei viršūnėje, bet šiaip ar taip jie vis tiek yra reti. Kadangi kalnuose yra vėsiau šie augalai pasižymi atsparumu šalčiui, o jų lapai dažnai yra smulkūs. Šie augalai dažnai naudojami įvairiuose eliksyruose,- baigė šnekėti varniukė.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Morgana Buterfield Gruodžio 04, 2017, 03:59:10 pm
  Morgana išėjo iš vėsių Hogvartso koridorių ir patraukė link Herbologijos šiltnamio. Ši pamoka jai nelabai patiko. Mergiotė nenusimanė apie augalus ir jų savybes, kas ją varė iš proto. Klastuolė mielai ir šiemet nebūtų lankiusi Herbologijos pamokų, bet reikėjo, tai štai, dabar ji žingsniavo išmindžiotu takeliu, kuris per rudens liūtis tampa tikru tešlynu.
  Vos įžengusi į šiltnamį jai už akių užkliuvo didelė lenta ir jauna moteris. Starko jau nebebuvo, kas nuoširdžiai nustebino raudonplaukę. „Nėra ko stebėtis, dauguma mokytojų jau išėjo ir atsirado naujų.“- niauriai pagalvojo Morgana ir nieko nelaukusi nuėjo ir atsisėdo kone į patį galą. Išklausiusi mokytojos monologo, pamačiusi ką ji parašė ant lentos, ugniaplaukė atsiduso ir pavartė akis. Ji buvo kartą skaičiusi herbologijos vadovėlį, tačiau po kelių skyrių apie nuobodžias augalų rūšis, Morgana metė ją į šoną. Vis dėl to ji prisiminė kažką apie kalnyninius augalus. Klastuolė kilstelėjo ranką ir prabilo:
- Kalnyniniai augalai, jau ir taip aišku, kad jie auga kalnuose,- Morgana pavartė akis ir toliau tęsė.- Jų yra visokiausių rūšių, pavyzdžiui tie kurie auga papėdėse nėra tokie atsparūs šalčiui ir jie labiau atrodo kaip žiobariškieji paparčiai su rausvais, melsvais žiedais, o jų lapai labiau pilkšvi, nei žali. O kiti auga aukštai, kartais net pačiose kalnų viršūnėse ir turi smulkius lapelius su labai mažais ir neaštriais spygliukais, taip  jie apsisaugo nuo įvairių gyvūnų ar vėjų, žiedų jie neturi, tačiau juos gali atpažinti iš tolo šviečiančius melsvai pilkomis spalvomis.-Klastuolė trumpam užsikirto, kad įkvėptų.- Jie pasižymi mėtos skoniu kuris greitai numalšina bet kokį skausmą, tačiau šių augalų negalima perdozuoti, nes tada prasideda haliucinacijos. Tai pat suteikia daug šilumos ir neleidžia sušalti.
  Po to Morgana nutilo nes daugiau nieko nebe prisiminė. Mergiotė gūžtelėjo pečiais ir vėl sukrito kėdėje.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Monica Lilly Moonlight Gruodžio 04, 2017, 07:52:18 pm
Monika linksėjo, klausydamasi gausių atsakymų. Daugelis mokinių buvo bent iš dalies teisūs, ir, nors būta ir nukrypimų, vis dėlto visi su teorine dalimi susidorojo puikiai.
- Dėkui visiems, dabar aptarsime atsakymus. Teisiausia buvo Alisa Faun, o Maria Blackwood gausiai papildė šį atsakymą, tad abi gauna po du taškus. Taylor Granger taip pat buvo teisi dėl jų priežiūros. Luna Gardner iš esmės pakartojo Marios bei Alisos atsakymus, tačiau vis vien ačiū, - šiltai nusišypsojo profesorė. - Bethany Gronmigfar, nors kalnyninių augalų naudą įvardijai teisingai, vis dėlto išvaizda ne tokia, kaip tu nupasakojai.
Monika trumpam nustojo šnekėti ir nužvelgė klasę.
- Chere, kalnyninius augalus apdoroti nėra būtina, todėl tavo atsakymas taip pat nėra teisingas. Tore, na, tu, kaip ir Luna, trumpai atpasakojai svarbiausią dalį. Morgana, šie augalai neleidžia sušalti, čia tu teisi, bet dėl perdozavimo klydai. Kalnyniniai augalai haliucinacijų nekelia net ir panaudojus didžiulį kiekį.
Lilly į smulkų pergamento lapelį susirašė taškus kiekvienam mokiniui - džiaugėsi tikrai neblogais įvertinimais pačioje pamokos pradžioje.
- Pereikime prie praktikos. Kaip daugelis iš jūsų jau atsakė, kalnyninius augalus lengva užauginti ir jais pasinaudoti. Norėsiu, kad juos užaugintumėte ir panaudotumėte čia, klasėje, o klimatą pritaikysiu burtais, tad bėkite ir apsirenkite tenai sumestus paltus - čia atvės. - Mokytoja mostelėjo į kampą, kur gulėjo krūva žieminių drabužių.
Kaip minėjau, visas augimo procesas labai lengvas, tad truputį pasunkinkime užduotį: jūs turėsite užauginti dvi skirtingas kalnyninių augalų rūšis. Tačiau neišsigąskite, bus tikrai nesunku. Apsirengę atsiverskite vadovėlius ir pasirinkite sėklas - jų rasite ant mano stalų, yra maždaug dešimt skirtingų rūšių. Užauginę sukramtykite lapelius ir trumpai aprašykite, kaip jaučiatės. Ar viską pasakiau? Jei ne, nebijokite, klauskite.
Palaukusi, kol visi mokiniai apsimūturiuos šiltais drabužiais, profesorė sumurmėjo burtažodį ir šiltnamį sustingdė speigas. Laimei, visi augalai apsaugoti specialiais kerais, kitaip kas iš jų beliktų... - pagalvojo Monika ir pradėjo stebėti savo mokinius.

Tikiuosi, viskas aišku. Aprašote, kaip apsirengiate, pasirenkate sėklas, skaitote vadovėlį, auginate augalą, suvartojate jį ir analizuojate poveikį. Kalnyninių augalų rūšis rinkitės patys - tai yra, patys sukurkite. Sukurkite ir auginimo procesą. Nereikia per daug išsiplėsti - užteks trijų-keturių postų. Jei kas neaiškų, laukiu klausimų į AŽ arba čia. - MLM
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Neptunica Ameshville Gruodžio 04, 2017, 08:14:08 pm
Mergina klausėsi kitų, jaunesnių mokinių atsakymų. Deja, daugelis nusišnekėjo. Juk apie kalnyninius augalus parašyta ne tik vadovėliuose, tačiau ir įvairiose knygose bei enciklopedijose. Negi sunku paskaityti? Pamąstė šeštakursė ir atkreipė dėmesį į profesorę Moonlight šiai pradėjus kalbėti. Aš teisingai atsakiau? Jėga! Visiems(išskyrus Alisą) nušlaviau nosis šiek tiek šyptelėjo Blackwood. Praktikos darbas skamba gan šauniai toptelėjo paauglei. Ją visad labiau už kitus dalykus žavėjo herbologija. Vos išgirdusi minėjimą apie šaltį ir striukes, nuskubėjo užsidėti striukės - pastaruoju metu kažkodėl nemėgo šalčio, na bent stengėsi nemėgti. Pasiėmė 2 skirtingas sėklas ir netrukus atsivertusi vadovėlį rado 2 augalus, kurių sėklas laiko rankoje - Alpių magiškosios kalnų rezenijos bei Kambrijos kalnų teveretija. Šie augalai mažiausiai buvo panašūs į žiobariškuosius, o ir vienas iš jų buvo iš viso nematomas žiobarams. Susiradusi vazonėlį, žemių bei kastuvėlį pradėjo darbą.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Auksė Marlena Hale Gruodžio 04, 2017, 08:24:43 pm
Bethany jau buvo nusiteikusi, kad jos atsakymas nukeliavo į lankas, tad tai ne itin nustebino. Augalų auginimas varnei atrodė nuostabus dalykas, tačiau jau dabar jautė, kad kalnyniniai augalai ne prie širdies. Gana tingiai atsikėlusi iš suolo, varniukė nuslinko prie šiltų rūbų krūvos kitapus šiltnamio. Greitai pagriebusi pirmą pasitaikiusį, kartu ir mažesnį rūbą, mergaičiukė nuskubėjo iki stalo, kur gulėjo sėklų rūšys. Kiekviena sėkla atrodė vis kitaip ir blaškė Bethany dėmesį, mat pasirinkti nebuvo taip jau ir lengva. Galų gale, ilgai neužsibuvusi, pagriebė dvi sėkleles bei nulėkė vadovėlio. Atsitrenkusi atgal iki savo suolo, užsimaukšlino žieminį rūbą bei pasijuto lyg katė maiše. Mergaičiukė tiesiogine prasme skendo šiltame rūbe, tačiau rankovės buvo tinkamos, tad nebekreipė į tai dėmesio. Atsidususi bei nusiteikusi darbui, Bethany nutipeno surinkti visų reikiamų priemonių sodinimui bei suolą pasiekė su visu glėbiu. Visu kūno svoriu dribtelėjusi ant kėdės, patogiai išdėliojo priemones bei ėmė knygoje ieškoti sėklų pavadinimų ir reikalingų sąlygų jų digimui. Varniukė tikėjosi, kad atrado reikiamus puslapius bei sėklų aprašymus. ,,Raudonoji muskiamiškė, žvyruotasis meškaduntis?" - rasti pavadinimai privertė mergaitę pakelti antakius ir dar atkakliau imtis darbo.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Torė Finitsis Gruodžio 06, 2017, 07:20:38 pm
Po Torės pasisakius klastuolei, atsakinėjimai baigėsi. Tada pradėjo kalbėti profesorė. Na, žinoma, juk logiška, kad šie augalai auga kalnuose, pamanė varniukė. Mokytojai uždavus praktikos darbą mergaitė šyptelėjo. Darbas skambėjo įdomiai, tik gerai, kad mokytoja buvo patikinusi jog kalnyniniai augalai jokių haliucinacijų nekelia. Būtų košmaras, jei pirmakursė prisiragautų augalų, o paskui skrajotų kažkur kitoj dimensijoj. Kadangi augalai buvo nepavojingi, mergaitei knietėjo juos užauginti. Juk kaip smagu ką nors užauginti savomis rankomis.
Mergaitė nuėjo pasiimti palto. Apsirengusi pasirinko dvi skirtingas sėkleles ir vėl grįžo į savo vietą. Tada atsivertusi vadovėlį sklaidė jo puslapius. Galiausiai, rado kokie augalai išaugs iš sėklų.
- Žaliasis kalnų grimtuolis ir Mėlynoji sauliaplaukė,- murmėjo po nosimi Torė taip, kad jos niekas neišgirstų. Mergaitė dar kurį laiką žiūrėjo į augalų iliustracijas, bet nusprendė tiesiog greičiau pradėti darbą ir savo akimis pamatyti augalus.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Neptunica Ameshville Gruodžio 06, 2017, 07:38:07 pm
Niekur neskubėdama iš pradžių klastuolė persiskaitė šiek tiek informacijos apie juos. Ieškojo kaip reikia sodinti Alpių magiškosios kalnų rezeniją bei Kambrijos kalnų teveretiją.
Citata
Alpių magiškoji kalnų rezenija. Sodinimas

Augalas ypatingų pastangų sodinime nereikalauja. Sodinti rezenijos sėklas reikia į visiškai sausą žemę ir dažniausiai užtenka palikti sėklą ant žemės paviršiaus - augalo sėkla pati įsiskverbs į žemę ir ras jai tinkamą aukštį. Pilnai suauga per metus, žydi šilčiausiu metu laiku - vasara.
Citata
Kambrijos kalnų teveretija. Sodinimas

Šis augalas nemėgsta sausros. Rekomenduojamas sodinimas: iškąsti žemėje 5 centimetrų duobę,
 padėti sėklą ir gausiai palieti. Tada užpiltį žemės sluoksnį ir vėl gausiai palieti. Pilnai suauga per kelis mėnesius, žydi pavasarį-rudenį.
Perskaičiusi šią informaciją pradėjo darbą nuo lengvesnio - pasiėmė teveretijos sėklą ir įsodino ją kaip reikia. Baigusi užpylė gausiu kiekiu vandens ir paliko augti.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Nikita Borelič Gruodžio 07, 2017, 06:49:01 pm
gerai, gerai, bet nelabai... brrrrr man jau šalta, o kas bus paskui... uchuch einu greičiau rūbo... krūvoje rūbų išsirinkusi mažiausią paltuką, pasiėmusi dvi įdomiausias sėklas Cherė pradėjo jas analizuoti hm... šita mėlyna sėkla matyt bus ,,kirvukinis tiragas" ,o šita taškuota ,,aukštytoji medelaina''  hmmm ką rašo?...
Citata
Kirvukinis tiragas.
Augalas mėgsta labiau vejuotas vietas, tad auga aukščiau nei kiti. Didesnė temperatūra nei 10°C jį išdžiovina. Šis augalas, įpatingos priežiūros nereikalauja. Geriausia sodinti 3 centimetrų gylyje, užkasti žemėm ir palieti šaltu vandeniu. Užauga per 2 - 3 savaites, jei teisingai, kas dvi dienas laistysite po 200 mililitrų. Žydi žiemą.
tai man teks eiti į patį šalčiausią kampą? Nesąmonė... zurzgėdama Šerė atsivertė pasiskaityt apie kitą gelę
Citata
Aukštytoji medelaina.
Neturi didelių reikalavimų dėl oro, svarbu, kad būtų drėgna. Labai lengva tiek sodint, tiek prižiūrėt. Sodinimas: iškasti 6 centimetrus ir palaistyti. Įsodinti medelainą,
Dar kart palaistyti ir užkasti žemėmis. Laistyti po keturis kartus į dieną. Žydi rudenį ir pavasarį.
vaje... paradėsiu nuo žiemos megėjo...
-Mokytoja, aš atsiskaitysiu po trijų mėnesių.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Nikita Borelič Gruodžio 09, 2017, 08:12:56 pm
Nuėjusi į patį šalčiausią kampą, ji iškasė vazone duobe, sudėjo sėklą ir užkasė. Paliejo. Paliko augti. Kitam augalui, ji atsinešė kibirą vandens, ir pradėjo sodinti pagal nurodymus. Kai augalai buvo pasodinti, Cherė šiek tiek atsipūtė pagaliau... o kaip aš lauksiu kol jie suaugs? Kiekvieną dieną turėsiu čia ateiti po keturis kartus? Na gerai

Po 1 savaitės ((čia taip galima išvis?))

gal jau užaugo? Visą savaitę po keturis kartus lakstyt... atėjusi į šiltnamį Cherė nubėgo prie savo augalo. Jis pagaliau suaugo! Visaip jį apžiūrėjusi, ar tikrai jis suaugo Švilpė atsikando lapelio... pirma ji pajautė lyg ir svaigulį... paskui burnoje atsirado toks gaivus jausmas, vėliau ji pradėjo daug dažniau iškvėpt ir  rėčiau iškvėpt... tada užėjo toks jausmas, jog tu gali pereit visus kalnynus, pereit, taip pereit visus vandenynus...
Citata
paragavusi Aukšytosios medelainos pajaučiau menką svaigulį, kuris perėjo į keistą gaivą kūne ir man užėjo toks jausmas, jog aš tiesiog pereisiu visus vandenynus ir kalnynus. Pradėjau nemaloniai dažniau iškvepinėti orą, ir vis rėčiau jo įkvepinėt.
taškas. Gal tiks
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Morgana Buterfield Gruodžio 10, 2017, 03:51:39 pm
  Morgana išgirdusi praktinę užduotį atsiduso ir kone paskutinė priėjusi pasičiupo rusvą ir keistai smirdantį paltuką. Ji suraukė riestą nosį ir užsimaukšlino kepurę ir tada priėjusi prie mokytojos stalo pačiupo vadovėlį ir dvi sėklas. Jos išties buvo labai panašios, dėl ko penktakursė suabejojo ar tikrai pasiėmė skirtingas, tačiau labiau įsižiūrėjusi ugniaplaukė galėjo pamatyti kelis nežymius skirtumus. „Kur tie prakeikti vazonai ir žemės?“ - piktokai pagalvojo klastuolė pradėdama žvalgytis po šiltnamį kuriame jau kaip reikiant atšalo. Priešais sušmėžavo lentyna pilna įvairiaspalvių vazonų, o po jo žemių kibirai. „Akla višta“- mintyse klastuolė sau trenkė per galvą ir pasičiupusi reikiamus daiktus priėjo prie savo suolo ir atsisėdusi atsivertė vadovėlį.
  Vartydama ji vis peikė tą vadovėlį, kad nesugeba surasti tų sėklų pavadinimų, nors išties čia buvo įvairiausių sėklų, kokių tik įmanoma, tačiau tų  kurių jai reikėjo nebuvo.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Auksė Marlena Hale Gruodžio 10, 2017, 08:42:47 pm
Akelės klaidžiojo nuo vazonų iki sėklų, nuo sėklų iki knygos, nuo knygos iki dar bala žino ko. Kažkoks nervuliukas sėdėjo Bethany ant peties, vertė viską permąstyti, dvejoti, ko kitose pamokose nebuvo nutikę lyg šiol. ,,Viskas. Ramiai. Tu tai darei ne kartą namuose, be pagalbos. Sukūrei visą oranžeriją/šiltnamį savo kambaryje, tai ką, nebegali pasodinti šių dviejų sėklų? Turbūt juokauji. Viskas, pirmyn", - giliai įkvėpė bei iškvėpė vėsaus oro, apie kurį jau buvo pamiršusi. Šiltas, milžiniškas rūbas pakankamai šildė varniukės kūną.
Citata
Raudonosios muskiamiškės auginimas :
Pasodinkite sėklą drėgnoje juodžemio žemėje bei užberkite Rausvojo Vienaragio išmatų trąšų. Užpilti dar dvidešimt mililitrų šaltinio vandens, kad ištirptų trąšos. Po keturiasdešimties minučių turėtų pradėti dygti, o dar po dvidešimties, augaliukas pilnai išdygs. Jei norima tokio greito augimo, rekomenduojama švelniai užkalbinti augaliuką.
Citata
Žvyruotojo meškadunčio auginimas :
Pripildyti vieną ketvirtąją vazono žemėmis. Atsargiai įdėti sėklą į vazono dugną. Ant sėklos užberti paprastų augalų trąšų bei visą vazoną ant viršaus pripildyti žemėmis. Kas dešimt mililitrų pilti upės vandenį į vazoną, iš viso pusę litro vandens. Palikti valandai ramybės būsenoje ir leisti pačiam augalui kaltis į viršų.
,, Laukia darbelis", - dar tvirčiau susigriebė, - ,,Metas pradėti nuo antrosios sėklos". Dar kartelį perleidusi akis per antrosios sėklos sodinimo punktus, rankomis ėmėsi darbo.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Alisa Faun Gruodžio 10, 2017, 10:27:19 pm
Alisa nusišypsojo išgirdusi, kad jos atsakymas buvo teisingiausias. Na ką gi, pradėkime darbus...
Pirmiausiai mergina nubėgo ir pagriebė paltą. Jai teko rudas, minkštas ir pūkinis lyg koks debesėlis. Šiltai apsirengusi mergina nužingsniavo prie mokytojos stalo ir rinkosi sėklas. Kadangi ji niekaip negalėjo išsirinkti, užmerkė savo rudas akis ir atsitiktinai ranka paėmė dvi sėklas. Kai atsimerkė ji pamatė, kad viena yra apvali ir žalia, o kita ruda, primenanti saulėgrąžą. Ji nupėdino atgal į savo vietą ir pagriebusi vadovėlį jį atsivertė ir jame susirado puslapį su sėklų ir augalų pavyzdžiais. Taip... Apvalioji yra Kamatum anaris arba kitaip Paprastoji kanotenė, o kita... saulėgrąžos formos buvo Sakemus lando arba Žemyninė sakonena. Ji jas atidžiai apžiūrėjo, užsidėjo darbines pirštines, paėmė du vazonėlius ir juos pripildė žemių. Mergina atsargiai pirštu viename iš vazonų padarė nedidelė kelių centimetrų duobutę į kurią pirštu įstūmė apvaliąją sėklą. Alisa ant sėklytės užpylė saujelę žemių. Ji uždėjusi delną viską sulygino ir paėmusi nedidelį gražų laistytuvėlį gausiai palaistė vazoną. Mergina šį vazoną padėjo nuošaliau ir ėmėsi kito.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Auksė Marlena Hale Gruodžio 11, 2017, 09:50:41 pm
Pirštinės, kurios turėjo bent menkai pagelbėti norint neišsipurvinti delnų, labai mažai tegelbėjo. Gelsva, keista medžiaga slydinėjo prakaituotomis Bethany rankomis, kol neapsikentusi jas nusiėmė ir padėjo kuo tolesniame stalo taške. Žvyruotojo meškadunčio sodinimas nesuteikė ypatingų problemų - panašiai pirmakursė mėgo auginti namuose augalus, tačiau visgi teko atgal nenoromis užsimaukšlinti pirštines, nes trąšų Bethany plikais delnais liesti nedrįso. Palikusi ramybėje vazoną su augalu ir pasižymėjusi laiką, per kurį augalas turėtų sudygti, ėmėsi sudėtingesnės užduoties. Raudonosios muskiamiškės sėklos sodinimas sukėlė pakankamai vargo : pirmakursei teko gerokai paslampinėti po šiltnamį, o reikiamas trąšas rado numestas, šiek tiek pabirusias, viename kampe. Tuomet Bethany pasimetė, nes nebuvo tikra, jog turi reikiamą indą matuoti mililitrus, bet jį atrado padėtą šalia pirštinių, ant stalo. Tuomet sekė ilgas, gan keistas laukimas, nors varniukė jau išvydo menką, pirmojo augaliuko daugelį. ,,Dar dvidešimt minučių pirmajam augalui. Po dešimties teks pradėti kalbinti vazoną", - trumpai pamintijo nužvelgdama savo stalo aplinką. Susigriebusi, jog turi pakankamai, nors ir nedaug, laiko, išnešiojo į vietas žemes, trąšas bei kitus sodinimui reikiamus dalykėlius, atsargiai nuvalė stalą bei prisėdo stebėti vazonų.
- Žinai, man labai įdomi tavo išvaizda, - pradėjo kalbėti ir suvokė, kad gana garsiai, tad kiek pritilo, - labai norėčiau, kad kuo greičiau išdygtum, - nežinojo ką pridurti, - augalai mane žavi. Mėgstu juos stebėti, laistyti... Net savo kambarį buvau pavertusi šiltnamiu. Nagi, prašau, pasirodyk...
Tuomet rusvos akelės pasiekė kitą vazoną. ,,Išdygs pilnai šis ir tuomet ateis metas ragauti", - ėmė stebėti išdygusį žalią stiebelį, kurio lapeliai kniurksojo nusėti dėmėmis lyg žvyras.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Alisa Faun Gruodžio 12, 2017, 06:54:43 pm
Ji ranka paėmė kitą vazonėlį. Ji ir vėl su pirštu padarė duobutę ir tenais įstūmė sėklytę. Ji iš lėto supratusi, kad nėra kur skubėti įstūmė kitą sėklą. Užbėrusi žemėmis vėl palaistė.
Baigusi sodinti mergina nuvalė stalą, prikritusį žemių, po tekančiu vandeniu nuplovė pirštines ir nusiplovė savo rankas. Susitvarkiusi ji atsisėdo atgal į savo vietą ir paėmusi vadovėlį atvertė kitą puslapį, kad pasižiūrėtų per kiek laiko šie augalai užauga. Vazone su Sakemus lando jau pradėjo kaltis žalias daigelis, o kitame dar nieko nebuvo. Faun perskaitė visą informaciją apie augalus. Netrukus jos veidas apsiniaukė, nes mergina buvo pamiršusi prieš tai perskaityti kaip sodinti augalus. Pasirodo, kad Žemyninės sakonenos negalima laistyti, o prieš sodinant reikia sėklą išmirkyti penkias minutes vandenyje. Faun greitai šoko iš savo vietos ir pagriebė vazoną su sakonena. Ji vėl užsidėjo savo pirštines su gėlytėmis ir surauktu veidu iškrapštė sėklą. Mergina iškratė šlapią vazono turinį į šiukšliadėžę ir prikrovė sausų žemių. Ji paėmė vieną specialią lėkštelę ir pripylė vandens. Lygiai penkias minutes pamirkė saulėgrąžos formos sėklą ir tada ištraukė. Per naują į dirvožemį įstūmė sėklą ir padėjo prie kito vazonėlio kurio augalas jau beveik užaugo.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Auksė Marlena Hale Gruodžio 12, 2017, 07:33:19 pm
Belaukdama, Bethany pasirėmė smakrą į kairės rankos delną. Atrodė, jog varniukė greitai užmigs, o tuomet visas darbas nueis perniek. Akelės pačios norėjo merktis, atsispirti atrodė be proto sunku. ,,Labas rytelis, herbologijos praktika vyksta šiuo metu. Mažiau skaityk iki vėlumos, nesinorės miegoti! Nors... Apie gyvūnus fantazuoti taip pat mažiau reiktų... Tiek tos, nesvarbu.  Tik atsimerk ir pabaik praktiką", - beveik ėmė komanduoti minčių nepaleidęs balselis. Lėtai atsimerkusi, Bethany nužvelgė abu vazonėlius. Augalai jau buvo sudygę pakankamai, lapeliai žaliavo arba dar kitais mirguliavo. Gūžtelėjusi ir pasiryžusi, sukramsnojo vieną lapelį. Tuomet kitą. Pajautusi viską, ką tik suteikė šie lapeliai, Bethany pirštais suspaudė rašymo priemonę bei lapą :
Citata
Raudonosios muskiamiškės lapeliai sukėlė lengvumo jausmo antplūdį. Po keleto minučių prisidėjo keistokas rūgštus saldumas. Viskas baigėsi po penkių - septynių minučių.
Žvyruotasis meškaduntis sukėlė itin geros, bet labai netikros nuotaikos buvimą, šis labai greitai, maždaug po minutės išsigaravo. Tuomet akys ėmė matyti susidvejinusį vaizdą, pamažu spalvos tapo pastelinėmis, po dviejų minučių persivertė į itin ryškias. Viską pabaigė pasimetimas, o galų gale staigiai prasidėjęs, poveikis baigėsi.
Pabaigusi rašyti Bethany lengviau atsikvėpė suole.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Torė Finitsis Gruodžio 13, 2017, 07:02:19 pm
Šiltnamį sukaustė šaltis, o mergaitė tiesiog skendo savame palte. Ji atraitojo rankoves tiek, kad galėtų dirbti ir vartyti knygos puslapius. Susinešusi visus reikalingus daiktus sodinimui, Torė dar kartą perskaitė visas instrukcijas.
Citata
Žaliasis kalnų grimtuolis. Sodinimas.
Žaliojo kalnų grimtuolio sodinimas yra visai paprastas. Tereikia įdėti sėklą maždaug tris centimetrus po žeme ir užberti žemėmis. Tada reikia palaistyti ir patręšti Raudonosios lauksuolės trąšomis. Naudojant Lauksuolę, augalas pradeda dygti po penkiolikos minučių.
Citata
Mėlynoji sauliaplaukė. Sodinimas
Sodinant šį augalą reikia įdėti sėklą kuo giliau į žemę arba į vazono dugną. Užkasti rūgščia žeme ir palaistyti mėlynių sultimis. Augalui reikia daug šviesos. Geriausiai tinka saulės šviesa arba stipri lempa. Augalas pradeda dygti maždaug po valandos. Jei norima augimą pagreitinti, reiktų kas penkias minutes laistyti Spyglių esencija.
Perskaičiusi instrukcijas, Torė suprato, kad kai kurių dalykų vis dar neatsinešė. Greitai atsistojo ir susirado likusias medžiagos. Tuomet užsimovė darbines pirštines ir pradėjo darbą.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Nikita Borelič Gruodžio 13, 2017, 08:57:35 pm
Po trijų mėnesių

achhhhhhh tas kirvukinis tiragas... jei dabar jis nebus užaugęs, tai aš paimsiu ir jį susprogdinsiu, beleko paprašius... nors geriau suplėšysiu... ir pasakysiu, kad man jis suplyšo. Kas sakė, kad švilpiai nemeluoja? Kas sakė, kad jie sąžiningi? Tavo vaizduotė, Cher. Tavo sąžinė. Tavo angeliukas. Būk maloni ir įeik į šiltnamį, nes tu jį praėjai. priėjusi prie savo augalo, mėlynai sušalusi Cherė pamatė savo pražydusį augalą. Jau. Pagaliau. Sudygo. beveik pradėjusi šokti, ji vos vos atsikando lapelio, ir susmuko ant žemės. Tada atsikėlė kupina jėgų. Jos viduje kažkas virbėjo, kažkas tukseno, kažkas. Padai tarsi buvo badomi adatom, bet neskaudėjo, o labiau kuteno. Vargšelė pagaliau paskutinį kartą įkvepė. Lyg ir apalpo, bet linksmai. Po dvidešimt sekundžių atsikėlė ir viskas baigėsi. pagaliau. Buvo lyg atrakcijonų parke, bet kai tave valandą ten pat suka. Bet ne pykina, o apsvaigina... uždusina... bet pradžioje buvo smagu... skaudėjo viską, labiausiai galvą, kadangi smarkiai krito. Su virpančia ranka parašė
Citata
Kirvukinio tirago poveikis yra keistokas. Yra taip, lyg tave dvi valandas suktų karuselė.
Pradžioje smagu, paskui supykina, labiau apsvaigina ar uždusina. Per tą laiką, tu nugriūni nuo kėdės, atsistoji su dideliu lengvumo jausmu, tavo viduje kažkas badosi, tas pats jausmas bado ir pėdas. Linksmai ir labai trumpam apalpsti. Staigiai viskas baigiasi.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Torė Finitsis Gruodžio 14, 2017, 07:41:52 pm
Pirmiausia nusprendė pasodinti Sauliaplaukę, nes ji augo ilgiau. Kaip ir reikėjo, mergaitė įdėjo į vazono apačią sėklą ir užbėrė žemėmis. Tačiau, Torė jautė, kad kažkas čia yra ne taip. Tada pažvelgė į savo rankas. Tai žinoma, mergaitė nejautė žemės rankomis, todėl greitai nusimovė pirštines ir tęsė darbą. Visiškai užkasusi sėklytę, mergaitė pagriebė nedidelį buteliuką, kuriame buvo supiltos mėlynių sultys. Palaistė ir padėjo vazoną po lempa.
Kol Sauliaplaukė dygo, Torė paėmė dar vieną vazoną ir pasodino Grimtuolį. Jo sodinimas buvo visiškai paprastas. Įvykdžius visus punktus beliko tik patręšti. Torė vėl apsimovė pirštines ir paėmė saujelę trąšų. Lauksuolės trąšos buvo šiek tiek rausvos spalvos ir atrodė kaip maži akmenukai, bet vos užbėrus ant žemių, akmenėliai kaip mat išnyko. Tada beliko tik laukti.
Staiga, mergaitė prisiminė, kad galima pagreitinti Sauliaplaukės augimą, todėl paėmė tamsiai žaliu skysčiu pripildytą stiklinį buteliuką ir įlašino kelis lašus į vazoną. Palaukė penkias minutes ir vėl įpylė šlakelį.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Alisa Faun Gruodžio 16, 2017, 04:30:19 pm
Mergina galiausiai sulaukė kol išaugo abu augalėliai. Vienas buvo gražus, turėjo violetinius žiedelius ir trijų lapelių, na o kitas priminė žiobariškos kiaulpienės lapus. Alisa juos apžiūrėjo. O dabar metas paragauti... Ji pirmiausia paėmė Paprastosios kanotenės ir išsirinkusi vieną lapelį šalia žiedo nuskynė nuo stiebo. Alisa įsikišo jį į burną ir bandė pajusti kas vyksta. Po kokių trijų minučių vis dar nieko nevyko. Faun pagalvojo, kad gal kažką blogai padarė. Tačiau su ta mintimi ji pajuto į galvą per kūną lipant lyg kokius šimtus skruzdėlyčių ir dar kažkokius potyrius. Po keletos minučių viskas praėjo. Pagriebusi plunksną ji pradėjo rašyti:
Citata
Suvalgiusi Paprastosios kanotenės (Kamatum anaris) iš pradžių nejaučiau nieko, o po trijų minučių pradėjau jausti per kūną lyg kokius šiurpuliukus ar skruzdėlytes lipančias į galvą. Po dar minutės pradėjo lengvai svaigti galvą. Po dar kokios minutėlės viskas praėjo.
Tai užrašiusi šeštakursė ėmėsi sakonenos. Ji nuskynė vieną lapelį ir sukramtė. Ji iš karto pradėjo jausti keistus pojūčius kuriuos užrašė.
Citata
Suvalgiusi Žemyninės sakonenos (Sakemus lando) man pradėjo dilgčioti visą kūną, skrandyje pasijautė kažkoks pilnumas, pagreitėjo pulsas ir išraudo veidas. Po penkių minučių visi pojūčiai praėjo, liko tik rankų delnų niežėjimas.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Kaspijanas Blekmitas Gruodžio 17, 2017, 07:11:42 pm
-Na ką gi, pradedam, juk neturėtų būti sunku.- pagalvojo Kasparas ir greitu žingsniu nužingsniavo prie paltų. Iš tvarkingai suguldytų ilgų vyriškų paltų jis išsirinko juodos spalvos vilnonį paltą kuris tiko jo per daug liaunai figūrai. Iš kitos krūvos čiupo storą, storą pilką šaliką ir minkštu kailiuku vidinę dalį išklotą kepurę. Jam šiek tiek per dideles pirštines rado palto kišenėje. Jo paties batai buvo ganėtinai šilti, taigi nieko nelaukęs nupėdino prie kitų mokinių, kurie jau rinkosi sėklas. Pasirinkimas buvo gan didelis, ir rinkdamasis sėklas Kasparas dvejojo. Galiausiai išsirinko apesės ir porkunės sėklas.
-Tai kur sudėtos priemonės?
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Torė Finitsis Gruodžio 17, 2017, 07:13:02 pm
Torė laukdama kol išdigs augalai ramiai sėdėjo prie lempos, kuri šildė ne tik Sauliaplaukę, bet ir pačią mergaitę. Ji net pradėjo jausti kaip iš lėto akys merkiasi ir merkiasi. Torė susitvardė ir vėl atmerkė akis. Šyptelėjo, nes abu augalėliai buvo išdygę.
Sauliaplaukė buvo labiau panaši į gėlę nei į kažkokį paprastą augalėlį. Jos žiedeliai buvo ryškiai mėlyni, o žali lapeliai smailūs, bet visai neprimenantys spyglių. Torė nuplėšė kelis mažus lapelius ir įsidėjo į burną. Keletą minučių visai nieko nevyko, mergaitė pagalvojo, kad galbūt kažkas čia ne taip, bet tada poveikis staiga pasireiškė. Jam praėjus, varniukė pasiėmė plunksną ir pradėjo rašyti:
Citata
Mėlynosios Sauliaplaukės poveikis pasireiškė po maždaug trijų minučių. Pirmiausiai pasidarė daug lengviau kvėpuoti, atrodė,
kad net iškvepiant gauni deguonies.
Iš kart po to, pasireiškė visai atvirkštinis poveikis. Trūko oro.
Viską aprašiusi, Torė prisitraukė prie savęs grimtuolį. Šis augalas turėjo mažus, žalsvus ir apvalius lapelius, bet jokių žiedų nebuvo nei ženklo. Galiausiai, gerai apžiūrėjusi augalą jo taip pat paragavo. Poveikio taip pat teko palaukti. Šį sykį net ilgiau, bet jam praėjus Torė antrą kart pasiėmė plunksną ir užrašė:
Citata
Žaliojo kalnų grimtuolio poveikis pasireiškė po maždaug penkių minučių. Šį sykį pasireiškė tas pats deguonies pertekliaus jausmas, kuris truko apie tris minutes, o tada padėjo smarkiai svaigti galva. Svaiguliui praėjus pasireiškė lengvas pykinimas. Vėliau visą procesą užbaigė tas pats deguonies pertekliaus jausmas.
Baigusi rašyti mergaitė padėjo plunksną ir lengvai papurtė ranką, nes ši nutirpo nuo rašymo.
- Štai ir viskas,- sumurmėjo panosėje ir šyptelėjo.
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Elizabeth Nolan Gruodžio 18, 2017, 09:48:37 pm
Eli ibėgo i šitnami atsiprašiusi už pavėlavima atsistojo kur rado laisva vieta.Mergaitė tik vėliau pastebėjo kad stovi prie Torės.-Labas -išlemeno mergaitė
Antraštė: Ats: I herbologijos pamoka visiems kursams / Žiemos sezonas
Parašė: Morgana Buterfield Gruodžio 21, 2017, 10:02:23 pm
- Štai kur tu!- pagaliau atradusi bent vieną iš sėklų, kurias turėjo pasidėjusi ant suolo krašto, aprašymą ji nieko nelaukusi praleido teorinę dalį apie augalą ir įsigilino į sodinimą, kuris buvo be galo paprastas.
 
Citata
Spygliuotieji gailiai <...> sodinimas
Spygliuotųjų gailių sėklą reikia įdėti į maždaug penkių centimetrų gylio duobutę ir užberti ją žemėmis, bei palaistyti. Paprastai spygliuotieji gailiai dygsta kelis mėnesius, tačiau norint pagreitinti augalo dygimą reikia įlašinti tris lašelius Vaivorų esensijos, augalas pradės dygti po kelių minučių.
 
Lengviau ir būti negali.“- Morgana pavartė akis ir paėmusi vazoną su žemėm ir sėklą, ji ranka iškasė duobutę ir į ją įdėjusi sėklą vėl uždengė žemėmis, po kelių akimirkų ji palaistė augalą vandeniu, o tada užlašino tris lašus Vaivorų esensijos. Taip palikusi augalą ugniaplaukė pradėjo ir vėl ieškoti kitos sėklos, kas sekėsi tikrai lengvai šį syk.
Citata
Rizoidų kiminis <...> šio augalo pasodinimui reikės juodžemių truputį sumaišytų su pajūrio smėliu. Sumaišius žemes su smėliu, pirštu padaryt mažą skylutę žemėje ir į ją įdėk sėklą, tačiau jokiu būdu jos neužberk! Rizoidų kiminį laistyk kiekvieną dieną ryte ir vakare, taip laistomas jis išdygs po poros savaičių, tačiau jei nori pagreitinti dygimą reikės Šėlankių sulčių, kurių reikės supilti 19 lašų...
Klastuolė greitai užvertė knygą ir pastūmė ją į šalį ir apsižvalgiusi po klasę ji pastebėjo milžinišką vazoną, ant kurio buvo uždėtas užrašas „JUODŽEMIS SU SMĖLIU“. Penktakursė pakėlė antakius iš pasitenkinimo ir paėmusi kitą vazoną nulėkė iki to vazono ir pasisėmusi žemių greit grįžo į savą vietą. Viską padariusi taip kaip rašė knygoje ir išlašinusi kone visą buteliuką Šėlankių lašų stebėjo kaip augalai pradėjo augti.